Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αμοιβή γιατρού


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πόσο σας ζήτησε ο γιατρός σας για τη γέννα ; 

Επίσης ποτέ τον ρωτήσατε ; Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης ή μετά τη γέννα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αν κάποια γνωρίζει. 

Καρδιοτοκογραφημα πότε κάνουμε ;πόσο συχνά ; Γίνεται στην κλινική που θα γεννησουμε ; Και κάθε φορά πληρώνουμε ; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις , αλλά υπάρχει ένα άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πόσο σας ζήτησε ο γιατρός σας για τη γέννα ; 

Επίσης ποτέ τον ρωτήσατε ; Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης ή μετά τη γέννα; 

 

Καλησπέρα! 

Για Αθήνα και καισαρική, οι τιμές που ακούω είναι 1500- 2200 ο γιατρός και η μαία 150-300 αναλόγως. Σε εμένα υπολόγισε περίπου τα ανώτερα που αναφέρω, καθότι ο γιατρός μου πρώτο όνομα. Χαλάλι του όμως! Μια φίλη μου που γέννησε πέρσι, πάλι με καισαρική, πλήρωσε 1800 την γιατρό της και 200 την μαία.

Για την αμοιβή είχαμε ρωτήσει την γραμματέα στο τελευταίο ραντεβού και μας είπε ότι πληρώνουμε όταν μας διευκολύνει. Δηλαδή το άφησε λίγο φλου. Αλλά κατάλαβα ότι οι γιατροί, και στο μαιευτήριο να τους τα δώσεις δεν θα πουν όχι. Κάποιοι το περιμένουν. Εμείς στο ιατρείο πληρώσαμε τελικά, την επόμενη που πήρα εξιτήριο.

Καρδιοτοκογράφημα κάνεις συνήθως στο ιατρείο του γιατρού σου με συχνότητα που θα σου υποδείξει αυτός, αναλόγως την περίπτωση. Εγώ, που είχα ομαλή εγκυμοσύνη, μετά την 32η εβδομάδα πήγαινα ανά 5-6 ημέρες. Φίλη με δίδυμα έκανε σχεδόν μέρα παρά μέρα και πήγαινε στο Ρέα. Εγώ δεν πλήρωνα επιπλέον. Εξάλλου ο γιατρός δεν σε παρακολουθεί εκείνη την ώρα. Εμένα η μαία του με έβαζε κι απλά του πηγαίναμε το αποτέλεσμα μετά από κανένα 45λεπτο.

Με το καλό!! Εύχομαι να υποδεχτείς εύκολα και γλυκά το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πόσο σας ζήτησε ο γιατρός σας για τη γέννα ; 

Επίσης ποτέ τον ρωτήσατε ; Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης ή μετά τη γέννα; 

 

εμενα ο γιατρος μου ζητησε 1300 ειτε για φυσιολογικο ειτε για καισαρικη και 200 ευρω η μαια. καρδιοτοκογραφημα εκανα στο ιασω και δεν πληρωσα κατι. για την αμοιβη συνεννοηθήκαμε μολις μπηκα στο μηνα μου. καρδιοτοκογραφημα ξεκινας μολις μπεις στο μηνα σου εξαρταται βεβαια και απο την περιπτωση πας ειτε στο μαιευτηριο που θα γεννησεις ειτε στο ιατρείο του γιατρου σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@RAM21 @eva96  

σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις. 

η αλήθεια είναι υπολόγιζα γύρω στα 1000. Δηλαδή τα 1800-2200 μου φαίνονται παρά πολύ 😢 είμαι στον 6ο, θέλω να ρωτήσω αλλά δε ξέρω αν πρέπει τόσο νωρίς, μήπως το πάρεις κάπως η γιατρός . Ελπίζω να μη μου πει πάνω από 1300... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@RAM21 @eva96  

σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις. 

η αλήθεια είναι υπολόγιζα γύρω στα 1000. Δηλαδή τα 1800-2200 μου φαίνονται παρά πολύ 😢 είμαι στον 6ο, θέλω να ρωτήσω αλλά δε ξέρω αν πρέπει τόσο νωρίς, μήπως το πάρεις κάπως η γιατρός . Ελπίζω να μη μου πει πάνω από 1300... 

 

Καλησπέρα 

ο γιατρός μου πήρε 1500 ευρώ όπως και να γεννούσα

300 ευρώ πήρε η μαία 

η κλινική 1800 ευρώ 

Τον είχα ρωτήσει όταν μπήκα στο μήνα μου τον γιατρό και την μαία για την αμοιβή τους.. αλλά το ήξερα κιολας από άλλη κοπέλα που είχε γεννησει σε αυτόν όποτε το ρώτησα πιο πολύ για το τυπικό της υπόθεσης 

1000 ευρω το κόβω δύσκολο να παίρνει 

 

Καρδιοτοκογραφημα έκανα μόνο μια φορά την μέρα που γέννησα δεν με είχε ξανά βάλει ίσως επειδή ήμουν και μακριά δεν μπορούσα να πηγαίνω στην κλινική

 
εύχομαι με το καλό 😊🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@RAM21 @eva96  

σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις. 

η αλήθεια είναι υπολόγιζα γύρω στα 1000. Δηλαδή τα 1800-2200 μου φαίνονται παρά πολύ 😢 είμαι στον 6ο, θέλω να ρωτήσω αλλά δε ξέρω αν πρέπει τόσο νωρίς, μήπως το πάρεις κάπως η γιατρός . Ελπίζω να μη μου πει πάνω από 1300... 

 

Κορίτσι εγώ πάλι θεωρώ πως αυτά λέγονται από την αρχή. Να κάνετε κ εσείς τους υπολογισμούς σας, γιατί αν προσθέσεις  το νοσοκομείο κ τα μωρουδιακά, είναι αρκετά τα χρήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω , πόσο σας ζήτησε ο γιατρός σας για τη γέννα ; 

Επίσης ποτέ τον ρωτήσατε ; Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης ή μετά τη γέννα; 

 

Καλημέρα κοριτσι μου, σε ποια περιοχή μένεις; Εμένα παίρνει 1200 είτε καισαρική είτε φυσιολογικό. Εμείς η αλήθεια είναι δεν ρωτήσαμε γιατί είχα γνωστές και συγγενείς που είχαν γεννήσει με αυτόν και το ήξερα πόσο παίρνει. Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις από την αρχή να ξερεις το ποσό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..κι εμένα 1300 μαζί με τη μαία όμως..θα ρωτήσω στον έβδομο-όγδοο για το τυπικό της υπόθεσης και βασικά για να ξέρω πότε θα τα δώσω…Το νοσοκομείο (Λητώ μάλλον) δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά εκεί γύρω στα 1800-2000..ανάλογα αν θα πάω σε τρίκλινο ή δίκλινο…Ο άντρας μου λέει δίκλινο αλλά τα θεωρώ τσάμπα λεφτά για τρεις τέσσερις μέρες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα..κι εμένα 1300 μαζί με τη μαία όμως..θα ρωτήσω στον έβδομο-όγδοο για το τυπικό της υπόθεσης και βασικά για να ξέρω πότε θα τα δώσω…Το νοσοκομείο (Λητώ μάλλον) δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά εκεί γύρω στα 1800-2000..ανάλογα αν θα πάω σε τρίκλινο ή δίκλινο…Ο άντρας μου λέει δίκλινο αλλά τα θεωρώ τσάμπα λεφτά για τρεις τέσσερις μέρες…

Η καισαρική είναι 3 μερες διαμονή στη κλινική πχ εγω έκανα καισαρική Σάββατο 08:30 γέννησα κάθισα όλη την Κυριακή όλη την Δευτέρα και Τρίτη πρωι  έφυγα 

αν γεννήσεις φυσιολογικά είναι 2 μερες 

οποτε μπορεί και μην αξίζει το δίκλινο για τόσο λίγο 

εγω πήγα σε τρίκλινο ηταν λιγο μικρό ειναι η αλήθεια αλλά δεν είχα να δώσω λεφτά και για δίκλινο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ο δικός μου γιατρός μου ζήτησε 2000E  όπου μέσα θα είναι και η αμοιβή του και το μαιευτήριο (σε 3κλινο με φ.τ +500€ μου είπε αν γεννήσω με καισαρική)και ο αναισθησιολόγος. Θα γεννήσω  στο Ιασώ με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. 1300 είναι η αμοιβή της γιατρού μου είτε με καισαρική είτε φυσιολογικά και 1600 είναι το κοστος του μαιευτηριου σε οικονομικο μονοκλινο, χωρις καθολου πραγματα για το μωρο. Πρεπει να εχουμε φτιαξει πληρη βαλιτσα μαιευτηριου, που ειναι ενα αρκετα μεγαλο το κοστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού αν και ακόμα είμαι στον έκτο. Όπως λέτε όμως πρέπει να το ξέρουμε νωρίς για να κανονίσουμε τα οικονομικά. Εμάς στο διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη μας είπαν για 3κλινο 1150 φυσιολογικά,1650 καισαρική. Τα δίκλινα και τα μονοκλινα δε τα κοίταξα καν, ξεφεύγουν οι τιμές... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως που γέννησα με καισαρική στο Ιασώ πρόπερσι έμεινα τέσσερις ημέρες (και τέσσερις βραδιές). Μπήκα Πέμπτη πρωί και βγήκα Δευτέρα. Χωρίς επιπλέον ημέρα νοσηλείας. Και πληρώσαμε 2500κάτι για δίκλινο. Τώρα βλέπω ότι έχει μειωθεί σε τρεις η νοσηλεία της καισαρικής κι έχει αυξηθεί η τιμή. Μάλλον η ακρίβεια άλλαξε πολλά..😟😮

Για την αμοιβή γιατρού, αυτό που λέει η Pepe le pew 2000- 2500 στο Ιασώ όλα μέσα, πραγματικά δεν υπάρχει!! Είσαι πολύ τυχερή κορίτσι μου! Αν είναι και καλός ο γιατρός σου, πες μας πώς τον βρήκες!!😜

Εγώ λιγότερα από 1300 δεν έχω ακούσει, μιλάω πάντα για Αθήνα. Μην σε αγχώνω όμως!

Για το δωμάτιο, δίκλινο ή τρίκλινο, θα σου έλεγα ότι αξίζει το δίκλινο μόνο και μόνο για να μπορείς να κοιμηθείς λίγο το βράδυ. Χρειάζεσαι την ηρεμία και την ξεκούραση αυτές τις 2-3 πρώτες μέρες, ειδικά αν πονάς. Το οικονομικό βέβαια είναι ζήτημα...

Όλα καλά να πάνε!❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού αν και ακόμα είμαι στον έκτο. Όπως λέτε όμως πρέπει να το ξέρουμε νωρίς για να κανονίσουμε τα οικονομικά. Εμάς στο διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη μας είπαν για 3κλινο 1150 φυσιολογικά,1650 καισαρική. Τα δίκλινα και τα μονοκλινα δε τα κοίταξα καν, ξεφεύγουν οι τιμές... 

 

Εγώ είχα δώσει 1200 αλλά ήταν ανεξάρτητη του τρόπου τοκετού η αμοιβή. Κ η μαία ήταν νομίζω 200? Κάτι τέτοιο αλλά αυτό δεν το θυμάμαι καλά . Εμάς μας είχε ξεκαθαρίσει τα χρήματα από πολύ νωρίς για να ξέρουμε! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Εγώ πάντως που γέννησα με καισαρική στο Ιασώ πρόπερσι έμεινα τέσσερις ημέρες (και τέσσερις βραδιές). Μπήκα Πέμπτη πρωί και βγήκα Δευτέρα. Χωρίς επιπλέον ημέρα νοσηλείας. Και πληρώσαμε 2500κάτι για δίκλινο. Τώρα βλέπω ότι έχει μειωθεί σε τρεις η νοσηλεία της καισαρικής κι έχει αυξηθεί η τιμή. Μάλλον η ακρίβεια άλλαξε πολλά..😟😮

Για την αμοιβή γιατρού, αυτό που λέει η Pepe le pew 2000- 2500 στο Ιασώ όλα μέσα, πραγματικά δεν υπάρχει!! Είσαι πολύ τυχερή κορίτσι μου! Αν είναι και καλός ο γιατρός σου, πες μας πώς τον βρήκες!!😜

Εγώ λιγότερα από 1300 δεν έχω ακούσει, μιλάω πάντα για Αθήνα. Μην σε αγχώνω όμως!

Για το δωμάτιο, δίκλινο ή τρίκλινο, θα σου έλεγα ότι αξίζει το δίκλινο μόνο και μόνο για να μπορείς να κοιμηθείς λίγο το βράδυ. Χρειάζεσαι την ηρεμία και την ξεκούραση αυτές τις 2-3 πρώτες μέρες, ειδικά αν πονάς. Το οικονομικό βέβαια είναι ζήτημα...

Όλα καλά να πάνε!❤️

 

 

Τον γιατρό μου τον βρήκα κατά τύχη. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχα άλλον γιατρό ο οποίος "έφυγε" και ήταν σε δημόσιο νοσοκομείο. Μετά από το 2014 έως και τις αρχές του 23 με είχε αναλάβει συνάδελφος του. Στα τελευταία μου όμως Ραντεβου πριν μείνω έγκυος με απογοήτευσε παρά πολύ η συμπεριφορά κι αντιμετώπιση της. Έτσι έψαξα για άλλον γιατρο που ήθελα να είναι και κοντά στην περιοχή μου. Μετά από διάφορες αξιολογήσεις στο ίντερνετ κτλ. Πήρα την απόφαση να πάω και αφού με κάλυψε σε όλα στο 1 ραντεβού συνέχισα μαζί του. Κι όμως αυτή είναι η αμοιβή του το ξεκαθάρισαμε από την πρώτη φορά που πηγΑ, και εμένα μου φάνηκε περίεργο και τον ρωτούσα συνέχεια σίγουρα είναι τόσο; Μήπως κάτι δεν μου έχετε πει; 🤣 Η αλήθεια είναι πως θέλω να τον ρωτήσω για την Μαια που έχει μαζί του πόσο θα μου κοστίσει. Ολα τα άλλα είναι όπως έγραψα. 2000€ σε φτ. Και 2500€ σε κτ. Σε Τρίκλινο δωμάτιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού αν και ακόμα είμαι στον έκτο. Όπως λέτε όμως πρέπει να το ξέρουμε νωρίς για να κανονίσουμε τα οικονομικά. Εμάς στο διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη μας είπαν για 3κλινο 1150 φυσιολογικά,1650 καισαρική. Τα δίκλινα και τα μονοκλινα δε τα κοίταξα καν, ξεφεύγουν οι τιμές... 

 

Κι εγώ εκεί θα πάω με το καλό! Εσύ πότε; Θέλω κι εγώ να πάρω τηλ . Έχω τον τιμοκατάλογο, είναι όπως το λες, αλλά δεν κατάλαβα πχ αν είναι μέσα κ ο παιδίατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Κι εγώ εκεί θα πάω με το καλό! Εσύ πότε; Θέλω κι εγώ να πάρω τηλ . Έχω τον τιμοκατάλογο, είναι όπως το λες, αλλά δεν κατάλαβα πχ αν είναι μέσα κ ο παιδίατρος.

Πότε έχεις ΠΗΤ; Εγώ 25/9 

Δε ξέρω.. λέει κάπου ότι περιλαμβάνει  νεογνολογο. Τώρα δε ξέρω αν χρεώνει έξτρα παιδίατρο. Αν μάθεις κάτι γραψε αν θες εδώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Πότε έχεις ΠΗΤ; Εγώ 25/9 

Δε ξέρω.. λέει κάπου ότι περιλαμβάνει  νεογνολογο. Τώρα δε ξέρω αν χρεώνει έξτρα παιδίατρο. Αν μάθεις κάτι γραψε αν θες εδώ!! 

εγώ ακριβώς έναν μήνα πριν 24/8. Θα πάρω τηλ και θα σου πω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2023 at 3:43 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού αν και ακόμα είμαι στον έκτο. Όπως λέτε όμως πρέπει να το ξέρουμε νωρίς για να κανονίσουμε τα οικονομικά. Εμάς στο διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη μας είπαν για 3κλινο 1150 φυσιολογικά,1650 καισαρική. Τα δίκλινα και τα μονοκλινα δε τα κοίταξα καν, ξεφεύγουν οι τιμές... 

 

Στο Διαβαλκανικό γέννησα κ τα δυο μου παιδιά. Το δεύτερο πριν 6 μήνες. Το τρίκλινο είχε τότε 1000€ -10% που δικαιούμασταν επειδή ήταν η δεύτερη γέννα εκεί. Δηλαδή μας βγήκε 900€. Στο πρώτο είχαμε δώσει πριν 4 χρόνια 2000€ για μονόκλινο. Τζάμπα λεφτά θα έλεγα. Ο παιδίατρος είναι μέσα στα χρήματα αυτά. Εγώ δεν είχα δική μου μαία, καθώς μια χαρά με βοήθησαν του νοσοκομείου. Επίσης + 150€ (αναισθησιολόγος) για την επισκληρίδειο. Οι γυναικολόγοι επίσης εδώ Θεσσαλονίκη παίρνουν κοντά στο 1000€. Στην Αθήνα είναι γενικά πολύ ανεβασμένες οι τιμές. Επίσης  φυσιολογικά μένουμε 3 νύχτες, ενώ με καισαρική 4. Το φαγητό πάρα πολύ καλό, όπως κ οι παροχές του νοσοκομείου, καθώς για το μωρό πέρνουμε μόνο τα ρούχα εξόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Στο Διαβαλκανικό γέννησα κ τα δυο μου παιδιά. Το δεύτερο πριν 6 μήνες. Το τρίκλινο είχε τότε 1000€ -10% που δικαιούμασταν επειδή ήταν η δεύτερη γέννα εκεί. Δηλαδή μας βγήκε 900€. Στο πρώτο είχαμε δώσει πριν 4 χρόνια 2000€ για μονόκλινο. Τζάμπα λεφτά θα έλεγα. Ο παιδίατρος είναι μέσα στα χρήματα αυτά. Εγώ δεν είχα δική μου μαία, καθώς μια χαρά με βοήθησαν του νοσοκομείου. Επίσης + 150€ (αναισθησιολόγος) για την επισκληρίδειο. Οι γυναικολόγοι επίσης εδώ Θεσσαλονίκη παίρνουν κοντά στο 1000€. Στην Αθήνα είναι γενικά πολύ ανεβασμένες οι τιμές. Επίσης  φυσιολογικά μένουμε 3 νύχτες, ενώ με καισαρική 4. Το φαγητό πάρα πολύ καλό, όπως κ οι παροχές του νοσοκομείου, καθώς για το μωρό πέρνουμε μόνο τα ρούχα εξόδου. 

Σε ευχαριστούμε πολύ Ζέτα για τις πληροφορίες! Μα σου ζήσουν τα παιδάκια σου 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Στο Διαβαλκανικό γέννησα κ τα δυο μου παιδιά. Το δεύτερο πριν 6 μήνες. Το τρίκλινο είχε τότε 1000€ -10% που δικαιούμασταν επειδή ήταν η δεύτερη γέννα εκεί. Δηλαδή μας βγήκε 900€. Στο πρώτο είχαμε δώσει πριν 4 χρόνια 2000€ για μονόκλινο. Τζάμπα λεφτά θα έλεγα. Ο παιδίατρος είναι μέσα στα χρήματα αυτά. Εγώ δεν είχα δική μου μαία, καθώς μια χαρά με βοήθησαν του νοσοκομείου. Επίσης + 150€ (αναισθησιολόγος) για την επισκληρίδειο. Οι γυναικολόγοι επίσης εδώ Θεσσαλονίκη παίρνουν κοντά στο 1000€. Στην Αθήνα είναι γενικά πολύ ανεβασμένες οι τιμές. Επίσης  φυσιολογικά μένουμε 3 νύχτες, ενώ με καισαρική 4. Το φαγητό πάρα πολύ καλό, όπως κ οι παροχές του νοσοκομείου, καθώς για το μωρό πέρνουμε μόνο τα ρούχα εξόδου. 

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

εγώ ακριβώς έναν μήνα πριν 24/8. Θα πάρω τηλ και θα σου πω :)

Ααα είσαι πιο νωρίς εσύ!! Με το καλό εύχομαι 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα γεννησω πρωτα ο Θεος στο ΙΑΣΩ. 

Η μαια θα κοστίσει 300 ευρω και η γιατρός θα παρει 1500. Για το μαιευτήριο δεν θυμαμαι πόσο ακριβώς κοστίζει, νομίζω 1700- 1800. Θυμαμαι η κολλητη μου μου ειπε οτι γιατρός, μαια και νοσοκομειο με ΦΤ της πήγε 3500, ιδιο νοσοκομειο, ιδια γιατρό. 

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου για να ξερεις αν μπορεις να ανταπεξέλθεις. Τα 1000 ευρω που λες μου φαίνονται πολύ λίγα. Κατω απο 1300 δεν πιστευω οτι θα παρει κανείς. 

Επίσης, είναι κι όλα τα υπολοιπα εξοδα για το μωρό. Διάβαζα κάπου πως θελεις σχεδον 6000 ευρω και πιστευω πως ειναι σωστή σαν εκτίμηση. Εμεις δεν ξερω πόσα εχουμε χαλάσει εως τώρα για το μωρό, αλλά πιστευω πως τα 2000 ευρω εχουν φυγει ήδη άνετα. 

Για το καρδιοτοκογράφημα δεν γνωριζω να σου πω ακόμα, δεν εχω κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...