Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

όχι κορίτσι μου σε παρακαλώ μη σκέφτεσαι έτσι. Κάνουμε μόνες μας πολύ κακό στον εαυτό μας. Κι εγώ δεν είχα τίποτα απολύτως. Μάλιστα κάποιες μέρες μετά την ετ είχα πόνους περιόδου και ήμουν σίγουρη ότι κάπου μπερδεύτηκε ο γιατρός με τον κύκλο μου (κάναμε ετ σε φυσικό κύκλο) και ότι δεν συγχρονιστήκαμε και θα αδιαθετούσα. Μην περιμένεις συμπτώματα, είναι τόσο μα τόσο νωρίς. Είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα, θα τα καταφέρεις!!!!

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ αλήθεια!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου θα δείξει ο χρόνος, μακάρι να είχες ένα μεγαλύτερο νούμερο να μειωθεί το άγχος σου. Το 16,73 δείχνει πάντως ότι κάτι γίνεται, δεν είναι μηδέν!!! Ίσως να άργησε να γίνει η εμφύτευση! Επίσης στις 9 μέρες μάλλον είναι νωρίς, εγώ στις 12 μέρες είχα περίπου 160, μου είπε ότι είναι μια χαρά και τις επόμενες μέρες εκτοξευόταν. Κάνε μια μικρή υπομονή ακόμα, μπορεί όλα να εξελιχθούν καλά. Μη σε παίρνει από κάτω, σκέψου ότι το μόνο που πρέπει να κάνεις εσύ είναι να παραμένεις θετική και αισιόδοξη και τα υπόλοιπα τα ξέρει η φύση.

Κορίτσι μου μακάρι να ανέβει και αύριο να χαιρόμαστε μαζί σου!!!

Γεια σου κορίτσι μου.Ευχαριστω για όσα έγραψες.Δυστυχως το νούμερο δεν είναι αισιόδοξο.Κατι γίνεται η' κάτι έγινε και απλά σταμάτησε.Αυτο σκέφτομαι εγώ..Δεν έχω καλό προαίσθημα πάντως.Κανω υπομονή γιατί έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο.Ευχομαι εσύ να είσαι καλά.♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι;

Μμμμ αν σου πω καλά θα είναι ψέμα.Απλα περιμένω να έρθει η αυριανή μέρα και να δούμε τι γίνεται.Ειμαι πιο ήρεμη σε σχέση με χθες γιατί το πήρα απόφαση ότι δεν μπορώ να αλλάξω κάτι..Μόνο περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Μμμμ αν σου πω καλά θα είναι ψέμα.Απλα περιμένω να έρθει η αυριανή μέρα και να δούμε τι γίνεται.Ειμαι πιο ήρεμη σε σχέση με χθες γιατί το πήρα απόφαση ότι δεν μπορώ να αλλάξω κάτι..Μόνο περιμένω 

Περιμένουμε το αύριο, και έχω ένα θετικό προαίσθημα ότι θα έχει διπλασιαστεί! 🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tinkvick σου στέλνω εδώ. Κατ' αρχάς λυπάμαι για τις αποτυχίες. Ελπίζω να είναι τυχαίο και την επόμενη φορά, μέσα απ την καρδιά μου, να πετύχετε! Να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

Για τις βιταμίνες που ρωτάς, έχω πάρει κι εγώ διάφορες. Υπάρχουν και πολυβιταμίνες εγκυμοσύνης, κάποιες είναι πολύ ακριβές, άλλες φτηνότερες. Κάποιοι γιατροί δίνουν και συνδυασμούς συμπληρωμάτων, εκτός από φυλλικό και D που είναι απαραίτητα και θεωρώ ότι ήδη παίρνεις. Να είμαι ειλικρινής, εγώ δεν πιστεύω στην αποτελεσματικότητα των βιταμινών στην ποιότητα των ωαρίων, αλλά κάθε κοπέλα είναι διαφορετική.

Πρόσφατα ο γιατρός μου μου είχε δώσει συνδυασμό DHEA (ανδρογόνα λέγονται), iQ10, λυγαριά και D ενισχυμένη δόση και ένας δεύτερος γιατρός που μίλησα μου είπε ότι απ' όλες αυτές μόνο τα DH ή DHEA είναι αποδεδειγμένο ότι κάνουν κάτι, σε αυξημένη όμως δόση. Έχω ακούσει επίσης για τον βασιλικό πολτό. 

Ο γιατρός σου τι λέει; Το σίγουρο είναι να μην πάρεις κάτι από μόνη σου, συζήτησέ το, ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Να σε ρωτήσω, πώς με τον ίδιο γιατρό, μετακινήθηκες από το Υγεία στο Ιασώ; Οι εντυπώσεις σου απ' το Υγεία IVF ποιες είναι; 

Υστεροσκόπηση έχεις κάνει; Είναι και η κατάσταση της μήτρας που μπορεί να εμποδίζει την ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!! 🥰

@elissavet90κοριτσι μου καλα αποτελεσματα στη χοριακη σου!!!! ολες ανυπομονουμε μαζι σου!!!🙏💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια μου...Το απόλυτο μηδέν. Μετά από προεμφυτευτικό , έτσι? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου...Το απόλυτο μηδέν. Μετά από προεμφυτευτικό , έτσι? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Ελισσαβετ μου λυπαμαι τοσο πολυ...💔😢 δεν υπαρχουν λογια.... μονο μια μεγαλη αγκαλια σε κανω, εστω και απο μακρυα.🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου...Το απόλυτο μηδέν. Μετά από προεμφυτευτικό , έτσι? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Λυπάμαι πάρα πολύ...δεν έχω λόγια... Μετά από προεμφυτευτικό είναι μεγάλο σοκ. Κουράγιο και πίστη στα υπόλοιπα εμβρυάκια σου.🙏😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου...Το απόλυτο μηδέν. Μετά από προεμφυτευτικό , έτσι? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Καλησπέρα Ελισσάβετ. Καταρχήν λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα σου... Ήθελα να σε ρωτήσω κάνατε έλεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες ή κάποια συγκεκριμένη ασθένεια (πχ μεσογειακή αναιμία). Αν έχετε ελέγξει το έμβρυο για χρωμοσωμικες κ βγήκε οκ, τότε ίσως μια υστεροσκοπηση να έλυνε το μυστήριο.

Εγώ έχω κάνει ετ με ελεγμένα αλλά έπιασε με την πρώτη. Μας είχαν πει ότι μιλάμε για κοντά 90% θετικό αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου...Το απόλυτο μηδέν. Μετά από προεμφυτευτικό , έτσι? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Αχ κορίτσι μου γλυκό.... πόσο λυπάμαι.... Ότι και να πούμε δεν φτάνει να απαλύνει τον πόνο σου. Κάνε κουράγιο γλυκιά μου... Στη θέση σου θα έκανα μια πολύ σοβαρή συζήτηση με το γιατρό μήπως υποψιάζεται κάποιο θέμα με το ενδομήτριο. Επειδή είμαι παθούσα και πήγαν χαμένα 5 τέλεια εμβρυάκια που είχα πέρυσι από τον 1ο μου κύκλο, ίσως να είμαι επηρεασμένη. Όμως με όλη μου την αγάπη στο λέω, δε θα χαράμιζα άλλο τέλειο- και μάλιστα στην περίπτωσή σου ελεγμένο- έμβρυο χωρίς να γίνει μια αξιολόγηση του ενδομητρίου με υστεροσκόπηση. Δεν είμαι γιατρός και δε θέλω να σου πω τι να κάνεις και τι όχι, μόνο να σκεφτείς μια πιο ολοκληρωμένη αξιολόγηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου...Το απόλυτο μηδέν. Μετά από προεμφυτευτικό , έτσι? Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Λυπάμαι πραγματικά πολύ.... Ξέρω ακριβώς πώς νιώθεις, ειδικά μετά από προεμφυτευτικο αυτό το αποτέλεσμα φέρνει ακόμα μεγαλύτερη απογοήτευση. Εγώ έχω αποβάλλει μετά από προεμφυτευτικο και καταλαβαίνω... 

Όπως σου είπε και η αγαπημένη @Tokyo... Ίσως θα ήταν καλό να γίνει μια υστεροσκοπηση για να δει ο γιατρός τη μήτρα. 

Μη μπλέξεις με εγχύσεις μήτρας, ενδομητριτιδες κτλ και μην ξεκινήσεις ένα σωρό εξετάσεις αίματος που πλασάρει κάποια κυρία εκ Θεσσαλονίκης.... Όλα αυτά δεν σχετίζονται με αποτυχία εμφύτευσης. 

Είστε σίγουροι ότι συγχρονιστηκε το έμβρυο με το ενδομήτριο; Η έμβρυομεταφορά πως έγινε; Εννοώ πόσες μέρες προγεστερόνη και ποια μέρα πήγες για έμβρυομεταφορά;

Θα βρεις τη λύση , δεν υπάρχει περίπτωση να μη τη βρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου @peacock, @lilly1984, @Tokyo . Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις. Έχω κάνει Era και Εμμα τεστ, δλδ για μικροβίωμα μήτρας και παράθυρο εμφύτευσης. Το ενδομήτριο καθαρό, βρήκαμε μόνο στο παράθυρο μια μικρή διαφορά ελάχιστων ωρών που δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο, παρ΄όλα αυτά ξεκινήσαμε προγεστερόνη συγκεκριμένη ώρα κλπ, δλδ το πήγαμε ακριβώς. Όπως και η ώρα ΕΤ ήταν ακριβής. Έχω κάνει φυσικά υστεροσκόπηση, ήταν καθαρή. Έχω μια πολύ μικρή εστία ενδομητρίωσης 0,02 που δε χρήζει μου είπε λαπαροσκόπησης, είναι πολύ μικρή. Έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας, κάναμε καρυότυπο όλα καλά και οι δύο. Σαλπιγγογραφία μια χαρά, θυροειδής όλα οκ. Και τέλος προεμφυτευτικό που κάναμε για χρωμοσωμικές και από τα 11 έμβρυα τα 6 ήταν ευπλοειδή, δλδ χωρίς χρωμοσωμικές. 

Μου είπε ο γιατρός ότι τα έχουμε κάνει όλα όλα. Η μόνη σύλληψη που είχα ήταν όταν μου έκοψε για 2 μήνες την περίοδο. Σε αυτή τώρα την ΕΤ κάναμε Αρβεκαπ αλλά χωρίς να μου κόψει περίοδο. ούτε εκείνος μπορεί να μου δώσει απάντηση. Να ξαναπροσπαθήσουμε. Το μόνο που μου είπε αλ΄λά λέει κι αυτό σαν έξτρα έξτρα είναι να πάω για ανοσολογικό.

Τα χω κάνει λοιπόν όλα αυτά που λέτε, δεν έχει μείνει κάτι. 4 ΕΤ, μία βιοχημική κι αυτή δεν ήταν από τον προεμφυτευτικό.

Έκλεισα ραντεβού και σε άλλον γιατρό να πάρω μια γνώμη και θα κλείσω και σε άλλον ένα. Κοντεύω να σκάσω πραγματικά.

@Tokyo οι πιθανότητες με ελεγμένο που μου έδωσε ο γιατρός ήταν 50% και ο εμβρυολόγος 60%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@marilouu έκανες επαναληπτική κορίτσι μου?

Καλημέρα ♥️Ναι έκανα άλλες δύο επαναληπτικές.Μια το Σάββατο και ήταν 18,44 και άλλη μία χθες 15,30...Έπεσε...Σταμάτησα τα φάρμακα φυσικά.Βιοχημικη.Εχουμε ραντεβού την επόμενη εβδομάδα για ανακεφαλαίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα ♥️Ναι έκανα άλλες δύο επαναληπτικές.Μια το Σάββατο και ήταν 18,44 και άλλη μία χθες 15,30...Έπεσε...Σταμάτησα τα φάρμακα φυσικά.Βιοχημικη.Εχουμε ραντεβού την επόμενη εβδομάδα για ανακεφαλαίωση.

Λυπάμαι πολύ. Σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Κορίτσια μου @peacock, @lilly1984, @Tokyo . Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις. Έχω κάνει Era και Εμμα τεστ, δλδ για μικροβίωμα μήτρας και παράθυρο εμφύτευσης. Το ενδομήτριο καθαρό, βρήκαμε μόνο στο παράθυρο μια μικρή διαφορά ελάχιστων ωρών που δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο, παρ΄όλα αυτά ξεκινήσαμε προγεστερόνη συγκεκριμένη ώρα κλπ, δλδ το πήγαμε ακριβώς. Όπως και η ώρα ΕΤ ήταν ακριβής. Έχω κάνει φυσικά υστεροσκόπηση, ήταν καθαρή. Έχω μια πολύ μικρή εστία ενδομητρίωσης 0,02 που δε χρήζει μου είπε λαπαροσκόπησης, είναι πολύ μικρή. Έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας, κάναμε καρυότυπο όλα καλά και οι δύο. Σαλπιγγογραφία μια χαρά, θυροειδής όλα οκ. Και τέλος προεμφυτευτικό που κάναμε για χρωμοσωμικές και από τα 11 έμβρυα τα 6 ήταν ευπλοειδή, δλδ χωρίς χρωμοσωμικές. 

Μου είπε ο γιατρός ότι τα έχουμε κάνει όλα όλα. Η μόνη σύλληψη που είχα ήταν όταν μου έκοψε για 2 μήνες την περίοδο. Σε αυτή τώρα την ΕΤ κάναμε Αρβεκαπ αλλά χωρίς να μου κόψει περίοδο. ούτε εκείνος μπορεί να μου δώσει απάντηση. Να ξαναπροσπαθήσουμε. Το μόνο που μου είπε αλ΄λά λέει κι αυτό σαν έξτρα έξτρα είναι να πάω για ανοσολογικό.

Τα χω κάνει λοιπόν όλα αυτά που λέτε, δεν έχει μείνει κάτι. 4 ΕΤ, μία βιοχημική κι αυτή δεν ήταν από τον προεμφυτευτικό.

Έκλεισα ραντεβού και σε άλλον γιατρό να πάρω μια γνώμη και θα κλείσω και σε άλλον ένα. Κοντεύω να σκάσω πραγματικά.

@Tokyo οι πιθανότητες με ελεγμένο που μου έδωσε ο γιατρός ήταν 50% και ο εμβρυολόγος 60%.

Σου έχω στείλει μήνυμα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα ♥️Ναι έκανα άλλες δύο επαναληπτικές.Μια το Σάββατο και ήταν 18,44 και άλλη μία χθες 15,30...Έπεσε...Σταμάτησα τα φάρμακα φυσικά.Βιοχημικη.Εχουμε ραντεβού την επόμενη εβδομάδα για ανακεφαλαίωση.

Κουράγιο Μαριλού μου.... Είναι πολύ άδικο για κάθε κοπέλα που το περνάει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Κορίτσια μου @peacock, @lilly1984, @Tokyo . Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις. Έχω κάνει Era και Εμμα τεστ, δλδ για μικροβίωμα μήτρας και παράθυρο εμφύτευσης. Το ενδομήτριο καθαρό, βρήκαμε μόνο στο παράθυρο μια μικρή διαφορά ελάχιστων ωρών που δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο, παρ΄όλα αυτά ξεκινήσαμε προγεστερόνη συγκεκριμένη ώρα κλπ, δλδ το πήγαμε ακριβώς. Όπως και η ώρα ΕΤ ήταν ακριβής. Έχω κάνει φυσικά υστεροσκόπηση, ήταν καθαρή. Έχω μια πολύ μικρή εστία ενδομητρίωσης 0,02 που δε χρήζει μου είπε λαπαροσκόπησης, είναι πολύ μικρή. Έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας, κάναμε καρυότυπο όλα καλά και οι δύο. Σαλπιγγογραφία μια χαρά, θυροειδής όλα οκ. Και τέλος προεμφυτευτικό που κάναμε για χρωμοσωμικές και από τα 11 έμβρυα τα 6 ήταν ευπλοειδή, δλδ χωρίς χρωμοσωμικές. 

Μου είπε ο γιατρός ότι τα έχουμε κάνει όλα όλα. Η μόνη σύλληψη που είχα ήταν όταν μου έκοψε για 2 μήνες την περίοδο. Σε αυτή τώρα την ΕΤ κάναμε Αρβεκαπ αλλά χωρίς να μου κόψει περίοδο. ούτε εκείνος μπορεί να μου δώσει απάντηση. Να ξαναπροσπαθήσουμε. Το μόνο που μου είπε αλ΄λά λέει κι αυτό σαν έξτρα έξτρα είναι να πάω για ανοσολογικό.

Τα χω κάνει λοιπόν όλα αυτά που λέτε, δεν έχει μείνει κάτι. 4 ΕΤ, μία βιοχημική κι αυτή δεν ήταν από τον προεμφυτευτικό.

Έκλεισα ραντεβού και σε άλλον γιατρό να πάρω μια γνώμη και θα κλείσω και σε άλλον ένα. Κοντεύω να σκάσω πραγματικά.

@Tokyo οι πιθανότητες με ελεγμένο που μου έδωσε ο γιατρός ήταν 50% και ο εμβρυολόγος 60%.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω! Όντως τα έχεις κάνει όλα... Εμάς με τις πιθανότητες ειχε κάπως συνδιάσει το ότι είναι υγιές έμβρυο με την ποιότητα του (4ΑΑ). Να μη θυμάμαι καλά κ να είπα πολύ; Πάντως ήταν τεράστια η πιθανότητα που μας είχε δώσει κ για αυτό βάλαμε 1 έμβρυο τη φορά. Πράγματι έκανα 2 ετ κ οι 2 με θετικό αποτέλεσμα (έχω μια κόρη 3+ ετών κ τώρα περιμένω το δεύτερο από εκείνη την ωοληψια). Εσύ είχες σούπερ αποτέλεσμα με 6 υγιή! Εγώ φαντάσου είχα 2 κ ένα που δεν έδωσε αποτέλεσμα (δεν κατάλαβα ακριβώς γιατί, κάτι με το δείγμα). 

Πάντως όπως καλύτερα θα σου εξηγήσει η @peacock κ εκείνη που απέβαλε με υγιές έμβρυο ήταν γιατί είχε ένα θέμα στο κυκλοφορικό που δεν είχε εντοπιστεί. Δυστυχώς το ψάξιμο είναι ατελείωτο... Σίγουρα πρέπει να δεις κ άλλο γιατρό κ ίσως το τμήμα αποβολών του Έλενα. 

Δεν ξέρω τι άλλο να πω... Μόνο δύναμη θα ευχηθώ γιατί δυστυχώς είναι απαραίτητη όταν μπει κανείς σε αυτό το ταξίδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω! Όντως τα έχεις κάνει όλα... Εμάς με τις πιθανότητες ειχε κάπως συνδιάσει το ότι είναι υγιές έμβρυο με την ποιότητα του (4ΑΑ). Να μη θυμάμαι καλά κ να είπα πολύ; Πάντως ήταν τεράστια η πιθανότητα που μας είχε δώσει κ για αυτό βάλαμε 1 έμβρυο τη φορά. Πράγματι έκανα 2 ετ κ οι 2 με θετικό αποτέλεσμα (έχω μια κόρη 3+ ετών κ τώρα περιμένω το δεύτερο από εκείνη την ωοληψια). Εσύ είχες σούπερ αποτέλεσμα με 6 υγιή! Εγώ φαντάσου είχα 2 κ ένα που δεν έδωσε αποτέλεσμα (δεν κατάλαβα ακριβώς γιατί, κάτι με το δείγμα). 

Πάντως όπως καλύτερα θα σου εξηγήσει η @peacock κ εκείνη που απέβαλε με υγιές έμβρυο ήταν γιατί είχε ένα θέμα στο κυκλοφορικό που δεν είχε εντοπιστεί. Δυστυχώς το ψάξιμο είναι ατελείωτο... Σίγουρα πρέπει να δεις κ άλλο γιατρό κ ίσως το τμήμα αποβολών του Έλενα. 

Δεν ξέρω τι άλλο να πω... Μόνο δύναμη θα ευχηθώ γιατί δυστυχώς είναι απαραίτητη όταν μπει κανείς σε αυτό το ταξίδι.

Να σου ζήσει κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου!! Κι εγώ έχω ένα που δεν έχει δώσει αποτέλεσμα, μωσαϊκισμός λέγεται.

Στο τμήμα αποβολών όμως πώς μπορούν να με βοηθήσουν? Δεν πρέπει να έχω ιστορικό αποβολών?

Σε ευχαριστώ πολύ!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου!! Κι εγώ έχω ένα που δεν έχει δώσει αποτέλεσμα, μωσαϊκισμός λέγεται.

Στο τμήμα αποβολών όμως πώς μπορούν να με βοηθήσουν? Δεν πρέπει να έχω ιστορικό αποβολών?

Σε ευχαριστώ πολύ!❤️

Εγώ πάντως είχα πάει στο τμήμα καθ' έξιν αποβολών στο Έλενας, στο Αλεξάνδρας και στο Αρεταίειο (τα γύρισα όλα δηλ 🤣) δε θεωρώ ότι θα δοθεί η απαραίτητη προσοχή και η βοήθεια. Copy paste σε όλες,... Ίσως λίγο να αξίζει το τμήμα στο Αρεταίειο. 

Κανονικά ναι θέλουν ιστορικό αποβολών, για αποτυχίες εμφύτευσης ξέρω πως δεν ασχολούνται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εγώ πάντως είχα πάει στο τμήμα καθ' έξιν αποβολών στο Έλενας, στο Αλεξάνδρας και στο Αρεταίειο (τα γύρισα όλα δηλ 🤣) δε θεωρώ ότι θα δοθεί η απαραίτητη προσοχή και η βοήθεια. Copy paste σε όλες,... Ίσως λίγο να αξίζει το τμήμα στο Αρεταίειο. 

Κανονικά ναι θέλουν ιστορικό αποβολών, για αποτυχίες εμφύτευσης ξέρω πως δεν ασχολούνται. 

Κρίμα να μην ασχολούνται γιατί κ αυτό το ίδιο πρόβλημα είναι (ειδικά αν τα έμβρυα είναι ελεγμένα)... Πόση ταλαιπωρία βρε κορίτσια 

@elissavet90 όταν λέω ότι δεν έδωσε αποτέλεσμα, εννοώ ότι δεν ήξεραν να μου πουν καθόλου αν είναι υγιές ή όχι, δεν είχαν πάρει καλό δείγμα κ δεν μπόρεσαν να κάνουν την εξέταση! Είχα κ τέταρτο έμβρυο το οποίο δεν ήταν υγιές. Οπότε πρότειναν τη μεταφορά των δύο σίγουρα υγειών κ αν χρειαστεί το τρίτο. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κρίμα να μην ασχολούνται γιατί κ αυτό το ίδιο πρόβλημα είναι (ειδικά αν τα έμβρυα είναι ελεγμένα)... Πόση ταλαιπωρία βρε κορίτσια 

@elissavet90 όταν λέω ότι δεν έδωσε αποτέλεσμα, εννοώ ότι δεν ήξεραν να μου πουν καθόλου αν είναι υγιές ή όχι, δεν είχαν πάρει καλό δείγμα κ δεν μπόρεσαν να κάνουν την εξέταση! Είχα κ τέταρτο έμβρυο το οποίο δεν ήταν υγιές. Οπότε πρότειναν τη μεταφορά των δύο σίγουρα υγειών κ αν χρειαστεί το τρίτο. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε!

Ίσως κ εγώ την επόμενη φορά να πρέπει να βάλω δύο. Με το ρίσκο βέβαια για δίδυμα, αν και είμαι τόσο απογοητευμένη αυτή τη στιγμή που δε βλέπω σε τίποτα φως. Πόσο μάλλον για να έπιαναν και τα δύο. Το πιο δύσκολο απ' όλα είναι ότι δεν ξέρω τι πολεμάω. Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις και δε βρίσκουμε αιτία. Δεν μπορεί να είναι μόνο η τύχη και να είμαι όλες τις φορές άτυχη, κάτι φταίει. Κι αυτό δεν έχει βρεθεί. θέλω να δω την προσέγγιση του άλλου γιατρού.

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τη στήριξή σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Ίσως κ εγώ την επόμενη φορά να πρέπει να βάλω δύο. Με το ρίσκο βέβαια για δίδυμα, αν και είμαι τόσο απογοητευμένη αυτή τη στιγμή που δε βλέπω σε τίποτα φως. Πόσο μάλλον για να έπιαναν και τα δύο. Το πιο δύσκολο απ' όλα είναι ότι δεν ξέρω τι πολεμάω. Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις και δε βρίσκουμε αιτία. Δεν μπορεί να είναι μόνο η τύχη και να είμαι όλες τις φορές άτυχη, κάτι φταίει. Κι αυτό δεν έχει βρεθεί. θέλω να δω την προσέγγιση του άλλου γιατρού.

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τη στήριξή σας..

Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολυ για αυτά που έχεις περάσει… δυστυχώς για κάποιες από εμάς ειναι δύσκολο το ταξίδι αυτο. Ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κανει ποτε καμπύλη ζαχαρου. Ξερω μια περίπτωση που είχε θέμα κ δεν το γνώριζε, και το ανακάλυψε ένας ενδοκρινολόγος. Όταν διορθώθηκε έμεινε φυσιολογικά έγκυος. Δεν είχε μπει καθολου στη διαδικασία εξωσωματικής η συγκεκριμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  κορίτσι μου ετοιμάζεται από μέρα σε μέρα τώρα στην φάση που είσαι αυτα περιμενεις και πρέπει να έχεις  πόνους συσπάσεις ίσως και λίγο αιματακι έρχεται ο μπέμπης σου σιγά σιγά  εμενα μου είχε πει τότε η μαία στο πρώτο αν με πιάσουν πόνοι θα μπαίνω να κάνω ένα ζεστο μπανάκι και θα ξαπλώνω αν συνεχίζονται μάλλον πάει για γεννά αν σταματήσουν λαθος συναγερμός  Θα περίμενε μέχρι την ΠΗΤ και αν δεν θα σε βάλει με πρόκληση ;
    • Κορίτσι μου τα τεστ ωορρηξίας ας πούμε βοηθάνε πάρα πολύ ειδικά σε γυναίκες που έχουν άστατο κύκλο... οπότε αυτή η συμβουλή δεν είναι πάντα σωστή... δηλαδή εγώ κάνω συνήθως 30αρη κύκλο αλλά αυτός ο κύκλος μου βγαίνει 26αρης..αν δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας θα βαρουσαμε στο γάμο του Καραγκιόζη που λένε 😅😅😅 και ειδικά όταν δυσκολεύεσαι να πιάσεις παιδί βοηθάνε...ας πούμε στα πρώτα μου δυο παιδιά που έπιανα κυριολεκτικά με το που με ακουμπούσε ο άντρας μου δεν τα χρησιμοποίησα... ΑΛΛΑ γύρισε ο τροχός και βρέθηκα και εγώ στο να έχω δευτερογενή υπογονιμότητα...έτσι λέγεται...όταν κάνεις παιδιά και μετά δυσκολεύεσαι να πιάσεις.... Τότε δεν ήξερα καν τι σημαίνει να δυσκολεύεσαι...αλλά το ένιωσα στο πετσί μου....
    • Καλημέρα κορίτσια Ναι λογικά έγινε στης 14 εσκασε το ωάριο θεωρώ πως είναι οκ σίγουρα θα ήταν αυξημένες οι πιθανότητες αν είχατε επαφες 13-14-15 αλλα ξέρω πως με ένα μωρακι στο σπίτι δεν είναι και πολύ εύκολο 🥰 καλή επιτυχία κορίτσι μου 🤰
    • Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Εμείς περάσαμε ένα δύσκολο βράδυ με προπαρασκευαστικές συσπάσεις που δε παλεύονταν ιδιαίτερα η αλήθεια είναι αλλά με την ηρεμία του αντρούλη μου κατάφερα να είμαι και εγώ ήρεμη...Μίλησα με τον γιατρό μου,μου είπε ότι αυτά περιμένουμε από δω και πέρα και να φροντίζω να ξεκουράζομαι όσο μπορώ...Κοντευουμε 🥰🥰🥰.. 39η εβδομάδα σήμερα 💙🧿💙🧿
    • Πολύ ωραία να περάσετε τέλειαααα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ μετά όταν θα έχετε τα μωρουλινια δεν θα είναι ίδια η χαλάρωση των διακοπών (δν θα είναι χαλάρωση δλδ 😂😂😂)  τεράστια ευτυχία να έχεις τα μωράκια στην κοιλιτσα κ να είστε διακοπές με τον άντρα σου! ❤️   (εδώ σ εμάς είναι προαιρετικό το φύλο, εγώ θα το επιλέξω να το μάθω εννοείται αλλά δεν ξέρω πως είναι Ελλάδα γιατί δν έχω ξανά κάνει) 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...