Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααααα 

Δε μπορώ να διαβάσω ποια έγραψε τι!! Οποία είδε το όνειρο έχω να πω ότι είναι ένα υπέροχο όνειρο και με το καλό να γίνει πραγματικότητα!!!

Εγώ είχα και χθες την επαφή μου και ευτυχώς περάσαμε τέλεια! Σήμερα έχω πόνο σαν Περιοδου πιο πολύ, σε όλη την περιοχή χαμηλά στην κοιλιά και όχι σε καποια μεριά.. υγρά για δεύτερη συνεχόμενη ωορηξια δεν έχω καθόλου. Τίποτα..είναι λογικό αυτό ?!?! Θα δω βέβαια πως θα πάει και την υπόλοιπη μέρα και αύριο αλλά και την προηγούμενη φορά είχα πραγματικά κάτι λιγότερο από ελάχιστα..είναι σημάδι καλής ωορηξιας άραγε αυτό?! Εύχομαι οχι ...και τέλεια..ψάχνω τόση ώρα να βρω να πατήσω το κουμπάκι για να ανέβει το σχόλιο...βρε παιδιά έχει ενημερωθεί ο admin. Ότι η σελίδα τα χει παίξει?!?!

 

Και εγώ σπάνια έχω διάφανα υγρα στην ωορρηξια όποτε μη σε αγχώνει αυτό από τι στιγμή που είχες θετικο τεστ ωορρηξιας😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ σήμερα νιώθω κάτι έντονα τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλια που χτυπάνε μέχρι το πόδι μου… κ γενικά κάτι σουβλιες στη μέση! Κατά τ άλλα χθες είχα τα κλασσικά πονάκια περιόδου που έχω πάντα μια βδομάδα πριν την περίοδο κ απογοητεύτηκα λιγάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Θυμήσέ μου λίγο, τεστ ωορρηξίας δεν ε΄κανες αυτό το μήνα; Έχεις ΣΠΩ;

11η μέρα πήγα γυναικολόγο είδε το αυγουλακι μου είπε αλλα θα αργήσει να έρθει περίοδος. Έκανα 12-13 μέρα και δεν έδειξε φατσούλα. . Μου τελείωσαν τα τεστ ωορρηξίας και δεν εκανα αλλο. Εχω ενδομητριωση και δεν έχω σταθερο κύκλο. Τώρα είμαι στην 35η μέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα.. Είδα σήμερα στον ύπνο μου 3 μωράκια με φτερά σαν μελλισουλες ένα πράγμα...και ήρθαν 3 μαζί και χάρηκα και μετά βλέπω τα 2 φεύγουν πετάνε μακριά και μένει ένα τρίτο που είχα την αίσθηση ήταν κοριτσάκια όλα και αυτό που εμεινε..και λέω μετά "α ναι τα δύο φεύγουν και θα κρατήσω αυτό το όμορφο ζουμπουρλουδικο μελλισακι μου" και είχα τόση χαρά!!! 

Να σας σημειώσω ότι είχα 2 παλινδρομες... Για αυτό είδα ότι τα δύο πέταξαν μακριά (οι ψυχούλες μου)!!! Εύχομαι να έρθει σύντομα στην πραγματικότητα το τρίτο μου!!!! 

Επίσης από εχθές έχω τρέλα τσιμπηματα κάτω σαν έντονους πόνους περιόδου και ωορρηξία έκανα Παρασκευή 😚😁 μου θυμίζει την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος! 

Τι λέτε;;; τέλειο όνειρο ε;;; πολλά όνειρα σημαδιακα αυτό τον μήνα!!! Μακάρι να είναι μήνυμα 🙏💕

Αχ τι ωραιοοο ονειροοοο. Τα μωράκια στο όνειρο είναι χαρμόσυνα νέα, χαρα ευτυχία🥰 μακάρι να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου και μάλιστα πολύ σύντομα😍 και εγώ εδώ και πολλές μέρες όλο όνειρα βλέπω και μπαίνω να δω τι είναι και λέει για χαρές ευτυχία καινούργια αρχή😍 είδα ότι γέννησα και θήλαζα είδα την ανήψια μου ότι ήταν πολύ μωρο  και σηκώθηκε μόνη της και περπατησε, ένα βράδυ είδα αλλαντικα και άλλο ένα βράδυ είδα ότι έκανα τεστ εγκυμοσυνης και ήταν θετικο.Όλα αυτά που διάβασα είναι χαρμόσυνα. Μακάρι να μας βγουν 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αν ο κύκλος σου φτάνει μέχρι 40 μέρες τότε πιστεύω θα έρθει μέχρι τότε αλλιώς κάνε και κανένα τεστακι ποτέ δεν ξέρεις🤞🥰

Ναι θα περιμένω την 40η μέρα και αν δεν έχω ακόμη συμπτώματα θα μιλήσω και με τον γιατρό. Τώρα δεν μπορώ να τον πάρω γιατί ξέρει τον κύκλο μου,θα μου πει να περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ναι θα περιμένω την 40η μέρα και αν δεν έχω ακόμη συμπτώματα θα μιλήσω και με τον γιατρό. Τώρα δεν μπορώ να τον πάρω γιατί ξέρει τον κύκλο μου,θα μου πει να περιμένω 

Μήπως όμως να κανεις ένα τεστακι ακόμη; Λέω εγώ τώρα…….😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα νιώθω κάτι έντονα τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλια που χτυπάνε μέχρι το πόδι μου… κ γενικά κάτι σουβλιες στη μέση! Κατά τ άλλα χθες είχα τα κλασσικά πονάκια περιόδου που έχω πάντα μια βδομάδα πριν την περίοδο κ απογοητεύτηκα λιγάκι..

Θύμισε μου ποια μέρα μετά την ωορρηξια είσαι σήμερα και ποτέ περιμένεις; Έχω χάσει την μπάλα με τόσα μνματα και μπερδεύομαι🤣 τα πονάκια περιόδου μπορεί να είναι και εγκυμοσύνης δεν έχει να κάνει αυτο. Όπως και να μην έχεις καθόλου πονάκια πάλι δεν έχει να κάνει και μπορεί να υπάρχει εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μήπως όμως να κανεις ένα τεστακι ακόμη; Λέω εγώ τώρα…….😀

Χαχα νομίζω δεν αντέχει η ψυχολογία μου άλλο αρνητικό τέστ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θύμισε μου ποια μέρα μετά την ωορρηξια είσαι σήμερα και ποτέ περιμένεις; Έχω χάσει την μπάλα με τόσα μνματα και μπερδεύομαι🤣 τα πονάκια περιόδου μπορεί να είναι και εγκυμοσύνης δεν έχει να κάνει αυτο. Όπως και να μην έχεις καθόλου πονάκια πάλι δεν έχει να κάνει και μπορεί να υπάρχει εγκυμοσύνη!

Αχ άσε κ εγώ μπερδεύομαι! 😝 είμαι μια βδομάδα μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας και περιμένω περίοδο στις 28/2. Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου εδώ και 4-5 μήνες να μην ξανά ασχοληθώ με συμπτώματα, γιατί κάθε μήνα έχω διαφορετικά… αλλά να που έπεσα στην παγίδα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Χαχα νομίζω δεν αντέχει η ψυχολογία μου άλλο αρνητικό τέστ 😁

Εντάξει όπως νιώθεις εσυ💕 κάνε λίγο ακόμη υπομονουλα και αν δεν φανεί η κυρία τότε κάνε😍 σου εύχομαι να είναι σποράκι αλλά αν δεν είναι μη το βάζεις κάτω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εντάξει όπως νιώθεις εσυ💕 κάνε λίγο ακόμη υπομονουλα και αν δεν φανεί η κυρία τότε κάνε😍 σου εύχομαι να είναι σποράκι αλλά αν δεν είναι μη το βάζεις κάτω 😊

Εννοείται... Και είπα οτι θα ξεκινήσω διαδικασία εξωσωματικής μετά από αυτό τον κύκλο, έχουμε ήδη μιλήσει με τον γιατρό και απλά την περιμένουμε να έρθει, και βρήκε μήνα να μας κάνει τα δικά της! Απο την αλλη λεω βρε λες τρ ένα βήμα πριν την εξωσωματική να γίνει το θαύμα; 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ άσε κ εγώ μπερδεύομαι! 😝 είμαι μια βδομάδα μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας και περιμένω περίοδο στις 28/2. Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου εδώ και 4-5 μήνες να μην ξανά ασχοληθώ με συμπτώματα, γιατί κάθε μήνα έχω διαφορετικά… αλλά να που έπεσα στην παγίδα 😂

Είναι νωρίς ακόμη για τεστακι όμως μια εβδομάδα μετά όπως λες μπορεί να είναι της εμφύτευσης 😉 μακάρι κορίτσι μου να είναι εμφύτευση και να μας πεις τα χαρμόσυνα την άλλη εβδομάδα 😍 αχ όλες έτσι λέμε για τα συμπτώματα και όλες πέφτουμε στην παγίδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Εννοείται... Και είπα οτι θα ξεκινήσω διαδικασία εξωσωματικής μετά από αυτό τον κύκλο, έχουμε ήδη μιλήσει με τον γιατρό και απλά την περιμένουμε να έρθει, και βρήκε μήνα να μας κάνει τα δικά της! Απο την αλλη λεω βρε λες τρ ένα βήμα πριν την εξωσωματική να γίνει το θαύμα; 😊 

Κορίτσι μου μακάρι μακάρι μακάρι να είναι το θαύμα😍 μέχρι να δεις αίμα υπάρχει ελπιδαααα αλλά και να έρθει αφού έχετε προγραμματίσει το επόμενο βημα σας μην πέφτεις. Όλα θα πανε μια χαρα και η αδερφή μου έκανε εξωσωματική και έπιασε με την πρώτη ενώ προσπαθούσαν φυσιολογικά  2 χρόνια με ένα σωρό εξετάσεις κτλ που ήταν οκ και τώρα έχω μια ανηψουλα 15 μηνών 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μακάρι μακάρι μακάρι να είναι το θαύμα😍 μέχρι να δεις αίμα υπάρχει ελπιδαααα αλλά και να έρθει αφού έχετε προγραμματίσει το επόμενο βημα σας μην πέφτεις. Όλα θα πανε μια χαρα και η αδερφή μου έκανε εξωσωματική και έπιασε με την πρώτη ενώ προσπαθούσαν φυσιολογικά  2 χρόνια με ένα σωρό εξετάσεις κτλ που ήταν οκ και τώρα έχω μια ανηψουλα 15 μηνών 😍

Να σου ζήσει ♥️ μακάρι να έρθει και σε μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Να σου ζήσει ♥️ μακάρι να έρθει και σε μας! 

Ευχαριστώ πολύ😍 μακάρι κορίτσι μου και σύντομα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Είναι νωρίς ακόμη για τεστακι όμως μια εβδομάδα μετά όπως λες μπορεί να είναι της εμφύτευσης 😉 μακάρι κορίτσι μου να είναι εμφύτευση και να μας πεις τα χαρμόσυνα την άλλη εβδομάδα 😍 αχ όλες έτσι λέμε για τα συμπτώματα και όλες πέφτουμε στην παγίδα! 

Ναι ναι σε 4-5 μέρες ίσως κάνω κανένα.. 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

11η μέρα πήγα γυναικολόγο είδε το αυγουλακι μου είπε αλλα θα αργήσει να έρθει περίοδος. Έκανα 12-13 μέρα και δεν έδειξε φατσούλα. . Μου τελείωσαν τα τεστ ωορρηξίας και δεν εκανα αλλο. Εχω ενδομητριωση και δεν έχω σταθερο κύκλο. Τώρα είμαι στην 35η μέρα..

Αααα κατάλαβα.. Αν ξεπεράσεις και τον μεγαλύτερο ως τώρα κυκλο σου, βουρ για χοριακή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Αργούν τόσο αυτές οι εξετάσεις ε; 
Φαντάζομαι θα τις χρειάζεται και αιματολόγος αύριο να του τις δείξεις για να σου πει αν χρειάζεται να πάρεις καποια αγωγή ;

Θεωρητικά θα τις ειχα την Παρακσευή και φαντάζομαι ναι η αιαμολόγος τις χριεάζεται. Μίλησα στο τηλ και μου ειπε η γενετίστρια ότι ξανατσεκάρουν τις τιμές λογω εγκυμοσύνης που προέκυψε, και ότι θα τις εχω Παρασκευή....... τωρα τι να πω και εγω..... Τελοσπάντων δεν θελω να καθυστερήσω αλλο, θα πορευτούμε με τις εξετάσεις που έχουμε και βλε΄πουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ τι ωραιοοο ονειροοοο. Τα μωράκια στο όνειρο είναι χαρμόσυνα νέα, χαρα ευτυχία🥰 μακάρι να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου και μάλιστα πολύ σύντομα😍 και εγώ εδώ και πολλές μέρες όλο όνειρα βλέπω και μπαίνω να δω τι είναι και λέει για χαρές ευτυχία καινούργια αρχή😍 είδα ότι γέννησα και θήλαζα είδα την ανήψια μου ότι ήταν πολύ μωρο  και σηκώθηκε μόνη της και περπατησε, ένα βράδυ είδα αλλαντικα και άλλο ένα βράδυ είδα ότι έκανα τεστ εγκυμοσυνης και ήταν θετικο.Όλα αυτά που διάβασα είναι χαρμόσυνα. Μακάρι να μας βγουν 😍

Αμήν Παναγία μου 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? @Girlyκαλοπέρασες εχθές πάλι??? @marinaP είχαμε κανένα νέο?? Εγώ κορίτσια είμαι στην 14 μέρα του κύκλου και ακόμα θετικό τέστ ωορρηξίας δεν βρήκα.. τον προηγούμενο μήνα είχα θετικό τέστ την 13μερα. Οπότε συνεχίζεται ο αγώνας!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? @Girlyκαλοπέρασες εχθές πάλι??? @marinaP είχαμε κανένα νέο?? Εγώ κορίτσια είμαι στην 14 μέρα του κύκλου και ακόμα θετικό τέστ ωορρηξίας δεν βρήκα.. τον προηγούμενο μήνα είχα θετικό τέστ την 13μερα. Οπότε συνεχίζεται ο αγώνας!!!?

Καλημέρα 😊😊😊

Σήμερα το πρωί είχα πόνο περιόδου ,αλλα το στήθος μου τίποτα, πάντα νιώθω πόνο στο στήθος 3-4 μέρες πριν.

Ο άντρας μου επέμενε να κανω τεστ σήμερα το πρωί, αλλά δεν υπέκυψα🤣 κάνω τη νηστεία για το μήλο της Αγίας Ειρήνης και θέλω να το φαω και μετά οτι μου φέρει η Αγία ♥️

Και εγώ αυτό είχα πάθει με τα τεστ ωορρηξίας αυτό το μήνα και στο τέλος ξέμειναα από τεστ. Δεν έχεις κάποιο σημάδι στην ωορρηξία σ; Ώστε να κάνεις το τεστ για επιβεβαίωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!! ειμαι καινούργια...κ ειμαι σε αναμονη μετα απο σπερματένχυση... ειμαι στην 5 μέρα μετα την σπερματενχυση αλλα δεν περνουν οι μέρες!!! ειχατε καθόλου εμπηρεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα 😊😊😊

Σήμερα το πρωί είχα πόνο περιόδου ,αλλα το στήθος μου τίποτα, πάντα νιώθω πόνο στο στήθος 3-4 μέρες πριν.

Ο άντρας μου επέμενε να κανω τεστ σήμερα το πρωί, αλλά δεν υπέκυψα🤣 κάνω τη νηστεία για το μήλο της Αγίας Ειρήνης και θέλω να το φαω και μετά οτι μου φέρει η Αγία ♥️

Και εγώ αυτό είχα πάθει με τα τεστ ωορρηξίας αυτό το μήνα και στο τέλος ξέμειναα από τεστ. Δεν έχεις κάποιο σημάδι στην ωορρηξία σ; Ώστε να κάνεις το τεστ για επιβεβαίωση; 

καλημέρα!!! ποια μέρα του κοίκλου είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα 😊😊😊

Σήμερα το πρωί είχα πόνο περιόδου ,αλλα το στήθος μου τίποτα, πάντα νιώθω πόνο στο στήθος 3-4 μέρες πριν.

Ο άντρας μου επέμενε να κανω τεστ σήμερα το πρωί, αλλά δεν υπέκυψα🤣 κάνω τη νηστεία για το μήλο της Αγίας Ειρήνης και θέλω να το φαω και μετά οτι μου φέρει η Αγία ♥️

Και εγώ αυτό είχα πάθει με τα τεστ ωορρηξίας αυτό το μήνα και στο τέλος ξέμειναα από τεστ. Δεν έχεις κάποιο σημάδι στην ωορρηξία σ; Ώστε να κάνεις το τεστ για επιβεβαίωση; 

Είχα κάποιους μικρούς πόνους εχθές και έκανα το μεσημέρι αλλά ήταν αρνητικό.. θα δείξει σήμερα.. έχω σύνδρομο πολυκυστικων και οπως καταλαβαίνεις και εσύ που είσαι παθουσα είναι πολύ δύσκολο να βρίσκεις τις γόνιμες μέρες. Και κάποιες φορές δεν υπάρχουν καν γόνιμες μέρες!!! Περίμενε ακόμα μερικές μέρες σε περίπτωση που η ωορρηξία σου ήταν την προηγούμενη εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2023 at 7:18 ΠΜ, ο/η bagia24 είπε:

Καλημέρα σας. Είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου, με κύκλο 24-29 μέρες. 15η-16η-17η μέρα ένιωθα τρελή κούραση κ το στομάχι μου χάλια. Χτες που ήταν η 19η μέρα άρχισα να έχω κάποια πονακια χαμηλά στην κοιλιά κ στη μέση τα οποία συνεχίζουν κ σήμερα πιο ελαφρά. Συνήθως δεν έχω συμπτώματα πριν έρθει η περίοδος κ μου φαίνεται παράξενο όλο αυτό. Είχαμε επαφές την 10η-11η-12η μέρα. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα;;;; 

Καλημέρα σας κ πάλι. 21η μέρα του κύκλου μου σήμερα κ έχω τρομερό πονοκέφαλο κ το στομάχι μου ανακατεύεται. Από τις εμπειρίες σας, υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αυτά;; Προσπαθούμε 6 μήνες σχεδόν κ λόγω της ηλικίας μου (39) έχω αρχίσει κ αγχώνομαι. Ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...