Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου

Εγώ μπήκα μόνο για να πω ότι και  σήμερα είμαι καθαρή από περίοδο και το άγχος χτυπάει κόκκινο..πιο πολύ γιατί έχω ακόμη πρησμένο στήθος.. συγγνώμη που δεν απαντάω και δε σχολιάζω τίποτα , πραγματικά και δεν προλαβαίνω και δε ξέρω, είμαι χαμένη στα δικά μου.. τεστ δεν έχω άλλο να κάνω,δε θέλω να αγοράσω και γενικά έχω μια άρνηση..φοβάμαι πολύ παρόλο που ο γιατρός με καθησυχάζει. Χθες είχε η μαμά μου το ραντεβού μαζί του για τεστ Παπ και της είπε να μου πει να μην αγχώνομαι καθόλου...αλλά δε το βλέπω να γίνεται.. δεν έχω κοιμηθεί καλά ,είμαι κουρασμένη και έχω ένα σωρό δουλειές σήμερα. 

Αυτα..

Δε θα σου πω να μην αγχώνεσαι.. Μπορώ να σου πω όμως ότι όλο αυτό που σου φαίνεται βουνό θα περάσει!!!!

και μετά θα αναρωτιέσαι γιατί αγχωνόσουν τόσο μα τόσο πολύ! στην τελική ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! όποιο σενάριο από τα δύο κι αν συμβεί υπάρχουν λύσεις!!  λιιιιίγο υπομονή κάνε και θα ξεκαθαρίσουν όλα!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι? Η περίοδος έρχεται πάντα 14 μέρες μετά την ωορρηξία?

Ακόμη μπλεγμένα τα έχω στο μυαλό μου..😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..η περίοδος μπορεί να έρθει από 12-16 μέρες από την ωορρηξία…εκτός αν καθυστερήσει για χίλιους δυο λόγους ξέρω εγώ με τα ορμονικά μας…Σας παρακολουθώ και σας διαβάζω καθημερινά αλλά γενικά έχω διάφορες σκέψεις  με το μπεμπέ και δεν μπορώ να συμμετάσχω ούτε να το απολαύσω…κάθε στάδιο διαπίστωσα έχει τα δικά του άγχη..τώρα με έχει πιάσει και σκέφτομαι αν θα μεγαλώνει σωστά και αν θα παίρνει βάρος όσο πρέπει..γιατί δεν το νιώθω πολύ…διάφορα…είμαι πιο ήρεμη δεν είναι ότι έχω το άγχος που είχα αλλά υπάρχουν οι σκέψεις…Εύχομαι σε όλες σύντομα θετικό τεστάκι…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου

Εγώ μπήκα μόνο για να πω ότι και  σήμερα είμαι καθαρή από περίοδο και το άγχος χτυπάει κόκκινο..πιο πολύ γιατί έχω ακόμη πρησμένο στήθος.. συγγνώμη που δεν απαντάω και δε σχολιάζω τίποτα , πραγματικά και δεν προλαβαίνω και δε ξέρω, είμαι χαμένη στα δικά μου.. τεστ δεν έχω άλλο να κάνω,δε θέλω να αγοράσω και γενικά έχω μια άρνηση..φοβάμαι πολύ παρόλο που ο γιατρός με καθησυχάζει. Χθες είχε η μαμά μου το ραντεβού μαζί του για τεστ Παπ και της είπε να μου πει να μην αγχώνομαι καθόλου...αλλά δε το βλέπω να γίνεται.. δεν έχω κοιμηθεί καλά ,είμαι κουρασμένη και έχω ένα σωρό δουλειές σήμερα. 

Αυτα..

Κοριτσι μου ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλο! Για εμένα άκου τον γιατρό σου είναι ο μόνος που ξερει ! Ούτε εγώ ούτε εσυ! Κάνε υπομονουλα και θα δεις θα γίνει ότι είναι για καλό 🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Girly κορίτσι μην τρελαίνεσαι!! Αντιλαμβάνομαι πλήρως το άγχος σου, αλλά όταν είμαστε υπό στενή παρακολούθηση από τον γιατρό μας, θα κυλήσουν όλα όπως πρέπει! Πίστεψε με αν πίστευε ότι δεν πρέπει να είσαι έγκυος, θα έβρισκε τον τρόπο του να στο πει. Είναι γιατροί, όχι φίλοι μας που δεν θέλουν να μας στεναχωρήσουν! Κ εγώ είχα αγχωθεί αν θυμάσαι μια βδομάδα πριν με την αντιβίωση, αλλά μου είπε η αδερφή μου πως πριν καν μάθει την εγκυμοσύνη είχε πάρει πολλή βαριά αντιβίωση και μετά από έναν μήνα που το έμαθε, χρειάστηκε να ξανά πάρει. Η ζουζουνα μας τώρα είναι 8 ετών και υγιέστατη! Χαλάρωσε και ότι συμβεί θα έχει τον λόγο του! 
 

@Tinasardin8689 πόσο δίκιο έχεις…πίστευα πως μόλις δω το θετικό τεστ θα περάσουν τα άγχη και τελικά απλά μεταμορφώνεται ανα διαστήματα 😂 θα μεγαλώσει μια χαρά το μωράκι σου! Δεν χρειάζεται να ταυτιζόμαστε πάντα με τις αρνητικές περιπτώσεις! 9.5/10 τα πράγματα γύρω μας έχουν θετική έκβαση! ☺️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Είχαμε το κλασικό μας ραντεβού για υπέρηχο σήμερα. Καλά εννοείται ότι είχα άγχος όλη μέρα... Αλίμονο δηλαδή!! 😂😂

Το μωράκι είναι καλά και η βοηθός του γιατρού έπαθε ένα μικρό σοκ με την κοιλιά μου που φούσκωσε ξαφνικά!!

Ζήτησα να δούμε το φύλο, αλλά το άτιμο είχε σταυρώσει τα πόδια και δεν μας άφηνε. Υποψία για κοριτσάκι μας έδωσε γιατί όσο και να το παλευε ο γιατρός δεν έβρισκε κάτι να προεξέχει. Αλλά δεν είμαστε και σίγουροι λόγω της στάσης! Θα το μάθω λοιπόν με το καλό στη β επιπέδου 🤞🙏🍼❤️

Στη δουλειά ήδη βάζουν στοιχήματα ότι έχω αγόρι 😂😂 Εγώ λέω να με βοηθήσει η Παναγία να το κρατήσω υγιές στην αγκαλιά μου.. μόνο αυτό!! 

 

Μήπως να κάνετε και ένα gender reveal μιας και το μωράκι σας άργησε τόσο να αποκαλυφθεί;; 😜 γιατί στην β επιπέδου θα μάθετε σίγουρα! Θύμισε μου το κόλπο με τους μήνες τι σου έβγαζε εσένα;; 
Εμένα βγάζει κορίτσι και όλη η οικογένεια το έχει τόσο σίγουρο από πριν, που απευθύνονται σε θηλυκό και δεν αναρωτιούνται καν τι θα πει ο γιατρός! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..η περίοδος μπορεί να έρθει από 12-16 μέρες από την ωορρηξία…εκτός αν καθυστερήσει για χίλιους δυο λόγους ξέρω εγώ με τα ορμονικά μας…Σας παρακολουθώ και σας διαβάζω καθημερινά αλλά γενικά έχω διάφορες σκέψεις  με το μπεμπέ και δεν μπορώ να συμμετάσχω ούτε να το απολαύσω…κάθε στάδιο διαπίστωσα έχει τα δικά του άγχη..τώρα με έχει πιάσει και σκέφτομαι αν θα μεγαλώνει σωστά και αν θα παίρνει βάρος όσο πρέπει..γιατί δεν το νιώθω πολύ…διάφορα…είμαι πιο ήρεμη δεν είναι ότι έχω το άγχος που είχα αλλά υπάρχουν οι σκέψεις…Εύχομαι σε όλες σύντομα θετικό τεστάκι…🥰

Καλώς ήρθες στο άγχος και την παράνοια της μάνας 😅 Από τη στιγμή που μπαίνουμε στη διαδικασία για να κάνουμε μωράκι μέχρι να το κάνουμε και να το μεγαλώσουμε, πιστεύω θα έχουμε όλες ένα χρόνιο άγχος το οποίο θα αλλάζει μορφές κατά καιρούς 😅 

Εννοείται ότι θα έχεις διάφορες σκέψεις και ότι σε ανησυχεί να ρωτάς τον γιατρό σου για να ηρεμείς! Η ηρεμία σου είναι πολύ σημαντική τώρα. Όλα καλά θα πάνε πάντως και προσπάθησε να απολαύσεις την οποία παράνοια ζεις 😅 Νομίζω όταν θα ξεκινήσεις να νιώθεις καθημερινά το μωράκι θα είσαι λίγο πιο ήρεμη. Μέχρι τότε κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Girly κορίτσι μην τρελαίνεσαι!! Αντιλαμβάνομαι πλήρως το άγχος σου, αλλά όταν είμαστε υπό στενή παρακολούθηση από τον γιατρό μας, θα κυλήσουν όλα όπως πρέπει! Πίστεψε με αν πίστευε ότι δεν πρέπει να είσαι έγκυος, θα έβρισκε τον τρόπο του να στο πει. Είναι γιατροί, όχι φίλοι μας που δεν θέλουν να μας στεναχωρήσουν! Κ εγώ είχα αγχωθεί αν θυμάσαι μια βδομάδα πριν με την αντιβίωση, αλλά μου είπε η αδερφή μου πως πριν καν μάθει την εγκυμοσύνη είχε πάρει πολλή βαριά αντιβίωση και μετά από έναν μήνα που το έμαθε, χρειάστηκε να ξανά πάρει. Η ζουζουνα μας τώρα είναι 8 ετών και υγιέστατη! Χαλάρωσε και ότι συμβεί θα έχει τον λόγο του! 
 

@Tinasardin8689 πόσο δίκιο έχεις…πίστευα πως μόλις δω το θετικό τεστ θα περάσουν τα άγχη και τελικά απλά μεταμορφώνεται ανα διαστήματα 😂 θα μεγαλώσει μια χαρά το μωράκι σου! Δεν χρειάζεται να ταυτιζόμαστε πάντα με τις αρνητικές περιπτώσεις! 9.5/10 τα πράγματα γύρω μας έχουν θετική έκβαση! ☺️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Σήμερα είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς…Εύχομαι και σε σένα να σου πάνε όλα καλά…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 έκανες τεστακι;;;; περιμένω με αγωνία... 

@Girly κάνε αύριο τεστ και εσύ αν δεν έρθει... Μπορεί να έγινε καθυστέρημενη σύλληψη... Μην πέφτεις... Ολα θα γίνουν...και εφόσον ακόμα δεν έχεις αίμα είναι θετικό... 

@singing in the rain εσύ τεστακι πότε ξεκινάς;;;; κοίτα εμένα με βάση το τεστ ωορρηξίας.. Από όταν βγαίνει θετικό μετά από 14 ημέρες μου έρχεται περίοδος... Αλλά δεν είναι πάντα στάνταρ αυτό...

 

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυ!!!! 😁😁❤️❤️❤️Άλλη μια εβδομάδα αναμονή για να κάνω τεστ... Πάλι μετράω τις μέρες μία μία.. Κλασικά όπως κάνω εδώ και τόσους μήνες... Αλλά είμαι αισιόδοξη πλέον... Και έχασα 2 κιλά 👍👍👍👍 έχω μαζέψει αρκετά... Και έχω στόχο να χάσω 10 κιλά... Μου έχει μπει στο μυαλό ότι αν χάσω κιλά θα έρθει το μπεμπε... 😘😘😘 Γιατί λένε αν είσαι υπέρβαρος μπορεί να δυσκολεύει την σύλληψη και έχεις περισσότερες πιθανότητες για παλινδρομη... Και ίσως έφταιξε και αυτό σκέφτομαι... Τώρα μπορεί να μην ισχύει αλλά θα δειξει😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης αν μείνω έγκυος.. Ισχύει ότι έως το πρώτο τρίμηνο μπορείς να κάνεις δίαιτα;;;; 🙄🙄🙄 κάτι τέτοιο άκουσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επίσης αν μείνω έγκυος.. Ισχύει ότι έως το πρώτο τρίμηνο μπορείς να κάνεις δίαιτα;;;; 🙄🙄🙄 κάτι τέτοιο άκουσα... 

Συνήθως σου λένε όταν μένεις έγκυος να μην κάνεις δίαιτα. Τώρα αν χρειαστεί μπορείς να κάνεις κάποια ειδική διατροφή με διαιτολόγο, χωρίς να στερεισαι θρεπτικές ουσίες. 

Βέβαια το πρώτο τρίμηνο αν έχεις αναγουλες και εμετούς θα χάσεις μερικά κιλακια 😅  Κάνε εσύ τώρα ότι μπορείς και όταν μείνεις έγκυος θα σε κατευθύνει και ο γιατρός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Συνήθως σου λένε όταν μένεις έγκυος να μην κάνεις δίαιτα. Τώρα αν χρειαστεί μπορείς να κάνεις κάποια ειδική διατροφή με διαιτολόγο, χωρίς να στερεισαι θρεπτικές ουσίες. 

Βέβαια το πρώτο τρίμηνο αν έχεις αναγουλες και εμετούς θα χάσεις μερικά κιλακια 😅  Κάνε εσύ τώρα ότι μπορείς και όταν μείνεις έγκυος θα σε κατευθύνει και ο γιατρός σου.

Αααα οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες 😘😘💓💓 ναι επειδή εγώ είχα όμως αναγούλα σε συγκεκριμένα τρόφιμα έτρωγα πολύ από τα άλλα και παχαινα και το πρώτο τρίμηνο 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..η περίοδος μπορεί να έρθει από 12-16 μέρες από την ωορρηξία…εκτός αν καθυστερήσει για χίλιους δυο λόγους ξέρω εγώ με τα ορμονικά μας…Σας παρακολουθώ και σας διαβάζω καθημερινά αλλά γενικά έχω διάφορες σκέψεις  με το μπεμπέ και δεν μπορώ να συμμετάσχω ούτε να το απολαύσω…κάθε στάδιο διαπίστωσα έχει τα δικά του άγχη..τώρα με έχει πιάσει και σκέφτομαι αν θα μεγαλώνει σωστά και αν θα παίρνει βάρος όσο πρέπει..γιατί δεν το νιώθω πολύ…διάφορα…είμαι πιο ήρεμη δεν είναι ότι έχω το άγχος που είχα αλλά υπάρχουν οι σκέψεις…Εύχομαι σε όλες σύντομα θετικό τεστάκι…🥰

Καλησπέρα κοριτσι μου να μας στέλνεις Όποτε θέλεις να μας λες τα νέα σου

έτσι είναι η κάθε φαση πριν και μετά στην εγκυμοσύνη έχει τα δικά του άγχη 

αλλα με υπομονή και ηρεμία θα περάσουν ολα μόλις πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά θα φύγουν  τα περισσότερα άγχη ( γιατί πάλι λίγο θα υπάρχει )

Το βαρος γιατί το σκέφτεσαι ; Σου είπε ο γιατρός σου ότι είναι λίγο χαμηλό ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αααα οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες 😘😘💓💓 ναι επειδή εγώ είχα όμως αναγούλα σε συγκεκριμένα τρόφιμα έτρωγα πολύ από τα άλλα και παχαινα και το πρώτο τρίμηνο 😂😂 

Εγω έκανα αυστηρή διατροφη στην εγκυμοσύνη επειδη είχα λίγο ζαχαρο την οποία την μετάνιωσα όποτε ότι και να κανείς μην κανείς υπερβολές γιατί εγω το βρήκα μπροστά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου σας λατρευω! Ευχαριστώ πολύ για το ψυχολογικό boost. Να ξέρετε έπιασε τόπο! Αύριο με το καλό θα πάρω και τα νέα αποτελέσματα από την καλλιέργεια..οχι ότι περιμένω να άλλαξε κάτι αλλά λέμε τώρα...ας διπλοτσεκαρω ότι όντως είναι αυτό το μικρόβιο και δεν έγινε λαθος.. έριξα τους υπνους μου αν και είχα 10000 πράγματα να κάνω γιατί ήμουν πτώμα (από τις 4μισι τα χαράματα ήθελα να κατουρήσω και κρατιομουν με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ..) και τώρα νιώθω πολύ καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@cat12 έκανες τεστακι;;;; περιμένω με αγωνία... 

@Girly κάνε αύριο τεστ και εσύ αν δεν έρθει... Μπορεί να έγινε καθυστέρημενη σύλληψη... Μην πέφτεις... Ολα θα γίνουν...και εφόσον ακόμα δεν έχεις αίμα είναι θετικό... 

@singing in the rain εσύ τεστακι πότε ξεκινάς;;;; κοίτα εμένα με βάση το τεστ ωορρηξίας.. Από όταν βγαίνει θετικό μετά από 14 ημέρες μου έρχεται περίοδος... Αλλά δεν είναι πάντα στάνταρ αυτό...

 

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυ!!!! 😁😁❤️❤️❤️Άλλη μια εβδομάδα αναμονή για να κάνω τεστ... Πάλι μετράω τις μέρες μία μία.. Κλασικά όπως κάνω εδώ και τόσους μήνες... Αλλά είμαι αισιόδοξη πλέον... Και έχασα 2 κιλά 👍👍👍👍 έχω μαζέψει αρκετά... Και έχω στόχο να χάσω 10 κιλά... Μου έχει μπει στο μυαλό ότι αν χάσω κιλά θα έρθει το μπεμπε... 😘😘😘 Γιατί λένε αν είσαι υπέρβαρος μπορεί να δυσκολεύει την σύλληψη και έχεις περισσότερες πιθανότητες για παλινδρομη... Και ίσως έφταιξε και αυτό σκέφτομαι... Τώρα μπορεί να μην ισχύει αλλά θα δειξει😘😘😘

Μπράβο θηρίο μου!!! Πείσμα και επιμονή!!! Δε ξέρω δεν αν επειρεαζει, προσωπικά δε το πιστεύω αλλά αν το κάνεις και σε γεμίζει ευχαρίστηση το αποτέλεσμα,μ'ενα σπαρο δυο τριγονια! Μια βδομάδα έμεινε 🤞🤞🤞🤞 ελπίζω να φουσκώσεις μετά χωρίς ενοχές ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Girly κορίτσι μην τρελαίνεσαι!! Αντιλαμβάνομαι πλήρως το άγχος σου, αλλά όταν είμαστε υπό στενή παρακολούθηση από τον γιατρό μας, θα κυλήσουν όλα όπως πρέπει! Πίστεψε με αν πίστευε ότι δεν πρέπει να είσαι έγκυος, θα έβρισκε τον τρόπο του να στο πει. Είναι γιατροί, όχι φίλοι μας που δεν θέλουν να μας στεναχωρήσουν! Κ εγώ είχα αγχωθεί αν θυμάσαι μια βδομάδα πριν με την αντιβίωση, αλλά μου είπε η αδερφή μου πως πριν καν μάθει την εγκυμοσύνη είχε πάρει πολλή βαριά αντιβίωση και μετά από έναν μήνα που το έμαθε, χρειάστηκε να ξανά πάρει. Η ζουζουνα μας τώρα είναι 8 ετών και υγιέστατη! Χαλάρωσε και ότι συμβεί θα έχει τον λόγο του! 
 

@Tinasardin8689 πόσο δίκιο έχεις…πίστευα πως μόλις δω το θετικό τεστ θα περάσουν τα άγχη και τελικά απλά μεταμορφώνεται ανα διαστήματα 😂 θα μεγαλώσει μια χαρά το μωράκι σου! Δεν χρειάζεται να ταυτιζόμαστε πάντα με τις αρνητικές περιπτώσεις! 9.5/10 τα πράγματα γύρω μας έχουν θετική έκβαση! ☺️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Έχεις δίκιο...η αλήθεια είναι ότι μου ανέφερε ότι υπάρχει ένα ποσοστό που κατηγορεί τέτοια μικρόβια για αποβολές αλλά είναι μικρό... Και λες και επίτηδες ρε παιδί μου αυτόν τον μήνα έχω τόσα συμπτώματα..βέβαια από την άλλη το τεστ προχθές ήταν ξεκαρα αρνητικό...η μαία του γιατρού χθες που πήρα τηλ να μου γράψει την καλλιέργεια και της ανέφερα μου είπε ,δώσε λίγο χρόνο,ήταν νωρίς...δύο μέρες είναι ,να δω πως θα περάσουν...και το στήθος εκεί..φουσκωτό ! Όχι όπως πριν 4 μέρες βέβαια αλλά φουσκωτό...και εγώ ακόμη δεν παίρνω απόφαση να πάω να πάρω ένα τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι? Η περίοδος έρχεται πάντα 14 μέρες μετά την ωορρηξία?

Ακόμη μπλεγμένα τα έχω στο μυαλό μου..😑

Εγω συνήθως μετά το θετικό τεστ μετα από 14 μερες  μου έρχεται περιοδος 

Θα τα ξεμπλέξουμε καποια στιγμή μην νομίζεις και εγω ακόμα έχω απορίες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσι μου ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλο! Για εμένα άκου τον γιατρό σου είναι ο μόνος που ξερει ! Ούτε εγώ ούτε εσυ! Κάνε υπομονουλα και θα δεις θα γίνει ότι είναι για καλό 🤞❤️

Ουυφφφ υπομονή...ναι....έσκασα όμως!!!! Έσκασα!!! Έτσι δεν έχω ξανασκασει!!!!! Οολα για καλό όμως 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Έχεις δίκιο...η αλήθεια είναι ότι μου ανέφερε ότι υπάρχει ένα ποσοστό που κατηγορεί τέτοια μικρόβια για αποβολές αλλά είναι μικρό... Και λες και επίτηδες ρε παιδί μου αυτόν τον μήνα έχω τόσα συμπτώματα..βέβαια από την άλλη το τεστ προχθές ήταν ξεκαρα αρνητικό...η μαία του γιατρού χθες που πήρα τηλ να μου γράψει την καλλιέργεια και της ανέφερα μου είπε ,δώσε λίγο χρόνο,ήταν νωρίς...δύο μέρες είναι ,να δω πως θα περάσουν...και το στήθος εκεί..φουσκωτό ! Όχι όπως πριν 4 μέρες βέβαια αλλά φουσκωτό...και εγώ ακόμη δεν παίρνω απόφαση να πάω να πάρω ένα τεστ...

Μήπως να εκανες μια χοριακη να είσαι σίγουρη και να δεις μετά τι θα κανείς ; 

εγω όταν έμεινα εγκυος επαιρνα αντιβίωση με τον αντρα μου μαζί 1 μήνα  γιατί είχαμε μικρόβιο και έμεινα εγκυος

στο λέω μήπως σε βοηθήσει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι? Η περίοδος έρχεται πάντα 14 μέρες μετά την ωορρηξία?

Ακόμη μπλεγμένα τα έχω στο μυαλό μου..😑

...γιατί νομίζεις εμείς τα έχουμε ξεμπερδεψει??? Εγώ έχω τύχει μετά το θετικό τεστ και 14 μέρες,και 15 και 17!!! Βγάλε άκρη.....🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Μήπως να εκανες μια χοριακη να είσαι σίγουρη και να δεις μετά τι θα κανείς ; 

εγω όταν έμεινα εγκυος επαιρνα αντιβίωση με τον αντρα μου μαζί 1 μήνα  γιατί είχαμε μικρόβιο και έμεινα εγκυος

στο λέω μήπως σε βοηθήσει 😊

Ενώ πήγα σήμερα στο μικροβιολογικό να αφήσω την καλλιέργεια δεν έκανα ..το σκέφτηκα και όσο στιγμιαία το σκέφτηκα τόσο στιγμιαία το απερριψα..

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Ναι με βοηθάει!! Απλα έχω δύο πράγματα στο νου αν είμαι έγκυος ( η όχι) , το πρώτο είναι ότι θα πάρω μια αντιβίωση οκ λίγο ήπια και τι συνεπάγεται αυτό ( παρακαλαω με όλο μου το είναι, τίποτα) και το δεύτερο αν δεν καταφέρουμε να εξοντώσουμε το μικρόβιο αυτό με τέτοια αντιβίωση,τοτε τι?? Αυτό ο γιατρός δε το απάντησε. Είπε βλέπουμε τότε ...

Είμαι άνθρωπος που θέλω να έχω για όλα plan b. Αν δεν έχω με πιάνει ένα κάτι! ....τίποτα τίποτα λίγες μπατσες θέλω να συνέλθω πλήρως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ενώ πήγα σήμερα στο μικροβιολογικό να αφήσω την καλλιέργεια δεν έκανα ..το σκέφτηκα και όσο στιγμιαία το σκέφτηκα τόσο στιγμιαία το απερριψα..

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Ναι με βοηθάει!! Απλα έχω δύο πράγματα στο νου αν είμαι έγκυος ( η όχι) , το πρώτο είναι ότι θα πάρω μια αντιβίωση οκ λίγο ήπια και τι συνεπάγεται αυτό ( παρακαλαω με όλο μου το είναι, τίποτα) και το δεύτερο αν δεν καταφέρουμε να εξοντώσουμε το μικρόβιο αυτό με τέτοια αντιβίωση,τοτε τι?? Αυτό ο γιατρός δε το απάντησε. Είπε βλέπουμε τότε ...

Είμαι άνθρωπος που θέλω να έχω για όλα plan b. Αν δεν έχω με πιάνει ένα κάτι! ....τίποτα τίποτα λίγες μπατσες θέλω να συνέλθω πλήρως!

Όχι βρε κορίτσι μου μην σκέφτεσαι τέτοια όλα καλά θα πάνε

Εμες μας είχαν βρει μυκοπλασμα στην καλλιέργεια σπέρματος και η αλήθεια είναι μας έπιασε άγχος γιατί είναι μικρόβιο που δεν περνάει ευκολα αλλά τελικά και εγκυος έμεινα και όλα πήγαν καλά 

Θα δεις όλα θα πάνε καλά και σε εσενα 💕 σου στέλνω μια αγκαλιά και εύχομαι καλά αποτελέσματα 

Όταν νιώσεις έτοιμη κανείς το τεστ τότε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααα!!!! 

Μου έρχεται περίοδος!!!!!!!!🥳🥳🥳 Το πόσο μα πόσο το περίμενα δε λέγεται! Ξέρω ότι θα πείτε ,καλά μωρη εδώ παρακαλάμε να μη μας έρθει, αλλά πιστέψτε με αυτή τη φορά ήθελα να έρθει και τον άλλο μήνα να έρθει το μωράκι μας με το καλό ,όταν αυτός ο Πρωτέας θα είναι παρελθόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,πως είστε; έχω καιρό να γράψω πριν κάνα ενάμιση μήνα κάτι είχε πάθει η σελίδα δεν μπορούσα να δω δεν φαίνονταν τα μνμ μου, δεν ξέρω τι ακριβώς! Τις τελευταίες ημέρες μπήκα πάλι δειλά δειλά κ προς το παρόν δεν κάνει κολπα😅 εύχομαι να είστε όλες καλά!! 

Εγώ αυτές τις μέρες περιμένω να αδιαθετησω, δεν πιστεύω ότι έχουμε πετύχει κάτι ενώ είχαμε καλές επαφές την νιώθω οτι έρχεται, εντωμεταξύ ετοιμάζουμε γάμο βάφτιση μέσα Ιουλίου κ υπάρχει τρέξιμο αρκετό με τα γύρω γύρω!! Η αλήθεια είναι έχω ψιλό απογοητευτεί αυτός θα ναι ο 5ος μήνας συστηματικής προσπάθειας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...