Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2023 🎄☃️❤️


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

@Tonakiv εσείς πως είστε;; Πως τα πάτε στο σπίτι;; 😍

Εμείς έχουμε έναν ίκτερο που μας βασανίζει, αλλά τον παλεύουμε!! Προς το παρόν φαίνεται καλοβολη αλλά θα δείξει 😂😂 είναι τελείως διαφορετικο παιδί από την πρώτη μου! Τουλάχιστον στις πρώτες μέρες ζωής!! 

Άντε με το καλό να γυρίσετε σπίτι και θα τα βρείτε όλα σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 361
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μόλις γεννήσεις, ο,τι ώρα κ να είναι έρχεται στο δωμάτιο ο μπαμπάς κ κάθεται με εσένα κ το μωρό για λίγη ώρα. Από κει κ πέρα, κάθε μέρα 11.30-13.30 και 5.30-7.30 ανεβαίνει ο μπαμπάς στο δωμάτιο και σίγουρα πετυχαίνει σε κάποια φάση κ το μωρό, ειδικά το απόγευμα αρκετά! 
Εμείς είμαστε καλά, αύριο βγαίνουμε κιόλας, μια ταλαιπωρία κ αϋπνία ημερών με βασανίζει αλλά στο σπίτι θα βρω τους ρυθμούς μου. Η μπεμπα μας είναι μια χαρά ❤️ 

Εσύ πως πας κορίτσι μου;

Εγώ ακόμα αντιμετωπίζω δυσκολίες..τελικά δεν θα μπορέσω να κάνω το μωράκι μου στο Γένεσις γιατί χθες λίγες μέρες πριν γεννηθεί αποφάσισαν ότι δεν μπορούν να το κρατήσουν και πρέπει να πάει Παπαγεωργίου..τώρα ψάχνω γιατρό να με αναλάβει και εμένα εκεί για να μην μας χωρίσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2023 at 9:37 ΠΜ, ο/η nasia94 είπε:

Εγώ ακόμα αντιμετωπίζω δυσκολίες..τελικά δεν θα μπορέσω να κάνω το μωράκι μου στο Γένεσις γιατί χθες λίγες μέρες πριν γεννηθεί αποφάσισαν ότι δεν μπορούν να το κρατήσουν και πρέπει να πάει Παπαγεωργίου..τώρα ψάχνω γιατρό να με αναλάβει και εμένα εκεί για να μην μας χωρίσουν..

Κορίτσι μου λυπάμαι που σε ταλαιπωρούν τελευταίες μέρες… αν δεν έχεις βρει ήδη, μπορώ να σου προτείνω τον παλιό μου γιατρό, που όσον αφορά το ιατρικό κομμάτι είναι πολύ καλός κ είναι και στο Παπαγεωργίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι που σε ταλαιπωρούν τελευταίες μέρες… αν δεν έχεις βρει ήδη, μπορώ να σου προτείνω τον παλιό μου γιατρό, που όσον αφορά το ιατρικό κομμάτι είναι πολύ καλός κ είναι και στο Παπαγεωργίου.

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου τελικά θα γίνουν όλα όπως είχαμε σχεδιάσει αρχικά έγινε παρανόηση μεταξύ γιατρών αλλά λύθηκε..τζάμπα στεναχώρια έφαγα..θα γεννηθεί στο Γένεσις και μόνο αν χρειαστεί κάποια επέμβαση θα γίνει μεταφορά..εσείς πώς είστε βγήκατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου τελικά θα γίνουν όλα όπως είχαμε σχεδιάσει αρχικά έγινε παρανόηση μεταξύ γιατρών αλλά λύθηκε..τζάμπα στεναχώρια έφαγα..θα γεννηθεί στο Γένεσις και μόνο αν χρειαστεί κάποια επέμβαση θα γίνει μεταφορά..εσείς πώς είστε βγήκατε;;

Άντε τέλεια! 😍😍 

Εμεις βγήκαμε την Πέμπτη. Είμαστε πολύ καλά ευτυχώς, βρίσκουμε τα πατήματα μας στο σπίτι, θηλάζουμε ατέλειωτες ώρες και θελουμε συνεχώς αγκαλιά! 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Άντε τέλεια! 😍😍 

Εμεις βγήκαμε την Πέμπτη. Είμαστε πολύ καλά ευτυχώς, βρίσκουμε τα πατήματα μας στο σπίτι, θηλάζουμε ατέλειωτες ώρες και θελουμε συνεχώς αγκαλιά! 🤣 

Τέλεια σας βρίσκω έτσι ακριβώς πρέπει!! Λίγο δύσκολο για σένα αλλά απολαύστε το όσο μεγαλώνουν δεν θέλουν αγκαλιές!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου !!!!

Σορρυ που χάθηκα τις τελευταίες εβδομάδες αλλά ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη με τον ερχομό της μικρής και λόγω ιατρικού καταλήξαμε πως έπρεπε να πάω σε καισαρική. 

Γεννήσαμε την Δευτέρα! Μια μικρή 3 κιλά ❤️❤️

Αξιολάτρευτη είναι ❤️

Με τους πόνους της καισαρικης παιδεύομαι πάρα πολύ και επειδή είμαι πολύ φοβητσιαρα έχω απελπιστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια μου !!!!

Σορρυ που χάθηκα τις τελευταίες εβδομάδες αλλά ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη με τον ερχομό της μικρής και λόγω ιατρικού καταλήξαμε πως έπρεπε να πάω σε καισαρική. 

Γεννήσαμε την Δευτέρα! Μια μικρή 3 κιλά ❤️❤️

Αξιολάτρευτη είναι ❤️

Με τους πόνους της καισαρικης παιδεύομαι πάρα πολύ και επειδή είμαι πολύ φοβητσιαρα έχω απελπιστεί. 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και καλοτυχη η μπεμπα σας!! ❤️ 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα στο θέμα της καισαρικής!! Αν κ έχω πολύ καλή αποκατάσταση, φοβάμαι πολύ κ όλο αναρωτιέμαι αν όλα πηγαίνουν καλά με την τομή. Παρόλα αυτά να σου πω πως αυτό που λένε πως κάθε μέρα είσαι καλύτερα, ισχύει εντελώς! Σε 2-3 μέρες οι πόνοι σου θα εξαφανιστούν! Αρκεί να παίρνεις παυσίπονα στην αρχή…εγώ δεν ήθελα να ταλαιπωρηθώ κ ο γιατρός μου είπε να παίρνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2023 at 9:20 ΜΜ, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι που σε ταλαιπωρούν τελευταίες μέρες… αν δεν έχεις βρει ήδη, μπορώ να σου προτείνω τον παλιό μου γιατρό, που όσον αφορά το ιατρικό κομμάτι είναι πολύ καλός κ είναι και στο Παπαγεωργίου.

κοριτσι καλησπερα επειδη ψαχνω καλο γιατρο που να ξεγενναει στο παπαγεωργιου μπορεις να μου δωσεις τα στοιχεια του γιατρου σου?και την εμπειρεια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια μου !!!!

Σορρυ που χάθηκα τις τελευταίες εβδομάδες αλλά ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη με τον ερχομό της μικρής και λόγω ιατρικού καταλήξαμε πως έπρεπε να πάω σε καισαρική. 

Γεννήσαμε την Δευτέρα! Μια μικρή 3 κιλά ❤️❤️

Αξιολάτρευτη είναι ❤️

Με τους πόνους της καισαρικης παιδεύομαι πάρα πολύ και επειδή είμαι πολύ φοβητσιαρα έχω απελπιστεί. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και καλότυχη να είναι!! Μην φοβάσαι! Παίρνε ντεπον και μια χαρά θα είσαι!! 

@Rena92 εσείς πώς τα πάτε;; 

@nasia94 εσύ πως είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσια μου !!!!

Σορρυ που χάθηκα τις τελευταίες εβδομάδες αλλά ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη με τον ερχομό της μικρής και λόγω ιατρικού καταλήξαμε πως έπρεπε να πάω σε καισαρική. 

Γεννήσαμε την Δευτέρα! Μια μικρή 3 κιλά ❤️❤️

Αξιολάτρευτη είναι ❤️

Με τους πόνους της καισαρικης παιδεύομαι πάρα πολύ και επειδή είμαι πολύ φοβητσιαρα έχω απελπιστεί. 

Να σας ζήσει η μικρούλα να είναι γερή και ευτυχισμένη!! Λίγο υπομονή καισαρική δεν έχω κάνει αλλά ξέρω ότι θεωρείται κανονικό χειρουργείο δεν είναι κάτι απλό..θα περάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και καλότυχη να είναι!! Μην φοβάσαι! Παίρνε ντεπον και μια χαρά θα είσαι!! 

@Rena92 εσείς πώς τα πάτε;; 

@nasia94 εσύ πως είσαι;;

Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα χαχα τι να κάνω όλοι με βλέπουν σαν βόμβα έτοιμη να σκάσει..🤪εγω ανησυχία να πάνε όλα καλά με τον μικρό και όλες τις φοβίες μια γέννας μαζί.. και την μικρή που θα αφήσω..τρέλα! Εσείς πώς πάτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και καλότυχη να είναι!! Μην φοβάσαι! Παίρνε ντεπον και μια χαρά θα είσαι!! 

@Rena92 εσείς πώς τα πάτε;; 

@nasia94 εσύ πως είσαι;;

Εμείς καλά κορίτσι μου! Κάπως πάμε να βρούμε ένα πρόγραμμα. Εγώ έχω λίγο φοβία με την τομή μου και υπερ-προσέχω και αυτό κάπως μου δυσκολεύει την καθημερινότητα. Αλλά ξέρω πως είναι στο μυαλό μου. Η μικρούλα μου δεν χορταίνεται…κοιμάται κ μου λείπει! 
Εσείς;; Με τον ικτερο που έλεγες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nasia94 είπε:

Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα χαχα τι να κάνω όλοι με βλέπουν σαν βόμβα έτοιμη να σκάσει..🤪εγω ανησυχία να πάνε όλα καλά με τον μικρό και όλες τις φοβίες μια γέννας μαζί.. και την μικρή που θα αφήσω..τρέλα! Εσείς πώς πάτε;;

Υπομονηηη!! Το πρώτο μωράκι σε τι εβδομάδα το γέννησες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Υπομονηηη!! Το πρώτο μωράκι σε τι εβδομάδα το γέννησες;; 

Ευχαριστώ..38.6 τώρα είμαι μια βδομάδα πίσω αλλά μου λένε στις μετρήσεις βγαίνει πιο μεγάλος..το αστείο είναι ότι λόγω συσπάσεων περάσαμε πλ λούκι να γλυτώσουμε τον πρόωρο τώρα πλάκα θα έχει να μην βγαίνει😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα χαχα τι να κάνω όλοι με βλέπουν σαν βόμβα έτοιμη να σκάσει..🤪εγω ανησυχία να πάνε όλα καλά με τον μικρό και όλες τις φοβίες μια γέννας μαζί.. και την μικρή που θα αφήσω..τρέλα! Εσείς πώς πάτε;;

Χα χα χα χα χα σε καταλαβαίνω! Κι εγώ δεν άντεχα άλλο και ήθελα να γεννήσω να ξεφουσκωσω!! Καλά πάμε, δόξα τω Θεώ!! Η μικρή είναι αρκετά υπναρου!! Πραγματικά μαμ, κακά και νάνι! Η μεγάλη μου δεν ήταν έτσι! Αν συνεχίσουμε έτσι θα τα πάμε περίφημα!!!

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εμείς καλά κορίτσι μου! Κάπως πάμε να βρούμε ένα πρόγραμμα. Εγώ έχω λίγο φοβία με την τομή μου και υπερ-προσέχω και αυτό κάπως μου δυσκολεύει την καθημερινότητα. Αλλά ξέρω πως είναι στο μυαλό μου. Η μικρούλα μου δεν χορταίνεται…κοιμάται κ μου λείπει! 
Εσείς;; Με τον ικτερο που έλεγες;; 

Κι εγώ είχα φοβία. Τώρα, δεν καταλαβαίνω τίποτα.. και την μεγάλη σηκώνω αγκαλιά (σχεδόν 13 κιλά) και απ' όλες τις δουλειές κάνω! Ενώ στο 1ο πήγαινα σα συγκαμενη 😂😂 όσο για τον ίκτερο, πήγαμε στην παιδίατρο μας την Παρασκευή, την είδε και είπε ότι έχει υποχωρήσει.  Και πράγματι ξεκιτρινιζει όλο και πιο πολύ μέρα με τη μέρα! Είναι αρκετά ήσυχη, τρώει, κοιμαααααται, κακακια και μετά ξανά τα ίδια 😂😂 απόλαυση είναι!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε;;

@nasia94τι κάνεις; πως είσαι; πότε με το καλο;;

@Rena92 @Cat96 πως τα πάτε με τα κορίτσια σας; από ξενύχτια; θηλάζετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε;;

@nasia94τι κάνεις; πως είσαι; πότε με το καλο;;

@Rena92 @Cat96 πως τα πάτε με τα κορίτσια σας; από ξενύχτια; θηλάζετε;;

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλή εβδομάδα!! Εμείς είμαστε καλά, αλλα δυστυχώς μας ξεκίνησαν κολικοι! Ταλαιπωρείται το μπεμπακι μας κ κλαίει με παράπονο. Θηλάζει συνεχώς όταν πονάει και προσπαθούμε να της κάνουμε ασκησούλες και μασάζ για να την βοηθήσουμε. Κατά τα άλλα, μέσα στη νύχτα κάνει 1-2 αφυπνίσεις για να φάει ή αλλιώς την ξυπνάω εγώ, μετά από συμβουλή της παιδιάτρου. Περιμένω την μέρα που θα την αφήνω να κοιμάται 🤣 

Εσείς πως είστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε;;

@nasia94τι κάνεις; πως είσαι; πότε με το καλο;;

@Rena92 @Cat96 πως τα πάτε με τα κορίτσια σας; από ξενύχτια; θηλάζετε;;

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ έχω 26 Πητ..είμαι έτοιμη να κάνω μπαμ..έχω που και που συσπάσεις και πίεση κάτω.. ελπίζω να πλησιάσει γιατί είναι μεγάλος και με ζοριζει..εσείς πώς τα πάει η μπουμπού;; Οι υπόλοιπες κοπελίτσες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλή εβδομάδα!! Εμείς είμαστε καλά, αλλα δυστυχώς μας ξεκίνησαν κολικοι! Ταλαιπωρείται το μπεμπακι μας κ κλαίει με παράπονο. Θηλάζει συνεχώς όταν πονάει και προσπαθούμε να της κάνουμε ασκησούλες και μασάζ για να την βοηθήσουμε. Κατά τα άλλα, μέσα στη νύχτα κάνει 1-2 αφυπνίσεις για να φάει ή αλλιώς την ξυπνάω εγώ, μετά από συμβουλή της παιδιάτρου. Περιμένω την μέρα που θα την αφήνω να κοιμάται 🤣 

Εσείς πως είστε;;

Ωχχ... Νωρίς νωρίς ξεκινήσατε τους κολικούς... Δίνεις καθόλου προβιοτικα; εγώ με το που βγήκαμε από το μαιευτήριο της δίνω της biogaia που είναι κ προβιοτικα και βιταμίνη d για να την βοηθήσει με τους κολικούς όταν έρθουν. Στην μεγάλη με έσωσε ζεστή πετσετουλα στην κοιλιά.

Ευτυχώς κι εγώ έχω ένα πολύ ήσυχο μωράκι! Μαμ κακά και νάνι!! Θηλάζουμε αποκλειστικά και δόξα τω Θεώ τρώμε αρκετά!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ έχω 26 Πητ..είμαι έτοιμη να κάνω μπαμ..έχω που και που συσπάσεις και πίεση κάτω.. ελπίζω να πλησιάσει γιατί είναι μεγάλος και με ζοριζει..εσείς πώς τα πάει η μπουμπού;; Οι υπόλοιπες κοπελίτσες;;

Υπομονή!!! Φτάνουν οι μέρες!!! Θα ξεφουσκώσεις και θα ηρεμήσεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ έχω 26 Πητ..είμαι έτοιμη να κάνω μπαμ..έχω που και που συσπάσεις και πίεση κάτω.. ελπίζω να πλησιάσει γιατί είναι μεγάλος και με ζοριζει..εσείς πώς τα πάει η μπουμπού;; Οι υπόλοιπες κοπελίτσες;;

Λίγο έμεινε κορίτσι μου!! Πραγματικά είναι απίστευτο το συναίσθημα αμέσως μετά, που δεν έχεις να κουβαλάς την μεγάλη κοιλια άλλο 🤣🤣 

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Ωχχ... Νωρίς νωρίς ξεκινήσατε τους κολικούς... Δίνεις καθόλου προβιοτικα; εγώ με το που βγήκαμε από το μαιευτήριο της δίνω της biogaia που είναι κ προβιοτικα και βιταμίνη d για να την βοηθήσει με τους κολικούς όταν έρθουν. Στην μεγάλη με έσωσε ζεστή πετσετουλα στην κοιλιά.

Ευτυχώς κι εγώ έχω ένα πολύ ήσυχο μωράκι! Μαμ κακά και νάνι!! Θηλάζουμε αποκλειστικά και δόξα τω Θεώ τρώμε αρκετά!!

Υπομονή!!! Φτάνουν οι μέρες!!! Θα ξεφουσκώσεις και θα ηρεμήσεις!!! 

Δυστυχώς, τα ξεκινήσαμε εφόσον μας έπιασε…τα ίδια παίρνουμε κ εμείς τώρα. Μόλις βγήκαμε απ την κλινική, ρώτησα την γιατρό μήπως κ πάρουμε προληπτικά, αλλα μου είπε ας το αφήσουμε γιατί θηλάζει αποκλειστικά κ υπάρχει περίπτωση να μην έχει. Όπως κ να έχει, ελπίζω να περάσουν σύντομα γιατί κλαίω κ εγώ μαζί της που την βλέπω να πονάει 😞

Η μεγάλη σου πως τα πάει με το μωράκι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Λίγο έμεινε κορίτσι μου!! Πραγματικά είναι απίστευτο το συναίσθημα αμέσως μετά, που δεν έχεις να κουβαλάς την μεγάλη κοιλια άλλο 🤣🤣 

 

Δυστυχώς, τα ξεκινήσαμε εφόσον μας έπιασε…τα ίδια παίρνουμε κ εμείς τώρα. Μόλις βγήκαμε απ την κλινική, ρώτησα την γιατρό μήπως κ πάρουμε προληπτικά, αλλα μου είπε ας το αφήσουμε γιατί θηλάζει αποκλειστικά κ υπάρχει περίπτωση να μην έχει. Όπως κ να έχει, ελπίζω να περάσουν σύντομα γιατί κλαίω κ εγώ μαζί της που την βλέπω να πονάει 😞

Η μεγάλη σου πως τα πάει με το μωράκι;; 

Οι σταγόνες αυτές είναι όντως θαυματουργές!! Και εγώ τις έδινα στην μικρή μου!! Επίσης ο παιδίατρος μα ς είχε πει ότι είναι απαραίτητο για να παίρνει βιταμίνη d γιατί τα μωράκια που θηλάζουν αποκλειστικά δεν λαμβάνουν από το γάλα να το ξέρεις και αυτό!! Υπομονή και θα περάσουν η μικρούλα δεν θα το θυμάται αν σε παρηγορεί..🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Λίγο έμεινε κορίτσι μου!! Πραγματικά είναι απίστευτο το συναίσθημα αμέσως μετά, που δεν έχεις να κουβαλάς την μεγάλη κοιλια άλλο 🤣🤣 

 

Δυστυχώς, τα ξεκινήσαμε εφόσον μας έπιασε…τα ίδια παίρνουμε κ εμείς τώρα. Μόλις βγήκαμε απ την κλινική, ρώτησα την γιατρό μήπως κ πάρουμε προληπτικά, αλλα μου είπε ας το αφήσουμε γιατί θηλάζει αποκλειστικά κ υπάρχει περίπτωση να μην έχει. Όπως κ να έχει, ελπίζω να περάσουν σύντομα γιατί κλαίω κ εγώ μαζί της που την βλέπω να πονάει 😞

Η μεγάλη σου πως τα πάει με το μωράκι;; 

Ωχ κατάλαβα! Εμείς κατευθείαν. Έτσι είχα κάνει κ στη μεγάλη! Καλά τα πάμε μέχρι στιγμής. Γενικά είναι αδιάφορη! Μόνο όταν θηλάζω κ είναι ώρα ύπνου υπάρχει μια παραπάνω γκρίνια, αλλά οκ μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας!  Τώρα σιγά σιγά αρχίζει να την αγγίζει.. θα δείξει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Ωχ κατάλαβα! Εμείς κατευθείαν. Έτσι είχα κάνει κ στη μεγάλη! Καλά τα πάμε μέχρι στιγμής. Γενικά είναι αδιάφορη! Μόνο όταν θηλάζω κ είναι ώρα ύπνου υπάρχει μια παραπάνω γκρίνια, αλλά οκ μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας!  Τώρα σιγά σιγά αρχίζει να την αγγίζει.. θα δείξει!! 

Λογικό είναι μωρε! Κ αυτή μωράκι είναι εξάλλου 🥰 Έχουν την τέλεια διαφορά και μεγαλώνοντας θα είναι υπέροχη η σχέση τους! 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Οι σταγόνες αυτές είναι όντως θαυματουργές!! Και εγώ τις έδινα στην μικρή μου!! Επίσης ο παιδίατρος μα ς είχε πει ότι είναι απαραίτητο για να παίρνει βιταμίνη d γιατί τα μωράκια που θηλάζουν αποκλειστικά δεν λαμβάνουν από το γάλα να το ξέρεις και αυτό!! Υπομονή και θα περάσουν η μικρούλα δεν θα το θυμάται αν σε παρηγορεί..🙄

Ναι πριν από αυτές τις σταγόνες μας είχε δώσει σκέτη βιταμίνη d, που αν και δεν ξέρω αν ισχύει, μάλλον της προκαλούσαν εμετούς. Αυτό τουλάχιστον έχω διαπιστώσει!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2023 at 10:16 ΜΜ, ο/η Rena92 είπε:

Λογικό είναι μωρε! Κ αυτή μωράκι είναι εξάλλου 🥰 Έχουν την τέλεια διαφορά και μεγαλώνοντας θα είναι υπέροχη η σχέση τους! 

 

Ναι πριν από αυτές τις σταγόνες μας είχε δώσει σκέτη βιταμίνη d, που αν και δεν ξέρω αν ισχύει, μάλλον της προκαλούσαν εμετούς. Αυτό τουλάχιστον έχω διαπιστώσει!  

Μπορεί να σου λέω και χαζά αλλά μήπως κάτι που τρως εσύ την ενοχλεί;; Ας πούμε αν τρως λάχανο μου είχε πει ο γιατρός φέρνει αέρια στο μωράκι..εγώ είχα παρατηρήσει ότι ότι πειράζει εμένα πείραζε και την μικρή για παράδειγμα οι πατάτες δεν ξέρω γιατί χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...