Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Είναι τόσο έντονο!!! Αφού τ εκανα κ πρώτα βγήκε αυτή η γραμμή κ μετά η ελέγχου!!!!  Τον πόνο ωορρηξιας τον καταλαβαίνω πάντα !!! Εγώ αυτές τις μέρες δν είχα πόνο ωορρηξιας αλλά περιόδου κ νιώθω βάρος χαμηλά!!

κ σήμερα έτσι μ ρθε κ τ εκανα ! Ενώ την προηγούμενη φορά ένιωσα πόνο ωορρηξιας κ τ εκανα 

Ίσως τοτε να ήρθε το σπορακι💕💕💕 περιμενουμε με ανυπομονησία για αυριοοοοο❤️ όμως πάρε καλού κακού δυο τεστακια γτ μπορεί ακόμη να μη δειξει και να κανεις άλλο ένα την Κυριακή του πασχα❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια μουυυ! Εγώ μόλις παρέλαβα τα τεστακια εγκυμοσύνης one step ! Ελπιζω να είναι τα τυχεράκια τεστακια ! 🥰αααα.. ήθελα ακόμη να πω ότι έχω κάτι ελαφρά πονάκια σαν περιόδου και κάποια υγρα 😜 είναι πολύ νωρίς βέβαια καθώς είμαι 4 μέρες μετά το θετικο αλλά είπα να σας τα πω😂  

τωρα βράζω τα αυγουλακια μου για να τα βάψω 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκα!!! 

Δεν νομίζω να ήταν βιοχημική γιατί ήταν τελείως αρνητική η χοριακη αυτή την φορά.. 

Ναι @Elli13 τότε είχε φανεί μια μικρή τιμή όμως στη Β χοριακη... Τώρα αρνητικη εντελώς... Άρα το τεστ ήταν λάθος..

Μόνο χοριακη με καθυστέρηση με συμβούλεψε ο γιατρός να κάνω... 

Καλα καλά τον λέω... Εχουμε κάνει εξετάσεις.. Δεν έχουμε κάτι.. 

Κορίτσια την άλλη εβδομάδα θα κλείσω για τεστ ΠΑΠ και θα είμαι και στην ωορηξια κοντά όποτε θα πάω να την δω και υπερηχο γραφικά 

Τελειαα να πας να σε δει υπερηχογραφηκα και να σου πει τος γόνιμες 😻😻😻😻 εγώ έτσι κάνω και πάντα πέφτει μέσα ο γιατρός ! Όταν πήγα την τελευταία φορά μου λέει θα κανεις ωορρηξια 17η-19η και το τεστ ωορρηξιας βγήκε 18η θετικο🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια εκπέμπω S O S!!!!! 
σηκώθηκα τώρα και εκανα ένα τεστ ωορρηξιας , 5 μέρες πριν την περίοδο και βγήκε έτσι
στην εφαρμογή pre mom μ τ βγάζει 0.52

εκανα στις 11/4 και τ έβγαλε 0.15 και σήμερα που εκανα μ τ έβγαλε 0.52

στον προηγούμενο κύκλο που είχα κάνει τεστ ωορρηξιας και μετά εκανα κ εξέταση προγεστερονης και έδειξε ότι μόλις είχα κάνει ωορρηξια, δυο μέρες πριν μ τ ειχε βγαλει 0.59 

 

θα τρελαθώ!!!! Δν ξέρω τι συμβαίνει!!! 
παρακαλώ πολύ τις εγκυουλες μας να κάνουν τεστ ωορρηξιας γ ν συγκρίνουμε αποτελέσματα!!! Αλλιώς το μόνο που μπορώ ν σκεφτώ είναι ότι κάνω δυο φορές το μήνα ωορρηξια😮😮😮😮

πανε τα αυγουλακια μου 🥚🥚🥚

μειωνονται χωρίς λόγο 😩😩

1CA8FC1C-5AD9-4792-90FE-F549AA3D28E5.jpeg

Καλημερούδια εγώ θα πω ότι κάτι άλλο συμβαίνει! Κάτι ευχάριστο έρχεται! Πήγαινε γρήγορα γρήγορα να πάρεις ένα τεστ όπως λένε και τα κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ολουθεεε!

Καλέ τι γίνεται εδώ?! Μην κάνω και δε μπω για λίγο κάνετε χαμό!

@marinamanoulitsa τα βρωμοτεστ έκαναν πάλι θαύμα τους ε?! Ε τι να πω! Δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε τίποτα πια! Βγάζει αρνητικό μπορεί να είσαι έγκυος,βγάζει θετικό μπορεί να κάνει λάθος. Άι σιχτιρ πια! Τώρα τι να πω? Να μην στεναχωριέσαι? Να μη σε πειράξει? Δε γίνεται! Ψυχολογικο τρενάκι πέρασες. Μια πάνω μια κάτω. Θα σου πω μόνο να κάνεις ότι μπορείς να ηρεμήσεις και να μιλάς με εμάς εδώ να σου φύγει η κάψα. Εμείς εδώ ειμαστε! Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά.

@Rena92 μου!!! Τι υπέροχα!!!! Σε λίγο θα την ακούτε πέντα;καθαρά και πολύ δυνατα!!! Οοολα πάνε υπέροχα κορίτσι μου!!!!!!!

@Elli13 μου αγαπημένη μου!!! Ήρθε η ώρα να πατήσεις γερά στο όνειρο σου! Είναι εδώ ! Το ζεις! Ζηστο με την ψυχή σου! Μη φοβάσαι τίποτα!! Το ωραιότερο ταξιδι έχει ξεκινήσει!!!

@Kate1992 βρε μήπως να κάνεις κανένα τεστακι ??λέω εγώ τώρα...ιδέες ρίχνω να υπάρχουν!!! 

Εγώ κορίτσια μου χθες παρέκαμψαν το κρασί 🍷 γιατί ήταν αργά και πήγα κατ ευθείαν στο κυρίως!! Σήμερα δεν έχω κάνει ακόμη τεστ αλλά τα υγρά που είχα για δύο μέρες δεν τα έχω. Θα κάνω το μεσημέρι ένα στα κλεφτα. Βράζω αβγουλακια και εγώ σαν το @Mpourmpoulo και εγώ μόλις παρέλαβα τα τεστ εγκυμοσύνης που είχα παραγγείλει!! Μπόλικα και πολύ νωρίς βέβαια αλλά άστα να υπάρχουν για τις μέρες τρέλας που έρχονται!! Χαχαχα 

Πάω να ζωγραφίζω αβγά λοιπόν με τον μικρό με μαρκαδόρους,γιατί έτσι ήθελε,και μετά να βάψω και κανένα κόκκινο για το καλό! Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μουυυ! Εγώ μόλις παρέλαβα τα τεστακια εγκυμοσύνης one step ! Ελπιζω να είναι τα τυχεράκια τεστακια ! 🥰αααα.. ήθελα ακόμη να πω ότι έχω κάτι ελαφρά πονάκια σαν περιόδου και κάποια υγρα 😜 είναι πολύ νωρίς βέβαια καθώς είμαι 4 μέρες μετά το θετικο αλλά είπα να σας τα πω😂  

τωρα βράζω τα αυγουλακια μου για να τα βάψω 🥰🥰🥰

Καλημέρα!!!! Σου το εύχομαι να είναι τα τυχερά🙏🙏🙏 κ εγώ έχω υγρά ακόμα κ κάτι τσιμπήματα... Πάντως θυμάμαι πριν μάθω την εγκυμοσύνη είχα αρκετά υγρά κ μου είχε κάνει εντύπωση!!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!! Κ εμένα είναι τρεις μέρες από το θετικό... Θα μετράμε μαζί της μέρες😁😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα ολουθεεε!

Καλέ τι γίνεται εδώ?! Μην κάνω και δε μπω για λίγο κάνετε χαμό!

@marinamanoulitsa τα βρωμοτεστ έκαναν πάλι θαύμα τους ε?! Ε τι να πω! Δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε τίποτα πια! Βγάζει αρνητικό μπορεί να είσαι έγκυος,βγάζει θετικό μπορεί να κάνει λάθος. Άι σιχτιρ πια! Τώρα τι να πω? Να μην στεναχωριέσαι? Να μη σε πειράξει? Δε γίνεται! Ψυχολογικο τρενάκι πέρασες. Μια πάνω μια κάτω. Θα σου πω μόνο να κάνεις ότι μπορείς να ηρεμήσεις και να μιλάς με εμάς εδώ να σου φύγει η κάψα. Εμείς εδώ ειμαστε! Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά.

@Rena92 μου!!! Τι υπέροχα!!!! Σε λίγο θα την ακούτε πέντα;καθαρά και πολύ δυνατα!!! Οοολα πάνε υπέροχα κορίτσι μου!!!!!!!

@Elli13 μου αγαπημένη μου!!! Ήρθε η ώρα να πατήσεις γερά στο όνειρο σου! Είναι εδώ ! Το ζεις! Ζηστο με την ψυχή σου! Μη φοβάσαι τίποτα!! Το ωραιότερο ταξιδι έχει ξεκινήσει!!!

@Kate1992 βρε μήπως να κάνεις κανένα τεστακι ??λέω εγώ τώρα...ιδέες ρίχνω να υπάρχουν!!! 

Εγώ κορίτσια μου χθες παρέκαμψαν το κρασί 🍷 γιατί ήταν αργά και πήγα κατ ευθείαν στο κυρίως!! Σήμερα δεν έχω κάνει ακόμη τεστ αλλά τα υγρά που είχα για δύο μέρες δεν τα έχω. Θα κάνω το μεσημέρι ένα στα κλεφτα. Βράζω αβγουλακια και εγώ σαν το @Mpourmpoulo και εγώ μόλις παρέλαβα τα τεστ εγκυμοσύνης που είχα παραγγείλει!! Μπόλικα και πολύ νωρίς βέβαια αλλά άστα να υπάρχουν για τις μέρες τρέλας που έρχονται!! Χαχαχα 

Πάω να ζωγραφίζω αβγά λοιπόν με τον μικρό με μαρκαδόρους,γιατί έτσι ήθελε,και μετά να βάψω και κανένα κόκκινο για το καλό! Σας φιλώ.

Και εγώ πήρα 20 χαχχαχα θα τα χρειαστούμε και θα χαλάσουμε μπόλικα σίγουρα😂😂😂 αχ το ωραιααα να περάσετε όμορφα στη διαδικασία του βαψίματος ❤️ εγώ πήρα βαφές με γκλίτερ και θα τα κάνω κόκκινα μωβ και θα βάψω και ένα μπλε για τον ανιψιό ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα!!!! Σου το εύχομαι να είναι τα τυχερά🙏🙏🙏 κ εγώ έχω υγρά ακόμα κ κάτι τσιμπήματα... Πάντως θυμάμαι πριν μάθω την εγκυμοσύνη είχα αρκετά υγρά κ μου είχε κάνει εντύπωση!!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!! Κ εμένα είναι τρεις μέρες από το θετικό... Θα μετράμε μαζί της μέρες😁😊

Ευχαριστώ κοριτσάκι μουυ❤️❤️❤️ ωραία ωραία συνπρωματακια μακάρι να είναι από το σπορακι🥰 χθες βγήκαμε για ψώνια για την βαφτιστήρα μας και όταν τελειώσαμε μιλάμε ενοιωθα μούσκεμα Σορρυ για την περιγραφή και λέω τι γινετε 😂 και είχα πονάκια στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά αλλά ελάχιστα όχι κάτι το τρομερό ! Αντε να δουμεεεεεεε ελπιζω την άλλη εβδομάδα να μάθουμε τα χαρμόσυνα από όλες όσες είμαστε στην αναμονή❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα 🥰, καλώς σας βρήκα!!

Είμαι η Άντζυ, 41χρ και έχω ένα αγοράκι 10χρ 💙 από προηγούμενο γάμο. Με τον σύντροφό μου θέλουμε να αποκτήσουμε  και μαζί ένα παιδάκι. Εκείνος είχε κάνει ένα σοβαρό χειρουργείο πριν χρόνια με αποτέλεσμα τα σπερματοζωάρια να έχουν μειωθεί κατά πολύ και έτσι η φυσική σύλληψη είναι σχεδόν αδύνατη. Μια απο τις πολλές εξετάσεις που έγιναν για τον έλεγχο της υπογονιμότητας ήταν και η υστεροσκόπηση όπου πήραν δείγμα απο το μικροβίωμά μου. Ετσι έμαθα ότι οι γαλοκτοβάκιλλοι στην μήτρα μου είναι ελάχιστοι, πράγμα απαραίτητο για να είναι φιλικό το περιβάλλον εκεί μέσα. Και εγώ δεν γνώριζα αυτήν την εξέταση, είναι όμως πολύ σημαντικό να είναι όλα εκεί ισορροπημένα! Έτσι ξεκίνησα αγωγή με προβιοτικά και στις 10/4 κάναμε την 1η σπερματέγχυση με την λήψη κλομιφαίνης, έχοντας 2 ωοθηλάκια μεγαλούτσικα.

Εμένα με αγχώνει η αναμονή, γιατί μέχρι να έρθει η μέρα της περιόδου πάντα έχω έντονα συμπτώματα εγκυμοσύνης 😂

Ελπίζω να μην σας κούρασα με την ιστορία μου! 🙏🏻

Εύχομαι απο καρδιάς σε όλες σας να έχετε υγεία, να είστε αγαπημένες με τον σύντροφό σας και σύντομα να αποκτήσετε το νεραϊδάκι σας 🌷 🌷 🌷

Καλή Ανάσταση με αγάπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μουυυ! Εγώ μόλις παρέλαβα τα τεστακια εγκυμοσύνης one step ! Ελπιζω να είναι τα τυχεράκια τεστακια ! 🥰αααα.. ήθελα ακόμη να πω ότι έχω κάτι ελαφρά πονάκια σαν περιόδου και κάποια υγρα 😜 είναι πολύ νωρίς βέβαια καθώς είμαι 4 μέρες μετά το θετικο αλλά είπα να σας τα πω😂  

τωρα βράζω τα αυγουλακια μου για να τα βάψω 🥰🥰🥰

Έλα καλησπέρα στο κοριτσι μου που βαδίζουμε μαζι σε αυτο το μήνα της τρέλας !!!!

εγω απο Τρίτη βραδυ που σας ειπα οτι είχα τον πόνο ,ε αυτη η ενόχληση συνεχίζεται μεχρι κ σημερα…. Και γω εχω υγρα ελαφρώς λευκά .. δηλαδή το εσώρουχακι το αλλάζω μεσα στη μερα 1-2 φορες ! 
ελπίζω να μην χρειαστούν πολλα τεστακια 1 αααααντε το πολυ 2 !!! Τα υπόλοιπα να τα χαρίσεις 🥰🥰🥰🥰 

χρονια πολλα σε όλες και καλα βαψίματα σημερα!!!! Εγω σπαταλάω τα λεφτα μου στα μαγαζιά 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Cat96 συγχαρητήρια κορίτσι μου ❣️❣️❣️ Έρχεται το ουράνιο τόξο σου και όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά 🌈💕🍼

@marinamanoulitsa πολύ περίεργα πράγματα.... Εμένα αυτό το τεστ μου είχε βγει αρνητικό ενω ήμουν έγκυος.. Θέλω να πω ότι πολύ χαμηλές τιμές χοριακης δεν τις ανίχνευσε καν, ενώ το one step με τα ίδια ούρα ήταν πολύ πολύ αχνό θετικό. Μήπως ήταν βιοχημική; Θυμάμαι τον Οκτώβριο που είχα τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχες μια βιοχημική, σωστά; Θυμάμαι και τη μέρα χαρακτηριστικά γιατί την ίδια μέρα που εσύ το έγραψες εγώ περίμενα τη δεύτερη χοριακη μου και μάλιστα ήμουν σε μια έκθεση με τη δουλειά και υπερβολικά αγχωμενη. Το λέω γιατί αν είναι και τώρα βιοχημική, μήπως ήρθε η ώρα να δείτε τι συμβαίνει; Μου κάνει εντύπωση και ο έντονος πόνος που είχες σήμερα στην κοιλιά, έτσι ήμουν και εγώ στη βιοχημική. Τις άλλες δύο φορές που προχωρησαν είχα πολύ υποφερτα πονακια περιόδου, αλλά όχι αυτόν τον έντονο πόνο... Δεν στο λέω για να σε αγχωσω, απλά για να δείτε μήπως είναι κάτι που διορθώνεται εύκολα!! 

@Rena92 Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Σε 10 μέρες θα ακούσεις τον πιο όμορφο ήχο 💕💕💕💕🤞🤞🤞

 

Αχχ Έλλη μου σε ευχαριστώ πολύ για όλα!! Μακάρι το σπορακι μου να ήρθε για να μείνει δεν θελω να σκέφτομαι τίποτα αρνητικό ❤️

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

@cat96 κοριτσαραααααα συγχαρητήρια!!!! Ποσό όμορφα !!!! Το σποράκι ήρθε για να μειιιινειιιιιι🥰🥰🥰🥰 

Έχεις ακόμα συμπτώματα περιόδου; Εγώ φουλ πόνο στη μέση και στιγμές στιγμές στη κοιλιά ακριβώς σαν την πρώτη μέρα περιόδου!!!! Δν ξέρω! Φοβάμαι να ελπίζω … 

@Rena92 τι όμορφα νέα κ εσυ!!!! Είδες το σποράκι σου 🥰🥰όλα καλά αγάπη μου!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου τώρα κ μην βάζεις άγχος με το μυαλό σου!!! Υπομονή 10 μερούλες ν πας ξανά γιατρό 🥰🥰

@marinamanoulitsa ρε κορίτσι μου πολύ περίεργα πρωγματα!!! Είδαμε όλες ουι η δίκη σου γραμμή ήταν ροζ !!! Τι στο καλό; Εγώ πάντως θ πω ξανά πως η κουνιαδα μου αρνητική χοριακη αρνητικό τεστ περίοδο και τον επόμενο μήνα δυο μηνών έγκυος !!! Πηγές στο γιατρό και σε εξέτασε;; 

 

αντε μωρέ στείλετε κ σε εμας μπεμπεδοσκονη να γίνει στο θέμα αυτό χαμουλης !!!! ❤️❤️🙏

Ναι κοριτσάκι μου τα έχω ακόμα αυτά τα πονακια σήμερα πολύ πιο ελαφριά βέβαια γιατί χθες μίλησα με τον άλλον γιατρό που έχω δει και μου είπε να ξεκινήσω κολπικά την ρπογρστερονη προληπτικά. Επίσης αυτά τα πονακια να σου πω ότι χτυπάνε και στους μηρούς κάποιες φορές και έχω διαβάσει ότι ουσιαστικά κάνει συσπάσεις η μήτρα για να μεγαλώσει. Αντίθετα με τον Φεβρουάριο που είχα την βιοχημικη τα ένιωσα το πολύ δύο με τρεις μερες και εγώ νόμιζα ότι έρχεται περίοδος τωρα τα νιωθω από την 6 με 7 μέρα μετά την ωορρηξια οπότε κατάλαβα ότι μάλλον ξεκίνησε και η εμφύτευση. 

Επίσης δεν θυμάμαι αν σου είπα ότι μετραω και την θερμοκρασία μου σε όλο τον κύκλο και απο όταν άρχισαν τα πονακια έχει ανέβει και η θερμοκρασία στο 36.6 σταθερά σε αντίθεση πάλι με την βιοχημικη όπου είχε κάνει μια μικρή άνοδο και μετά ξαναπέσε! Και κάτι που σίγουρα δεν σου είπα είναι ότι κάθε πρωί ξυπνάω με βουλωμενη μύτη και δύο μέρες στο φύσηγμα έβγαλα αίμα! Τώρα νομίζω στα έχω πει όλα. Σου προτείνω να μην χαλάς τα τεστ σου της ωορρηξιας και για εμένα κακώς πήρες της homotest της εγκυμοσύνης, εμένα ξεκίνησε να δείχνει χθες και νόμιζα ότι θα είναι κάπου στο 30 η χοριακη αλλά τελικά με 66 χοριακη έδειξε αχνά. Ενώ της one step έδειξαν αμέσως και μάλιστα είχε τεράστια διαφορά από την μια μέρα σρην άλλη.

Επειδή αποφάσισα μέχρι να κάνω την επόμενη χοριακη να τσεκαρω με τεστακια και τα κρατάω, σήμερα λοιπόν έκανα και clearblue αυτό που ανιχνεύει σε ένα λεπτό δεν θεωρείται πρωιμης ανιχνευσης αλλά έδειξε αμέσως και τις δυο γραμμές ❤️ εύχομαι να σε βοηθάω κορίτσι μου!

Συμβουλη μου γιατι σε βλεπω αγχωμενη οσο ημουν και εγω ! Παρατα τα τεστ ωορρηξιας και ξεκινα να κανεις εγκυμοσυνης να ξεκαθαρισει το τοπιο ❤️🥚 νομιζω υπαρχει καποιο αυγουλακι με σπορακι ❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελειααααααα κοριτσιιιι μουυυυυυυυυ μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοο❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️γιουπιιιιιιιιιιιιιι😍 όποτε τώρα θα ξανακάνεις χωριακη την Τρίτη; Η δεν θα ξανακάνεις ; Μίλησες με τον γιατρό;

Τώρα θα κάνω την Τετάρτη του Πάσχα το πρωί ξανά! Πήρα χθες τον άλλον γιατρό που επισκέφτηκα μετά την βιοχημικη, ο οποίος με προφανώς και δεν με μάλωσε που πήγα και έκανα τόσο νωρίς, αντίθετα μου είπε να πάρω φυλλικό και προγεστερονη ενδοκολπικα 1 χάπι κάθε βράδυ καθαρά προληπτικά και εννοείται πως τον ρώτησα πως του φαίνεται η αύξηση της χοριακης και μου είπε εξαιρετική ❤️ 

Ομολογώ πως επιτέλους ηρεμησα λιγάκι, εφόσον ένας γιατρός και όχι η μαία του με βοήθησε, με καθοδήγησε και κυρίως με άκουσε !

Και ομολογώ πως με την προγεστερόνη νιώθω μεγαλύτερη σιγουριά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Έλα καλησπέρα στο κοριτσι μου που βαδίζουμε μαζι σε αυτο το μήνα της τρέλας !!!!

εγω απο Τρίτη βραδυ που σας ειπα οτι είχα τον πόνο ,ε αυτη η ενόχληση συνεχίζεται μεχρι κ σημερα…. Και γω εχω υγρα ελαφρώς λευκά .. δηλαδή το εσώρουχακι το αλλάζω μεσα στη μερα 1-2 φορες ! 
ελπίζω να μην χρειαστούν πολλα τεστακια 1 αααααντε το πολυ 2 !!! Τα υπόλοιπα να τα χαρίσεις 🥰🥰🥰🥰 

χρονια πολλα σε όλες και καλα βαψίματα σημερα!!!! Εγω σπαταλάω τα λεφτα μου στα μαγαζιά 😂😂😂

Μακαριιι τα συμπτωματακια μας να είναι από μπεμπεεεε❤️❤️❤️ είμαστε μαζί και με την @cat12στην παρανοιααα🤪 αντε να δουμεεεεε🙏🙏🙏 ωωωωωω καλά ψωνιααααααααααα😻😻😻😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Αχχ Έλλη μου σε ευχαριστώ πολύ για όλα!! Μακάρι το σπορακι μου να ήρθε για να μείνει δεν θελω να σκέφτομαι τίποτα αρνητικό ❤️

Ναι κοριτσάκι μου τα έχω ακόμα αυτά τα πονακια σήμερα πολύ πιο ελαφριά βέβαια γιατί χθες μίλησα με τον άλλον γιατρό που έχω δει και μου είπε να ξεκινήσω κολπικά την ρπογρστερονη προληπτικά. Επίσης αυτά τα πονακια να σου πω ότι χτυπάνε και στους μηρούς κάποιες φορές και έχω διαβάσει ότι ουσιαστικά κάνει συσπάσεις η μήτρα για να μεγαλώσει. Αντίθετα με τον Φεβρουάριο που είχα την βιοχημικη τα ένιωσα το πολύ δύο με τρεις μερες και εγώ νόμιζα ότι έρχεται περίοδος τωρα τα νιωθω από την 6 με 7 μέρα μετά την ωορρηξια οπότε κατάλαβα ότι μάλλον ξεκίνησε και η εμφύτευση. 

Επίσης δεν θυμάμαι αν σου είπα ότι μετραω και την θερμοκρασία μου σε όλο τον κύκλο και απο όταν άρχισαν τα πονακια έχει ανέβει και η θερμοκρασία στο 36.6 σταθερά σε αντίθεση πάλι με την βιοχημικη όπου είχε κάνει μια μικρή άνοδο και μετά ξαναπέσε! Και κάτι που σίγουρα δεν σου είπα είναι ότι κάθε πρωί ξυπνάω με βουλωμενη μύτη και δύο μέρες στο φύσηγμα έβγαλα αίμα! Τώρα νομίζω στα έχω πει όλα. Σου προτείνω να μην χαλάς τα τεστ σου της ωορρηξιας και για εμένα κακώς πήρες της homotest της εγκυμοσύνης, εμένα ξεκίνησε να δείχνει χθες και νόμιζα ότι θα είναι κάπου στο 30 η χοριακη αλλά τελικά με 66 χοριακη έδειξε αχνά. Ενώ της one step έδειξαν αμέσως και μάλιστα είχε τεράστια διαφορά από την μια μέρα σρην άλλη.

Επειδή αποφάσισα μέχρι να κάνω την επόμενη χοριακη να τσεκαρω με τεστακια και τα κρατάω, σήμερα λοιπόν έκανα και clearblue αυτό που ανιχνεύει σε ένα λεπτό δεν θεωρείται πρωιμης ανιχνευσης αλλά έδειξε αμέσως και τις δυο γραμμές ❤️ εύχομαι να σε βοηθάω κορίτσι μου!

Συμβουλη μου γιατι σε βλεπω αγχωμενη οσο ημουν και εγω ! Παρατα τα τεστ ωορρηξιας και ξεκινα να κανεις εγκυμοσυνης να ξεκαθαρισει το τοπιο ❤️🥚 νομιζω υπαρχει καποιο αυγουλακι με σπορακι ❤️

Τώρα θα κάνω την Τετάρτη του Πάσχα το πρωί ξανά! Πήρα χθες τον άλλον γιατρό που επισκέφτηκα μετά την βιοχημικη, ο οποίος με προφανώς και δεν με μάλωσε που πήγα και έκανα τόσο νωρίς, αντίθετα μου είπε να πάρω φυλλικό και προγεστερονη ενδοκολπικα 1 χάπι κάθε βράδυ καθαρά προληπτικά και εννοείται πως τον ρώτησα πως του φαίνεται η αύξηση της χοριακης και μου είπε εξαιρετική ❤️ 

Ομολογώ πως επιτέλους ηρεμησα λιγάκι, εφόσον ένας γιατρός και όχι η μαία του με βοήθησε, με καθοδήγησε και κυρίως με άκουσε !

Και ομολογώ πως με την προγεστερόνη νιώθω μεγαλύτερη σιγουριά!!

Μπραβο κορίτσι μου μπραβοοοο ❤️ η προγεστερονη γενικα βοηθάει και όντως την δίνουν προληπτικά για υποστήριξη και το φιλικό οξύ εξίσου σημαντικό 😻😻😻 αντε κοριτσάκι μου όλα θα πανε τελειααααα ❤️ την προγεστερονη να την βάζεις πριν ξαπλωσεις το βράδυ για νάνι❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλή Ανάσταση κοριτσάκια μου❤️ και του χρόνου με υγεια και με ενα δυο τρία μπεμπακια💕💕💕

26348AC2-01B9-4283-9292-CE8C423D6757.jpeg

Τέλειααα!! και του χρόνου με υγείαα και ένα μωράκι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα καλά..αλλά σήμερα για κάποιο λόγο πήγα πιο αγχωμένη…Μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να έχω άγχος, μεγαλώνει σωστά και δεν έχει να μ πει κάτι..μου είπε αν έχεις άγχος έλα σε μια εβδομάδα αντί για δυο αλλά του λέω όχι όπως το έχουμε γιατί θα αποτρελαθώ…σχεδόν 11 εκατοστά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλή Ανάσταση κοριτσάκια μου❤️ και του χρόνου με υγεια και με ενα δυο τρία μπεμπακια💕💕💕

26348AC2-01B9-4283-9292-CE8C423D6757.jpeg

Τι όμορφα καλή Ανάσταση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια όλα καλά..αλλά σήμερα για κάποιο λόγο πήγα πιο αγχωμένη…Μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να έχω άγχος, μεγαλώνει σωστά και δεν έχει να μ πει κάτι..μου είπε αν έχεις άγχος έλα σε μια εβδομάδα αντί για δυο αλλά του λέω όχι όπως το έχουμε γιατί θα αποτρελαθώ…σχεδόν 11 εκατοστά…

Μπράβο κορίτσι μου!! Έχετε περάσει σε άλλο στάδιο τώρα και ελπίζω σε λίγο καιρό να καταφέρεις να χαλαρώσεις, γιατί είναι σίγουρο πια, πως όλα θα πάνε καλά!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια όλα καλά..αλλά σήμερα για κάποιο λόγο πήγα πιο αγχωμένη…Μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να έχω άγχος, μεγαλώνει σωστά και δεν έχει να μ πει κάτι..μου είπε αν έχεις άγχος έλα σε μια εβδομάδα αντί για δυο αλλά του λέω όχι όπως το έχουμε γιατί θα αποτρελαθώ…σχεδόν 11 εκατοστά…

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά ❤️ μεγαλωνει μωράκι προσπάθησε να ευχαριστηθείς το κάθε λεπτό!!! Κ εάν νιώσεις ότι θέλεις να το δεις να πας για να είσαι κ πιο ήρεμη....όλα θα είναι καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια όλα καλά..αλλά σήμερα για κάποιο λόγο πήγα πιο αγχωμένη…Μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να έχω άγχος, μεγαλώνει σωστά και δεν έχει να μ πει κάτι..μου είπε αν έχεις άγχος έλα σε μια εβδομάδα αντί για δυο αλλά του λέω όχι όπως το έχουμε γιατί θα αποτρελαθώ…σχεδόν 11 εκατοστά…

Μπραβο κορίτσι μουυυυ❤️❤️❤️❤️ απέβαλε το άγχος και περνά τελεια αυτές τις γιορτινές μέρες ❤️ όλα θα συνεχίσουν να είναι τελεια🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω έκανα μολις strep test και η δεύτερη γραμμουλα άχνη χρωματισμένη ! Το λεω και γελάω …. Ε ρε που καταντήσαμε …. 😖😖😖 ειμαι να σκάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια εγω έκανα μολις strep test και η δεύτερη γραμμουλα άχνη χρωματισμένη ! Το λεω και γελάω …. Ε ρε που καταντήσαμε …. 😖😖😖 ειμαι να σκάσω 

Α μωρέ κορίτσι μου 😞 πάρε την παθολόγο να σου γράψει να παρεις αντιβίωση και μέχρι την Κυριακή θα σαι πένα! Είχες κάποιο συμπτωμα και έκανες τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Αχχ Έλλη μου σε ευχαριστώ πολύ για όλα!! Μακάρι το σπορακι μου να ήρθε για να μείνει δεν θελω να σκέφτομαι τίποτα αρνητικό ❤️

Ναι κοριτσάκι μου τα έχω ακόμα αυτά τα πονακια σήμερα πολύ πιο ελαφριά βέβαια γιατί χθες μίλησα με τον άλλον γιατρό που έχω δει και μου είπε να ξεκινήσω κολπικά την ρπογρστερονη προληπτικά. Επίσης αυτά τα πονακια να σου πω ότι χτυπάνε και στους μηρούς κάποιες φορές και έχω διαβάσει ότι ουσιαστικά κάνει συσπάσεις η μήτρα για να μεγαλώσει. Αντίθετα με τον Φεβρουάριο που είχα την βιοχημικη τα ένιωσα το πολύ δύο με τρεις μερες και εγώ νόμιζα ότι έρχεται περίοδος τωρα τα νιωθω από την 6 με 7 μέρα μετά την ωορρηξια οπότε κατάλαβα ότι μάλλον ξεκίνησε και η εμφύτευση. 

Επίσης δεν θυμάμαι αν σου είπα ότι μετραω και την θερμοκρασία μου σε όλο τον κύκλο και απο όταν άρχισαν τα πονακια έχει ανέβει και η θερμοκρασία στο 36.6 σταθερά σε αντίθεση πάλι με την βιοχημικη όπου είχε κάνει μια μικρή άνοδο και μετά ξαναπέσε! Και κάτι που σίγουρα δεν σου είπα είναι ότι κάθε πρωί ξυπνάω με βουλωμενη μύτη και δύο μέρες στο φύσηγμα έβγαλα αίμα! Τώρα νομίζω στα έχω πει όλα. Σου προτείνω να μην χαλάς τα τεστ σου της ωορρηξιας και για εμένα κακώς πήρες της homotest της εγκυμοσύνης, εμένα ξεκίνησε να δείχνει χθες και νόμιζα ότι θα είναι κάπου στο 30 η χοριακη αλλά τελικά με 66 χοριακη έδειξε αχνά. Ενώ της one step έδειξαν αμέσως και μάλιστα είχε τεράστια διαφορά από την μια μέρα σρην άλλη.

Επειδή αποφάσισα μέχρι να κάνω την επόμενη χοριακη να τσεκαρω με τεστακια και τα κρατάω, σήμερα λοιπόν έκανα και clearblue αυτό που ανιχνεύει σε ένα λεπτό δεν θεωρείται πρωιμης ανιχνευσης αλλά έδειξε αμέσως και τις δυο γραμμές ❤️ εύχομαι να σε βοηθάω κορίτσι μου!

Συμβουλη μου γιατι σε βλεπω αγχωμενη οσο ημουν και εγω ! Παρατα τα τεστ ωορρηξιας και ξεκινα να κανεις εγκυμοσυνης να ξεκαθαρισει το τοπιο ❤️🥚 νομιζω υπαρχει καποιο αυγουλακι με σπορακι ❤️

Τώρα θα κάνω την Τετάρτη του Πάσχα το πρωί ξανά! Πήρα χθες τον άλλον γιατρό που επισκέφτηκα μετά την βιοχημικη, ο οποίος με προφανώς και δεν με μάλωσε που πήγα και έκανα τόσο νωρίς, αντίθετα μου είπε να πάρω φυλλικό και προγεστερονη ενδοκολπικα 1 χάπι κάθε βράδυ καθαρά προληπτικά και εννοείται πως τον ρώτησα πως του φαίνεται η αύξηση της χοριακης και μου είπε εξαιρετική ❤️ 

Ομολογώ πως επιτέλους ηρεμησα λιγάκι, εφόσον ένας γιατρός και όχι η μαία του με βοήθησε, με καθοδήγησε και κυρίως με άκουσε !

Και ομολογώ πως με την προγεστερόνη νιώθω μεγαλύτερη σιγουριά!!

@cat96 εγώ δν έχω στους μηρούς αλλά στους προσαγωγούς, πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , από τη δεξια μεριά άλλες φορές , η μέση με πονάει επίσης , καμία φορά νιώθω να με τραβάει από κάτω ! Πόνο στο στήθος μόνο όταν τ ακουμπάω !!! Αχ δν ξέρω μακάρι ν είναι κ μένα έτσι!!!

παρηγγειλα της home test ρε γαμωτο και ήρθαν σήμερα , όποτε αύριο θ πάω ν τ πάρω !!! 10 πήρα θ τ κάνω κάθε μέρα μέχρι την αναμενόμενη περίοδο!!! Μακάρι ν δείξει τ πρώτο κ ν μην χρειαστεί ν κάνω άλλο!!! 
εστεολα κ τον σύζυγο ν πάρει predictor early! Θα τ κάνω αύριο το πρωί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια εγω έκανα μολις strep test και η δεύτερη γραμμουλα άχνη χρωματισμένη ! Το λεω και γελάω …. Ε ρε που καταντήσαμε …. 😖😖😖 ειμαι να σκάσω 

Ωωωωωωω περαστικα σου κορίτσι μου γλυκό!!! Είχες συμπτώματα και έκανες τεστ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ωωωωωωω περαστικα σου κορίτσι μου γλυκό!!! Είχες συμπτώματα και έκανες τεστ;; 

Ευχαριστω πολυ κορίτσια !!! Πονολαιμο και τα αυτιά μου με ενοχλούν ! Και επειδή είχαν τα μικρά της αδερφής μου με έβαλα σε υποψία. Απλα επειδή βγήκε παρα πολυ αχνη(ακομα κ στο τεστ του στρεπτόκοκκου) θα το επαναλάβω και αυριο πριν αρχίσω αντιβίωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...