Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2023👶❤️🍼


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες.... 

Ελπίζω να σας άρεσε το πινακάκι που έφτιαξα να μας γεμίζει χαρά και αισιοδοξία και προσμονή...

Πόσο χαίρομαι που είμαστε στον ίδιο μήνα για να μοιραζόμαστε διάφορα (δεν το χα ανακαλύψει το θέμα να γράψω νωρίτερα γτ ήμουν στης εξωσωματικής) 

Θελω να σας πω  λίγα και εγώ για μένα.... είμαι η ΧΑΡΜΑ και μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών (ανεξήγητη υπογονιμότητα) τα κατάφερα τωρα στην τρίτη μου εξωσωματική πρώτη φορά έγκυος!!!!!! 

Τώρα είμαι 20 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ έχω πολύ αγωνία και εγώ, γτ στην αρχή της εγκυμοσύνης πέρασα λίγο δύσκολα είχα αιμορραγία και τέτοια αλλά τώρα όλα πάνε καλα 🫣😁🧿🥳

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα μανούλες.... 

Ελπίζω να σας άρεσε το πινακάκι που έφτιαξα να μας γεμίζει χαρά και αισιοδοξία και προσμονή...

Πόσο χαίρομαι που είμαστε στον ίδιο μήνα για να μοιραζόμαστε διάφορα (δεν το χα ανακαλύψει το θέμα να γράψω νωρίτερα γτ ήμουν στης εξωσωματικής) 

Θελω να σας πω  λίγα και εγώ για μένα.... είμαι η ΧΑΡΜΑ και μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών (ανεξήγητη υπογονιμότητα) τα κατάφερα τωρα στην τρίτη μου εξωσωματική πρώτη φορά έγκυος!!!!!! 

Τώρα είμαι 20 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ έχω πολύ αγωνία και εγώ, γτ στην αρχή της εγκυμοσύνης πέρασα λίγο δύσκολα είχα αιμορραγία και τέτοια αλλά τώρα όλα πάνε καλα 🫣😁🧿🥳

 

Με το καλό το μωράκι σου ❣️❣️ Όλα θα πάνε καλά!!

Εγώ την Πέμπτη έχω την β επιπέδου και έχω πολύ άγχος, άντε να μάθουμε επιτέλους και το φύλο!! 21+2 σήμερα και το μπεμπακι κουνιέται όλη μέρα, απορώ δεν κοιμάται ποτέ;; 😂😂 Με ηρεμεί πολύ που το νιώθω πάντως  ❣️ 

Υ.Γ εμένα η ΠΗΤ στην αυχενική άλλαξε για 20/10. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ 🤰🏻 🤰🏻 🤰🏻👶🏻    ΠΗΤ

1. @jamaica                8/10

2. @vickypak16          9/10

3. @SuperSofi          14/10

4. @Νατασα1992     16/10

5. @Paloma 91         19/10

6. @anna00               21/10

7. @vivika10            21/10

8. @Elli13                  22/10

9. @demy1995          23/10

10. @The lion           24/10

11. @xarma             27/10

12. @evi90               27/10

13. @sofisofi            28/10

14. @korina95        28/10

15. @Pepe le pew     2/11

16. @miou90            5/11

 

 

             ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ ΤΑ ΜΩΡΆΚΙΑ ΜΑΣ.....

 

Ευχαριστούμε για το ωραίο πινακάκι! με το καλό 💜

κορίτσια να ρωτήσω κάτι, το μωράκι το νιώθετε καθημερινά το ίδιο; γιατί εγω κάποιες μέρες δεν το νιώθω σχεδόν καθόλου ή ελάχιστα .. κυρίως όταν είμαι κουρασμένη ή σε υπερένταση λόγω δουλειάς δεν το καταλαβαίνω.. σήμερα όλη μέρα ελάχιστα και είχαμε μια έντονη συζήτηση με τον άντρα μου και ανησυχώ μήπως το επηρέασα αρνητικά με την στεναχω΄ρια μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου ❣️❣️ Όλα θα πάνε καλά!!

Εγώ την Πέμπτη έχω την β επιπέδου και έχω πολύ άγχος, άντε να μάθουμε επιτέλους και το φύλο!! 21+2 σήμερα και το μπεμπακι κουνιέται όλη μέρα, απορώ δεν κοιμάται ποτέ;; 😂😂 Με ηρεμεί πολύ που το νιώθω πάντως  ❣️ 

Υ.Γ εμένα η ΠΗΤ στην αυχενική άλλαξε για 20/10. 

Καλημέρα.......... 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.... 💐💐🙏🙏🙏

Τι χαρά... Με το καλό... Πω πω ανυπομονείς ε; τι πιστεύεις ότι είναι ή τι θα ήθελες;; 

Εισαι τυχερή που το νιώθεις τόσο πολύ εγώ όχι τόσο πολύ ελάχιστα το καλαταβαινω συνήθως το βράδυ. 

 

*σε άλλαξα 20/10 με το καλό 😍😍😍🤰🏻👶🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η anna00 είπε:

Ευχαριστούμε για το ωραίο πινακάκι! με το καλό 💜

κορίτσια να ρωτήσω κάτι, το μωράκι το νιώθετε καθημερινά το ίδιο; γιατί εγω κάποιες μέρες δεν το νιώθω σχεδόν καθόλου ή ελάχιστα .. κυρίως όταν είμαι κουρασμένη ή σε υπερένταση λόγω δουλειάς δεν το καταλαβαίνω.. σήμερα όλη μέρα ελάχιστα και είχαμε μια έντονη συζήτηση με τον άντρα μου και ανησυχώ μήπως το επηρέασα αρνητικά με την στεναχω΄ρια μου.. 

Καλημέρα.....!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ 💐🙏🤰🏻

Στην περίπτωση μου δεν το νιώθω το μωράκι πολύ. Σαν ένταση και σαν συχνότητα το νιώθω ελάχιστα. Είμαι 20+3. Η γιατρός μου είπε ότι σε καμία βδομάδα θα το καταλάβω περισσότερο γιατί έχω πρόσθιο υψηλό πλακουντα και "τρώει" αυτός ολους τους κραδασμούς...

Όσο για τις εντάσεις στο σπίτι πιστεύω συμβαίνει σε όλες μας, νομίζω ότι θα το κατάλαβε το μωρό από την αλλαγή στον τύπο της καρδιάς σου κ τον εκνευρισμό αλλά δεν νομίζω να έχει κάποια αρνητική επίπτωση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλημέρα.....!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ 💐🙏🤰🏻

Στην περίπτωση μου δεν το νιώθω το μωράκι πολύ. Σαν ένταση και σαν συχνότητα το νιώθω ελάχιστα. Είμαι 20+3. Η γιατρός μου είπε ότι σε καμία βδομάδα θα το καταλάβω περισσότερο γιατί έχω πρόσθιο υψηλό πλακουντα και "τρώει" αυτός ολους τους κραδασμούς...

Όσο για τις εντάσεις στο σπίτι πιστεύω συμβαίνει σε όλες μας, νομίζω ότι θα το κατάλαβε το μωρό από την αλλαγή στον τύπο της καρδιάς σου κ τον εκνευρισμό αλλά δεν νομίζω να έχει κάποια αρνητική επίπτωση... 

@ΧΑΡΜΑ έχεις δίκιο.. μόλις ξάπλωσα δεν σταμα΄τησε όλο το βράδυ και το πρωί που ξύπνησα να στριφογυρνάει.. ίσως της μετέφερα την ένταση, αλλά της έβαλα λίγη μουσική να ηρεμήσω και εγώ και εκείνη..🥰🥰 αλλά πόσο όμορφο και extreme να νιώθεις ενα τοσοδούλι ανθρωπάκι με΄σα σου να ζει!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η anna00 είπε:

Ευχαριστούμε για το ωραίο πινακάκι! με το καλό 💜

κορίτσια να ρωτήσω κάτι, το μωράκι το νιώθετε καθημερινά το ίδιο; γιατί εγω κάποιες μέρες δεν το νιώθω σχεδόν καθόλου ή ελάχιστα .. κυρίως όταν είμαι κουρασμένη ή σε υπερένταση λόγω δουλειάς δεν το καταλαβαίνω.. σήμερα όλη μέρα ελάχιστα και είχαμε μια έντονη συζήτηση με τον άντρα μου και ανησυχώ μήπως το επηρέασα αρνητικά με την στεναχω΄ρια μου.. 

Όχι δεν το νιώθω κάθε μέρα ούτε με την ίδια ένταση ούτε με την ίδια συχνότητα,συνήθως το βράδυ που ξαπλώνω το νιώθω πιο έντονα,βέβαια όλη μέρα με τους ρυθμούς της καθημερινότητας δεν δίνω σημασία κατά πόσο κινείται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna00 είπε:

@ΧΑΡΜΑ έχεις δίκιο.. μόλις ξάπλωσα δεν σταμα΄τησε όλο το βράδυ και το πρωί που ξύπνησα να στριφογυρνάει.. ίσως της μετέφερα την ένταση, αλλά της έβαλα λίγη μουσική να ηρεμήσω και εγώ και εκείνη..🥰🥰 αλλά πόσο όμορφο και extreme να νιώθεις ενα τοσοδούλι ανθρωπάκι με΄σα σου να ζει!

 

 

Μπράβο πολύ καλή ιδέα με την μουσική.... 😍😍😍😍

Ω ναι.. Μεγάλη ευλογία... Είναι ένα θαύμα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αν και έχω προσθιο πλακούντα το νιώθω κάθε μέρα πλέον αλλά όχι πάρα πολύ δυνατά. Όταν όμως είμαι στη δουλειά σπάνια θα το νιώσω, είναι μικρουλια ακόμα για να τα νιώθουμε όλες τις ώρες. Επίσης, λόγω θέσης ίσως κάποια μέρα να μην τα νιώσουμε, δεν είναι λόγος ανησυχίας στις εβδομάδες που είμαστε! Γενικά και εγώ μόλις γυρνάω σπίτι και ηρεμήσω, δίνει πόνο το μικρουλι ❣️❣️

@ΧΑΡΜΑ θα θέλαμε πολύ να είναι κοριτσάκι, αλλά επειδή έχω νιώσει την απώλεια στο παρελθόν θέλω απλά να το πάρω στην αγκαλιά μου υγιές και ας είναι ο,τι θέλει ο Θεός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για το πινακάκι που έφτιαξες!  ❤️

Με το καλό το μωράκι σου να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά και να δεις που στο τέλος θα πάνε όλα τέλεια!!

Εγώ είμαι 23+4 και το νιώθω καθημερινά.. στη Β' επιπέδου που κάναμε τη προηγούμενη εβδομάδα ευτυχώς πήγαν όλα τέλεια το είδαμε κιόλας σε 3D και με εξέταζε επί 1 ώρα και κάτι κάποια στιγμή ήθελε η η γιατρός να δει κάτι στη καρδούλα της και γύρισε πλάτη και δε γυρνούσε πάλι κανονικά!! χαχα 

Με το καλό τα μωράκια σε όλες μας!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια τι κανετε, πως πάνε τα μπεμπάκια σας;; Πολλή ησυχία έχει πέσει στο θεματάκι μας, ελπίζω λόγω διακοπών, θάλασσας και ανέμελων στιγμών ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 21/7/2023 at 10:51 ΠΜ, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια τι κανετε, πως πάνε τα μπεμπάκια σας;; Πολλή ησυχία έχει πέσει στο θεματάκι μας, ελπίζω λόγω διακοπών, θάλασσας και ανέμελων στιγμών ❤️

Καλησπέρα καλή εβδομάδα.... 

Όντως πολύ ησυχία.... 😂🤭

Μάλλον είμαστε όλες για μπανάκι στη θάλασσα λόγο ζέστης... Καλα, να περνάτε....

Εμείς είμαστε καλα. Την περασμένη εβδομάδα έκανα καμπύλη ζαχάρου όλα καλά. Το αγοράκι μου είναι 27 εβδομάδων προχωράμε...

Έλλη τελικά τι είναι το μωρό σου;;;; κοριτσάκι ή αγοράκι; 

Φιλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!

27+ κάτι εδώ με διαβήτη κύησης..! Έχω πάρει γύρω στο 1 κιλό (από τα καλά της διατροφής που ακολουθώ). Περιμένουμε ένα κοριτσάκι, το οποίο κλωτσάει συνέχεια!

Ήθελα να ρωτήσω, έχει κάποια άλλη τόσο τεράστιο πρόβλημα με τη ζέστη;

Ζεσταίνομαι τόσο πολύ που δε μου φτάνει πολλές φορές το κλιματιστικό ούτε σε συνδυασμό με ανεμιστήρα που χτυπάει μόνο εμένα. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο κόλπο να μην ιδρώνω ΤΟΣΟ πολύ;

Δε μπορώ να κοιμηθώ καθόλου άνετα. Ξυπνάω από τον ιδρώτα και τη δυσφορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα καλή εβδομάδα.... 

Όντως πολύ ησυχία.... 😂🤭

Μάλλον είμαστε όλες για μπανάκι στη θάλασσα λόγο ζέστης... Καλα, να περνάτε....

Εμείς είμαστε καλα. Την περασμένη εβδομάδα έκανα καμπύλη ζαχάρου όλα καλά. Το αγοράκι μου είναι 27 εβδομάδων προχωράμε...

Έλλη τελικά τι είναι το μωρό σου;;;; κοριτσάκι ή αγοράκι; 

Φιλάκια 

Να περνάτε τελεια αυτές τις ζεστές μέρες!!

Και μεις με την πρώτη ευκαιρια παραλία πηγαινουμε. Κάνω υπομονη μέχρι την Παρασκευή που βγαίνω σε άδεια, και μόλις τελειώσει η άδειά μου ξεκινάει η άδεια κυοφορίας μου :) Μετράω τις μέρες αντίστροφα!!!

Τελικά είναι κοριτσάκι, το μάθαμε στη Β επιπέδου και πήραμε τέτοια χαρά ❤️ Εγώ 28+2 σήμερα και ετυχώς και εγώ με καλή καμπύλη σακχάρου. Το ειχα α΄γχος γιατι ειμαι προδιαβητική και δεν πρόσεχα καθόλου. Έχω πάρει 8-9 κιλά ως τώρα και ο γιατρός μου με ψιλομάλωσε, είναι πολλά είπε για την εβδομάδα που βρίσκομαι. Οπότε μαζεύτηκα πολύ το τελευταίο 10ημερο. Την Πέμπτη είχα και το καθιερωμένο μου μηνιαίο υπέρηχο. Πήγα αγχωμένη γιατι σαν να ένιωθα τις κινήσεις της μπέμπας πιο απαλές. Όχι σε συχνότητα, αλλά σε δύναμη. Ο γιατρός τα βρήκε όλα μια χαρά, 1,200 πήγε το μικράκι μου και μου είπε ότι μάλλον η αλλαγή στη διατροφή μου οφείλεται για την αλλαγή στη δύναμη των κινήσεων.Λογικό αν σκεφτείς ότι εκοψα τη ζάχαρη..

Δεν θα σταματήσει ποτέ αυτο το άγχος τελικά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Εγώ είμαι 29 εβδομάδες ακριβώς,έκανα πριν 2 εβδομάδες την καμπύλη ευτυχώς βγήκε πολύ καλή γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα διαβήτη κύησης και φοβόμουνα πολύ μήπως ξανά έχω.Απο κιλά έχω πάρει ήδη 8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η evi90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

27+ κάτι εδώ με διαβήτη κύησης..! Έχω πάρει γύρω στο 1 κιλό (από τα καλά της διατροφής που ακολουθώ). Περιμένουμε ένα κοριτσάκι, το οποίο κλωτσάει συνέχεια!

Ήθελα να ρωτήσω, έχει κάποια άλλη τόσο τεράστιο πρόβλημα με τη ζέστη;

Ζεσταίνομαι τόσο πολύ που δε μου φτάνει πολλές φορές το κλιματιστικό ούτε σε συνδυασμό με ανεμιστήρα που χτυπάει μόνο εμένα. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο κόλπο να μην ιδρώνω ΤΟΣΟ πολύ;

Δε μπορώ να κοιμηθώ καθόλου άνετα. Ξυπνάω από τον ιδρώτα και τη δυσφορία!

Σε καταλαβαίνω έχω και εγώ τρομερό πρόβλημα με την ζέστη,δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ ιδρωνω  παρά πολύ, αλλάζω συνέχεια ρούχα ,μου προκαλεί τρομερή δυσφορία η ζεστη και η θερμοκρασία δεν λέει να πέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμένα, σήμερα ακριβώς 27 εβδομαδων. έκανα και εγώ καμπύλη και βγήκε πολύ καλή. Από κιλά έχω πα΄ρει 3 ευτυχώς. Β΄έβαια την τελευταία εβδομάδα τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο χαχχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Γεια σας και απο εμένα, σήμερα ακριβώς 27 εβδομαδων. έκανα και εγώ καμπύλη και βγήκε πολύ καλή. Από κιλά έχω πα΄ρει 3 ευτυχώς. Β΄έβαια την τελευταία εβδομάδα τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο χαχχαχα.

Με 3 κιλά είσαι σούπερ!! Εγώ 3 πρέπει να πήρα μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2023 at 3:43 ΜΜ, ο/η evi90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

27+ κάτι εδώ με διαβήτη κύησης..! Έχω πάρει γύρω στο 1 κιλό (από τα καλά της διατροφής που ακολουθώ). Περιμένουμε ένα κοριτσάκι, το οποίο κλωτσάει συνέχεια!

Ήθελα να ρωτήσω, έχει κάποια άλλη τόσο τεράστιο πρόβλημα με τη ζέστη;

Ζεσταίνομαι τόσο πολύ που δε μου φτάνει πολλές φορές το κλιματιστικό ούτε σε συνδυασμό με ανεμιστήρα που χτυπάει μόνο εμένα. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο κόλπο να μην ιδρώνω ΤΟΣΟ πολύ;

Δε μπορώ να κοιμηθώ καθόλου άνετα. Ξυπνάω από τον ιδρώτα και τη δυσφορία!

Σε καταλαβαίνω εύχομαι να νιώσεις καλύτερα  τις επόμενες μέρες και να δροσίσει κ ο καιρός, σου στέλνω για κουράγιο...εγώ δεν έχω τόσο πρόβλημα. Μένω σε νησί και ολη μέρα είμαι μέσα σπίτι το ψιλό παλεύω με ανεμιστήρα κ εγώ ιδρώνω πολύ αλλά την νύχτα υποφέρω νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσα κ έτσι έχουμε συνέχεια το ερκοντισιον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2023 at 4:13 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Να περνάτε τελεια αυτές τις ζεστές μέρες!!

Και μεις με την πρώτη ευκαιρια παραλία πηγαινουμε. Κάνω υπομονη μέχρι την Παρασκευή που βγαίνω σε άδεια, και μόλις τελειώσει η άδειά μου ξεκινάει η άδεια κυοφορίας μου :) Μετράω τις μέρες αντίστροφα!!!

Τελικά είναι κοριτσάκι, το μάθαμε στη Β επιπέδου και πήραμε τέτοια χαρά ❤️ Εγώ 28+2 σήμερα και ετυχώς και εγώ με καλή καμπύλη σακχάρου. Το ειχα α΄γχος γιατι ειμαι προδιαβητική και δεν πρόσεχα καθόλου. Έχω πάρει 8-9 κιλά ως τώρα και ο γιατρός μου με ψιλομάλωσε, είναι πολλά είπε για την εβδομάδα που βρίσκομαι. Οπότε μαζεύτηκα πολύ το τελευταίο 10ημερο. Την Πέμπτη είχα και το καθιερωμένο μου μηνιαίο υπέρηχο. Πήγα αγχωμένη γιατι σαν να ένιωθα τις κινήσεις της μπέμπας πιο απαλές. Όχι σε συχνότητα, αλλά σε δύναμη. Ο γιατρός τα βρήκε όλα μια χαρά, 1,200 πήγε το μικράκι μου και μου είπε ότι μάλλον η αλλαγή στη διατροφή μου οφείλεται για την αλλαγή στη δύναμη των κινήσεων.Λογικό αν σκεφτείς ότι εκοψα τη ζάχαρη..

Δεν θα σταματήσει ποτέ αυτο το άγχος τελικά 😂

Με το καλό η άδεια σου μπράβο ωραία!!!!! 🥂

Με το καλό το κοριτσάκι σας... 

Και εγώ είχα αγωνία την καμπύλη γτ δεν προσέχω καθόλου. Κιλά έχω πάρει 5. Όντως παίζει τόσο ρόλο η διατροφή; Μάλιστα δεν το ξερά...εγω επειδή έχω πρόσθιο πλακούντα γενικά είναι πολύ σιγανά τα κλωτσιδακια 🤣

Όχι το άγχος δεν σταματάει.... 

 

Να σας ρωτήσω....ποτε πρέπει να πάρουν θέση σιγά σιγά τα μωρά; σε πια εβδομάδα; εμένα είναι ακόμα παράλληλα στην κοιλιά μου δεξιά κεφάλι αριστερά πόδια σχεδόν μονημα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Με το καλό η άδεια σου μπράβο ωραία!!!!! 🥂

Με το καλό το κοριτσάκι σας... 

Και εγώ είχα αγωνία την καμπύλη γτ δεν προσέχω καθόλου. Κιλά έχω πάρει 5. Όντως παίζει τόσο ρόλο η διατροφή; Μάλιστα δεν το ξερά...εγω επειδή έχω πρόσθιο πλακούντα γενικά είναι πολύ σιγανά τα κλωτσιδακια 🤣

Όχι το άγχος δεν σταματάει.... 

 

Να σας ρωτήσω....ποτε πρέπει να πάρουν θέση σιγά σιγά τα μωρά; σε πια εβδομάδα; εμένα είναι ακόμα παράλληλα στην κοιλιά μου δεξιά κεφάλι αριστερά πόδια σχεδόν μονημα🤣

Κ μενα πρόσθιος είναι ο πλακούντας, οπότε δεν νομίζω να ζησω αυτά πυ βλέπω σε κάτι βίντεο, χερακια ποδαρακια να εξέχουν από την κοιλιτσα. Δεν πειράζει, ας είναι καλά η μπεμπα, μου αρκεί να την νιωθω για να ξερω οτι ειναι καλά.

Δεν θυμάμαι ακριβώς εβδομάδα που παίρνουν θέση, αλλά σίγουρα πολύ πιο μετά. Εμένα είναι με το κεφάλι κάτω από την β επιπέδου και την πρπηγούμενη εβδομάδα που κάναμε υπέρηχο, πάλι έτσι ήταν. Τώρα αν στριφογυρνάει και τυχαίνει στους υπερήχους να είναι με το κεφάλι κάτω, δεν το ξέρω. Μην σε προβληματίζει πάντως από τώρα αυτό, όπως βολεύεται το μικρούλι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κ μενα πρόσθιος είναι ο πλακούντας, οπότε δεν νομίζω να ζησω αυτά πυ βλέπω σε κάτι βίντεο, χερακια ποδαρακια να εξέχουν από την κοιλιτσα. Δεν πειράζει, ας είναι καλά η μπεμπα, μου αρκεί να την νιωθω για να ξερω οτι ειναι καλά.

Δεν θυμάμαι ακριβώς εβδομάδα που παίρνουν θέση, αλλά σίγουρα πολύ πιο μετά. Εμένα είναι με το κεφάλι κάτω από την β επιπέδου και την πρπηγούμενη εβδομάδα που κάναμε υπέρηχο, πάλι έτσι ήταν. Τώρα αν στριφογυρνάει και τυχαίνει στους υπερήχους να είναι με το κεφάλι κάτω, δεν το ξέρω. Μην σε προβληματίζει πάντως από τώρα αυτό, όπως βολεύεται το μικρούλι ❤️

Έτσι ακριβώς αρκεί να νιώθουμε ότι είναι καλά.... 

Ααα μπράβο η μπέμπα....

Μου πε η γιατρός τώρα να μην πολυκουραζομαι αλλά τις επόμενες εβδομάδες να αρχίσω να περπατάω, θα βοηθήσει στο να γυρίσει...

Πως σκέφτεσαι να γεννήσεις πρώτα ο Θεός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Με το καλό η άδεια σου μπράβο ωραία!!!!! 🥂

Με το καλό το κοριτσάκι σας... 

Και εγώ είχα αγωνία την καμπύλη γτ δεν προσέχω καθόλου. Κιλά έχω πάρει 5. Όντως παίζει τόσο ρόλο η διατροφή; Μάλιστα δεν το ξερά...εγω επειδή έχω πρόσθιο πλακούντα γενικά είναι πολύ σιγανά τα κλωτσιδακια 🤣

Όχι το άγχος δεν σταματάει.... 

 

Να σας ρωτήσω....ποτε πρέπει να πάρουν θέση σιγά σιγά τα μωρά; σε πια εβδομάδα; εμένα είναι ακόμα παράλληλα στην κοιλιά μου δεξιά κεφάλι αριστερά πόδια σχεδόν μονημα🤣

Και εμένα έτσι είναι ακόμη,μπορεί να αλλάξουνε θέση ακόμη και την τελευταία εβδομάδα,ο γιος μου γύρισε στην 35η εβδομάδα.Ο μόνος λόγος που θέλω να γυρίσει ειναι γιατί σε αυτή την θέση με ζοριζει πολύ αλλιώς δεν με απασχολεί έτσι κι αλλιώς θα γεννήσω με καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Έτσι ακριβώς αρκεί να νιώθουμε ότι είναι καλά.... 

Ααα μπράβο η μπέμπα....

Μου πε η γιατρός τώρα να μην πολυκουραζομαι αλλά τις επόμενες εβδομάδες να αρχίσω να περπατάω, θα βοηθήσει στο να γυρίσει...

Πως σκέφτεσαι να γεννήσεις πρώτα ο Θεός; 

Εγώ έκανα ήδη κουβέντα με τον γιατρό μου για τον τοκετό. Πιο πολύ γιατί με ανησυχεί αυτή η ταση με τις αναιτιες καισαρικές. Και δεν εννοώ να το επιλέξει η μανούλα για τους δικούς της λόγους, ή να συντρέχει ιατρικός λόγος!! Αναφέρομαι ξεκάθαρα στους γιατρούς που για να ξεμπερδεψουν, τελευταία στιγμή βρίσκουν την Χ,ψ δικαιολογία. Οπότε, άνοιξα το θέμα δειλά δειλά, και ο γιατρός μου χωρίς να πω κάτι μου είπε "για φυσιολογικό δεν θα πάμε;". Είναι και σε δημόσιο και σε ιδιωτικό αλλά έχω ακούσει τόσο καλά λόγια για το Αρεταίειο που δεν βρίσκω λόγο να δώσω ένα σκασμο λεφτά για το Λητώ. Απλά θα δώσω την αμοιβή στον γιατρό μου για να είναι κοντά μου την μέρα του τοκετού, που ευελπιστώ να καταφέρω να πάω φυσιολογικά. Με τρομάζει πολύ η ιδέα της καισαρικής από την άποψη ότι είναι χειρουργείο και η αποκατάσταση συνήθως από ότι έχω μάθει από πολλές γυναίκες είναι λίγο δύσκολη.

Όλα αυτά θεωρητικά βέβαια, γιατί πρακτικά θα δείξει... 

Οι υπόλοιπες κοπέλες έχετε συζητήσει το θέμα του τοκετού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ έκανα ήδη κουβέντα με τον γιατρό μου για τον τοκετό. Πιο πολύ γιατί με ανησυχεί αυτή η ταση με τις αναιτιες καισαρικές. Και δεν εννοώ να το επιλέξει η μανούλα για τους δικούς της λόγους, ή να συντρέχει ιατρικός λόγος!! Αναφέρομαι ξεκάθαρα στους γιατρούς που για να ξεμπερδεψουν, τελευταία στιγμή βρίσκουν την Χ,ψ δικαιολογία. Οπότε, άνοιξα το θέμα δειλά δειλά, και ο γιατρός μου χωρίς να πω κάτι μου είπε "για φυσιολογικό δεν θα πάμε;". Είναι και σε δημόσιο και σε ιδιωτικό αλλά έχω ακούσει τόσο καλά λόγια για το Αρεταίειο που δεν βρίσκω λόγο να δώσω ένα σκασμο λεφτά για το Λητώ. Απλά θα δώσω την αμοιβή στον γιατρό μου για να είναι κοντά μου την μέρα του τοκετού, που ευελπιστώ να καταφέρω να πάω φυσιολογικά. Με τρομάζει πολύ η ιδέα της καισαρικής από την άποψη ότι είναι χειρουργείο και η αποκατάσταση συνήθως από ότι έχω μάθει από πολλές γυναίκες είναι λίγο δύσκολη.

Όλα αυτά θεωρητικά βέβαια, γιατί πρακτικά θα δείξει... 

Οι υπόλοιπες κοπέλες έχετε συζητήσει το θέμα του τοκετού;

Εγω που έχω ήδη μια καισαρική μπορώ   να σου πω πως όντως είναι δύσκολη η αποκατάσταση,δεν παύει να είναι ένα χειρουργείο όπως όλα τα άλλα.Φυσικα θα ξανά κάνω ελπίζοντας να είναι λίγο καλύτερα τα πραματα από ότι στην πρώτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...