Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει αν ξέρει.Ξεκιναμε Σεπτέμβριο διαδικασίες για εξωσωματική.Απο τα λίγα που έχω διαβάσει και δει έχω το μικρό πρωτόκολλο.Απο βδομάδα θα προμηθευτώ τα φάρμακα από τον ΕΟΠΥΥ και ότι άλλο χρειάζεται τέλος πάντων.Πρεπει να ξανακάνω χοριακη πριν τα ξεκινήσω;θα χρειαστεί η επιτροπή κάτι τέτοιο;Επίσης όλα αυτά τα φάρμακα τα έχουν ;παίζει να είναι σε έλλειψη;Ιούλιο εγκριθηκαμε από την επιτροπή απλά είπαμε να περάσει το καλοκαίρι και οι άδειες και μετά να ξεκινήσουμε.Δυστυχως δεν έρχεται από μόνο του...Γενικά αν έχετε κάποια συμβουλή σαν διαδικασία καλοδεχούμενη.

Καλησπέρα κοριτσι και καλή αρχή! Για να πάρεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ θα χρειαστεί να έχεις πρόσφατη χοριακη. Επίσης προμηθευσου τα άμεσα κι αποθήκευσε τα στο ψυγείο. Αν δεν τα έχουν, θα στα παραγγείλουν. Να τα έχεις όλα έτοιμα πριν με το καλό ξεκινήσετε το Σεπτέμβριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι και καλή αρχή! Για να πάρεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ θα χρειαστεί να έχεις πρόσφατη χοριακη. Επίσης προμηθευσου τα άμεσα κι αποθήκευσε τα στο ψυγείο. Αν δεν τα έχουν, θα στα παραγγείλουν. Να τα έχεις όλα έτοιμα πριν με το καλό ξεκινήσετε το Σεπτέμβριο! 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.Αρα την χοριακη πρέπει να την δειξω στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για να μου δώσουν ότι χρειάζεται...νομιζα θα μου την ζητούσε η επιτροπή γιατί μας έχουν πει τόσα πολλά με τις διαδικασίες που έχω μπερδευτεί.😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2023 at 10:49 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δυστυχώς δεν μπορείς και δεν κάνει να πεις φύγε..  αλλα μπορείς να της δείξει τον τρόπο. Φρόντισε να είσαι δίπλα της και ψυχολογικά και οικονομικά να ξέρει ότι είσαι εκεί και πάντα θα είναι ανοιχτό το σπίτι σου μα ερθει να μείνει και η ανιψια σου αλλά και η αδελφή σου. 

Δυστυχώς στον κύκλο της βίας ο άνθρωπος που το ζει δεν το βλέπει..  είναι αυτό πιυ λέμε θα αλλάξω αλλάζει για λίγο και μετά ξανά τα ίδια.  Το να φτάσει όμως σε όλο αυτό έχει προηγηθεί ένα ωραιότατο μάσημα μυαλού. Ποιος θα σε πάρει;  είσαι έτσι είσαι αλλιώς κτλ πέφτει η ψυχολογία νιώθεις ότι έτσι είναι και μετά έχεις χάσει και δικούς σου ανθρώπους δεν ξες που να πας οπότε η βία είναι Δυστυχώς ευκολακι μετά. 

Σου εύχομαι με το καλό να έρθει το μωράκι σας, και όπως σου είπα δίπλα στην αδελφή σου βράχος μα θα λέει καλά μα θα λέει κακά λόγια για δαύτον  εσύ εκεί. 

Με βοηθάτε πάρα πολύ με όλα τα λόγια σας... Όλα τα ακούω. Ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώνετε... Έχω ηρεμήσει κάπως... Μαζεύω τις δυνάμεις μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει αν ξέρει.Ξεκιναμε Σεπτέμβριο διαδικασίες για εξωσωματική.Απο τα λίγα που έχω διαβάσει και δει έχω το μικρό πρωτόκολλο.Απο βδομάδα θα προμηθευτώ τα φάρμακα από τον ΕΟΠΥΥ και ότι άλλο χρειάζεται τέλος πάντων.Πρεπει να ξανακάνω χοριακη πριν τα ξεκινήσω;θα χρειαστεί η επιτροπή κάτι τέτοιο;Επίσης όλα αυτά τα φάρμακα τα έχουν ;παίζει να είναι σε έλλειψη;Ιούλιο εγκριθηκαμε από την επιτροπή απλά είπαμε να περάσει το καλοκαίρι και οι άδειες και μετά να ξεκινήσουμε.Δυστυχως δεν έρχεται από μόνο του...Γενικά αν έχετε κάποια συμβουλή σαν διαδικασία καλοδεχούμενη.

Μαριλού Καλημερα ,

επειδη κ γω θα περάσω απο επιτροπή τον σεμπτεβριο. Αν μπορεις να μου πεις τι σου ζήτησαν και γενικώς ειναι επιεικείς με τις ημερομηνίες εξετάσεων ; Δηλαδή εγω έκανα ορμονολογικες πχ τωρα στη τελευταία σπερματέγχυση ,και με βάση την ημερομηνία που περνάω επιτροπή θα έχουν περάσει +5 ημέρες απο το τρίμηνο που ζητούν. Θα πρέπει να κανω νέες ή θα αρκεστούν σε αυτές ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Μαριλού Καλημερα ,

επειδη κ γω θα περάσω απο επιτροπή τον σεμπτεβριο. Αν μπορεις να μου πεις τι σου ζήτησαν και γενικώς ειναι επιεικείς με τις ημερομηνίες εξετάσεων ; Δηλαδή εγω έκανα ορμονολογικες πχ τωρα στη τελευταία σπερματέγχυση ,και με βάση την ημερομηνία που περνάω επιτροπή θα έχουν περάσει +5 ημέρες απο το τρίμηνο που ζητούν. Θα πρέπει να κανω νέες ή θα αρκεστούν σε αυτές ;;

Είναι τυπικοί στις Επιτροπές. Θα σου πρότεινα να μην το διακινδυνεύσεις και να τις ξανακάνεις. Και εγώ Σεπτέμβρη περνούσα, και τις έκανα τον Αύγουστο όταν αδιαθέτησα. Φαντάσου ότι τσεκάρουν σφραγίδες, υπογραφές, τα ΤΣΑΥ των γιατρών κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Μαριλού Καλημερα ,

επειδη κ γω θα περάσω απο επιτροπή τον σεμπτεβριο. Αν μπορεις να μου πεις τι σου ζήτησαν και γενικώς ειναι επιεικείς με τις ημερομηνίες εξετάσεων ; Δηλαδή εγω έκανα ορμονολογικες πχ τωρα στη τελευταία σπερματέγχυση ,και με βάση την ημερομηνία που περνάω επιτροπή θα έχουν περάσει +5 ημέρες απο το τρίμηνο που ζητούν. Θα πρέπει να κανω νέες ή θα αρκεστούν σε αυτές ;;

Καλησπέρα Efakii,

Είσαι μέσω ιδιωτικού κέντρου η' μέσω δημοσίου;Εμας όλες οι εξετάσεις ήταν μέσα στις προθεσμίες και δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο πρόβλημα.Μπορεις να πάρεις τηλέφωνο εκεί που εκλεισες το ραντεβού θα σου πουν αν είσαι οκ με τις +5 μέρες.Γενικα πάντως υπήρχε ευγένεια και μας είπαν ότι δεν απορρίπτουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει αν ξέρει.Ξεκιναμε Σεπτέμβριο διαδικασίες για εξωσωματική.Απο τα λίγα που έχω διαβάσει και δει έχω το μικρό πρωτόκολλο.Απο βδομάδα θα προμηθευτώ τα φάρμακα από τον ΕΟΠΥΥ και ότι άλλο χρειάζεται τέλος πάντων.Πρεπει να ξανακάνω χοριακη πριν τα ξεκινήσω;θα χρειαστεί η επιτροπή κάτι τέτοιο;Επίσης όλα αυτά τα φάρμακα τα έχουν ;παίζει να είναι σε έλλειψη;Ιούλιο εγκριθηκαμε από την επιτροπή απλά είπαμε να περάσει το καλοκαίρι και οι άδειες και μετά να ξεκινήσουμε.Δυστυχως δεν έρχεται από μόνο του...Γενικά αν έχετε κάποια συμβουλή σαν διαδικασία καλοδεχούμενη.

Καλή επιτυχία !!!

 

Άρα είναι η πρώτη φορά που θα πάρεις φάρμακα με την ίδια απόφαση σωστα ??

 

Αν ναι δεν χρειάζεται κάτι σίγουρα την συνταγογραφηση ώστε να σου δώσουν τα φάρμακα...τώρα αν έχεις menopur σε ενημερώσω ότι είναι σε έλλειψη ωστόσο μπορεί ο γιατρός σου να σου γράψει άλλο φάρμακο με τη ίδια ουσία. Αν μένετε Αθήνα θα πάτε στο εοππυ Μαρουσι ..εκεί έχουν τα φάρμακα εξωσωματικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Μαριλού Καλημερα ,

επειδη κ γω θα περάσω απο επιτροπή τον σεμπτεβριο. Αν μπορεις να μου πεις τι σου ζήτησαν και γενικώς ειναι επιεικείς με τις ημερομηνίες εξετάσεων ; Δηλαδή εγω έκανα ορμονολογικες πχ τωρα στη τελευταία σπερματέγχυση ,και με βάση την ημερομηνία που περνάω επιτροπή θα έχουν περάσει +5 ημέρες απο το τρίμηνο που ζητούν. Θα πρέπει να κανω νέες ή θα αρκεστούν σε αυτές ;;

Καλύτερα να τους καλέσεις μήπως περάσεις πιο γρήγορα...να μην είναι στο όριο...οι εξετάσεις...είναι και ανάλογα την επιτροπή ας πούμε στην επιτροπή Αιγαλεω που πέρασα εγώ η γραμματέας είναι εξαιρετική!καλή επιτυχία 🎈🎈🎈🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλή επιτυχία !!!

 

Άρα είναι η πρώτη φορά που θα πάρεις φάρμακα με την ίδια απόφαση σωστα ??

 

Αν ναι δεν χρειάζεται κάτι σίγουρα την συνταγογραφηση ώστε να σου δώσουν τα φάρμακα...τώρα αν έχεις menopur σε ενημερώσω ότι είναι σε έλλειψη ωστόσο μπορεί ο γιατρός σου να σου γράψει άλλο φάρμακο με τη ίδια ουσία. Αν μένετε Αθήνα θα πάτε στο εοππυ Μαρουσι ..εκεί έχουν τα φάρμακα εξωσωματικης

Καλησπέρα😁 ευχαριστώ πολύ.Θεσσαλονικη μένω..Ναι είναι η πρώτη φορά ...τώρα ξεκινάμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2023 at 3:50 ΜΜ, ο/η Zenia 2121 είπε:

@Dimitrapth την έκανα κ βγήκαν τα αποτελέσματα …25 η χοριακη μου με 3ης  μέρας  ωάρια 

Συγχαρητήρια Ζενια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη !!!πως είσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες γλυκιές φραουλενιες υπάρξεις τι κάνετε???Χρόνια Πολλά σε όλες...εύχομαι η Παναγία να μας φέρει αυτό που ανυπομονούμε....πως περνάτε???🎈🎈🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλύτερα να τους καλέσεις μήπως περάσεις πιο γρήγορα...να μην είναι στο όριο...οι εξετάσεις...είναι και ανάλογα την επιτροπή ας πούμε στην επιτροπή Αιγαλεω που πέρασα εγώ η γραμματέας είναι εξαιρετική!καλή επιτυχία 🎈🎈🎈🎈

Όντως η γραμματέας του Αιγάλεω είναι εξαιρετική και πολύ βοηθητική! Με κατανόηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Συγχαρητήρια Ζενια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη !!!πως είσαι τώρα??

@Μπεμπελουκα σε ευχαριστω την πρώτη χοριακη την έκανα 11/8 με 25 μονάδες (31/7 έγινε η εμβρυομεταφορα) μετά 14/8 δεύτερη χοριακη 73,65 κ τώρα ξανα αύριο θα πάω ….πάει αργά αλλά ανεβαίνει …το παλεύει …εσυ τι λες κ από αλλά κορίτσια που ξέρεις;έχω ελπιδα η θα δω άδειο σάκο;;;🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομαδουλαααα πως είστε??? Θα ήθελα να μου γράψετε εμπειρίες από μακρύ πρωτόκολλο και συγκεκριμένα gonal ενέσεις.....ευχαριστώ!!!🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ομαδουλαααα πως είστε??? Θα ήθελα να μου γράψετε εμπειρίες από μακρύ πρωτόκολλο και συγκεκριμένα gonal ενέσεις.....ευχαριστώ!!!🎈

Καλημέρα! Σε εμένα ταίριαξε καλύτερα το μακρύ..Με gonal και arvekap πήραμε 14 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν 11 και τελικά φτάσαμε σε 8 βλαστοκύστες. Βέβαια πήρα αρκετές μονάδες gonal, 3900. Στο κοντό πρωτοκολλο με puregon, είχα μόνο 5 ωάρια και 2 βλαστοκύστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2023 at 9:25 ΠΜ, ο/η peacock είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου.... 

Ακολούθησε τη συμβουλή της αγαπημένης @Tokyo 

Πάρε το χρόνο σου.. 

 

@peacockμπορείς να δεις τα μηνύματά σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Καλημέρα! Σε εμένα ταίριαξε καλύτερα το μακρύ..Με gonal και arvekap πήραμε 14 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν 11 και τελικά φτάσαμε σε 8 βλαστοκύστες. Βέβαια πήρα αρκετές μονάδες gonal, 3900. Στο κοντό πρωτοκολλο με puregon, είχα μόνο 5 ωάρια και 2 βλαστοκύστες.

Πολύ καλή ανταπόκριση, όντως! Σου έδωσαν εγκυμοσύνη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Καλημέρα! Σε εμένα ταίριαξε καλύτερα το μακρύ..Με gonal και arvekap πήραμε 14 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν 11 και τελικά φτάσαμε σε 8 βλαστοκύστες. Βέβαια πήρα αρκετές μονάδες gonal, 3900. Στο κοντό πρωτοκολλο με puregon, είχα μόνο 5 ωάρια και 2 βλαστοκύστες.

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση...μου έδωσε εγκυμοσύνη το πρωτόκολλο ανταγωνιστών...αλλά τώρα μου το άλλαξε σε μακρύ...είναι πιο βαρύ σε σχέση με τα άλλα??πρέπει να προσέξω κάτι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση...μου έδωσε εγκυμοσύνη το πρωτόκολλο ανταγωνιστών...αλλά τώρα μου το άλλαξε σε μακρύ...είναι πιο βαρύ σε σχέση με τα άλλα??πρέπει να προσέξω κάτι??

Επίσης γράφει 21η μέρα κύκλου ξεκινάω averkap ποια είναι η 21η μέρα ??άραγε??από την 1η μέρα που αδιάθετω η από τον προηγούμενο μήνα??

 

Επίσης γράφει ότι υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κύστη?και να είναι αυξημένη η ε2????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Καλημέρα! Σε εμένα ταίριαξε καλύτερα το μακρύ..Με gonal και arvekap πήραμε 14 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν 11 και τελικά φτάσαμε σε 8 βλαστοκύστες. Βέβαια πήρα αρκετές μονάδες gonal, 3900. Στο κοντό πρωτοκολλο με puregon, είχα μόνο 5 ωάρια και 2 βλαστοκύστες.

Εντυπωσιακό! Επηρεάζει άραγε το πρωτόκολλο την παραγωγή ωαρίων? Είναι μια μεγάλη απορία μου. Ή απλώς έτυχε ο καλός μήνας και βέβαια βοήθησαν και τα φάρμακα?

Εγώ όσες φορές έχω πάει είτε για διέγερση είτε για παρακολούθηση, πάνω από 6-8 ωάρια δεν έχω δει. Και αναρωτιέμαι, με μακρύ, θα είχα άραγε καλύτερη ανταπόκριση?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Εντυπωσιακό! Επηρεάζει άραγε το πρωτόκολλο την παραγωγή ωαρίων? Είναι μια μεγάλη απορία μου. Ή απλώς έτυχε ο καλός μήνας και βέβαια βοήθησαν και τα φάρμακα?

Εγώ όσες φορές έχω πάει είτε για διέγερση είτε για παρακολούθηση, πάνω από 6-8 ωάρια δεν έχω δει. Και αναρωτιέμαι, με μακρύ, θα είχα άραγε καλύτερη ανταπόκριση?!

Κι εγώ το αναρωτιέμαι, εκ των υστέρων, έστω και σαν περιέργεια απλή.. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις γυναικών που με μακρύ πρωτόκολλο είχαν πολύ περισσότερα ωαρια σε σχέση με το βραχυ. Σίγουρα θα το δοκίμαζα αν δεν έβλεπα μέλλον με το βραχυ. Κ σίγουρα, όπως λες, πρέπει να πετύχεις και τον καλό τον κύκλο. Ο οποίος δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ποσότητα όσο με την ποιότητα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Εντυπωσιακό! Επηρεάζει άραγε το πρωτόκολλο την παραγωγή ωαρίων? Είναι μια μεγάλη απορία μου. Ή απλώς έτυχε ο καλός μήνας και βέβαια βοήθησαν και τα φάρμακα?

Εγώ όσες φορές έχω πάει είτε για διέγερση είτε για παρακολούθηση, πάνω από 6-8 ωάρια δεν έχω δει. Και αναρωτιέμαι, με μακρύ, θα είχα άραγε καλύτερη ανταπόκριση?!

Στην πρώτη προσπάθεια που κάναμε με ανταγωνιστές είχα 9 ωάρια και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 3εκτων οποίων το 1 έγινε παιδί και τα άλλα 2 ο Θεός και η ψυχή τους .Το Μάρτιο ξεκίνησα πάλι ανταγωνιστές και έκανα μια τρύπα στο νερό....μου πήρε 2 μόνο και έμεινε 1 που τελικα ήταν αδύναμο....και έτσι τώρα με άλλαξε ...για να δούμε ΕΕ?🎊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εγώ το αναρωτιέμαι, εκ των υστέρων, έστω και σαν περιέργεια απλή.. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις γυναικών που με μακρύ πρωτόκολλο είχαν πολύ περισσότερα ωαρια σε σχέση με το βραχυ. Σίγουρα θα το δοκίμαζα αν δεν έβλεπα μέλλον με το βραχυ. Κ σίγουρα, όπως λες, πρέπει να πετύχεις και τον καλό τον κύκλο. Ο οποίος δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ποσότητα όσο με την ποιότητα! 

Θύμισε μου Γιάννα εσύ έχεις κάνει μόνο Κοντό πρωτόκολλο???σε τι φάση είσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Θύμισε μου Γιάννα εσύ έχεις κάνει μόνο Κοντό πρωτόκολλο???σε τι φάση είσαι τώρα??

Εγώ έκανα τρεις διεγερσεις φουλ με βραχυ πρωτόκολλο και τρεις τροποποιημενους με μισή δόση. Πέτυχα με τη δεύτερη εμβρυομεταφορα κι είμαι στον πέμπτο. Ένας κύκλος από αυτούς ήταν κι ο τυχερός 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εγώ το αναρωτιέμαι, εκ των υστέρων, έστω και σαν περιέργεια απλή.. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις γυναικών που με μακρύ πρωτόκολλο είχαν πολύ περισσότερα ωαρια σε σχέση με το βραχυ. Σίγουρα θα το δοκίμαζα αν δεν έβλεπα μέλλον με το βραχυ. Κ σίγουρα, όπως λες, πρέπει να πετύχεις και τον καλό τον κύκλο. Ο οποίος δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ποσότητα όσο με την ποιότητα! 

Τι εννοείς ο θεός κ η ψυχή τους; Τα έχεις κατάψυξη; ή δεν ήταν καλής ποιότητας; Πάντως σίγουρα αξίζει να δοκιμάσεις την αλλαγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...