Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Τι να πω βρε κορίτσια αν ήμουν πιο μικρή θα το σκεφτόμουν (αν υπήρχε λόγος) θεωρώ όμως ότι πλέον θα έμπλεκα σε μια ταλαιπωρία... Εδώ στα 37 κ είχα θέμα, πόσο μάλλον τώρα! Είτε πετύχει είτε όχι με τα κατεψυγμένα, δεν το σκέφτομαι καν (για ωοληψία). Είμαι ήδη τυχερή που με μια ετ έκανα την κόρη μου κ δεν μπορώ παρά να είμαι ευγνώμων!

Αγαπημένη peacock να το χαίρεσαι το αγοράκι σου! Κ γω είχα ταλαιπωρηθει να πίνει μόνο μητρικό γάλα κ μετά δεν έκοβε!!!! Χαχαχαχα έφτασε 2!!

Μπράβο ρε θηρίο μέχρι τα 2;!;!;; Εμείς 7.5 μηνών αποθηλασαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μπράβο ρε θηρίο μέχρι τα 2;!;!;; Εμείς 7.5 μηνών αποθηλασαμε

Κορίτσια δεν το έκανα σκόπιμα... δεν μπορούσα να την κόψω! Προσπαθούσα μετά το χρόνο κ δεν ξεκολλούσε! Έφτασε δύο με το πες πες, παραμύθια σχετικά κ γενικά προσπάθεια. Ευτυχώς έκοψε γιατί βλέπω παιδάκια που είναι 3+ κ δεν μπορούν να τα σταματήσουν με τπτ. Το οποίο είναι μια χαρά αν είναι απόφαση κ της μαμάς αλλά αν η μαμά θέλει να κόψει γίνεται πολύ κουραστικό...

Πάντως Άννι κ τόσο που θηλασες με δίδυμα άθλος είναι! Κ γενικά η καθεμία κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2023 at 2:30 ΜΜ, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα Efakii,

Είσαι μέσω ιδιωτικού κέντρου η' μέσω δημοσίου;Εμας όλες οι εξετάσεις ήταν μέσα στις προθεσμίες και δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο πρόβλημα.Μπορεις να πάρεις τηλέφωνο εκεί που εκλεισες το ραντεβού θα σου πουν αν είσαι οκ με τις +5 μέρες.Γενικα πάντως υπήρχε ευγένεια και μας είπαν ότι δεν απορρίπτουν.

Καλησπέρα !! Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση! Μέσω δημοσίου παω! Περνάω τωρα στις 20/9 επιτροπή. Δυστυχώς εξ αίματος δεν ξαναέκανα. Οποτε θα παω με αυτές και οτι γινει. Αδιαθέτησα 5 μέρες νωρίτερα και δεν μπορούσα να παω για αίματος λόγω υποχρεώσεων. Κολπικο υπέρηχο που ζητούν θα τον κανω σε ενα διαγνωστικό κεντρο μεθαύριο και την χοριακη μια βδομάδα πριν στο ελενα που ειναι και ο γιατρός μου. Όλα θεωρώ ειναι ενταξει σωστα ,το μονο που με ανησυχεί ειναι η ημερομηνία των αιματολογικών αν θα τη περάσουν. Σε ποια περιοχή αν επιτρέπεται πέρασες επιτροπή; Εγω θα παω μαρουσι. Στο τηλέφωνο οι γραμματείς πάντως ακούγονται πολυ εξυπηρετικές και ευγενικές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2023 at 3:19 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλύτερα να τους καλέσεις μήπως περάσεις πιο γρήγορα...να μην είναι στο όριο...οι εξετάσεις...είναι και ανάλογα την επιτροπή ας πούμε στην επιτροπή Αιγαλεω που πέρασα εγώ η γραμματέας είναι εξαιρετική!καλή επιτυχία 🎈🎈🎈🎈

Μου το είπαν εκει οι γραμματείς να κλείσουμε νωρίτερα το ραντεβού αλλα εγω δεν είχα τα υπόλοιπα χαρτιά μου έτοιμα συνδυαστικά με τη βεβαίωση του γιατρού που χρειάζονται. Εχω ραντεβού με τον ίδιο αυτη τη Τετάρτη στις 13/9 και στις 20/9 με την επιτροπή. Ελπίζω να ειναι επιεικείς ,ειναι πολυ λίγες οι μέρες που θα εχω περάσει το τρίμηνο που θέλουν. 
η ταλαιπωρία και η χαρτούρα που πρέπει να συγκεντρώσεις ειναι τεράστια. Ειδικά όταν πας μέσω δημοσίου. Θελει πολυ σπρώξιμο η κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η efakii είπε:

Καλησπέρα !! Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση! Μέσω δημοσίου παω! Περνάω τωρα στις 20/9 επιτροπή. Δυστυχώς εξ αίματος δεν ξαναέκανα. Οποτε θα παω με αυτές και οτι γινει. Αδιαθέτησα 5 μέρες νωρίτερα και δεν μπορούσα να παω για αίματος λόγω υποχρεώσεων. Κολπικο υπέρηχο που ζητούν θα τον κανω σε ενα διαγνωστικό κεντρο μεθαύριο και την χοριακη μια βδομάδα πριν στο ελενα που ειναι και ο γιατρός μου. Όλα θεωρώ ειναι ενταξει σωστα ,το μονο που με ανησυχεί ειναι η ημερομηνία των αιματολογικών αν θα τη περάσουν. Σε ποια περιοχή αν επιτρέπεται πέρασες επιτροπή; Εγω θα παω μαρουσι. Στο τηλέφωνο οι γραμματείς πάντως ακούγονται πολυ εξυπηρετικές και ευγενικές. 

Καλησπέρα.. Θεσσαλονίκη μένω,εδώ πέρασα εγώ.Πηγε ο σύζυγος και πήρε την απόφαση με εξουσιοδότηση γιατί δούλευα και ήταν με ραντεβού.Υπηρχε φουλ εξυπηρέτηση και επεξήγηση.Κοιτα αν δεν είναι παράξενοι θα σε περάσουν για 5 μέρες.Γενικα δεν κόβουν.Το πολύ πολύ να σου ζητήσουν να επαναλάβεις τις αιματολογικές και να τις πας σε δεύτερο χρόνο.Καλη επιτυχία και καλή αρχή και σε σένα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2023 at 8:19 ΜΜ, ο/η Ειρήνη Σ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα και εγώ την πρώτη μου ωοληψία! Ήθελα να πω ότι τσάμπα αγχώθηκα, η διαδικασία είναι τελείως ανώδυνη. Με μέθη έγινε, κοιμήθηκα, ξύπνησα και μετά όλα καλά. Ένα μικρό βάρος χαμηλά, μικρότερο από αυτό που είχα πριν την ωοληψία. Σας το λέω αυτό γιατί όσες είμαστε καινούργιες σε όλο αυτό, σίγουρα φοβόμαστε το άγνωστο. Κορίτσια, δεν είναι τίποτα σαν διαδικασία! Πάμε δυνατά! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Καλή επιτυχία κοριτσι μου!!! Ευχομαι όλα να πάνε κατευχην!! Ποτε σου ειπε ο γιατρός θα προχωρήσετε στην εμβρυομεταφορα;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2023 at 8:28 ΜΜ, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Εγω θα συμφωνησω με την κοπελα που εγραψε οτι δεν υπαρχει στανταρ απαντηση γιατι η καθεμια αντιδραει διαφορετικα. Προσωπικα και οταν επαιρνα τις ενεσεις ενιωθα καπως και οταν εκανα την ωοληψια ημουν πολυ χαλια με ζαλαδες και εμετους την ιδια και την επομενη μερα. Ευτυχως επεσε Σαββατο και ετσι Δευτερα πηγα για δουλεια αλλα ημουν ακομα αρκετα καταβεβλημενη και ψιλοζαλιζομουν οταν πιεζομουν παραπανω. Ελπιζω οντως η εμβρυομεταφορα να ειναι πιο ανωδυνη γιατι το κομματι των αδειων ειναι αγκαθι για τις περισσοτερες!

Έχω ξεκινήσει να εχω ετσι ενα μικρό άγχος για την υπερδιέγερση και το πως θα παει η ωοληψια σαν διαδικασία. Σιγουρα η κάθε κοπέλα ειναι διαφορετική και ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά. 
να σας πω κορίτσια πως το εχω συζητησει με το αφεντικό μου και με ιδιατερη αγαπη και νοιαξιμο μου ειπε πως οτι χρειαστώ θα ειναι εκει να με στηρίξει. Ειμαι παρα πολυ τυχερή σε αυτο και ειλικρινά δεν εχω κανενα παράπονο. Μπορω να του μιλήσω ανοιχτά για το συγκεκριμένο θεμα. 
την Τετάρτη εχω ραντεβού με τον γιατρό μου για να δω πως θα ξεκινησουμε τι θα μου πει. Όλα ειναι εντελώς άγνωστα για μένα. Σας διαβάζω βέβαια εδω και καιρό αλλα ειναι και αρκετα που δεν εχω καταλάβει ακομα. 
απ οτι καταλαβα Ζαχαρούλα εσυ εχεις κανει ωοληψια και περιμενεις την διαδικασία της εμβρυομεταφορας;;; Σε ποσο καιρό σου ειπε ο γιατρός σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα.. Θεσσαλονίκη μένω,εδώ πέρασα εγώ.Πηγε ο σύζυγος και πήρε την απόφαση με εξουσιοδότηση γιατί δούλευα και ήταν με ραντεβού.Υπηρχε φουλ εξυπηρέτηση και επεξήγηση.Κοιτα αν δεν είναι παράξενοι θα σε περάσουν για 5 μέρες.Γενικα δεν κόβουν.Το πολύ πολύ να σου ζητήσουν να επαναλάβεις τις αιματολογικές και να τις πας σε δεύτερο χρόνο.Καλη επιτυχία και καλή αρχή και σε σένα 😁

Καλη αρχή να σου ευχηθώ μαριλου μου !!και να πάνε όλα κατευχην !! 
με τι πρωτόκολλο ξεκινάτε;;;(ρωτάω μπάς και μάθω και γω τιποτα 😋😋

και γω πιστεύω πως δεν θα μου πουν κατι οι άνθρωποι  για 5 μέρες διαφορά. 
με εχει πιάσει μεγαλη αγωνία … θελω να ξεκινήσω όσο πιο γρήγορα μπορω !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Καλη αρχή να σου ευχηθώ μαριλου μου !!και να πάνε όλα κατευχην !! 
με τι πρωτόκολλο ξεκινάτε;;;(ρωτάω μπάς και μάθω και γω τιποτα 😋😋

και γω πιστεύω πως δεν θα μου πουν κατι οι άνθρωποι  για 5 μέρες διαφορά. 
με εχει πιάσει μεγαλη αγωνία … θελω να ξεκινήσω όσο πιο γρήγορα μπορω !!! 

Συνήθως, αν κρίνω από Θεσσαλονίκη, δεν κόβουν αλλά μπορεί να στις ζητήσουν ξανά σαν εκκρεμότητα. Ελπίζω μην σε καθυστερησουν.. Στο αφεντικό μου κι εγώ τα είχα πει όλα για τη διαδικασία γιατί έπρεπε να λείπω συνεχώς για ωοληψιες εξετάσεις κτλ κι ήθελα να είμαι άνετη. Οκ το έμαθαν κι άλλοι δέκα από ό,τι κατάλαβα αλλά μπροστά στον στόχο δεν με πολύ πείραξε! Καλή αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η efakii είπε:

Καλη αρχή να σου ευχηθώ μαριλου μου !!και να πάνε όλα κατευχην !! 
με τι πρωτόκολλο ξεκινάτε;;;(ρωτάω μπάς και μάθω και γω τιποτα 😋😋

και γω πιστεύω πως δεν θα μου πουν κατι οι άνθρωποι  για 5 μέρες διαφορά. 
με εχει πιάσει μεγαλη αγωνία … θελω να ξεκινήσω όσο πιο γρήγορα μπορω !!! 

Καλημέρα κορίτσι μου.Ευχαριστω πολύ για τις ευχές.Ανταποδιδω!Ξεκινάμε με βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές,μη νομίζεις ότι καταλαβαίνω και πολλά με όλα αυτά.Προσπαθω..Εχω πάρει τα φάρμακα και θα ξεκινήσω τον Οκτώβριο.Περιμενω να αδιαθετησω 9-10 Οκτωβρίου όπου θα γίνει η έναρξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όσες ξεκινούν πρώτη φορά! Καταλαβαίνω την αγωνία σας και το οτι δεν καταλαβαίνετε σχεδόν τίποτα από όσα σας λένε. Όλες έτσι ήμασταν πάνω κάτω. Δεν θα πω οχι άγχος κτλ. Το άγχος και η ανυπομονησία πάνε μαζί με αυτή τη διαδικασία δυστυχώς 😏

@efakii μου πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου. Εμείς τα λέγαμε και από άλλη συζήτηση τοσους μήνες. Όλα θα τα μάθεις και εσύ σιγά σιγά. Σου στέλνω μια αγκαλιά! Και σε όλα τα κορίτσια που ξεκινάνε. 

Εγώ παίρνω σειρά σιγά σιγά για δεύτερη εμβρυομεταφορα μαλλον τα Χριστούγεννα για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όσες ξεκινούν πρώτη φορά! Καταλαβαίνω την αγωνία σας και το οτι δεν καταλαβαίνετε σχεδόν τίποτα από όσα σας λένε. Όλες έτσι ήμασταν πάνω κάτω. Δεν θα πω οχι άγχος κτλ. Το άγχος και η ανυπομονησία πάνε μαζί με αυτή τη διαδικασία δυστυχώς 😏

@efakii μου πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου. Εμείς τα λέγαμε και από άλλη συζήτηση τοσους μήνες. Όλα θα τα μάθεις και εσύ σιγά σιγά. Σου στέλνω μια αγκαλιά! Και σε όλα τα κορίτσια που ξεκινάνε. 

Εγώ παίρνω σειρά σιγά σιγά για δεύτερη εμβρυομεταφορα μαλλον τα Χριστούγεννα για να δούμε...

Μαρινακι μου γλυκό σε ευχαριστω παρα πολυ ! 
μια μεγαλη αγκαλια απο εμενα εχεις και θαυμασμό !! Ευχομαι να πάνε όλα κατευχην !!

εδω θα ειμαστε όλες μαζι να τα κουβεντιάζουμε να υποστηριζόμαστε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Μαρινακι μου γλυκό σε ευχαριστω παρα πολυ ! 
μια μεγαλη αγκαλια απο εμενα εχεις και θαυμασμό !! Ευχομαι να πάνε όλα κατευχην !!

εδω θα ειμαστε όλες μαζι να τα κουβεντιάζουμε να υποστηριζόμαστε ❤️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου🙏🏻♥️ ότι θες μην διστάσεις!! Μήνυμα απευθείας ξέρεις 😊 εγώ πραγματικά μεσα από αυτή την ομάδα βοηθήθηκα παρα πολύ από όλα τα κορίτσια!♥️🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ερώτηση… 

μπαίνω τωρα διαβάζω σιγα σιγα … οτι απορίες εχω και καταλήξω μεθαύριο να ρωτάω τον γιατρό. 
η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα μπορει να γινει στον ίδιο μήνα - κύκλο;; Εφόσον η ωοληψια και η γονιμοποίηση ολοκληρωθεί με επιτυχία εννοείται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση… 

μπαίνω τωρα διαβάζω σιγα σιγα … οτι απορίες εχω και καταλήξω μεθαύριο να ρωτάω τον γιατρό. 
η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα μπορει να γινει στον ίδιο μήνα - κύκλο;; Εφόσον η ωοληψια και η γονιμοποίηση ολοκληρωθεί με επιτυχία εννοείται. 

Ναι, το επιθυμητό είναι να γίνονται στον ίδιο κύκλο, η ωοληψία και 4-5 μέρες μετά η μεταφορά. Γι' αυτό και οι γιατροί στην πρώτη συνάντηση συνήθως λένε ότι όλη η διαδικασία διαρκεί περίπου 20 μέρες. Κάποιες φορές όμως μπορεί να καταψύξεις γονιμοποιημένα ωάρια και να πας για εμφύτευση σε επόμενους κύκλους. Αυτό συμβαίνει:

- Αν θέλεις να μαζέψεις μεγαλύτερο απόθεμα, ώστε να έχεις επιλογή εμβρύων (βλαστοκυστών) ή απόθεμα για επόμενες εμφυτεύσεις. 

- Αν ο γιατρός κρίνει ότι το ενδομήτριο δεν είναι σε άριστη κατάσταση ώστε να κάνει αμέσως εμφύτευση. Μετά την ωοληψία γίνονται εξετάσεις προγεστερόνης και άλλων ορμονών και βλέπει ο γιατρός το πάχος του ενδομητρίου. Δίνει βέβαια και χάπια.

- σε περίπτωση υπερδιέγερσης των ωοθηκών, οπότε ο οργανισμός καταπονείται και τότε ο γιατρός σε στέλνει για ε/τ σε επόμενο κύκλο.

Και άλλα ενδεχόμενα υπάρχουν, αλλά όλα αυτά είναι περιπτώσεις. Όλες ξεκινάμε με την ελπίδα και την αισιοδοξία ότι σε έναν κύκλο θα πάνε όλα καλά και θα έχουμε τελειώσει με το θετικό αποτέλεσμα. Μην τα βάζεις όλα στο μυαλό σου. Ένα βήμα την φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως και στον επόμενο κύκλο να πάει η μεταφορά, το διάστημα δεν είναι μεγάλο, γιατί συνήθως λίγες μέρες (καμιά βδομάδα, 10 μέρες) μετά την ωοληψία ΄έρχεται η περίοδος. Οπότε ξεκινά η διαδικασία προετοιμασίας του ενδομητρίου, οι εξετάσεις και η παρακολούθηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για την άμεση απάντηση!!! 
για αρχή λεω να αγχωθω αν θα γίνουν πολλα και καλα αυγουλακια 😋😋😋 και μετα προχωράμε στο επόμενο level ! Θελω να δω τι θα μου πει και τι θα μου προτείνει ο γιατρός μου. Θα σας ενημερώσω μολις εχω νεωτέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα θα ήθελα ν ρωτήσω αν εχει κλείσει κάποια κοπέλα ραντεβού για επιτροπη ποτέ κάνουν συνεδριαση; ποτε βγαίνουν τα αποτελέσματα από τ ραντεβού σου κ πόσο χρόνο έχεις μετά για ν κάνεις την εξωσωματική;σας ευχαριστώ πολύ ξεκινάω τη Παρασκευή να φτιάξουμε τον φάκελο π χρειάζεται κ έχω λίγο αγχωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii Καλή αρχή κ με το καλό!! Σχετικά με τις αιματολογικές λογικά θα σου ζητήσουν επαναληπτικές αλλά να σε κόψουν δύσκολο έως αδύνατο! Εγώ πέρασα την 1η επιτροπή Θεσσαλονίκη το 2019, δε συμφωνούσαν με το λόγο παραπομπής από το γιατρό κ απλά μου ζήτησαν να αλλάξουμε την αιτιολογία. 

Σχετικά με την υπερδιέγερση μην αγχώνεσαι, ένα πρήξιμο μετά την ωοληψια θα το χεις λογικό είναι αλλά με σωστή διατροφή θα είσαι καλά κ με το αδιαθετήσεις περνάνε όλα.

Το αν θα πας στο ίδιο ή σε επόμενο κύκλο για ετ θα το κρίνει ο γιατρός, εμένα εξ αρχής μου είχε πει πως θα πάμε σε επόμενο κύκλο καθώς ξεκινούσα με πολλά ωάρια (άσχετα το τι έδωσα τελικά) έτσι ώστε να ηρεμήσει ο οργανισμός από τα φάρμακα. Ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλό. 

Τέλος κ το πολλά ή λίγα αυγουλακια/έμβρυα σχετικό είναι. 1 και καλό θέλεις. Εγώ 2 βλαστοκυστες είχα εν τέλη κ τώρα μόλις τα έβαλα για ύπνο τα τερατάκια μου!!!❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2023 at 10:10 ΜΜ, ο/η efakii είπε:

Έχω ξεκινήσει να εχω ετσι ενα μικρό άγχος για την υπερδιέγερση και το πως θα παει η ωοληψια σαν διαδικασία. Σιγουρα η κάθε κοπέλα ειναι διαφορετική και ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά. 
να σας πω κορίτσια πως το εχω συζητησει με το αφεντικό μου και με ιδιατερη αγαπη και νοιαξιμο μου ειπε πως οτι χρειαστώ θα ειναι εκει να με στηρίξει. Ειμαι παρα πολυ τυχερή σε αυτο και ειλικρινά δεν εχω κανενα παράπονο. Μπορω να του μιλήσω ανοιχτά για το συγκεκριμένο θεμα. 
την Τετάρτη εχω ραντεβού με τον γιατρό μου για να δω πως θα ξεκινησουμε τι θα μου πει. Όλα ειναι εντελώς άγνωστα για μένα. Σας διαβάζω βέβαια εδω και καιρό αλλα ειναι και αρκετα που δεν εχω καταλάβει ακομα. 
απ οτι καταλαβα Ζαχαρούλα εσυ εχεις κανει ωοληψια και περιμενεις την διαδικασία της εμβρυομεταφορας;;; Σε ποσο καιρό σου ειπε ο γιατρός σου;;

Ακριβως κοριτσι μου. Ο γιατρος μου ειπε οτι προχωραμε οποτε του πω εγω αλλα επειδη οπως εγραψα ταλαιπωρηθηκα λιγο με την ωοληψια λεω να περιμενω κανενα διμηνο να ηρεμησει το σωμα μου. Εισαι πολυ τυχερη που εχεις στηριξη. Εγω δεν το εχω συζητησει ακομα αλλα επειδη θα χρειαστει να λειψω μερες με την εμβρυομεταφορα αναγκαστικα θα το πω και ελπιζω να βρω κατανοηση! Παντως μην αγχωνεσαι γιατι για καποιες κοπελες η ωοληψια ειναι πολυ απλη διαδικασια χωρις ενοχλησεις μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenink είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα ν ρωτήσω αν εχει κλείσει κάποια κοπέλα ραντεβού για επιτροπη ποτέ κάνουν συνεδριαση; ποτε βγαίνουν τα αποτελέσματα από τ ραντεβού σου κ πόσο χρόνο έχεις μετά για ν κάνεις την εξωσωματική;σας ευχαριστώ πολύ ξεκινάω τη Παρασκευή να φτιάξουμε τον φάκελο π χρειάζεται κ έχω λίγο αγχωθεί.

Καλη αρχη να εχεις. Εγω περασα επιτροπη στην Αθηνα εχει αρκετη αναμονη οποτε κλεισε ραντεβου εγκαιρα. Τα αποτελεσματα τουλαχιστον εδω τα παιρνεις αμεσα και απ τη στιγμη που θα βγει η αποφαση εχεις ενα χρονο για να παρεις τα φαρμακα και να ξεκινησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Σας ευχαριστω πολυ για την άμεση απάντηση!!! 
για αρχή λεω να αγχωθω αν θα γίνουν πολλα και καλα αυγουλακια 😋😋😋 και μετα προχωράμε στο επόμενο level ! Θελω να δω τι θα μου πει και τι θα μου προτείνει ο γιατρός μου. Θα σας ενημερώσω μολις εχω νεωτέρα! 

Ναι συζητησε το. Εμενα μου ειπε παντως οτι γενικα ειναι καλυτερα να πας με κατεψυγμενα και οχι απευθειας αλλα οι αποψεις διαφερουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Καλη αρχη να εχεις. Εγω περασα επιτροπη στην Αθηνα εχει αρκετη αναμονη οποτε κλεισε ραντεβου εγκαιρα. Τα αποτελεσματα τουλαχιστον εδω τα παιρνεις αμεσα και απ τη στιγμη που θα βγει η αποφαση εχεις ενα χρονο για να παρεις τα φαρμακα και να ξεκινησεις!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ.. ρο χω ακούσει ότι Έχει μεγάλη αναμονή γ αυτό ήθελα ν ρωτήσω κάποια π το έχει κάνει.. πολύ καλό διάστημα ο ένας χρόνος.. γτ είναι κ τα χρήματα στη μέση.. σ ευχαριστώ πολύ γ την απαντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η elenink είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα ν ρωτήσω αν εχει κλείσει κάποια κοπέλα ραντεβού για επιτροπη ποτέ κάνουν συνεδριαση; ποτε βγαίνουν τα αποτελέσματα από τ ραντεβού σου κ πόσο χρόνο έχεις μετά για ν κάνεις την εξωσωματική;σας ευχαριστώ πολύ ξεκινάω τη Παρασκευή να φτιάξουμε τον φάκελο π χρειάζεται κ έχω λίγο αγχωθεί.

Καλημερα Ελένη μου! Εγω θα περάσω αθηνα ,συγκεκριμένα μαρουσι. Η αναμονή για να κλεισεις το ραντεβού ειναι περίπου 2 μήνες. Ούτε πολυ ούτε λιγο. Τωρα για τα περαιτέρω ούτε εγω ξέρω. Τωρα στις 20/9 θα περάσω. Και σκεψου το εχω κλείσει απο Ιούνιο (τον Αύγουστο ειναι κλειστά )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annie! είπε:

@efakii Καλή αρχή κ με το καλό!! Σχετικά με τις αιματολογικές λογικά θα σου ζητήσουν επαναληπτικές αλλά να σε κόψουν δύσκολο έως αδύνατο! Εγώ πέρασα την 1η επιτροπή Θεσσαλονίκη το 2019, δε συμφωνούσαν με το λόγο παραπομπής από το γιατρό κ απλά μου ζήτησαν να αλλάξουμε την αιτιολογία. 

Σχετικά με την υπερδιέγερση μην αγχώνεσαι, ένα πρήξιμο μετά την ωοληψια θα το χεις λογικό είναι αλλά με σωστή διατροφή θα είσαι καλά κ με το αδιαθετήσεις περνάνε όλα.

Το αν θα πας στο ίδιο ή σε επόμενο κύκλο για ετ θα το κρίνει ο γιατρός, εμένα εξ αρχής μου είχε πει πως θα πάμε σε επόμενο κύκλο καθώς ξεκινούσα με πολλά ωάρια (άσχετα το τι έδωσα τελικά) έτσι ώστε να ηρεμήσει ο οργανισμός από τα φάρμακα. Ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλό. 

Τέλος κ το πολλά ή λίγα αυγουλακια/έμβρυα σχετικό είναι. 1 και καλό θέλεις. Εγώ 2 βλαστοκυστες είχα εν τέλη κ τώρα μόλις τα έβαλα για ύπνο τα τερατάκια μου!!!❤️💙

Αχ να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!! Όλο αυτο κουβεντιάζουμε με τον άντρα μου … τα δίδυμα …. Θα το θέλαμε πολυ !!! Για να δουμε κορίτσια τι θα μου πει και ο ίδιος αυριο. 
Τα φάρμακα Αφου πάρεις την έγκριση μετα απο ποσο καιρό τα παραλαμβάνεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...