Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου πολύ πιθανό να είναι και συμπτώμα🤞 ποτέ περιμενεις να αδιαθετήσεις;

Στις 27 του μήνα!! Για να δούμε!! Χθες στην επαφή είχα λίγο ροζ! αλλά μια βδομάδα πριν αδιαθετήσω σχεδόν πάντα κατά την επαφή θα είναι λίγο ροζουλί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Στις 27 του μήνα!! Για να δούμε!! Χθες στην επαφή είχα λίγο ροζ! αλλά μια βδομάδα πριν αδιαθετήσω σχεδόν πάντα κατά την επαφή θα είναι λίγο ροζουλί

Εσυ στις 27 και εγώ 28-30❤️ μακάρι να είμαστε εγκυουλες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεε επιτέλους ρε κορίτσια!!!! 

Από την 11η μέρα ένιωθα ωορρηξια, σήμερα 15η θετικό? Και χθες και σήμερα δεν ένιωθα τίποτα, είχα πειστεί ότι δε θα γίνει ποτέ! Ωραία έφυγε το άγχος, πάω γυναικολόγο ήρεμη.

Να κάνω κ μια ηλικία ερώτηση?

Σήμερα θετικό τεστ, επαφή σήμερα χθες και προχθές...

Αφού θα μου κάνει ενδοκολπικο υπέρηχο θα μπορούσε να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στη σύλληψη? Λέω εγώ τώρα. Κορίτσια σορι αν σας φαίνομαι εντελώς χαζη, απλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με εγκυμοσύνη οπότε ούτε γιατρούς έχω ρωτήσει ποτέ τίποτα και είμαι τέρμα ανιδεη!!

Επίσης να πω κάτι. Τα τεστ clearblue στις οδηγίες τονίζουν να κοιτάς μόνο την οθόνη κ να περιμένεις τη φατσουλα που χαμογελάει, και να μη δίνεις σημασία στις γραμμούλες του στικ. Ωστόσο, εγώ τόσες μέρες τις κοιτούσα, από περιέργεια να δω τι γίνεται, και ενώ κάθε μέρα από την 7η ως 12η  υπήρχε 1 μπλε και 1 παααρα πολύ αχνή, σήμερα βγήκαν 2 ολομπλε κ τις προηγούμενες 2 μερες αρχιζε να φαίνεται 20230522_170528.thumb.jpg.404a825b476f1cfc704b96975f8cddd7.jpgκαλύτερα και η 2η ! Δεν παρακινω καμία να ερμηνεύει στο εξής λάθος τα αποτελέσματα, απλά το λέω, μήπως και το έχει παρατηρήσει και κάποια άλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εεεεε επιτέλους ρε κορίτσια!!!! 

Από την 11η μέρα ένιωθα ωορρηξια, σήμερα 15η θετικό? Και χθες και σήμερα δεν ένιωθα τίποτα, είχα πειστεί ότι δε θα γίνει ποτέ! Ωραία έφυγε το άγχος, πάω γυναικολόγο ήρεμη.

Να κάνω κ μια ηλικία ερώτηση?

Σήμερα θετικό τεστ, επαφή σήμερα χθες και προχθές...

Αφού θα μου κάνει ενδοκολπικο υπέρηχο θα μπορούσε να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στη σύλληψη? Λέω εγώ τώρα. Κορίτσια σορι αν σας φαίνομαι εντελώς χαζη, απλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με εγκυμοσύνη οπότε ούτε γιατρούς έχω ρωτήσει ποτέ τίποτα και είμαι τέρμα ανιδεη!!

Επίσης να πω κάτι. Τα τεστ clearblue στις οδηγίες τονίζουν να κοιτάς μόνο την οθόνη κ να περιμένεις τη φατσουλα που χαμογελάει, και να μη δίνεις σημασία στις γραμμούλες του στικ. Ωστόσο, εγώ τόσες μέρες τις κοιτούσα, από περιέργεια να δω τι γίνεται, και ενώ κάθε μέρα από την 7η ως 12η  υπήρχε 1 μπλε και 1 παααρα πολύ αχνή, σήμερα βγήκαν 2 ολομπλε κ τις προηγούμενες 2 μερες αρχιζε να φαίνεται 20230522_170528.thumb.jpg.404a825b476f1cfc704b96975f8cddd7.jpgκαλύτερα και η 2η ! Δεν παρακινω καμία να ερμηνεύει στο εξής λάθος τα αποτελέσματα, απλά το λέω, μήπως και το έχει παρατηρήσει και κάποια άλλη!

Τελεια κορίτσι μου❤️❤️❤️ όχι καλεεε είναι πολύ νωρίς για να μπορέσει να επηρεάσει στη συλληψη ! Επαφουλα και αυριοοοοο μη ξεχαστείς😛 μιλα και με τον γιατρό σου σχετικά με τις προσπάθειες για μπεμπακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!! 

Τι κάνετε?? Σας διαβάζω αλλά δε προλαβαίνω ποτέ μα γράψω! Χάθηκα με τόσα μνμ. Τρέχω αυτές τις μέρες με την επαναδιοργανωση του πάρτι του μικρού, χθες γιόρταζε κιόλας και είχαμε και πολλούς να γιορτάζουν.. χαμός!

Εγώ μάλλον έκανα πιο αργά ωορηξια και θα μου ρθει πιο μετά περίοδος. Έχω ακόμη πρησμένο στήθος οπότε λογικά θα περιμένω την Πέμπτη όπως λέει το ημερολόγιο μου.. σήμερα 14η μέρα μετά το τεστ. Τελικά το να περιμένεις πως και πως να σου έρθει είναι πιο αγχωτικό από το να περιμένεις πως και πως να μην σου έρθει... believe me!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου!!! 

Τι κάνετε?? Σας διαβάζω αλλά δε προλαβαίνω ποτέ μα γράψω! Χάθηκα με τόσα μνμ. Τρέχω αυτές τις μέρες με την επαναδιοργανωση του πάρτι του μικρού, χθες γιόρταζε κιόλας και είχαμε και πολλούς να γιορτάζουν.. χαμός!

Εγώ μάλλον έκανα πιο αργά ωορηξια και θα μου ρθει πιο μετά περίοδος. Έχω ακόμη πρησμένο στήθος οπότε λογικά θα περιμένω την Πέμπτη όπως λέει το ημερολόγιο μου.. σήμερα 14η μέρα μετά το τεστ. Τελικά το να περιμένεις πως και πως να σου έρθει είναι πιο αγχωτικό από το να περιμένεις πως και πως να μην σου έρθει... believe me!

Χρόνια πολλά να τον χαίρεστε και να περάσετε όμορφα στο παρτυ του να το ευχαριστηθεί 😊

χαχαχα σε πιστεύω… εγω όταν την περίμενα και δεν ερχόταν ήταν  τρομερά σπαστικό και ήρθε στις 53 μερες μα να θες να μπεις στο love zone και να μην μπορείς 😂 

 Ξεκίνησες θεραπεία με αντιβίωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χρόνια πολλά να τον χαίρεστε και να περάσετε όμορφα στο παρτυ του να το ευχαριστηθεί 😊

χαχαχα σε πιστεύω… εγω όταν την περίμενα και δεν ερχόταν ήταν  τρομερά σπαστικό και ήρθε στις 53 μερες μα να θες να μπεις στο love zone και να μην μπορείς 😂 

 Ξεκίνησες θεραπεία με αντιβίωση; 

Ευχαριστούμε πολύ!! Εύχομαι αυτό το πάρτι να γίνει και να περάσουμε τέλεια!!

 Όχι! Ακόμη δεν ξεκίνησα! Αύριο θα κάνω πάλι καλλιέργεια. Εγώ μια έχω μυρωδιά το πρωί μια όχι. Ο γυναικολόγος μου μου είπε εφόσον δεν έχω αλλά συμπτώματα,πόνο, τσούξιμο,συχνοουρια κλπ να μην ξεκινήσω ακόμη τίποτα. Να ξανακάνω κοντά στην περίοδο καλλιέργεια έτσι ώστε να είμαστε προετοιμασμένοι σε κάθε περίπτωση να το αντιμετωπίσουμε..αν μου έρθει περίοδος ξεκινάω την ήπια αντιβίωση. Δε συζήτησα ακόμη αν μπορώ να έρθω σε επαφή και να προσδοκώ εγκυμοσύνη εκείνο τον μήνα,νομίζω όμως πως ναι ,εφόσον θα έπαιρνα την ίδια ακόμη και αν ήμουν έγκυος.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καλά νέα εγω κορίτσια.

Το ινομυωμα έγινε 5 εκ. και με παρακάλεσε να μη μείνω έγκυος για κανένα λόγο. Είπε να το αφαιρέσω και μετά τουλάχιστον 6 μήνες αναμονή πριν από εγκυμοσύνη. Δηλαδή αντε γειά. Καλα Χριστούγεννα. ☹️☹️☹️

Αυτή χειρουργεί στο ιασω, 3.500 χιλιάρικα λέει. Έμφραγμα εγώ! Αλλά μίλησα ήδη με συγγενείς μου γιατρούς κ κανόνισα Γιάννενα στο νοσοκομείο . Θα μου έπαιρνε 3 χρόνια να μαζέψω 3,5 χιλιάρικα... 

Πφφφφφ ξενέρωσα. Άσχημα. Και από κει που ήμουν ήρεμη, ολόκληρα ταξίδια, χειρουργεία, γιατροι, ωπωωωω καθόλου δεν ήθελα τώρα! Αλλά έχε χάρη που σκέφτομαι και το συν 6 μήνες μετά, αλλιώς θα το άφηνα λίγο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δεν έχω καλά νέα εγω κορίτσια.

Το ινομυωμα έγινε 5 εκ. και με παρακάλεσε να μη μείνω έγκυος για κανένα λόγο. Είπε να το αφαιρέσω και μετά τουλάχιστον 6 μήνες αναμονή πριν από εγκυμοσύνη. Δηλαδή αντε γειά. Καλα Χριστούγεννα. ☹️☹️☹️

Αυτή χειρουργεί στο ιασω, 3.500 χιλιάρικα λέει. Έμφραγμα εγώ! Αλλά μίλησα ήδη με συγγενείς μου γιατρούς κ κανόνισα Γιάννενα στο νοσοκομείο . Θα μου έπαιρνε 3 χρόνια να μαζέψω 3,5 χιλιάρικα... 

Πφφφφφ ξενέρωσα. Άσχημα. Και από κει που ήμουν ήρεμη, ολόκληρα ταξίδια, χειρουργεία, γιατροι, ωπωωωω καθόλου δεν ήθελα τώρα! Αλλά έχε χάρη που σκέφτομαι και το συν 6 μήνες μετά, αλλιώς θα το άφηνα λίγο...

 

Κορίτσι μου, καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, αλλά σκέψου ότι είναι πολύ θετικό το ότι το έμαθες τώρα. Επίσης, πολύ θετικό το ότι μπόρεσες και το κανόνισες δημόσια και μάλιστα σύντομα! Σκέψου πως κάθε εμπόδιο για καλό (όσο σπαστικό κ αν ακούγεται) και δώσε στον εαυτό σου τον χρόνο που χρειάζεται αυτούς τους 6 μήνες για να χαλαρώσεις. Βέβαια, θα μιλήσεις και με τους γιατρούς που θα σε χειρουργήσουν και θα σου πούνε και αυτοί το χρονικό διάστημα που συστήνουν. Σκέψου θετικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δεν έχω καλά νέα εγω κορίτσια.

Το ινομυωμα έγινε 5 εκ. και με παρακάλεσε να μη μείνω έγκυος για κανένα λόγο. Είπε να το αφαιρέσω και μετά τουλάχιστον 6 μήνες αναμονή πριν από εγκυμοσύνη. Δηλαδή αντε γειά. Καλα Χριστούγεννα. ☹️☹️☹️

Αυτή χειρουργεί στο ιασω, 3.500 χιλιάρικα λέει. Έμφραγμα εγώ! Αλλά μίλησα ήδη με συγγενείς μου γιατρούς κ κανόνισα Γιάννενα στο νοσοκομείο . Θα μου έπαιρνε 3 χρόνια να μαζέψω 3,5 χιλιάρικα... 

Πφφφφφ ξενέρωσα. Άσχημα. Και από κει που ήμουν ήρεμη, ολόκληρα ταξίδια, χειρουργεία, γιατροι, ωπωωωω καθόλου δεν ήθελα τώρα! Αλλά έχε χάρη που σκέφτομαι και το συν 6 μήνες μετά, αλλιώς θα το άφηνα λίγο...

 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!! Θα το αφαιρέσεις και μετά θα είσαι πολύ γόνιμη! Κάνε υπομονή!! Έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ άντε να μου έρθει η περίοδος..ή να μην έρθει..δεν μπορώ..μια θέλω σεχ εδώ και τώρα.. μία είμαι μες στα νεύρα😭

Πάλι είχα ροζ πριν μετά την επαφή.. τουλάχιστον δεν έχω καθόλου καφέ όπως τον προηγούμενο μήνα..έτσι κόλπα μου κάνει η περίοδος για να μη βαριέμαι..γκρρρ εσείς κορίτσια;;; Για πείτε συμπτώματα!! Περιμένουμε κανένα θετικό;;;

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Είχαμε το κλασικό μας ραντεβού για υπέρηχο σήμερα. Καλά εννοείται ότι είχα άγχος όλη μέρα... Αλίμονο δηλαδή!! 😂😂

Το μωράκι είναι καλά και η βοηθός του γιατρού έπαθε ένα μικρό σοκ με την κοιλιά μου που φούσκωσε ξαφνικά!!

Ζήτησα να δούμε το φύλο, αλλά το άτιμο είχε σταυρώσει τα πόδια και δεν μας άφηνε. Υποψία για κοριτσάκι μας έδωσε γιατί όσο και να το παλευε ο γιατρός δεν έβρισκε κάτι να προεξέχει. Αλλά δεν είμαστε και σίγουροι λόγω της στάσης! Θα το μάθω λοιπόν με το καλό στη β επιπέδου 🤞🙏🍼❤️

Στη δουλειά ήδη βάζουν στοιχήματα ότι έχω αγόρι 😂😂 Εγώ λέω να με βοηθήσει η Παναγία να το κρατήσω υγιές στην αγκαλιά μου.. μόνο αυτό!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Είχαμε το κλασικό μας ραντεβού για υπέρηχο σήμερα. Καλά εννοείται ότι είχα άγχος όλη μέρα... Αλίμονο δηλαδή!! 😂😂

Το μωράκι είναι καλά και η βοηθός του γιατρού έπαθε ένα μικρό σοκ με την κοιλιά μου που φούσκωσε ξαφνικά!!

Ζήτησα να δούμε το φύλο, αλλά το άτιμο είχε σταυρώσει τα πόδια και δεν μας άφηνε. Υποψία για κοριτσάκι μας έδωσε γιατί όσο και να το παλευε ο γιατρός δεν έβρισκε κάτι να προεξέχει. Αλλά δεν είμαστε και σίγουροι λόγω της στάσης! Θα το μάθω λοιπόν με το καλό στη β επιπέδου 🤞🙏🍼❤️

Στη δουλειά ήδη βάζουν στοιχήματα ότι έχω αγόρι 😂😂 Εγώ λέω να με βοηθήσει η Παναγία να το κρατήσω υγιές στην αγκαλιά μου.. μόνο αυτό!! 

 

Καληηηη μουυυ!

 

Με χαρακτήρα το μωρό από έμβρυο δλδ ! Σ λέει θα σας κρατήσω λίγο ακόμη σε αγωνία !! γερό να είναι και ας είναι ότι ο Θεός θέλει, όπως το πες !

 

 

κ εγώ έχω νεακια πήγα σήμερα για υπέρηχο, ακούσαμε λίγο καρδούλα είδαμε κ παλμούς απλά μ είπε ο ιατρός ότι είμαι 6 εβδομάδων κ 4 ημερών (κάπως αλλιώς τα μέτρησε επειδή δν έχω σταθερό κύκλο ) κ λέει έλα την Πέμπτη να δεις ποσο δυνατά θα χτυπάει.. του λέω την Πέμπτη θα λείπω εξωτερικό. Εν τω μεταξύ κ ο ιατρός εδώ κ ο ιατρός μ στην Κρήτη γνωρίζοντας με καλά μ απαγόρευσαν να βγαίνω έξω στην πίστα στο αεροδρόμιο, να μη σηκώνω τπτ να μη σκύβω.. εγώ δυστυχώς σήμερα από συνηθεια εκανα τα δικά μ 😞 ξεχάστηκα κ σήκωσα κάτι λίγες βαλίτσες για να βοηθήσω τα παιδιά Ε κ έσκυψα κ σε ένα αεροπλάνο να μαζέψω κάτι πράγματα.. με τα πολλά με έπιασαν λίγο πόνοι χαμηλά λες κ μ έρχεται περίοδος νιώθω ..  και ένα καρο τύψεις.. ελπίζω να μην προκάλεσα καμία ζημιά …. 🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δεν έχω καλά νέα εγω κορίτσια.

Το ινομυωμα έγινε 5 εκ. και με παρακάλεσε να μη μείνω έγκυος για κανένα λόγο. Είπε να το αφαιρέσω και μετά τουλάχιστον 6 μήνες αναμονή πριν από εγκυμοσύνη. Δηλαδή αντε γειά. Καλα Χριστούγεννα. ☹️☹️☹️

Αυτή χειρουργεί στο ιασω, 3.500 χιλιάρικα λέει. Έμφραγμα εγώ! Αλλά μίλησα ήδη με συγγενείς μου γιατρούς κ κανόνισα Γιάννενα στο νοσοκομείο . Θα μου έπαιρνε 3 χρόνια να μαζέψω 3,5 χιλιάρικα... 

Πφφφφφ ξενέρωσα. Άσχημα. Και από κει που ήμουν ήρεμη, ολόκληρα ταξίδια, χειρουργεία, γιατροι, ωπωωωω καθόλου δεν ήθελα τώρα! Αλλά έχε χάρη που σκέφτομαι και το συν 6 μήνες μετά, αλλιώς θα το άφηνα λίγο...

 

Κοριτσάκι μου όλα θα πανε καλαααα το ξερω ότι όλο αυτο ήταν στενάχωρο για την αναμονη όμως θα πας να το αφαιρέσεις και έπειτα θα είσαι και πιο γόνιμη και δεν θα υπάρξει και θέμα στη συλληψη ! Ρωτά και τους γιατρούς εκεί για το ποτέ μπορείς να ξεκινήσεις προσπάθειες! Υπομονή και όλα θα πανε κατευχην κορίτσι μου❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Είχαμε το κλασικό μας ραντεβού για υπέρηχο σήμερα. Καλά εννοείται ότι είχα άγχος όλη μέρα... Αλίμονο δηλαδή!! 😂😂

Το μωράκι είναι καλά και η βοηθός του γιατρού έπαθε ένα μικρό σοκ με την κοιλιά μου που φούσκωσε ξαφνικά!!

Ζήτησα να δούμε το φύλο, αλλά το άτιμο είχε σταυρώσει τα πόδια και δεν μας άφηνε. Υποψία για κοριτσάκι μας έδωσε γιατί όσο και να το παλευε ο γιατρός δεν έβρισκε κάτι να προεξέχει. Αλλά δεν είμαστε και σίγουροι λόγω της στάσης! Θα το μάθω λοιπόν με το καλό στη β επιπέδου 🤞🙏🍼❤️

Στη δουλειά ήδη βάζουν στοιχήματα ότι έχω αγόρι 😂😂 Εγώ λέω να με βοηθήσει η Παναγία να το κρατήσω υγιές στην αγκαλιά μου.. μόνο αυτό!! 

 

Μπραβο κοριτσάκι μουυυυ ❤️❤️❤️❤️ όπως το είπες να είναι καλά και ας είναι ότι φύλλο θέλει❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καληηηη μουυυ!

 

Με χαρακτήρα το μωρό από έμβρυο δλδ ! Σ λέει θα σας κρατήσω λίγο ακόμη σε αγωνία !! γερό να είναι και ας είναι ότι ο Θεός θέλει, όπως το πες !

 

 

κ εγώ έχω νεακια πήγα σήμερα για υπέρηχο, ακούσαμε λίγο καρδούλα είδαμε κ παλμούς απλά μ είπε ο ιατρός ότι είμαι 6 εβδομάδων κ 4 ημερών (κάπως αλλιώς τα μέτρησε επειδή δν έχω σταθερό κύκλο ) κ λέει έλα την Πέμπτη να δεις ποσο δυνατά θα χτυπάει.. του λέω την Πέμπτη θα λείπω εξωτερικό. Εν τω μεταξύ κ ο ιατρός εδώ κ ο ιατρός μ στην Κρήτη γνωρίζοντας με καλά μ απαγόρευσαν να βγαίνω έξω στην πίστα στο αεροδρόμιο, να μη σηκώνω τπτ να μη σκύβω.. εγώ δυστυχώς σήμερα από συνηθεια εκανα τα δικά μ 😞 ξεχάστηκα κ σήκωσα κάτι λίγες βαλίτσες για να βοηθήσω τα παιδιά Ε κ έσκυψα κ σε ένα αεροπλάνο να μαζέψω κάτι πράγματα.. με τα πολλά με έπιασαν λίγο πόνοι χαμηλά λες κ μ έρχεται περίοδος νιώθω ..  και ένα καρο τύψεις.. ελπίζω να μην προκάλεσα καμία ζημιά …. 🙈

Τελειαααα νέα κορίτσι μουυυυυυ❤️❤️❤️❤️ από εδώ και περα προσοχή κορίτσι μου να μη σηκώνεις βάρη! Δεν νομίζω να προκάλεσες ζημιά απλά πρέπει να προσεχείς και να ξεκουράζεσαι! Τελικά σε άφησε να ταξιδέψεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ άντε να μου έρθει η περίοδος..ή να μην έρθει..δεν μπορώ..μια θέλω σεχ εδώ και τώρα.. μία είμαι μες στα νεύρα😭

Πάλι είχα ροζ πριν μετά την επαφή.. τουλάχιστον δεν έχω καθόλου καφέ όπως τον προηγούμενο μήνα..έτσι κόλπα μου κάνει η περίοδος για να μη βαριέμαι..γκρρρ εσείς κορίτσια;;; Για πείτε συμπτώματα!! Περιμένουμε κανένα θετικό;;;

 

 

 

Παρανοιαααααα😂😂😂 ελπιζω όλα αυτά να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης 🙏🙏🙏🙏 εγώ το μόνο που έχω που δεν ξερω αν είναι συμπτωμα είναι ότι από το απόγευμα έχω καταρροή από το αριστερό μου ρουθούνι σαν συνάχι πολύ ήπιο! Έχω διαβάσει ότι κάποιες γυναίκες το έχουν αλλά νομίζω ότι είναι νωρίς για τέτοιο συμπτώμα καθώς είμαι 8 μέρες από το θετικο ωορρηξιας και 6 μέρα από την υποτιθέμενη ωορρηξια .. μάλλον δεν…. Ε η παρανοια μου χτύπησε την πόρτα σήμερα😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου!!! 

Τι κάνετε?? Σας διαβάζω αλλά δε προλαβαίνω ποτέ μα γράψω! Χάθηκα με τόσα μνμ. Τρέχω αυτές τις μέρες με την επαναδιοργανωση του πάρτι του μικρού, χθες γιόρταζε κιόλας και είχαμε και πολλούς να γιορτάζουν.. χαμός!

Εγώ μάλλον έκανα πιο αργά ωορηξια και θα μου ρθει πιο μετά περίοδος. Έχω ακόμη πρησμένο στήθος οπότε λογικά θα περιμένω την Πέμπτη όπως λέει το ημερολόγιο μου.. σήμερα 14η μέρα μετά το τεστ. Τελικά το να περιμένεις πως και πως να σου έρθει είναι πιο αγχωτικό από το να περιμένεις πως και πως να μην σου έρθει... believe me!

Αααα και γιορτουλαα ❤️ να τον χαίρεστε κοριτσάκι μουυυυυυ να είναι υγιής και ευτυχισμένος ❤️❤️❤️❤️ κορίτσι μου σου εύχομαι να γίνει ότι καλύτερο θα ήταν να γίνει❤️❤️❤️❤️ να περάσετε τελεια στο παρτυυυυυυ😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καληηηη μουυυ!

 

Με χαρακτήρα το μωρό από έμβρυο δλδ ! Σ λέει θα σας κρατήσω λίγο ακόμη σε αγωνία !! γερό να είναι και ας είναι ότι ο Θεός θέλει, όπως το πες !

 

 

κ εγώ έχω νεακια πήγα σήμερα για υπέρηχο, ακούσαμε λίγο καρδούλα είδαμε κ παλμούς απλά μ είπε ο ιατρός ότι είμαι 6 εβδομάδων κ 4 ημερών (κάπως αλλιώς τα μέτρησε επειδή δν έχω σταθερό κύκλο ) κ λέει έλα την Πέμπτη να δεις ποσο δυνατά θα χτυπάει.. του λέω την Πέμπτη θα λείπω εξωτερικό. Εν τω μεταξύ κ ο ιατρός εδώ κ ο ιατρός μ στην Κρήτη γνωρίζοντας με καλά μ απαγόρευσαν να βγαίνω έξω στην πίστα στο αεροδρόμιο, να μη σηκώνω τπτ να μη σκύβω.. εγώ δυστυχώς σήμερα από συνηθεια εκανα τα δικά μ 😞 ξεχάστηκα κ σήκωσα κάτι λίγες βαλίτσες για να βοηθήσω τα παιδιά Ε κ έσκυψα κ σε ένα αεροπλάνο να μαζέψω κάτι πράγματα.. με τα πολλά με έπιασαν λίγο πόνοι χαμηλά λες κ μ έρχεται περίοδος νιώθω ..  και ένα καρο τύψεις.. ελπίζω να μην προκάλεσα καμία ζημιά …. 🙈

Θέλει λίγο προσοχή ειδικά τώρα που είναι αρχή..  Εμένα ο άντρας μου ο καημένος δεν με αφήνει να σηκώσω τίποτα από βάρος σε σημείο παράνοιας!!

Αλλά μην ανησυχείς, το μωράκι που έρχεται για να μείνει 'δεν μασάει" από τετοια!! Η αδερφή μου θυμάμαι πριν 6 χρόνια που ήταν έγκυος ανεβοκατέβαινε σκάλες με κούτες γάλατα στα χέρια γιατί δούλευε σε ζαχαροπλαστείο. Με την κοιλιά τούρλα!! Και η ανήψια μου είναι μια κουκλίτσα 6 χρόνων που σφιζει από υγεία ❤️❤️

Όσο μπορείς παρόλαυτα να προσέχεις, εγώ από τη μέρα που το έμαθα λέω καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου.. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά 💕🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελειαααα νέα κορίτσι μουυυυυυ❤️❤️❤️❤️ από εδώ και περα προσοχή κορίτσι μου να μη σηκώνεις βάρη! Δεν νομίζω να προκάλεσες ζημιά απλά πρέπει να προσεχείς και να ξεκουράζεσαι! Τελικά σε άφησε να ταξιδέψεις;

🥰😍🥰😍 ναιιιιι! Κορίτσια δε το χάσαμε το μωράκι μας (ακομη ) γτ τη νύχτα πάλι ζοριζόμουν ν κοιμηθώ ησυχα και το στήθος πρησμένο και το πρωί αναγούλες. (Ότι θα ερχόταν μέρα π θα πανηγύριζα π έχω αναγούλες….. 😂😂) απλά φοβηθηκα εχθές πολύ και λέω αν έχω κάνει καμία βλακεία δε θα μ το συγχωρήσω κ σκέφτηκα αν θα έχω συμπτώματα τη νύχτα κ το πρωι όλα καλά Ε προς το παρόν έχω 😅

εν τω μεταξύ ταξιδεύω αύριο ούτε βαλίτσα, ούτε τπτ 😅😅

 

 

23 μάιου κορίτσια ! Σύντομα θα μάθουμε νεακια σας απ ότι είδα τις ημέρες π περιμένετε !! 🙏🏼🥰❤️🙏🏼🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Θέλει λίγο προσοχή ειδικά τώρα που είναι αρχή..  Εμένα ο άντρας μου ο καημένος δεν με αφήνει να σηκώσω τίποτα από βάρος σε σημείο παράνοιας!!

Αλλά μην ανησυχείς, το μωράκι που έρχεται για να μείνει 'δεν μασάει" από τετοια!! Η αδερφή μου θυμάμαι πριν 6 χρόνια που ήταν έγκυος ανεβοκατέβαινε σκάλες με κούτες γάλατα στα χέρια γιατί δούλευε σε ζαχαροπλαστείο. Με την κοιλιά τούρλα!! Και η ανήψια μου είναι μια κουκλίτσα 6 χρόνων που σφιζει από υγεία ❤️❤️

Όσο μπορείς παρόλαυτα να προσέχεις, εγώ από τη μέρα που το έμαθα λέω καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου.. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά 💕🤞

Έχεις δίκιο.. απλά επειδή ήδη μ φωνάζει ο άνδρας μ να μη δουλεύω να κάτσω σπίτι (το θέλαμε πολύ το μωράκι και το προσπαθούσαμε δυο χρόνια) αφαιρέθηκα εχθές εντελώς κ εκανα πράγματα στον αυτόματο από συνηθεια, κ λέω άμα το μάθει θα με καρυδωσει και αν πάθει τπτ το μωρό θα με σφάξει 🙈. Πρέπει να κάθομαι στο γραφείο να κάνω τις δουλειές μου αλλά τι να κάνω έχω έρωτα μεγάλο με την πίστα και πρέπει να βγαίνω να τους ελέγχω κιόλας τι κάνουν Οποτε κάπως έτσι από συνηθεια εντελώς αυθόρμητα έβαλα λίγο χεράκι να βοηθήσω 🙈 θ το σταματήσω γτ φοβηθηκα εχθές 

Μωρέ μπράβο η αδερφή σου ! Ο Ηρακλής ο ίδιος ! Είδες άμα το θέλει η φύση θα έρθει αυτό παση θυσία.. 

να σας ζήσει και η ανηψιά ! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου

Εγώ μπήκα μόνο για να πω ότι και  σήμερα είμαι καθαρή από περίοδο και το άγχος χτυπάει κόκκινο..πιο πολύ γιατί έχω ακόμη πρησμένο στήθος.. συγγνώμη που δεν απαντάω και δε σχολιάζω τίποτα , πραγματικά και δεν προλαβαίνω και δε ξέρω, είμαι χαμένη στα δικά μου.. τεστ δεν έχω άλλο να κάνω,δε θέλω να αγοράσω και γενικά έχω μια άρνηση..φοβάμαι πολύ παρόλο που ο γιατρός με καθησυχάζει. Χθες είχε η μαμά μου το ραντεβού μαζί του για τεστ Παπ και της είπε να μου πει να μην αγχώνομαι καθόλου...αλλά δε το βλέπω να γίνεται.. δεν έχω κοιμηθεί καλά ,είμαι κουρασμένη και έχω ένα σωρό δουλειές σήμερα. 

Αυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου

Εγώ μπήκα μόνο για να πω ότι και  σήμερα είμαι καθαρή από περίοδο και το άγχος χτυπάει κόκκινο..πιο πολύ γιατί έχω ακόμη πρησμένο στήθος.. συγγνώμη που δεν απαντάω και δε σχολιάζω τίποτα , πραγματικά και δεν προλαβαίνω και δε ξέρω, είμαι χαμένη στα δικά μου.. τεστ δεν έχω άλλο να κάνω,δε θέλω να αγοράσω και γενικά έχω μια άρνηση..φοβάμαι πολύ παρόλο που ο γιατρός με καθησυχάζει. Χθες είχε η μαμά μου το ραντεβού μαζί του για τεστ Παπ και της είπε να μου πει να μην αγχώνομαι καθόλου...αλλά δε το βλέπω να γίνεται.. δεν έχω κοιμηθεί καλά ,είμαι κουρασμένη και έχω ένα σωρό δουλειές σήμερα. 

Αυτα..

Αχ βρε κορίτσι μου.. αυτό το μην αγχώνεσαι το άκουσα τόσες χιλιάδες φορές να ταν κ εύκολο ! Κάνε υπομονή κ κουραγιο προσπάθησε να αλλάξεις λίγο mindset εμένα αυτό με βοήθησε δλδ λέγε κάθε μέρα όταν θέλει να έρθει θα έρθει .. αλλά να το πιστέψεις! 
μ κ μετά τη δικη μ εμπειρία είμαι σίγουρη πια θα έρθει σε όλες μας ! 
Όσο για τις δουλειές καλό είναι σε κρατάνε απασχολημένη κ αυτό με βοήθησε εμένα σίγουρα να αφήσω το θέμα τ μωρού λίγο στην άκρη γτ δούλευα απειρες ώρες κ ακόμη δουελυω κ έτσι μάλλον χαλάρωσα λίγο από την εμμονή μ κ ήρθε το σποράκι 🙏🏼🙏🏼 στο εύχομαι ολόψυχα 🙏🏼❤️ σύντομα να μας ανεβάσεις θετικό τεστακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας, έχω ρωτήσει και άλλες φορές για πιθανά συμπτώματα εγκυμοσύνης που εν τέλει μάλλον ήταν στο μυαλό μου αλλά ρε κορίτσια κάθε μήνα ελπίζω και όλα τα ερμηνεύω σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Αυτό τον μήνα έγιναν εντατικές προσπάθειες τις ημέρες που μου υπέδειξε ο γιατρός μου και τώρα περιμένω να δω αν θα αδιαθετήσω. Κανονικά είναι να έρθει την Κυριακή. Εγώ πάντα γεμίζω με σπυράκια μια εβδομάδα πριν, πρήζεται το στήθος μου και πονάνε να πόδια μου. Αυτή τη φορά δεν έχω κάτι τέτοιο. Πονάω αρκετά κάτω αριστερά ( κάτι που δεν έχει ξαναγίνει) και νιώθω έντονα τσιμπήματα στο στήθος, κάτι σαν σουφλιές. Δεν είναι όμως ο κλασσικός πόνος που έχω πριν την περίοδο. Τι πιστεύετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου.. αυτό το μην αγχώνεσαι το άκουσα τόσες χιλιάδες φορές να ταν κ εύκολο ! Κάνε υπομονή κ κουραγιο προσπάθησε να αλλάξεις λίγο mindset εμένα αυτό με βοήθησε δλδ λέγε κάθε μέρα όταν θέλει να έρθει θα έρθει .. αλλά να το πιστέψεις! 
μ κ μετά τη δικη μ εμπειρία είμαι σίγουρη πια θα έρθει σε όλες μας ! 
Όσο για τις δουλειές καλό είναι σε κρατάνε απασχολημένη κ αυτό με βοήθησε εμένα σίγουρα να αφήσω το θέμα τ μωρού λίγο στην άκρη γτ δούλευα απειρες ώρες κ ακόμη δουελυω κ έτσι μάλλον χαλάρωσα λίγο από την εμμονή μ κ ήρθε το σποράκι 🙏🏼🙏🏼 στο εύχομαι ολόψυχα 🙏🏼❤️ σύντομα να μας ανεβάσεις θετικό τεστακι 

Αυτόν τον μήνα για μένα είναι διαφορετικά...αυτόν τον μήνα ιδανικά θέλω να μου έρθει περίοδος...φοβάμαι να ξεκινήσει εγκυμοσύνη με ένα τέτοιο μικρόβιο..όσο κ να μου λέει ο γιατρός μην ανησυχείς εγώ φοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...