Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου τον καταλαβαίνω κ τον άντρα σου έχει την αγωνια του, ίσως αν ρωτούσες τον γιατρό να δεις την αποψη του, η δουλειά σου είναι βαρια; με βαρύ κτλ; αλλιώς αν γίνεται να σου γράψει 2 βδομάδες αναρρωτική κ μετά το ξανά βλέπετε; η αν μπορείς να ζητήσεις έστω 1 βδομάδα από την κανονική σου άδεια αν δεν θες να το πεις ακόμα!

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Νομίζω θα μπορούσες να κανείς μια ερώτηση τον γιατρό σου το πρόβλημα είναι το πως θα πας ; Γιατί δεν νομίζω να είναι τόσο θέμα αυτό αλλά για σιγουριά ρώτησε τον.

θα μπορούσες να πάρεις καποια άδεια ; Χωρίς να τους πεις τι και πως ; Αυτό θα ήταν το καλύτερο πιστεύω 😊

Η δουλειά μου είναι γραφείου, κανένα βάρος και γενικά πολύ ελαφριά! Δυστυχώς όμως, οι άδειες είναι προκαθορισμένες και δεν μπορείς να πάρεις στο άσχετο, είναι πολιτική της εταιρίας. Θα ρωτήσω τον γιατρό, έχετε δίκιο, γιατί η αλήθεια είναι χωρίς λόγο δεν θέλω να εξαφανιστώ’ 
@Girly καλέ έπεσες διάνα!! Σε αυτό σέρνομαι κάθε μέρα. Είναι ένα εκ των δυο και το δεύτερο είναι κ χειρότερο. 🤣   
Απλά είμαστε όλα κ όλα 3 άτομα στο γραφείο και χαζομάρα μου ίσως, αλλά νιώθω άσχημα να γράψω αναρρωτική για άσχετο λόγο! Αν ήταν καμία μεγάλη εταιρία δεν θα είχα τέτοιες αναστολές 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Elk τρέχα κατουρα μη σε περιλαβω. Μαρηηηη έχω δει ένα κάρο βιντεακια με άλλες που δεν είχαν εγκυμοσύνης και έκαναν ωορηξιας για να δουν αν είναι έγκυες!!!! Αναμένουμε κατουρημενο και ληγμένο θετικό τεστακι!!! Έλα και πήραμε φορααααα 

Υγ. Έκανα εννοείται και εγώ αλλά δεν είχα τόσο έντονη γραμμή. Αλλά για να μη με λες ζηλιάρα έκανα πριν δω το δικό σουυυυυ (τώρα ήρθα σπιτι)😆😆😆😆

τα τεστακια τα κανεις κάθε πρωι κοριτσι μου;;;;Θυμησε μου σε ποια μερα μετα την ωορηξια και πριν την περίοδο βρίσκεσαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι που με προβληματίζει. Στην δουλειά μου παίρνω 2 λεωφορεία για να πάω και 2 για να έρθω.. η ταλαιπωρία για όποια μετακινείται με αστικά είναι γνωστή.. Ο άντρας μου επιμένει να μην πηγαίνω, τουλάχιστον για 2 εβδομάδες μέχρι να με δει ο γιατρός, αλλά αυτό προϋποθέτει και γνωστοποίηση στους εργοδότες. Δεν είναι η θέση μου τέτοια ώστε να τους «κρεμάσω» και γενικά θα χαρούν κιόλας να το μάθουν..απλά προβληματίζομαι γιατί λέω μήπως είναι υπερβολικό και νωρίς. 

Ο γιατρός σου ρενα μου τι άποψη εχει;;; 
λογικο ειναι να αγχώνεται ο σύζυγος ,λογικό να αγχώνεσαι κ εσυ γιατι δν θες να κρεμάσεις τον κόσμο στο γραφείο. Νομίζω το καλύτερο θα ήταν πρώτα να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου και θα σε κατευθύνει απόλυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Elk τρέχα κατουρα μη σε περιλαβω. Μαρηηηη έχω δει ένα κάρο βιντεακια με άλλες που δεν είχαν εγκυμοσύνης και έκαναν ωορηξιας για να δουν αν είναι έγκυες!!!! Αναμένουμε κατουρημενο και ληγμένο θετικό τεστακι!!! Έλα και πήραμε φορααααα 

Υγ. Έκανα εννοείται και εγώ αλλά δεν είχα τόσο έντονη γραμμή. Αλλά για να μη με λες ζηλιάρα έκανα πριν δω το δικό σουυυυυ (τώρα ήρθα σπιτι)😆😆😆😆

@marinamanoulitsa@Kate1992 κορίτσια ειμαι 99% σίγουρη ότι δεν είναι εγκυμοσυνη δεν είχα επαφες 1 φορά μόνο σε πολύ άσχετη μέρα

που κουράγιο με την Μπέμπα για love😅

Δεν ξέρω μήπως επηρεάζεται από τις ορμόνες μου τα τεστ επειδή ακόμα θηλάζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@marinamanoulitsa@Kate1992 κορίτσια ειμαι 99% σίγουρη ότι δεν είναι εγκυμοσυνη δεν είχα επαφες 1 φορά μόνο σε πολύ άσχετη μέρα

που κουράγιο με την Μπέμπα για love😅

Δεν ξέρω μήπως επηρεάζεται από τις ορμόνες μου τα τεστ επειδή ακόμα θηλάζω 

...ξέρω και κάποια άλλη που αρνούνταν να πιστέψει ότι με τη μια φορά έμεινε έγκυος....εεε ρεναααα??? Και για δες τη!!! 

Αν δε σε επειρεαζει ψυχολογικά κάντο .έτσι και αλλιώς ληγμένα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η efakii είπε:

τα τεστακια τα κανεις κάθε πρωι κοριτσι μου;;;;Θυμησε μου σε ποια μερα μετα την ωορηξια και πριν την περίοδο βρίσκεσαι ;;;;

Ναι κορίτσι μου πρωί το έκανα σήμερα. Σήμερα είμαι στην 11η μέρα μετά την ωορρηξία. Το άλλο που έκανα σήμερα που έχει και λίγο μπλε από μελάνι το έκανα το μεσημέρι και έκανα και ένα ωορηξιας πριν φύγω βόλτα κατά τις 6μισι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Elk τρέχα κατουρα μη σε περιλαβω. Μαρηηηη έχω δει ένα κάρο βιντεακια με άλλες που δεν είχαν εγκυμοσύνης και έκαναν ωορηξιας για να δουν αν είναι έγκυες!!!! Αναμένουμε κατουρημενο και ληγμένο θετικό τεστακι!!! Έλα και πήραμε φορααααα 

Υγ. Έκανα εννοείται και εγώ αλλά δεν είχα τόσο έντονη γραμμή. Αλλά για να μη με λες ζηλιάρα έκανα πριν δω το δικό σουυυυυ (τώρα ήρθα σπιτι)😆😆😆😆

Μπορεί να ισχύει γιατί εγώ που έκανα τεστ ωορρηξίας μετά από δέκα μέρες από την αποξεση που ήταν συνέχεια για μέρες σχετικά έντονο... Δλδ δεν βρήκα την ωορηξια γιατί έμοιαζαν όλα.. μόνο όταν έγινε διάφανη η γραμμή κατάλαβα ότι τέλος.. κ μου είχε πει ο γιατρός ότι έκανα ωορηξια... Αλλά με τόσα σκούρα δεν το βρήκα... Μήπως μου είχαν μείνει από την εγκυμοσύνη οι ορμόνες ανεβασμένες κ ήταν συνέχεια σκούρο.. κ πάλι υποθέσεις κάνω.. δεν ξέρω... Δεν μου ήρθαν κ τα τεστ σήμερα κ με βάζετε σε σκέψεις να κάνω της ωορρηξίας...😅 Την Πέμπτη περιμένω περίοδο αν κ δεν νιώθω ότι τα καταφέραμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μπορεί να ισχύει γιατί εγώ που έκανα τεστ ωορρηξίας μετά από δέκα μέρες από την αποξεση που ήταν συνέχεια για μέρες σχετικά έντονο... Δλδ δεν βρήκα την ωορηξια γιατί έμοιαζαν όλα.. μόνο όταν έγινε διάφανη η γραμμή κατάλαβα ότι τέλος.. κ μου είχε πει ο γιατρός ότι έκανα ωορηξια... Αλλά με τόσα σκούρα δεν το βρήκα... Μήπως μου είχαν μείνει από την εγκυμοσύνη οι ορμόνες ανεβασμένες κ ήταν συνέχεια σκούρο.. κ πάλι υποθέσεις κάνω.. δεν ξέρω... Δεν μου ήρθαν κ τα τεστ σήμερα κ με βάζετε σε σκέψεις να κάνω της ωορρηξίας...😅 Την Πέμπτη περιμένω περίοδο αν κ δεν νιώθω ότι τα καταφέραμε...

Τρέχα και συ γρήγορα για τσισακιαααα. Κάνε ωορηξιας. Αν έχεις αρκετά! Όλο και κάτι θα δείξει! Βέβαια ξαναλέω μόνο αν τα κάνετε για την πλάκα σας έτσι? Αν είναι να σε ρίξουν ψυχολογικά μη μπεις στη διαδικασία καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Girly είπε:

...ξέρω και κάποια άλλη που αρνούνταν να πιστέψει ότι με τη μια φορά έμεινε έγκυος....εεε ρεναααα??? Και για δες τη!!! 

Αν δε σε επειρεαζει ψυχολογικά κάντο .έτσι και αλλιώς ληγμένα είναι!!!

Χαχαχα αφού επιμένετε θα κάνω ένα εγκυμοσυνης το πρωί αλλα είναι πολύ απίθανο ☺️

το πιο πιθανό είναι ή δείχνουν ότι ναναι τα τεστ ή  να έκανε λαθος ο γιατρός στο  υπέρηχο ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα αφού επιμένετε θα κάνω ένα εγκυμοσυνης το πρωί αλλα είναι πολύ απίθανο ☺️

το πιο πιθανό είναι ή δείχνουν ότι ναναι τα τεστ ή  να έκανε λαθος ο γιατρός στο  υπέρηχο ; 

 

Το πιο πιθανό εύχομαι να είναι το πιο απίθανο....🍀😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Ο γιατρός σου ρενα μου τι άποψη εχει;;; 
λογικο ειναι να αγχώνεται ο σύζυγος ,λογικό να αγχώνεσαι κ εσυ γιατι δν θες να κρεμάσεις τον κόσμο στο γραφείο. Νομίζω το καλύτερο θα ήταν πρώτα να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου και θα σε κατευθύνει απόλυτα. 

Τον γιατρό ούτε τον ρώτησα γιατί δεν το είχα σκεφτεί καν, μέχρι που σήμερα συζητάμε αυτό. Θα τον πάρω όμως να ρωτήσω, αν κ πιστεύω θα προτείνει να συνεχίσω, όπως κ εγώ. 
Απλά όταν έχεις το άγχος κ σου λέει κάτι κ ο άλλος, λες μήπως ρε γαμωτο έχει δίκιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τρέχα και συ γρήγορα για τσισακιαααα. Κάνε ωορηξιας. Αν έχεις αρκετά! Όλο και κάτι θα δείξει! Βέβαια ξαναλέω μόνο αν τα κάνετε για την πλάκα σας έτσι? Αν είναι να σε ρίξουν ψυχολογικά μη μπεις στη διαδικασία καν.

Χαχαχχαχα τώρα έκανα ααααχχ τι μου κανετεεεεεεε!!!! Βγήκε με άχνη γραμμή όπως πριν την ωορρηξία...😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα αφού επιμένετε θα κάνω ένα εγκυμοσυνης το πρωί αλλα είναι πολύ απίθανο ☺️

το πιο πιθανό είναι ή δείχνουν ότι ναναι τα τεστ ή  να έκανε λαθος ο γιατρός στο  υπέρηχο ; 

 

Αχ πόσο υπέροχο θα είναι! Το ένα μωράκι μετά το άλλο! Μακάρι στο εύχομαι 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

 

Η δουλειά μου είναι γραφείου, κανένα βάρος και γενικά πολύ ελαφριά! Δυστυχώς όμως, οι άδειες είναι προκαθορισμένες και δεν μπορείς να πάρεις στο άσχετο, είναι πολιτική της εταιρίας. Θα ρωτήσω τον γιατρό, έχετε δίκιο, γιατί η αλήθεια είναι χωρίς λόγο δεν θέλω να εξαφανιστώ’ 
@Girly καλέ έπεσες διάνα!! Σε αυτό σέρνομαι κάθε μέρα. Είναι ένα εκ των δυο και το δεύτερο είναι κ χειρότερο. 🤣   
Απλά είμαστε όλα κ όλα 3 άτομα στο γραφείο και χαζομάρα μου ίσως, αλλά νιώθω άσχημα να γράψω αναρρωτική για άσχετο λόγο! Αν ήταν καμία μεγάλη εταιρία δεν θα είχα τέτοιες αναστολές 😛

Ίσως αν για δυο βδομαδούλες έπαιρνες αμάξι ή κάποιο ταξί για να μην ταλαιπώρησε, αν και το ταξί δεν συμφέρει το ξέρω από προσωπική πείρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Αχ πόσο υπέροχο θα είναι! Το ένα μωράκι μετά το άλλο! Μακάρι στο εύχομαι 🥰🥰

Αν γινει ετσι ,τοτε πιστεύω πως πρέπει να χρησουμε επίτιμη για  άνοιγμα θέματος  καθε νέου μήνα την @Elli13!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Χαχαχχαχα τώρα έκανα ααααχχ τι μου κανετεεεεεεε!!!! Βγήκε με άχνη γραμμή όπως πριν την ωορρηξία...😞

Που είναι τα διαπιστευτήρια σας κυρία μου? Τι γραμμή, πόσο αχνή? Εντελώς? Για να δούμε...έχουμε γίνει κ ειδικοί "γραμμολογοι "εδώ! Αλλά είπαμε! Μη μασάς ε! Και μένα άχνη βγήκε κ δεν το έβγαλα κ φωτό νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η efakii είπε:

Αν γινει ετσι ,τοτε πιστεύω πως πρέπει να χρησουμε επίτιμη για  άνοιγμα θέματος  καθε νέου μήνα την @Elli13!!

Αυτό εξυπακούεται! Μόνο η Έλλη θα ανοίγει θεματακια!!!! Έχει τα τυχερά τεστακια κ τα μοιράζει σε κάθε θέμα που ανοίγει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Που είναι τα διαπιστευτήρια σας κυρία μου? Τι γραμμή, πόσο αχνή? Εντελώς? Για να δούμε...έχουμε γίνει κ ειδικοί "γραμμολογοι "εδώ! Αλλά είπαμε! Μη μασάς ε! Και μένα άχνη βγήκε κ δεν το έβγαλα κ φωτό νομίζω 

Χαχαχχα είσαι θεά!!! Εδώ πέρα μέσα σε λίγες μέρες έχουμε δει τόσα τέστ κ σε λίγο καιρό θα ξέρουμε κατευθείαν τι παίζει με τις γραμμουλες!!! Το έβγαλα κ με φλας αν φαίνεται περιμένω να μου πείτε 😁😁😁 αν κ είχα πιει νερό πριν..

IMG_20230328_223541.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Χαχαχχα είσαι θεά!!! Εδώ πέρα μέσα σε λίγες μέρες έχουμε δει τόσα τέστ κ σε λίγο καιρό θα ξέρουμε κατευθείαν τι παίζει με τις γραμμουλες!!! Το έβγαλα κ με φλας αν φαίνεται περιμένω να μου πείτε 😁😁😁 αν κ είχα πιει νερό πριν..

IMG_20230328_223541.jpg

έτσι ακριβώς βγαίνουν τα δικά μου λίγο πάνω λίγο κάτω κάθε μέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Χαχαχχα είσαι θεά!!! Εδώ πέρα μέσα σε λίγες μέρες έχουμε δει τόσα τέστ κ σε λίγο καιρό θα ξέρουμε κατευθείαν τι παίζει με τις γραμμουλες!!! Το έβγαλα κ με φλας αν φαίνεται περιμένω να μου πείτε 😁😁😁 αν κ είχα πιει νερό πριν..

IMG_20230328_223541.jpg

Χμμμ not bad ,not bad  αλλά ήθελα να είναι δυο Τσικ ακόμη ρε γαμωτο. Το δικό μου είναι ένα Τσικ πιο έντονο αλλά το θεώρησα τζιφο. Οπότε την ίδια τύχη έχει κ αυτο.. 

Ποτέ έρχονται τα αυθεντικά τέστ? Ποτέ τα περιμένεις? Μπήκες να δεις που βρίσκονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χμμμ not bad ,not bad  αλλά ήθελα να είναι δυο Τσικ ακόμη ρε γαμωτο. Το δικό μου είναι ένα Τσικ πιο έντονο αλλά το θεώρησα τζιφο. Οπότε την ίδια τύχη έχει κ αυτο.. 

Ποτέ έρχονται τα αυθεντικά τέστ? Ποτέ τα περιμένεις? Μπήκες να δεις που βρίσκονται?

Τουλάχιστον το έκανα μου έφυγε από το μυαλό 😂... Νόμιζα ότι θα τα είχα σήμερα αλλά δεν ήρθαν οπότε ελπίζω αύριο...έχουν παραδοθεί στην courier αλλά δεν γράφει πότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τουλάχιστον το έκανα μου έφυγε από το μυαλό 😂... Νόμιζα ότι θα τα είχα σήμερα αλλά δεν ήρθαν οπότε ελπίζω αύριο...έχουν παραδοθεί στην courier αλλά δεν γράφει πότε...

Παρτους τηλέφωνο πρωί πρωί και πες τους κρατάω τα ούρα μου γιατί το πακέτο περιέχει τεστ εγκυμοσύνης...κανονίστε να αργήσετε!! Χαχαχα 

Ναι και εγώ όταν κάνω και μου φεύγει η κάψα μετά χαλαρώνω! Αλλιώς με τρώει!! Από την περίοδο τα γλυκοκοιταζω πόσο να αντέξω?;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Παρτους τηλέφωνο πρωί πρωί και πες τους κρατάω τα ούρα μου γιατί το πακέτο περιέχει τεστ εγκυμοσύνης...κανονίστε να αργήσετε!! Χαχαχα 

Ναι και εγώ όταν κάνω και μου φεύγει η κάψα μετά χαλαρώνω! Αλλιώς με τρώει!! Από την περίοδο τα γλυκοκοιταζω πόσο να αντέξω?;

😂😂😂😂😂😂😂 Όντως θα αρχίσω να παίρνω τηλέφωνα αν δεν στείλουν μήνυμα ότι έρχονται!!! Θα πάω εγώ να τα πάρω από εκεί στην τελική 😜... Ε μα είναι πάνω από δύο εβδομάδες από την περίοδο πόση υπομονή να κάνουμε πια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

😂😂😂😂😂😂😂 Όντως θα αρχίσω να παίρνω τηλέφωνα αν δεν στείλουν μήνυμα ότι έρχονται!!! Θα πάω εγώ να τα πάρω από εκεί στην τελική 😜... Ε μα είναι πάνω από δύο εβδομάδες από την περίοδο πόση υπομονή να κάνουμε πια!!! 

Σοβαρά??! Οπωσδήποτε πάρε τηλέφωνο!!! Εγώ είμαι και Θεσσαλονίκη βέβαια αλλά την επόμενη τα έχω! Άντε τη μεθεπόμενη! Δύο βδομάδες όμως?! Παραπαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...