Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλή επιτυχία @Girly μου, μακάρι να σε καλέσουν για συνέντευξη!! Θέλω κι εγώ να αλλάξω δουλειά, αλλά λέω από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω..να δούμε και πώς θα μάστε μέχρι τότε!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα να πάνε όπως είναι καλύτερο να πάνε! 

Αν και είμαι πολύ καλά εκεί που είμαι και αλήθεια δε θέλω να φύγω ,έχει πολύ σωματική κούραση και όλοι είναι σακατεμενοι...βέβαια αν είναι να μπλέξω σε νέο πόστο με ψυχολογική κούραση, θα ευχηθώ να μην με πάρουν ποτέ!!!

Με το καλό και εσύ να αλλάξεις την δουλειά σου. Ο Σεπτέμβρης είναι ένας πάρα πολύ καλός μήνας για τέτοια αλλαγή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Mpourmpoulo δεν πειράζει αγαπημένη μου θα βρεις την ωορρηξία σου και όλα θα πάνε καλά...εμάς μας νοιάζει να δούμε το αυγουλάκι και να το πιάσουμε!!!

 

Κορίτσια εχω τον μικρό άρρωστο με αμυγδαλιτιδα από στρεπτόκοκκο....πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και ξεκίνησε αντιβίωση για 8 Ημέρες..ελπίζω να μην κολλήσουμε όλοι...😥 

Ακόμα θετικά ωορρηξίας δεν βρήκα αλλά επαφές είχαμε...τώρα περιμένουμε και το θετικό....

@Girly πολύ πολύ θετικό σημάδι αγαπημένη μου...το είχες αυτό στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου;;;;δεν πειράζει που είναι άσχετο το πτυχίο...έχεις εμπειρία και αυτό μετράει περισσότερο νομίζω...έτσι έχω καταλάβει από τις συνεντεύξεις που πάω...

 

Ωχ ωχ....περαστικά στο μικρουλι σου. Εύχομαι να το περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να μην σας κολλήσει...μα πραγματικά περιμέναμε το καλοκαίρι να τελειώσουμε από αυτά και βλέπω όλα τα παιδάκια είναι άρρωστα! Έλεος! Και πόσο τα λυπάμαι όταν αρρωσταίνουν...

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν είχα τίποτα! Αν δεν είχα και κοιλιά και ζάχαρο στο τέλος ,δεν θα καταλάβαινα ότι ειμαι έγκυος! Ακόμη όμως δε ξέρω αν είναι σημάδι αυτό ..γιατί εμφανίστηκε μια μέρα μετά την ωορρηξία! Δεν μου έχει ξανατυχει τόσο νωρίς! Συνήθως πιο μετά αρχίζει το στήθος να με ενοχλεί (και αυτό τους τελευταίους μήνες που το παρακολουθώ βασικά). Αυτό ξεκίνησε την επόμενη του θετικού τεστ και συνέχιζει ως τώρα . Είναι σκληρές και πεταχτες οι θηλές και ειδικά το πρωί μόλις ξυπνήσω είναι φοβερά ευαίσθητες. Σίγουρα παίζει ρόλο η προγεστερόνη λόγω ωορηξιας. Εύχομαι να σημαίνει και κάτι άλλο!  Όσο αφορά το άγχος, και εγώ κορίτσια είμαι ένα ψυχολογικό τρενάκι...είναι μέρες που λέω αχχχ άντε να ερθειιιι και μέρες που μπορεί να ξυπνήσω το βράδυ από κάτι και να σκεφτώ πωωω φαντάζεσαι τώρα με τέτοια κούραση να έπρεπε να σηκωθείς να ταισεις να αλλάξεις κλπ κλπ και μετά το πρωί να πας το παιδί σχολείο και να μαγειρέψεις κλπ..και εκεί αγχώνομαι και λέω ουφφφ θέλω όντως να το περάσω αυτό?? Με τον γιο μου ,υπήρχε και μια πολύ προβληματική κατάσταση με πολύ πολύ δύσκολους και λακαμαδες γείτονες ,δεν είχα βοήθεια και το μωρό ήταν αρκετά απαιτητικό...μόνο αγκαλιά μέρα νύχτα,δεν έτρωγε καλά, δεν ρευοταν και εγώ είχα πάθει αρκετές φορές υπερκόπωση από την αϋπνία .  Μου έπεφταν τα νύχια,γέμιζα φλεγμονές συνεχώς...γενικά όχι πολύ καλή εμπειρία....οπότε ναι μεν το θέλω αλλά κάποιες φορές τα πόδια πάνε πίσω που λένε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Ωχ ωχ....περαστικά στο μικρουλι σου. Εύχομαι να το περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να μην σας κολλήσει...μα πραγματικά περιμέναμε το καλοκαίρι να τελειώσουμε από αυτά και βλέπω όλα τα παιδάκια είναι άρρωστα! Έλεος! Και πόσο τα λυπάμαι όταν αρρωσταίνουν...

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν είχα τίποτα! Αν δεν είχα και κοιλιά και ζάχαρο στο τέλος ,δεν θα καταλάβαινα ότι ειμαι έγκυος! Ακόμη όμως δε ξέρω αν είναι σημάδι αυτό ..γιατί εμφανίστηκε μια μέρα μετά την ωορρηξία! Δεν μου έχει ξανατυχει τόσο νωρίς! Συνήθως πιο μετά αρχίζει το στήθος να με ενοχλεί (και αυτό τους τελευταίους μήνες που το παρακολουθώ βασικά). Αυτό ξεκίνησε την επόμενη του θετικού τεστ και συνέχιζει ως τώρα . Είναι σκληρές και πεταχτες οι θηλές και ειδικά το πρωί μόλις ξυπνήσω είναι φοβερά ευαίσθητες. Σίγουρα παίζει ρόλο η προγεστερόνη λόγω ωορηξιας. Εύχομαι να σημαίνει και κάτι άλλο!  Όσο αφορά το άγχος, και εγώ κορίτσια είμαι ένα ψυχολογικό τρενάκι...είναι μέρες που λέω αχχχ άντε να ερθειιιι και μέρες που μπορεί να ξυπνήσω το βράδυ από κάτι και να σκεφτώ πωωω φαντάζεσαι τώρα με τέτοια κούραση να έπρεπε να σηκωθείς να ταισεις να αλλάξεις κλπ κλπ και μετά το πρωί να πας το παιδί σχολείο και να μαγειρέψεις κλπ..και εκεί αγχώνομαι και λέω ουφφφ θέλω όντως να το περάσω αυτό?? Με τον γιο μου ,υπήρχε και μια πολύ προβληματική κατάσταση με πολύ πολύ δύσκολους και λακαμαδες γείτονες ,δεν είχα βοήθεια και το μωρό ήταν αρκετά απαιτητικό...μόνο αγκαλιά μέρα νύχτα,δεν έτρωγε καλά, δεν ρευοταν και εγώ είχα πάθει αρκετές φορές υπερκόπωση από την αϋπνία .  Μου έπεφταν τα νύχια,γέμιζα φλεγμονές συνεχώς...γενικά όχι πολύ καλή εμπειρία....οπότε ναι μεν το θέλω αλλά κάποιες φορές τα πόδια πάνε πίσω που λένε ....

Καλέ, τι κατεβατο έγραψα! Συγγνώμη !!!! Πραγματικά δε το κατάλαβα!!σκεφτόμουν και έγραφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa περαστικά σας!! Γρήγορη ανάρρωση στον γλυκούλη! ❤️

@Girly πάντως ξαναλέω πολύ ενθαρρυντικό το ότι σου συμβαίνει πρώτη φορά αυτό το σύμπτωμα!! 🤗🤗 Ειδικά όταν είναι στις θηλές πολύ ύποπτο για μπεμπέ!! 😉

Αχ εγώ γύρισα απτό χωριό και με έχει πιάσει φαγούρα..🥺🥺δεν ξέρω αν ήταν που πλύθηκα με διάφορα σαπούνια εκεί (κάποιο ίσως ήταν και παλιό). Με φαγουριζει το δέρμα εξωτερικά και εσωτερικά.. ξυνομαι συνεχώς..φφφ αμάν πια με αυτούς τους μύκητες.. θα πάω αύριο να πάρω κρέμα και υπόθετα.. πολύ ευαίσθητη πχια..θα κυκλοφορώ με το σαπούνι μου στο εξής 

**Θέλω πολύ να είμαι έγκυος αυτό τον μήνα 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ωχ ωχ....περαστικά στο μικρουλι σου. Εύχομαι να το περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να μην σας κολλήσει...μα πραγματικά περιμέναμε το καλοκαίρι να τελειώσουμε από αυτά και βλέπω όλα τα παιδάκια είναι άρρωστα! Έλεος! Και πόσο τα λυπάμαι όταν αρρωσταίνουν...

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν είχα τίποτα! Αν δεν είχα και κοιλιά και ζάχαρο στο τέλος ,δεν θα καταλάβαινα ότι ειμαι έγκυος! Ακόμη όμως δε ξέρω αν είναι σημάδι αυτό ..γιατί εμφανίστηκε μια μέρα μετά την ωορρηξία! Δεν μου έχει ξανατυχει τόσο νωρίς! Συνήθως πιο μετά αρχίζει το στήθος να με ενοχλεί (και αυτό τους τελευταίους μήνες που το παρακολουθώ βασικά). Αυτό ξεκίνησε την επόμενη του θετικού τεστ και συνέχιζει ως τώρα . Είναι σκληρές και πεταχτες οι θηλές και ειδικά το πρωί μόλις ξυπνήσω είναι φοβερά ευαίσθητες. Σίγουρα παίζει ρόλο η προγεστερόνη λόγω ωορηξιας. Εύχομαι να σημαίνει και κάτι άλλο!  Όσο αφορά το άγχος, και εγώ κορίτσια είμαι ένα ψυχολογικό τρενάκι...είναι μέρες που λέω αχχχ άντε να ερθειιιι και μέρες που μπορεί να ξυπνήσω το βράδυ από κάτι και να σκεφτώ πωωω φαντάζεσαι τώρα με τέτοια κούραση να έπρεπε να σηκωθείς να ταισεις να αλλάξεις κλπ κλπ και μετά το πρωί να πας το παιδί σχολείο και να μαγειρέψεις κλπ..και εκεί αγχώνομαι και λέω ουφφφ θέλω όντως να το περάσω αυτό?? Με τον γιο μου ,υπήρχε και μια πολύ προβληματική κατάσταση με πολύ πολύ δύσκολους και λακαμαδες γείτονες ,δεν είχα βοήθεια και το μωρό ήταν αρκετά απαιτητικό...μόνο αγκαλιά μέρα νύχτα,δεν έτρωγε καλά, δεν ρευοταν και εγώ είχα πάθει αρκετές φορές υπερκόπωση από την αϋπνία .  Μου έπεφταν τα νύχια,γέμιζα φλεγμονές συνεχώς...γενικά όχι πολύ καλή εμπειρία....οπότε ναι μεν το θέλω αλλά κάποιες φορές τα πόδια πάνε πίσω που λένε ....

Σου κάνανε παρατηρήσεις οι γείτονες για φασαρία;; Ή σας ενοχλούσαν εκείνοι;; Ωχ πρέπει να πέρασες πολύ δύσκολα.. μπορεί τη δεύτερη φορά να είναι πολύ πιο εύκολο όμως!! 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Σου κάνανε παρατηρήσεις οι γείτονες για φασαρία;; Ή σας ενοχλούσαν εκείνοι;; Ωχ πρέπει να πέρασες πολύ δύσκολα.. μπορεί τη δεύτερη φορά να είναι πολύ πιο εύκολο όμως!! 🤗🤗

...από πάνω οικοπεδουχοι της 3 οροφής πολυκατοικίας με 3 παιδιά μικρά. Δεν τους ένοιαζε αν είναι μέρα η νύχτα,αν τα παιδιά φορώντας ξύλινα τσόκαρα έτρεχαν στα μάρμαρα σαν άλογα (αυτό ένιωθα ότι έμεναν άλογα από πάνω), τρυπάνια οπότε τους καπνίσει κλπ...από κάτω πρώην τραγουδίστρια μεσήλικας και συζηγος ενεργός μουσικός,ειδικότητα βιολοντσέλο και κόντρα μπάσο...καθημερινή και ανελέητη πρόβα ,έτριζαν στην κυριολεξία τα τζάμια σοβαρολογω (κάνε search  να δει τι οργανα είναι και φαντάσου τι θόρυβο κάνουν)....γείτονας παππούς απέναντι με μεγάλη αγάπη στη μουσική ,ηχοσύστημα στο μπαλκόνι χειμώνα καλοκαίρι έπαιζε τέρμα,αλήθεια τέρμα, από τις 10μισι το πρωί μέχρι τη 1 και κάτι το μεσημέρι και από τις 7 το απόγευμα μέχρι τις 11 το βράδυ. Καθημερινά. Εγώ γέννησα Μάιο και έπρεπε να ανεχτώ όλους αυτούς ταυτόχρονα. Να μην μπορώ να ανοίξω τα παράθυρα (όχι ότι έκαναν και φοβερή δουλειά,παλιό σπίτι) . Όταν κατάφερνε να κοιμηθεί το μωρό εγώ λόγω τεράστιας έντασης και φασαρίας δε μπορούσα ..οπότε εμένα άυπνη. Κατέληξα να πηγαίνω σε φιλικά σπίτια με το μωρό και στους δικούς μου για να κοιμηθώ μια δυο ώρες ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

...από πάνω οικοπεδουχοι της 3 οροφής πολυκατοικίας με 3 παιδιά μικρά. Δεν τους ένοιαζε αν είναι μέρα η νύχτα,αν τα παιδιά φορώντας ξύλινα τσόκαρα έτρεχαν στα μάρμαρα σαν άλογα (αυτό ένιωθα ότι έμεναν άλογα από πάνω), τρυπάνια οπότε τους καπνίσει κλπ...από κάτω πρώην τραγουδίστρια μεσήλικας και συζηγος ενεργός μουσικός,ειδικότητα βιολοντσέλο και κόντρα μπάσο...καθημερινή και ανελέητη πρόβα ,έτριζαν στην κυριολεξία τα τζάμια σοβαρολογω (κάνε search  να δει τι οργανα είναι και φαντάσου τι θόρυβο κάνουν)....γείτονας παππούς απέναντι με μεγάλη αγάπη στη μουσική ,ηχοσύστημα στο μπαλκόνι χειμώνα καλοκαίρι έπαιζε τέρμα,αλήθεια τέρμα, από τις 10μισι το πρωί μέχρι τη 1 και κάτι το μεσημέρι και από τις 7 το απόγευμα μέχρι τις 11 το βράδυ. Καθημερινά. Εγώ γέννησα Μάιο και έπρεπε να ανεχτώ όλους αυτούς ταυτόχρονα. Να μην μπορώ να ανοίξω τα παράθυρα (όχι ότι έκαναν και φοβερή δουλειά,παλιό σπίτι) . Όταν κατάφερνε να κοιμηθεί το μωρό εγώ λόγω τεράστιας έντασης και φασαρίας δε μπορούσα ..οπότε εμένα άυπνη. Κατέληξα να πηγαίνω σε φιλικά σπίτια με το μωρό και στους δικούς μου για να κοιμηθώ μια δυο ώρες ...

 

Παναγία μου!!! Εμένα η από πάνω σέρνει διαρκώς τα έπιπλα, δεν καταλαβαίνει όσο ευγενικά κι αν της το πω.. εσύ έπεσες σε όλους τους ανώμαλους μαζεμένους!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

...από πάνω οικοπεδουχοι της 3 οροφής πολυκατοικίας με 3 παιδιά μικρά. Δεν τους ένοιαζε αν είναι μέρα η νύχτα,αν τα παιδιά φορώντας ξύλινα τσόκαρα έτρεχαν στα μάρμαρα σαν άλογα (αυτό ένιωθα ότι έμεναν άλογα από πάνω), τρυπάνια οπότε τους καπνίσει κλπ...από κάτω πρώην τραγουδίστρια μεσήλικας και συζηγος ενεργός μουσικός,ειδικότητα βιολοντσέλο και κόντρα μπάσο...καθημερινή και ανελέητη πρόβα ,έτριζαν στην κυριολεξία τα τζάμια σοβαρολογω (κάνε search  να δει τι οργανα είναι και φαντάσου τι θόρυβο κάνουν)....γείτονας παππούς απέναντι με μεγάλη αγάπη στη μουσική ,ηχοσύστημα στο μπαλκόνι χειμώνα καλοκαίρι έπαιζε τέρμα,αλήθεια τέρμα, από τις 10μισι το πρωί μέχρι τη 1 και κάτι το μεσημέρι και από τις 7 το απόγευμα μέχρι τις 11 το βράδυ. Καθημερινά. Εγώ γέννησα Μάιο και έπρεπε να ανεχτώ όλους αυτούς ταυτόχρονα. Να μην μπορώ να ανοίξω τα παράθυρα (όχι ότι έκαναν και φοβερή δουλειά,παλιό σπίτι) . Όταν κατάφερνε να κοιμηθεί το μωρό εγώ λόγω τεράστιας έντασης και φασαρίας δε μπορούσα ..οπότε εμένα άυπνη. Κατέληξα να πηγαίνω σε φιλικά σπίτια με το μωρό και στους δικούς μου για να κοιμηθώ μια δυο ώρες ...

 

Ο Χριστός και η Παναγία...αν νοικιάζεις να αλλάξεις σπίτι...τώρα αν είναι δικό σου...που να βγάλεις άκρη με όλους αυτούς;;;;;;και ακόμα τα ίδια έχεις;;;;πως ησυχάζεται;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Όχι ευτυχώς έχουμε φύγει από το κολαστήριο...ήταν ένα χρυσό κλουβί ..έτσι το έλεγα. Πολύ πολύ οικονομικό (επί τούτου) και αν και παλιά πολυκατοικία μέσα πάρα πολύ καλά συντηρημένο....φανταστείτε ότι ήταν μέχρι πριν πάμε εμείς ιδιόκτητο αλλά δεν άντεξαν ,το έβαλαν για ενοίκιο και έφυγαν και πήγαν να νοικιάσουν !!! Ιδιοκτήτες και πήγαν να νοικιάσουν!!! Ευτυχώς τώρα ζούμε σαν άνθρωποι, αλλού σε άλλο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ ετοιμάζομαι να παραγγείλω τα τεστ μου . Σήμερα ξύπνησα και το στήθος έχει γίνει μπαλόνι . Αν κάνω να βγάλω το σουτιέν πονάει . Είμαι 7η μέρα μετά την ωορηξια .

Για πείτε εσείς!! Θέλω να ακούω συμπτώματα! Ας ενώσουμε τις τρελές μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν εγώ ετοιμάζομαι να παραγγείλω τα τεστ μου . Σήμερα ξύπνησα και το στήθος έχει γίνει μπαλόνι . Αν κάνω να βγάλω το σουτιέν πονάει . Είμαι 7η μέρα μετά την ωορηξια .

Για πείτε εσείς!! Θέλω να ακούω συμπτώματα! Ας ενώσουμε τις τρελές μας!!

Καλημέρα 🥰🥰🥰 ακριβώς τις ίδιες μέρες είμαστε κ εγώ 7η μέρα μετά την ωορρηξία!!! Δεν έχω κάτι από συμπτώματα μόνο πρήξιμο αλλά αυτό το ρίχνω ότι το έχω ρίξει στο φαγητό αυτές τις μέρες 🤪 πάει η διατροφή... Από σήμερα όμως προσέχω πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν εγώ ετοιμάζομαι να παραγγείλω τα τεστ μου . Σήμερα ξύπνησα και το στήθος έχει γίνει μπαλόνι . Αν κάνω να βγάλω το σουτιέν πονάει . Είμαι 7η μέρα μετά την ωορηξια .

Για πείτε εσείς!! Θέλω να ακούω συμπτώματα! Ας ενώσουμε τις τρελές μας!!

Οοοο τέλεια...ξεκινά τα τεστακια!!!!!!αν αυτό δεν το έχεις πριν την περίοδο τότε είσαι στάνταρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...τα τεστ ωορρηξίας ακόμα δεν βγήκαν θετικά....τώρα έως Πέμπτη στάνταρ θα βγούνε...ο μικρός μου καλύτερα είναι σήμερα με την αντιβίωση....

@cat12 άντε άντε και εσύ να μάθουμε ευχαριστα σε λίγο....

 

Πάμε πάμε να δούμε τεστακια....για πάρτε μπρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα 🥰🥰🥰 ακριβώς τις ίδιες μέρες είμαστε κ εγώ 7η μέρα μετά την ωορρηξία!!! Δεν έχω κάτι από συμπτώματα μόνο πρήξιμο αλλά αυτό το ρίχνω ότι το έχω ρίξει στο φαγητό αυτές τις μέρες 🤪 πάει η διατροφή... Από σήμερα όμως προσέχω πάλι...

Εεε το σκ επιβάλλεται να χαλάμε τις διατροφές!! Έλα κορίτσι μου, πιάσει το χέρι μου! Πάμε μαζί στο κυνήγι συμπτωμάτων μέχρι να δούμε το θετικό τεστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Οοοο τέλεια...ξεκινά τα τεστακια!!!!!!αν αυτό δεν το έχεις πριν την περίοδο τότε είσαι στάνταρ...

Στο ημερολόγιο που καταγράφω τα συμπτώματα, έχω σημειώσει από τον Ιανουάριο μέχρι σήμερα από την 9η μέρα κ έπειτα πόνο η πρήξιμο στήθους... Αυτή τη φορά ξεκίνησε με σκληρές κ ευαίσθητες θηλες αμέσως μετά την ωορρηξία..σήμερα κ πρησμένο στήθος. Χθες που λέτε ήμουν με το μπλουζάκι χωρίς σουτιέν το βράδυ κ με βλέπει ο άντρας μου, έρχεται πιάνει στήθος κ μου λέει ,ωπ τι έχουμε εδώ Πάμελα?? Χαχαχαχαχα οπότε όντως πρήστηκε δεν είναι της φαντασίας μου! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...τα τεστ ωορρηξίας ακόμα δεν βγήκαν θετικά....τώρα έως Πέμπτη στάνταρ θα βγούνε...ο μικρός μου καλύτερα είναι σήμερα με την αντιβίωση....

@cat12 άντε άντε και εσύ να μάθουμε ευχαριστα σε λίγο....

 

Πάμε πάμε να δούμε τεστακια....για πάρτε μπρος 

Κάθε μέρα κ καλύτερα θα είναι ο μικρούλης σου!! Άντε να γίνει σύντομα εντελώς καλά να τρέχει να παίζει σαν κατσικάκι! 

Κάνε χαλαρά τώρα αν θέλεις κ από Τετάρτη φουλ τα γκάζια!!!! 

Εγώ κορίτσια αυτή τη φορά έκανα κάτι άλλο...το αν πέτυχε θα το δούμε σε λίγο καιρό...τον άφηνα που λέτε να πάει για ύπνο κ μετά από καμιά ώρα τον "ξυπνούσα" ...ομολογώ ότι του άρεσε πολύ αυτός ο τρόπος ξυπνήματος! Χαχαχαχα οπότε γινόταν χωρίς άγχος κ χωρίς καμία σκέψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κάθε μέρα κ καλύτερα θα είναι ο μικρούλης σου!! Άντε να γίνει σύντομα εντελώς καλά να τρέχει να παίζει σαν κατσικάκι! 

Κάνε χαλαρά τώρα αν θέλεις κ από Τετάρτη φουλ τα γκάζια!!!! 

Εγώ κορίτσια αυτή τη φορά έκανα κάτι άλλο...το αν πέτυχε θα το δούμε σε λίγο καιρό...τον άφηνα που λέτε να πάει για ύπνο κ μετά από καμιά ώρα τον "ξυπνούσα" ...ομολογώ ότι του άρεσε πολύ αυτός ο τρόπος ξυπνήματος! Χαχαχαχα οπότε γινόταν χωρίς άγχος κ χωρίς καμία σκέψη! 

Μμμμμ ε βέβαια ως Πάμελα θα ξέρεις πολλά τέτοια κόλπα!!! 😁😁😜😜😜 Εγώ λέω τον επόμενο μήνα, αν δεν είμαι ήδη έγκυος, αντί για βράδυ να το πάμε σε πρωί!! Να ξυπνάω λίγο νωρίτερα για τη δουλειά.. Αυτός δεν έχει ανάγκη, ξανακοιμάται να βαράνε και κατσαρόλες χεχε 😁 αν δουλεύει απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...τα τεστ ωορρηξίας ακόμα δεν βγήκαν θετικά....τώρα έως Πέμπτη στάνταρ θα βγούνε...ο μικρός μου καλύτερα είναι σήμερα με την αντιβίωση....

@cat12 άντε άντε και εσύ να μάθουμε ευχαριστα σε λίγο....

 

Πάμε πάμε να δούμε τεστακια....για πάρτε μπρος 

Για να δούμε μακάρι 🥰 εύχομαι ο μικρούλης σου μέχρι αύριο να είναι τέλεια αφού τον έπιασε κ η αντιβίωση είναι πολύ καλό αυτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Ωωω κορίτσι μου..δεν πειράζει!! Δεν είμαστε όλοι οι οργανισμοί ίδιοι..θα προλάβετε με τον άντρα σου όμως τις γόνιμες του Ιουνίου έτσι; Εγώ είμαι στο χωριό μου..ξέφυγα λίγο από Αθήνα και χαλάρωσα παρά τις δουλειές και την κούραση!

Ελπιζω να τις προλάβουμε 🙁 τον προηγούμενο μηνα άργησα πολύ να κάνω ωορρηξια είδα θετικο τεστ 20η μέρα και μου ήρθε η περίοδος 16 μέρες μετά όποτε ωορρηξια έκανα την 22η μέρα ! Ο σύντροφος μου θα φύγει 20η μέρα του κύκλου μου και αν κάνω σαν το προηγούμενο κύκλο πάει την έχασα 🥲 καλα έκανες κορίτσι μουυυυ ξέφυγες λιγακι🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Εεε το σκ επιβάλλεται να χαλάμε τις διατροφές!! Έλα κορίτσι μου, πιάσει το χέρι μου! Πάμε μαζί στο κυνήγι συμπτωμάτων μέχρι να δούμε το θετικό τεστ!!!

Πάμε μαζί κορίτσι μου!!!!!🥰🥰🥰 Προς το παρόν το έχω πάρει χαλαρά αλλά ξέρω τις τελευταίες μέρες θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα να κάνω το τέστ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα αγαπημένη μου. 

Χμ η κλομιφαινη δε σε πιάνει, παρ όλα αυτά δε σημαίνει ότι δε θα γίνει ωορηξια και ειμαστε αισιόδοξες πως αν έχετε ακόμη και την τελευταία μέρα επαφή πριν φύγει το αγόρι σου , οι μικροί κολυμβητές θα είναι εκεί ζωηροί να κυκλώσουν το ωάριο όταν βγει τη βολτιτσα του! Μην χάνεις τις ελπίδες σου!

Μακάρι κορίτσι μου να προλάβουμε🙏! Είναι η τελευταία μου ευκαιρία για το καλοκαιρι τουλάχιστον να προλαβω να την εκμεταλευτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά σε όλες! Καλή Κυριακή να έχουμε! 

Εγώ συνεχίζω να έχω τσίτα μπόμπα τις θηλές και συνεχίζουν να είναι αρκετά ευαίσθητες. Ειδικά το πρωί μόλις ξυπνήσω και το βράδυ . Όπως βλέπω είναι ένα νέο σύμπτωμα για μένα αυτό μιας και δεν έχω καταγράψει κάτι παρόμοιο από τον Ιανουάριο που καταγράφω κάποια κυρίαρχα σύμπτωμα. Θα δείξει! 

Κατά τ αλλά να σας πω κορίτσια μου πως μετά από χρόνια στο κατάστημα που δουλεύω ,έκανα το βήμα να στείλω το βιογραφικό μου για μια θέση στα κεντρικά γραφεία. Δυστυχώς το πτυχίο μου (τεφαα) ουδεμία σχέση έχει με κάποια θέση στα γραφεία, Παρ όλα αυτά είπα να δοκιμάσω ! Εγώ ξέρω καλά ότι μπορώ να ανταπεξελθω σε μια τέτοια θέση για την οποία αιτήθηκα , αλλά δυστυχώς όταν λαμβάνεις ένα βιογραφικό, όσο πλούσιο και αν είναι , ίσως το άσχετο πτυχίο μου να είναι ανασταλτικός παράγοντας στο να με καλέσουν για συνέντευξη! Σταυρώνω δάχτυλα 🤞 και εύχομαι να με καλέσουν και να μπορέσουν να δουν σε μένα σε μια συνέντευξη ,τι μπορώ να καταφέρω! Μέχρι τα τέλη Ιουνίου θα έχω νεότερα. 

Κορίτσι μου ευχομαιιιιιιι τα συμπτωματακια αυτά να φέρουν θετικο τεστακιιιιι🙏🙏🙏🤞επισης σου εύχομαι να παρεις την δουλειά αυτή κορίτσι μου 💕 άσχετα με το βιογραφικό και μόνο με την συνέντευξη πιστεύω θα την παρεις❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου!! Μη απογοητεύεσαι!!! Όλα γ κάποιο λόγο γίνονται ❤️ και γώ περιμένω να αδιαθετήσω και ν πω στο γιατρό μα κάνουμε κ μείς πρόκληση τον επόμενο κύκλο και ν το δοκιμάσουμε κ αυτό να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε!! 

Όλα για κάποιο λόγο γινονται συμφωνώ! Μακάρι να προλάβουμε την ωορρηξια που θα είναι η τελευταία μας ευκαιρία για το καλοκαιρι 🙏 να το δοκιμάσετε κορίτσι μου αν και εύχομαι να μη χρειαστεί🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να προλάβουμε🙏! Είναι η τελευταία μου ευκαιρία για το καλοκαιρι τουλάχιστον να προλαβω να την εκμεταλευτω! 

Να σκέφτεσαι αισιόδοξα κορίτσι μου κ να έχεις επαφές έστω μέχρι να φύγει ❤️ ποτέ δεν ξέρεις 🥰 μπορεί να πιάσεις έστω μέσα στις γόνιμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ελπιζω να τις προλάβουμε 🙁 τον προηγούμενο μηνα άργησα πολύ να κάνω ωορρηξια είδα θετικο τεστ 20η μέρα και μου ήρθε η περίοδος 16 μέρες μετά όποτε ωορρηξια έκανα την 22η μέρα ! Ο σύντροφος μου θα φύγει 20η μέρα του κύκλου μου και αν κάνω σαν το προηγούμενο κύκλο πάει την έχασα 🥲 καλα έκανες κορίτσι μουυυυ ξέφυγες λιγακι🌺

Κορίτσια είδατε;;;η καθεμία είναι διαφορετική...εμένα αλήθεια σας λέω ..δύο μήνες χρησιμοποίησα τα clear blue και όταν βγήκε Φατσούλα τοτε γίνεται ωορρηξία γιατί μου έρχεται περίοδος 13 με 14 ημέρες μετά ..μήπως να κάνεις τα clear blue???πέφτουν ακριβώς μέσα...ενώ να φανταστείς ο γυναικολόγος μου έκανε λάθος στην ωορρηξία...θυμάσαι τότε;;;που με είπε σήμερα κάνεις ωορρηξία;;;;και μου ήρθε μετά από δέκα ημέρες;;;άκυρο τελείως....αυτά αλήθεια τα εμπιστεύομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...