Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αρνητικο ακόμα εμένα το τεστ ωορρηξίας αλλά μου φάνηκε πιο σκούρο σήμερα.. Αύριο μπορεί να βγει θετικό 😉

Κορίτσι αφού ειναι πιο σκουρο από τις άλλες φορές τοτε πιστεύω αύριο θα δεις θετικοοοο❤️ αντεεε να μπεις και εσυ ενεργά στη λοβ ζοουν ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι αφού ειναι πιο σκουρο από τις άλλες φορές τοτε πιστεύω αύριο θα δεις θετικοοοο❤️ αντεεε να μπεις και εσυ ενεργά στη λοβ ζοουν ❤️❤️❤️

Ναι αρχισαν και πονακια άρα πιστεύω αύριο.. Το πολύ μεθαύριο θα δω θετικό 😉 αχ κορίτσια μακάρι να δούμε θετική μεγάλη χοριακη...συντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα!! Τώρα είδα το μνμ! Εγώ μόνο και μόνο λόγω αυτών των τέστ που έχεις κρατάω ελπίδες! Σπάνιο να δείξουν πριν την καθυστέρηση! Αύριο περιμένεις?

Καλησπεραααα εχθές περίμενα η οποία δεν ήρθε ποτέ..εγώ πιστεύω μάλλον μ μεγάλωσε ο κύκλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου γιατί μανούλες είμαστε στην ψυχουλα μας είτε έχουμε παιδάκι είτε όχι!!!Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα όλες να κρατάμε θετικά τεστ η μωράκια 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι αρχισαν και πονακια άρα πιστεύω αύριο.. Το πολύ μεθαύριο θα δω θετικό 😉 αχ κορίτσια μακάρι να δούμε θετική μεγάλη χοριακη...συντομα!!! 

Ωωω τελειαααα χθες ξεκίνησαν και εμένα τα πονάκια και σήμερα είδα θετικο φουλλλ έκανα πάλι το απόγευμα και ήταν και αυτό θετικο ! Όποτε αύριο μέχρι το βράδυ πιστεύω θα δεις θετικο ❤️ μακαριιιιιιι μακαριιιιιι❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπεραααα εχθές περίμενα η οποία δεν ήρθε ποτέ..εγώ πιστεύω μάλλον μ μεγάλωσε ο κύκλος.. 

μακάρι να μη σου έρθει για 9 μήνες κορίτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπεραααα εχθές περίμενα η οποία δεν ήρθε ποτέ..εγώ πιστεύω μάλλον μ μεγάλωσε ο κύκλος.. 

Ξανακάνε τεστακι αφού έχεις καθυστέρηση... Περιμένουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια...  Σπιτι δουλειές.. Τα παιδιά σχολείο έως Πέμπτη γιατί χάνουν μάθημα Παρασκευή θα είναι εκλογικό κέντρο το σχολείο μας...

Εκανα και πρωί τεστακι ωορρηξίας γιατί το ηλεκτρονικό γραφει μπορείς και πρωί.. Και είναι αρνητικό.. Θα κάνω ένα και το απόγευμα... Αλλά από αύριο 1 τεστακι γιατί δεν έχω και πολλά... Για να δούμε 😏😉 τώρα ως Τετάρτη θα γίνει στάνταρ! Φιλιά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου και καλή εβδομάδα να έχουμε!! Άντε να βλέπουμε θατικα τεστακια σιγά σιγά!! @efakii που είσαι κορίτσι μου χάθηκες! Πως είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια...  Σπιτι δουλειές.. Τα παιδιά σχολείο έως Πέμπτη γιατί χάνουν μάθημα Παρασκευή θα είναι εκλογικό κέντρο το σχολείο μας...

Εκανα και πρωί τεστακι ωορρηξίας γιατί το ηλεκτρονικό γραφει μπορείς και πρωί.. Και είναι αρνητικό.. Θα κάνω ένα και το απόγευμα... Αλλά από αύριο 1 τεστακι γιατί δεν έχω και πολλά... Για να δούμε 😏😉 τώρα ως Τετάρτη θα γίνει στάνταρ! Φιλιά 😘

Καλημέρα!!! Καλή μας εβδομάδα!Χμ αυτά τα ηλεκτρονικά μήπως ανιχνεύουν μόνο το πικ? Οπότε μήπως το πικ γίνει το βράδυ ? Κάνε το απόγευμα και πιστεύω θα βγει θετικό. Εφόσον ξεκίνησαν και τα πονακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου χθες πηγα στο σπίτι του άντρα μου που είχε γενέθλια και ψηναμε από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ ,ήπια τα ποτάκια μου και περασσμε πολύ ωραία. Αλλά το βράδυ ενώ κοιμήθηκα μια χαρά ξυονησα από φοβερό πονοκέφαλο και πήρα παναντολ. Πραγματικα δε νομίζω να ήταν από το ποτό γιατί δεν ήπια τόσο . Δύο ποτά . Και σήμερα το πρωί έχω πάρα πάρα πολύ έντονη ενόχληση όταν ουρω,σαν να μου σφίγγει κάποιος την ουρήθρα...περιμένω πως και πως να βγουν τα αποτελέσματα της καλλιέργειας να ξεκινήσω αγωγή γιατί έτσι δε θα την παλέψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα κορίτσια!!!! Εγώ από χθες έχω έντονους πόνους περιόδου κ σήμερα το ίδιο κ είμαι 8 μέρα από την ωορρηξία... Καλά πάντα πονούσα μερικές μέρες νωρίτερα από την περίοδο... Αλλά τώρα με έχει επηρεάσει έχω κόπωση κ μουδιάζουν ελαφρώς κ τα πόδια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μπαίνω και εγώ πάλι στο κλαμπ. Για δεύτερο ξεκινήσαμε προσπάθεια με δύο ινομυωματα πλέον και κάτι συμφυσεις στη μήτρα από τη γέννα της πρώτης μας κορούλας. Καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι ολόψυχα 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα κορίτσια!!!! Εγώ από χθες έχω έντονους πόνους περιόδου κ σήμερα το ίδιο κ είμαι 8 μέρα από την ωορρηξία... Καλά πάντα πονούσα μερικές μέρες νωρίτερα από την περίοδο... Αλλά τώρα με έχει επηρεάσει έχω κόπωση κ μουδιάζουν ελαφρώς κ τα πόδια μου...

Μήπως είναι εμφύτευση? Γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς για πόνο περιόδου!!!! Εύχομαι να είναι εμφυτεση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μπαίνω και εγώ πάλι στο κλαμπ. Για δεύτερο ξεκινήσαμε προσπάθεια με δύο ινομυωματα πλέον και κάτι συμφυσεις στη μήτρα από τη γέννα της πρώτης μας κορούλας. Καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι ολόψυχα 👍

Καλημέρα! Με το καλό να έρθει το δεύτερο και εύχομαι πολύ πολύ σύντομα! Επειδή δεν ξέρω,τα ινομυωματα καθυστερούν τη σύλληψη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μπαίνω και εγώ πάλι στο κλαμπ. Για δεύτερο ξεκινήσαμε προσπάθεια με δύο ινομυωματα πλέον και κάτι συμφυσεις στη μήτρα από τη γέννα της πρώτης μας κορούλας. Καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι ολόψυχα 👍

Με το καλό και το δεύτερο... 🙏❤️ Όλα καλά θα πάνε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ κορίτσια μου χθες πηγα στο σπίτι του άντρα μου που είχε γενέθλια και ψηναμε από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ ,ήπια τα ποτάκια μου και περασσμε πολύ ωραία. Αλλά το βράδυ ενώ κοιμήθηκα μια χαρά ξυονησα από φοβερό πονοκέφαλο και πήρα παναντολ. Πραγματικα δε νομίζω να ήταν από το ποτό γιατί δεν ήπια τόσο . Δύο ποτά . Και σήμερα το πρωί έχω πάρα πάρα πολύ έντονη ενόχληση όταν ουρω,σαν να μου σφίγγει κάποιος την ουρήθρα...περιμένω πως και πως να βγουν τα αποτελέσματα της καλλιέργειας να ξεκινήσω αγωγή γιατί έτσι δε θα την παλέψω 

Ναι η καλλιέργεια θα δείξει τι πρέπει να πάρεις.. Υπομονή και πολύ νερό... Το αλκοόλ νομίζω επιδεινώνει όταν έχεις ουρολοιμωξη... Μπορεί για αυτό.. Πιες πολύ νερό γιατί ούτως ή άλλως το αλκοόλ προκαλεί αφυδάτωση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα κορίτσια!!!! Εγώ από χθες έχω έντονους πόνους περιόδου κ σήμερα το ίδιο κ είμαι 8 μέρα από την ωορρηξία... Καλά πάντα πονούσα μερικές μέρες νωρίτερα από την περίοδο... Αλλά τώρα με έχει επηρεάσει έχω κόπωση κ μουδιάζουν ελαφρώς κ τα πόδια μου...

Αααα Μακάρι να είναι εμφύτευσης.. Πότε θα κάνεις τεστακια;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα! Με το καλό να έρθει το δεύτερο και εύχομαι πολύ πολύ σύντομα! Επειδή δεν ξέρω,τα ινομυωματα καθυστερούν τη σύλληψη? 

Ανάλογα το που ξεφυτρώνουν. Στην πρώτη μας πήρε έξι μήνες. Ήταν γρήγορα για την ηλικία μας, 35 εγώ 46 ο σύζυγος τότε. Οπότε δεν παραπονιέμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly @marinamanoulitsa κορίτσια μου δεν ξέρω μακάρι να είναι εμφύτευσης αλλά επειδή είχα ανέκαθεν πόνους αυτό με μπερδεύει λίγο.... Τεστακια θα ξεκινήσω την Παρασκευή που θα είναι 12 μέρες από την ωορηξια... Καλά παίζει να μην κρατηθώ κ να κάνω κ την Τετάρτη 😜!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μπαίνω και εγώ πάλι στο κλαμπ. Για δεύτερο ξεκινήσαμε προσπάθεια με δύο ινομυωματα πλέον και κάτι συμφυσεις στη μήτρα από τη γέννα της πρώτης μας κορούλας. Καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι ολόψυχα 👍

Καλημέρα με το καλό το δεύτερο 🥰 ο γιατρός τι σας είπε για τα ινομυωματα κ τις συμφυσεις? Εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι η καλλιέργεια θα δείξει τι πρέπει να πάρεις.. Υπομονή και πολύ νερό... Το αλκοόλ νομίζω επιδεινώνει όταν έχεις ουρολοιμωξη... Μπορεί για αυτό.. Πιες πολύ νερό γιατί ούτως ή άλλως το αλκοόλ προκαλεί αφυδάτωση.. 

Εν τω μεταξύ επειδή πίνω πολύ νερό από την ώρα που σας έγραψα και ξαναπήγα,δεν έχω καμία ενόχληση! Ότι να ναι! Πήρα να μάθω και πότε θα βγουν τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια και μου είπαν ευτυχώς σήμερα το μεσημέρι μετά τις δύο να τους καλέσω για να μου τα στείλουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

@Girly @marinamanoulitsa κορίτσια μου δεν ξέρω μακάρι να είναι εμφύτευσης αλλά επειδή είχα ανέκαθεν πόνους αυτό με μπερδεύει λίγο.... Τεστακια θα ξεκινήσω την Παρασκευή που θα είναι 12 μέρες από την ωορηξια... Καλά παίζει να μην κρατηθώ κ να κάνω κ την Τετάρτη 😜!!!

Τοσο νωρίς σου ξεκινάνε οι πόνοι? Μου φαίνεται πάρα πολύ νωρις αλλά αν έχει ξανασυμβεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα με το καλό το δεύτερο 🥰 ο γιατρός τι σας είπε για τα ινομυωματα κ τις συμφυσεις? Εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι!!!!

Ο γιατρός μου γενικά είναι υπέρ του να κάνουμε άμεσα δεύτερο αν θέλουμε διότι τα ινομυωματα όσο περνάει ο χρόνος μεγαλώνουν. Επίσης δε θέλει να παρεμβαίνει στη μήτρα όσο η γυναίκα είναι γόνιμη και θέλει παιδιά. Κοίτα γενικά ενοχλούν δλδ. πονάω για 7 μέρες περίπου που είναι γόνιμες και καμιά φορά δίνουν πόνο και στην περίοδο αλλά είναι ταλαιπωρημενη κάπως μήτρα μετά από μια καισαρική για αφαίρεση ινομυωματος από άλλο γιατρό και μια δεύτερη για γέννα. Το πάμε ήρεμα τώρα, δεν πολύ ψάχνω γόνιμες κλπ διότι το κοριτσάκι μας 10 μηνών μας έχει τρελάνει στο ξενύχτι μια κολικοι τώρα δόντια κλπ δεν είναι όπως την πρώτη φορά που λέγαμε να πάρουμε άδεια από τη δουλειά να ξεκουραστουμε τώρα είναι συνεχής ο αγώνας της καθημερινότητας μέσα στο σπίτι αλλά χαλάλι της 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια...  Σπιτι δουλειές.. Τα παιδιά σχολείο έως Πέμπτη γιατί χάνουν μάθημα Παρασκευή θα είναι εκλογικό κέντρο το σχολείο μας...

Εκανα και πρωί τεστακι ωορρηξίας γιατί το ηλεκτρονικό γραφει μπορείς και πρωί.. Και είναι αρνητικό.. Θα κάνω ένα και το απόγευμα... Αλλά από αύριο 1 τεστακι γιατί δεν έχω και πολλά... Για να δούμε 😏😉 τώρα ως Τετάρτη θα γίνει στάνταρ! Φιλιά 😘

Καλημερα κορίτσι μου 😍όπως και να έχει η ωορρηξια σου κοντοζυγώνει ❤️ κάνε άλλο ένα σήμερα το απόγευμα και από αύριο κάνε από ένα τα μεσημέρια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...