Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μουυυυ❤️ ανεβαινειιιιιιι ανεβαινειιιι🙏 η εφαρμογη λέγεται premom! Εμένα τα τεστακια μου είναι αυτά 👇 σήμερα δεν έχω κάνει ακόμη θα κανω το μεσημερι🙏

IMG_7013.jpeg

Με το που έστειλες μόλις είχα βρει και κατεβάσει αυτή την εφαρμογή!! Χεχε Ανέβασα τη φωτό και μου βγάζει 0,41 low!!

Στο πικ τι τιμή βγάζει περίπου για να ξέρω;;

Πάντως το χθεσινό μου ήταν σχεδόν άσπρο το δικό μου..Εσένα δείχνει να ανεβαίνει σταθερά!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τα άλλα τεστακια τα βλέπω στα φόρτε τους!! Πάνε πάρα πολύ καλά!!! Μάλλον συγχονιστηκα και εγώ ! Έχω σήμερα πολλά υγρά σαν ασπράδι. Οπότε μέχρι την Τετάρτη πιστεύω θα έχει γίνει η ωορηξια μου. Τεστακι δε θα κάνω,θα το αφήσω αυτόν τον μήνα,θα πάω βάσει σώματος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Με το που έστειλες μόλις είχα βρει και κατεβάσει αυτή την εφαρμογή!! Χεχε Ανέβασα τη φωτό και μου βγάζει 0,41 low!!

Στο πικ τι τιμή βγάζει περίπου για να ξέρω;;

Πάντως το χθεσινό μου ήταν σχεδόν άσπρο το δικό μου..Εσένα δείχνει να ανεβαίνει σταθερά!

 

 

 

Ανάλογα εμένα ας πούμε από ολους τους κύκλους που παρακολουθώ με τεστακια μόνο στον προηγούμενο είχε φτάσει στο πικ που ήταν 1,03 ! Τους άλλους μήνες έφτανε μέχρι 0,66 η ορμονη αλλά γινόταν ωορρηξια αποδεδειγμένα με υπερηχο! Πάντως αν σου βγει πάνω από 0,40 θεωρείτε θετικο ! Τώρα ας πούμε σου λέει low ! Αν συνεχίσεις τα τεστακια και δεν σου βγει παραπάνω από το 0,41 αλλά λιγότερο θα στο βγάλει high ! ❤️ το πικ της κάθε μιας μας είναι διαφορετικό πάντως ! Άλλες έχουν και μεγαλύτερο πικ και άλλες μικρότερο ! Δεν είναι στάνταρ! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τα άλλα τεστακια τα βλέπω στα φόρτε τους!! Πάνε πάρα πολύ καλά!!! Μάλλον συγχονιστηκα και εγώ ! Έχω σήμερα πολλά υγρά σαν ασπράδι. Οπότε μέχρι την Τετάρτη πιστεύω θα έχει γίνει η ωορηξια μου. Τεστακι δε θα κάνω,θα το αφήσω αυτόν τον μήνα,θα πάω βάσει σώματος 

Καλημερα κορίτσι μουυυυ❤️❤️❤️μακάρι να κάνουμε όλες κοντά ωορρηξια και να περιμενουμε μαζί το θαυματακιιιιι❤️❤️❤️ άμα ξεκίνησαν τα υγρααα ξεκινά επαφουλεσσσς❤️ εγώ την πρώτη επαφουλα πάντως την έκανα χθες και ας μην έχω δει θετικο ακόμη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Με το που έστειλες μόλις είχα βρει και κατεβάσει αυτή την εφαρμογή!! Χεχε Ανέβασα τη φωτό και μου βγάζει 0,41 low!!

Στο πικ τι τιμή βγάζει περίπου για να ξέρω;;

Πάντως το χθεσινό μου ήταν σχεδόν άσπρο το δικό μου..Εσένα δείχνει να ανεβαίνει σταθερά!

 

 

 

Επίσης είναι πρώτη φορά που βλέπω να ανεβαίνει σταθερά η ορμονη! Τις άλλες φορές έβγαινε πολλές μέρα αχνό και μια μέρα ανέβαινε φουλ και γινόταν θετικο! Όποτε και αυτό σχετικό είναι και δεν είναι στάνταρ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Με το που έστειλες μόλις είχα βρει και κατεβάσει αυτή την εφαρμογή!! Χεχε Ανέβασα τη φωτό και μου βγάζει 0,41 low!!

Στο πικ τι τιμή βγάζει περίπου για να ξέρω;;

Πάντως το χθεσινό μου ήταν σχεδόν άσπρο το δικό μου..Εσένα δείχνει να ανεβαίνει σταθερά!

 

 

 

Και ένα τελευταίο που ξέχασα να σου πω ! Μη το φωτογραφίσεις αμέσως μόλις το κανεις ! Θα περιμενεις η ταινία να ασπρίσει δλδ να φύγει το ροζ περίπου 10 λεπτά μετά γτ τοτε είναι πιο έγκυρο το αποτέλεσμα που θα έχει ψιλό στεγνώσει το τεστ! Εγώ χθες βιάστηκα να το φωτόγραφισω και στην αρχή μου το έβγαζε 0,20 και έπειτα από πέντε λεπτά μου το έβγαλε 0,27 δλδ το είδα και με τα μάτια μου ότι είχε σκουρινει πιο πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ανάλογα εμένα ας πούμε από ολους τους κύκλους που παρακολουθώ με τεστακια μόνο στον προηγούμενο είχε φτάσει στο πικ που ήταν 1,03 ! Τους άλλους μήνες έφτανε μέχρι 0,66 η ορμονη αλλά γινόταν ωορρηξια αποδεδειγμένα με υπερηχο! Πάντως αν σου βγει πάνω από 0,40 θεωρείτε θετικο ! Τώρα ας πούμε σου λέει low ! Αν συνεχίσεις τα τεστακια και δεν σου βγει παραπάνω από το 0,41 αλλά λιγότερο θα στο βγάλει high ! ❤️ το πικ της κάθε μιας μας είναι διαφορετικό πάντως ! Άλλες έχουν και μεγαλύτερο πικ και άλλες μικρότερο ! Δεν είναι στάνταρ! 🥰

Αααααααα το πάει συγκριτικά!! Δηλαδή μπορεί να είναι και η ωορρηξία προ των πυλών!!! Ξεκινάω επαφές!! Σήμερα το απόγευμα πάμε για την πρώτη!! 🤭🤭😜😜😜

** Θα κάνω και το απόγευμα τεστάκι! Άντε τώρα να κρατηθώ να μην πιω νερό! Χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και ένα τελευταίο που ξέχασα να σου πω ! Μη το φωτογραφίσεις αμέσως μόλις το κανεις ! Θα περιμενεις η ταινία να ασπρίσει δλδ να φύγει το ροζ περίπου 10 λεπτά μετά γτ τοτε είναι πιο έγκυρο το αποτέλεσμα που θα έχει ψιλό στεγνώσει το τεστ! Εγώ χθες βιάστηκα να το φωτόγραφισω και στην αρχή μου το έβγαζε 0,20 και έπειτα από πέντε λεπτά μου το έβγαλε 0,27 δλδ το είδα και με τα μάτια μου ότι είχε σκουρινει πιο πολύ !

Ναι ναι το αφήνω να ασπρίσει!! Αλλά μου έκανε εντύπωση η δεύτερη γραμμή φάνηκε αμέσως αυτή τη φορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τα άλλα τεστακια τα βλέπω στα φόρτε τους!! Πάνε πάρα πολύ καλά!!! Μάλλον συγχονιστηκα και εγώ ! Έχω σήμερα πολλά υγρά σαν ασπράδι. Οπότε μέχρι την Τετάρτη πιστεύω θα έχει γίνει η ωορηξια μου. Τεστακι δε θα κάνω,θα το αφήσω αυτόν τον μήνα,θα πάω βάσει σώματος 

Κι εγώ σήμερα έχω υγρά!!

Μαζί είμαστε!! 🤗🤗

Καλά θα κάνεις κορίτσι μου, χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Αααααααα το πάει συγκριτικά!! Δηλαδή μπορεί να είναι και η ωορρηξία προ των πυλών!!! Ξεκινάω επαφές!! Σήμερα το απόγευμα πάμε για την πρώτη!! 🤭🤭😜😜😜

** Θα κάνω και το απόγευμα τεστάκι! Άντε τώρα να κρατηθώ να μην πιω νερό! Χεχε

Μπραβο αυτό ! Το συγκρίνει με όλα τα υπόλοιπα που έκανες και που θα κανεις ! Αντε ξεκιναααααα και εσυυυυυ! Εγώ πριν λίγο είδα στο σκούπισμα κάποια διάφανα υγρα και τον προηγούμενο μηνα είχα μια μέρα πριν το θετικο τέτοια υγρα ! Μακάρι αύριο ή έστω μεθαύριο να δω θετικο και να προλαβω τις επαφουλες !🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβο αυτό ! Το συγκρίνει με όλα τα υπόλοιπα που έκανες και που θα κανεις ! Αντε ξεκιναααααα και εσυυυυυ! Εγώ πριν λίγο είδα στο σκούπισμα κάποια διάφανα υγρα και τον προηγούμενο μηνα είχα μια μέρα πριν το θετικο τέτοια υγρα ! Μακάρι αύριο ή έστω μεθαύριο να δω θετικο και να προλαβω τις επαφουλες !🙏

Μακάρι κορίτσι μου!!! Ετοιμάζομαι για βολτούλα, έχει τέλεια μέρα! Μιλάμε μετά να δούμε και τα τεστακια μας! Στείλε μας όταν κάνεις το μεσημεριανό σου!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως με την εφαρμογή δεν έβγαλα και πολύ ακρη. Μου είχε βγάλει ένα πικ ενώ το τεστ δεν ήταν και πολύ σκούρο και το αμέσως επόμενο που ήταν φουλ σκούρο το έβγαζε low... Τελικά μπήκα στον πειρασμό και έκανα ένα τεστ ωορηξιας μιας και έχω τόσα υγρά αλλά μου έβγαλε άχνη γραμμή..οπότε το αφήνω ως έχει και συνεχίζω ακάθεκτη σαν να μη το είδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ πάντως με την εφαρμογή δεν έβγαλα και πολύ ακρη. Μου είχε βγάλει ένα πικ ενώ το τεστ δεν ήταν και πολύ σκούρο και το αμέσως επόμενο που ήταν φουλ σκούρο το έβγαζε low... Τελικά μπήκα στον πειρασμό και έκανα ένα τεστ ωορηξιας μιας και έχω τόσα υγρά αλλά μου έβγαλε άχνη γραμμή..οπότε το αφήνω ως έχει και συνεχίζω ακάθεκτη σαν να μη το είδα! 

Νομίζω κάποιες φορές κάνει τα δικά της η εφαρμογη😂 συνέχισε επαφουλες και άσε το τεστ ! Μπορεί να ήταν χθες θετικο αν έκανες και σήμερα να έπεσε η ορμονη άρα να γινετε η ωορρηξια! Σε ποια μέρα είσαι; Και συνήθως ποια μέρα κανεις ωορρηξια περίπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Νομίζω κάποιες φορές κάνει τα δικά της η εφαρμογη😂 συνέχισε επαφουλες και άσε το τεστ ! Μπορεί να ήταν χθες θετικο αν έκανες και σήμερα να έπεσε η ορμονη άρα να γινετε η ωορρηξια! Σε ποια μέρα είσαι; Και συνήθως ποια μέρα κανεις ωορρηξια περίπου;

Μπα δε πιστεύω να ήταν χθες γιατί σήμερα ξεκίνησα να έχω υγρά. Είμαι στη 10 μέρα και συνήθως εκανα στους 3 κύκλους που παρακολούθησα την 11-12η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@singing in the rain @Mpourmpoulo καλησπέρα σε ολα κορίτσια ααα μια χαρά πάνε τα τεστακιααααα βλέπω σύντομα θετικό!!!!!! Εμένα έπεσε η ορμόνη οπότε μάλλον σήμερα είναι η τελευταία μέρα πάλι δεν πέτυχα το πικ!!!! Οπότε μάλλον αν έκανα το βράδυ χθες θα ήταν τοτε το πιο έντονο... Αν αντέξουμε κ σήμερα μια επαφουλα θα είμαι θετική ότι κάναμε ολοκληρωμένη προσπάθεια αυτήν τη φορά... Γιατί την προηγούμενη είχα επαφή πριν την ωορρηξία..

IMG_20230507_152838.jpg

IMG_20230506_190547.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Εγώ πάντως με την εφαρμογή δεν έβγαλα και πολύ ακρη. Μου είχε βγάλει ένα πικ ενώ το τεστ δεν ήταν και πολύ σκούρο και το αμέσως επόμενο που ήταν φουλ σκούρο το έβγαζε low... Τελικά μπήκα στον πειρασμό και έκανα ένα τεστ ωορηξιας μιας και έχω τόσα υγρά αλλά μου έβγαλε άχνη γραμμή..οπότε το αφήνω ως έχει και συνεχίζω ακάθεκτη σαν να μη το είδα! 

Η αλήθεια εγώ την εφαρμογή την θέλω πιο πολύ για το ιστορικό που φαίνονται τα τεστ εκείνη τη στιγμή πως είναι για να τα συγκρίνω γιατί μετά ξεθωριάζει... Δεν δίνω πολύ βάση στο πως τα μετράει... Η το ρυθμίζω εγώ πως θεωρώ ότι είναι το χρώμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!καλή Κυριακή σε όλες ❤️

Εχθές είδα κι εγώ κάτι διάφανα πηχτα σαν ασπράδι όμως δεν ξέρω καν για το πότε θα έκανα ωορρηξία καθώς είναι ο 2ος κυκλος μετά την αποξεση ο προηγούμενος ήταν 30ημερων για καλό κι για κακό είχα κι εχθές μια επαφή(23ημ κυκλου). Βλέπω ότι πετάχτηκαν πάλι φλέβες και με πονάει κι στο πλάι το στήθος μου όπως όταν θήλαζα!περιμένω το άλλο Σάββατο!Έχω κάνει ελεύθερες επαφές μέρα παρά μέρα απο την 9η μέρα  εως και την 19η ημέρα ...Μετά την παλίνδρομη δεν ξέρω λες κι το έχω πάρει προσωπικά ότι έφταιγα εγώ,σαν να θέλω να αποδείξω στον εαυτό μου ότι δεν έφταιγα περίεργα πράγματα 🫣🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!καλή Κυριακή σε όλες ❤️

Εχθές είδα κι εγώ κάτι διάφανα πηχτα σαν ασπράδι όμως δεν ξέρω καν για το πότε θα έκανα ωορρηξία καθώς είναι ο 2ος κυκλος μετά την αποξεση ο προηγούμενος ήταν 30ημερων για καλό κι για κακό είχα κι εχθές μια επαφή(23ημ κυκλου). Βλέπω ότι πετάχτηκαν πάλι φλέβες και με πονάει κι στο πλάι το στήθος μου όπως όταν θήλαζα!περιμένω το άλλο Σάββατο!Έχω κάνει ελεύθερες επαφές μέρα παρά μέρα απο την 9η μέρα  εως και την 19η ημέρα ...Μετά την παλίνδρομη δεν ξέρω λες κι το έχω πάρει προσωπικά ότι έφταιγα εγώ,σαν να θέλω να αποδείξω στον εαυτό μου ότι δεν έφταιγα περίεργα πράγματα 🫣🤔

Καλησπέρα κοριτσι μου εφόσον έκανες μέρα παρά μέρα έχεις πιάσει όλες τις μέρες... Καταλαβαίνω αυτό που λες... Κ σίγουρα δεν φταις εσύ ήταν να γίνει γιατί μας φροντίζει το σώμα μας.... Κ εγώ έτσι ένιωθα... Εμένα ήταν από χρωμοσωματικη ανωμαλία κ όταν το έμαθα ένιωσα ότι ήταν να γίνει κ το σώμα το απέβαλλε γιατι κάτι δεν ήταν υγιές... Στις περισσότερες περιπτώσεις οφείλεται από αυτό η παλινδρόμη... Δεν φταις εσύ... Θα έρθει το μωράκι σου κ θα μείνει αυτήν τη φορά... Εύχομαι να έρθει σύντομα το θετικό τεστακι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

@singing in the rain @Mpourmpoulo καλησπέρα σε ολα κορίτσια ααα μια χαρά πάνε τα τεστακιααααα βλέπω σύντομα θετικό!!!!!! Εμένα έπεσε η ορμόνη οπότε μάλλον σήμερα είναι η τελευταία μέρα πάλι δεν πέτυχα το πικ!!!! Οπότε μάλλον αν έκανα το βράδυ χθες θα ήταν τοτε το πιο έντονο... Αν αντέξουμε κ σήμερα μια επαφουλα θα είμαι θετική ότι κάναμε ολοκληρωμένη προσπάθεια αυτήν τη φορά... Γιατί την προηγούμενη είχα επαφή πριν την ωορρηξία..

IMG_20230507_152838.jpg

IMG_20230506_190547.jpg

Ακριβώς έτσι ήταν τα τεστ μου τον προηγούμενο μήνα! Εμένα φαντάσου μόνο το μεσημεριανό είχε δείξει, δλδ σα να ανέβηκε και να κατέβηκε πολύ γρήγορα η ορμόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

@singing in the rain @Mpourmpoulo καλησπέρα σε ολα κορίτσια ααα μια χαρά πάνε τα τεστακιααααα βλέπω σύντομα θετικό!!!!!! Εμένα έπεσε η ορμόνη οπότε μάλλον σήμερα είναι η τελευταία μέρα πάλι δεν πέτυχα το πικ!!!! Οπότε μάλλον αν έκανα το βράδυ χθες θα ήταν τοτε το πιο έντονο... Αν αντέξουμε κ σήμερα μια επαφουλα θα είμαι θετική ότι κάναμε ολοκληρωμένη προσπάθεια αυτήν τη φορά... Γιατί την προηγούμενη είχα επαφή πριν την ωορρηξία..

IMG_20230507_152838.jpg

IMG_20230506_190547.jpg

Έπεσε κορίτσι μου όποτε σήμερα σίγουρα να κάνετε μια επαφουλα ! Αν έχετε διάθεση και αύριο ακόμη καλυτεραααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!καλή Κυριακή σε όλες ❤️

Εχθές είδα κι εγώ κάτι διάφανα πηχτα σαν ασπράδι όμως δεν ξέρω καν για το πότε θα έκανα ωορρηξία καθώς είναι ο 2ος κυκλος μετά την αποξεση ο προηγούμενος ήταν 30ημερων για καλό κι για κακό είχα κι εχθές μια επαφή(23ημ κυκλου). Βλέπω ότι πετάχτηκαν πάλι φλέβες και με πονάει κι στο πλάι το στήθος μου όπως όταν θήλαζα!περιμένω το άλλο Σάββατο!Έχω κάνει ελεύθερες επαφές μέρα παρά μέρα απο την 9η μέρα  εως και την 19η ημέρα ...Μετά την παλίνδρομη δεν ξέρω λες κι το έχω πάρει προσωπικά ότι έφταιγα εγώ,σαν να θέλω να αποδείξω στον εαυτό μου ότι δεν έφταιγα περίεργα πράγματα 🫣🤔

Κορίτσι μου προφανώς και δεν έφταιξες εσυ! Το σώμα μας ότι δεν υγιές το απορρίπτει! Αφού είχε μέρα παρά μέρα όλες αυτές τις μέρες έχεις πολλές ελπίδες ! Σου εύχομαι να δεις θετικο τεστακι σε λίγες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια έκανα το μεσημερι τεστακι και ήταν σαν το χθεσινό ! Η εφαρμογη μου το έβγαλε 0,25 και χθες 0,27 ! Δεν βασίζομαι 100% στην εφαρμογη γτ κανει καμία φορά τα δικά της! Όμως σήμερα δεν σκουρυνε περισσότερο μοιάζει να μένει σταθερή όποτε δεν έχω πολλές ελπίδες να κάνω νωρίτερα ωορρηξια! Θα ξανακάνω αργότερα να δω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

@singing in the rain @Mpourmpoulo καλησπέρα σε ολα κορίτσια ααα μια χαρά πάνε τα τεστακιααααα βλέπω σύντομα θετικό!!!!!! Εμένα έπεσε η ορμόνη οπότε μάλλον σήμερα είναι η τελευταία μέρα πάλι δεν πέτυχα το πικ!!!! Οπότε μάλλον αν έκανα το βράδυ χθες θα ήταν τοτε το πιο έντονο... Αν αντέξουμε κ σήμερα μια επαφουλα θα είμαι θετική ότι κάναμε ολοκληρωμένη προσπάθεια αυτήν τη φορά... Γιατί την προηγούμενη είχα επαφή πριν την ωορρηξία..

IMG_20230507_152838.jpg

IMG_20230506_190547.jpg

Αν σήμερα είναι πιο αχνό σήμερα θα γίνει η ωορηξια σου. Από την ώρα που ανιχνεύει την ορμόνη η ωορρηξία γίνεται μεσα στις επόμενες 12 με 24 ώρες! Ο λόγος που κάνουμε επαφές και πριν είναι για να υπάρχει ήδη σπέρμα όταν γίνει η ωορηξια και μετά για να το "κλειδώσουμε". Όπως λέει και το τραγούδι απόψε φορά τα καλά σου και για "αγάπη" ετοιμάσου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!καλή Κυριακή σε όλες ❤️

Εχθές είδα κι εγώ κάτι διάφανα πηχτα σαν ασπράδι όμως δεν ξέρω καν για το πότε θα έκανα ωορρηξία καθώς είναι ο 2ος κυκλος μετά την αποξεση ο προηγούμενος ήταν 30ημερων για καλό κι για κακό είχα κι εχθές μια επαφή(23ημ κυκλου). Βλέπω ότι πετάχτηκαν πάλι φλέβες και με πονάει κι στο πλάι το στήθος μου όπως όταν θήλαζα!περιμένω το άλλο Σάββατο!Έχω κάνει ελεύθερες επαφές μέρα παρά μέρα απο την 9η μέρα  εως και την 19η ημέρα ...Μετά την παλίνδρομη δεν ξέρω λες κι το έχω πάρει προσωπικά ότι έφταιγα εγώ,σαν να θέλω να αποδείξω στον εαυτό μου ότι δεν έφταιγα περίεργα πράγματα 🫣🤔

Όχι κοριτσάκι μου! Δεν έφταιγεε καθόλου! Ίσα ίσα που έγινε το καλύτερο δυνατό εφόσον αν συνέχιζε κάτι ίσως δεν θα πήγαινε καλά . Γερά μωράκια  θέλει το σώμα μας και πασχίζει γιναυτο! Οπότε τα έκανες όλα πολύ σωστά! Εφόσον είχες επαφές ,είσαι και σε πολύ καλές πιθανότητες! Άσε που αυτό το δίμηνο μετά είναι φουλ γόνιμο! Με το καλό περιμένουμε το τεστακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια έκανα το μεσημερι τεστακι και ήταν σαν το χθεσινό ! Η εφαρμογη μου το έβγαλε 0,25 και χθες 0,27 ! Δεν βασίζομαι 100% στην εφαρμογη γτ κανει καμία φορά τα δικά της! Όμως σήμερα δεν σκουρυνε περισσότερο μοιάζει να μένει σταθερή όποτε δεν έχω πολλές ελπίδες να κάνω νωρίτερα ωορρηξια! Θα ξανακάνω αργότερα να δω !

Μήπως είχες πιει υγρά η είχες πάει τουαλέτα μέσα στο δίωρο τρίωρο? Παίζει πολύ ρόλο αυτό! 

Εγώ θα σου πω άσε τα τέστ αυτόν τον μήνα στην άκρη για να μη σε αγχωνουν! Κάνε επαφές όποτε θελήσετε μέχρι να φύγει το αγόρι σου και ίσως να σας περιμένει μια έκπληξη αργότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...