Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ από εχθές ξεκίνησα της ωορρηξίας τα clear blue και θα κάνω κάθε απόγευμα... Για να δούμε και σήμερα.. Εχω και εγώ πονακια... 😉 Ποοο εμείς βαδίζουμε μαζί ακριβώς.. Αντε να δούμε και μαζί παρέα θετικά τεστακια εγκυμοσύνης και θετικές χοριακες!!! 

Αντεεε!! Έρχεται και η δική σου!!! Σήμερα το βράδυ 🌃 σας θέλω ετοιμοπόλεμες! Στιψτε χυμούς στα αγόρια σας και κλείστε τους το μάτι 😉..θα το πιάσουν το νόημα!! Και μετά ξέρετε παίξτε το αδιάφορες για να νομίζουν ότι αυτοί το προκάλεσαν 🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αντεεε!! Έρχεται και η δική σου!!! Σήμερα το βράδυ 🌃 σας θέλω ετοιμοπόλεμες! Στιψτε χυμούς στα αγόρια σας και κλείστε τους το μάτι 😉..θα το πιάσουν το νόημα!! Και μετά ξέρετε παίξτε το αδιάφορες για να νομίζουν ότι αυτοί το προκάλεσαν 🤫

Καλημέρα κορίτσι μου.. Κάποια εδώ μέσα με είπε ότι είχε σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης την ουρολοιμωξη... Λες να είναι και σε εσένα;;; 😁😁😁 θα δείξει η γενική ούρων πολλά πυοσφαιρια άρα θα σημαίνει ουρολοιμωξη... Μην το αφήσει όμως ο γιατρός να σου δώσει αντιβιωση μέχρι να βγει η καλλιέργεια... Αυτοί ξέρουν ποια πιάνει συνήθως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ από εχθές ξεκίνησα της ωορρηξίας τα clear blue και θα κάνω κάθε απόγευμα... Για να δούμε και σήμερα.. Εχω και εγώ πονακια... 😉 Ποοο εμείς βαδίζουμε μαζί ακριβώς.. Αντε να δούμε και μαζί παρέα θετικά τεστακια εγκυμοσύνης και θετικές χοριακες!!! 

Μαζιιιι ναιιιι❤️❤️❤️εύχομαι να δούμε θετικο τεστακι μέχρι τελος του μηνα ❤️❤️❤️ περιμενω το τεστακι σου το μεσημερι απόγευμα 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ η θερμοκρασία δεν είναι και τόσο αξιόπιστη δυστυχώς ! Εγώ πάντα μετά την ωορρηξια έχω 37 με 37.1 και πεφτει μια με δυο μέρες πριν μου έρθει περίοδος ! Όμως τον προηγούμενο μηνα έπεσε δυο μέρες πριν στους 36,6 και μια μερα πριν ανέβηκε στους 36.9 με 37 και λέω ώπα λες να είναι έγκυος ; Ε και την επόμενη μου ήρθε η περίοδος! 

Σίγουρα δεν είναι τόσο αξιόπιστη αλλά ψάχνομαι να βρω έστω κάτι που να μου λέει ότι πάει καλά... Διάβασα ότι λόγω προγεστερόνης ανεβαίνει η θερμοκρασία κ εάν δεν ανεβαίνει σημαίνει ανεπάρκεια..  οπότε βρήκα άλλη τρέλα να ακολουθήσω 😂😂😂😂 @Girly δλδ αν παραμείνει εκεί η θερμοκρασία για πάνω από αυτές τις μέρες είναι καλό σημάδι... Για να δούμε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Κάποια εδώ μέσα με είπε ότι είχε σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης την ουρολοιμωξη... Λες να είναι και σε εσένα;;; 😁😁😁 θα δείξει η γενική ούρων πολλά πυοσφαιρια άρα θα σημαίνει ουρολοιμωξη... Μην το αφήσει όμως ο γιατρός να σου δώσει αντιβιωση μέχρι να βγει η καλλιέργεια... Αυτοί ξέρουν ποια πιάνει συνήθως... 

Ωωωωωωωωωωω το βλέπουν τα ματάκια μου???!! Σύμπτωμα???!!!?!? Ωραία κορίτσια ξεκινήστε πρόβες κοραλί ψιλοκοραλο....χαχαχα το εύχομαι ειλικρινά! Πρέπει να παίρνουμε σειρά,πως θα γίνει?! Όχι όχι δε θα το αφήσω ,θα της εξηγήσω ότι είναι ήδη 3 μέρες η κατάσταση αυτή οπότε να μη το αφήσουμε παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων αλλά δε καταλαβαίνω...πυασφαιρια δεν έχω! Λέει πολλούς μικροοργανισμούς. Είναι το ίδιο? Τώρα τα έστειλα σε μέιλ στη γιατρό. Αν ξέρει κάποια ας μου πει .. 

IMG_20230513_141039.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων αλλά δε καταλαβαίνω...πυασφαιρια δεν έχω! Λέει πολλούς μικροοργανισμούς. Είναι το ίδιο? Τώρα τα έστειλα σε μέιλ στη γιατρό. Αν ξέρει κάποια ας μου πει .. 

IMG_20230513_141039.jpg

Επίσης επειδή και αγχώθηκα και διάβασα για την αιμοσφαιρίνη που βρέθηκαν ίχνη κλπ....έχω κράμπες κορίτσια...έκανα λίγες δουλειές και με έπιασαν κράμπες περιόδου. Ταυτόχρονα άρχισε να πονάει η μέση μου. Λέτε να έγινε το θαύμα και να ανίχνευσαν στα ούρα αίμα εμφυτευσης?  Υπάρχει τέτοια περίπτωση άραγε?? 

Ρε γμτ είναι και Σάββατο και δεν μπορώ να πάρω την γιατρό να ρωτήσω όλα αυτά.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων αλλά δε καταλαβαίνω...πυασφαιρια δεν έχω! Λέει πολλούς μικροοργανισμούς. Είναι το ίδιο? Τώρα τα έστειλα σε μέιλ στη γιατρό. Αν ξέρει κάποια ας μου πει .. 

IMG_20230513_141039.jpg

Κορίτσι μου ίσως έχεις κυστιτιδα ! Πάντως η όψη είναι διαυγής ! Δεν είμαι γιατρός αλλά παίζει να  έχεις και αμμο στα νεφρά που δεν είναι κάτι με άφθονο νεράκι θα φύγει! Μια χαρα είναι η γενική σου εκτός από τους μικροοργανισμούς που ίσως να είναι κυστιτιδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Επίσης επειδή και αγχώθηκα και διάβασα για την αιμοσφαιρίνη που βρέθηκαν ίχνη κλπ....έχω κράμπες κορίτσια...έκανα λίγες δουλειές και με έπιασαν κράμπες περιόδου. Ταυτόχρονα άρχισε να πονάει η μέση μου. Λέτε να έγινε το θαύμα και να ανίχνευσαν στα ούρα αίμα εμφυτευσης?  Υπάρχει τέτοια περίπτωση άραγε?? 

Ρε γμτ είναι και Σάββατο και δεν μπορώ να πάρω την γιατρό να ρωτήσω όλα αυτά.! 

Ααααα αυτό δεν το σκέφτηκα! Λες;;;; Καλεεεεε μπορεί να είναι και αυτοοο🫶 αχ θα σκάσουμε μέχρι να απαντήσει ο γιατρός σουυυ 🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν διάβασα τώρα ότι στην κυστίτιδα μπορεί να έχεις και αίμα στα ούρα. Για να λέει ίχνη στην αιμοσφαιρίνη ίσως είναι ακόμη στην αρχή και να το προλάβω. Και επίσης έγραφε και για πόνο στην κοιλιά χαμηλά και στη μέση οπότε μάλλον από αυτό είναι. Ουφ λίγο ησύχασα τώρα. Θα περιμένω να απαντησει-ευχομαι- η γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν διάβασα τώρα ότι στην κυστίτιδα μπορεί να έχεις και αίμα στα ούρα. Για να λέει ίχνη στην αιμοσφαιρίνη ίσως είναι ακόμη στην αρχή και να το προλάβω. Και επίσης έγραφε και για πόνο στην κοιλιά χαμηλά και στη μέση οπότε μάλλον από αυτό είναι. Ουφ λίγο ησύχασα τώρα. Θα περιμένω να απαντησει-ευχομαι- η γιατρός 

Πάντως η κυστιτιδα δεν είναι τπτ μπορεί να μη χρειαστεί καν αντιβίωση ! Εσυ συνέχισε να πίνεις νεράκι τις βιταμίνες και πιες και μαγειρική σόδα ένα κουταλάκι του γλυκού σε ένα ποτήρι νερό το ανακατεύεις καλά και το πίνεις κάνει τρομερή δουλειαααα σκοτώνει όλα τα μικρόβια η σόδα!γιατρος μου το έχει πει και το έκανα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων αλλά δε καταλαβαίνω...πυασφαιρια δεν έχω! Λέει πολλούς μικροοργανισμούς. Είναι το ίδιο? Τώρα τα έστειλα σε μέιλ στη γιατρό. Αν ξέρει κάποια ας μου πει .. 

IMG_20230513_141039.jpg

Ααααα αν δεν έχεις πυοσφαιρια δεν είναι ουρολοιμωξη.. Άρα καμία κυστιτιδα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μόλις έκανα τεστακι και η γραμμουλα σκουρυνε λίγο ! Όποτε μέχρι αύριο πιστεύω θα δω θετικο άρα ο γιατρός έπεσε μέσα😁 μου είχε πει Κυριακή με Τρίτη 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααααα αν δεν έχεις πυοσφαιρια δεν είναι ουρολοιμωξη.. Άρα καμία κυστιτιδα.... 

Να αποφύγω λέτε την επαφή σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Να αποφύγω λέτε την επαφή σήμερα? 

Δεν νομίζω να έχεις θέμα ουτος η άλλος δεν έχεις και συμπτώματα που να σε ενοχλούν και η κυστιτιδα από όσο ξερω δεν κολλάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Να αποφύγω λέτε την επαφή σήμερα? 

Κοίτα να πλυθείς καλά πριν.. Και μετά την επαφή να πλυθεί πάρα πολύ καλά και ο άντρας σου....γιατι μην τον κολλήσεις.. Και μετά κολλάει ο ένας τον άλλον... Εγώ είχα κολπιτιδα από μυκητες και μας έδωσε αγωγή και τους δύο... Αν θυμάσαι.. Πριν λίγες ημέρες.... 

Υ. Γ. Εκανα τεστ ωορρηξίας Κι εμένα αρνητικό ακόμα @Mpourmpoulo.. Εμεις μαζί θα βγάζουμε τα μάτια μας 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοίτα να πλυθείς καλά πριν.. Και μετά την επαφή να πλυθεί πάρα πολύ καλά και ο άντρας σου....γιατι μην τον κολλήσεις.. Και μετά κολλάει ο ένας τον άλλον... Εγώ είχα κολπιτιδα από μυκητες και μας έδωσε αγωγή και τους δύο... Αν θυμάσαι.. Πριν λίγες ημέρες.... 

Υ. Γ. Εκανα τεστ ωορρηξίας Κι εμένα αρνητικό ακόμα @Mpourmpoulo.. Εμεις μαζί θα βγάζουμε τα μάτια μας 😂😂😂

Πιστεύω αύριο βαριά μεθαύριο θα βγάλουμε τα μάτια μας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου όμορφα?? @Mpourmpoulo αύριο θα γίνει φουλ θετικό το τέστ οπότε ετοιμάσου ♥️♥️♥️♥️!!! @marinamanoulitsa κορίτσι μου κανονικά τα clear blue το πρωί δεν πρέπει να τα κάνεις? Εγώ όταν τα είχα πάρει τα έκανα το πρωί

@Girly σου απάντησε η γιατρός καλέ η ακόμα τα βλέπει τα στορυ στο ινστα?? 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2023 at 6:08 ΜΜ, ο/η lalala είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, διαβάζω μήνες τα μηνύματά σας αλλά ποτέ δεν έγραψα στο φόρουμ. Το δικό μου ιστορικό είναι λίγο βεβαρυμένο. Αν και μικρή σχετικά ηλικιακά έχω 3 αποβολές. 2 βιοχημικές και μια εξωμήτρια κύηση με αφαίρεση σάλπιγγας. Ξεκινήσαμε προσπαθειες  πάλι τον Ιανουάριο δίχως θετικό αποτέλεσμα προς το παρόν. Το άγχος μου είναι τεράστιο καθώς έχω πλέον μόνο μια σάλπιγγα.  Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις εκτός από υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια. Καλή δύναμη σε όλες μας και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα! 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για όλα αυτά που πέρασες!! Οι βιοχημικές συμβαίνουν πολύ συχνά δυστυχώς και στις περιπτώσεις περιπτώσεις είναι τυχαίο γεγονός! Όσο για την 1 σάλπιγγα να μην ανησυχείς καθόλου γιατί είναι υπέρ αρκετή. Είναι πάρα πολλές γυναίκες που έχουν 1 σάλπιγγα και έχουν κάνει και 3 παιδιά! Απλά ίσως πάρει λίγο παραπάνω χρόνο! Είναι θέμα χρόνου να ξανά μείνεις έγκυος 🤰🤰 εύχομαι να συμβεί πολύ πολύ σύντομα και αυτή την φορά να μείνει το σπορακι μέχρι να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου όμορφα?? @Mpourmpoulo αύριο θα γίνει φουλ θετικό το τέστ οπότε ετοιμάσου ♥️♥️♥️♥️!!! @marinamanoulitsa κορίτσι μου κανονικά τα clear blue το πρωί δεν πρέπει να τα κάνεις? Εγώ όταν τα είχα πάρει τα έκανα το πρωί

@Girly σου απάντησε η γιατρός καλέ η ακόμα τα βλέπει τα στορυ στο ινστα?? 🤣🤣

...δε μου απάντησε ποτέ....μου φαίνεται έπρεπε να της στείλω στο ινστα να τα δει!! 

@Mpourmpoulo αυριο ωορηξια!!!!! Σήκωσε μανίκια από σήμερα ε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2023 at 6:08 ΜΜ, ο/η lalala είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, διαβάζω μήνες τα μηνύματά σας αλλά ποτέ δεν έγραψα στο φόρουμ. Το δικό μου ιστορικό είναι λίγο βεβαρυμένο. Αν και μικρή σχετικά ηλικιακά έχω 3 αποβολές. 2 βιοχημικές και μια εξωμήτρια κύηση με αφαίρεση σάλπιγγας. Ξεκινήσαμε προσπαθειες  πάλι τον Ιανουάριο δίχως θετικό αποτέλεσμα προς το παρόν. Το άγχος μου είναι τεράστιο καθώς έχω πλέον μόνο μια σάλπιγγα.  Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις εκτός από υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια. Καλή δύναμη σε όλες μας και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα! 

Καλώς το κορίτσι!!! Πολύ χαίρομαι που πήρε το θάρρος και μας έγραψες!! Εμείς εδώ όπως θα έχεις δει θα σε χαλαρώσουμε και θα σε διασκεδάσουμε! Και εσύ με τη σειρά σου εμάς ε!! 

Λυπάμαι πάρα πολύ για τις αποβολές.. δυστυχώς δεν υπάρχουν λόγια νομίζω ώστε να σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα...μπορώ όμως να σου πω και εγώ πως η μία σάλπιγγα δεν μπορεί να σταθεί εμπόδιο στο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!! Πίστη και θετική σκέψη! Και οοολα θα γίνουν! Όλες μας εδώ κάθε μήνα ελπίζουμε να είναι ο μήνας μας! Join us!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..μου απάντησε! Μου είπε να μη κάνω τίποτα. Η εξέταση είναι καθαρή λέει. Να συνεχίσω να πίνω πολύ νερό και την βιταμίνη και να το παρακολουθήσω! Και επαφή κανονικά να έχω ,δεν τίθεται θέμα!! 

Οπότε κορίτσια,αν και είμςι εκτός ημερών,πάω να βάλω ποτάκι και..."θα ναι σαν να μπαίνει η άνοιξη" 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μαναρακια!!!!

Πως ειστε??

Και ναι έκανε τεστ Και είναι αρνητικο πάλι οπότε ίσως τον άλλον μήνα..θα πηγαίνω να παρακολουθώ με υπέρηχο να είμαι ησυχη 🫣🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...