Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σήμερα είναι η ημέρα ωορρηξίας σου αφού είναι πιο έντονο από εχθές 

Θα κάνω και αύριο να δω πως θα είναι.. λογικά αν πέσει θα είναι το θετικό σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θα κάνω και αύριο να δω πως θα είναι.. λογικά αν πέσει θα είναι το θετικό σήμερα 

Μα φαίνεται ξεκάθαρα ότι σήμερα είναι το θετικό... Η γραμμή ελέγχου είναι πιο έντονη από την άλλη... Δεν έχεις να δεις κάτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω πάλι έχω το αντίθετο πρόβλημα από εσενα

μου ήρθε η περιοδος στους 5 μήνες μετα που γέννησα και έχω πολύ μεγαλους κύκλους την τελευταία φορά μου ήρθε στις 53 μερες 

Προσπαθω να κοψω τον θηλασμό για να μπορεσω να το ρυθμίσω 

καταλαβαινω.. δεν θηλαζω οποτε δεν μπορω να εξηγησω τι συμβαινει.. τα νευρα ειναι στο θεο, μια ζεσταινομαι μια κρυωνω στο τελος με βλεπω να περνω τα βουνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η eva96 είπε:

καταλαβαινω.. δεν θηλαζω οποτε δεν μπορω να εξηγησω τι συμβαινει.. τα νευρα ειναι στο θεο, μια ζεσταινομαι μια κρυωνω στο τελος με βλεπω να περνω τα βουνα.

Μμμ ζόρικο ίσως θα πρέπει να πας σε ενδοκρινολόγο να το δείτε μαζί δεν πιστεύω πως είναι κάτι πάντως ίσως καποια ορμόνη σε παιδεύει και να θέλει να την ρυθμίσετε  

Δες το λίγο πως θα πάει αν σου συνεχίσει κλείσε ένα ραντεβού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Άφαντη μέχρι σήμερα η περίοδος... Κ τέλος κ οι πόνοι... Εκτός αν έρθει ξαφνικά το απόγευμα... 15 μέρα από ωορηξια... Εάν δεν έρθει κ αύριο να πάρω τηλέφωνο να πάω για εξέταση η να περιμένω παραπάνω μέρες κορίτσια? Γιατί σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με το σύστημα κάτω... Το αισθάνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Άφαντη μέχρι σήμερα η περίοδος... Κ τέλος κ οι πόνοι... Εκτός αν έρθει ξαφνικά το απόγευμα... 15 μέρα από ωορηξια... Εάν δεν έρθει κ αύριο να πάρω τηλέφωνο να πάω για εξέταση η να περιμένω παραπάνω μέρες κορίτσια? Γιατί σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με το σύστημα κάτω... Το αισθάνομαι...

Ξανακάνες τεστ;;; κάνε πάλι να δεις... Αν δεν είσαι έγκυος είναι απλά ένας άστατος κύκλος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ξανακάνες τεστ;;; κάνε πάλι να δεις... Αν δεν είσαι έγκυος είναι απλά ένας άστατος κύκλος... 

Έκανα προχθές αν ήταν θα είχε δείξει.... Αυτό αν είναι άστατος να βρούμε γιατί μήπως το διορθώσουν... Γιατί κ ζαλίζομαι κ ανακατευομαι κ μωράκι δεν βλέπω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Έκανα προχθές αν ήταν θα είχε δείξει.... Αυτό αν είναι άστατος να βρούμε γιατί μήπως το διορθώσουν... Γιατί κ ζαλίζομαι κ ανακατευομαι κ μωράκι δεν βλέπω 😂

αυτο δεν ισχύει πάντα, υπάρχουν γονιμοποιήσεις και εμφυτεύσεις που μπορεί να παίρνουν λίγο παραπάνω και να αργούν να δείξουν. όσο δεν βλέπουμε αίμα ελπίζουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloκαι @Elk χρόνια πολλά κορίτσια μου!!! Ό,τι επιθυμείτε εύχομαι!!! Υγεία και χαρά!!😍😍 

Να ξεχειλίζει αγάπη η αγκαλιά σας!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2023 at 3:38 ΜΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Τώρα το είδα αυτοοο! Φοβάμαι κ εγώ διαβάζω για αποκολλήσεις ! Κ εγώ το σκεφτόμουν αυτό για το τεστ αλλά δες πιο κάτω την απάντηση της MyNa όντως τ διαβάζαμε ανάποδα είναι η γραμμή ελέγχου επειδή ήταν ήδη υψηλή γ χοριακη τράβηξε το αποτέλεσμα όλο το χρωμα 🙈🙈 

 

 

την αποκόλληση την έπαθες στο ταξίδι ;;; Η την είχες ;; Εγώ μάλλον είμαι 6-7 εβδομάδα τώρα δυστυχώς λόγω ασταθής περίοδος κανεις δν είναι σίγουρος! Πάντως επειδή η σύλληψη 100000% έγινε 13/4 μήπως γντ έτσι να υπολογιστεί με πιο μεγάλη ακρίβεια ; Η περίοδος ήταν 4/4 ! 

Την αποκόλληση την έπαθα πριν το ταξίδι αλλά τότε δεν ήξερα ότι ήταν αποκόλληση 😅 Για αυτό πήγα και το ταξίδι μου αμέριμνη 😅 Εννοείται θα σου πει ο γιατρός σου τι θα κάνεις, αλλά αν είναι όλα καλά δεν νομίζω να στο απαγορεύσει! 

Βρε συ πως ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη; Με μια φορά το πιάσατε;! Πιστεύω πως ναι αν ξέρεις πότε το πιάσατε θα βοηθήσει και τον γιατρό. Αλλά γενικά από το μέγεθος του σάκου ή του εμβρύου βγάζουν περίπου πόσο εβδομάδων έγκυος είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Έκανα προχθές αν ήταν θα είχε δείξει.... Αυτό αν είναι άστατος να βρούμε γιατί μήπως το διορθώσουν... Γιατί κ ζαλίζομαι κ ανακατευομαι κ μωράκι δεν βλέπω 😂

Ναι, όπως λέει και η μισοφέγγαρο μην το αποκλείεις καθόλου!!! Ζαλίζεσαι και ανακατεύεσαι άρα οι πιθανότητες είναι 50% είσαι έγκυος!!

Αν τελικά σου έρθει περίοδος, που μακάρι να μην έρθει🙏🙏 θα κάνεις ορμονικές?? Νομίζω κάτι τέτοιο μας είχες πει αν δεν κάνω λάθος! εγώ θα ξανακάνω ορμονικές σε αυτόν τον κύκλο την τρίτη μέρα σύμφωνα με οδηγίες ενδοκρινολόγου! και αναλόγως με το πότε θα αδιαθετήσω θα ελέγξουμε και την προγεστερόνη..

Επίσης είμαι κι εγώ στην αναμονή.. σε 5 μέρες με βάση το ημερολόγιο.. για να δούμε.. εδώ και αρκετές μέρες πάντως πρήζεται το στήθος μου το βράδυ..και γενικά όποτε κοιμηθώ.. ξυπνάω και είναι τσίτα..και μετά μέσα στη μέρα ξεπρήζεται.. και το έχω απορία! κι εσείς ξυπνάτε με πρησμένο και ξεπρήζεται μετά?

επίσης είμαι μέσα στα νεύρα...😭

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

αυτο δεν ισχύει πάντα, υπάρχουν γονιμοποιήσεις και εμφυτεύσεις που μπορεί να παίρνουν λίγο παραπάνω και να αργούν να δείξουν. όσο δεν βλέπουμε αίμα ελπίζουμε! 

Ισχύει 🙏 θα δείξει κ σήμερα αν δεν έρθει η περίοδος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας!! Σας διαβάζω καιρό αλλά γράφω πρώτη φορά σ'αυτο το ποστ...

Μετά από πολλή μελέτη όσων γράφετε, ήθελα να πω τις απορίες μου. 

Πήρα κ γω για πρώτη φορά τεστακια ωορρηξιας, μιας κ από αυτό το μήνα αποφασισαμε να αρχίσουμε κ μεις προσπάθειες για μπεμπάκι. Η πρώτη μου ερώτηση λοιπόν έχει να κάνει με τα τεστ. Δε σας αγχώνουν??? Εγώ νομίζω ότι μου δημιουργούν τόσο στρες που θα μου κοπούν οι ωορρηξιες μόνο κ μόνο από αυτό! Δευτερον , έχω μπερδευτεί. Πότε βγαίνει θετικό τελικά? Βγαίνει 1 μέρα πριν την ωορρηξια? 

Δεύτερον. Σας βλέπω όλες πολύ προγραμματισμένες,  οργανωμένες κλπ , κάτι που με τίποτα δε μπορώ να πω για μας! Δηλ δεν υπολογίζω ακριβώς μέρες και σίγουρα δεν κάνουμε κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα σεξ. Όπως τύχει. Είναι και ο δικός μου με πολύωρη και κουραστική δουλειά κ δε θέλω να τον βάλω στο τρυπάκι "ας σερνεσαι, θα το κάνουμε".

Οπότε έρχεται κ η επόμενη ερώτηση. 

Έχω κύκλο 27-28 ημερών κ καμιά φορά 24-25. Αυτό το μήνα πχ είχαμε επαφή 7η, 10η, 13η και 14η μέρα του κύκλου. Είναι λίγες και ανοργανωτες οι προσπάθειες, και έτσι αποκλείεται να πετύχουμε τίποτα?? 

Επίσης έκανα τεστ αλλά δεν πήρα ακόμα θετικό. Όμως και αυτά χωρίς πρόγραμμα, επειδή όπως σας είπα με αγχώνει. Έκανα περίπου κάθε 24-36 ώρες. Μπορεί να έγινε αύξηση της ορμόνες κ να μην την πέτυχα καν?

Πάντως νομίζω ότι κάνω ωορρηξια κανονικά γιατί κάθε μήνα στις 12-15 μέρες έχω πονακια, πιο συχνά δεξιά, υγρά κλπ.... παίζει να έχω συμπτώματα ωορρηξιας χωρίς ωορρηξια?

 

Ξέρω σας έπρηξα. Είναι που σας διαβάζω καιρο, σκέφτομαι τόσα, και τα είπα μαζεμένα! Συγνώμη προκαταβολικά! Όμορφη Κυριακή εύχομαι και νησιώτικα φιλιά σας στέλνω!! 

 

 

Καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Πάρε τον χρόνο σου και σιγά σιγά θα καταλάβεις τον εαυτό σου! Ξεκίνα να παρατηρείς και να σημειώνεις!! Αν ο κύκλος σου είναι ασταθής ίσως σου πάρει και λίγο παραπάνω χρόνο! 

Να μην αγχωθείς!! Και να μην αγχώσεις τον σύντροφό σου γιατί μπορεί να πετύχεις τα αντίθετα αποτελέσματα!!! Εμείς όταν κάναμε το σπερμοδιάγραμμα, πριν το δείξουμε στον γιατρό, νομίζαμε ότι είναι πολύ κακό και το είχε πάρει κατάκαρδα ο άντρας μου, για δέκα μέρες δεν... μετά όταν μας είπε ο γιατρός ότι οκ είναι πήρε τα πάνω του!!😁😁😁

Οπότε να μην πιέζεστε! ΄΄Αλλά και όποτε έχετε όρεξη να μη χάνετε την ευκαιρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ισχύει 🙏 θα δείξει κ σήμερα αν δεν έρθει η περίοδος....

Αν δεν έρθει, αύριο πρωί πρωί κάνε οπωσδήποτε τεστ! Θα περιμένουμε με αγωνία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αν δεν έρθει, αύριο πρωί πρωί κάνε οπωσδήποτε τεστ! Θα περιμένουμε με αγωνία...

Δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά ναι κορίτσι μου εάν δεν έρθει θα κάνω πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές❤️❤️❤️ εύχομαι και εγώ με την σειρά μου σε όλες σας να έρθει σύντομα  το μπεμπακι σας και να τα λέμε σε άλλο θεματάκι με τίτλο εγκυουλες 2023 ❤️❤️❤️ μα πάνω από όλα εύχομαι υγεια σε εσάς στις οικογένειες σας και σε όσους αγαπατεεεεε😍😍😍😍😍 

Εγώ σήμερα είμαι 8 μέρες μετά το θετικο ωορρηξιας και 6 μέρες μετά την υποτιθέμενη ωορρηξια ! Από συμπτώματα δεν έχω απολύτως τπτ! Από ψυχολογία είμαι λίγο στεναχωρημένη καθώς αύριο φεύγει ο Δικος μου για 12-13 μέρες 😞 το μόνο θετικο είναι ότι θα πάω και εγώ αυριο στον τόπο μου να δω τους δικούς μου και την ανιψουλα μου ❤️ 

@cat12 εύχομαι κοριτσάκι μου αύριο το τεστακι σου να είναι θετικοοοοοοοο ❤️❤️❤️🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές❤️❤️❤️ εύχομαι και εγώ με την σειρά μου σε όλες σας να έρθει σύντομα  το μπεμπακι σας και να τα λέμε σε άλλο θεματάκι με τίτλο εγκυουλες 2023 ❤️❤️❤️ μα πάνω από όλα εύχομαι υγεια σε εσάς στις οικογένειες σας και σε όσους αγαπατεεεεε😍😍😍😍😍 

Εγώ σήμερα είμαι 8 μέρες μετά το θετικο ωορρηξιας και 6 μέρες μετά την υποτιθέμενη ωορρηξια ! Από συμπτώματα δεν έχω απολύτως τπτ! Από ψυχολογία είμαι λίγο στεναχωρημένη καθώς αύριο φεύγει ο Δικος μου για 12-13 μέρες 😞 το μόνο θετικο είναι ότι θα πάω και εγώ αυριο στον τόπο μου να δω τους δικούς μου και την ανιψουλα μου ❤️ 

@cat12 εύχομαι κοριτσάκι μου αύριο το τεστακι σου να είναι θετικοοοοοοοο ❤️❤️❤️🤞🤞🤞

Κορίτσι μου χρόνια πολλά!!!! Να περάσεις όμορφα με την οικογένειά σου!!!! Δύσκολο να είναι θετικό αλλα τουλάχιστον θα πάω να με δει ο γιατρός να μου φύγει το άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες και από μένα! Εγώ σήμερα είμαι 15η μέρα του κύκλου, θα κάνω ένα τεστ ωορρηξίας το μεσημέρι πάλι, αφού μου έχουν μείνει 3-4 να μην πάνε χαμένα. Τώρα έγινε και δεν τη βρήκα, δεν έγινε ακόμα, δεν έγινε καθόλου, δε θα μάθουμε ποτέ! Έχω και γυναικολόγο το απόγευμα και είμαι αγχωμένη, έχω 2 χρόνια να κοιτάξω το μικρό ινομύωμα, έχω και τα διπλά να κάνω τεστ παπ (ναι βρίστε με), ας ελπίσουμε να μη με πετάξει απ' το παράθυρο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

@Mpourmpouloκαι @Elk χρόνια πολλά κορίτσια μου!!! Ό,τι επιθυμείτε εύχομαι!!! Υγεία και χαρά!!😍😍 

Να ξεχειλίζει αγάπη η αγκαλιά σας!!❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά και εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσενα 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα σε όλες και από μένα! Εγώ σήμερα είμαι 15η μέρα του κύκλου, θα κάνω ένα τεστ ωορρηξίας το μεσημέρι πάλι, αφού μου έχουν μείνει 3-4 να μην πάνε χαμένα. Τώρα έγινε και δεν τη βρήκα, δεν έγινε ακόμα, δεν έγινε καθόλου, δε θα μάθουμε ποτέ! Έχω και γυναικολόγο το απόγευμα και είμαι αγχωμένη, έχω 2 χρόνια να κοιτάξω το μικρό ινομύωμα, έχω και τα διπλά να κάνω τεστ παπ (ναι βρίστε με), ας ελπίσουμε να μη με πετάξει απ' το παράθυρο.... 

Όλα καλά θα πάνε!! Όμως να μην αμελείς τον έλεγχο της υγείας σου! Μια φορά άργησα κι εγώ, δύο χρόνια, με μάλωσε και είχε και δίκιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου χρόνια πολλά!!!! Να περάσεις όμορφα με την οικογένειά σου!!!! Δύσκολο να είναι θετικό αλλα τουλάχιστον θα πάω να με δει ο γιατρός να μου φύγει το άγχος....

Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️❤️❤️ γτ κάλε δύσκολο;;; Πριν τρεις μέρες έκανες τεστ όποτε μπορεί και να μην έδειχνε! Εχε πίστη ❤️ αν όμως δεν.. εννοειται να πας να σε δει για να χαλαρώσεις! Περίμενουμε το αυριανό τεστακι σου❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα σε όλες και από μένα! Εγώ σήμερα είμαι 15η μέρα του κύκλου, θα κάνω ένα τεστ ωορρηξίας το μεσημέρι πάλι, αφού μου έχουν μείνει 3-4 να μην πάνε χαμένα. Τώρα έγινε και δεν τη βρήκα, δεν έγινε ακόμα, δεν έγινε καθόλου, δε θα μάθουμε ποτέ! Έχω και γυναικολόγο το απόγευμα και είμαι αγχωμένη, έχω 2 χρόνια να κοιτάξω το μικρό ινομύωμα, έχω και τα διπλά να κάνω τεστ παπ (ναι βρίστε με), ας ελπίσουμε να μη με πετάξει απ' το παράθυρο.... 

αν έγινε πρόσφατα ίσως το δει ο γιατρός σου! Αν πάλι δεν έγινε ακόμη θα το δει και πάλι και θα σου πει ποτέ περίπου θα γίνει! Αχ και εγώ παλια αυτά έκανα ! Άφηνα 2 χρόνια να περάσουν και μετά πήγαινα ! Όλα καλά θα είναι απλά από εδώ και περα φρόντισε να πηγαίνεις πιο εντατικά κορίτσι μου! Περιμενουμε τα νέα σου από τον γιατρό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω και κάτι άλλο μιας και τα λέμε όλα εδώ?🤭🤭

Εσείς ποιες μέρες του κύκλου θέλετε πιο πολύ επαφούλες?

Χθες και σήμερα ενώ περιμένω περίοδο βρίσκομαι σε μια αναστάτωση μονίμως!!! περιμένω να σχολάσω να βρω τον αντρούλη μου στο σπίτι και ελπίζω να έχει κι εκείνος την ίδια όρεξη! χεχε

Λέτε να με επηρέασε η άνοιξη και τα λουλουδάκια?😁

Μήπως είναι αυτό σύμπτωμα εγκυμοσύνης?

😁 Θα 'θελα!!! χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@singing in the rain @Mpourmpoulo έχετε δίκιο, απλά να, το άφησα αρχικά λίγους μήνες παραπάνω απ' ότι έπρεπε και μετά όσο πέρναγε ο καιρός όλο και φοβόμουν το κράξιμο που άργησα, και τόσο το άφηνα κι άλλο. Ξέρω καμία λογική!! 

@singing in the rain εγώ κάτι παθαίνω κοντά στις μέρες τις ωορρηξίας και πριν την περίοδο. Δηλ περίπου 10-15η μέρα και 25-28η. Αλλά πριν την περίοδο έχω αρκετό πόνο πρήξιμο κλπ και είναι λιγότερο έντονο, τις μέρες της ωορρηξίας όμως μπορεί να γίνω και επικίνδυνη 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια να σας πω και κάτι άλλο μιας και τα λέμε όλα εδώ?🤭🤭

Εσείς ποιες μέρες του κύκλου θέλετε πιο πολύ επαφούλες?

Χθες και σήμερα ενώ περιμένω περίοδο βρίσκομαι σε μια αναστάτωση μονίμως!!! περιμένω να σχολάσω να βρω τον αντρούλη μου στο σπίτι και ελπίζω να έχει κι εκείνος την ίδια όρεξη! χεχε

Λέτε να με επηρέασε η άνοιξη και τα λουλουδάκια?😁

Μήπως είναι αυτό σύμπτωμα εγκυμοσύνης?

😁 Θα 'θελα!!! χεχε

Κορίτσι μου πολύ πιθανό να είναι και συμπτώμα🤞 ποτέ περιμενεις να αδιαθετήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...