Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα μου. Βρέθηκε κάποιο μικρόβιο που λέγεται Πρωτέας. Ελπίζω να μην έχει προχωρήσει πολύ γιατί μετά διάβασα θέλει νοσηλεία γιατί προσβάλλει τα νεφρά. Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Και η γιατρός μου είναι κλειστή σήμερα απόγευμα. Της εστειλα μειλ και αν δεν απαντήσει ως τις 6 θα ψάξω να βρω το κινητό της να την καλέσω 

Κορίτσι μου μην αγχωνεσαι ! Το μικρόβιο το είχε αυτό ο Δικος μου πριν χρόνια ! Θα σου δώσει αντιβίωση αλλά ίσως να την παρεις για αρκετό διάστημα ! Ο Δικος μου την είχε πάρει για έναν μηνα ! Θα πρέπει και ο σύζυγος να κάνει μια καλλιεργεια γτ στους άντρες δεν εκδηλώνεται αμέσως ενώ μπορεί να υπάρχει το μικρόβιο αυτό χωρίς να έχει συμπτώματα! Συνέχισε όπως και να έχει τα νερά και προσπάθησε να επικοινωνήσεις με την γιατρό για να σου δώσει αντιβίωση ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μην αγχωνεσαι ! Το μικρόβιο το είχε αυτό ο Δικος μου πριν χρόνια ! Θα σου δώσει αντιβίωση αλλά ίσως να την παρεις για αρκετό διάστημα ! Ο Δικος μου την είχε πάρει για έναν μηνα ! Θα πρέπει και ο σύζυγος να κάνει μια καλλιεργεια γτ στους άντρες δεν εκδηλώνεται αμέσως ενώ μπορεί να υπάρχει το μικρόβιο αυτό χωρίς να έχει συμπτώματα! Συνέχισε όπως και να έχει τα νερά και προσπάθησε να επικοινωνήσεις με την γιατρό για να σου δώσει αντιβίωση ! 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο για την εμψύχωση. Η αλήθεια είναι ότι με έπιασε μια παράνοια αλλά τώρα προσπαθώ να τα δω ψύχραιμα. Την γιατρό την πήρα και στο κινητό και δεν τη βρήκα. Σε κανένα μισάωρο θα ξανακαλεσω αν δε με πάρει πίσω η ίδια. Αγχώνομαι περισσότερο γιατί είναι η 6η μέρα ουσιαστικά που έχω αυτήν την οσμή . Την πρώτη μέρα το θεώρησα τυχαίο,τη δεύτερη μέτρησα το ζάχαρο μου γιατί διάβασα ότι ευθύνεται για οσμή στα ούρα . Την τρίτη μέρα και δυστυχώς Παρασκευή επικοινώνησα με το ιατρείο. Το Σάββατο είχα τα αποτελέσματα της γενικής που βγήκαν όπως μου είπε η γιατρός εντάξει. Και σήμερα πάλι ατυχία γιατί είναι κλειστό το ιατρείο τη Δευτέρα το απόγευμα. Με έχει φάει η αγωνία όπως καταλαβαίνετε. Γιατί πέρασαν πολλές μέρες και φοβάμαι μη προσβάλλει τα νεφρά. Επίσης σκέφτομαι ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο γιατί είναι επικίνδυνο όπως διάβασα. Βέβαια δε ξέρω σε ποιες περιπτώσεις κλπ και σε τι κατάσταση είμαι εγώ. Επίσης άλλο βασικό είναι αν είναι όντως θέμα γυναικολόγου η χάνω τζάμπα χρόνο και αν έπρεπε να απευθυνθώ σε ουρολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο για την εμψύχωση. Η αλήθεια είναι ότι με έπιασε μια παράνοια αλλά τώρα προσπαθώ να τα δω ψύχραιμα. Την γιατρό την πήρα και στο κινητό και δεν τη βρήκα. Σε κανένα μισάωρο θα ξανακαλεσω αν δε με πάρει πίσω η ίδια. Αγχώνομαι περισσότερο γιατί είναι η 6η μέρα ουσιαστικά που έχω αυτήν την οσμή . Την πρώτη μέρα το θεώρησα τυχαίο,τη δεύτερη μέτρησα το ζάχαρο μου γιατί διάβασα ότι ευθύνεται για οσμή στα ούρα . Την τρίτη μέρα και δυστυχώς Παρασκευή επικοινώνησα με το ιατρείο. Το Σάββατο είχα τα αποτελέσματα της γενικής που βγήκαν όπως μου είπε η γιατρός εντάξει. Και σήμερα πάλι ατυχία γιατί είναι κλειστό το ιατρείο τη Δευτέρα το απόγευμα. Με έχει φάει η αγωνία όπως καταλαβαίνετε. Γιατί πέρασαν πολλές μέρες και φοβάμαι μη προσβάλλει τα νεφρά. Επίσης σκέφτομαι ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο γιατί είναι επικίνδυνο όπως διάβασα. Βέβαια δε ξέρω σε ποιες περιπτώσεις κλπ και σε τι κατάσταση είμαι εγώ. Επίσης άλλο βασικό είναι αν είναι όντως θέμα γυναικολόγου η χάνω τζάμπα χρόνο και αν έπρεπε να απευθυνθώ σε ουρολόγο!

Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με ουρολόγο λογικά 🤔

περίμενε λίγο ακόμα να δεις τι θα σου πει και η γιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που πήγα σήμερα 20 μέρα του κύκλου! Βασικά έπρεπε να πάω αύριο 21η μέρα αλλά επειδή θα μαι ταξίδι πήγα σήμερα! Και η απορία είναι έκανα ωορρηξία και δεν την καταλαβα;; Τι γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο για την εμψύχωση. Η αλήθεια είναι ότι με έπιασε μια παράνοια αλλά τώρα προσπαθώ να τα δω ψύχραιμα. Την γιατρό την πήρα και στο κινητό και δεν τη βρήκα. Σε κανένα μισάωρο θα ξανακαλεσω αν δε με πάρει πίσω η ίδια. Αγχώνομαι περισσότερο γιατί είναι η 6η μέρα ουσιαστικά που έχω αυτήν την οσμή . Την πρώτη μέρα το θεώρησα τυχαίο,τη δεύτερη μέτρησα το ζάχαρο μου γιατί διάβασα ότι ευθύνεται για οσμή στα ούρα . Την τρίτη μέρα και δυστυχώς Παρασκευή επικοινώνησα με το ιατρείο. Το Σάββατο είχα τα αποτελέσματα της γενικής που βγήκαν όπως μου είπε η γιατρός εντάξει. Και σήμερα πάλι ατυχία γιατί είναι κλειστό το ιατρείο τη Δευτέρα το απόγευμα. Με έχει φάει η αγωνία όπως καταλαβαίνετε. Γιατί πέρασαν πολλές μέρες και φοβάμαι μη προσβάλλει τα νεφρά. Επίσης σκέφτομαι ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο γιατί είναι επικίνδυνο όπως διάβασα. Βέβαια δε ξέρω σε ποιες περιπτώσεις κλπ και σε τι κατάσταση είμαι εγώ. Επίσης άλλο βασικό είναι αν είναι όντως θέμα γυναικολόγου η χάνω τζάμπα χρόνο και αν έπρεπε να απευθυνθώ σε ουρολόγο!

Κορίτσι μου δεν θα πάθεις απολύτως τπτ απλά αν δεν βρεις την γυναικολόγο σου πάρε τηλ σε έναν ουρολόγο ! Μην βάζεις διαφορά στο μυαλό σου ξανά κάλεσε την γυναικολόγο σου και στείλεις ένα μνμ στο κινητό τι συμβαίνει ωστε να σε πάρει τηλ! Ψυχραιμία κορίτσι μου θα παρεις την αντιβίωση σου και όλα θα πανε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Πάλι καλά που πήγα σήμερα 20 μέρα του κύκλου! Βασικά έπρεπε να πάω αύριο 21η μέρα αλλά επειδή θα μαι ταξίδι πήγα σήμερα! Και η απορία είναι έκανα ωορρηξία και δεν την καταλαβα;; Τι γίνεται;

Αχ κορίτσι μου δεν έχω ιδέα για τις τιμές της προγεστερονης ! Μίλησες με τον γυναικολόγο σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ κορίτσι μου δεν έχω ιδέα για τις τιμές της προγεστερονης ! Μίλησες με τον γυναικολόγο σου; 

Η ενδοκρινολόγος μου την έγραψε γτ της είχα πει ότι είχα καφέ στον προηγούμενο κύκλο!! Θα την πάρω αύριο τηλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@Girlyτι έγινε κορίτσι μου μίλησες με γιατρό ;

Ναι μίλησα πριν λίγο. Μου εστειλε μνμ και μου είπε να της στείλω μνμ ,λογικά θα έχει καμία γέννα σε εξέλιξη.. της είπα εν τάχει τι συμβαίνει και μου είπε να την πάρω αύριο στο ιατρείο να μου γράψει αντιβίωση. Είδε και τις εξετάσεις. Οπότε αναβολή ως αύριο η αντιβίωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι μίλησα πριν λίγο. Μου εστειλε μνμ και μου είπε να της στείλω μνμ ,λογικά θα έχει καμία γέννα σε εξέλιξη.. της είπα εν τάχει τι συμβαίνει και μου είπε να την πάρω αύριο στο ιατρείο να μου γράψει αντιβίωση. Είδε και τις εξετάσεις. Οπότε αναβολή ως αύριο η αντιβίωση..

Ωραία μια χαρα κορίτσι μου ❤️ αυτιο θα ξεκινήσεις την αντιβίωση και θα σαι μια χαρα ! Συνέχισε νερακια και μη φοβάσαι δεν πρόκειται να πάθεις τπτ ούτε εσυ ούτε ενδεχομενο μπεμπε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα !! Σας διαβάζω καθημερινά αλλα δεν προλαβαίνω να συμμετέχω 😔😔 στη δουλειά ένας πανικός κ μετα γυρνάω κομμάτια. 
@Girly μου πως εισαι;;; Θα πάρεις αντιβίωση και θα γίνεις περδίκι ! 
@Mpourmpoulo το είδαμε το θετικό ;;; Το είδαμε ;;;; 
@marinaP κοριτσι μου γλυκό περιμένω με αγωνία  τα νέα σου !!!

Περιμένω πεμπτη περίοδο με βάση τα πονάκια που είχα και μπόλικα υγρα. Εχω ήδη απο χθες καφέ υγρα … νομίζω πως απλα εχω συμβιβαστεί με αυτη τη συνήθεια κάθε μήνα… θελω να αρχίσω να ψάχνομαι για την διαδικασία της εξωσωματικής και τα χαρτιά που πρέπει να οργανώσω για την επιτροπή. 
καποια κοπέλα που εχει ακολουθήσει αυτο το δρομο σε δημόσιο νοσοκομείο;; Να βοηθήσει !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου! 

@Girly κορίτσι μου τι έγινε τελικά; Και εγώ χθές ένιωσα κατι για ουρολοίμωξη πήρα τον γιατρό και θα παω σήμερα για καλλιέργεια. Αν και νιώθω πολύ καλά σήμερα. Μην αγχώνεσαι για αυτά, αν τα προλάβεις από την αρχή δεν παθαίνεις τίποτα.και σου τα λεω εγώ που είχα ουρολοίμωξη 2 φορές το μήνα από τότε που πήγαινα σχολείο! 

Σας διαβάζω κορίτσια μου καθε μέρα και περιμένω να δω επιτέλους κάνα θετικό 🤗🤗 

Εγώ περιμένω σήμερα να με πάρουν από τη κλινική 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 πολλή αγωνία όλες αυτές τις μέρες! Οι πόνοι στη κοιλιά συνεχίζονται αλλα δεν είναι τοσο δυνατοί και το φούσκωμα, περιμένω να έρθει περίοδος να ηρεμήσω (δεν το περίμενα ποτέ οτι θα περίμενα πως και πως να έρθει περίοδος 🤣)

@efakii μου για εξωσωματική σε δημόσιο δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ρωτά τα κορίτσια στο γκρουπ της εξωσωματικής♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Αναμένω να ανοίξει το ιατρείο και να καλέσω να μου πουν ποια αντιβίωση να ξεκινήσω..είμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά από χθες. Ηρέμησα και με βοηθήσατε πολύ σε αυτό! Σας ευχαριστώ ❤️❤️. Από συμπτώματα έχω μόνο το πρωί όταν ξυπνάω που νιώθω έντονη πίεση στην ουρήθρα και είναι πολύ άσχημο. Μετά υποχωρεί ευτυχώς..

Χθες το βράδυ με έπιασε πάλι πονοκέφαλος. Αλλά ευτυχώς πριν ξαπλώσω. Πήρα παναντολ για να μπορέσω να κοιμηθω. Είναι ηδεύτερη συνεχόμενη μέρα που με πιάνει και μόνο το βράδυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα !! Σας διαβάζω καθημερινά αλλα δεν προλαβαίνω να συμμετέχω 😔😔 στη δουλειά ένας πανικός κ μετα γυρνάω κομμάτια. 
@Girly μου πως εισαι;;; Θα πάρεις αντιβίωση και θα γίνεις περδίκι ! 
@Mpourmpoulo το είδαμε το θετικό ;;; Το είδαμε ;;;; 
@marinaP κοριτσι μου γλυκό περιμένω με αγωνία  τα νέα σου !!!

Περιμένω πεμπτη περίοδο με βάση τα πονάκια που είχα και μπόλικα υγρα. Εχω ήδη απο χθες καφέ υγρα … νομίζω πως απλα εχω συμβιβαστεί με αυτη τη συνήθεια κάθε μήνα… θελω να αρχίσω να ψάχνομαι για την διαδικασία της εξωσωματικής και τα χαρτιά που πρέπει να οργανώσω για την επιτροπή. 
καποια κοπέλα που εχει ακολουθήσει αυτο το δρομο σε δημόσιο νοσοκομείο;; Να βοηθήσει !!!!! 

Και ποιος είπε ότι θα έρθει? Επειδή είχες καφέ? Πάμε ένα στοιχηματακι ότι δε θα έρθει τελικά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

@Girly κορίτσι μου τι έγινε τελικά; Και εγώ χθές ένιωσα κατι για ουρολοίμωξη πήρα τον γιατρό και θα παω σήμερα για καλλιέργεια. Αν και νιώθω πολύ καλά σήμερα. Μην αγχώνεσαι για αυτά, αν τα προλάβεις από την αρχή δεν παθαίνεις τίποτα.και σου τα λεω εγώ που είχα ουρολοίμωξη 2 φορές το μήνα από τότε που πήγαινα σχολείο! 

Σας διαβάζω κορίτσια μου καθε μέρα και περιμένω να δω επιτέλους κάνα θετικό 🤗🤗 

Εγώ περιμένω σήμερα να με πάρουν από τη κλινική 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 πολλή αγωνία όλες αυτές τις μέρες! Οι πόνοι στη κοιλιά συνεχίζονται αλλα δεν είναι τοσο δυνατοί και το φούσκωμα, περιμένω να έρθει περίοδος να ηρεμήσω (δεν το περίμενα ποτέ οτι θα περίμενα πως και πως να έρθει περίοδος 🤣)

@efakii μου για εξωσωματική σε δημόσιο δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ρωτά τα κορίτσια στο γκρουπ της εξωσωματικής♥️

Μαρινάκι μας, κάθε μέρα που περνάει σε φέρνει πιο κοντά στο όνειρο σου. Ο πόνος λογικά οφείλεται στο ότι σου πήραν πολλά ωαρια ε? Μπορείς να παίρνεις κάτι να ανακουφίζεσαι? Η να βάλεις καμία θερμοφορα? Το τηλέφωνό θα χτυπήσει πολύ πολύ σύντομα!!! Περιμένουμε και εμείς μαζι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μαρινάκι μας, κάθε μέρα που περνάει σε φέρνει πιο κοντά στο όνειρο σου. Ο πόνος λογικά οφείλεται στο ότι σου πήραν πολλά ωαρια ε? Μπορείς να παίρνεις κάτι να ανακουφίζεσαι? Η να βάλεις καμία θερμοφορα? Το τηλέφωνό θα χτυπήσει πολύ πολύ σύντομα!!! Περιμένουμε και εμείς μαζι σου!

Καλημέρα κορίτσι μου, ναι μου εδωσε παυσίπονα και σιγά σιγά το πόνος μειώθηκε. Ναι για αυτό ο πόνος, επειδή πήραν αρκετά. Χαλαλι ♥️

Αχχ και δεν χτυπάει το τ τηλέφωνοοοοοοοοοοοοοο. Ειμαι ν σκάσω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, ναι μου εδωσε παυσίπονα και σιγά σιγά το πόνος μειώθηκε. Ναι για αυτό ο πόνος, επειδή πήραν αρκετά. Χαλαλι ♥️

Αχχ και δεν χτυπάει το τ τηλέφωνοοοοοοοοοοοοοο. Ειμαι ν σκάσω!

 

Ποια μέρα σου είπαν να περιμένεις τηλέφωνο? Λογικά κοντεύουν οι μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ποια μέρα σου είπαν να περιμένεις τηλέφωνο? Λογικά κοντεύουν οι μέρες!

Σήμερα μου είπαν να περιμένω τηλέφωνο. Είναι η 6η μέρα από την ωοληψια 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 νιώθω την καρδιά μου οτι θα βγει απ'το σώμα μου. Δεν μπορώ να σας περιγράψω το άγχος. Κάντε μια προσευχή να ακούσω καλά νέα κορίτσια μου♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σήμερα μου είπαν να περιμένω τηλέφωνο. Είναι η 6η μέρα από την ωοληψια 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 νιώθω την καρδιά μου οτι θα βγει απ'το σώμα μου. Δεν μπορώ να σας περιγράψω το άγχος. Κάντε μια προσευχή να ακούσω καλά νέα κορίτσια μου♥️♥️♥️♥️

Κορίτσι μου γλυκό όλα θα πάνε τέλεια!! Σου στέλνω θετική ενέργεια φουλ γιατί είμαι πολύ σίγουρη για σένα!!! ♥️♥️♥️♥️ Περιμένουμε με αγωνία μαζί σου... Μην μας ξεχάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα !! Σας διαβάζω καθημερινά αλλα δεν προλαβαίνω να συμμετέχω 😔😔 στη δουλειά ένας πανικός κ μετα γυρνάω κομμάτια. 
@Girly μου πως εισαι;;; Θα πάρεις αντιβίωση και θα γίνεις περδίκι ! 
@Mpourmpoulo το είδαμε το θετικό ;;; Το είδαμε ;;;; 
@marinaP κοριτσι μου γλυκό περιμένω με αγωνία  τα νέα σου !!!

Περιμένω πεμπτη περίοδο με βάση τα πονάκια που είχα και μπόλικα υγρα. Εχω ήδη απο χθες καφέ υγρα … νομίζω πως απλα εχω συμβιβαστεί με αυτη τη συνήθεια κάθε μήνα… θελω να αρχίσω να ψάχνομαι για την διαδικασία της εξωσωματικής και τα χαρτιά που πρέπει να οργανώσω για την επιτροπή. 
καποια κοπέλα που εχει ακολουθήσει αυτο το δρομο σε δημόσιο νοσοκομείο;; Να βοηθήσει !!!!! 

Κορίτσι μου ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα και ξέρω πόσο πονάει αυτός ο φαύλος κύκλος και σε βυθίζει σε μια απογοήτευση που κάθε φορά πονάει περισσότερο! Εγώ θα  σου έλεγα να κάνεις μια υατεροσκοπιση πριν ξεκινήσεις την διαδικασία της εξωσωματικής. Στο λέω επειδή και εγώ αυτο θα κάνω!! Δεν μπορώ να δεχτώ την ανεξάρτητη υπογονιμότητα και θα κάνω τα πάντα να βρω την αιτία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σήμερα μου είπαν να περιμένω τηλέφωνο. Είναι η 6η μέρα από την ωοληψια 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 νιώθω την καρδιά μου οτι θα βγει απ'το σώμα μου. Δεν μπορώ να σας περιγράψω το άγχος. Κάντε μια προσευχή να ακούσω καλά νέα κορίτσια μου♥️♥️♥️♥️

Περιμενουμε τα ευχαριστα !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σήμερα μου είπαν να περιμένω τηλέφωνο. Είναι η 6η μέρα από την ωοληψια 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 νιώθω την καρδιά μου οτι θα βγει απ'το σώμα μου. Δεν μπορώ να σας περιγράψω το άγχος. Κάντε μια προσευχή να ακούσω καλά νέα κορίτσια μου♥️♥️♥️♥️

Να είσαι προετοιμασμένη να ακούσεις παραπάνω από αυτά που πιστεύεις!! Πήραν πολλά ωαρια και θα έχουν γονιμοποιηθει τέλεια πολλά από αυτά!!! Οι προσευχές μας μαζί σου κορίτσι μου. Μόνο καλά νέα σήμερα! Κηρύσσω μέρα θετικής ενέργειας! Βάλτε όλες τα χαμόγελα σας και φυγαμεεεε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Αναμένω να ανοίξει το ιατρείο και να καλέσω να μου πουν ποια αντιβίωση να ξεκινήσω..είμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά από χθες. Ηρέμησα και με βοηθήσατε πολύ σε αυτό! Σας ευχαριστώ ❤️❤️. Από συμπτώματα έχω μόνο το πρωί όταν ξυπνάω που νιώθω έντονη πίεση στην ουρήθρα και είναι πολύ άσχημο. Μετά υποχωρεί ευτυχώς..

Χθες το βράδυ με έπιασε πάλι πονοκέφαλος. Αλλά ευτυχώς πριν ξαπλώσω. Πήρα παναντολ για να μπορέσω να κοιμηθω. Είναι ηδεύτερη συνεχόμενη μέρα που με πιάνει και μόνο το βράδυ! 

Κορίτσι μου τι ώρα θα σε πάρει η γιατρός τηλέφωνο?? Ενημέρωσε μας τι θα σου πει .. όλα καλά θα πάνε πάντως δεν πιστεύω ότι είναι κάτι σοβαρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα και ξέρω πόσο πονάει αυτός ο φαύλος κύκλος και σε βυθίζει σε μια απογοήτευση που κάθε φορά πονάει περισσότερο! Εγώ θα  σου έλεγα να κάνεις μια υατεροσκοπιση πριν ξεκινήσεις την διαδικασία της εξωσωματικής. Στο λέω επειδή και εγώ αυτο θα κάνω!! Δεν μπορώ να δεχτώ την ανεξάρτητη υπογονιμότητα και θα κάνω τα πάντα να βρω την αιτία!! 

Εμεις αλληλοκαταλαβαινομαστε !! ❤️

να σου πω ,εχω ραντεβού στις 16/6 με τον γιατρό της εξωσωματικής Οποτε θα κανω μια εφ´ολης της ύλης συζήτηση να δουμε τι θα μας προτείνει … γιατι είχα κανει σαλπιγγογραφια και 2 σπερμοδιαγραμματα αλλα ειναι περσινά. Δεν ξέρω αν θα τα δεχθεί και η επιτροπή. Και αν πρέπει να τα επαναλάβουμε θελουμε χρόνο για να κλείσουμε ραντεβού και τέτοια. 
υστεροσκοπηση δεν εχω κανει ποτέ. 
αυτο το μήνα το ήξερα πως θα ερθει κανονικα με μπόλικη σιγουριά γιατι δεν προσπαθήσαμε και στοχευμένα. Ειπα θα το αφήσω στο φλου για το καλοκαίρι ετσι  για να χαλαρώσουμε λιγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...