Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος με μπανάκια, κοκτέιλ, βουτιές στα βαθιά,ηλιοθεραπεία ,μπρατσακια , κουβαδάκια και στις κοιλίτσες μας καταφθάνουν γλυκά μωράκια 🩷


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Christ85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να κρατηθώ μεχρι την Κυριακή!!!

Θα περιμένουμε νέα σου αύριο ελπίζω να μην έρθει και να μας στείλεις τα ευχάριστα 😊

καλώς ήρθες στην παρέα μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άντε ναι πάμε παρέα και ο Θεός Βοηθός... γιορτάζει και η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου αυτό τον μήνα...να μας βοηθήσει όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι 🙏

Ναι πλάκα θα έχει. Μαζί θα τα περάσουμε όοοολα αυτό το μήνα και μακάρι να είναι ο τυχερός 🙏 Πόσες μέρες σου κρατάει η περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ίσως ακουστεί λίγο ανόητο 😁😁 αλλά θα το πω!! Είμαι μάλλον στη μερα της ωορρηξίας και είχα μία επαφή το πρωί! Αν πάω στη θάλασσα το απόγευμα υπάρχει περίπτωση να ξεπλυθεί το σπέρμα; Ναι αυτά σκέφτομαι 😁😁 Το έχετε ρωτήσει στον γιατρό σας;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δυστυχώς εγώ δεν έχω πάλι καλά νέα .. πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη και σε 2 ώρες είχα τα αποτελέσματα αλλα δεν ήταν καλά .. 22 βγήκε μόνο .. έχω ήδη αρχίσει να έχω λίγο αίμα όποτε η ιστορία επαναλαμβάνεται … την πρώτη φορά να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο ..αλλά τώρα πάλι ;; Κάτι φταίει .. μίλησα με το γιατρό πριν δω αίμα και μου είπε να κάνω άλλη μια τη Δευτέρα και να πάω την Τετάρτη από κοντά να τα πούμε .. έχω απογοητευτεί αρκετά είναι η αλήθεια .. δε περίμενα ότι θα γίνει πάλι το ίδιο και έχω πέσει πολύ .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς εγώ δεν έχω πάλι καλά νέα .. πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη και σε 2 ώρες είχα τα αποτελέσματα αλλα δεν ήταν καλά .. 22 βγήκε μόνο .. έχω ήδη αρχίσει να έχω λίγο αίμα όποτε η ιστορία επαναλαμβάνεται … την πρώτη φορά να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο ..αλλά τώρα πάλι ;; Κάτι φταίει .. μίλησα με το γιατρό πριν δω αίμα και μου είπε να κάνω άλλη μια τη Δευτέρα και να πάω την Τετάρτη από κοντά να τα πούμε .. έχω απογοητευτεί αρκετά είναι η αλήθεια .. δε περίμενα ότι θα γίνει πάλι το ίδιο και έχω πέσει πολύ .. 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ που ταλαιπωρείσαι έτσι μην ξέροντας τι συμβαίνει! Δε θέλω να πω αν υπάρχει ακόμη κάποια ελπίδα ή όχι, θα πω να εμπιστευτείς τον γιατρό σου και το ψάξεις μέχρι να ηρεμήσεις και να ξέρεις ότι όλα είναι όπως πρέπει και μετά παίζεις με τις πιθανότητες που είναι και το φυσιολογικό! Ίσως εσύ συλλαμβάνεις πολύ εύκολα πάντως και αυτό αν το επιβεβαιώσει και ο γιατρός είναι σούπερ θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς εγώ δεν έχω πάλι καλά νέα .. πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη και σε 2 ώρες είχα τα αποτελέσματα αλλα δεν ήταν καλά .. 22 βγήκε μόνο .. έχω ήδη αρχίσει να έχω λίγο αίμα όποτε η ιστορία επαναλαμβάνεται … την πρώτη φορά να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο ..αλλά τώρα πάλι ;; Κάτι φταίει .. μίλησα με το γιατρό πριν δω αίμα και μου είπε να κάνω άλλη μια τη Δευτέρα και να πάω την Τετάρτη από κοντά να τα πούμε .. έχω απογοητευτεί αρκετά είναι η αλήθεια .. δε περίμενα ότι θα γίνει πάλι το ίδιο και έχω πέσει πολύ .. 

λυπάμαι πολύ που ξανά συμβαίνει αυτό 🙁 είναι δύσκολο 

δεν ξέρω τι να πω.. παρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις  και όταν είσαι έτοιμη να ψάξετε να δείτε γιατί συμβαίνει αυτό..

Θα περιμένουμε νέα σου  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς εγώ δεν έχω πάλι καλά νέα .. πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη και σε 2 ώρες είχα τα αποτελέσματα αλλα δεν ήταν καλά .. 22 βγήκε μόνο .. έχω ήδη αρχίσει να έχω λίγο αίμα όποτε η ιστορία επαναλαμβάνεται … την πρώτη φορά να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο ..αλλά τώρα πάλι ;; Κάτι φταίει .. μίλησα με το γιατρό πριν δω αίμα και μου είπε να κάνω άλλη μια τη Δευτέρα και να πάω την Τετάρτη από κοντά να τα πούμε .. έχω απογοητευτεί αρκετά είναι η αλήθεια .. δε περίμενα ότι θα γίνει πάλι το ίδιο και έχω πέσει πολύ .. 

Πολύ λυπάμαι... Πάρε τον χρόνο σου... Είμαστε εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς εγώ δεν έχω πάλι καλά νέα .. πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη και σε 2 ώρες είχα τα αποτελέσματα αλλα δεν ήταν καλά .. 22 βγήκε μόνο .. έχω ήδη αρχίσει να έχω λίγο αίμα όποτε η ιστορία επαναλαμβάνεται … την πρώτη φορά να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο ..αλλά τώρα πάλι ;; Κάτι φταίει .. μίλησα με το γιατρό πριν δω αίμα και μου είπε να κάνω άλλη μια τη Δευτέρα και να πάω την Τετάρτη από κοντά να τα πούμε .. έχω απογοητευτεί αρκετά είναι η αλήθεια .. δε περίμενα ότι θα γίνει πάλι το ίδιο και έχω πέσει πολύ .. 

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και για αυτό να είναι μικρό το νούμερο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ίσως ακουστεί λίγο ανόητο 😁😁 αλλά θα το πω!! Είμαι μάλλον στη μερα της ωορρηξίας και είχα μία επαφή το πρωί! Αν πάω στη θάλασσα το απόγευμα υπάρχει περίπτωση να ξεπλυθεί το σπέρμα; Ναι αυτά σκέφτομαι 😁😁 Το έχετε ρωτήσει στον γιατρό σας;;

 

Όχι κοριτσάκι μου, το σπέρμα είναι βαθιά μέσα σου και αρμενιζεις!! Μη σκας για αυτό! Δεν έχεις κανένα μα κανένα θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τώρα θα χρειαστώ εγώ τη βοήθεια σας γιατί πελαγωσα. 

Την Δευτέρα πήγα στον γυναικολόγο όπως σας είπα και μου πήρε κολπικό δείγμα για εξέταση. Το δείγμα ήταν ματωμένο,με πόνεσε και είχα αιματακι και καφέ υγρά μέχρι προχθές.  Χθες καθαρή . Σήμερα καθαρή. Σήμερα είχε κάτι τσιμπιες αλλά επειδή αυτόν τον μήνα είχα μόνο μια επαφή δεν έδωσα καμία σημασία. Φανταστείτε πως δεν έχω καν σημειώσει κανένα σύμπτωμα. Τίποτα. Τώρα ήρθε τουαλέτα και είδα καφέ υγρά. Είμαι 7η μέρα μετά την μέρα που είχα επαφή. 

Υπάρχει περίπτωση να είναι από τον γιατρό και απλά να ξεκινησα να βγάζω πάλι υγρά επειδή την Δευτέρα μου πήρε δείγμα? Δεν μου έχει ξανατυχει ΠΟΤΕ . Ποτέ όμως μέσα στον κύκλο να έχω καφέ. Για να μου έρθει περίοδος θεωρώ ότι είναι νωρίς γιατί περιμένω βάσει ημερολογίου περιόδου σε 9 μέρες. Τεστ δεν έκανα καν αυτόν τον μήνα δεν ξέρω καν ποτέ έγινε ωορηξια γιατί δεν πόνεσα καθόλου ώστε να καταλάβω. Υγρά ωορηξιας είχα 1-2 μέρες πριν την επαφή μου αν θυμάμαι καλά...

Για δώστε τα φώτα σας γιατί δεν ξέρω τι μου γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου τώρα θα χρειαστώ εγώ τη βοήθεια σας γιατί πελαγωσα. 

Την Δευτέρα πήγα στον γυναικολόγο όπως σας είπα και μου πήρε κολπικό δείγμα για εξέταση. Το δείγμα ήταν ματωμένο,με πόνεσε και είχα αιματακι και καφέ υγρά μέχρι προχθές.  Χθες καθαρή . Σήμερα καθαρή. Σήμερα είχε κάτι τσιμπιες αλλά επειδή αυτόν τον μήνα είχα μόνο μια επαφή δεν έδωσα καμία σημασία. Φανταστείτε πως δεν έχω καν σημειώσει κανένα σύμπτωμα. Τίποτα. Τώρα ήρθε τουαλέτα και είδα καφέ υγρά. Είμαι 7η μέρα μετά την μέρα που είχα επαφή. 

Υπάρχει περίπτωση να είναι από τον γιατρό και απλά να ξεκινησα να βγάζω πάλι υγρά επειδή την Δευτέρα μου πήρε δείγμα? Δεν μου έχει ξανατυχει ΠΟΤΕ . Ποτέ όμως μέσα στον κύκλο να έχω καφέ. Για να μου έρθει περίοδος θεωρώ ότι είναι νωρίς γιατί περιμένω βάσει ημερολογίου περιόδου σε 9 μέρες. Τεστ δεν έκανα καν αυτόν τον μήνα δεν ξέρω καν ποτέ έγινε ωορηξια γιατί δεν πόνεσα καθόλου ώστε να καταλάβω. Υγρά ωορηξιας είχα 1-2 μέρες πριν την επαφή μου αν θυμάμαι καλά...

Για δώστε τα φώτα σας γιατί δεν ξέρω τι μου γίνεται 

Χμμμ και αχααα... θεωρώ πολύ ύποπτο αυτό που συμβαίνει! Αφού η επαφή έγινε μετά τα υγρά ίσως πετύχατε διάνα τη μέρα της ωορρηξίας! Γιατί αν δεν κάνω λαθος προηγούνται τα υγρά και μετά γίνεται η ωορρηξία. Πχ σε μένα, που παρακολουθούσα κάθε μέρα τα υγρά μου, αυτόν τον μήνα πήγαν ως εξής. Αρχικά λίγα, μετά πολλά σχεδόν λευκά και μια δύο μέρες πριν την ωορρηξία κάτι κολλώδεις μακρουλες βλεννες! Τώρα που είμαι μάλλον σε ωορρηξία φύγανε οι βλεννες και είναι υγρά.

Η εμφύτευση νομίζω γίνεται περίπου δέκα μέρες μετά την σύλληψη, συν πλην όμως!! Από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα νομίζω είναι πολλές μέρες για να ματώνεις ακομη, θα πρέπει να έσκαψε πολύ για να ισχύει αυτό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Χμμμ και αχααα... θεωρώ πολύ ύποπτο αυτό που συμβαίνει! Αφού η επαφή έγινε μετά τα υγρά ίσως πετύχατε διάνα τη μέρα της ωορρηξίας! Γιατί αν δεν κάνω λαθος προηγούνται τα υγρά και μετά γίνεται η ωορρηξία. Πχ σε μένα, που παρακολουθούσα κάθε μέρα τα υγρά μου, αυτόν τον μήνα πήγαν ως εξής. Αρχικά λίγα, μετά πολλά σχεδόν λευκά και μια δύο μέρες πριν την ωορρηξία κάτι κολλώδεις μακρουλες βλεννες! Τώρα που είμαι μάλλον σε ωορρηξία φύγανε οι βλεννες και είναι υγρά.

Η εμφύτευση νομίζω γίνεται περίπου δέκα μέρες μετά την σύλληψη, συν πλην όμως!! Από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα νομίζω είναι πολλές μέρες για να ματώνεις ακομη, θα πρέπει να έσκαψε πολύ για να ισχύει αυτό!

 

Πραγματικά δε ξέρω τι να υποθέσω . Όντως τα υγρά που έχω παρατηρήσει τα έχω όλους τους μήνες δύο μέρες πριν βγει θετικό το τεστ μου. Απλά αυτόν τον μήνα πίστεψα πως έκανα ανωρρικτο κύκλο γιατί δεν είχα καθόλου πόνο ωορηξιας όπως συνήθως ..δεν είχα κ τεστ ,δεν ασχολήθηκα να πάρω Κ έτσι είμαι μαύρα μεσάνυχτα...

Όντως με πόνεσε όταν πήρε ο γιατρός το δείγμα κ επειδή θα τα πήγαινα εγώ σε μικροβιολογικό είδα κιόλας ότι αυτές οι μπατονετες που χρησιμοποιούνται για αυτόν τον σκοπό ήταν ματωμένες. Κ είδα κιόλας  για τις επόμενες μέρες αιματακι κ καφέ υγρά..δύο μέρες όμως είμαι καθαρή.. δεν ξέρω , εγώ κάθε μέρα κάνω ντουζ χθες σήμερα δεν είχα τίποτα. Σήμερα πονούσε η μέση μου κ επέστρεψα από την δουλειά κ είδα στο εσώρουχο λίγα καφέ υγρα κ στο χαρτί καφέ υγρά.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πραγματικά δε ξέρω τι να υποθέσω . Όντως τα υγρά που έχω παρατηρήσει τα έχω όλους τους μήνες δύο μέρες πριν βγει θετικό το τεστ μου. Απλά αυτόν τον μήνα πίστεψα πως έκανα ανωρρικτο κύκλο γιατί δεν είχα καθόλου πόνο ωορηξιας όπως συνήθως ..δεν είχα κ τεστ ,δεν ασχολήθηκα να πάρω Κ έτσι είμαι μαύρα μεσάνυχτα...

Όντως με πόνεσε όταν πήρε ο γιατρός το δείγμα κ επειδή θα τα πήγαινα εγώ σε μικροβιολογικό είδα κιόλας ότι αυτές οι μπατονετες που χρησιμοποιούνται για αυτόν τον σκοπό ήταν ματωμένες. Κ είδα κιόλας  για τις επόμενες μέρες αιματακι κ καφέ υγρά..δύο μέρες όμως είμαι καθαρή.. δεν ξέρω , εγώ κάθε μέρα κάνω ντουζ χθες σήμερα δεν είχα τίποτα. Σήμερα πονούσε η μέση μου κ επέστρεψα από την δουλειά κ είδα στο εσώρουχο λίγα καφέ υγρα κ στο χαρτί καφέ υγρά.  

 

Φιλενάδα... τι παιζει;;; Έλα και δε  προλαβαίνω να τα διαβάζω όλα.  Στα σημαντικά να με κάνεις ταγκ αλλιώς να τα γράφεις δίπλα στο πριβε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Χμμμ και αχααα... θεωρώ πολύ ύποπτο αυτό που συμβαίνει! Αφού η επαφή έγινε μετά τα υγρά ίσως πετύχατε διάνα τη μέρα της ωορρηξίας! Γιατί αν δεν κάνω λαθος προηγούνται τα υγρά και μετά γίνεται η ωορρηξία. Πχ σε μένα, που παρακολουθούσα κάθε μέρα τα υγρά μου, αυτόν τον μήνα πήγαν ως εξής. Αρχικά λίγα, μετά πολλά σχεδόν λευκά και μια δύο μέρες πριν την ωορρηξία κάτι κολλώδεις μακρουλες βλεννες! Τώρα που είμαι μάλλον σε ωορρηξία φύγανε οι βλεννες και είναι υγρά.

Η εμφύτευση νομίζω γίνεται περίπου δέκα μέρες μετά την σύλληψη, συν πλην όμως!! Από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα νομίζω είναι πολλές μέρες για να ματώνεις ακομη, θα πρέπει να έσκαψε πολύ για να ισχύει αυτό!

 

Τα υγρά προηγούνται της ωορηξιας.  Σπυ δίνει το σύνθημα 🙂🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς εγώ δεν έχω πάλι καλά νέα .. πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη και σε 2 ώρες είχα τα αποτελέσματα αλλα δεν ήταν καλά .. 22 βγήκε μόνο .. έχω ήδη αρχίσει να έχω λίγο αίμα όποτε η ιστορία επαναλαμβάνεται … την πρώτη φορά να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο ..αλλά τώρα πάλι ;; Κάτι φταίει .. μίλησα με το γιατρό πριν δω αίμα και μου είπε να κάνω άλλη μια τη Δευτέρα και να πάω την Τετάρτη από κοντά να τα πούμε .. έχω απογοητευτεί αρκετά είναι η αλήθεια .. δε περίμενα ότι θα γίνει πάλι το ίδιο και έχω πέσει πολύ .. 

Καταρχήν είναι θετικό. Πριν την καθυστέρηση το 22 δε θεωρείται κακό. Το αίμα εφόσον είναι καφέ πάλι δε μας ενοχλεί.  Στη θέση σου θα περίμενα την εξέλιξη.και μετά θα είχα ανοίξει έναν πάπυρο να γράψω τι να ρωτήσω τον γιατρό ακόμα και "χαζές " ερωτήσεις που θα μου καλύψουν κάποια ερωτηματικά θα της ρωτούσα.  Κάνε υπομονή ως την Δευτέρα.  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην επαναλαμβανεταιβη ιστορία.  

Επίσης η βιοχημικες είναι είτε γυναικείος είτε αντρικός παράγοντας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2023 at 4:47 ΜΜ, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς εγώ δεν έχω πάλι καλά νέα .. πήγα σήμερα το πρωί για χοριακη και σε 2 ώρες είχα τα αποτελέσματα αλλα δεν ήταν καλά .. 22 βγήκε μόνο .. έχω ήδη αρχίσει να έχω λίγο αίμα όποτε η ιστορία επαναλαμβάνεται … την πρώτη φορά να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο ..αλλά τώρα πάλι ;; Κάτι φταίει .. μίλησα με το γιατρό πριν δω αίμα και μου είπε να κάνω άλλη μια τη Δευτέρα και να πάω την Τετάρτη από κοντά να τα πούμε .. έχω απογοητευτεί αρκετά είναι η αλήθεια .. δε περίμενα ότι θα γίνει πάλι το ίδιο και έχω πέσει πολύ .. 

Ε όχι ρε συ δεν το πιστεύω...άσε στεναχωρήθηκα πολύ...κρίμα και πίστευα θα πάει καλά εσένα γιατί η γραμμή σου είχε σκουραινει...δεν πειράζει κορίτσι μου...θα ξαναμεινεις έγκυος απλα να μιλήσεις με τον γιατρό να σε βοηθήσει την επόμενη φορά με προγεστερόνη ίσως;;;δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλα τα κορίτσια! Σας διαβάζω καθημερινά εδώ και μερικούς μήνες, και ανυπομονώ να μάθω την εξέλιξη της προσπάθειάς σας! Νομίζω έχω κάποιες απορίες που ίσως φαίνονται χαζές αλλά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. 1) Γόνιμες μέρες και δουλειές σπιτιού: Τις ημέρες που ελπίζουμε να γίνει η εμφύτευση, "πειράζει " να κάνουμε δουλειές στο σπίτι; Δεν μιλάω για τίποτα τρελό, σκούπισμα σφουγγάρισμα πχ

2) Στάση κατά την επαφή: συγγνώμη για το ωμό του πράγματος, αλλά πρέπει ντε και καλά η σταση να είναι με την γυναίκα ανάσκελα? Γιατί εμείς με τον σύντροφό μου συνήθως προτιμούμε στο "όρθιο " (και πάλι συγγνώμη για την ευθύτητα!!) Θα λέγατε ότι υπάρχει πρόβλημα? 

Θα μου έρθουν και άλλα τέτοια χαζά που αναρωτιέμαι κατά καιρούς. Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και άμεσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Χμμμ και αχααα... θεωρώ πολύ ύποπτο αυτό που συμβαίνει! Αφού η επαφή έγινε μετά τα υγρά ίσως πετύχατε διάνα τη μέρα της ωορρηξίας! Γιατί αν δεν κάνω λαθος προηγούνται τα υγρά και μετά γίνεται η ωορρηξία. Πχ σε μένα, που παρακολουθούσα κάθε μέρα τα υγρά μου, αυτόν τον μήνα πήγαν ως εξής. Αρχικά λίγα, μετά πολλά σχεδόν λευκά και μια δύο μέρες πριν την ωορρηξία κάτι κολλώδεις μακρουλες βλεννες! Τώρα που είμαι μάλλον σε ωορρηξία φύγανε οι βλεννες και είναι υγρά.

Η εμφύτευση νομίζω γίνεται περίπου δέκα μέρες μετά την σύλληψη, συν πλην όμως!! Από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα νομίζω είναι πολλές μέρες για να ματώνεις ακομη, θα πρέπει να έσκαψε πολύ για να ισχύει αυτό!

 

Εγώ θεωρώ ότι ίσως είναι αιματακι εμφύτευσης...δεν αποκλείεται...μακάρι να μας πεις τα ευχάριστα νέα σε λίγες μέρες 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ θεωρώ ότι ίσως είναι αιματακι εμφύτευσης...δεν αποκλείεται...μακάρι να μας πεις τα ευχάριστα νέα σε λίγες μέρες 🙏

...όλη μέρα δεν είχα τίποτα! Κ να τώρα το βράδυ που πήγα τουαλέτα βρήκα καφέ υγρά στο εσώρουχο κ σχεδόν καθόλου στο σκούπισμα! 

Πραγματικά βρίσκομαι σε σύγχιση!! Δεν ξέρω τι να υποθέσω! Δεν είχα ποτέ στην ζωή μου καφέ υγρά. Για κανέναν λόγο! Σκέφτομαι αύριο να κάνω ένα τηλέφωνο στον γιατρό μου μπας κ με βοηθήσει. Πραγματικά δεν ξέρω ! Κ ειλικρινά τώρα το απόγευμα σκέφτηκα πως ίσως ήταν τυχαίο η κρυωσα ,ξέρω κ γω? Όλη μέρα ήμουν καθαρή! Κ τώρα ξανά καφέ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Και κάτι ακόμη,πόσο κρατάει το αίμα εμφυτευσης βρε κορίτσια? Είναι δυνατόν να έχω δύο μέρες μόνο βράδυ??

Σε εμένα ήταν μια φορά πιυ πήγα τουαλέτα και μετά στο σκούπισμα είδα αιματακι αλλα πάρα πολύ λίγο.γενικα όμως είναι στ γυναίκα σε κάποιες κρατάει μέχρι και 5 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Γεια σε όλα τα κορίτσια! Σας διαβάζω καθημερινά εδώ και μερικούς μήνες, και ανυπομονώ να μάθω την εξέλιξη της προσπάθειάς σας! Νομίζω έχω κάποιες απορίες που ίσως φαίνονται χαζές αλλά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. 1) Γόνιμες μέρες και δουλειές σπιτιού: Τις ημέρες που ελπίζουμε να γίνει η εμφύτευση, "πειράζει " να κάνουμε δουλειές στο σπίτι; Δεν μιλάω για τίποτα τρελό, σκούπισμα σφουγγάρισμα πχ

2) Στάση κατά την επαφή: συγγνώμη για το ωμό του πράγματος, αλλά πρέπει ντε και καλά η σταση να είναι με την γυναίκα ανάσκελα? Γιατί εμείς με τον σύντροφό μου συνήθως προτιμούμε στο "όρθιο " (και πάλι συγγνώμη για την ευθύτητα!!) Θα λέγατε ότι υπάρχει πρόβλημα? 

Θα μου έρθουν και άλλα τέτοια χαζά που αναρωτιέμαι κατά καιρούς. Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και άμεσα!!

Για τις δουλειές του σπιτιού το έχω κι εγώ απορία, αν κάνει και τις γόνιμες ημέρες ή θα πρέπει να είμαστε ξεκούραστες και να κάνουμε πράγματα που μας χαλαρώνουν αλλά και τις ημέρες της εμφύτευσης. Όποια ξέρει ας μας πει.

Για τη στάση οι δύο που βοηθάνε ξέρω πως είναι η γυναίκα ανάσκελα αλλά στα 4 γιατί λένε ότι επειδή η διείσδυση είναι πιο βαθιά χρειάζεται να διανύσουν λιγότερο δρόμο (σόρρυ κι από εμένα για την περιγραφή 😅). Αυτό που κάνουμε εμείς είναι να κάνουμε ότι μας αρέσει και όταν πλησιάζει το τέλος να ξαπλώνω και μετά περιμένω κανένα τεταρτάκι πριν σηκωθώ. Βέβαια όλα αυτά δεν με έχουν οδηγήσει ακόμα πουθενά 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααα

Καλέ που είστε όλες κ με έχει φάει η αγωνία??!?! 

Καλημέρα! Το αίμα εμφύτευσης γιατί το έχω ψάξει ΚΑΙ αυτό 😂 ξέρω ότι κρατάει περίπου 3 ημέρες. Μπορεί να είναι και αυτό δηλαδή στην περίπτωσή σου. Πόσες ημέρες το βλέπεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...