Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Βρε τι λες! Τι συγγνώμη?! Εδώ τα λέμε όλα ! Και καλά κάνουμε!!!

Εγώ δεν το είχα συζητήσει με την γυναικολο μου καθόλου. Τώρα με τον παλιό γυναικολόγο μου θα το κουβεντιάσω. Εγώ είμαι 37 . 

Αχ πολύ χαίρομαι που είμαστε συνομίλικες χεχε ! Γενικά παίζουμε 25 με 40? Για πείτε κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Βρε τι λες! Τι συγγνώμη?! Εδώ τα λέμε όλα ! Και καλά κάνουμε!!!

Εγώ δεν το είχα συζητήσει με την γυναικολο μου καθόλου. Τώρα με τον παλιό γυναικολόγο μου θα το κουβεντιάσω. Εγώ είμαι 37 . 

Εσύ κορίτσι μου γτ άλλαξες γυναικολόγο;

Να πω κι εγώ κάτι..νομίζω ότι ο δικός μου δε με έψαξε πολύ, μου έδωσε προθεσμία ένα εξάμηνο και μετά βλέπουμε λέει..πιο πολύ με την ενδοκρινολόγο ψάχνομαι να πω την αλήθεια..🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πάνε πάνε τις βιταμίνες κραμπερι. Είναι φυτικές.  Τι να πω πια!! Περαστικά σου μπουρμπουλακι μου! Πινε όσο νερό αντέχεις να πιεις. Και μην σκας στην αναμονή μαζί θα είμαστε. Και γω θα κάνω αύριο καλλιέργεια! 

 

Αχ κορίτσι μου τι τραβάμε ! Θα παρω το μεσημερι στο ιατρείο θα μιλήσω με τον γυναικολόγο μου και θα δω τι θα μου πει ! Αύριο θα πάω για καλλιεργεια και θα βγει το Σάββατο ! Όποτε θα παρω τηλ ένα διαγνωστικό που βρήκα που λέει στο ιντερνετ ότι είναι ανοιχτό και το Σάββατο όποτε μήπως βγουν το Σάββατο τα αποτελέσματα και θα πω στον γιατρό ότι αν βγουν το Σάββατο αν μπορώ να στείλω τα απότελεαματα και να μου τι αντιβίωση να παρω ωστε να μην αφήσω τις μέρες να περνάνε ! Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο ουρολόγος είναι απόλυτος όπως σου είπε και η μαία ! Στα είπε πολύ τραγικά ! Εμένα ο Δικος μου είχε αυτό το μικρόβιο και σε ένα μηνα έφυγε με αντιβίωση ! Επίσης υπάρχουν αντιβιωσεις που δεν επηρεάζουν την εγκυμοσυνη και το έμβρυο και διάβασα σε φόρουμ ότι παρά πολλές κοπέλες πήραν αντιβίωση για ουρολοιμώξεις και τους τις έδωσε ο γυναικολόγος τους! Το μεσημερι θα σας πω και εγώ τι μου είπε ο γυναικολόγος μου! Όλα καλά θα μας πανε κοριτσάκι μου🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Είναι όντως μάτι ομαδικό όλες συγκεκριμένα από ουρολοίμωξη!!! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση σε όλες!!! Κ εγώ 10η μέρα σήμερα ο πόνος περιόδου δεν έχει σταματήσει κ έχω όλο τσιμπήματα, λίγα υγρα κ φούσκωμα... Αλλά εκεί που ένιωθα θετική ότι έχει γίνει κάτι καλό ξύπνησα σήμερα κ νιώθω ότι δεν τα καταφέραμε ούτε αυτήν τη φορά... Η θερμοκρασία μου παίζει 36,7 κ 36,8... Γενικά εσείς κορίτσια πόσο καιρό προσπαθείτε σύνολο? Εγω περιμένω αν αδιαθετησω να πάω κατευθείαν στον γιατρό να απαιτήσω εξετάσεις. Ειδικά αν έχω σταγόνες αίματος ξανά...

Αχ δεν ξερω τι πάθαμε πραγματικά! 🙄 κορίτσι μου τα συμπτώματα αυτά που αναφέρεις εμένα μου φαίνονται πολύ θετικα🥰 μακάρι σε λίγες μέρες να δεις θετικο τεστακι! Παρόλα αυτά αν δεν είσαι που το απευχθομαι να του πεις να κανεις εξετάσεις ! Σαλπιγγογραφια ορμονικές αμη και σπερμοδιαγραμμα ο αντρουλης σου! Εγώ προσπαθώ στοχευμένα με παρακολούθηση ωορρηξιας από τον Οκτώβριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Εσύ κορίτσι μου γτ άλλαξες γυναικολόγο;

Να πω κι εγώ κάτι..νομίζω ότι ο δικός μου δε με έψαξε πολύ, μου έδωσε προθεσμία ένα εξάμηνο και μετά βλέπουμε λέει..πιο πολύ με την ενδοκρινολόγο ψάχνομαι να πω την αλήθεια..🙄🙄

Τι εξετάσεις έχεις κάνει μέχρι τώρα και ποσό καιρο προσπαθείς; Στον ενδοκρινολόγο γιατί πας έχεις θυρεοειδή αν Θυμαμαι καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Εσύ κορίτσι μου γτ άλλαξες γυναικολόγο;

Να πω κι εγώ κάτι..νομίζω ότι ο δικός μου δε με έψαξε πολύ, μου έδωσε προθεσμία ένα εξάμηνο και μετά βλέπουμε λέει..πιο πολύ με την ενδοκρινολόγο ψάχνομαι να πω την αλήθεια..🙄🙄

Αυτός ο γυναικολόγος είναι λίγο χμ ,πως να το εξηγήσω,δεν νιώθεις ότι μπορείς να δημιουργήσεις "δεσμό" . Οι μισόι που τον ξέρουν πίνουν νερό στο όνομα του ,οι άλλοι μισοί λένε πως πηγές σε αυτόν μωρέ?( Λόγω χαρακτήρα και ότι όπως είπα είναι πιο απόμακρος). Ένιωθα ασφάλεια όμως μαζί του γιατί είναι γιατρός που αναλαμβάνει πολύ δύσκολα περιστατικά και το σέβομαι . Δε φοβάται. απλά όταν γέννησα επειδή γέννησα στο δημόσιο νοσοκομείο που είναι δεν με φρόντισε καθόλου. Δε με πρόσεξε άσχετα αν πληρώθηκε κανονικά ( και ήταν και εφημερία του οπότε θα μπορούσα κάλλιστα να μη πληρώσω) . Δεν μου έκαναν επισκληριοδιο και επειδή πήγα με πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης απλά τα είδα όλα. Έχω αντοχή στον πόνο αλλά αυτό ήταν το κάτι άλλο. Γιατί κατά κανόνα όταν πας με πρόκληση κάνεις επισκληριδιο γιατί οι τεχνητοί πόνοι είναι μακράν πιο δυνατοί από τους φυσιολογικούς επειδή πρέπει να προσπαθήσεις να κάνεις το μωρό να βγει χωρίς να είναι έτοιμο! Μετά που γέννησα ήρθε μόνο μια μέρα την δεύτερη νομίζω για δύο λεπτά μόνο και δεν τον ξαναείδα. Αυτό ήταν το παράπονο μου. Όχι δλδ σαν γιατρό αλλά σαν αντιμετωπιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Αυτός ο γυναικολόγος είναι λίγο χμ ,πως να το εξηγήσω,δεν νιώθεις ότι μπορείς να δημιουργήσεις "δεσμό" . Οι μισόι που τον ξέρουν πίνουν νερό στο όνομα του ,οι άλλοι μισοί λένε πως πηγές σε αυτόν μωρέ?( Λόγω χαρακτήρα και ότι όπως είπα είναι πιο απόμακρος). Ένιωθα ασφάλεια όμως μαζί του γιατί είναι γιατρός που αναλαμβάνει πολύ δύσκολα περιστατικά και το σέβομαι . Δε φοβάται. απλά όταν γέννησα επειδή γέννησα στο δημόσιο νοσοκομείο που είναι δεν με φρόντισε καθόλου. Δε με πρόσεξε άσχετα αν πληρώθηκε κανονικά ( και ήταν και εφημερία του οπότε θα μπορούσα κάλλιστα να μη πληρώσω) . Δεν μου έκαναν επισκληριοδιο και επειδή πήγα με πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης απλά τα είδα όλα. Έχω αντοχή στον πόνο αλλά αυτό ήταν το κάτι άλλο. Γιατί κατά κανόνα όταν πας με πρόκληση κάνεις επισκληριδιο γιατί οι τεχνητοί πόνοι είναι μακράν πιο δυνατοί από τους φυσιολογικούς επειδή πρέπει να προσπαθήσεις να κάνεις το μωρό να βγει χωρίς να είναι έτοιμο! Μετά που γέννησα ήρθε μόνο μια μέρα την δεύτερη νομίζω για δύο λεπτά μόνο και δεν τον ξαναείδα. Αυτό ήταν το παράπονο μου. Όχι δλδ σαν γιατρό αλλά σαν αντιμετωπιση

Κατάλαβα κορίτσι μου 🙁 και στην αδερφη μου ο εξωσωματικός της που ήταν και ο μαιευτήρας της δεν πήγε καθόλου να την δει ούτε για ένα λεπτό ! Με το που γέννησε κάλεσε στο γραφείο τον γαμπρό μου πήρε την αμοιβή του και μη τον είδατε! Επίσης να συμπληρώσω ότι γέννησε σε δημόσιο νοσοκομείο που ήταν ο γιατρός αυτός εκεί! Όμως παρόλα αυτά θεωρείται ο καλύτερος στην υπογονιμότητα στο μέρος που μένει η αδερφη μου ! Όπως και να έχει κράτησε τον για περιπτώσεις που μπορεί να ανταποκριθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Βρε τι λες! Τι συγγνώμη?! Εδώ τα λέμε όλα ! Και καλά κάνουμε!!!

Εγώ δεν το είχα συζητήσει με την γυναικολο μου καθόλου. Τώρα με τον παλιό γυναικολόγο μου θα το κουβεντιάσω. Εγώ είμαι 37 . 

Κ εγώ σε λίγους μήνες 37... Ιδια ηλικία έχουμε 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ δεν ξερω τι πάθαμε πραγματικά! 🙄 κορίτσι μου τα συμπτώματα αυτά που αναφέρεις εμένα μου φαίνονται πολύ θετικα🥰 μακάρι σε λίγες μέρες να δεις θετικο τεστακι! Παρόλα αυτά αν δεν είσαι που το απευχθομαι να του πεις να κανεις εξετάσεις ! Σαλπιγγογραφια ορμονικές αμη και σπερμοδιαγραμμα ο αντρουλης σου! Εγώ προσπαθώ στοχευμένα με παρακολούθηση ωορρηξιας από τον Οκτώβριο!

Είχα κάνει τον Νοέμβριο νομίζω ορμονικές αμη κ τα άλλα κ είχαν βγει πολύ καλά... Αυτά θέλω να του ζητήσω πάλι... Κ σαλπιγγογραφια έναν μήνα νομίζω πριν την εγκυμοσύνη.... Οπότε δεν νομίζω να μου πει να κάνω πάλι... Σπερματοδιαγραμμα είχε κάνει πριν έναν χρόνο κ του έχουν βγει πολύ καλές κ ο γιατρός είπε ότι είναι οκ κ συνεχίζουμε προσπάθειες.... Αλλά λες να ζητήσω να κάνει πάλι μην άλλαξε κάτι?? Από τον Οκτώβριο ε?  Καλά δες τώρα μετά την ασαλπιγγογραφια πόσο σύντομα θα έχεις θετικό τεστακιιιιιι!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα να διαβασω τώρα τα νέα σας. Και έχω πάθει σοκ! Και εγώ σηκώθηκα με συμπτώματα ουρολοίμωξης. Τι γίνεται; Μου έγραψες αντιβίωση αλλα ειπα αφου δεν είναι και τοσο χαλια η κατάσταση περνω χαπακια Cranberry από το φαρμακείο, είναι και φυτικά. Αν δω και δεν υποχωρήσει μέχρι αύριο δεν την γλιτώνω την αντιβίωση.

Καλε τι μάτι κακο είναι αυτό;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Είχα κάνει τον Νοέμβριο νομίζω ορμονικές αμη κ τα άλλα κ είχαν βγει πολύ καλά... Αυτά θέλω να του ζητήσω πάλι... Κ σαλπιγγογραφια έναν μήνα νομίζω πριν την εγκυμοσύνη.... Οπότε δεν νομίζω να μου πει να κάνω πάλι... Σπερματοδιαγραμμα είχε κάνει πριν έναν χρόνο κ του έχουν βγει πολύ καλές κ ο γιατρός είπε ότι είναι οκ κ συνεχίζουμε προσπάθειες.... Αλλά λες να ζητήσω να κάνει πάλι μην άλλαξε κάτι?? Από τον Οκτώβριο ε?  Καλά δες τώρα μετά την ασαλπιγγογραφια πόσο σύντομα θα έχεις θετικό τεστακιιιιιι!!!! 🥰🥰🥰🥰

Κοριτσάκι μου αφού έκανες τος εξετάσεις αυτές και είναι μια χαρα ε δεν έχεις θέμα ❤️ επανάληψη κάνε μόνο αν θέλεις ορμονικές και ο αντρουλης σου ένα σπερμοδιαγραμμα για να σου φύγει από το μυαλό αν και πιστεύω ότι δεν χρειάζεται  γιαυτο σου είπε έτσι και ο γυναικολόγος σου! Επίσης αφού είχες μια φορά συλληψη είναι πολύ θετικο και συντομα θα έχεις πάλι είμαι σιγουρη ! Το μπεμπακι ειναι κοντά❤️ μακαριιιι κορίτσι μου ! Προς τη παρών να δω τι γινετε με την ουρολοίμωξη αν έχω 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μπήκα να διαβασω τώρα τα νέα σας. Και έχω πάθει σοκ! Και εγώ σηκώθηκα με συμπτώματα ουρολοίμωξης. Τι γίνεται; Μου έγραψες αντιβίωση αλλα ειπα αφου δεν είναι και τοσο χαλια η κατάσταση περνω χαπακια Cranberry από το φαρμακείο, είναι και φυτικά. Αν δω και δεν υποχωρήσει μέχρι αύριο δεν την γλιτώνω την αντιβίωση.

Καλε τι μάτι κακο είναι αυτό;;;;;

Πλάκα κανεις!!! Κάλε τι εχουμε παθει Παναγία μου❤️ σου έγραψε προληπτικά αντιβίωση ή έκανες καλλιεργεια και σου βγήκε μικρόβιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ πολύ χαίρομαι που είμαστε συνομίλικες χεχε ! Γενικά παίζουμε 25 με 40? Για πείτε κορίτσια!!

Εγώ είμαι 35 και προσπαθώ για το τρίτο μου μωράκι.. Το πρώτο γιο μου τον έκανα 24 χρόνων και τον δεύτερο 27 χρόνων 😘☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μπήκα να διαβασω τώρα τα νέα σας. Και έχω πάθει σοκ! Και εγώ σηκώθηκα με συμπτώματα ουρολοίμωξης. Τι γίνεται; Μου έγραψες αντιβίωση αλλα ειπα αφου δεν είναι και τοσο χαλια η κατάσταση περνω χαπακια Cranberry από το φαρμακείο, είναι και φυτικά. Αν δω και δεν υποχωρήσει μέχρι αύριο δεν την γλιτώνω την αντιβίωση.

Καλε τι μάτι κακο είναι αυτό;;;;;

Ο Χριστός και η Παναγία 🙏🙏🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿 Εμένα με πεθαίνει ο λαιμός μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα μετονομάσω το γκρουπ σε 

"ΠΤΈΡΥΓΑ ΤΟΥ ΚΑΤ" 🤣

καλεεεεε τι έγινε;;; 🙏🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πλάκα κανεις!!! Κάλε τι εχουμε παθει Παναγία μου❤️ σου έγραψε προληπτικά αντιβίωση ή έκανες καλλιεργεια και σου βγήκε μικρόβιο;

Οχι μου είπε να κανω καλλιέργεια και μόλις βγουν τα αποτελέσματα να ξεκινήσω την αντιβίωση. Αύριο θα παω, αλλά είπα προληπτικά να πάρω κατι φυτικό μήπως βοηθήσει. Δεν θέλω παλι χημικά... Θελω να ηρεμήσει λίγο ο οργανισμός μου🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα στο διαγνωστικό και μου είπε ότι μπορώ να κάνω και σήμερα καλλιεργεια απλά να πληθω με νεράκι και να ουρήσω στο κυπελλάκι πριν βάλω εσώρουχο και τα αποτελέσματα θα βγουν την Παρασκευή! Τώρα θα παρω στο ιατρείο του γυναικολόγου μου να δούμε τι θα μου πει! Σας ενημερώνω σε λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ο Χριστός και η Παναγία 🙏🙏🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿 Εμένα με πεθαίνει ο λαιμός μου... 

ωραία και εσυ 🙄 εμείς κάλε είμαστε για επισκευή και ανακύκλωση 🤣 περαστικά κορίτσι μου ! Και εγώ έχω μια ενόχληση στον λαιμό 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Οχι μου είπε να κανω καλλιέργεια και μόλις βγουν τα αποτελέσματα να ξεκινήσω την αντιβίωση. Αύριο θα παω, αλλά είπα προληπτικά να πάρω κατι φυτικό μήπως βοηθήσει. Δεν θέλω παλι χημικά... Θελω να ηρεμήσει λίγο ο οργανισμός μου🙏🏻

Κορίτσι μου σου εύχομαι να φύγουν τα συμπτώματα και να μην είναι ουρολοίμωξη ! Εγώ θα πάω το απόγευμα ουρα στο διαγνωστικό για να βγουν τα αποτελέσματα την Παρασκευή και θα πάρω τηλ και τον γυναικολόγο σε λίγο που θα πάει στο ιατρειο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2η ενημέρωση σας έχω τρελάνει 😂 πήρα και τον γιατρό και μου είπε μόλις βγουν τα αποτελέσματα να του τα στείλω σε μειλ ή στο βαιπερ ! Φυσικα θα τα στείλω στο βαιπερ για να απαντήσει πιο γρηγορα😂 το απόγευμα θα πάω τα ουρα στο διαγνωστικό αυταααα! @Girly εχουμε νεοτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι εξετάσεις έχεις κάνει μέχρι τώρα και ποσό καιρο προσπαθείς; Στον ενδοκρινολόγο γιατί πας έχεις θυρεοειδή αν Θυμαμαι καλά;;

Πήγα για να δω τον θυρεοειδή επειδή είχε η μητέρα μου, αλλά είμαι μια χαρά δεν έχω κάτι! Και σκέφτηκα να συζητήσω και τα ορμονικά μου μιας και ειναι και οι ενδοκρινολόγοι πέρα από τους γυναικολόγους ειδικοί στις ορμόνες!

Είναι μια πολύ καλή γιατρός που μου φαίνεται και γνώστης και με έχει βοηθήσει πολύ να ξεαγχωθώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ είμαι 35 και προσπαθώ για το τρίτο μου μωράκι.. Το πρώτο γιο μου τον έκανα 24 χρόνων και τον δεύτερο 27 χρόνων 😘☺️

Να σου ζήσουν τα μαναράκια!! Να ευχηθώ με μία κόρη τώρα?!! 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Πήγα για να δω τον θυρεοειδή επειδή είχε η μητέρα μου, αλλά είμαι μια χαρά δεν έχω κάτι! Και σκέφτηκα να συζητήσω και τα ορμονικά μου μιας και ειναι και οι ενδοκρινολόγοι πέρα από τους γυναικολόγους ειδικοί στις ορμόνες!

Είναι μια πολύ καλή γιατρός που μου φαίνεται και γνώστης και με έχει βοηθήσει πολύ να ξεαγχωθώ!!

Καλά έκανες κορίτσι μου ❤️ γενικότερα πι ενδοκρινολόγοι έχουν περισσότερες γνώσεις σε ορμονολογικα και ενδοκρινικα (αν το λέω σωστα😂) θεματα❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλά έκανες κορίτσι μου ❤️ γενικότερα πι ενδοκρινολόγοι έχουν περισσότερες γνώσεις σε ορμονολογικα και ενδοκρινικα (αν το λέω σωστα😂) θεματα❤️ 

Χαχαχα ναι σωστά νομίζω το είπες! 😁

Για να καταλάβεις ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι με fsh γύρω στο 7,5 που έχω είμαι πολύ ψηλά και δεν είμαι για εξωσωματική, δε θα με πιάσουν τα φάρμακα, αλλά η ενδοκρινολόγος είχε πολύ αντίθετη άποψη. Όταν της είπα τρομαγμένη ότι ναι ξέρω είναι πολύ υψηλή η ορμόνη μου λέει τι;;; Λέει και με 10 ή μπορεί και με περισσότερο κάνεις άνετα!! Και με τις υπόλοιπες εξετάσεις καλές.

Να πω ότι δεν έχω αλλάξει ακόμη γυναικολόγο γτ γενικά είναι αρκετά 'ψιρας', οπότε στο εξάμηνο που θα ελεγχθω θα το δω αναλόγως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...