Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Ναι, γλυκούλης! Κάθεται και φτιάχνει και μόνος του γλυκά μερικές φορές και μετά με λέει χοντρή. Αλλά παρόλα αυτά με φωνάζει για να φάω το γλυκό μου 😆 Εμένα με είχε πιάσει στον 5ο και 6ο μήνα πολύ έντονη παλινδρόμηση. Εκεί μεταξύ 6ου κι 7ου μειώθηκε η αίσθηση καυσου στον ύπνο πχ, αλλά υπάρχει ακόμα άμα φάω πολύ, συν ότι νιώθω ότι μίκρυνε το στομάχι μου. Και έχω κι ένα περίεργο που με πιάνει καούρα αν πιω νερό κάποια ώρα μετά το φαγητό... Όχι αμέσως μετά, αλλά μια ώρα μετά πχ 🙄
    • Είμαι 26+5, είχα πει στο γιατρό στο προηγούμενο ραντεβού πως γενικά νιώθω φουσκωμένη αλλά το θεώρησε πολύ φυσιολογικό και δεν δώσαμε παραπάνω βάση.  Λένε πως προς το τέλος σε πιάνουν πολλές καούρες οπότε φυλάω τη γκρίνια για τότε που μπορεί να θέλω να μου δώσει και κανένα αντιόξινο 😂 Ροφήματα με φρέσκο δυόσμο και σόδα φτιάχνω και με βοηθάνε με τη χώνεψη πάντως! Πήγε πήρε ο σύζηγος ολόκληρη γλάστρα και τη ξεπαστρέυω 😅
    • Μπράβο που παίρνεις φωτογραφίες κάθε αλλαγή εβδομάδας και τα κρατάς! Είναι ωραίες αναμνήσεις να τις βλέπεις αργότερα 🩵 Εγώ είχα προσπαθήσει στο πρώτο και μετά το άφησα ρε γμτ, και τώρα στο δεύτερο έχω ακόμα λιγότερες φωτογραφίες. Θα λέει αργότερα ότι τον είχα χεσμενο 😆  Πολύ ωραίο το κολάν! Με γεια!! Είναι ο,τι πιο βολικό! Δεύτερο δέρμα θα σου γίνει 😆
    • Αυτό ακριβώς...!! Και εμένα η καούρα από τη ποσότητα είναι... Σε ποια εβδομάδα σου ξεκίνησε αυτό το αίσθημα δυσφορίας στο φαγητό; Θυμάσαι; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...