Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσιααααααααα!!!! 

Μου έρχεται περίοδος!!!!!!!!🥳🥳🥳 Το πόσο μα πόσο το περίμενα δε λέγεται! Ξέρω ότι θα πείτε ,καλά μωρη εδώ παρακαλάμε να μη μας έρθει, αλλά πιστέψτε με αυτή τη φορά ήθελα να έρθει και τον άλλο μήνα να έρθει το μωράκι μας με το καλό ,όταν αυτός ο Πρωτέας θα είναι παρελθόν...

Να ξεπαστρέψεις το μικρόβιο και μετά θα έρθει το μπέμπακι... Ολα για καλό γίνονται... 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυυυ να μαι κ εγω!!!!! Ποοοοσο μα ποοοοσο μου λείψατε!!!!! Είχαμε πολλά τρεχάματα, μια με την παράσταση τ χορευτικού , μια ήρθαν κατι φίλοι μας και μείνανε σε μας! Και μέσα σε όλα αυτα ο σύζυγος άλλαξε στροφή στη καριέρα μετά από 16 χρόνια υπεύθυνος σε εστιατόριο!!! Τώρα θ είναι φαρμακευτικός αντιπρόσωπος όποτε @Mpourmpouloμιυ καλώς ήρθα και εγώ στο κλαμπ, μιας κ ο σύζυγος θα κ λείπει και μένα συχνά σε ταξίδια πλέον!!!! Πφφφφφ 

Σε αλλά νέα , όπως κάποιες ξέρατε είχα κάνει παρακολούθηση τ κύκλου αυτό το μήνα, όλα έβαιναν καλώς κ ο γιατρός μ είχε πει να κάνω επαφές συγκεκριμένες μέρες, επειδή όμως γ κάποιο λόγο τη μια από τις τρεις μέρες που μας είχε πει ο γιατρός δν έγινε αγχώθηκα εγώ και εκανα και τεστ ωορρηξιας (ειδα και το πικ της ορμονησ Και την επόμενη ότι έπεσε)και ειδα ότι η ωορρηξια έγινε 2 μέρες μετά από τις τοπ μέρες που μ είχε πει ο γιατρός! (Πως εγινε αυτό δν ξέρω )

σημερα είμαι 2ημερα καθυστέρησης εκανα τεστ αλλά όχι με τ πρωινά ουρά κ έχοντας περάσει 2 2 μισή ωριτσες απ την πρώτη φορά που κατούρησα και ήταν φυσικά αρνητικό!!! Δν ξέρω τι ν πιστέψω!! Για ποιον λόγο ν καθυστερεί η περίοδος απ τη στιγμή που παρακολούθησα την ωορρηξια αυτό το μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωπ!!! βροχή τα μηνύματα!!☺️☺️

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμη τεστ.. γιατί περιμένω περίοδο το Σάββατο!! Βασικά ανυπομονώ να έρθει για να κάνω τις ορμονικές της 3ης μέρας!

Αγχώνομαι αν θα βγουν καλές! Πιο πολύ με αγχώνει που μια βδομάδα πριν την περίοδο μπορεί να δω ροζ.. το είχα πει και στον γιατρό μου και λέει δεν είναι τίποτα, από την περίοδο που έρχεται.. αλλά εγώ δεν πείθομαι.. εσείς έχει καμία ροζ μια βδομάδα πριν την περίοδο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μουυυυυ να μαι κ εγω!!!!! Ποοοοσο μα ποοοοσο μου λείψατε!!!!! Είχαμε πολλά τρεχάματα, μια με την παράσταση τ χορευτικού , μια ήρθαν κατι φίλοι μας και μείνανε σε μας! Και μέσα σε όλα αυτα ο σύζυγος άλλαξε στροφή στη καριέρα μετά από 16 χρόνια υπεύθυνος σε εστιατόριο!!! Τώρα θ είναι φαρμακευτικός αντιπρόσωπος όποτε @Mpourmpouloμιυ καλώς ήρθα και εγώ στο κλαμπ, μιας κ ο σύζυγος θα κ λείπει και μένα συχνά σε ταξίδια πλέον!!!! Πφφφφφ 

Σε αλλά νέα , όπως κάποιες ξέρατε είχα κάνει παρακολούθηση τ κύκλου αυτό το μήνα, όλα έβαιναν καλώς κ ο γιατρός μ είχε πει να κάνω επαφές συγκεκριμένες μέρες, επειδή όμως γ κάποιο λόγο τη μια από τις τρεις μέρες που μας είχε πει ο γιατρός δν έγινε αγχώθηκα εγώ και εκανα και τεστ ωορρηξιας (ειδα και το πικ της ορμονησ Και την επόμενη ότι έπεσε)και ειδα ότι η ωορρηξια έγινε 2 μέρες μετά από τις τοπ μέρες που μ είχε πει ο γιατρός! (Πως εγινε αυτό δν ξέρω )

σημερα είμαι 2ημερα καθυστέρησης εκανα τεστ αλλά όχι με τ πρωινά ουρά κ έχοντας περάσει 2 2 μισή ωριτσες απ την πρώτη φορά που κατούρησα και ήταν φυσικά αρνητικό!!! Δν ξέρω τι ν πιστέψω!! Για ποιον λόγο ν καθυστερεί η περίοδος απ τη στιγμή που παρακολούθησα την ωορρηξια αυτό το μήνα 

Μήπως επειδή είσαι εγκυούλα??

Λέω εγώ τώρα...😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Μα εκανα τεστ και βγήκε αρνητικό 

Μήπως δεν έδειξε ακόμη..🤔 πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Μήπως δεν έδειξε ακόμη..🤔 πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι??

Αν η ωορρηξια μου έγινε 8 τ μήνα είμαι 15 η μέρα σήμερα !!! Δν ξέρω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μήπως να κάνετε και ένα gender reveal μιας και το μωράκι σας άργησε τόσο να αποκαλυφθεί;; 😜 γιατί στην β επιπέδου θα μάθετε σίγουρα! Θύμισε μου το κόλπο με τους μήνες τι σου έβγαζε εσένα;; 
Εμένα βγάζει κορίτσι και όλη η οικογένεια το έχει τόσο σίγουρο από πριν, που απευθύνονται σε θηλυκό και δεν αναρωτιούνται καν τι θα πει ο γιατρός! 😂

Axxx χτυπησες φλέβα! Ο αντρας μου θελει gender reveal party αλλά εγώ τα βαριεμαι αυτά και του το χαλασα χτες που ρώτησα. Ωστόσο απαντηση ξεκαθαρη δεν πηραμε οποτε σε αναμονη... Το σοι του αντρα μου βγαζει μονο αγορια οποτε εμεις πιστευαμε θα ειναι αγορι. Αυτό με τους μηνες μου εβγαζε κοριτσι. Το καλο που του θελω στην β επιπεδου να μας αποκαλυφθεί, μην περιμενω τη γεννα 😂 Εσένα πλησιάζει η αυχενική σου ε; Θα την κατευχαρηστηθεις να ξερεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μουυυυυ να μαι κ εγω!!!!! Ποοοοσο μα ποοοοσο μου λείψατε!!!!! Είχαμε πολλά τρεχάματα, μια με την παράσταση τ χορευτικού , μια ήρθαν κατι φίλοι μας και μείνανε σε μας! Και μέσα σε όλα αυτα ο σύζυγος άλλαξε στροφή στη καριέρα μετά από 16 χρόνια υπεύθυνος σε εστιατόριο!!! Τώρα θ είναι φαρμακευτικός αντιπρόσωπος όποτε @Mpourmpouloμιυ καλώς ήρθα και εγώ στο κλαμπ, μιας κ ο σύζυγος θα κ λείπει και μένα συχνά σε ταξίδια πλέον!!!! Πφφφφφ 

Σε αλλά νέα , όπως κάποιες ξέρατε είχα κάνει παρακολούθηση τ κύκλου αυτό το μήνα, όλα έβαιναν καλώς κ ο γιατρός μ είχε πει να κάνω επαφές συγκεκριμένες μέρες, επειδή όμως γ κάποιο λόγο τη μια από τις τρεις μέρες που μας είχε πει ο γιατρός δν έγινε αγχώθηκα εγώ και εκανα και τεστ ωορρηξιας (ειδα και το πικ της ορμονησ Και την επόμενη ότι έπεσε)και ειδα ότι η ωορρηξια έγινε 2 μέρες μετά από τις τοπ μέρες που μ είχε πει ο γιατρός! (Πως εγινε αυτό δν ξέρω )

σημερα είμαι 2ημερα καθυστέρησης εκανα τεστ αλλά όχι με τ πρωινά ουρά κ έχοντας περάσει 2 2 μισή ωριτσες απ την πρώτη φορά που κατούρησα και ήταν φυσικά αρνητικό!!! Δν ξέρω τι ν πιστέψω!! Για ποιον λόγο ν καθυστερεί η περίοδος απ τη στιγμή που παρακολούθησα την ωορρηξια αυτό το μήνα 

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στο κλαμπ 🙁 εμένα έφυγε σήμερα και θα επιστρέψει μάλλον 5 του μηνα🙄 αχχχχ υπομονηηηη κορίτσι μου ! Μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε δυστυχώς ! Καλή επιτυχια στην καινούργια του δουλειά ❤️ όσο αναφορά την ωορρηξια εμένα ο Δικος  μου  γιατρος πετυχαίνει τις μέρες καθώς κάνω και τεστ και το διαπιστώνω ! Δεν μου λέει όμως συγκεκριμένη μέρα ότι θα γίνει μου λέει πχ 17η με 19η ας πούμε! Πάντως εμένα η περίοδος μου ερχετε 16 μέρες μετά το θετικο το τελευταίο διάστημα ! Εσυ ποια μέρα είσαι μετά το θετικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2023 at 11:02 ΠΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Την αποκόλληση την έπαθα πριν το ταξίδι αλλά τότε δεν ήξερα ότι ήταν αποκόλληση 😅 Για αυτό πήγα και το ταξίδι μου αμέριμνη 😅 Εννοείται θα σου πει ο γιατρός σου τι θα κάνεις, αλλά αν είναι όλα καλά δεν νομίζω να στο απαγορεύσει! 

Βρε συ πως ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη; Με μια φορά το πιάσατε;! Πιστεύω πως ναι αν ξέρεις πότε το πιάσατε θα βοηθήσει και τον γιατρό. Αλλά γενικά από το μέγεθος του σάκου ή του εμβρύου βγάζουν περίπου πόσο εβδομάδων έγκυος είσαι.

Ξέρω ακριβώς γτ όλο τον Απρίλη το κάναμε ελάχιστες φορές ( λόγω του ότι εγώ Απρίλη δούλευα κάτι θεότρελες ώρες πάντα Απρίλη Μάιο βιάζομαι στη δουλειά γτ είναι η προετοιμασία της σεζόν και από αυτές τις φορές μόνο μια φορά τελείωσε μέσα μου κ ήταν 13/4. Για αυτό το ξέρω ακριβώς κ έχω ενημερώσει και τους δυο τους ιατρούς..). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στο κλαμπ 🙁 εμένα έφυγε σήμερα και θα επιστρέψει μάλλον 5 του μηνα🙄 αχχχχ υπομονηηηη κορίτσι μου ! Μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε δυστυχώς ! Καλή επιτυχια στην καινούργια του δουλειά ❤️ όσο αναφορά την ωορρηξια εμένα ο Δικος  μου  γιατρος πετυχαίνει τις μέρες καθώς κάνω και τεστ και το διαπιστώνω ! Δεν μου λέει όμως συγκεκριμένη μέρα ότι θα γίνει μου λέει πχ 17η με 19η ας πούμε! Πάντως εμένα η περίοδος μου ερχετε 16 μέρες μετά το θετικο το τελευταίο διάστημα ! Εσυ ποια μέρα είσαι μετά το θετικο;

Εμένα μάλλον θ φύγει 5 τ μήνα για μια βδομάδα!!! Φουλ δλδ στις γόνιμες!!! Ας ελπίσουμε αν δν είμαι έγκυος ν αργήσει ν ρθει κ άλλο ώστε ν καθυστερήσουν κ οι γόνιμες κ άλλο τον άλλο μήνα!!! Τι να πω δν ξέρω!! 
εγω είμαι 15 ημέρα σήμερα!!! Χθες ενώ περίμενα περίοδο κανονικά ειδα μόνο μια κηλίδα μικρη καφέ κ άλλη μια σήμερα τ πρωί! Τίποτα άλλο!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..η περίοδος μπορεί να έρθει από 12-16 μέρες από την ωορρηξία…εκτός αν καθυστερήσει για χίλιους δυο λόγους ξέρω εγώ με τα ορμονικά μας…Σας παρακολουθώ και σας διαβάζω καθημερινά αλλά γενικά έχω διάφορες σκέψεις  με το μπεμπέ και δεν μπορώ να συμμετάσχω ούτε να το απολαύσω…κάθε στάδιο διαπίστωσα έχει τα δικά του άγχη..τώρα με έχει πιάσει και σκέφτομαι αν θα μεγαλώνει σωστά και αν θα παίρνει βάρος όσο πρέπει..γιατί δεν το νιώθω πολύ…διάφορα…είμαι πιο ήρεμη δεν είναι ότι έχω το άγχος που είχα αλλά υπάρχουν οι σκέψεις…Εύχομαι σε όλες σύντομα θετικό τεστάκι…🥰

Ποσο ταυτιζομαι. Συνέχεια αγχώνομαι. Κ μόλις έχω πόνους περιόδου φρικαρω λέω πάει το έχασα ! Ή αν ξεπρηζεται λίγο το στήθος μου.. εδώ να δεις άγχος 😒 σε νιώθω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Axxx χτυπησες φλέβα! Ο αντρας μου θελει gender reveal party αλλά εγώ τα βαριεμαι αυτά και του το χαλασα χτες που ρώτησα. Ωστόσο απαντηση ξεκαθαρη δεν πηραμε οποτε σε αναμονη... Το σοι του αντρα μου βγαζει μονο αγορια οποτε εμεις πιστευαμε θα ειναι αγορι. Αυτό με τους μηνες μου εβγαζε κοριτσι. Το καλο που του θελω στην β επιπεδου να μας αποκαλυφθεί, μην περιμενω τη γεννα 😂 Εσένα πλησιάζει η αυχενική σου ε; Θα την κατευχαρηστηθεις να ξερεις ❤️

Χαχα λίγο υπομονή!! Πάντως θα είναι πολύ ωραίο αν κάνετεεε 😛 Αν και το μόνο που μετράει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας, αυτά μόνο για την φάση είναι ❤️

Ναι είναι την Παρασκευή και μετράω τις μέρες σαν τους φαντάρους, σβήνω κάθε μέρα μια! 😂 πρώτη φορά έχω να το ακούσω 3 εβδομάδες κ η αλήθεια είναι αγχώθηκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ξέρω ακριβώς γτ όλο τον Απρίλη το κάναμε ελάχιστες φορές ( λόγω του ότι εγώ Απρίλη δούλευα κάτι θεότρελες ώρες πάντα Απρίλη Μάιο βιάζομαι στη δουλειά γτ είναι η προετοιμασία της σεζόν και από αυτές τις φορές μόνο μια φορά τελείωσε μέσα μου κ ήταν 13/4. Για αυτό το ξέρω ακριβώς κ έχω ενημερώσει και τους δυο τους ιατρούς..). 

Να ρωτήσω αφού ξέρεις την μέρα που λογικά έμεινες εγκυος 

13/4 σε πια μέρα του κύκλου σου ήσουν ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μουυυυυ να μαι κ εγω!!!!! Ποοοοσο μα ποοοοσο μου λείψατε!!!!! Είχαμε πολλά τρεχάματα, μια με την παράσταση τ χορευτικού , μια ήρθαν κατι φίλοι μας και μείνανε σε μας! Και μέσα σε όλα αυτα ο σύζυγος άλλαξε στροφή στη καριέρα μετά από 16 χρόνια υπεύθυνος σε εστιατόριο!!! Τώρα θ είναι φαρμακευτικός αντιπρόσωπος όποτε @Mpourmpouloμιυ καλώς ήρθα και εγώ στο κλαμπ, μιας κ ο σύζυγος θα κ λείπει και μένα συχνά σε ταξίδια πλέον!!!! Πφφφφφ 

Σε αλλά νέα , όπως κάποιες ξέρατε είχα κάνει παρακολούθηση τ κύκλου αυτό το μήνα, όλα έβαιναν καλώς κ ο γιατρός μ είχε πει να κάνω επαφές συγκεκριμένες μέρες, επειδή όμως γ κάποιο λόγο τη μια από τις τρεις μέρες που μας είχε πει ο γιατρός δν έγινε αγχώθηκα εγώ και εκανα και τεστ ωορρηξιας (ειδα και το πικ της ορμονησ Και την επόμενη ότι έπεσε)και ειδα ότι η ωορρηξια έγινε 2 μέρες μετά από τις τοπ μέρες που μ είχε πει ο γιατρός! (Πως εγινε αυτό δν ξέρω )

σημερα είμαι 2ημερα καθυστέρησης εκανα τεστ αλλά όχι με τ πρωινά ουρά κ έχοντας περάσει 2 2 μισή ωριτσες απ την πρώτη φορά που κατούρησα και ήταν φυσικά αρνητικό!!! Δν ξέρω τι ν πιστέψω!! Για ποιον λόγο ν καθυστερεί η περίοδος απ τη στιγμή που παρακολούθησα την ωορρηξια αυτό το μήνα 

Το τεστ το κάνουμε με πρωινά ουρά εσυ λες ότι δεν ήταν με πρωινά όποτε μπορεί να μην έδειξε 

Ίσως να ξανα εκανες ένα ; 
 

ευχομαι καλή αρχή στην νέα του δουλειά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εμένα μάλλον θ φύγει 5 τ μήνα για μια βδομάδα!!! Φουλ δλδ στις γόνιμες!!! Ας ελπίσουμε αν δν είμαι έγκυος ν αργήσει ν ρθει κ άλλο ώστε ν καθυστερήσουν κ οι γόνιμες κ άλλο τον άλλο μήνα!!! Τι να πω δν ξέρω!! 
εγω είμαι 15 ημέρα σήμερα!!! Χθες ενώ περίμενα περίοδο κανονικά ειδα μόνο μια κηλίδα μικρη καφέ κ άλλη μια σήμερα τ πρωί! Τίποτα άλλο!!! 
 

Μαρή! Καφέ κηλίδες και δεν πήγες να κάνεις μια χοριακη? Ποιο μεσημεριανό τεστ! Αύριο πρωί κάνε ένα και μετά πάνε για χοριακή! Μου φαίνεται ,πολύ γουρλιδικη η νέα δουλειά 😉😉😉😉. Καλή αρχή στον άντρα σου. Μπορεί να έχει τρέξιμο αλλά έχει πολύ καλές απολαβές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Axxx χτυπησες φλέβα! Ο αντρας μου θελει gender reveal party αλλά εγώ τα βαριεμαι αυτά και του το χαλασα χτες που ρώτησα. Ωστόσο απαντηση ξεκαθαρη δεν πηραμε οποτε σε αναμονη... Το σοι του αντρα μου βγαζει μονο αγορια οποτε εμεις πιστευαμε θα ειναι αγορι. Αυτό με τους μηνες μου εβγαζε κοριτσι. Το καλο που του θελω στην β επιπεδου να μας αποκαλυφθεί, μην περιμενω τη γεννα 😂 Εσένα πλησιάζει η αυχενική σου ε; Θα την κατευχαρηστηθεις να ξερεις ❤️

Χαχαχα παιδιά με χαρακτηρα!!! Αχχχ τα λέω και ξαναζώ τα παλιά! Έτσι λέγαμε τότε το παλιό παρεάκι μας για τα παιδιά μας !! Εγώ πάντως έχω ποντάρει ε! Μη ξεχνιόμαστε! Αν το πετύχω θέλω μια φυσηματαρα baby dust  μόνο για μένα! Χαχαχαχα. 

Γερά μωράκια να έχουμε και ας μοιάζουν και του γείτονα που λέει και ο άντρας μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Ωπ!!! βροχή τα μηνύματα!!☺️☺️

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμη τεστ.. γιατί περιμένω περίοδο το Σάββατο!! Βασικά ανυπομονώ να έρθει για να κάνω τις ορμονικές της 3ης μέρας!

Αγχώνομαι αν θα βγουν καλές! Πιο πολύ με αγχώνει που μια βδομάδα πριν την περίοδο μπορεί να δω ροζ.. το είχα πει και στον γιατρό μου και λέει δεν είναι τίποτα, από την περίοδο που έρχεται.. αλλά εγώ δεν πείθομαι.. εσείς έχει καμία ροζ μια βδομάδα πριν την περίοδο??

Εγώ κορίτσι μου ποτέ δεν είχα ροζ πριν την περίοδο. Εύχομαι να έχεις θετική χοριακη το Σάββατο και η εγκυμοσύνη να σου φτιάξει όλα τα ορμονικά αν και εφόσον υπάρχουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ποσο ταυτιζομαι. Συνέχεια αγχώνομαι. Κ μόλις έχω πόνους περιόδου φρικαρω λέω πάει το έχασα ! Ή αν ξεπρηζεται λίγο το στήθος μου.. εδώ να δεις άγχος 😒 σε νιώθω 

Οχιιιι. Ήρθε για να μείνει!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Τα πονακια είναι πολύ συνηθισμένα το πρώτο τρίμηνο! Το στήθος από την άλλη μη το δίνεις σημασία,προσπαθεί να προσαρμοστεί και αυτό! Τα μωράκια δε χάνονται έτσι εύκολα! Είναι επίμονα και με μεγάλες αντοχές! Και θέλουν μαμάδες ήρεμες και να πιστεύουν στις δυνάμεις τους! Μαζί θα καταφέρετε τα πάντα! Οπότε αμφιβάλλεις ,χάιδεψε την κοιλιά σου και μίλησε του! Σε ακούει πεντακάθαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχα παιδιά με χαρακτηρα!!! Αχχχ τα λέω και ξαναζώ τα παλιά! Έτσι λέγαμε τότε το παλιό παρεάκι μας για τα παιδιά μας !! Εγώ πάντως έχω ποντάρει ε! Μη ξεχνιόμαστε! Αν το πετύχω θέλω μια φυσηματαρα baby dust  μόνο για μένα! Χαχαχαχα. 

Γερά μωράκια να έχουμε και ας μοιάζουν και του γείτονα που λέει και ο άντρας μου! 

Εσένα σου στέλνω φυσηματαρα και ας μην το πετύχεις 🤞🤞❣️❣️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🌬️🍼🍼🍼🍼🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Να ρωτήσω αφού ξέρεις την μέρα που λογικά έμεινες εγκυος 

13/4 σε πια μέρα του κύκλου σου ήσουν ; 

Αυτό είναι το παράδοξο το ανεξήγητο. 4 Απρίλη ήταν η πρώτη μέρα περιόδου. Συνεπώς 10ημερα. Ο γιατρός μ είπε ότι ενδεχομένως η γονιμοποίηση να έγινε δυο μέρες μετά την επαφή γτ πραγματικά ήταν πολύ νωρίς για ωορρηξία. 
 

 

να ρωτήσω κάτι κορίτσια ; Όσες έχετε μείνει έγκυες έχετε γεννήσει…εχω σήμερα πόνους περιόδου .. συμβαίνει κάτι κακο στο έμβρυο ; Ετοιμη είμαι να ακυρωσω τ αυριανό ταξίδι πετάω 11:40 κανονίστε να μ απαντήσετε μέχρι τότε να με καθησυχάσετε αλλιώς θα μείνω πίσω. Ο ιατρός λέει μεγαλώνει η μήτρα αν δε δεις αίμα μην ανησυχείς 😒😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Οχιιιι. Ήρθε για να μείνει!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Τα πονακια είναι πολύ συνηθισμένα το πρώτο τρίμηνο! Το στήθος από την άλλη μη το δίνεις σημασία,προσπαθεί να προσαρμοστεί και αυτό! Τα μωράκια δε χάνονται έτσι εύκολα! Είναι επίμονα και με μεγάλες αντοχές! Και θέλουν μαμάδες ήρεμες και να πιστεύουν στις δυνάμεις τους! Μαζί θα καταφέρετε τα πάντα! Οπότε αμφιβάλλεις ,χάιδεψε την κοιλιά σου και μίλησε του! Σε ακούει πεντακάθαρα!

Τι τέλειο αυτό τώρα το ειδα αφού έγραψα έκκληση για βοήθεια 🙈🙈καλε και πόση ανάγκη είχα να το διαβάσω ! Ειδικά τώρα !!  Σε ευχαριστώ πολύ ! 
 

 

χαμογελασα, χάιδεψα την κοιλιτσα μ και λέω θα περάσεις τέλεια μαζί μας μόνο έλα ❤️❤️🙏🏼🙏🏼🙏🏼  

κοριτσια το άγχος π έχω τώρα είναι μακράν χειρότερο με αυτό π είχα πριν για να πιάσουμε το σποράκι ! Πραγματικά όπως το είπε πριν κάποια κοπέλα.. το άγχος μιας μελλουσας μάνας δεν τελειώνει πουθενά από το ποτε θα το πιάσεις επιτέλους μέχρι μακαρι να γεννηθεί γερό κ υγείες και μέχρι να μεγαλώσουν κλπ κλπ  .. υπομονή κ κουράγιο σε όλες μας. Τώρα καταλαβαίνω τη μαμα μου π είναι πάντα μέσα στο άγχος αν δε δώσω πάνω από μια μέρα σημεία ζωής … με επιασε τώρα νυχτιάτικα ο συνειρμός από την ανησυχία !

καληνυχτα σε όλες ❤️🥰 εύχομαι μέχρι να επιστρέψω από το ταξίδι (28/5) να δω τουλάχιστον αλλά δυο θετικά τεστ !!!!  🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Μαρή! Καφέ κηλίδες και δεν πήγες να κάνεις μια χοριακη? Ποιο μεσημεριανό τεστ! Αύριο πρωί κάνε ένα και μετά πάνε για χοριακή! Μου φαίνεται ,πολύ γουρλιδικη η νέα δουλειά 😉😉😉😉. Καλή αρχή στον άντρα σου. Μπορεί να έχει τρέξιμο αλλά έχει πολύ καλές απολαβές! 

Δν έχω αλλά τεστ!!! Είχα ένα και το εκανα σήμερα και εφαγα και την ήττα μου!!! Δν ξέρω τι ν πω!! Έχω αραιά και που κηλίδες καφέ! Γιατί ν καθυστερήσει έτσι η περίοδος; Δλδ ποτέ έγινε αυτή η ωορρηξια πια; Και αυτά που βλέπουμε στον υπέρηχο; Τα τεστακια που βλέπω το πικ  τη μια μέρα και την άλλη πέφτει; Αμάν πια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Έχω έντονους πόνους περιοδου 1 εβδομάδα μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας 🙄 τι να γίνεται;;;; 7 μέρες μετά την ωορρηξία θα δείξει κάτι ή θα το τερμάτισω;;;; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa μου ήρθε η περίοδος κ περνάω άλλη μια μικρή κατάθλιψη 😜 μικρή ροή πάλι... το Σάββατο έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό να με δει κ ελπίζω να μου δώσει κ εξετάσεις να κάνω... μην μου πει πάλι όλα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι... Θα μου φύγει το άγχος αν δω τις εξετάσεις ότι είναι καλές... Αυτό θα με βοηθήσει στην ψυχολογία μου... Κ αυτό θα του πω ότι το άγχος προέρχεται ότι έχει αλλάξει ο κύκλος μου κ η ροή κ θέλω να δω ότι είναι όλα καλά ακόμα για να χαλαρώσω κ εγώ κ να τα δω τέλεια όπως τα βλέπει εκείνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλα μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
    • Αχ μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση κ να διώξω το άγχος. Έτσι κ αλλιώς απ την εγκυμοσύνη με ενδιεφερε η μέθοδος κ την είχα ψάξει κ να που τώρα το επέλεξε η μικρή 😂 Έχω κατεβάσει κ το solid starts που δείχνει κατάλληλα κομμάτια ανα ηλικία, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος στο μαγείρεμα κ μαλακώνουν πολύ κ λιώνουν κ μετά φοβάμαι ότι θα φάει μεγάλο κομμάτι. Η γιατρός μας συστήνει αυτήν την μέθοδο και σε εμάς απλά είπε λόγω του ότι η μικρή δεν είναι φαγανη, να αρχίσουμε με αλεσμένα μήπως και αρχίσει να τρώει κ το αλλάζουμε στο διμήνο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...