Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποποπο πάρα πολύ θα λείπει..ναυτικός είναι;;;

Παρά πολύ🥲 ναι ναυτικός είναι! Να δω πως θα περάσει ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλό μήνα μαναρακιαα

Εύχομαι να γίνει επιτέλους το θαυματακι για όλες μας!!!

Εχθές 10η μέρα του κύκλου πήγα για υπέρηχο ωορρηξιας τζίφος πάλι 3η σερί ωορρηξια απο αριστερή ωοθήκη στην οποία μεριά η σαλπιγγα είναι βουλωμενη..και είμαι πλήρως απογοητευμενη 😔😔 θα κάνω τις προσπάθειες μου αλλά ξέρω ότι δεν..τουλάχιστον όσες φορές έχω προσπαθήσει η αριστερή δεν με θελει😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα καλό μήνα μαναρακιαα

Εύχομαι να γίνει επιτέλους το θαυματακι για όλες μας!!!

Εχθές 10η μέρα του κύκλου πήγα για υπέρηχο ωορρηξιας τζίφος πάλι 3η σερί ωορρηξια απο αριστερή ωοθήκη στην οποία μεριά η σαλπιγγα είναι βουλωμενη..και είμαι πλήρως απογοητευμενη 😔😔 θα κάνω τις προσπάθειες μου αλλά ξέρω ότι δεν..τουλάχιστον όσες φορές έχω προσπαθήσει η αριστερή δεν με θελει😅

Καλησπερα κορίτσι μου! Υπομονηηηηη 🙏 εσυ κανε τις επαφουλες σου και ποτέ δεν ξερεις! Σου ευχομα αν δεν μείνεις έγκυος σε αυτόν το κύκλο στον επόμενο να γίνει από δεξια η ωορρηξια και να έρθει το σπορακι σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου! Υπομονηηηηη 🙏 εσυ κανε τις επαφουλες σου και ποτέ δεν ξερεις! Σου ευχομα αν δεν μείνεις έγκυος σε αυτόν το κύκλο στον επόμενο να γίνει από δεξια η ωορρηξια και να έρθει το σπορακι σου❤️

Αχ σε ευχαριστώ πολύ 🥰

Ο γιατρός ισχυρίζεται ότι δεν έχει σημασία γιατί η σαλπιγγα είναι σαν να τραβάει το ωάριο κάπως έτσι μου το εξήγησε και μου είπε να προσπαθήσω κανονικά..απλά το μόνο κακό είναι ότι πάλι ο κύκλος θα κυμανθεί από 30 έως 35 ημερών.. νιώθω ποιο safe με το κανω υπέρηχο κάθε μήνα ανεξάρτητα αν με αγχωνει αυτο..😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα καλό μήνα μαναρακιαα

Εύχομαι να γίνει επιτέλους το θαυματακι για όλες μας!!!

Εχθές 10η μέρα του κύκλου πήγα για υπέρηχο ωορρηξιας τζίφος πάλι 3η σερί ωορρηξια απο αριστερή ωοθήκη στην οποία μεριά η σαλπιγγα είναι βουλωμενη..και είμαι πλήρως απογοητευμενη 😔😔 θα κάνω τις προσπάθειες μου αλλά ξέρω ότι δεν..τουλάχιστον όσες φορές έχω προσπαθήσει η αριστερή δεν με θελει😅

Γιατί δεν σου δίνει για πρόκληση ωορρηξίας χάπια για να κάνεις πιο πολλά ωάρια και να κάνεις και από δεξιά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ 🥰

Ο γιατρός ισχυρίζεται ότι δεν έχει σημασία γιατί η σαλπιγγα είναι σαν να τραβάει το ωάριο κάπως έτσι μου το εξήγησε και μου είπε να προσπαθήσω κανονικά..απλά το μόνο κακό είναι ότι πάλι ο κύκλος θα κυμανθεί από 30 έως 35 ημερών.. νιώθω ποιο safe με το κανω υπέρηχο κάθε μήνα ανεξάρτητα αν με αγχωνει αυτο..😝

Κοιτά εγώ από όσα γνωρίζω είναι ότι αν είναι βουλωμένη η σάλπιγγα δεν μπορεί να περάσει το σπερμα να γονιμοποιήσει το ωάριο ! Βέβαια εσενα μπορεί να είναι κάτι διαφορετικό και φυσικά ο γιατρός ξερει καλύτερα δεν το συζητώ! Όσο αναφορά με τον υπερηχο και εγώ νοιωθω πιο σιγουρη για την ωορρηξια μαζί και με τα τεστακια ! Αχχ εμένα είναι πάντα τόσο μεγάλο ο κύκλος μου 32-35 😞 εσυ να κανεις τις επαφουλες σου όπως και να έχει! Τόσα θαυματακι α γίνονται❤️ εμένα πάντως ο τελευταίος κύκλος προσπαθειών για το καλοκαιρι είναι ο Ιούνιος 😞 μετά πάλι από Σεπτέμβρη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γιατί δεν σου δίνει για πρόκληση ωορρηξίας χάπια για να κάνεις πιο πολλά ωάρια και να κάνεις και από δεξιά;;;

Σωστοοοοοοοοοοοο!!!! Κάλε πως δε το σκέφτηκα μιας και τα περνώ και εγώ τα χάπια αυτές τις μέρες😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοιτά εγώ από όσα γνωρίζω είναι ότι αν είναι βουλωμένη η σάλπιγγα δεν μπορεί να περάσει το σπερμα να γονιμοποιήσει το ωάριο ! Βέβαια εσενα μπορεί να είναι κάτι διαφορετικό και φυσικά ο γιατρός ξερει καλύτερα δεν το συζητώ! Όσο αναφορά με τον υπερηχο και εγώ νοιωθω πιο σιγουρη για την ωορρηξια μαζί και με τα τεστακια ! Αχχ εμένα είναι πάντα τόσο μεγάλο ο κύκλος μου 32-35 😞 εσυ να κανεις τις επαφουλες σου όπως και να έχει! Τόσα θαυματακι α γίνονται❤️ εμένα πάντως ο τελευταίος κύκλος προσπαθειών για το καλοκαιρι είναι ο Ιούνιος 😞 μετά πάλι από Σεπτέμβρη !

Μπορεί να γίνει τώρα τον Ιούνιο το θαυματάκι!! 😁😁

Πάντως για ναυτικός 2 μήνες να λείπει δεν είναι τραγικό!! Έχω ακούσει για κάτι 6μηνα 8μηνα! Θα περάσει πολύ γρήγορα ο καιρός! Θα είσαι με τους δικούς σου, θα κάνεις τα μπανάκια σου!! Ψάχνεις και για δουλειά απ' ότι θυμάμαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γιατί δεν σου δίνει για πρόκληση ωορρηξίας χάπια για να κάνεις πιο πολλά ωάρια και να κάνεις και από δεξιά;;;

Γιατί φοβάται ότι θα έχω πολλές πιθανότητες για να πιάσω παραπάνω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοιτά εγώ από όσα γνωρίζω είναι ότι αν είναι βουλωμένη η σάλπιγγα δεν μπορεί να περάσει το σπερμα να γονιμοποιήσει το ωάριο ! Βέβαια εσενα μπορεί να είναι κάτι διαφορετικό και φυσικά ο γιατρός ξερει καλύτερα δεν το συζητώ! Όσο αναφορά με τον υπερηχο και εγώ νοιωθω πιο σιγουρη για την ωορρηξια μαζί και με τα τεστακια ! Αχχ εμένα είναι πάντα τόσο μεγάλο ο κύκλος μου 32-35 😞 εσυ να κανεις τις επαφουλες σου όπως και να έχει! Τόσα θαυματακι α γίνονται❤️ εμένα πάντως ο τελευταίος κύκλος προσπαθειών για το καλοκαιρι είναι ο Ιούνιος 😞 μετά πάλι από Σεπτέμβρη !

Κι εγώ τις ίδιας άποψης είμαι βέβαια για να το λέει ο γιατρός ίσως κάτι να ισχύει και απλά σε εμενα να μην πιάνει!!Δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι κάλιο αργά παρά ποτέ το λέω να το πιστέψω κι εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα καλό μήνα μαναρακιαα

Εύχομαι να γίνει επιτέλους το θαυματακι για όλες μας!!!

Εχθές 10η μέρα του κύκλου πήγα για υπέρηχο ωορρηξιας τζίφος πάλι 3η σερί ωορρηξια απο αριστερή ωοθήκη στην οποία μεριά η σαλπιγγα είναι βουλωμενη..και είμαι πλήρως απογοητευμενη 😔😔 θα κάνω τις προσπάθειες μου αλλά ξέρω ότι δεν..τουλάχιστον όσες φορές έχω προσπαθήσει η αριστερή δεν με θελει😅

Εγώ απλά θα σου πω πως όταν είχα μείνει έγκυος η ωορρηξία έγινε από δεξιά(το είχαμε δει στον υπέρηχο) και η γονιμοποίηση έγινε στην αριστερή σάλπιγγα την οποία και έχασα γιατί ήταν εξωμήτριο. Οπότε το από που θα κάνεις ωορρηξία λίγο μας απασχολεί. Το θέμα είναι να βρεθούν στην σωστή μεριά. Περίπου το 1/3 των συλλήψεων συμβαίνει από ένα ωάριο που έχει ταξιδέψει στην αντίθετη σάλπιγγα! Οπότε καλή τύχη και κοίτα να το ευχαριστηθείς γιατί ποτέ δεν ξέρεις! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αυτό εγκυμοσύνης είναι καλέ...το self clear!!!!

Life control λέγονται!!! Δν είναι self clear! Ξέρω ότι αυτά είναι εγκυμοσύνης! Τα life control είναι ωορρηξιας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Παρά πολύ🥲 ναι ναυτικός είναι! Να δω πως θα περάσει ο καιρός!

Ωχ ζόρικο το επάγγελμα αυτό 😕

Να λείπει τόσο καιρό 

ελπίζω να είναι ο τυχερός σας μήνας και όταν γυρίσει να σε βρει με μια μικρή κοιλιτσα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωχ ζόρικο το επάγγελμα αυτό 😕

Να λείπει τόσο καιρό 

ελπίζω να είναι ο τυχερός σας μήνας και όταν γυρίσει να σε βρει με μια μικρή κοιλιτσα 💕

Τι ωραία που θα ήταν❤️🙏 ζόρικο πολύ 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλό ξεκούραστο τριήμερο.... τελείωσε η περίοδος..ώρα για σεξ...μετά την περίοδο έχω τρελές ορέξεις....😅

 

Καλό τριήμερο κορίτσι μου!!! Άντε καλό love zone ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλό ξεκούραστο τριήμερο.... τελείωσε η περίοδος..ώρα για σεξ...μετά την περίοδο έχω τρελές ορέξεις....😅

 

Δώστου να καταλαβει😛 και εγώ στα τελειώματα είμαι! Την Πέμπτη έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό να δούμε αν με έπιασε η κλομιφαινη και ποσά ωάρια έχω κάνει🙏🙏🙏 και ποτέ θα έχω ωορρηξια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δώστου να καταλαβει😛 και εγώ στα τελειώματα είμαι! Την Πέμπτη έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό να δούμε αν με έπιασε η κλομιφαινη και ποσά ωάρια έχω κάνει🙏🙏🙏 και ποτέ θα έχω ωορρηξια! 

Μια χαρά!!! Εγώ ακόμα περιμένω το θετικό έκανα κ σήμερα κ είναι αρνητικό... Ελαφρώς πιο σκούρο από χθές αλλά κ πάλι αρνητικό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μια χαρά!!! Εγώ ακόμα περιμένω το θετικό έκανα κ σήμερα κ είναι αρνητικό... Ελαφρώς πιο σκούρο από χθές αλλά κ πάλι αρνητικό.  

Έχεις μερούλες μπροστά σου μέχρι την Τρίτη όποτε μην αγχώνεσαι θα το πετύχεις και το θετικο και τις μέρες❤️ πως τα περνάς εκεί κανεις μπανακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δώστου να καταλαβει😛 και εγώ στα τελειώματα είμαι! Την Πέμπτη έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό να δούμε αν με έπιασε η κλομιφαινη και ποσά ωάρια έχω κάνει🙏🙏🙏 και ποτέ θα έχω ωορρηξια! 

Άντε να κάνεις πολλά ωάρια και να πιάσεις το σπορακι σου αυτό τον μήνα...στο εύχομαι ολόψυχα..γιατί μετά φεύγει και ο σύζυγος...μακάρι κοπέλα μου 💝💝💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άντε να κάνεις πολλά ωάρια και να πιάσεις το σπορακι σου αυτό τον μήνα...στο εύχομαι ολόψυχα..γιατί μετά φεύγει και ο σύζυγος...μακάρι κοπέλα μου 💝💝💝💝

Μακάρι κοριτσάκι 🙏🙏🙏 μακάρι να είμαι τυχερή ❤️💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις μερούλες μπροστά σου μέχρι την Τρίτη όποτε μην αγχώνεσαι θα το πετύχεις και το θετικο και τις μέρες❤️ πως τα περνάς εκεί κανεις μπανακια;

Όμορφα είναι, ναι κάνω μπανάκια ηρεμώ οσο μπορώ για να γυρίσω στη δουλειά γιατί θα τρέχουμε με καλύψεις λόγω αδειών κ θα είναι δύσκολα... Τεστακι μου έχει μείνει ένα αύριο που θα κάνω αν βγει αρνητικό θα έχω επαφες μέχρι Δευτέρα βράδυ γιατί Τρίτη πρωί φεύγω... Τώρα θα δείξει... Άντε να έρθει η Πέμπτη να μας πεις πως πήγε ο υπέρηχος 🥰 εύχομαι να έχεις καλά νέα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλό μήνα σε όλες! Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι γλυκός και να σας φέρει την είδηση που θέλετε να ακούσετε! 👶👶👶 Εγώ δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα... Η ιστορία μου είναι ότι πριν ενάμιση μήνα έπαθα παλίνδρομη. Φυσικά αυτό με τσάκισε. Έκανα την πρώτη μου περίοδο πριν 12 μέρες αλλά σε επίσκεψη στη γυναικολόγο μου μου βρήκε μια κύστη 4 εκατοστών η οποία μάλλον δημιουργήθηκε από την εγκυμοσύνη μου. Έτσι ξεκίνησα σήμερα Duphaston για 3 μήνες από τη 14η μέχρι την 25η μέρα του κύκλου μου. Μωράκι δεν θα έχω σύντομα αν και θα ήθελα αλλά με όσα πέρασα εύχομαι να έχετε το συντομότερο όλες τα σποράκια σας στην κοιλίτσα σας, να είναι γερά και ευλογημένα!!!! 🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...