Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tonia40 είπε:

Τις 2 πρώτες μέρες μου έβγαζε μεταγευματικο του πρωινού κάτω από 130. Χτες και σήμερα 149 και 146 αντίστοιχα. Τα υπόλοιπα μεταγευματικα κάτω από 130. Είχα πάρει  +8 τώρα είμαι στα +7. Γενικά είμαι στάσιμη στα κιλά πάνω από μήνα τώρα έχασα κ αυτό το 1. Ανεβάζω τη διατροφή, δεν ξέρω εγώ πάντως αυτά πάνω από 1500-1600 θερμίδες δεν τα βγάζω. Αν ξέρει και κάποια άλλη κοπέλα από θερμιδες ας με διαφωτίσει.IMG_20230513_113914.thumb.jpg.16a4c7855ba823964652c23a456ffa07.jpg

Εγώ πιστεύω ότι είναι 2000 θερμίδες η διατροφή σου. Ίσως και 2200. Σου επισυνάπτω και τη δικιά μου που είναι 2000 θερμίδες να συγκρίνεις..

0A894601-A4D0-42BA-BF8D-5890E710DB6F.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η pepe90 είπε:

Εγώ πιστεύω ότι είναι 2000 θερμίδες η διατροφή σου. Ίσως και 2200. Σου επισυνάπτω και τη δικιά μου που είναι 2000 θερμίδες να συγκρίνεις..

0A894601-A4D0-42BA-BF8D-5890E710DB6F.jpeg

Ευχαριστώ πολύ! Πάντως έτρωγα τα διπλάσια πριν και τώρα πεινάω κιόλας! Θα τους καλέσω τη Δευτέρα να μου πουν θερμίδες. Το φρούτο μετά το γεύμα μου το έχει σβήσει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tonia40 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Πάντως έτρωγα τα διπλάσια πριν και τώρα πεινάω κιόλας! Θα τους καλέσω τη Δευτέρα να μου πουν θερμίδες. Το φρούτο μετά το γεύμα μου το έχει σβήσει.

 

Και εγώ δεν το τρώω η αλήθεια είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tonia40 είπε:

Τις 2 πρώτες μέρες μου έβγαζε μεταγευματικο του πρωινού κάτω από 130. Χτες και σήμερα 149 και 146 αντίστοιχα. Τα υπόλοιπα μεταγευματικα κάτω από 130. Είχα πάρει  +8 τώρα είμαι στα +7. Γενικά είμαι στάσιμη στα κιλά πάνω από μήνα τώρα έχασα κ αυτό το 1. Ανεβάζω τη διατροφή, δεν ξέρω εγώ πάντως αυτά πάνω από 1500-1600 θερμίδες δεν τα βγάζω. Αν ξέρει και κάποια άλλη κοπέλα από θερμιδες ας με διαφωτίσει.IMG_20230513_113914.thumb.jpg.16a4c7855ba823964652c23a456ffa07.jpg

Και μένα γύρω στις 2000 μου φαίνονται οι θερμίδες σου!! Κι από κιλά μια χαρά είσαι! απλά σου χει μόνο 2 φορές φρούτα κατά τα άλλα φαίνεται οκ!! Τώρα για τις τιμές που ανέβηκαν μπορεί να παίζει ρόλο  κάτι στο πρωινό σου που σε ανεβάζει (ισως τα ντοματινια που προσθεσες μια μερα😜) αλλιώς έχει επηρεαστεί από τις ώρες που τρως! Είναι αργά το βραδινό σου θεωρώ και παίζει ρόλο στην πρωινή τιμή τι ώρα έχουμε φάει την προηγούμενη!! Πάντως μην ασχολείσαι και μην αγχώνεσε, φάε ότι σου γράφει και στις σωστές ώρες και παίρνε τις μετρήσεις σου γιατί αφού ξεκίνησες τώρα είναι και ενδεικτική, πειραματισμοι γίνονται τώρα μέχρι να σταθεροποιηθεις. Δηλαδή ο γιατρός στο επόμενο ραντεβού θα καταλάβει τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia40 είπε:

Μπήκα τώρα και τα ξαναειδα. Προθρομβινη και leiden όχι. Έχω 5 ετεροζυγα + το 1 ομοζυγο. Ίσως υπάρχουν και πολλές άλλες μεταλλάξεις όμως που συνδυαστικά επηρεάζουν. Έκαστος στο είδος του, συμφωνώ, δεν είναι να εμπιστευόμαστε κανέναν. Εμένα παραλίγο να με κάψει γιατί και το σάκχαρο είπε ότι επειδή είμαι "οριακά" να μειώσω απλά τους υδατάνθρακες...Τόσο απλά ΑΛΛΑ...ευτυχώς που πήγα στην ενδοκρινολόγο και με ξεστραβωσε.

Σίγουρα υπάρχουν και συνδιασμοι που είναι ' επικίνδυνοι '. Εμένα μου αναλύει από κάτω η κάθε μεταλλαξη τι κάνει

Αλλά όλα καλά, με αγωγή όλα γίνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Και μένα γύρω στις 2000 μου φαίνονται οι θερμίδες σου!! Κι από κιλά μια χαρά είσαι! απλά σου χει μόνο 2 φορές φρούτα κατά τα άλλα φαίνεται οκ!! Τώρα για τις τιμές που ανέβηκαν μπορεί να παίζει ρόλο  κάτι στο πρωινό σου που σε ανεβάζει (ισως τα ντοματινια που προσθεσες μια μερα😜) αλλιώς έχει επηρεαστεί από τις ώρες που τρως! Είναι αργά το βραδινό σου θεωρώ και παίζει ρόλο στην πρωινή τιμή τι ώρα έχουμε φάει την προηγούμενη!! Πάντως μην ασχολείσαι και μην αγχώνεσε, φάε ότι σου γράφει και στις σωστές ώρες και παίρνε τις μετρήσεις σου γιατί αφού ξεκίνησες τώρα είναι και ενδεικτική, πειραματισμοι γίνονται τώρα μέχρι να σταθεροποιηθεις. Δηλαδή ο γιατρός στο επόμενο ραντεβού θα καταλάβει τι γίνεται 

Θα αρχίσω λίγο να κρατάω ένα ωράριο γιατί σίγουρα θα παίζει ρόλο. Χτες που ήπια το γάλα προ ύπνου λίγο νωρίτερα (10.30) και έφαγα βραδινό νωρίτερα, το νηστείας ήταν 91. Θα το βρω κ εγώ που τα πάει 🙂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tonia40 είπε:

Θα αρχίσω λίγο να κρατάω ένα ωράριο γιατί σίγουρα θα παίζει ρόλο. Χτες που ήπια το γάλα προ ύπνου λίγο νωρίτερα (10.30) και έφαγα βραδινό νωρίτερα, το νηστείας ήταν 91. Θα το βρω κ εγώ που τα πάει 🙂 

Ναι μέχρι να το βρεις είναι!! Το προ ύπνου μην το σκέφτεσαι μπορείς οπότε να ναι και 11 και 12, πριν κοιμηθείς δλδ. Είναι πρωτεΐνη και δεν μας επηρεάζει!! Το κανονικό γεύμα το βράδυ να τηρείς μέχρι τις 8 το πολύ και το πρωινό καλό είναι να το τρως μέχρι τις 9.μπορεις να τα δοκιμάσεις κι αυτά δύο μέρες να δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι στην ομάδα του Σεπτεμβρίου αλλά σας διαβάζω συχνά!! 

Ήθελα να σχολιάσω για τις αντιπηκτικες που λέτε.. κι εγώ έκανα πριν ένα μήνα εξέταση αντι-χα και ήταν 0.1 η πρόληψη. Μου είπε ότι είμαστε οκ και τώρα θα ξανά κάνω μετά τη β επιπέδου. Παίρνω και ινοχεπ 0.45 αλλά και σαλοσπιρ 100. 

Με αγχωσατε όμως λίγο, λέτε να πρέπει να πάω πιο νωρίς ; Μήπως δε μου φτάνει η δόση ;τι σας είπαν τελικά οι γιατροί σας για το 0.1 που βγήκε η αντι-χα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες μας ! Είτε για πρώτη φορά είτε όχι, είμαστε ήδη μανουλες από τότε που ακούσαμε αυτές τις μικρές καρδούλες να χτυπάνε μέσα μας 💖🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες μας ! Είτε για πρώτη φορά είτε όχι, είμαστε ήδη μανουλες από τότε που ακούσαμε αυτές τις μικρές καρδούλες να χτυπάνε μέσα μας 💖🙏🏻

Xρόνια πολλά σε όλες μας🤗🤗🤗🎈🎈🎈🎈👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι στην ομάδα του Σεπτεμβρίου αλλά σας διαβάζω συχνά!! 

Ήθελα να σχολιάσω για τις αντιπηκτικες που λέτε.. κι εγώ έκανα πριν ένα μήνα εξέταση αντι-χα και ήταν 0.1 η πρόληψη. Μου είπε ότι είμαστε οκ και τώρα θα ξανά κάνω μετά τη β επιπέδου. Παίρνω και ινοχεπ 0.45 αλλά και σαλοσπιρ 100. 

Με αγχωσατε όμως λίγο, λέτε να πρέπει να πάω πιο νωρίς ; Μήπως δε μου φτάνει η δόση ;τι σας είπαν τελικά οι γιατροί σας για το 0.1 που βγήκε η αντι-χα ; 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χρόνια μας πολλά μανουλες!! @Emily2 παίζει ρολο και ο λόγος που κάνεις αντιπηκτικες. Και εγώ με σαλοσπιρ160 και innohep 0,45 από την 1η χοριακη θεωρητικά θα έπρεπε να είμαι στην πρόληψη δηλαδή 0,2-0,4 όμως μου έβγαλε 0,1 που σύμφωνα με την αιματολογο είναι σαν να μην κάνω ενέσεις, δηλαδή δεν έχω καν προφύλαξη. Δεν ξέρω αν είναι αργά, ελπίζω όχι. Πάντως άμεσα μου ανέβασε τη δόση σε 0,8 και σε λίγες μέρες θα επαναλάβω την anti xa για να δει αν θα μείνουμε σε αυτή τη δόση. Πάντως αν σε παρακολουθεί αιματολογος που ξέρει το ιστορικό σου πιστεύω είσαι οκ αφού του είπε είσαι οκ. Τώρα αν στο είπε ο γυναικολόγος σου θα έλεγα να πάρεις γνώμη από αιματολογο οπωσδήποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tonia40 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χρόνια μας πολλά μανουλες!! @Emily2 παίζει ρολο και ο λόγος που κάνεις αντιπηκτικες. Και εγώ με σαλοσπιρ160 και innohep 0,45 από την 1η χοριακη θεωρητικά θα έπρεπε να είμαι στην πρόληψη δηλαδή 0,2-0,4 όμως μου έβγαλε 0,1 που σύμφωνα με την αιματολογο είναι σαν να μην κάνω ενέσεις, δηλαδή δεν έχω καν προφύλαξη. Δεν ξέρω αν είναι αργά, ελπίζω όχι. Πάντως άμεσα μου ανέβασε τη δόση σε 0,8 και σε λίγες μέρες θα επαναλάβω την anti xa για να δει αν θα μείνουμε σε αυτή τη δόση. Πάντως αν σε παρακολουθεί αιματολογος που ξέρει το ιστορικό σου πιστεύω είσαι οκ αφού του είπε είσαι οκ. Τώρα αν στο είπε ο γυναικολόγος σου θα έλεγα να πάρεις γνώμη από αιματολογο οπωσδήποτε. 

Εμένα η πρόληψη λέει 0.1-0.4 δηλαδή ήμουν οριακά. Βέβαια είδε ότι και κάποιες άλλες τιμές άλλαξαν και μάλιστα μου είπε ότι μπορεί να σταματήσουμε το σαλοσπιρ μετά τη β επιπέδου. Έχω τη μετάλλαξη της ομοκυστεΐνης, δεν θυμάμαι πως λέγεται. Και είχα ιστορικό θρόμβωσης στο παρελθόν (όχι σε εγκυμοσύνη, σε μικρή ηλικία.) 

Με παρακολουθεί αιματολογος ναι αλλά λίγο αγχώθηκα τώρα οπότε ίσως την πάρω σήμερα να μου γράψει εξετάσεις να τις κάνω μια βδομάδα νωρίτερα. 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Εμένα η πρόληψη λέει 0.1-0.4 δηλαδή ήμουν οριακά. Βέβαια είδε ότι και κάποιες άλλες τιμές άλλαξαν και μάλιστα μου είπε ότι μπορεί να σταματήσουμε το σαλοσπιρ μετά τη β επιπέδου. Έχω τη μετάλλαξη της ομοκυστεΐνης, δεν θυμάμαι πως λέγεται. Και είχα ιστορικό θρόμβωσης στο παρελθόν (όχι σε εγκυμοσύνη, σε μικρή ηλικία.) 

Με παρακολουθεί αιματολογος ναι αλλά λίγο αγχώθηκα τώρα οπότε ίσως την πάρω σήμερα να μου γράψει εξετάσεις να τις κάνω μια βδομάδα νωρίτερα. 😢

Καλημέρα, δεν ξέρω αν το εύρος των μετρήσεων της πρόληψης διαφέρει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό. Αλλά δε βλάπτει πιστεύω να το δεις και νωρίτερα για να είσαι ήσυχη. Το σαλοσπιρ εμένα μου είπε θα το σταματήσουμε 32 εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι αφού το έχεις υπό έλεγχο θα το βρείτε είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia40 είπε:

Καλημέρα, δεν ξέρω αν το εύρος των μετρήσεων της πρόληψης διαφέρει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό. Αλλά δε βλάπτει πιστεύω να το δεις και νωρίτερα για να είσαι ήσυχη. Το σαλοσπιρ εμένα μου είπε θα το σταματήσουμε 32 εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι αφού το έχεις υπό έλεγχο θα το βρείτε είμαι σίγουρη.

Ναι την πήρα και περιμένω να με πάρει πίσω. Τι στο καλό αν ήταν κάτι δεν θα το έβλεπε ; Δε θα έλεγε κάτι πριν ένα μήνα έτσι θα με άφηνε ; Ελπίζω όχι... !! 

Οι περισσότεροι λένε 32η εβδομάδα.. έτσι διαβάζω παντού.. τι να πω, κάτι θα ξέρουν παραπάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2023 at 1:54 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι στην ομάδα του Σεπτεμβρίου αλλά σας διαβάζω συχνά!! 

Ήθελα να σχολιάσω για τις αντιπηκτικες που λέτε.. κι εγώ έκανα πριν ένα μήνα εξέταση αντι-χα και ήταν 0.1 η πρόληψη. Μου είπε ότι είμαστε οκ και τώρα θα ξανά κάνω μετά τη β επιπέδου. Παίρνω και ινοχεπ 0.45 αλλά και σαλοσπιρ 100. 

Με αγχωσατε όμως λίγο, λέτε να πρέπει να πάω πιο νωρίς ; Μήπως δε μου φτάνει η δόση ;τι σας είπαν τελικά οι γιατροί σας για το 0.1 που βγήκε η αντι-χα ; 

Καλησπέρα!!

επειδή και εγώ κάνω τις ίδιες ενέσεις μου έχει πει ο αιματολόγος μου ότι όσο η μέτρηση βγαίνει στα προολιπτικά όρια είμαστε καλυμένοι.δηλαδή λειτουργεί η δόση ως έχει και δεν την αλλάζουμε.

βεβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και καλό θα είναι να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου.

εγω αναφέρω προσωπική εμπειρεία που ίσως σε καθυσηχασει λίγο.

Επίσης ο αιματολόγος μου είπε ότι αφού την μετρήσαμε δυό φορές την anti-xa και ήταν στα πρροολιπτικά όρια δεν θα ξανασχοληθούμε μέχρι τον 8ο-9ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα κορίτσια με πολλές κλωτσιές :P

Από μέση πώς πάτε? 

εγώ το βράδυ ξύπνησα από πόνο στην μέση. Άλλαξα πλευρό και πέρασε. Τώρα το απόγευμα είχε ο μπεμπουλης που κλωτσαγε περίπου 30+ λεπτά σερί, μετά ένιωσα ένα τράβηγμα μπροστά . Πώς είναι όταν σε πιάνει κόψιμο στο έντερο.. μάλλον είχε μαζευτεί ψηλά γιατί ήταν σκληρή η κοιλίτσα εκεί μόνο και μετά με ξανά έπιασε η μέση. Σε ένα σημείο δηλαδή που αν το πιέσω με πονάει. Τι να ήταν άραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια με πολλές κλωτσιές :P

Από μέση πώς πάτε? 

εγώ το βράδυ ξύπνησα από πόνο στην μέση. Άλλαξα πλευρό και πέρασε. Τώρα το απόγευμα είχε ο μπεμπουλης που κλωτσαγε περίπου 30+ λεπτά σερί, μετά ένιωσα ένα τράβηγμα μπροστά . Πώς είναι όταν σε πιάνει κόψιμο στο έντερο.. μάλλον είχε μαζευτεί ψηλά γιατί ήταν σκληρή η κοιλίτσα εκεί μόνο και μετά με ξανά έπιασε η μέση. Σε ένα σημείο δηλαδή που αν το πιέσω με πονάει. Τι να ήταν άραγε?

Σήμερα εγώ ξαφνικά είχα πόνους περιόδου και μετά με έπιασε η μέση μου..και οι γάμπες μου πονούσαν. Καθόλη τη διάρκεια κλωτσαγε  πολύ και εμένα η μικρή..εγώ υποθέτω ότι ήταν συσπάσεις αλλά δεν ένιωθα πετρώματα..ο πόνος βέβαια στη μέση δεν έχει σταματήσει και προσπαθώ να βολευτω αλλα πονάω ακόμα..πάντως και τις άλλες δυο φορές που είχα παρόμοια συμπτώματα, ο γιατρός μου είπε ότι προσπαθεί να αλλάξει θέση το έμβρυο..και όντως και τις δυο φορές που μου έτυχε είχε αλλάξει θέση..τι να σου πω αν συνεχιστεί ο πόνος και εγώ αύριο θα ενημερώσω τον γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!!!! Εμενα η μέση μου με πιάνει 1 φορά στις 20 κρατάει για 2 μέρες και μετά ξαφνικά περνάει!!Αύριο μπαίνω 28η εβδομάδα δηλαδή θα διανυω την 29η.Οι κλωτσιές πλέον, τα σπρωξιματα και τα εξογκώματα έχουν φτάσει άλλο level και είναι non stop!Τοσο που καποιες φορές ανυσηχω γιατί τρανταζεται όλη η κοιλιά και νιώθω σπρώξιμο και χαμηλά στο περινεο σε όλη την λεκάνη δλδ και φοβαμαι μην σπάσει το ραμμα της περιδεσης αν και ο γιατρός με έχει καθυσηχασει πως δεν πρόκειται να πάει πουθενά!! Τα πονακια περιόδου τα είχα και γω συνδιαστικα με την μέση πριν λίγο καιρό και μου είχε πει ότι μεγαλώνει η μήτρα και ανοίγει η λεκανη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Γειά σας κοριτσια!!!! Εμενα η μέση μου με πιάνει 1 φορά στις 20 κρατάει για 2 μέρες και μετά ξαφνικά περνάει!! Η κλωτσιές πλέον, τα σπρωξιματα και τα εξογκώματα έχουν φτάσει άλλο level και είναι non stop!Τοσο που καποιες φορές ανυσηχω γιατί τρανταζεται όλη η κοιλιά και νιώθω σπρώξιμο και χαμηλά στο περινεο σε όλη την λεκάνη δλδ και φοβαμαι μην σπάσει το ραμμα της περιδεσης αν και ο γιατρός με έχει καθυσηχασει πως δεν πρόκειται να πάει πουθενά!! Τα πονακια περιόδου τα είχα και γω συνδιαστικα με την μέση πριν λίγο καιρό και μου είχε πει ότι μεγαλώνει η μήτρα και ανοίγει η λεκανη

Τι να πω..με το παραμικρό σύμπτωμα τώρα αγχώνομαι και εγώ! Και εγώ τη νιώθω να κλωτσάει παρά πολύ χαμηλά που μερικές φορές νιώθω ότι θα βγει..αλλά η μέση πραγματικά με έχει ταλαιπωρήσει! Δεν μπορώ να κοιμηθώ! Να δω πως θα βολευτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η pepe90 είπε:

Τι να πω..με το παραμικρό σύμπτωμα τώρα αγχώνομαι και εγώ! Και εγώ τη νιώθω να κλωτσάει παρά πολύ χαμηλά που μερικές φορές νιώθω ότι θα βγει..αλλά η μέση πραγματικά με έχει ταλαιπωρήσει! Δεν μπορώ να κοιμηθώ! Να δω πως θα βολευτω!

Είναι λογικό να αγχωνομαστε γιατί από δω και πέρα όλο κάτι καινούργιο γίνεται στο σώμα μας!! Εχεις δοκιμάσει να βάλεις ένα λεπτό μαξιλάρι καναπέ ανάμεσα στα πόδια σου όταν κοιμάσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Είναι λογικό να αγχωνομαστε γιατί από δω και πέρα όλο κάτι καινούργιο γίνεται στο σώμα μας!! Εχεις δοκιμάσει να βάλεις ένα λεπτό μαξιλάρι καναπέ ανάμεσα στα πόδια σου όταν κοιμάσαι? 

Η αλήθεια είναι ότι τώρα πήρα ένα μαξιλάρι να το να βάλω ίσως κάτω από τη μέση μου! Θα τα δοκιμάσω όλα! Που θα πάει θα περάσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η pepe90 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι τώρα πήρα ένα μαξιλάρι να το να βάλω ίσως κάτω από τη μέση μου! Θα τα δοκιμάσω όλα! Που θα πάει θα περάσει!!

Ωραία ναι για να έχει στήριξη η μέση σου, δοκίμασε κι ανάμεσα στα πόδια ένα. Εμένα με βοήθησε πολύ, από τον 4ο μήνα κοιμάμαι ετσι!!! Υπομονή 🙂 αντε καλό βράδυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...