Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2023👶❤️🍼


Recommended Posts

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! πριν μια εβδομάδα επιβεβαιώσαμε την εγκυμοσύνη μας και είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι! ΠΗΤ 19/10 μου έδωσε ο γιατρός μου! Ενα μοναδικό ταξίδι αρχίζει για όλες μας!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας μπω και γω δειλά δειλά και πολύ συγκρατημένα... Βάσει εφαρμογής έχω ΠΗΤ 22/10. Ο γιατρός θέλει να πάω για πρώτο υπέρηχο σε δύο περίπου εβδομάδες για να δούμε τα πάντα. Να αναφέρω ότι τον Οκτώβριο έμεινα πρώτη φορά έγκυος με τον πρώτο μήνα ελεύθερων επαφών και ήταν βιοχημική. Τον επόμενο μήνα ξαναεμεινα έγκυος και σταμάτησε η καρδούλα του τον Δεκέμβρη. Αυτός ήταν ο πρώτος κύκλος μετά την αποξεση και είχα ξανά θετικό τεστ στα χέρια μου. Δεν ενθουσιάστηκα, δεν αγχώθηκα, είμαι απλά ήρεμη αυτή τη φορά, και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχετε κορίτσια μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!! Να μπω και εγώ σε αυτήν τη συζήτηση που βάση εφαρμογής έχω ΠΗΤ 9/10.

 Εύχομαι σε όλες μας να πανε όλα τέλεια μέχρι τέλους και να έχουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας τον Οκτώβριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Βάση εφαρμογής έχω ΠΗΤ 16/10! Την Παρασκευή έχω τον πρώτο υπέρηχο και έχω αγχωθεί απίστευτα! Με το καλό σε όλες! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2023 at 7:06 ΜΜ, ο/η elen. είπε:

Καλησπέρα!! Συγχαρητήρια 🫶 Εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! Πριν λίγες μέρες εμαθα ότι είμαι κι εγώ έγκυος για πρώτη φοραααα. Για πρώτο υπέρηχο θα πάω στις 2 Μαρτιου . Πητ με βάση κάποια εφαρμογή που κατέβασα μου βγάζει 25/10

συγχαρητήρια κορίτσι μου! με το καλό! έκανα τον 1ο μου υπέρηχο στις 13/2 και όλα πήγαν καλά! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2023 at 8:47 ΠΜ, ο/η Νατασα1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Βάση εφαρμογής έχω ΠΗΤ 16/10! Την Παρασκευή έχω τον πρώτο υπέρηχο και έχω αγχωθεί απίστευτα! Με το καλό σε όλες! 😊😊

με το καλό Νατασσα!και συγχαρητήρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια έχω λίγο προβληματιστεί.. Σήμερα είναι 6+1 και την Παρασκευή όπως σας είπα έχω τον πρώτο υπέρηχο! Δεν ξέρω πως μου ήρθε και σήμερα το μεσημέρι όταν γύρισα από τη δουλειά έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και νομίζω ότι δεν είναι τόσο έντονη η γραμμή όσο την προηγούμενη βδομάδα… 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια έχω λίγο προβληματιστεί.. Σήμερα είναι 6+1 και την Παρασκευή όπως σας είπα έχω τον πρώτο υπέρηχο! Δεν ξέρω πως μου ήρθε και σήμερα το μεσημέρι όταν γύρισα από τη δουλειά έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και νομίζω ότι δεν είναι τόσο έντονη η γραμμή όσο την προηγούμενη βδομάδα… 😕

Κορίτσι μου googlαρε το hook effect!!! Μην ανησυχείς είναι τόσο υψηλή η χοριακη σου που είναι λογικό να συμβαίνει αυτό πλέον!! Αν αραιώσεις τα ούρα με νερό θα δεις ότι θα βγει πιο σκούρο 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα σας και από εμένα !!

Είμαι έγκυος πρώτη φορά στη ζωή μ (τρόμος ) κ είμαι στις 6 εβδομάδες κ 3 ημέρες .Έκανα τον πρώτο μ υπέρηχο 14/2 όλα ήταν φυσιολογικα .2/3 έχω το επόμενο ραντεβού !!ΠΗΤ βάση εφαρμογής έχω 14/10! Ευχομαι να πάνε σε όλες μας όλα καλά !! Οι ανησυχίες είναι πολλές !! Ας ακούει η μια την άλλη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Επιβεβαίωσα και γω την εγκυμοσύνη μου με χοριακή καθώς και καθημερινά τέστ εγκυμοσύνης μέχρι την Παρασκευή που μου είπε ο ιατρός μου να κάνω τη δεύτερη χοριακή! Έχω προβληματιστεί λίγο γιατί η χοριακή μου ήταν 55,36!! Την έκανα Δευτέρα 6:30 το πρωί όπου και τα τεστ μου έβγαιναν αχνό θετικό. Έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές στο κινητό μου οι οποίες μου δείχνουν ΠΗΤ : 28/10/23. Στα καθημερινά τεστ που κάνω βλέπω πιο έντονη τη γραμμή αλλά όχι τόσο έντονη όσο η γραμμή ελεγχού και αυτό με αγχώνει ! Επίσης στην εφαρμογή μου δείχνει ότι σήμερα είμαι 4 εβδομάδες και 4 μέρες, άρα τη Δευτερα ήμουν 4 εβδομάδες και 2 μέρες .Τι λέτε ; Επίσης θα μπορούσα να ανεβάσω κάπου τη φώτο με τα τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια !!!

Συγχαρητηρια σε ολες σας!!! Ελπιζω η εγκυμοσυνη ολων μας να ειναι ενα υπεροχο ταξιδι και να φερουμε στον κοσμο υγιη μωρακια.

Εγω ειχα θετικο τεστ 20/02 με Β Χοριακι 25,9.

Την Παρασκευη μου ειπε η γυναικολογος να κανω ξανα, λογικα θα ειναι 100.

Ημερομηνια τοκετου 28/10

💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σας κορίτσια, σήμερα έκανα και εγώ 2 τεστ θετικά και β χοριακη 173,4. Η εφαρμογή μου δίνει πιτ 23/10. 😄😄😄  καλές εγκυμοσύνες σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2023 at 11:46 ΠΜ, ο/η korina95 είπε:

Καλημερα κοριτσια !!!

Συγχαρητηρια σε ολες σας!!! Ελπιζω η εγκυμοσυνη ολων μας να ειναι ενα υπεροχο ταξιδι και να φερουμε στον κοσμο υγιη μωρακια.

Εγω ειχα θετικο τεστ 20/02 με Β Χοριακι 25,9.

Την Παρασκευη μου ειπε η γυναικολογος να κανω ξανα, λογικα θα ειναι 100.

Ημερομηνια τοκετου 28/10

💜

Συγχαρητήρια με το καλό να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια! Και εγώ στην 6εβδομαδα σήμερα και 4 ημερών, με πολύ άγχος καθώς ο γιατρός με έβγαλε επαπειλούμενη. ΠΗΤ 24/10!! Με το καλό να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η The lion είπε:

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια! Και εγώ στην 6εβδομαδα σήμερα και 4 ημερών, με πολύ άγχος καθώς ο γιατρός με έβγαλε επαπειλούμενη. ΠΗΤ 24/10!! Με το καλό να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να πάνε όλα τέλεια!! Να φανταστώ έχεις πάρει και άδεια από την εργασία σου; Πρεπει να είσαι σε κατακληση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να πάνε όλα τέλεια!! Να φανταστώ έχεις πάρει και άδεια από την εργασία σου; Πρεπει να είσαι σε κατακληση; 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Για όλες μας το εύχομαι!! Ναι βγήκα σε άδεια, πρέπει να είμαι σε κατακλιση λόγω το ότι έχουμε αιματακι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλες κορίτσια !!! ευχομαι σε ολες με το καλο και να πανε ολα τελεια!!! ειμαι και εγω στην 6η εβδομάδα με πιθανη ημερομηνια τοκετου 3/11 !!! πειτε μου σας παρακαλω πως ηταν αυτη η περιοδος για εσας?? εχω τοσες ενοχλησεις φουσκωμα πονακια και προβλημα με δυσκοιλιότητα που λεω αν απο τωρα ειναι ετσι μετα πωςςςς ????? τα φωτα σας  🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mairamaira είπε:

Γεια σε όλες κορίτσια !!! ευχομαι σε ολες με το καλο και να πανε ολα τελεια!!! ειμαι και εγω στην 6η εβδομάδα με πιθανη ημερομηνια τοκετου 3/11 !!! πειτε μου σας παρακαλω πως ηταν αυτη η περιοδος για εσας?? εχω τοσες ενοχλησεις φουσκωμα πονακια και προβλημα με δυσκοιλιότητα που λεω αν απο τωρα ειναι ετσι μετα πωςςςς ????? τα φωτα σας  🙃

Με το καλό κοπέλα μου το μωράκι σου!! Κάθε εγκυμοσύνη ακόμα και στην ίδια γυναίκα είναι πολύ διαφορετική. Άλλες έχουν πολλά συμπτώματα εξ αρχής, άλλες το περνάνε εντελώς ανώδυνα. Εγώ προς ώρας είμαι 7+4 και έχω απίστευτες αναγουλες, δυσκολεύομαι ακόμα και νερό να πιω. Επίσης έχω απίστευτη κούραση και υπνηλία... Κ το στήθος μου είναι τούμπανο και πονάει, αλλά αυτό φαντάζομαι είναι από τα utrogestan. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου το μωράκι σου!! Κάθε εγκυμοσύνη ακόμα και στην ίδια γυναίκα είναι πολύ διαφορετική. Άλλες έχουν πολλά συμπτώματα εξ αρχής, άλλες το περνάνε εντελώς ανώδυνα. Εγώ προς ώρας είμαι 7+4 και έχω απίστευτες αναγουλες, δυσκολεύομαι ακόμα και νερό να πιω. Επίσης έχω απίστευτη κούραση και υπνηλία... Κ το στήθος μου είναι τούμπανο και πονάει, αλλά αυτό φαντάζομαι είναι από τα utrogestan. 

Με το καλο κοριτσι μου να πανε ολα καλα σε ολες μας και μετα ειμαι σιγουρη ουτε που θα θυμομαστε τις δυσκολιες! Αυτα λεω για να μπορω να νιωθω ομορφα να παίρνω δυναμη και να ζησω ευχαριστα αυτη την περιοδο! Αν και πιστευω απο οσο εχω ακουσει στην περιπτωση με την αναγουλες ειναι μονο το πρωτο 3μηνο οποτε θετικο καπως αυτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mairamaira είπε:

Με το καλο κοριτσι μου να πανε ολα καλα σε ολες μας και μετα ειμαι σιγουρη ουτε που θα θυμομαστε τις δυσκολιες! Αυτα λεω για να μπορω να νιωθω ομορφα να παίρνω δυναμη και να ζησω ευχαριστα αυτη την περιοδο! Αν και πιστευω απο οσο εχω ακουσει στην περιπτωση με την αναγουλες ειναι μονο το πρωτο 3μηνο οποτε θετικο καπως αυτο! 

Εγώ με το κακό ιστορικό που έχω (μια βιοχημική και μια παλινδρομη) το μόνο που με νοιάζει είναι να πάνε όλα καλά με αυτό το μωράκι, και θα υποστώ τα πάντα!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ με το κακό ιστορικό που έχω (μια βιοχημική και μια παλινδρομη) το μόνο που με νοιάζει είναι να πάνε όλα καλά με αυτό το μωράκι, και θα υποστώ τα πάντα!! 🙏🙏

Σου ευχομαι να πάνε όλα τέλεια , θετικές σκέψεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Διανύω την 9η εβδομάδα με ΠΗΤ 21/10 .. επίσης το δικό μου ιστορικό επιβαρυμένο.. (3 αποβολές στο ιστορικό μου 1ου τριμήνου από εξωσωματική (ανεξήγητη υπογονιμότητα  2 χρόνων ) και αυτή η προσπάθεια έγινε με προεμφυτευτικό έλεγχο)  και αυτή την φορά από την πρώτη ημέρα της κύησης έχω καφέ αιματάκι..😔 για αυτό και είμαι αρκετά συγκρατημένη και φοβισμένη  αν και είναι δεν βοηθάει πουθενά να μην χαίρεσαι την διαδικασία γιατί δεν μπορείς να γλιτώσεις κάτι όσο κι αν αγχώνεσαι ή συγκρατημένος κι αν είσαι!! 

Εύχομαι να πάνε σε όλες μας καλά και να έχουμε ένα υγιές μωράκι φθινοπωρινό αγκαλίτσα! 💜🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η anna00 είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Διανύω την 9η εβδομάδα με ΠΗΤ 21/10 .. επίσης το δικό μου ιστορικό επιβαρυμένο.. (3 αποβολές στο ιστορικό μου 1ου τριμήνου από εξωσωματική (ανεξήγητη υπογονιμότητα  2 χρόνων ) και αυτή η προσπάθεια έγινε με προεμφυτευτικό έλεγχο)  και αυτή την φορά από την πρώτη ημέρα της κύησης έχω καφέ αιματάκι..😔 για αυτό και είμαι αρκετά συγκρατημένη και φοβισμένη  αν και είναι δεν βοηθάει πουθενά να μην χαίρεσαι την διαδικασία γιατί δεν μπορείς να γλιτώσεις κάτι όσο κι αν αγχώνεσαι ή συγκρατημένος κι αν είσαι!! 

Εύχομαι να πάνε σε όλες μας καλά και να έχουμε ένα υγιές μωράκι φθινοπωρινό αγκαλίτσα! 💜🤗

 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Έχουμε ακριβώς ίδια ΠΗΤ!!! Εγώ είμαι με μια βιοχημική και μια παλίνδρομη στο ιστορικό μου. Μένω πολύ εύκολα έγκυος αλλά για κάποιο λόγο που δεν εχουμε βρει, οι προηγούμενες κυησεις μου δεν προχωρησαν΄. Εννοειται και εγώ δεν το χαίρομαι καθόλου καθώς φοβάμαι πάρα πολύ!

Πότε θα κάνεις αυχενική; Για το αιματάκι ο γιατρός σου τι λέει; Από που προέρχεται;

Ευχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...