Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος με μπανάκια, κοκτέιλ, βουτιές στα βαθιά,ηλιοθεραπεία ,μπρατσακια , κουβαδάκια και στις κοιλίτσες μας καταφθάνουν γλυκά μωράκια 🩷


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Έκανα τεστακι κορίτσια μου. Αρνητικό είναι. Σας το ανεβάζω. Το έκανα πριν λίγο αλλά είχα πιει και χυμό και νερό. IMG_20230712_155910.thumb.jpg.07668a1e5ca2962a9e29fae5fcc0699d.jpg

5 μερες νωρίτερα και χωρίς πρωινά ουρά δύσκολο να δείξει κάτι 

Μάλλον θα πρέπει να κανείς λίγο περισσότερο υπομονή 

εύχομαι να είναι θετικοοο😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Girly κάτι βλέπω εδώ που θα σου κάνω το κυκλάκι...από κοντά φαινεται;;;;

IMG_20230712_193615.jpg

Από κοντά δεν ξέρω αν βλέπω κάτι...σαν σκιά αλλά τόσο μηδαμινή που πραγματικά πιστεύω είναι στο μυαλό μου. Δεν υπάρχει. Έτσι στη σκίαση το είδαν κ γω... Σας ανεβαζω την κανονική για να το δείτε. Δεν φαίνεται τίποτα.

IMG_20230712_155745.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

5 μερες νωρίτερα και χωρίς πρωινά ουρά δύσκολο να δείξει κάτι 

Μάλλον θα πρέπει να κανείς λίγο περισσότερο υπομονή 

εύχομαι να είναι θετικοοο😊

Υπομονή..δεν έχω και άλλη επιλογή!! Ας είναι ότι είναι καλύτερο να γίνει. Μόνο αυτό σκέφτομαι κάθε μήνα. Όταν είναι η ώρα του και έρθει για καλό! Τότε με το καλό να έρθει! 

Απλά αν δεν είναι εγκυμοσύνη πρέπει μετά να μπω σε διαδικασία να δω για ποιο λόγο είχα αυτά τα καφέ...αυτό με τρομάζει λιγάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Από κοντά δεν ξέρω αν βλέπω κάτι...σαν σκιά αλλά τόσο μηδαμινή που πραγματικά πιστεύω είναι στο μυαλό μου. Δεν υπάρχει. Έτσι στη σκίαση το είδαν κ γω... Σας ανεβαζω την κανονική για να το δείτε. Δεν φαίνεται τίποτα.

IMG_20230712_155745.jpg

Τι να πω και εγώ ...είμαι καμένη με τα τεστ..δεν ξέρω...εύχομαι να μην σου έρθει και μετά να δεις δύο κατακόκκινες γραμμές 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Girly είπε:

Έκανα τεστακι κορίτσια μου. Αρνητικό είναι. Σας το ανεβάζω. Το έκανα πριν λίγο αλλά είχα πιει και χυμό και νερό. IMG_20230712_155910.thumb.jpg.07668a1e5ca2962a9e29fae5fcc0699d.jpg

Σε προσκαλώ να πας στο αντίστοιχο θέμα του Νοεμβρίου 2021 όπου γράφω στις 10 ημέρες μετά την ωορρηξια πόσο απογοητευτηκα από το αρνητικό ηλεκτρονικό τεστ εγκυμοσύνης και με παρηγορουν τα κορίτσια. Στις 15 ημέρες μετά την ωορρηξια με μια ημέρα καθυστέρηση είχα θετικό τεστ. Μην το βάζεις κάτω. Εν τω μεταξύ και εγώ βλέπω μια αχνη γραμμη σαν σκιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

5 μερες νωρίτερα και χωρίς πρωινά ουρά δύσκολο να δείξει κάτι 

Μάλλον θα πρέπει να κανείς λίγο περισσότερο υπομονή 

εύχομαι να είναι θετικοοο😊

@Girly

Αμα έπινε και καμιά 10αρια μπύρες θα την έδειχνε 😅🤣🤣 θα με τρελαίνεις γκιερλι.   Σπάσε τα κοντέρ για τεστ μετά την περίοδο ξεκινά ψαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Έκανα το τεστακι μου και είναι εντελώς αρνητικό. Ούτε υπόνοια για άλλη γραμμουλα..

Για πείτε τώρα ,έχει τύχει σε καμία να έχει καφέ τόσες μέρες? αντιλαμβάνομαι ότι είναι από κάποιον άλλον παράγοντα αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ από τι. Βλέπω ότι δεν έχω στο σκούπισμα σήμερα προς μπεζ ήταν ας πούμε. Αλλά και χθες ήταν μόνο στο εσώρουχο.

IMG_20230713_090157.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Έκανα το τεστακι μου και είναι εντελώς αρνητικό. Ούτε υπόνοια για άλλη γραμμουλα..

Για πείτε τώρα ,έχει τύχει σε καμία να έχει καφέ τόσες μέρες? αντιλαμβάνομαι ότι είναι από κάποιον άλλον παράγοντα αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ από τι. Βλέπω ότι δεν έχω στο σκούπισμα σήμερα προς μπεζ ήταν ας πούμε. Αλλά και χθες ήταν μόνο στο εσώρουχο.

IMG_20230713_090157.jpg

Μικρό update. Πήγα τουαλέτα και είχα καφέ βλεννες στο σκούπισμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μικρό update. Πήγα τουαλέτα και είχα καφέ βλεννες στο σκούπισμα 

Καλημέρα! Τόσο καιρό μετά την εξέταση να είναι από αυτό πρώτη φορά το ακούω. Εγώ μετά το τεστ ΠΑΠ που έχω λίγο, μου κρατάει maximum μέχρι και την επόμενη ημέρα. Επίσης πριν την περίοδο έχω 3-4 ημέρες καφέ. Μακάρι να ήξερα κάτι παραπάνω να σε βοηθήσω με δικά μου βιώματα. Έκανες το τεστ αλλά σε ποια φάση βρίσκεσαι σχετικά με την περίοδο; (έχεις καθυστέρηση ή την περιμένεις;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα! Τόσο καιρό μετά την εξέταση να είναι από αυτό πρώτη φορά το ακούω. Εγώ μετά το τεστ ΠΑΠ που έχω λίγο, μου κρατάει maximum μέχρι και την επόμενη ημέρα. Επίσης πριν την περίοδο έχω 3-4 ημέρες καφέ. Μακάρι να ήξερα κάτι παραπάνω να σε βοηθήσω με δικά μου βιώματα. Έκανες το τεστ αλλά σε ποια φάση βρίσκεσαι σχετικά με την περίοδο; (έχεις καθυστέρηση ή την περιμένεις;) 

Περιμένω σε 4 μέρες περίοδο. Σήμερα είναι η 10η μέρα που έχω καφέ εκκρίσεις. Έστειλα τώρα στον γυναικολόγο να με καλέσει όταν μπορέσει. Έχω αγχωθει παρά πολύ εφόσον δεν είναι από εγκυμοσύνη. Άρχισα να σκέφτομαι μήπως είναι κανένας πολύποδας όπως είχα παλαιότερα και χρειάζεται πάλι να αφαιρέσω κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Περιμένω σε 4 μέρες περίοδο. Σήμερα είναι η 10η μέρα που έχω καφέ εκκρίσεις. Έστειλα τώρα στον γυναικολόγο να με καλέσει όταν μπορέσει. Έχω αγχωθει παρά πολύ εφόσον δεν είναι από εγκυμοσύνη. Άρχισα να σκέφτομαι μήπως είναι κανένας πολύποδας όπως είχα παλαιότερα και χρειάζεται πάλι να αφαιρέσω κλπ...

Καλημέρα κορίτσι μου… πριν 3 χρόνια είχα καφε υγρά για 2 βδομαδες δυο μήνες. Τελείωνε πχ η περίοδος κ αυτά ξεκινούσαν σχεδόν αμέσως για κανένα δεκαπενθήμερο, μέχρι που έβαζα σερβιετα. Δυο γιατροί τότε (ο ένας χωρίς να με εξετάσει) μου έλεγαν τίποτα δεν είναι, ορμονικό απλά. Μετά αυτό σταμάτησε αλλά κάπως άλλαξε το σύστημα μου στα ορμονικά (οι εξετάσεις καλές). Ροζ αίμα και πονάκια στην ωορρηξία κλπ. Φέτος που μου έκαναν λόγο για υπόνοια πολύποδα θορυβήθηκα και λέω ίσως ήταν από τότε αυτό και δεν το είδε κανεις. Γνώμη μου, αν και εφόσον δεν είναι λόγω εγκυμοσύνης, να πας για έναν υπέρηχο την τελευταία μέρα της περιόδου σου σε κάποιον γιατρό, ώστε να φανεί καθαρά το ενδομήτριο, γιατί στην μέση του κύκλου από ότι έμαθα φέτος δεν φαίνεται τόσο καθαρά (ο ένας γιατρός φέτος δεν είδε «υπόνοια» πολυποδα ποτέ). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly Δεύτερο θέμα προς γνώση όλων, μου είπε πρόσφατα η κουνιάδα μου πως με πολύ σταθερο κύκλο και τεστακια ταινίες και αίμα εμφύτευσης, το γνωστό σε όλες μας τεστακι πρόωρης ανίχνευσης ΔΕΝ ανίχνευσε την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου, αλλά την ημέρα της καθυστέρησης μια άχνη γραμμή, ενώ η χοριακη της ήταν γύρω στο 80. Εγώ σοκαρίστηκα γιατί όταν έκανα τεστ 2-3 μέρες πριν αν έβλεπα αρνητικό ήμουν σίγουρη για το αποτέλεσμα! Κι όμως κορίτσια!! Είναι τόσο μαγικό αυτό που συμβαίνει στο γυναικείο σώμα και τόσο διαφορετικό σε κάθε γυναίκα! Οπότε αυτό που διάβαζα και δεν ταυτιζόμουν ποτέ, πως μέχρι να δούμε αίμα ελπίζουμε, ισχύει 100%. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω μου ήρθε περίοδος . Έχω και ροζ αίμα κανονικά .όχι μεγάλη ποσότητα. 4 μέρες νωρίτερα! Είμαι σε αναμονή να μιλήσω με τον γιατρό μου πριν προλάβω να πιάσω δουλειά ελπίζω. Θα σας ενημερώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Girly είπε:

Έκανα τεστακι κορίτσια μου. Αρνητικό είναι. Σας το ανεβάζω. Το έκανα πριν λίγο αλλά είχα πιει και χυμό και νερό. IMG_20230712_155910.thumb.jpg.07668a1e5ca2962a9e29fae5fcc0699d.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου, εμένα αυτά τα τέστ με μπερδεύουν .. πρέπει να έχεις της hometest μάλλον... προσωπικά έμεινα ικανοποιημένη και τις δύο φορές με τα clear blue..και της γρήγορης ανίχνευσης και εκείνο που λέει πόσες εβδομάδες πριν έγινε η σύλληψη ... και τα δύο που σου λέω βέβαια τα έκανα την ημέρα που περίμενα περίοδο ... 

Κάνε σε 5 μέρες τεστάκι με τα πρωινά, χωρίς να έχεις πιεί κάτι.... έχω ένα θετικό προαίσθημα για σένα.... δεν ξέρω ελπίζω να βγεί!!! Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα σε λίγες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Νομίζω μου ήρθε περίοδος . Έχω και ροζ αίμα κανονικά .όχι μεγάλη ποσότητα. 4 μέρες νωρίτερα! Είμαι σε αναμονή να μιλήσω με τον γιατρό μου πριν προλάβω να πιάσω δουλειά ελπίζω. Θα σας ενημερώσω 

Καλημέρα εγω πάντα είχα 2-3 μερες νωρίτερα καφέ και μετά ερχόταν αίμα όποτε όταν έβλεπα καφέ ήξερα ότι θα έχω περίοδο 

δεν είχα κάποιο θέμα.. τώρα γιατί είχα καφέ δεν ξέρω 

Μετά την γεννά αλλαξε αυτό έχω κατευθείαν αίμα  🤷‍♀️

Ίσως έπαιξε ρόλο η εξέταση δεν πιστεύω ότι είναι κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω.. Έκανα εξετάσεις για να είμαι προετοιμασμένη, αφού από Σεπτέμβρη μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες (αφαίρεσα 1 ινομύωμα 30 Μαΐου) και φοβάμαι ότι τα αποτελέσματα δεν είναι καλά... Εσείς σίγουρα σαν πιο παλιές κ έμπειρες θα ξέρετε κάτι παραπάνω! Αν μπορείτε να με φωτίσετε...

ΑΜΗ -->                           2.10      (πάνω από 2,19 είναι ικανοποιητική ωοθηκική εφεδρεία και κάτω από 2,19 
                                                         χαμηλή σύμφωνα με το πινακάκι του εργαστηρίου)
Οιστραδιόλη Ε2 -->     12.6       (Φ.Τ. 12 - 166)
FSH -->                            8.7         (Φ.Τ. 2,5 - 12,5)
LH -->                              7.8         (Φ.Τ. 1,9 - 12,6)
Προλακτίνη -->           16.8        (Φ.Τ. 4,8 - 23,3)

Η ΑΜΗ δε μ' αρέσει, με χαμηλή ωοθηκική εφεδρεία μένει καμία έγκυος;;;; 
Για την οιστραδιόλη στο ίντερνετ βλέπω ότι είναι κακό να είναι υψηλή, για χαμηλή δε βρίσκω τίποτα... 

Περιμένουμε και το σπερμοδιάγραμμα σήμερα το μεσημέρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω.. Έκανα εξετάσεις για να είμαι προετοιμασμένη, αφού από Σεπτέμβρη μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες (αφαίρεσα 1 ινομύωμα 30 Μαΐου) και φοβάμαι ότι τα αποτελέσματα δεν είναι καλά... Εσείς σίγουρα σαν πιο παλιές κ έμπειρες θα ξέρετε κάτι παραπάνω! Αν μπορείτε να με φωτίσετε...

ΑΜΗ -->                           2.10      (πάνω από 2,19 είναι ικανοποιητική ωοθηκική εφεδρεία και κάτω από 2,19 
                                                         χαμηλή σύμφωνα με το πινακάκι του εργαστηρίου)
Οιστραδιόλη Ε2 -->     12.6       (Φ.Τ. 12 - 166)
FSH -->                            8.7         (Φ.Τ. 2,5 - 12,5)
LH -->                              7.8         (Φ.Τ. 1,9 - 12,6)
Προλακτίνη -->           16.8        (Φ.Τ. 4,8 - 23,3)

Η ΑΜΗ δε μ' αρέσει, με χαμηλή ωοθηκική εφεδρεία μένει καμία έγκυος;;;; 
Για την οιστραδιόλη στο ίντερνετ βλέπω ότι είναι κακό να είναι υψηλή, για χαμηλή δε βρίσκω τίποτα... 

Περιμένουμε και το σπερμοδιάγραμμα σήμερα το μεσημέρι...

Με αμη 1,49 και μόλις 30 χρόνων έμεινα έγκυος στα 31 με φυσική συλληψη και έχω την κορούλα μου που είναι τώρα 3μιση.και ξανα έμεινα έγκυος πριν 1,5 χρόνο αλλά παλινδρομησε..μια χαρά είναι η αμη σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω.. Έκανα εξετάσεις για να είμαι προετοιμασμένη, αφού από Σεπτέμβρη μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες (αφαίρεσα 1 ινομύωμα 30 Μαΐου) και φοβάμαι ότι τα αποτελέσματα δεν είναι καλά... Εσείς σίγουρα σαν πιο παλιές κ έμπειρες θα ξέρετε κάτι παραπάνω! Αν μπορείτε να με φωτίσετε...

ΑΜΗ -->                           2.10      (πάνω από 2,19 είναι ικανοποιητική ωοθηκική εφεδρεία και κάτω από 2,19 
                                                         χαμηλή σύμφωνα με το πινακάκι του εργαστηρίου)
Οιστραδιόλη Ε2 -->     12.6       (Φ.Τ. 12 - 166)
FSH -->                            8.7         (Φ.Τ. 2,5 - 12,5)
LH -->                              7.8         (Φ.Τ. 1,9 - 12,6)
Προλακτίνη -->           16.8        (Φ.Τ. 4,8 - 23,3)

Η ΑΜΗ δε μ' αρέσει, με χαμηλή ωοθηκική εφεδρεία μένει καμία έγκυος;;;; 
Για την οιστραδιόλη στο ίντερνετ βλέπω ότι είναι κακό να είναι υψηλή, για χαμηλή δε βρίσκω τίποτα... 

Περιμένουμε και το σπερμοδιάγραμμα σήμερα το μεσημέρι...

Ποια ημέρα του κύκλου σου έκανες τις εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Νομίζω μου ήρθε περίοδος . Έχω και ροζ αίμα κανονικά .όχι μεγάλη ποσότητα. 4 μέρες νωρίτερα! Είμαι σε αναμονή να μιλήσω με τον γιατρό μου πριν προλάβω να πιάσω δουλειά ελπίζω. Θα σας ενημερώσω 

Μην πάει καλέ ο νους σου στο κακό! Κάποιες φορές δεσμεύονται υγρά στο σώμα μας και αποβάλλονται με τα υγρά του κόλπου, βλέννη κλπ. Μην ανησυχείς! Αν δεν είναι από εγκυμοσύνη - που μέχρι να έχεις κανονικά αίμα μπορεί να είναι και εγκυμοσύνη - τότε απλά σου ήρθε λίγο νωρίτερα περίοδος! Υπόψιν εγώ όταν είχα μείνει έγκυος είχα στην αρχή καφέ υγρά, μετά ροζ και μετά πάλι καφέ. Άσχετα από την έκβαση! Και το τεστ εγκυμοσύνης ήταν αρνητικό μέχρι και 7 ημέρες μετά από αυτό! Και μάλιστα το pr... early! Μετά από 7 ημέρες είχα θετικό τεστ και πολύ πολύ αχνό! Το δε clear b... ήταν καραμπάμ αρνητικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έχω τρελλανει και εσάς βρε κορίτσια μου. Συγγνώμη που σας πρήζω! Αλλά το άγνωστο και το πρωτόγνωρο πάντα τρομάζει!  Σας χιλιοευχσριστω για τις απαντήσεις σας. Σε άλλα νέα η σερβιετα που έβαλα γιατί νόμιζα ότι που ήρθε δεν έχει τίποτα εκτός από πολύ πολύ πολύ λίγο καφέ. Στο σκούπισμα είχε πολύ πολύ λίγο καφέ και τίποτα άλλο. Περιμένω να περάσει η ώρα να ξαναμιλήσω με τον γιατρό που μου έκανε την προηγούμενη Δευτέρα την καλλιέργεια μπας και μου δώσει μια απάντηση σε όλο αυτό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Ποια ημέρα του κύκλου σου έκανες τις εξετάσεις;

3η μέρα, όπως μου είχαν πει. Οι τιμές που γράφω σαν φυσιολογικές, είναι οι φ.τ. του εργαστηρίου για μέρες περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σας έχω τρελλανει και εσάς βρε κορίτσια μου. Συγγνώμη που σας πρήζω! Αλλά το άγνωστο και το πρωτόγνωρο πάντα τρομάζει!  Σας χιλιοευχσριστω για τις απαντήσεις σας. Σε άλλα νέα η σερβιετα που έβαλα γιατί νόμιζα ότι που ήρθε δεν έχει τίποτα εκτός από πολύ πολύ πολύ λίγο καφέ. Στο σκούπισμα είχε πολύ πολύ λίγο καφέ και τίποτα άλλο. Περιμένω να περάσει η ώρα να ξαναμιλήσω με τον γιατρό που μου έκανε την προηγούμενη Δευτέρα την καλλιέργεια μπας και μου δώσει μια απάντηση σε όλο αυτό .

Υπάρχει περίπτωση χτες και σήμερα αυτό που είδες να είναι η εμφύτευση και γι' αυτό να δείχνουν αρνητικά τα τεστ και το Σάββατο να ήταν υπολείμματα της εξέτασης? Γιατί το καφέ είναι παλιό αίμα, ενώ το ροζ είναι σημάδι εμφύτευσης πολλές φορές... Περίμενε 2-3 μέρες και αν μπορείς κάνε πάλι ένα τεστ, γιατί θέλει λίγες μέρες για να ανέβει η ορμόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σας έχω τρελλανει και εσάς βρε κορίτσια μου. Συγγνώμη που σας πρήζω! Αλλά το άγνωστο και το πρωτόγνωρο πάντα τρομάζει!  Σας χιλιοευχσριστω για τις απαντήσεις σας. Σε άλλα νέα η σερβιετα που έβαλα γιατί νόμιζα ότι που ήρθε δεν έχει τίποτα εκτός από πολύ πολύ πολύ λίγο καφέ. Στο σκούπισμα είχε πολύ πολύ λίγο καφέ και τίποτα άλλο. Περιμένω να περάσει η ώρα να ξαναμιλήσω με τον γιατρό που μου έκανε την προηγούμενη Δευτέρα την καλλιέργεια μπας και μου δώσει μια απάντηση σε όλο αυτό .

Αν μιλήσεις με τον γιατρό στείλε μας να μας πεις τι σου είπε.. ίσως σου πει να πας να σε δει να κάνετε έναν υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω.. Έκανα εξετάσεις για να είμαι προετοιμασμένη, αφού από Σεπτέμβρη μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες (αφαίρεσα 1 ινομύωμα 30 Μαΐου) και φοβάμαι ότι τα αποτελέσματα δεν είναι καλά... Εσείς σίγουρα σαν πιο παλιές κ έμπειρες θα ξέρετε κάτι παραπάνω! Αν μπορείτε να με φωτίσετε...

ΑΜΗ -->                           2.10      (πάνω από 2,19 είναι ικανοποιητική ωοθηκική εφεδρεία και κάτω από 2,19 
                                                         χαμηλή σύμφωνα με το πινακάκι του εργαστηρίου)
Οιστραδιόλη Ε2 -->     12.6       (Φ.Τ. 12 - 166)
FSH -->                            8.7         (Φ.Τ. 2,5 - 12,5)
LH -->                              7.8         (Φ.Τ. 1,9 - 12,6)
Προλακτίνη -->           16.8        (Φ.Τ. 4,8 - 23,3)

Η ΑΜΗ δε μ' αρέσει, με χαμηλή ωοθηκική εφεδρεία μένει καμία έγκυος;;;; 
Για την οιστραδιόλη στο ίντερνετ βλέπω ότι είναι κακό να είναι υψηλή, για χαμηλή δε βρίσκω τίποτα... 

Περιμένουμε και το σπερμοδιάγραμμα σήμερα το μεσημέρι...

Καλησπέρα εγω κοριτσι μου δεν γνωριζω από αυτές τις εξετάσεις δεν είχα κάνει αμη μόνο προλακτινη είχα δει και θυροειδη 
καλά αποτελέσματα  με το σπερμοδιαγραμμα

να έρθει γρήγορα το θετικό τεστ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αν μιλήσεις με τον γιατρό στείλε μας να μας πεις τι σου είπε.. ίσως σου πει να πας να σε δει να κάνετε έναν υπέρηχο 

Τον πήρα αλλά είχε έκτακτη γέννα..δε ξέρει τι ώρα θα τελειώσει. Μίλησα με τη μαία του. Μου είπε να μην ανήσυχω. Σίγουρα λέει δε μπορεί τόσες μέρες να είναι από την εξέταση. Με ρώτησε αν έκανα κανένα τεστ της είπα ότι έκανα αλλά βγήκε αρνητικό. Της είπα τον προβληματισμό μου στο αν είμαι έγκυος αν πρέπει πχ να ξεκινήσω προγεστερόνη ή αν είναι κύστη ή πολύποδας. Μου είπε αν ήταν κάτι τέτοιο θα το είχαμε δει εφόσον πριν λίγες μέρες κάναμε υπέρηχο. Θα μιλήσουμε με τον γιατρό είπαμε όταν τελειώσει. Αυτά τα νέα μου. Περίοδο δεν έχω πάντως .λίγα καφέ όπως τις άλλες φορές. 🤷 .

Σήριαλ του Φώσκολου κατάντησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...