Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαρτιά εμάς δεν ζήτησαν. Μας είπε η γυναικολόγος νομίζω θέλουν μόνο ΑΜΚΑ ταυτοτητες κτλπ. 

Αυτά εννοούμε..συν iban της μητέρας και την εξουσιοδότηση την κάνεις εκεί ηλεκτρονικά συνήθως..εγώ θα την έχω κάνει σε ΚΕΠ..δεν ξέρω σε ποιο μαιευτήριο είσαι αλλά θ πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο ή να μπεις στο site τους να δεις τι χρειάζεται αναλυτικά..εμένα πχ μ ζήτησαν να ξέρω την ημερομηνία γάμου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αυτά εννοούμε..συν iban της μητέρας και την εξουσιοδότηση την κάνεις εκεί ηλεκτρονικά συνήθως..εγώ θα την έχω κάνει σε ΚΕΠ..δεν ξέρω σε ποιο μαιευτήριο είσαι αλλά θ πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο ή να μπεις στο site τους να δεις τι χρειάζεται αναλυτικά..εμένα πχ μ ζήτησαν να ξέρω την ημερομηνία γάμου..

Ποια εξουσιοδότηση ;

Πήραμε τηλ και μας έστειλαν και εμάς σε email τι θα χρειαστούμε. Δεν έλεγε για εξουσιοδότηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια πάλι έχω καφέ υγρά 😢 πως φοβάμαι...

Σταμάτησα χθες και τα φάρμακα... τουλάχιστον να περάσει μια βδομάδα ακομη να φτάσω 37 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Ποια εξουσιοδότηση ;

Πήραμε τηλ και μας έστειλαν και εμάς σε email τι θα χρειαστούμε. Δεν έλεγε για εξουσιοδότηση 

Για να δηλώσει ο άντρας σου το παιδί,για το επίδομα γέννησης και σε ποιον ασφαλιστικό φορέα θα ασφαλιστεί το μωρό..δεν μ το είπαν ούτε εμένα αλλά το ξέρω από γνωστούς μου κ έτσι θα την ετοιμάσω…πήρες τη γιατρό για τα καφέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Για να δηλώσει ο άντρας σου το παιδί,για το επίδομα γέννησης και σε ποιον ασφαλιστικό φορέα θα ασφαλιστεί το μωρό..δεν μ το είπαν ούτε εμένα αλλά το ξέρω από γνωστούς μου κ έτσι θα την ετοιμάσω…πήρες τη γιατρό για τα καφέ;

Όχι...μου είπε μόνο κόκκινο αίμα αν δω! Εγώ βέβαια αγχώνομαι και μάλλον θα την περάσω ξάπλα και σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τις απαντήσεις σας❤️ κοχύλια και ψευδοθηλες δεν έχω πάρει ίσως πρέπει να πάρω!! Μαξιλάρι θηλασμού γράφει ότι έχει στο μαιευτήριο. Αν δω ότι καταφέρω να θηλασω θα αγοράσω ένα αφού γυρίσω στο σπίτι. Ευχαριστώ πολύ και πάλι ❤️

Και να μην θηλάσεις θα σε βολεψει! Μπορείς να στηρίζεις το μωρό όταν θα το ταιζεις και θα το κοιμίζεις 😊 (εμένα το χρησιμοποιεί και ο άντρας μου όταν κοιμίζει το μωρό. Είναι βαριά τα ατιμα 😅) Εγώ πήρα από το jukki και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη και δεν είναι ακριβά! Μόνο πάρε σύντομα αν θες γιατί κάνουν μια βδομάδα με 10 μέρες για να έρθουν.

https://jukki.gr/category/for-mom/nursing-pillows-with-cover/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Αχ κορίτσια πάλι έχω καφέ υγρά 😢 πως φοβάμαι...

Σταμάτησα χθες και τα φάρμακα... τουλάχιστον να περάσει μια βδομάδα ακομη να φτάσω 37 🙏 

Μήπως είναι παγιδευμένο αίμα από την προηγούμενη φορά; Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου μην ανησυχείς 😊 Άντε κοντά είσαι 😊 Χαλάρωσε και απόλαυσε την κοιλίτσα σου γιατί σε λίγο δεν θα την έχεις 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Μήπως είναι παγιδευμένο αίμα από την προηγούμενη φορά; Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου μην ανησυχείς 😊 Άντε κοντά είσαι 😊 Χαλάρωσε και απόλαυσε την κοιλίτσα σου γιατί σε λίγο δεν θα την έχεις 😜

Πέρασαν 2 βδομάδες από τότε που ξανά είχα. 

Και σήμερα στο σκούπισμα ήταν σαν βλέννη με καφέ υγρά. Ελπίζω να μην ήταν το τραχηλικό βύσμα 😢

Αν και πλέον δε μπορώ να κάνω τίποτα... προσπαθώ να το απολαύσω αλλά δε Μ αφήνει 😝 αύριο λέγαμε να πάμε θάλασσα εδώ κοντά .. οχι να βουτήξω ,ένα καφέ λίγο τα ποδαράκια κάνα 2 Ώρο και πίσω... αλλά πάλι δε μας βλέπω μετά το σημερινό.. πότε σταματάει το άγχος άραγε ;;;😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

😘καλησπερα κοριτσια μου! πρωτη εγκυμοσυνη εδω και φουλ ανχος..Πητ εχω 20/9 ειμαι ηδη 36+4...πρωτα ο θεος γενναω στο Ρεα! ειναι καμια αλλη κοπελα εδω με ιδια πητ και ιδιο μαιευτηριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.από την εμπειρία μου το νοσοκομείο σας λέω να πάρετε τουλάχιστον 3-4 νυχτικά. 

Εγώ είχα πάρει 2. Το ένα λερώθηκε με αίμα και το άλλο με υγρά στήθους, κρέμες κλπ και αχρηστευτηκε . Εάν μπορούσα να γυρναγα τον χρόνο πίσω ίσως να επαιρνα ακόμα 1-2. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2023 at 10:27 ΜΜ, ο/η Watermelon είπε:

Koριτσια γέννησα ένα πανέμορφο πλασματακι. 💙 3100 όσο το είχε.μευτησει και ο γιατρός μου στο ιατρείο του χθες. 

Έκανα τελικά καισαρική με ολική αναισθησία γτ με έπιασαν οι πόνοι ξαφνικά και δεν είχαν περάσει οι 24 ώρες για να κάνω επισκληριδιο. Το σντι-χα ήταν ακόμα υψηλό οπότε με ολική. 

Η ανάρρωση από την ολική αναισθησία ήταν λίγο δύσκολη στην αρχή γτ δεν μπορούσες να συνέλθεις αμέσως. Είχα να πιω και νερό - να φάω πολλές ώρες και μου κόστισε πολύ να πω την αλήθεια ιδίως το νερό. 

Όλα καλά.ομως. 

Σχετικά με τον θηλασμό, σκεφτείτε ότι από την ώρα που γέννησα , πριν λίγο κατάφερε να βάλει το στόμα του στο στήθος μου καλά και να φάει. Είχε τόσο πλάκα. Που σταματαγαε για λίγα δευτερόλεπτα να ξεκουραστεί και μετά ξανά ξεκίναγε. Μου είπαν ωστόσο ότι την πρώτη μέρα έχει και αμνιακό στο στομαχακι και ίσως δεν πειναγε. Αλλά το έβλεπα ότι πειναγε. Έκανε μπουνιτσες τα χέρια και έβαζε τα δάχτυλα στο στόμα. Ήταν ανήσυχο. 

Όλα καλά!! Τώρα κοιμάται πάνω μου. Κορίτσια με το καλό σε όλες σας!!!!! Όπως και να γεννησετε, το τέλος είναι πάντα happy end 💙💙💙

Να σου ζήσει ο μπομπιρακος!!! Γερός και τυχερός να είναι σε όλη του ζωή!!! Πως είσαι εσύ; Αναρρωνεις καλά;

στις On 26/8/2023 at 12:04 ΠΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Watermelon συγχαρητήρια….να είναι υγιές,ευλογημένο και τυχερό το μπεμπακι..

Κοριτσια εγώ γύρισα από γιατρό αργά σήμερα..είχαμε τον πρώτο καρδιοτοκογράφο…δεν κουνιόταν με τπτ στην αρχή…ήπια νερό…τελικά κατέγραψα 10 κινήσεις όση ώρα με είχε εκεί κ μόλις έφυγα με τρέλανε στις κλοτσιές…καμία σύσπαση της μήτρας..ο γιατρός επιμένει να ανέβω στην Αθήνα 2 εβδομάδες  νωρίτερα,εγώ δεν θέλω,για άλλη μια εβδομάδα το αφήσαμε έτσι κ θα το δούμε…γνκ δεν έφυγα καλά ψυχολογικά από τον γιατρό σήμερα κ αυτός με κτλβ ότι ήμουν καπως..τώρα γτ μη ρωτάτε.,ούτε που ξέρω…35+3 η κυρία ήταν 2550γραμμ.εγώ τη βρήκα μικρή,ο γιατρός είπε ότι για την εβδομάδα της είναι τέλεια κ περάσαμε τα 2500 που είναι πολύ σημαντικό…αυτααα…

36+6 ο δικός μου ήταν 2730. Πάνω κάτω στα ίδια δηλαδή με τη μπέμπα. Μια χαρά μου είπε ο γιατρός ότι είναι. Μην ανησυχείς. Εμένα μου είπε αν είναι πάνω από 2600 όταν γεννηθεί δεν μας απασχολεί το βάρος. Τα ίδια με τον δικό σου δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2023 at 1:58 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια όσες θα γεννήσετε ( ή γεννησατε) σε ιδιωτικό μαιευτήριο, τι θα πάρετε μαζί σας ; 

Ας πούμε επιθέματα στήθους , εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιετες θα πάρετε ; γιατί εγώ θα γεννήσω στο διαβαλκανικό και λέει ότι στα δίνουν. Πιστεύετε χρειάζεται να έχω ; επίσης πετσέτες ;

Αυτά που έχω πάρει είναι: 

2 νυχτικά, 2 ρόμπες, 1 σετ πιτζάμες.

2 σουτιέν θηλασμού

Κάλτσες

2 ζευγάρια παντόφλες 

1 πετσέτα προσώπου

3-4 εσώρουχα απλά, αν χρειαστούν. 

Και για το μωρό 

Ρούχα εξόδου

1 κουβερτουλα ελαφριά

1 πανακι για τις γουλιες 

1 πάνα αγκαλιας 

1 Σελτεδακι. 

Πιστεύετε ξεχνάω κάτι ; 

 

Στείλε ένα mail στην κλινική και ρώτησε τους τι να έχεις μαζί σου

Εμένα ζητάνε αυτά της εικόνας 

Σερβιετες λοχείας δεν με είχαν βολεψει και χρησιμοποιούσα τα always discreet που είναι εσώρουχα μιας χρήσης. Βασικά δεν με είχε βολεψει καθόλου το διχτακι που το χρησιμοποιούν ως εσώρουχο και εκεί μπαίνει και η σερβιετα. Ίσως με κανονικά εσώρουχα να ήταν εντάξει 

Δύο ζευγάρια σαγιονάρες, το ένα το είχα μόνο για τα ντουζ

Στην κλινική μας κάνουν και την αίτηση για το επίδομα των 2000 αλλά δεν θυμάμαι τι έγγραφα ζήτησαν πέρα από το iban

Για το μωρό είχα πάρει μόνο ρούχα εξόδου 

Μας είχαν δώσει και έναν αφρό της frezyderm για την ευαίσθητη περιοχή

2 νυχτικιές και 1 σετ πυτζάμες πήρα. Δεν χρειάστηκα παραπάνω αλλά είχα αφήσει στο σπίτι έτοιμη μια σακούλα με ενα σετ ακόμη και 1 σετ πετσέτες για να μου τα φέρουν αν τα χρειαζομουν

Είχα πάρει και επιθέματα στήθους αλλά δεν θυμάμαι αν τα χρειάστηκα και ένα σετ ψευδοθηλες γιατί είχα θέμα και ήξερα από πριν ότι θα τις χρειαστώ

Όλες τις τελευταίες εξετάσεις και τις οδηγίες της αιματολογου

Από έγγραφα να έχουμε και οι δύο μαζί τις ταυτότητες και εγώ να έχω τους αριθμούς ΑΜΚΑ, ΑΜΑ και ΑΦΜ όχι σε επίσημα έγγραφα και ο άντρας μου το ΑΜΚΑ του

IMG_20230827_235431.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Αχ κορίτσια πάλι έχω καφέ υγρά 😢 πως φοβάμαι...

Σταμάτησα χθες και τα φάρμακα... τουλάχιστον να περάσει μια βδομάδα ακομη να φτάσω 37 🙏 

Τόσες μέρες όμως δεν είχες ε; Γενικά τα καφέ είναι παλιό αίμα. Έχεις μεγάλη ποσότητα; Επειδή πιο κάτω αναφέρεις και το τραχηλικό πώμα. Πάντως αν θυμάμαι καλά και η @Amp92 είχε ροζ υγρά από όταν μπήκε στον μήνα της αλλά άργησε να γεννήσει. Υπομονή λίγο ακόμη! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα! Πάνω κάτω κ σε εμάς τα ίδια πράγματα μας είπαν να έχουμε στην τσάντα. Δεν θυμάμαι ποιος το έγραψε αλλά καλή η ιδέα για το νεσεσερ στο τοκετό με κανένα σνακ κ προσωπικά αντικείμενα. Επιτρέπεται να φας κατά τη διάρκεια του τοκετού? 

Έχω μια χαζή ερώτηση... Το IBAN πρέπει να είναι επίσημο χαρτί από την τράπεζα η απλά γραμμένο σε ένα χαρτί? 

Μου είπε η μαία να γράψω ένα πλάνο τοκετού με το τι επιθυμώ όταν έρθει η ώρα κ με την προϋπόθεση ότι θα κυλήσει ομαλά. 

@Emily2 η μαία μας είχε πει ότι το τραχηλικό πώμα είναι πολύ πηχτές εκκρίσεις, δεν είναι απλά υγρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η whatever είπε:

Τόσες μέρες όμως δεν είχες ε; Γενικά τα καφέ είναι παλιό αίμα. Έχεις μεγάλη ποσότητα; Επειδή πιο κάτω αναφέρεις και το τραχηλικό πώμα. Πάντως αν θυμάμαι καλά και η @Amp92 είχε ροζ υγρά από όταν μπήκε στον μήνα της αλλά άργησε να γεννήσει. Υπομονή λίγο ακόμη! 

 

2 εβδομάδες δεν είχα καθόλου. Η αλήθεια είναι πως έκανα κολπική καλλιέργεια και μου έκανε και εξέταση με το χέρι η γιατρός πριν 3 μέρες οπότε ίσως κάποιο αγγειακι πάλι έσπασε και τώρα βγήκε σε καφέ υγρά. Μακάρι δηλαδή. Πάντως δεν ήταν ροζ! Αλλά χαίρομαι που διαβάζω πως άργησε να γεννήσει !! Ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaki23 είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα! Πάνω κάτω κ σε εμάς τα ίδια πράγματα μας είπαν να έχουμε στην τσάντα. Δεν θυμάμαι ποιος το έγραψε αλλά καλή η ιδέα για το νεσεσερ στο τοκετό με κανένα σνακ κ προσωπικά αντικείμενα. Επιτρέπεται να φας κατά τη διάρκεια του τοκετού? 

Έχω μια χαζή ερώτηση... Το IBAN πρέπει να είναι επίσημο χαρτί από την τράπεζα η απλά γραμμένο σε ένα χαρτί? 

Μου είπε η μαία να γράψω ένα πλάνο τοκετού με το τι επιθυμώ όταν έρθει η ώρα κ με την προϋπόθεση ότι θα κυλήσει ομαλά. 

@Emily2 η μαία μας είχε πει ότι το τραχηλικό πώμα είναι πολύ πηχτές εκκρίσεις, δεν είναι απλά υγρά. 

Πηχτες ήταν οι εκκρίσεις. Αλλά σε καφέ υγρά ,όχι ροζ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα! Πάνω κάτω κ σε εμάς τα ίδια πράγματα μας είπαν να έχουμε στην τσάντα. Δεν θυμάμαι ποιος το έγραψε αλλά καλή η ιδέα για το νεσεσερ στο τοκετό με κανένα σνακ κ προσωπικά αντικείμενα. Επιτρέπεται να φας κατά τη διάρκεια του τοκετού? 

Έχω μια χαζή ερώτηση... Το IBAN πρέπει να είναι επίσημο χαρτί από την τράπεζα η απλά γραμμένο σε ένα χαρτί? 

Μου είπε η μαία να γράψω ένα πλάνο τοκετού με το τι επιθυμώ όταν έρθει η ώρα κ με την προϋπόθεση ότι θα κυλήσει ομαλά. 

@Emily2 η μαία μας είχε πει ότι το τραχηλικό πώμα είναι πολύ πηχτές εκκρίσεις, δεν είναι απλά υγρά. 

Απλά γραμμένο αρκεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο μπέμπης μου , έκανε ίκτερο στις 2,5 ημέρες. Από 12,8 σήμερα 3,5 ημέρες πήγε 13,8 . Είμαι να σκάσω. Κλαίω όλη μέρα. Δεν αντέχω άλλο στο μαιευτήριο. Θέλω να πάμε σπίτι υγιείς. 

😭😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια ο μπέμπης μου , έκανε ίκτερο στις 2,5 ημέρες. Από 12,8 σήμερα 3,5 ημέρες πήγε 13,8 . Είμαι να σκάσω. Κλαίω όλη μέρα. Δεν αντέχω άλλο στο μαιευτήριο. Θέλω να πάμε σπίτι υγιείς. 

😭😭😭😭😭

Τι σημαίνει το 12,8 και το 13,8; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια ο μπέμπης μου , έκανε ίκτερο στις 2,5 ημέρες. Από 12,8 σήμερα 3,5 ημέρες πήγε 13,8 . Είμαι να σκάσω. Κλαίω όλη μέρα. Δεν αντέχω άλλο στο μαιευτήριο. Θέλω να πάμε σπίτι υγιείς. 

😭😭😭😭😭

Στο ίντερνετ λέει ότι 12 με 15 θεωρείται φυσιολογικός ίκτερος. Και εμφανίζεται στις 2-4 ημέρες. Όλα θα πάνε καλα! Ο νεογνολογος/ παιδίατρος τι σας είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Στο ίντερνετ λέει ότι 12 με 15 θεωρείται φυσιολογικός ίκτερος. Και εμφανίζεται στις 2-4 ημέρες. Όλα θα πάνε καλα! Ο νεογνολογος/ παιδίατρος τι σας είπε;

Ο παιδίατρος μας, μας είπε ότι είναι λίγο τσιμπημενη τιμή.  και η υπεύθυνη παιδίατρος του νοσοκομείου μας ενημέρωσε μας είπε ότι δεν μπορεί να μας διώξει με αυτή την τιμή. Ο παιδίατρος μας, μας είπε ότι πρέπει να τρώει 60 ml κ να θηλάζει από το κάθε στήθος. Είναι στην λάμπα το μικρό μου. Μου λείπει πολύ. :( Μου το φέρνουν μόνο να τον ταισω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Watermelon είπε:

Ο παιδίατρος μας, μας είπε ότι είναι λίγο τσιμπημενη τιμή.  και η υπεύθυνη παιδίατρος του νοσοκομείου μας ενημέρωσε μας είπε ότι δεν μπορεί να μας διώξει με αυτή την τιμή. Ο παιδίατρος μας, μας είπε ότι πρέπει να τρώει 60 ml κ να θηλάζει από το κάθε στήθος. Είναι στην λάμπα το μικρό μου. Μου λείπει πολύ. :( Μου το φέρνουν μόνο να τον ταισω. 

Κορίτσι μου, εύχομαι όλα να πάνε καλά. Δεν έχω καθόλου γνώση πάνω σ αυτό το κομμάτι. Ξέρω μόνο ότι της κολλητής μου η ανήψια έκανε ίκτερο και ήταν στη λάμπα και αυτή, χρειάστηκε να μείνουν λίγες παραπάνω μέρες αλλά μετά βγήκαν και όλα καλά !!! 

Σίγουρα δεν μπορω να σου πω να ηρεμήσεις, εύχομαι όμως να πάνε όλα καλά και να μην είναι τίποτα!! 

Θα περιμένουμε νέα σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ο παιδίατρος μας, μας είπε ότι είναι λίγο τσιμπημενη τιμή.  και η υπεύθυνη παιδίατρος του νοσοκομείου μας ενημέρωσε μας είπε ότι δεν μπορεί να μας διώξει με αυτή την τιμή. Ο παιδίατρος μας, μας είπε ότι πρέπει να τρώει 60 ml κ να θηλάζει από το κάθε στήθος. Είναι στην λάμπα το μικρό μου. Μου λείπει πολύ. :( Μου το φέρνουν μόνο να τον ταισω. 

Όλα θα πάνε καλά, να είσαι ήρεμη οσο μπορείς. Εφόσον παρακολουθείται, ίσως χρειαστεί να μείνετε λίγο παραπάνω, όμως σε λίγες ημέρες θα ειστε σπιτάκι σας. Αυτό να σκέφτεσαι! Σου στέλνω θετικές σκέψεις ❤️🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα! Πάνω κάτω κ σε εμάς τα ίδια πράγματα μας είπαν να έχουμε στην τσάντα. Δεν θυμάμαι ποιος το έγραψε αλλά καλή η ιδέα για το νεσεσερ στο τοκετό με κανένα σνακ κ προσωπικά αντικείμενα. Επιτρέπεται να φας κατά τη διάρκεια του τοκετού? 

Έχω μια χαζή ερώτηση... Το IBAN πρέπει να είναι επίσημο χαρτί από την τράπεζα η απλά γραμμένο σε ένα χαρτί? 

Μου είπε η μαία να γράψω ένα πλάνο τοκετού με το τι επιθυμώ όταν έρθει η ώρα κ με την προϋπόθεση ότι θα κυλήσει ομαλά. 

@Emily2 η μαία μας είχε πει ότι το τραχηλικό πώμα είναι πολύ πηχτές εκκρίσεις, δεν είναι απλά υγρά. 

Ισχύει. Εγώ που το είδα πριν τον πρώτο τοκετό είναι ένα αρκετά πηχτό κομμάτι και μεγαλουτσικο. Δεν το μπερδεύεις σίγουρα με απλές εκκρίσεις αλλά δεν ξέρω αν είναι πάντα αυτής της μορφής.

στις πριν 10 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

2 εβδομάδες δεν είχα καθόλου. Η αλήθεια είναι πως έκανα κολπική καλλιέργεια και μου έκανε και εξέταση με το χέρι η γιατρός πριν 3 μέρες οπότε ίσως κάποιο αγγειακι πάλι έσπασε και τώρα βγήκε σε καφέ υγρά. Μακάρι δηλαδή. Πάντως δεν ήταν ροζ! Αλλά χαίρομαι που διαβάζω πως άργησε να γεννήσει !! Ευχαριστώ πολύ ❤️

Πολύ πιθανόν να ήταν και από την εξέταση που σου έκανε η γιατρός με το χέρι γι αυτό και εμφανίστηκαν λίγες μέρες μετά και καφέ. Τώρα απορρίπτεται από το σώμα σου 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό. 2800 η μπέμπα μας, έχει κατέβει αρκετά, μπαίνουμε στην τελική ευθεία λέει 🙂🤗🤗

Τέλεια!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια ο μπέμπης μου , έκανε ίκτερο στις 2,5 ημέρες. Από 12,8 σήμερα 3,5 ημέρες πήγε 13,8 . Είμαι να σκάσω. Κλαίω όλη μέρα. Δεν αντέχω άλλο στο μαιευτήριο. Θέλω να πάμε σπίτι υγιείς. 

😭😭😭😭😭

Και μένα είχε κάνει ίκτερο όσο ήμασταν ακόμη στην κλινική και βγήκαμε εχοντας ανεβασμένο ίκτερο. Πηγαίναμε μερα πάρα μερα για μετρήσεις μέχρι να δούμε ότι σταθεροποιήθηκε και άρχισε να πέφτει. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου όμως τα περισσότερα μωράκια ανεβάζουν. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Νομίζω κάπου έχω τις μετρήσεις του δικού μου. Θα ρίξω μια ματιά και θα σου πω. Το βασικό είναι να τρώει το μωρό για να πέσει σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...