Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η efakii είπε:

Εγω θελω να ρωτησω την άλλη εγκυουλα της παρέας @Rena92 όταν ανάφερε πως ειχε μια και μονο επαφή αυτο το μήνα που κατάφερε να κανει το σποράκι της ,ποτε ήταν;σε ποια φαση του κύκλου και μερα ωορηξιας ;; Να μου δωσει ελπίδες … γιατι  ούτε σημερα με βλεπω να εχουμε επαφή … ο σύζυγος ειναι κομμάτια και με το ζόρι βρε κορίτσια δεν μπορω … δεν θελω να τον πιέζω … 

Αχ κορίτσι μου κ εγώ έτσι είμαι... Προχθές τελευταία επαφή πριν φύγει ταξίδι για δουλειά κ χθες είχα ακόμα θετικό τεστ θα κάνω κ σήμερα να δω αν βγει αρνητικό να ξέρω ότι έγινε η ωορρηξία... Αλλά όπως λένε τα κορίτσια κρατάει από 3 έως 5 μέρες το σπερματοζωάριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Cat96 γλυκό μου κορίτσι ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!! 🍼🎉🌹❣️💕🙏❤️ Εισαι έγκυος και αυτό δεν αλλάζει ότι και να πει η κάθε μαια!! Θυμήθηκα την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος και ήταν να επισκεφθώ έναν γιατρό που μου τον πρότεινε φίλη. Δεν φτάνει που πήγα στην άλλη άκρη της Αθήνας και τελικά έλειπε χωρίς να με ενημερώσει, όταν τον πήρα τηλ να του πω ότι είμαι 20η μέρα του κύκλου ( πολύ πολύ νωρίς δηλαδή) με χοριακη 42 μου είπε πολύ ψυχρά : Ααα πολύ χαμηλή δεν θα πάει καλά!! Άρχισα να τρέμω εννοείται δεν ξαναπήγα. Οκ ήταν βιοχημική αλλά το 42 μόνο του τόσο νωρίς στον κύκλο δεν έλεγε τίποτα. 

Ο γιατρός που έχω τώρα, μετά την αποξεση ήταν να παρακολουθήσουμε τον κύκλο με υπερήχους. Στον δεύτερο υπέρηχο πήγα και πριν μπούμε μέσα του είπα ότι είχα αχνο θετικό τεστ. Η πρώτη του κίνηση; Πήρε γνωστή του αιματολογο και της είπε ότι η περίπτωση που της είχε αναφέρει είναι ξανά έγκυος και τι πρέπει να κάνουμε. Χαρακτηριστικά της είπε " ναι, μάλλον τους έχει καει η τηλεόραση" 😂😂😂 

Που θέλω να καταλήξω; Κάποιοι δεν συμμερίζονται την αγωνία μας. Επειδή για εκείνους είναι ρουτίνα οι βιοχημικές και οι αποβολες ξεχνάνε την ψυχολογία της γυναίκας. Για εμένα αυτό είναι απαράδεκτο έως και εγκληματικό! Αν ο γιατρός σου σε καλύπτει μείνε εκεί και αν μπορείς να αποφύγεις την τηλεφωνική επικοινωνία με τη μαία καλώς. Αν δεν μπορείς, υπάρχουν άπειροι γιατροί και θα βοηθήσουμε όλες να βρεις τον καλύτερο άνθρωπο κυρίως! 

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, θέλω να το πιστέψεις και εσύ όπως προσπαθώ εγώ κάθε μέρα να το πιστέψω. Το λέω στον εαυτό μου καθώς χαϊδεύω την κοιλίτσα μου που έχει ξεπροβάλλει δειλά δειλά και φαίνομαι λες και έχω φάει 5 πιτογυρα 😂😂 Εδώ είμαστε εμείς να σου δίνουμε κουράγιο σε κάθε σου ανησυχία και κακή σκέψη ❤️❤️ Χαμόγελα, είσαι εγκυοοοος 🎉🎉🎉🎉👏👏👏❤️❤️

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Επίσης να πει κάποιος στην "κυρία"- μη λερωσω το στόμα μου- ότι αν μια εγκυμοσύνη είναι να μην πάει καλά όσο και να την υποστηρίξουμε και όσα φάρμακα και να πάρουμε απλά δεν θα πάει. Να κόψει λοιπόν την τοξικότητα και να αλλάξει επάγγελμα!!!

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ ! δεν ξέρω αν είμαι ένστικτο επιβίωσης ή προαίσθημα αλλά αύτη την φόρα δεν νιώθω τόσο άγχος, λέω όλα θα εξελιχθούνε καλώς ! ❤️ 🙏

Όσο για την ίδια μαία τον Φεβρουάριο που της είπα πάλι ότι ήμουν έγκυος το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι: είναι ανεπιθύμητη ; αρχικά δεν το ρωτάς αυτό αν είναι ανεπιθύμητη θα το πω εγώ από μόνη μου.

Δεύτερον το ίδιο ακριβώς κάνω την πρώτη χοριάκη 44 κάπου εκεί και μου είναι πολύ χαμηλή δεν ξέρω αν πρέπει να την υποστηρίξουμε γιατί μάλλον δεν εξελίσσετε καλά.

Και τρίτον σίγα την υποστήριξη που δίνουν, αν θεώρει υποστήριξη το φιλικό οξύ τι να πω, σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν ήθελε να μου δώσει προγεστερόνη γιατί δεν ξέραμε πάλι πως θα εξελιχθεί και η προγεστερόνη μου βγήκε στα τάρταρα, ευτυχώς ρώτησε τον γυναικολόγο και προφανώς της είπε θα δώσουμε και εκ των υστέρων μου έγραψε το χάπι. Αλλά όπως ακριβώς είπες και προγεστερόνη να παίρνεις και φιλικό οξύ να παίρνεις αν είναι να μην πάει καλά δεν θα πάει και όλα τα άλλα είναι φαρμάκι που στάζουν οι γλώσσες κάποιων που εν τέλη πέρα από την δουλεία τους δεν έχουν τίποτα άλλο να κάνουν και ζηλεύουν τον κόσμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Cat96 προσπαθείς καιρό εσύ κοπέλα μου;;; 

Όχι καθόλου, τον Φεβρουάριο επισκέφτηκα τον γιατρό μου για το ετήσιο τσεκ απ και είχα κάνει κάποιες εξετάσεις σε προγεστερόνη lh κτλ. Που μου της είχε γράψει μια παθολόγος επειδή έβλεπα πως η περίοδος μου είχε τρελαθεί τους τελευταίους μήνες, εκεί τελικά μου είπαν ότι έχω πολυκυστικές και έκανα και εξετάσεις περαιτέρω που μου επιβεβαίωσαν ότι έχω ΣΠΩ, όλα αυτά σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου!

Σύμφωνα με τον παθολόγο μου μου είπε δεν έχω τίποτα να μην ασχοληθώ και σε ουδεμία περίπτωση να μην πάω σε ενδοκρινολόγο να μου δώσει Glucophage ( όπου και εγώ είμαι πολύ αντίθετη στο συγκεκριμένο σκεύασμα, είναι βαρύ και αντιστοιχεί σε αντίστοιχες βαριές καταστάσεις). Τέλος πάντων έχοντας τρελαθεί εγώ και κλαίω όλη την ώρα και παραλογίζομαι λέγοντας ότι δεν μπορώ να κάνω παιδία και μου το φέρνουν με τρόπο, ο σύζυγός μου αποφάσισε μόνος του να σηματοδοτήσει την έναρξη των προσπαθειών μας, όχι ότι δεν ήθελα αλλά δεν περίμενα να ξεκινήσει τόσο νωρίς.

Κάναμε 3 φόρες ελεύθερα, χωρίς να ξέρουμε πότε κάνω ωορρηξία, τίποτα. Εγώ δεν το είχα στο μυαλό μου ότι πετύχαμε σύλληψη και φοβόμουν ότι θα δυσκολευτώ με τις πολυκυστικες αλλά τελικά ήρθε ένα απροσδόκητο θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Δεν μπορώ να σου περιγράψω την χαρά μου, την συγκίνησή μου και ότι με έπιασε στον ύπνο!

Μέχρι να το καταλάβω κατέληξε σε βιοχημική. Τώρα βρίσκομαι στον πρώτο κύκλο μετά την βιοχημική, όπου παρακολούθησα την ωορρηξία μου με τεστ και κάναμε μεταξύ των επαφών μας και τις στοχευμένες και χθες ήμουν στην 9 ημέρα και βγήκε θετικό.

Όλο αυτό είναι εν συντομία οι προσπάθειες μας, ομολογώ πως δεν δυσκολεύομαι να συλλάβω αλλά δεν φτάνει μονό αυτό τελικά, μου φαίνεται ένα πολύ δύσκολο και μακρύ ταξίδι η εγκυμοσύνη.

Τελικά μετά από όλα αυτά που έχω ακούσει από 2 γυναικολόγους και έναν παθολόγο, στο μόνο που συμβάδισαν όλοι μαζί είναι ότι όσες έχουμε ΣΠΩ δεν πάει να πει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί αυτό που επηρεάζουν είναι ότι δεν ξέρεις πότε έχεις την ωορρηξία σου, άλλα με τα τεστ έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα. Για το Glucophage μου είπαν και οι δυο γυναικολόγοι να το πάρω να φτιάξω τον κύκλο μου άλλα δεν το πήρα και δεν σκοπεύω με τις βιταμινούλες είμαι καλά ❤️ βεβαία δεν γνωρίζω αν κάνουν και δουλεία γιατί δυο μήνες τώρα δεν υπάρχει περίοδος υπάρχει εγκυμοσύνη.

 

Είπα πολλά και σε ζάλισα, αχαχχα κλείνω το σεντόνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 
@Elli13 περιμένουμε τα νέα σου σήμερα !! Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏🏼💕

 

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Elli13 μην νομίζεις ότι σε ξεχνάμε….εγώ είμαι κινητό ημερολόγιο…περιμένουμε…όλα καλά θα είναι…🥰

Η αρχική μου ανησυχία ειναι μήπως ανοίξει  ο υπέρηχος και έχει σταματήσει η καρδιά.. Το ψυχολογικό τραυμα βλεπετε. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, τουλάχιστον μεχρι να σχολάσω και να παω σπίτι.. Εννοείται θα σας ενημερώσω το βραδάκι μόλις γυρίσω από τον γιατρό. Ευχαριστώ γλυκές μου εγκυούλες ❤️ ❤️ 

@Rena92 περιμένω και τα δικά σου νέα ευχάριστα νέα αυριο !!

@Tinasardin8689 Πότε έχεις ξανά ραντεβού; Αυτήν την εβδομάδα αν θυμάμαι καλα; Αν και εσυ πλέον δεν εχεις κανενα λόγο να αγχώνεσαι, όλα εξελίσσονται τέλεια %%-%%-👶💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 
@Elli13 περιμένουμε τα νέα σου σήμερα !! Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏🏼💕

 

Κοριτσάκι μου , αν θυμάμαι καλά και έσυ πας σήμερα στον γιατρό ή εσύ είσαι αύριο ;;

@Elli13  Έλλη θυμήσου είμαστε μαζί σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Όχι καθόλου, τον Φεβρουάριο επισκέφτηκα τον γιατρό μου για το ετήσιο τσεκ απ και είχα κάνει κάποιες εξετάσεις σε προγεστερόνη lh κτλ. Που μου της είχε γράψει μια παθολόγος επειδή έβλεπα πως η περίοδος μου είχε τρελαθεί τους τελευταίους μήνες, εκεί τελικά μου είπαν ότι έχω πολυκυστικές και έκανα και εξετάσεις περαιτέρω που μου επιβεβαίωσαν ότι έχω ΣΠΩ, όλα αυτά σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου!

Σύμφωνα με τον παθολόγο μου μου είπε δεν έχω τίποτα να μην ασχοληθώ και σε ουδεμία περίπτωση να μην πάω σε ενδοκρινολόγο να μου δώσει Glucophage ( όπου και εγώ είμαι πολύ αντίθετη στο συγκεκριμένο σκεύασμα, είναι βαρύ και αντιστοιχεί σε αντίστοιχες βαριές καταστάσεις). Τέλος πάντων έχοντας τρελαθεί εγώ και κλαίω όλη την ώρα και παραλογίζομαι λέγοντας ότι δεν μπορώ να κάνω παιδία και μου το φέρνουν με τρόπο, ο σύζυγός μου αποφάσισε μόνος του να σηματοδοτήσει την έναρξη των προσπαθειών μας, όχι ότι δεν ήθελα αλλά δεν περίμενα να ξεκινήσει τόσο νωρίς.

Κάναμε 3 φόρες ελεύθερα, χωρίς να ξέρουμε πότε κάνω ωορρηξία, τίποτα. Εγώ δεν το είχα στο μυαλό μου ότι πετύχαμε σύλληψη και φοβόμουν ότι θα δυσκολευτώ με τις πολυκυστικες αλλά τελικά ήρθε ένα απροσδόκητο θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Δεν μπορώ να σου περιγράψω την χαρά μου, την συγκίνησή μου και ότι με έπιασε στον ύπνο!

Μέχρι να το καταλάβω κατέληξε σε βιοχημική. Τώρα βρίσκομαι στον πρώτο κύκλο μετά την βιοχημική, όπου παρακολούθησα την ωορρηξία μου με τεστ και κάναμε μεταξύ των επαφών μας και τις στοχευμένες και χθες ήμουν στην 9 ημέρα και βγήκε θετικό.

Όλο αυτό είναι εν συντομία οι προσπάθειες μας, ομολογώ πως δεν δυσκολεύομαι να συλλάβω αλλά δεν φτάνει μονό αυτό τελικά, μου φαίνεται ένα πολύ δύσκολο και μακρύ ταξίδι η εγκυμοσύνη.

Τελικά μετά από όλα αυτά που έχω ακούσει από 2 γυναικολόγους και έναν παθολόγο, στο μόνο που συμβάδισαν όλοι μαζί είναι ότι όσες έχουμε ΣΠΩ δεν πάει να πει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί αυτό που επηρεάζουν είναι ότι δεν ξέρεις πότε έχεις την ωορρηξία σου, άλλα με τα τεστ έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα. Για το Glucophage μου είπαν και οι δυο γυναικολόγοι να το πάρω να φτιάξω τον κύκλο μου άλλα δεν το πήρα και δεν σκοπεύω με τις βιταμινούλες είμαι καλά ❤️ βεβαία δεν γνωρίζω αν κάνουν και δουλεία γιατί δυο μήνες τώρα δεν υπάρχει περίοδος υπάρχει εγκυμοσύνη.

 

Είπα πολλά και σε ζάλισα, αχαχχα κλείνω το σεντόνι!

το glucophage το περνω για το ζαχαρο που εχω συνδιαστικα με ενα αλλο επειδη εχω κληρονομικο διαβητη εδω και τρια χρονια με μια ενδιαμεση διακοπη και αλλαγη με ινσουλινη λογω εγκυμοσυνης. τι δουλεια εχουν να το δινουν για πολυκυστικες; αι ντε εχουν ξεφυγει οι γιατροι... καλημερα κοριτσια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92 εσένα θα σε έκανα παράθεση αύριο αλλά μια που σε ανέφερε η Έλλη μας εννοείται πως περιμένουμε…εγώ δεν πολυγράφω αλλά μπαίνω να παρακολουθώ τα νέα σας κάθε μέρα..Εγώ γιατρό @Elli13 έχω ξανά τη Μ.Πέμπτη και φυσικά μια ανησυχία…όχι μεγάλη αλλά σκέφτομαι πολλά τρελά ανά διαστήματα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

Η αρχική μου ανησυχία ειναι μήπως ανοίξει  ο υπέρηχος και έχει σταματήσει η καρδιά.. Το ψυχολογικό τραυμα βλεπετε. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, τουλάχιστον μεχρι να σχολάσω και να παω σπίτι.. Εννοείται θα σας ενημερώσω το βραδάκι μόλις γυρίσω από τον γιατρό. Ευχαριστώ γλυκές μου εγκυούλες ❤️ ❤️ 

@Rena92 περιμένω και τα δικά σου νέα ευχάριστα νέα αυριο !!

@Tinasardin8689 Πότε έχεις ξανά ραντεβού; Αυτήν την εβδομάδα αν θυμάμαι καλα; Αν και εσυ πλέον δεν εχεις κανενα λόγο να αγχώνεσαι, όλα εξελίσσονται τέλεια %%-%%-👶💞

κοριτσι ετσι ειμουν και εγω αλλα τελικα ολα πηγαν καλα μου φαινοταν σαν ψεμα που εκανα αυχενικη και ολα ηταν καλα.. τωρα ο μπεμπακος κοιμαται διπλα μου δεν εχει ξυπνησει ακομα να φαει το γαλα του αλλα οπου να ειναι θα ξυπνησει. την καλημερα μου και σου στελνω θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eva96 είπε:

το glucophage το περνω για το ζαχαρο που εχω συνδιαστικα με ενα αλλο επειδη εχω κληρονομικο διαβητη εδω και τρια χρονια με μια ενδιαμεση διακοπη και αλλαγη με ινσουλινη λογω εγκυμοσυνης. τι δουλεια εχουν να το δινουν για πολυκυστικες; αι ντε εχουν ξεφυγει οι γιατροι... καλημερα κοριτσια 😊

Αυτό ακριβώς, είναι χάπι για διαβήτη παρ όλα αυτά το δίνουν και για την ρύθμιση του κύκλου των πολυκυστικών, καθώς όλα είναι μεταβολικά νοσήματα.. και όχι μόνο, κάθεστε ;;

Ορισμένοι διαιτολόγοι το δίνουν σε σοβαρά παχύσαρκους για να χάσουν τα κιλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αχ κορίτσι μου κ εγώ έτσι είμαι... Προχθές τελευταία επαφή πριν φύγει ταξίδι για δουλειά κ χθες είχα ακόμα θετικό τεστ θα κάνω κ σήμερα να δω αν βγει αρνητικό να ξέρω ότι έγινε η ωορρηξία... Αλλά όπως λένε τα κορίτσια κρατάει από 3 έως 5 μέρες το σπερματοζωάριο... 

Καλημερα κορίτσια μου! Δυστυχώς ειμαι πολυ απογοητευμένη … παει κ αυτός ο μήνας ετσι… 2 μέρες ήταν τοσο κομμάτια λόγω δουλειάς που δεν μπορούσα καν να του το πω … ετσι με το ζόρι βρε κορίτσια δεν μου βγαίνει με τιποτα… 

εκεινος με ρωτάει παντα ποτε ειναι οι ημέρες μωρού … αλλα αποφεύγω απο μονη μου να του λεω σημερα πχ εχω ωορηξια … θελω να γινεται χωρίς πίεση. Με καταλαβαίνετε σιγουρα αυτο που προσπαθώ να σας πω 😪😪😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eva96 είπε:

κοριτσι ετσι ειμουν και εγω αλλα τελικα ολα πηγαν καλα μου φαινοταν σαν ψεμα που εκανα αυχενικη και ολα ηταν καλα.. τωρα ο μπεμπακος κοιμαται διπλα μου δεν εχει ξυπνησει ακομα να φαει το γαλα του αλλα οπου να ειναι θα ξυπνησει. την καλημερα μου και σου στελνω θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα..

Να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις τον μπεμπη σου ❤️ Να του δώσεις ενα φιλάκι στα πατουσίνια του από εμένα ❤️ ❤️ Σε ευχαριστώ τόσο πολύ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13  , @Rena92 , @Tinasardin8689 περιμενουμε τα νέα σας !!! Θα ειναι όλα υπέροχα !!!!🍼🍼🍼👏🏼👏🏼👏🏼 

αχ αυτές οι κοιλίτσες!!!! 
πως παει η καθεμία απο φούσκωμα ;;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat96 είπε:

Αυτό ακριβώς, είναι χάπι για διαβήτη παρ όλα αυτά το δίνουν και για την ρύθμιση του κύκλου των πολυκυστικών, καθώς όλα είναι μεταβολικά νοσήματα.. και όχι μόνο, κάθεστε ;;

Ορισμένοι διαιτολόγοι το δίνουν σε σοβαρά παχύσαρκους για να χάσουν τα κιλά

ο χριστος και η παναγια δηλαδη... 😂😂 τι να πω.. παντως εμενα ο γυναικολογος μου ειχε πει αν εινσι να παει καλα η εγκυμοσυνη θα παει.. ηια να καταλαβεις πριν πιασω τον γιο μου ειχα μια αποβολη και εκανα 1,5 χρονο να ξανα πιασω παιδι. στο ενδιαμεσο εμαθα για τον διαβητη και εκανα σαλπιγγογραφια για να δω μην εχω κατι που εμποδιζει να μεινω εγκυος. εν τελει  ολα καλα.. οταν χαλαρωσα εμεινα χωρις να το περιμενω αλλα 9 μηνες φοβομουν μην γινει κατι και το χασω. εν τελει γεννησα εκτακτος με καισαρικη επειδη ο μικρος δεν μου εδινε κινησεις και ολα πηγαν καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις τον μπεμπη σου ❤️ Να του δώσεις ενα φιλάκι στα πατουσίνια του από εμένα ❤️ ❤️ Σε ευχαριστώ τόσο πολύ 🙏

θα του τα δωσω ❤❤ ειναι ενας γλυκας ο μπεμπης και πολυ βολικο μωρακι φτυνω νς μην τον ματιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια μου καλημέρα !!!! 
Good luck 🤞🤞🤞 στα κορίτσια μας που έχουν τους γιατρούς τους!!! 
υπομονη σε όλες εμάς που είμαστε στην αναμονή!!!

κοριτσια εγώ από χθες νιώθω όλη μέρα πως θ μ ρθει περίοδος, ότι από κάτω τρέχουν υγρά αλλά τιποτις!!!! Επίσης έχω σουβλιες δεξια στην ωοθηκη περίπου σαν πόνο ωορρηξιας.σαν τράβηγμα σαν σούβλια δν ξέρω πω ν το πω ! Ξέρω όμως πως δεν είναι έντερο! 1/4 είχα τον πόνο ωορρηξιας από δεξια όποτε λογικά κάπου εκει εκανα ωορρηξια!! 
 

εγω απογοητεύομαι που νιώθω αυτούς τους πόνους και νιώθω ακριβώς σαν ν περιμένω περίοδο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η eva96 είπε:

ο χριστος και η παναγια δηλαδη... 😂😂 τι να πω.. παντως εμενα ο γυναικολογος μου ειχε πει αν εινσι να παει καλα η εγκυμοσυνη θα παει.. ηια να καταλαβεις πριν πιασω τον γιο μου ειχα μια αποβολη και εκανα 1,5 χρονο να ξανα πιασω παιδι. στο ενδιαμεσο εμαθα για τον διαβητη και εκανα σαλπιγγογραφια για να δω μην εχω κατι που εμποδιζει να μεινω εγκυος. εν τελει  ολα καλα.. οταν χαλαρωσα εμεινα χωρις να το περιμενω αλλα 9 μηνες φοβομουν μην γινει κατι και το χασω. εν τελει γεννησα εκτακτος με καισαρικη επειδη ο μικρος δεν μου εδινε κινησεις και ολα πηγαν καλα.

Να το χαίρεσαι τον μπομπιρακο σου!! Σας εύχομαι μόνο τα καλύτερα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Kοριτσια μου καλημέρα !!!! 
Good luck 🤞🤞🤞 στα κορίτσια μας που έχουν τους γιατρούς τους!!! 
υπομονη σε όλες εμάς που είμαστε στην αναμονή!!!

κοριτσια εγώ από χθες νιώθω όλη μέρα πως θ μ ρθει περίοδος, ότι από κάτω τρέχουν υγρά αλλά τιποτις!!!! Επίσης έχω σουβλιες δεξια στην ωοθηκη περίπου σαν πόνο ωορρηξιας.σαν τράβηγμα σαν σούβλια δν ξέρω πω ν το πω ! Ξέρω όμως πως δεν είναι έντερο! 1/4 είχα τον πόνο ωορρηξιας από δεξια όποτε λογικά κάπου εκει εκανα ωορρηξια!! 
 

εγω απογοητεύομαι που νιώθω αυτούς τους πόνους και νιώθω ακριβώς σαν ν περιμένω περίοδο !!!!

Όπως το πες «σαν» !!!! Τα συμπτώματα που εχεις μας δίνουν ελπίδες για κατι αλλο! Αν τυχον ειναι εμφύτευση και το τεστακι ωορηξιας τωρα που το σκέφτομαι δεν θα έδειχνε ειναι λιγο νωρίς … περίμενε 2μερες ακομα και επανέλαβε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Όπως το πες «σαν» !!!! Τα συμπτώματα που εχεις μας δίνουν ελπίδες για κατι αλλο! Αν τυχον ειναι εμφύτευση και το τεστακι ωορηξιας τωρα που το σκέφτομαι δεν θα έδειχνε ειναι λιγο νωρίς … περίμενε 2μερες ακομα και επανέλαβε !!!

Δν ξέρω δν θέλω ν ελπίζω γιατί νιώθω ακριβώς όπως την ημέρα που μ έρχεται περίοδος! 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Elli13  , @Rena92 , @Tinasardin8689 περιμενουμε τα νέα σας !!! Θα ειναι όλα υπέροχα !!!!🍼🍼🍼👏🏼👏🏼👏🏼 

αχ αυτές οι κοιλίτσες!!!! 
πως παει η καθεμία απο φούσκωμα ;;;; 

 

Είμαι η τελευταία από τις 3 που πρέπει να απαντήσει για το θέμα, αλλά θα πω ότι κάθε βράδυ η κοιλιά μου γίνεται τριπλή απ το πρωί!! 🤣🤣 ενώ γενικά είμαι αδύνατη και κοιλιά δεν βάζω ποτέ, τώρα αυτό το πράγμα είναι πολύ αστείο με την κατακράτηση!! Κάνει κανονικότατη καμπύλη από κάτω και υποψιάζομαι πως παίζει ρόλο η θέση της μήτρας (μου έχουν πει λόγω δυσμηνορροιας, ότι είναι περίεργη η κλήση), γιατί αλλιώς προφανώς και είναι υπερβολικά νωρίς!! 😛😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Είμαι η τελευταία από τις 3 που πρέπει να απαντήσει για το θέμα, αλλά θα πω ότι κάθε βράδυ η κοιλιά μου γίνεται τριπλή απ το πρωί!! 🤣🤣 ενώ γενικά είμαι αδύνατη και κοιλιά δεν βάζω ποτέ, τώρα αυτό το πράγμα είναι πολύ αστείο με την κατακράτηση!! Κάνει κανονικότατη καμπύλη από κάτω και υποψιάζομαι πως παίζει ρόλο η θέση της μήτρας (μου έχουν πει λόγω δυσμηνορροιας, ότι είναι περίεργη η κλήση), γιατί αλλιώς προφανώς και είναι υπερβολικά νωρίς!! 😛😂

Α μωρέ κοιλουμπινι όμορφο 🤰🤰🤰 να την χαρείς αγάπη μου κ αν φαίνεται από τώρα το καλοκαίρι θ πετιέται έξω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...