Μετάβαση σε περιεχόμενο

👼🏻 ❤️ Μωράκια Ιανουαρίου 2024 ❤️ 👼🏻


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vicky. είπε:

Όχι ακόμα, μου είπε ότι την επόμενη φορά θα μου γράψει κ θα κάνουμε και τεστ ΠΑΠ και καλλιέργειες. Μου είπε να παίρνω felicine και d3 μαζί με ασβέστιο γιατί είχα κάνει εξετάσεις 2 μήνες πριν τα ευχάριστα. Επίσης μίλησα κ με τον ενδοκρινολογο μου σήμερα και μου αύξησε την δόση Τ4 γιατί έχω χασιμοτο. Πως νιώθεις εσύ; εγώ μόνο λιγο αδύναμη κάποιες στιγμές. Α! Επισης παρατήρησα ότι κάθε απόγευμα - βράδυ ανεβάζω δέκατα. Έχει τύχει να το δει καμία σας; 

Εγώ τεστ παπ είχα κάνει τον προηγούμενο μήνα οποτε δεν θα κάνουμε μου είπε. Τον προγεννητικό μου τον έγραψε ναι.. αυτό π με παραξένεψε είναι που ενώ ξέρει ότι έχω χαμηλή φεριτίνη και d3 δεν μ έγραψε κάποιο συμπλήρωμα γι αυτά! 
 

Εμενα τα συμπτωματα παρατηρώ ότι δεν είναι σταθερά! Δλδ μια μέρα πεθαίνω από τον πόνο στο στήθος και την άλλη μέρα είναι σαν να μην έχω τίποτα! Αυτό με την θερμοκρασία το είχα προσέξει και πριν μάθω για την εγκυμοσύνη.. Δλδ κάθε βράδυ ένιωθα να παίρνω φωτιά! Επίσης ιδρώνω πολύ και ματώνουν τα ούλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mom-to-be είπε:

Εγώ τεστ παπ είχα κάνει τον προηγούμενο μήνα οποτε δεν θα κάνουμε μου είπε. Τον προγεννητικό μου τον έγραψε ναι.. αυτό π με παραξένεψε είναι που ενώ ξέρει ότι έχω χαμηλή φεριτίνη και d3 δεν μ έγραψε κάποιο συμπλήρωμα γι αυτά! 
 

Εμενα τα συμπτωματα παρατηρώ ότι δεν είναι σταθερά! Δλδ μια μέρα πεθαίνω από τον πόνο στο στήθος και την άλλη μέρα είναι σαν να μην έχω τίποτα! Αυτό με την θερμοκρασία το είχα προσέξει και πριν μάθω για την εγκυμοσύνη.. Δλδ κάθε βράδυ ένιωθα να παίρνω φωτιά! Επίσης ιδρώνω πολύ και ματώνουν τα ούλα μου!!

Εμένα τον προγενετιξο μ είπε να έρθω να το δώσω την Τρίτη κ 13 🤪 ωραία ημερομηνία λέω διαλέξατε ιατρέ ! 
 

ααα θέλετε Μπέμπα εσείς ;; Εμείς αγοράκι 🙈🙈 αλλά ότι φέρει ο θεός γερό κι δυνατό να ναι εννοείται ! 
 

εμενα κορίτσια το σύμπτωμα π με πεθαίνει είναι η μέση μου σήμερα πήρα επίτηδες ρεπό να πάω να ψαξω γ στρώμα επειδή καιρο ήθελα να το αλλάξω τώρα πρέπει ίσως κ αυτό φταίει. Ξυπνάω από την πίεση στη μέση κ μ κάνει εντύπωση γτ είναι νωρις ακόμα νομίζω…. Πως κοιμάστε στο πλαι η στην πλάτη ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2023 at 9:46 ΠΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Εμένα τον προγενετιξο μ είπε να έρθω να το δώσω την Τρίτη κ 13 🤪 ωραία ημερομηνία λέω διαλέξατε ιατρέ ! 
 

ααα θέλετε Μπέμπα εσείς ;; Εμείς αγοράκι 🙈🙈 αλλά ότι φέρει ο θεός γερό κι δυνατό να ναι εννοείται ! 
 

εμενα κορίτσια το σύμπτωμα π με πεθαίνει είναι η μέση μου σήμερα πήρα επίτηδες ρεπό να πάω να ψαξω γ στρώμα επειδή καιρο ήθελα να το αλλάξω τώρα πρέπει ίσως κ αυτό φταίει. Ξυπνάω από την πίεση στη μέση κ μ κάνει εντύπωση γτ είναι νωρις ακόμα νομίζω…. Πως κοιμάστε στο πλαι η στην πλάτη ;;;; 

Εγώ τις πρώτες μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθώ γιατί μου είπε η μαμά μου ότι δεν κάνει να κοιμάσαι μπρούμυτα κ με έπιανε η μέση μου. Αλλά όταν ρώτησα τον γιατρό μου, μου είπε ότι μπορώ να κοιμάμαι όπως θέλω κ ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Κορίτσια στη δουλειά σας πότε σκέφτεστε να το ανακοινώσετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2023 at 9:46 ΠΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Εμένα τον προγενετιξο μ είπε να έρθω να το δώσω την Τρίτη κ 13 🤪 ωραία ημερομηνία λέω διαλέξατε ιατρέ ! 
 

ααα θέλετε Μπέμπα εσείς ;; Εμείς αγοράκι 🙈🙈 αλλά ότι φέρει ο θεός γερό κι δυνατό να ναι εννοείται ! 
 

εμενα κορίτσια το σύμπτωμα π με πεθαίνει είναι η μέση μου σήμερα πήρα επίτηδες ρεπό να πάω να ψαξω γ στρώμα επειδή καιρο ήθελα να το αλλάξω τώρα πρέπει ίσως κ αυτό φταίει. Ξυπνάω από την πίεση στη μέση κ μ κάνει εντύπωση γτ είναι νωρις ακόμα νομίζω…. Πως κοιμάστε στο πλαι η στην πλάτη ;;;; 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!και εμείς πήγαμε γιατρό χτες...Είμαστε πολύ καλά και περίπου 6 εβδομάδων!!!Μας έδωσε ο γιατρός τον προγεννητικό και μας περιμένει πάλι σε 15 μέρες 💚🧡

Από συμπτώματα μια έτσι μια αλλιώς...Υπάρχει μετά που δεν καταλαβαίνω τίποτα παρά μόνο λίγη κούραση και υπάρχει και μέρα που η ναυτία είναι σε άλλο επίπεδο!!!

Εσείς πώς είστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Και εγώ στον ύπνο μπρούμυτα κοιμάμαι αλλιώς δεν πρόκειται να κοιμηθώ ποτε! Αυτό με την δουλειά είναι ένα θέμα.. εγώ πρέπει να το ανακοινώσω σύντομα γιατί μετά τις 15 θεωρητικά ξεκιναω εποχιακή σε εστιατόριο. Όταν το είπα στον γιατρο μου είπε να μην πάω λόγω πολλών όρων ορθοστασίας και βάρους.. 

Εμείς θα πάμε στον γιατρο την Παρασκευή! Από συμπτωματα έχω πρησμένο στήθος και αρκετές αναγούλες  και κάτι σαν τραβήγματα χαμηλά! Κατά τα αλλά συνεχίζω την ζωή μου όπως και πριν! 
ο γιατρός μου είπε « συνεχίζεις να κανεις ότι έκανες, έγκυος είσαι όχι άρρωστη». Οποτε τώρα κάνω μαρμελάδα φραουλα! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρές μου εγκυμονούσες 🥰🥰

δεν έγραφα αυτές τις ημέρες γιατί πνίγομαι ολίγον στη δουλειά !

διαβασα όμως τα μηνυματακια σας κ αναμένω νέα από τους ιατρούς σας !
 

εμένα με επιασε μια κρίση την προηγούμενη εβδομάδα ανεξέλεγκτη ότι έχω χάσει το μωρό και δε το νιώθω (επειδή ξεπρηστηκε το στήθος ) πήγα σε ιδιωτική κλινική κ εκανα ξανά υπέρηχο να ηρεμήσω. Χτυπούσε η καρδούλα κανονικά 🥰🥰 

 

αναγουλες να σας πω δν έχω ιδιαίτερα ή τις έχω συννηθισει λόγω ανορεξίας π είχα περάσει κ αμμο στη χολη, φτου φτου προς το παρόν την έχω βγάλει καθαρή.. 

 

Οσο για τη δουλειά π λέτε εγώ επειδή ο εργοδότης τυχαίνει να είναι κ νονός μου το κατάλαβε μόνος του και με ρώτησε και του το ανακοίνωσα επιβεβαιώνοντας την ερώτηση του.. ε πιστεύω την κατάλληλη περίοδο έμεινα έγκυος βγάζω μια χαρά το καλοκαίρι κ Οκτώβρη π σταματάει η πολλή δουλειά θα διευθύνω εξ αποστάσεως 🫣🫣

 

 

οσο για το εστιατόριο π λες θα έλεγα να το αποφύγεις αν είναι εφικτό, δν ξέρω αν βοηθάει να σηκώνεις δίσκους με βαριά πράγματα να σκύβεις κλπ.. βέβαια ότι πει ο ιατρός … εγώ φοβάμαι αρκετά πάντως και στο αεροδρόμιο κάθομαι παλουκωμένη στο γραφείο μ, και συντονίζω από το παράθυρο 😂😂 μόνο αν είναι κάτι ανάγκη βγαίνω έξω αλλά δν ακουμπάω τπτ να σηκώσω να βοηθήσω να σκύψω… φοβάμαι. Τόσο καιρο το προσπαθούσαμε αμαρτία … 

 

 

την Τρίτη έχω τον προγενετικο έλεγχο ελπίζω να βγουν καλές εξετάσεις γτ δν τρώω καλά είναι η αλήθεια εχει ξ ζέστη λίγο οι αναγούλες λίγο οι πολλές ώρες δουλειάς.. 

 

 

τι θα θελατε αγοράκι ή κοριτσάκι ;; 🥰🥰🥰🥰 αχ εύχομαι σε όλες μας τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη κ γεννα αν κ προτρέχω το προσευχομαι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίταξε, είχα και εγώ κάτι τέτοιες απορίες στον γιατρο και μου απάντησε ότι αν ήταν τόσο εύκολο να χάσεις ένα μωρό, θα είχε αφανιστεί το ανθρώπινο είδος! 
Αν το σκεφτείς έχει ένα δίκιο, εγώ σκέφτομαι άλλες που καπνίζουν, δεν τρων σωστά κτλ και τα μωράκια τους βγαίνουν γερά και υγιή! 

Τέτοιες φρίκες τρώω και εγώ. Ότι αχ πονάω χαμηλά κάτι έγινε, αχ δεν πονάει το στήθος μου κάτι έγινε.. αλλά νομίζω ότι μόνο κακό μας κάνει όλο αυτό! 
Πρέπει να είμαστε χαλαρές και ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια..Διάβαζα τα μηνύματα σας καθώς κι εμείς με το καλο θα έχουμε το μωράκι μας τέλος Ιανουαρίου..Ενώ γενικά είμαι πολύ χαλαρή σαν άνθρωπος με έχει πιάσει ένα άγχος τώρα γιατί έχω το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό την Τετάρτη που θα είμαι 7 εβδομάδων και 3 και πριν 4 μήνες είχα μια παλινδρομη..Όποτε μέχρι να πάω να δω ότι όλα είναι καλα έχω ένα μικρό άγχος..

Τις τελευταίες μέρες έχω μια απαλο ροζ και μια απαλο καφέ..Παίρνω utrogestan 2 πρωί 2 βράδυ αλλά δυστηχως δεν έχω την πολυτέλεια να καθίσω σπίτι να ξεκουραστώ γιατί η επιχείρηση μας είναι καλοκαιρινή και υπάρχει τεράστιο με το προσωπικό.. 😕

Γενικά όμως είμαι πολύ καλά χωρίς ενοχλήσεις παρά μόνο υπερβολική υπνηλία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 4:57 ΜΜ, ο/η Sofiii είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια..Διάβαζα τα μηνύματα σας καθώς κι εμείς με το καλο θα έχουμε το μωράκι μας τέλος Ιανουαρίου..Ενώ γενικά είμαι πολύ χαλαρή σαν άνθρωπος με έχει πιάσει ένα άγχος τώρα γιατί έχω το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό την Τετάρτη που θα είμαι 7 εβδομάδων και 3 και πριν 4 μήνες είχα μια παλινδρομη..Όποτε μέχρι να πάω να δω ότι όλα είναι καλα έχω ένα μικρό άγχος..

Τις τελευταίες μέρες έχω μια απαλο ροζ και μια απαλο καφέ..Παίρνω utrogestan 2 πρωί 2 βράδυ αλλά δυστηχως δεν έχω την πολυτέλεια να καθίσω σπίτι να ξεκουραστώ γιατί η επιχείρηση μας είναι καλοκαιρινή και υπάρχει τεράστιο με το προσωπικό.. 😕

Γενικά όμως είμαι πολύ καλά χωρίς ενοχλήσεις παρά μόνο υπερβολική υπνηλία..

Εύχομαι να είναι όλα καλά με το μωρακι σου! Να προσπαθείς να μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι όσο μπορεις!!! 

Το πρώτο σου και εσένα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 4:57 ΜΜ, ο/η Sofiii είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια..Διάβαζα τα μηνύματα σας καθώς κι εμείς με το καλο θα έχουμε το μωράκι μας τέλος Ιανουαρίου..Ενώ γενικά είμαι πολύ χαλαρή σαν άνθρωπος με έχει πιάσει ένα άγχος τώρα γιατί έχω το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό την Τετάρτη που θα είμαι 7 εβδομάδων και 3 και πριν 4 μήνες είχα μια παλινδρομη..Όποτε μέχρι να πάω να δω ότι όλα είναι καλα έχω ένα μικρό άγχος..

Τις τελευταίες μέρες έχω μια απαλο ροζ και μια απαλο καφέ..Παίρνω utrogestan 2 πρωί 2 βράδυ αλλά δυστηχως δεν έχω την πολυτέλεια να καθίσω σπίτι να ξεκουραστώ γιατί η επιχείρηση μας είναι καλοκαιρινή και υπάρχει τεράστιο με το προσωπικό.. 😕

Γενικά όμως είμαι πολύ καλά χωρίς ενοχλήσεις παρά μόνο υπερβολική υπνηλία..

Πες μας καλή μου πως πήγε τ ραντεβού τι σας είπε ο ιατρός ;;;; Ελπίζω όλα καλά ❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2023 at 3:39 ΜΜ, ο/η Mom-to-be είπε:

Κοίταξε, είχα και εγώ κάτι τέτοιες απορίες στον γιατρο και μου απάντησε ότι αν ήταν τόσο εύκολο να χάσεις ένα μωρό, θα είχε αφανιστεί το ανθρώπινο είδος! 
Αν το σκεφτείς έχει ένα δίκιο, εγώ σκέφτομαι άλλες που καπνίζουν, δεν τρων σωστά κτλ και τα μωράκια τους βγαίνουν γερά και υγιή! 

Τέτοιες φρίκες τρώω και εγώ. Ότι αχ πονάω χαμηλά κάτι έγινε, αχ δεν πονάει το στήθος μου κάτι έγινε.. αλλά νομίζω ότι μόνο κακό μας κάνει όλο αυτό! 
Πρέπει να είμαστε χαλαρές και ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Ωχ μια από αυτές είμαι κ εγώ 😓 είμαι πολύ κακοφαγη τρώω σαν σπουργίτι κ αυτό με τ ζόρι.. ηλπιζα η εγκυμοσύνη ν μ ανοίξει την όρεξη, σκατουλες ακόμα χειρότερα , έχασα βάρος αντί ν πάρω .. όσο για τ τσιγάρο με μεγάλη μ ντροπή ν παραδεχτώ πως δεν καπνίζω αλλά από φανατική ατμιστρια (με την άδεια τ ιατρού) έχω καταφέρει ν τ μειώσω ελάχιστα ν τ διακόψω εντελώς δε το έχω καταφέρει ντροπή μ τ ξέρω, πάω σε ειδικό έχω δοκιμάσει τ πάντα δε βρίσκω την πειθαρχία ν κυριαρχήσω σε αυτή την εξάρτηση. 😑😑😑 κάθε φορά κοιμάμαι ξυπνάω κ λέω σήμερα δε θα κάνω αλλά……😓😓😓 στρεσαρομαι πολύ χειρότερα όμως αν δν κάνω κ ο ιατρός είπε οκ ας μη το κόψω μαχαίρι αλλά σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ωχ μια από αυτές είμαι κ εγώ 😓 είμαι πολύ κακοφαγη τρώω σαν σπουργίτι κ αυτό με τ ζόρι.. ηλπιζα η εγκυμοσύνη ν μ ανοίξει την όρεξη, σκατουλες ακόμα χειρότερα , έχασα βάρος αντί ν πάρω .. όσο για τ τσιγάρο με μεγάλη μ ντροπή ν παραδεχτώ πως δεν καπνίζω αλλά από φανατική ατμιστρια (με την άδεια τ ιατρού) έχω καταφέρει ν τ μειώσω ελάχιστα ν τ διακόψω εντελώς δε το έχω καταφέρει ντροπή μ τ ξέρω, πάω σε ειδικό έχω δοκιμάσει τ πάντα δε βρίσκω την πειθαρχία ν κυριαρχήσω σε αυτή την εξάρτηση. 😑😑😑 κάθε φορά κοιμάμαι ξυπνάω κ λέω σήμερα δε θα κάνω αλλά……😓😓😓 στρεσαρομαι πολύ χειρότερα όμως αν δν κάνω κ ο ιατρός είπε οκ ας μη το κόψω μαχαίρι αλλά σιγά σιγά 

Να σου δώσω εγώ λίγη όρεξη που μου περισσεύει;; 😂😂 Εγω είμαι καπνίστρια πολλά χρόνια. Όταν ανακάλυψα πως είμαι έγκυος προσπάθησα να το μειώσω. Στην αρχή τα κατάφερνα έκανα 1-2 την μέρα… στην πορεία λόγω άγχους με την δουλειά και μ αυτά επανήλθα σχεδόν στα προεγκυμοσυνης τσιγάρα… αυτή την ενοχή νιώθω και εγώ και όλο λεω τελευταίο τσιγάρο από αύριο δεν θα κάνω.. πέταξα καπνούς αναπτήρες τα πάντα από το σπίτι… ε τελικά πήγα αγόρασα καινούργιο 😂😂 καθόλου πειθαρχεια… εμένα δεν βοηθάει και ο άντρας μου γτ καπνίζει κι αυτός και παρασύρομαι… ελπίζω τουλάχιστον προοδευτικά να το κόψουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Πες μας καλή μου πως πήγε τ ραντεβού τι σας είπε ο ιατρός ;;;; Ελπίζω όλα καλά ❤️🙏🏼

Την Τετάρτη έρχομαι Αθήνα και έχω το πρώτο ραντεβού..Απέφυγα να έρθω νωρίτερα για να έχουμε κάτι να δούμε..

Μακαρι να είναι όλα καλά ❤️
Εσυ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mom-to-be είπε:

Εύχομαι να είναι όλα καλά με το μωρακι σου! Να προσπαθείς να μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι όσο μπορεις!!! 

Το πρώτο σου και εσένα;;

Ναι ναι το πρώτο ❤️
Και να πω και την αλήθεια μου και χωρίς προσπάθεια..Ειχαμε πει ότι θα ξεκινήσουμε τις προσπάθειες τέλος καλοκαιριού αλλά μας πρόλαβε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είστε πολύ καλά!

 

Εμένα θα είναι το 2ο και επειδή το 1ο ήταν κοριτσάκι που το ήθελα φουλ, τώρα δε με πειράζει ότι και να είναι, γερό ναναι. Αλλά είτε 2 κοριτσάκια είτε ένα και ένα θα είμαι το ίδιο χαρούμενη.

 

Εγω συνεχίζω ακόμα με τις Αναγούλες, εμετούς, ξινιλες , καούρες κτλ, συνεχίζω να υποφέρω να μη μπορώ να πιω τίποτα και να διψάω λες κ είμαι πεταμενη στην έρημο. Δυστυχώς έχει πέσει τρομερά η ψυχολογία μου.

Αυτό με το έγκυος είσαι και όχι άρρωστη μου το είπε και εμένα ο γιατρός αλλά δε το τηρώ.. έχω κλειστεί μέσα στο σπίτι κ το μόνο που έκανα για εμένα είναι να γραφτώ κολυμβητήριο γιατί στην πισίνα λίγο βρίσκω τον εαυτό μου και να ξεκουνιεμαι κιόλας. Αυτά μέχρι να φύγουμε για θάλασσα που ανυπομονώ γιατί και στην προηγούμενη ργκυμοσυνη η θάλασσα με έσωσε..με το που είχαμε πάει έγινα άλλος άνθρωπος.. είναι κ το ζώδιο βλέπετε 🤣🤣

Είναι καμία σας από Θεσσαλονίκη όπως εγω? Από που είστε? 

Είναι καμία σας να κάνει σύντομα Αυχενική? Εγώ αυτή την εβδομάδα θα βρεθώ με γιατρό κ λογικά θα μου πει να κανονίσω σύντομα κ Αυχενική

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου! Κ εγώ πριν μάθω για την εγκυμοσύνη έκανα 1 πακέτο iqos την ημέρα αλλά με έναν μαγικό τρόπο έχω καταφέρει κ δεν έκανα ξανά δεν ξέρω ούτε κ εγώ πως. Αν βοηθάει καμία, πολλές τσίχλες κ κάθε φορά που φτάνω στην απόγνωση κ θέλω να κάνω ένα σχεφτομαι το μωράκι μου κ μειώνεται η επιθυμία. Σε άλλα νέα αυτή τη βδομάδα πήγαμε στον γιατρό ακούσαμε ελάχιστα την καρδούλα κ την επόμενη βδομάδα θα πάμε να την ακούσουμε κανονικά γιατί θα είμαι στον 7ο μου είπε ο γιατρός. Επίσης είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ παίρνω υπόθετα utrogestan. Μια έρχονται μια φεύγουν ελπίζω να είναι όλα καλά για όλες μας! Περιμένω κ τα δικά σας νέα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2023 at 11:14 ΠΜ, ο/η Mom-to-be είπε:

Να σου δώσω εγώ λίγη όρεξη που μου περισσεύει;; 😂😂 Εγω είμαι καπνίστρια πολλά χρόνια. Όταν ανακάλυψα πως είμαι έγκυος προσπάθησα να το μειώσω. Στην αρχή τα κατάφερνα έκανα 1-2 την μέρα… στην πορεία λόγω άγχους με την δουλειά και μ αυτά επανήλθα σχεδόν στα προεγκυμοσυνης τσιγάρα… αυτή την ενοχή νιώθω και εγώ και όλο λεω τελευταίο τσιγάρο από αύριο δεν θα κάνω.. πέταξα καπνούς αναπτήρες τα πάντα από το σπίτι… ε τελικά πήγα αγόρασα καινούργιο 😂😂 καθόλου πειθαρχεια… εμένα δεν βοηθάει και ο άντρας μου γτ καπνίζει κι αυτός και παρασύρομαι… ελπίζω τουλάχιστον προοδευτικά να το κόψουμε! 

Πωπω ανακουφιστηκα τώρα να ξέρεις ! 🥰🙈🙈 γουρουνιά το ξέρω, το παλεύω και το έχω μειώσει στο ελάχιστο δλδ και τα αικος τα κάνω μισά 2-3 τζουρες κ τα πετάω.. 

 

κοριτσια δν ξέρω τι μ συμβαίνει αλλά αυτές τις ημέρες από ένα φοβερά αισιόδοξο γεμάτο ζωή άνθρωπο έχω γίνει λίγο .. φυτό να το πω; Δλδ και στη δουλειά μ στον αυτόματο πάω. Ήρθε η μαμα ευτυχώς μας προσέχει κάνει ψώνια μαγειρεύει ο θεός να έχει καλά όλες τις μανούλες του κόσμου 🙏🏼🙏🏼 με το ζόρι με βγάζει λίγο να περπατήσω νομίζω φταίει π μαλώνουμε αρκετά με τον ανδρα μ τελευταία δν ξέρω ίσως γ αυτό να νιώθω τόση απάθεια. Ίσως οι ορμόνες μ π είναι άνω κατω με την εγκυμοσύνη.. συμβαίνει και σε εσάς; Πάντως πραγματικά από εκεί π δεν καυγαδιζαμε σχεδόν ποτε του κάνω τη ζωή του πατίνι με ή χωρίς λόγο δεν ξέρω γτ νομίζω έχω θολό μυαλό για να κρίνω ορθά. 
 

 

κατα τα αλλά όλα καλά, η κοιλιτσα ένα Τσακ μεγάλωσε προεξέχει λίγο κ φαίνεται ! Από συμπτώματα τπτ ελάχιστες σχεδόν μηδαμινές αναγούλες. Προσπαθώ να τρώω αρκετά φρούτα με κυνηγάει η μαμα από πίσω κάθε μέρα με μπολακια να παίρνω και μαζί μου.. αυτά 🥰🥰 ελπίζω και οι δικες σας εγκυμοσύνες να πηγαίνουν καλά κ σύντομα να κάνουμε τις αυχενικές μας να ησυχάσουμε να πάρουμε μια ανάσα για λίγο από το άγχος ! 
 

Σοφή, είστε πολύ τυχεροί να ξέρεις γιατί εδώ στο γκρουπ οι περισσότερες έχουμε τραβήξει τα όσα για να πιάσουμε μωράκι 🥰🥰🥰  εύχομαι το ίδιο εύκολα και ευχάριστα να πάει κ η εγκυμοσύνη σου !!! 
 

 

κοριτσια τι θα προτιμούσατε μεταξύ μας ; Αγόρι ή κορίτσι ; 😍🥰 

 

εγωωωω δαγκωτό αγόρι ! 🙈 νομίζω είμαι γνήσια αγορομανα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vicky. είπε:

Κοριτσάκια μου! Κ εγώ πριν μάθω για την εγκυμοσύνη έκανα 1 πακέτο iqos την ημέρα αλλά με έναν μαγικό τρόπο έχω καταφέρει κ δεν έκανα ξανά δεν ξέρω ούτε κ εγώ πως. Αν βοηθάει καμία, πολλές τσίχλες κ κάθε φορά που φτάνω στην απόγνωση κ θέλω να κάνω ένα σχεφτομαι το μωράκι μου κ μειώνεται η επιθυμία. Σε άλλα νέα αυτή τη βδομάδα πήγαμε στον γιατρό ακούσαμε ελάχιστα την καρδούλα κ την επόμενη βδομάδα θα πάμε να την ακούσουμε κανονικά γιατί θα είμαι στον 7ο μου είπε ο γιατρός. Επίσης είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ παίρνω υπόθετα utrogestan. Μια έρχονται μια φεύγουν ελπίζω να είναι όλα καλά για όλες μας! Περιμένω κ τα δικά σας νέα 😍

Αχ κόψτε τοοοο ρε κορίτσια το κάπνισμα..Δεν μπορώ να το καταλάβω γιατί δεν κάπνιζα ποτε αλλά το απερολακι το βραδυνο που δεν μπορώ να πιω μετά την δουλειά αυτό είναι μαχαιρια στην καρδιά😂🍹Αλλά τι να κανουμεεεε..Ας πάνε όλα καλά και μετά θα γίνει πάρτυ 😂

Ελάχιστα καφέ υγρά στο σκούπισμα έχω κι εγώ το πρωί που σηκώνομαι αλλά κατά την διάρκεια της μέρας όχι..Πρωί βραδυ παίρνω από δυο utrogestan και θα δείξει την Τετάρτη..Μακάρι να πάνε όλα καλά και να ακούσουμε καρδούλα..Είναι το μόνο άγχος που με έχει πιάσει 😵💫

Εντομεταξυ τέτοιο πρήξιμο, είμαι να σκάσω σαν μπαλόνι παρόλο που δεν έχω παραπάνω κιλά..Θεωρώ από τα χάπια δεν εξηγείτε αλλιώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα! 
Εμείς πήγαμε χθες στον γιατρο στις 7 εβδομάδες και ακούσαμε την καρδούλα του! Απίστευτο συναίσθημα!!

Και εμείς μαλώνουμε… αλλά έχω καταλάβει ότι φταίω εγώ ή μάλλον καλύτερα οι ορμόνες 😂😂 από το τίποτα πιάνομαι και μαλώνω.. Ίσως παίζει το άγχος της κατάστασης.. δεν ξέρω! Μήπως του φταίει που είναι η πεθερά μέσα στα πόδια του;; 😂😂😂 

εγω με την θάλασσα δεν έχω κόλλημα γτ την έχω από μικρή στα πόδια μου.. οποτε δεν την λαχταράω… εύχομαι όντως να χαλαρώσεις και να νιώσεις ξανά ο εαυτός σου! 
 

οσο για το φύλο εγώ θέλω κοριτσάκι ο άντρας μου αγοράκι! Αν και προς το παρόν το φωνάζουμε «μπεμπα» 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Vicky. είπε:

Κοριτσάκια μου! Κ εγώ πριν μάθω για την εγκυμοσύνη έκανα 1 πακέτο iqos την ημέρα αλλά με έναν μαγικό τρόπο έχω καταφέρει κ δεν έκανα ξανά δεν ξέρω ούτε κ εγώ πως. Αν βοηθάει καμία, πολλές τσίχλες κ κάθε φορά που φτάνω στην απόγνωση κ θέλω να κάνω ένα σχεφτομαι το μωράκι μου κ μειώνεται η επιθυμία. Σε άλλα νέα αυτή τη βδομάδα πήγαμε στον γιατρό ακούσαμε ελάχιστα την καρδούλα κ την επόμενη βδομάδα θα πάμε να την ακούσουμε κανονικά γιατί θα είμαι στον 7ο μου είπε ο γιατρός. Επίσης είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ παίρνω υπόθετα utrogestan. Μια έρχονται μια φεύγουν ελπίζω να είναι όλα καλά για όλες μας! Περιμένω κ τα δικά σας νέα 😍

Wow, σε θαυμάζω !!! Τ προσπάθησα κ αυτό να χαϊδεύω την κοιλιά μ να Λέω για το παιδί μου σταματα να καπνίζεις Παναγία μου αλλά δεν… όχι νε δικαιολογηθώ αλλά στρεσαρομαι κ έχω παρά πολλές ευθύνες λόγω θέσης π έχω 😑😑 Ε κ είμαι μάλλον κ επιρρεπής σε αυτή την κακια συνηθεια ! Μπράβο σου πάντως, αλήθεια, μπράβο , μακάρι να είχα το θάρρος σου κ την πειθαρχία σε αυτό το κομμάτι. Αυτό με τις τσιχλες θα το δοκιμάσω μπας κ.. 

 

 

οσο για το μωράκι όλα καλά θα πάνε ❤️🥰😍 η μανούλα του είναι πολύ δυνατή άρα θα είναι κ αυτό !! 🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofiii είπε:

Αχ κόψτε τοοοο ρε κορίτσια το κάπνισμα..Δεν μπορώ να το καταλάβω γιατί δεν κάπνιζα ποτε αλλά το απερολακι το βραδυνο που δεν μπορώ να πιω μετά την δουλειά αυτό είναι μαχαιρια στην καρδιά😂🍹Αλλά τι να κανουμεεεε..Ας πάνε όλα καλά και μετά θα γίνει πάρτυ 😂

Ελάχιστα καφέ υγρά στο σκούπισμα έχω κι εγώ το πρωί που σηκώνομαι αλλά κατά την διάρκεια της μέρας όχι..Πρωί βραδυ παίρνω από δυο utrogestan και θα δείξει την Τετάρτη..Μακάρι να πάνε όλα καλά και να ακούσουμε καρδούλα..Είναι το μόνο άγχος που με έχει πιάσει 😵💫

Εντομεταξυ τέτοιο πρήξιμο, είμαι να σκάσω σαν μπαλόνι παρόλο που δεν έχω παραπάνω κιλά..Θεωρώ από τα χάπια δεν εξηγείτε αλλιώς..

Καλά μόλις γεννήσουμε μετά θα μας λένε μην πίνετε μην καπνίζετε γιατί θηλάζετε 😂😂 Οποτε υπομονή 🥰🥰🥰 αυτό για τα καφέ από ότι βλέπω πολλές γυναίκες έχουν κ μια χαρά γεννάνε υγειεστατα μωράκια Οποτε μη σε ανησυχεί 🙏🏼🙏🏼 πρέπει να μένουμε ήρεμες παση θυσία. Το λέω και στον εαυτό μ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mom-to-be είπε:

Καλησπέρα και από μένα! 
Εμείς πήγαμε χθες στον γιατρο στις 7 εβδομάδες και ακούσαμε την καρδούλα του! Απίστευτο συναίσθημα!!

Και εμείς μαλώνουμε… αλλά έχω καταλάβει ότι φταίω εγώ ή μάλλον καλύτερα οι ορμόνες 😂😂 από το τίποτα πιάνομαι και μαλώνω.. Ίσως παίζει το άγχος της κατάστασης.. δεν ξέρω! Μήπως του φταίει που είναι η πεθερά μέσα στα πόδια του;; 😂😂😂 

εγω με την θάλασσα δεν έχω κόλλημα γτ την έχω από μικρή στα πόδια μου.. οποτε δεν την λαχταράω… εύχομαι όντως να χαλαρώσεις και να νιώσεις ξανά ο εαυτός σου! 
 

οσο για το φύλο εγώ θέλω κοριτσάκι ο άντρας μου αγοράκι! Αν και προς το παρόν το φωνάζουμε «μπεμπα» 😂

Χιχιχιχι όπως τα πες κ εγώ πιστεύω οι ορμόνες μας τα κάνουν δν εξηγείται διαφορετικά! Μπα την πεθερά τ την αγαπάει πιο πολύ απ ότι εμένα γτ τ μαγειρεύει κάθε μέρα 2 φορές τα αγαπημένα του 😂😂😂 

 

Ώστε κοριτσάκι !! Κ οι φίλες μ όλες κορίτσια ήθελαν τι στο καλό μόνο εγώ γεννήθηκα με ανδρικές ορμόνες 😂😂 

αααχ για να δούμε! Λογικά στην αυχενική θα φανεί αν είμαστε τυχερές!! Εμένα η εφαρμογή σήμερα λέει 9 εβδομάδες κ 5 ημερών ! Εν τω μεταξύ πολύ μαρεσει αυτή η εφαρμογή κάθε μέρα μ λέει σε τι φάση είναι το μωρό ! 451AD283-4A11-4BA1-A975-6112A6F2727B.thumb.png.58ea10d313e50292704b4d8984925941.png

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Χιχιχιχι όπως τα πες κ εγώ πιστεύω οι ορμόνες μας τα κάνουν δν εξηγείται διαφορετικά! Μπα την πεθερά τ την αγαπάει πιο πολύ απ ότι εμένα γτ τ μαγειρεύει κάθε μέρα 2 φορές τα αγαπημένα του 😂😂😂 

 

Ώστε κοριτσάκι !! Κ οι φίλες μ όλες κορίτσια ήθελαν τι στο καλό μόνο εγώ γεννήθηκα με ανδρικές ορμόνες 😂😂 

αααχ για να δούμε! Λογικά στην αυχενική θα φανεί αν είμαστε τυχερές!! Εμένα η εφαρμογή σήμερα λέει 9 εβδομάδες κ 5 ημερών ! Εν τω μεταξύ πολύ μαρεσει αυτή η εφαρμογή κάθε μέρα μ λέει σε τι φάση είναι το μωρό ! 451AD283-4A11-4BA1-A975-6112A6F2727B.thumb.png.58ea10d313e50292704b4d8984925941.png

 

Ποια εφαρμογή είναι αυτή? Κατέβασα διάφορες αλλά δε μου πολύ αρεσε καμία.. 

Είχα γραφτεί σε ένα newsletter του ιασω κ από εκεί μου στέλνουν με εμαιλ κάθε εβδομάδα δισφορα για την εβδομάδα που μπήκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2023 at 10:13 ΜΜ, ο/η Vicky. είπε:

Όχι ακόμα, μου είπε ότι την επόμενη φορά θα μου γράψει κ θα κάνουμε και τεστ ΠΑΠ και καλλιέργειες. Μου είπε να παίρνω felicine και d3 μαζί με ασβέστιο γιατί είχα κάνει εξετάσεις 2 μήνες πριν τα ευχάριστα. Επίσης μίλησα κ με τον ενδοκρινολογο μου σήμερα και μου αύξησε την δόση Τ4 γιατί έχω χασιμοτο. Πως νιώθεις εσύ; εγώ μόνο λιγο αδύναμη κάποιες στιγμές. Α! Επισης παρατήρησα ότι κάθε απόγευμα - βράδυ ανεβάζω δέκατα. Έχει τύχει να το δει καμία σας; 

Και εγω εχω χασιμοτο και μ αυξησε την δοση. Εγω ειμαι τωρα 8 βδομαδων κ εμενα τελικη ημερομηνια ειναι 18 ιανουαριου.. ειναι η πρωτη μου φορα κ εχω αγχωθει πολυ το πως θα ειμαι στν διαρκεια της εγκυμοσυνης. Προς τ παρον ειχα καποια πονακια χαμηλα αλλα σταματησαν πριν καμια βδομαδα και φουσκομα στο στομαχι κοριτσια πολυ φουσκομα.. οχι καθε μερα αλλααα πρηξιμο τρελο μου ειπε η γυναικολογος ειναι απο τις ορμονες.κ σκετομαι λεω αυτα θ τραβαω για 9 μηνες; Καθε μερα θα εχω κ κατι ν μ ταλαιπωρει; Λιγο εχω πεσει ψυχολογικα για εχω πολυυ χρονο μπροστα μου ακομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2023 at 1:58 ΜΜ, ο/η Opheliav είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είστε πολύ καλά!

 

Εμένα θα είναι το 2ο και επειδή το 1ο ήταν κοριτσάκι που το ήθελα φουλ, τώρα δε με πειράζει ότι και να είναι, γερό ναναι. Αλλά είτε 2 κοριτσάκια είτε ένα και ένα θα είμαι το ίδιο χαρούμενη.

 

Εγω συνεχίζω ακόμα με τις Αναγούλες, εμετούς, ξινιλες , καούρες κτλ, συνεχίζω να υποφέρω να μη μπορώ να πιω τίποτα και να διψάω λες κ είμαι πεταμενη στην έρημο. Δυστυχώς έχει πέσει τρομερά η ψυχολογία μου.

Αυτό με το έγκυος είσαι και όχι άρρωστη μου το είπε και εμένα ο γιατρός αλλά δε το τηρώ.. έχω κλειστεί μέσα στο σπίτι κ το μόνο που έκανα για εμένα είναι να γραφτώ κολυμβητήριο γιατί στην πισίνα λίγο βρίσκω τον εαυτό μου και να ξεκουνιεμαι κιόλας. Αυτά μέχρι να φύγουμε για θάλασσα που ανυπομονώ γιατί και στην προηγούμενη ργκυμοσυνη η θάλασσα με έσωσε..με το που είχαμε πάει έγινα άλλος άνθρωπος.. είναι κ το ζώδιο βλέπετε 🤣🤣

Είναι καμία σας από Θεσσαλονίκη όπως εγω? Από που είστε? 

Είναι καμία σας να κάνει σύντομα Αυχενική? Εγώ αυτή την εβδομάδα θα βρεθώ με γιατρό κ λογικά θα μου πει να κανονίσω σύντομα κ Αυχενική

 

Εμενα δεν με αφηνει η γυναικολογος να παω θαλασσα μην κολησω τιποτα.. αστα δυσκολο καλοκαιρι προβλεπεται.. εγω 14 ιουλιου εχω αυχενικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...