Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Νά αυτό που λες είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που νιώθω εγώ. Αχαχαχαχα. 

Εγώ δόξα το θεό πάντα είχα πολλά μαλλιά που μακραιναν εύκολα και δυνατά νύχια. Οπότε σε αυτά δεν βλέπω διαφορά. Κάθε άλλο που κοιτιεμαι στον καθρέπτη και θέλω κάτι να κάνω αλλά δεν μπορώ δυστυχώς. 

Εσείς βάφετε τα μαλλιά σας?

Καλημέρα!!!!! Εγώ δεν τα βάφω όλα, επειδή είμαι ξανθιά σαντρε είχα κάποιες ανατυγεις ανοιχτές οι οποίες έχουν κατέβει και είναι σαν μπαλαγιαζ κυριολεκτικά!! Αυτό που όντως δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι πάνω μας είναι λίγο σπαστικό, εμένα έχουν αρχίσει και ξετρυπωνουν και 4-5 άσπρες!! Σκέφτομαι να ξεσπάσω σε κούρεμα σε λίγο καιρό γιατί το μακρύ δεν θα με βολεύει με το μωρό, πότε μόνο εκεί που αλλού να ξεσπάσεις??? 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Θεσσαλονίκη προς το παρόν 😂

Μας παρακαλαει ενας φιλος μας να ερθουμε να μας φιλοξενήσει. Μπορεί κάπως κάπου στο άμεσο μέλλον να συναντηθουν τα φανταστικα μας καροτσια! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Ούτε λάμψη , ούτε υπέροχο λείο λαμπερο μαλλί που μακραίνει γρήγορα...μόνο μυϊκους πόνους που πάω σαν σπασμένο καράβι όταν σηκώνομαι από κάπου 😂 θελκτική δε με λες δλδ 😂 

Εδω είμαι κι εγω @Watermelon! Εχω χάσει τον ύπνο μου, απορώ γιατι αγορασα το μαξιλάρι!! 

Το μαλλι ειναι μονίμως οτι να'ναι, η μεση εχει αρχισει να ποναει!! 

Οπως λες κι εσυ, νυχια και μαλλί ειχα πάντα κι εγω πλούσια οποτε δεν μου κανει διαφορά, αλλά εχω πολλές φύτρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Εδω είμαι κι εγω @Watermelon! Εχω χάσει τον ύπνο μου, απορώ γιατι αγορασα το μαξιλάρι!! 

Το μαλλι ειναι μονίμως οτι να'ναι, η μεση εχει αρχισει να ποναει!! 

Οπως λες κι εσυ, νυχια και μαλλί ειχα πάντα κι εγω πλούσια οποτε δεν μου κανει διαφορά, αλλά εχω πολλές φύτρες! 

Το μαξιλάρι δηλαδή δεν βολεύει ε? 

Αχ ναι αυτή η μέση είναι ένα θέμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Το μαξιλάρι δηλαδή δεν βολεύει ε? 

Αχ ναι αυτή η μέση είναι ένα θέμα... 

Το πρωτο βραδυ κοιμηθηκα σαν πουλακι. Το δευτερο ξυπνησα κανα 2 φορες...

Χθες το βραδυ μαρτυριο! Υποτιθεται οτι επρεπε να παω και γραφειο σημερα, αλλα εμεινα σπιτι... Τα ιδια παντελάκη μου, τα  ιδια παντελη μου οπως καταλαβαινεις... Δεν ξερω, σε εμενα δεν δουλεψε τοσο αποτελεσματικα. Δεν θα το βγαλω, αλλα ζεις και χωρις αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Μερικές φορές ναι έχω εφιάλτες! Κυρίως όμως έχω αϋπνία, αν δεν πάει 2:00 δεν μπορώ να κοιμηθώ, μετά θα σηκωθώ δύο φορές για τουαλέτα και η τελευταία θα είναι 5:30 που φεύγει ο άνδρας μου για δουλειά, ε από κει και πέρα δεν μπορώ να κοιμηθώ και θα με πάρει ο ύπνος μισή ώρα μια πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι και δεν ακούω τιποτα😄

Αυτό το πράγμα με τους εφιάλτες, πρέπει να το αξιοποιήσω κορίτσι μου. Χίτσκοκ θα γίνω! Θα γράψω σενάρια ολόκληρα με όσα βλέπω, έτοιμα για παραγωγή! :D :D Βλέπω όμως ότι δεν είμαι εντελώς μόνη.

Χθες βράδυ όμως παραδόξως είδα κάτι ωραία όνειρα, με λουλούδια, λιβάδια, θάλασσα!!!! Τι άλλαξε πάλι, δεν ξέρω, αλλά εύχομαι να μείνει έτσι.. ❤️ 

Όπως και εσύ, αντίστοιχα, ξυπνάω 2-3 φορές μέσα στη νύχτα για τουαλέτα. Σε ξαναπιάνει ο ύπνος μετά αμέσως ή όχι? Εμένα συνήθως ναι. Ένα άλλο όμως σπαστικό είναι ότι ξυπνάω πολλές φορές μόνη μου γύρω στις 6.30-7 και το πρώτο φως της ημέρας με τσιτώνει λίγο, οπότε μετά για να ξανακοινηθώ χαζεύω στο κινητό! Σκέτη ταλαιπωρία για τα ματάκια και ας έχω και blue light filter ενεργοποιημένο, είναι εξαντλητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

 

Τελικά με πήραν από τον γυναικολόγο και μου είπαν οτι ο γιατρός θέλει να δω ενδοκρινολόγο για διατροφή γιατί στα 60 λεπ΄τα θέλει  η μέτρηση να είναι κ΄΄ατω από 150 και εμένα είναι 156, θΑ δω ενδοκρινολόγο σε 2 μερες αλλά άρχισα ηδη δίαιτα διαβήτη κύησης.Εσεις κορίτσια ξέρετε αν η δίαιτα αποδίδει σε ολες ή είναι θέμα οργανισμού?

 

 

 

Εγώ όσες κοπελες ξέρω ειδικά με τόσο καλές τιμές το ρύθμισαν διατροφικά, νομίζω θα πάνε όλα καλά κορίτσι μου ❤️ εγω την έκανα σήμερα και το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα. Οπότε ίσως από αύριο ξεκινήσουμε μαζί!!!! Θα δείξει, θα πάω και στον γιατρό μου την Πέμπτη να ακούσουμε το μωράκι εκτάκτως λόγω του ότι κόλλησα ΚΑΙ κοξάκι συν τοις άλλοις από τις μικρές...

Όπως και να έχει εδώ θα είμαστε να τα λεμε, καλή δύναμη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ersi85 είπε:

Αυτό το πράγμα με τους εφιάλτες, πρέπει να το αξιοποιήσω κορίτσι μου. Χίτσκοκ θα γίνω! Θα γράψω σενάρια ολόκληρα με όσα βλέπω, έτοιμα για παραγωγή! :D :D Βλέπω όμως ότι δεν είμαι εντελώς μόνη.

Χθες βράδυ όμως παραδόξως είδα κάτι ωραία όνειρα, με λουλούδια, λιβάδια, θάλασσα!!!! Τι άλλαξε πάλι, δεν ξέρω, αλλά εύχομαι να μείνει έτσι.. ❤️ 

Όπως και εσύ, αντίστοιχα, ξυπνάω 2-3 φορές μέσα στη νύχτα για τουαλέτα. Σε ξαναπιάνει ο ύπνος μετά αμέσως ή όχι? Εμένα συνήθως ναι. Ένα άλλο όμως σπαστικό είναι ότι ξυπνάω πολλές φορές μόνη μου γύρω στις 6.30-7 και το πρώτο φως της ημέρας με τσιτώνει λίγο, οπότε μετά για να ξανακοινηθώ χαζεύω στο κινητό! Σκέτη ταλαιπωρία για τα ματάκια και ας έχω και blue light filter ενεργοποιημένο, είναι εξαντλητικό.

Κοριτσια κι εγω βλέπω ότι ναναι. Χθες το κουβεντιασα με την ψυχολογο μου. Μου εξηγησε πως το υποσυνειδητο μας δουλευει στο φουλ, τα συναισθηματα μας διαδεχονται το ενα το αλλο αυτη την περιοδο και δεν ειμαστε καθολου μα καθολου σταθερές με τον εαυτό μας. 

Για αυτο και βλέπουμε αυτα τα ονειρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα.. καλά!!! Από όνειρα, κυρίως άσχημα άλλο τίποτα!! Ευτυχώς που πλέον δεν τους δίνω σημασία και τα προσπερναω. 

Από τον ύπνο κορίτσια ευτυχώς πάω μια χαρά!!! Ξυπνάω βέβαια 2-3 φορές το βράδυ αλλά ξανά κοιμάμαι σαν κοτόπουλο. Με δυσκολία ξυπνάω το πρωί να πάω δουλειά. Χαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Αυτό το πράγμα με τους εφιάλτες, πρέπει να το αξιοποιήσω κορίτσι μου. Χίτσκοκ θα γίνω! Θα γράψω σενάρια ολόκληρα με όσα βλέπω, έτοιμα για παραγωγή! :D :D Βλέπω όμως ότι δεν είμαι εντελώς μόνη.

Χθες βράδυ όμως παραδόξως είδα κάτι ωραία όνειρα, με λουλούδια, λιβάδια, θάλασσα!!!! Τι άλλαξε πάλι, δεν ξέρω, αλλά εύχομαι να μείνει έτσι.. ❤️ 

Όπως και εσύ, αντίστοιχα, ξυπνάω 2-3 φορές μέσα στη νύχτα για τουαλέτα. Σε ξαναπιάνει ο ύπνος μετά αμέσως ή όχι? Εμένα συνήθως ναι. Ένα άλλο όμως σπαστικό είναι ότι ξυπνάω πολλές φορές μόνη μου γύρω στις 6.30-7 και το πρώτο φως της ημέρας με τσιτώνει λίγο, οπότε μετά για να ξανακοινηθώ χαζεύω στο κινητό! Σκέτη ταλαιπωρία για τα ματάκια και ας έχω και blue light filter ενεργοποιημένο, είναι εξαντλητικό.

😂😂 Ναι γιατί όχι, γράψε και κάτι ελληνικό, όπως 10η εντολή, 3ος νόμος!!!! Κάπου είχα διαβάσει ότι οι εφιάλτες στην εγκυμοσύνη είναι συχνό φαινόμενο από το εσωτερικό μας άγχος, πρέπει λέει να μην δίνουμε σημασία και να αλλάζουμε πλευρό να ξανακοιμηθουμε.... Ωραία τα λένε αλλά που??? Ναι ναι αυτο ακριβώς, δεν μπορώ να ξανακοιμηθω και πέφτω στην παγίδα του κινητού και κοιτάζω όλη την ωρα μωρουδιακά!!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κορίτσια μπήκα και επισήμως στο τρίτο τρίμηνο!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω, νιωθω ευλογημένη κάθε φορά που περνάω τις εβδομάδες και τις μέρες!! Όταν ξεκινήσε η εγκυμοσύνη μου δεν το πίστευα ότι θα φτάσω ως εδώ λόγω παλιών αναμνήσεων, όμως το ήθελα πολυ και να που συμβαίνει!! Ήταν τέτοια φρίκη αυτό που έζησα πριν 2 χρόνια που τώρα σκέφτομαι ότι και 30η εβδομαδα να καταφέρω να φτάσω θα πετάω στα σύννεφα γιατί θα ειναι ένα βιώσιμο μωρο!!! Αυτό έφτασα να σκέφτομαι. Τεσπα ποιες άλλες είναι ήδη τρίτο τρίμηνο???? Αν θυμάμαι καλά είναι @irini02, @Balak455 @Ersi85 και είναι κι άλλες ακόμη νομίζω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Σήμερα κορίτσια μπήκα και επισήμως στο τρίτο τρίμηνο!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω, νιωθω ευλογημένη κάθε φορά που περνάω τις εβδομάδες και τις μέρες!! Όταν ξεκινήσε η εγκυμοσύνη μου δεν το πίστευα ότι θα φτάσω ως εδώ λόγω παλιών αναμνήσεων, όμως το ήθελα πολυ και να που συμβαίνει!! Ήταν τέτοια φρίκη αυτό που έζησα πριν 2 χρόνια που τώρα σκέφτομαι ότι και 30η εβδομαδα να καταφέρω να φτάσω θα πετάω στα σύννεφα γιατί θα ειναι ένα βιώσιμο μωρο!!! Αυτό έφτασα να σκέφτομαι. Τεσπα ποιες άλλες είναι ήδη τρίτο τρίμηνο???? Αν θυμάμαι καλά είναι @irini02, @Balak455 @Ersi85 και είναι κι άλλες ακόμη νομίζω!!! 

Ωωωωωω τελειααααα, εγώ μπαίνω την Πέμπτη!!!!!! Μην σκέφτεσαι έτσι μόνο καλά σε περιμένουν από εδώ και πέρα, όλοκληρο μπεμπακι έχεις μέσα στην κοιλίτσα υγιέστατο.

Κορίτσι έκανα σήμερα την καμπύλη περιμένω αποτελέσματα, πήρα το λεμονακι μου μαζί όπως μου είπες και γελούσαν εκεί, αλλά έκανε λίγο δουλίτσα νομίζω... Βέβαια πάλι πήγα να λιποθυμισω, αλλά ευτυχώς είχαν ένα κρεβατάκι που κάνουν κάτι εξετάσεις σε ένα δωμάτιο εκεί στο διαγνωστικό και με έβαλαν και ξάπλωσα, αλλιώς θα ήμουν στο πάτωμα ακόμα🤣🤣🤣 δεν το σηκώνω ρε παιδί μου αυτό το ζουμί με τίποτα, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να ξανακάνω.... 

Εσύ πως είσαι;;;πως πας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Ωωωωωω τελειααααα, εγώ μπαίνω την Πέμπτη!!!!!! Μην σκέφτεσαι έτσι μόνο καλά σε περιμένουν από εδώ και πέρα, όλοκληρο μπεμπακι έχεις μέσα στην κοιλίτσα υγιέστατο.

Κορίτσι έκανα σήμερα την καμπύλη περιμένω αποτελέσματα, πήρα το λεμονακι μου μαζί όπως μου είπες και γελούσαν εκεί, αλλά έκανε λίγο δουλίτσα νομίζω... Βέβαια πάλι πήγα να λιποθυμισω, αλλά ευτυχώς είχαν ένα κρεβατάκι που κάνουν κάτι εξετάσεις σε ένα δωμάτιο εκεί στο διαγνωστικό και με έβαλαν και ξάπλωσα, αλλιώς θα ήμουν στο πάτωμα ακόμα🤣🤣🤣 δεν το σηκώνω ρε παιδί μου αυτό το ζουμί με τίποτα, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να ξανακάνω.... 

Εσύ πως είσαι;;;πως πας;;;;

Ωραία καλά αποτελέσματα εύχομαι!!!! Μπράβο πολύ χαίρομαι  😂😂😂 και γω μη νομίζεις δεν το μπορώ με τιποτα αλλά το λεμονακι βοήθησε!! Εύχομαι να μην χρειαστεί να την ξανακάνουμε μόνο!! Μια χαρά είμαι, περιμένω να έρθει  το ραντεβού με τον γιατρό μου!! Εσύ πως είσαι?? Οι μικρές σου? Ξανά έκανες πυρετό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Σήμερα κορίτσια μπήκα και επισήμως στο τρίτο τρίμηνο!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω, νιωθω ευλογημένη κάθε φορά που περνάω τις εβδομάδες και τις μέρες!! Όταν ξεκινήσε η εγκυμοσύνη μου δεν το πίστευα ότι θα φτάσω ως εδώ λόγω παλιών αναμνήσεων, όμως το ήθελα πολυ και να που συμβαίνει!! Ήταν τέτοια φρίκη αυτό που έζησα πριν 2 χρόνια που τώρα σκέφτομαι ότι και 30η εβδομαδα να καταφέρω να φτάσω θα πετάω στα σύννεφα γιατί θα ειναι ένα βιώσιμο μωρο!!! Αυτό έφτασα να σκέφτομαι. Τεσπα ποιες άλλες είναι ήδη τρίτο τρίμηνο???? Αν θυμάμαι καλά είναι @irini02, @Balak455 @Ersi85 και είναι κι άλλες ακόμη νομίζω!!! 

Σε ποια εβδομαδα τελικά μπαίνουμε στο 3ο ; Πιστεύω ακόμη και μετά από 5 παιδιά δεν θα καταλάβω ακριβώς πώς λειτουργεί το μέτρημα με εβδομάδες μήνες κ τρίμηνα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Σήμερα κορίτσια μπήκα και επισήμως στο τρίτο τρίμηνο!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω, νιωθω ευλογημένη κάθε φορά που περνάω τις εβδομάδες και τις μέρες!! Όταν ξεκινήσε η εγκυμοσύνη μου δεν το πίστευα ότι θα φτάσω ως εδώ λόγω παλιών αναμνήσεων, όμως το ήθελα πολυ και να που συμβαίνει!! Ήταν τέτοια φρίκη αυτό που έζησα πριν 2 χρόνια που τώρα σκέφτομαι ότι και 30η εβδομαδα να καταφέρω να φτάσω θα πετάω στα σύννεφα γιατί θα ειναι ένα βιώσιμο μωρο!!! Αυτό έφτασα να σκέφτομαι. Τεσπα ποιες άλλες είναι ήδη τρίτο τρίμηνο???? Αν θυμάμαι καλά είναι @irini02, @Balak455 @Ersi85 και είναι κι άλλες ακόμη νομίζω!!! 

Μπράβο κοριτσάρα!!!

Ειδες πως περναει ο καιρος? Πότε είδαμε το θετικό τεστ, πότε φουσκώσαμε, πότε μας ταραζουν στις κλωτσιές?!!

Με το καλο, 1000 ευχές για να περασουν οι μερες ήρεμα ❤️

Πες μας ομως, ποια εβδομάδα έκλεισες και μπήκες στο τρίτο τρίμηνο γτ εχουμε καει!! :P Την 28η? ή τα εχω μπερδέψει παλι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Μπράβο κοριτσάρα!!!

Ειδες πως περναει ο καιρος? Πότε είδαμε το θετικό τεστ, πότε φουσκώσαμε, πότε μας ταραζουν στις κλωτσιές?!!

Με το καλο, 1000 ευχές για να περασουν οι μερες ήρεμα ❤️

Πες μας ομως, ποια εβδομάδα έκλεισες και μπήκες στο τρίτο τρίμηνο γτ εχουμε καει!! :P Την 28η? ή τα εχω μπερδέψει παλι? 

Ναι ναι ισχύει, περνάει πολύ γρήγορα. Αμήν Παναγία μου να πορευτουμε όλες μας έτσι ήρεμα μέχρι το τέλος ❤️ @Amp92 η αλήθεια ειναι πως υπάρχουν διάφοροι τρόποι για την χρονική οριοθέτηση των τριμήνων ανάλογα με το σημείο αναφοράς. Εγώ πάω με αυτό που λέει παρακάτω ότι από την 27 εβδομάδα μπαινουμε 3ο τριμηνο άλλοι μετράνε από 28η!! Όπως και να χει εγώ σήμερα είμαι 27η εβδομάδα δηλαδή διανυω την 28η,μπηκα στον 7ο μήνα εφόσον 8 Ιουλίου θα μπω στον μήνα μου και γένναω 8 Αυγούστου 

Screenshot_20230313_182701.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Ναι ναι ισχύει, περνάει πολύ γρήγορα. Αμήν Παναγία μου να πορευτουμε όλες μας έτσι ήρεμα μέχρι το τέλος ❤️ @Amp92 η αλήθεια ειναι πως υπάρχουν διάφοροι τρόποι για την χρονική οριοθέτηση των τριμήνων ανάλογα με το σημείο αναφοράς. Εγώ πάω με αυτό που λέει παρακάτω ότι από την 27 εβδομάδα μπαινουμε 3ο τριμηνο άλλοι μετράνε από 28η!! Όπως και να χει εγώ σήμερα είμαι 27η εβδομάδα δηλαδή διανυω την 28η,μπηκα στον 7ο μήνα εφόσον 8 Ιουλίου θα μπω στον μήνα μου και γένναω 8 Αυγούστου 

Screenshot_20230313_182701.jpg

εγω παλι μανταρα τα εχω κανει ομως! Μου γραφει στο χαρτι μου

17/5 -->24η εβδομαδα

14/6 --> 28η εβδομαδα.

Που σημαινει οτι πες οτι η γιατρός μου μετραει την 28η ως ληξη του 2ου τριμηνου? Ασε που ετσι που τα λεω εγω, τωρα διανυω τον 6ο μηνα, ειμαι δλδ 22+6. 

Την ερχομενη Τεταρτη, 17/5 που θα ειμαι 23+6 θα μπω στον 7ο? Θα ειμαι ακριβως 6 μηνων και θα ξεκινάει ο 7ος μηνας? 

Ας βγει καποιος υπευθυνος να μας ενημερωσει επιτελους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Ωραία Ιωάννα καλώς ήρθες λοιπόν στο κλαμπ!! Στην πλειοψηφία η διατροφή πιάνει τόπο στις περισσότερες εγκυουλες, σπάνια πας σε ινσουλίνη. Είναι βέβαια και θέμα οργανισμου, με το που θα αρχίσεις δίαιτα στις επόμενες 2-3 εβδομάδες θα καταλάβει ο γιατρός σου αν ρυθμίζεται το σάκχαρο η όχι! Μια χαρά θα είσαι, μην αγχωθείς και μη σε πάρει από κάτω όπως εμένα στην αρχή γιατί οι τιμές σου σε γενικές γραμμές είναι πολύ εντάξει, μόνο το 156 είναι λίγο πιο πάνω!! Καλή αρχή, το εχεις!! 🙂

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρίκα για την απάντησή σου!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Ωραία καλά αποτελέσματα εύχομαι!!!! Μπράβο πολύ χαίρομαι  😂😂😂 και γω μη νομίζεις δεν το μπορώ με τιποτα αλλά το λεμονακι βοήθησε!! Εύχομαι να μην χρειαστεί να την ξανακάνουμε μόνο!! Μια χαρά είμαι, περιμένω να έρθει  το ραντεβού με τον γιατρό μου!! Εσύ πως είσαι?? Οι μικρές σου? Ξανά έκανες πυρετό? 

Όχι ευτυχώς το πέρασα πολύ ελαφρά ούτε εξανθήματα, μόνο δύο μέρες πονόλαιμο και μια μέρα πυρετό μέχρι 38.  Ελπίζω να είναι όλα καλά με τον μπέμπη μας. 

Εσύ ακόμα κάνεις μετρήσεις ; Βλέπεις τον ενδοκρινολόγο σου κάθε μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Εγώ όσες κοπελες ξέρω ειδικά με τόσο καλές τιμές το ρύθμισαν διατροφικά, νομίζω θα πάνε όλα καλά κορίτσι μου ❤️ εγω την έκανα σήμερα και το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα. Οπότε ίσως από αύριο ξεκινήσουμε μαζί!!!! Θα δείξει, θα πάω και στον γιατρό μου την Πέμπτη να ακούσουμε το μωράκι εκτάκτως λόγω του ότι κόλλησα ΚΑΙ κοξάκι συν τοις άλλοις από τις μικρές...

Όπως και να έχει εδώ θα είμαστε να τα λεμε, καλή δύναμη ❤️

Περαστικά κορίτσι μου με το κοξάκι, δεν ήξερα καν τι είναι .Από εσένα το έμαθα. Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά,.Να μας πεις τα αποτελέσματα για την σημερινή εξέταση , και μετά τι κάνει το μωράκι .

Εγώ μόλις γύρισα από το Ιασώ, γιατί ο γιατρός μου έχει μια  φυσιολογική γέννα από χθες το βράδυ και η κοπελα δεν εχει γενήσει ακόμα.Οπότε είδε τα ραντεβού του εκεί.Είμαι 26+5 και το μωρό 980 γραμμάρια, και όλα πολύ καλά .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

εγω παλι μανταρα τα εχω κανει ομως! Μου γραφει στο χαρτι μου

17/5 -->24η εβδομαδα

14/6 --> 28η εβδομαδα.

Που σημαινει οτι πες οτι η γιατρός μου μετραει την 28η ως ληξη του 2ου τριμηνου? Ασε που ετσι που τα λεω εγω, τωρα διανυω τον 6ο μηνα, ειμαι δλδ 22+6. 

Την ερχομενη Τεταρτη, 17/5 που θα ειμαι 23+6 θα μπω στον 7ο? Θα ειμαι ακριβως 6 μηνων και θα ξεκινάει ο 7ος μηνας? 

Ας βγει καποιος υπευθυνος να μας ενημερωσει επιτελους! 

Εσύ 7 Ιουνίου θα μπεις στον 7ο μήνα που θα είσαι 27η εβδομάδα ακριβώς!! Αν θυμάμαι καλά γέννας μέχρι 7 - 8 Σεπτεμβρίου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Όχι ευτυχώς το πέρασα πολύ ελαφρά ούτε εξανθήματα, μόνο δύο μέρες πονόλαιμο και μια μέρα πυρετό μέχρι 38.  Ελπίζω να είναι όλα καλά με τον μπέμπη μας. 

Εσύ ακόμα κάνεις μετρήσεις ; Βλέπεις τον ενδοκρινολόγο σου κάθε μήνα;

Μπράβο ελαφριά το πέρασες, πιστεύω θα είναι όλα μια χαρά, εφόσον σε καθυσηχασε και ο γιατρός!! Άσε που το έψαξα λίγο και γράφει ότι είναι μηδαμινές οι πιθανότητες στην παρούσα φάση να περάσει κάτι στο μωρό!! Επίσης διαβάζω ότι και μετά από πλήρη ανάρρωση κολλάει για μερικές εβδομάδες ακόμα, οπότε έχε το νου σου με τα κορίτσια σου για λίγο καιρό!! Ίσως να απολυμαίνεις πιο συχνά κάποια σντικειμενα και να αεριζεις περισσότερο τους χώρους? Κάτι που να σας προστατέψει όσο περισσότερο γίνεται όλους!!! Εγώ συνεχίζω κανονικά διατροφή και τις μετρήσεις μου απλά ο γυναικολόγος μου τις περιόρισε λιγο ανά 2η μερα να κάνω και οχι κάθε μερα εφόσον λέει είναι αρκετά καλά ρυθμισμένο το σάκχαρο!! Ενδοκρινολογο πήγα μόνο 2 φορές τώρα πλησιάζει το τρίτο ραντεβού μου αλλά ο γυναικολόγος μου είπε να μην ξαναπάω, δεν του γεμίζει πολύ το μάτι, τον βρίσκει τρομερά αγχώδη λέει και υπερβολικό σε αυτά που μου λέει!! Οπότε τον εμπιστεύτηκα γιατί ούτε και μένα μου άρεσε πολύ για να είμαι ειλικρινής και πορεύομαι μόνο με τον γυναικολόγο μου για την ώρα και το παρακολουθουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου με το κοξάκι, δεν ήξερα καν τι είναι .Από εσένα το έμαθα. Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά,.Να μας πεις τα αποτελέσματα για την σημερινή εξέταση , και μετά τι κάνει το μωράκι .

Εγώ μόλις γύρισα από το Ιασώ, γιατί ο γιατρός μου έχει μια  φυσιολογική γέννα από χθες το βράδυ και η κοπελα δεν εχει γενήσει ακόμα.Οπότε είδε τα ραντεβού του εκεί.Είμαι 26+5 και το μωρό 980 γραμμάρια, και όλα πολύ καλά .

 

Μπράβο Ιωάννα!! Μια χαρά σε βρίσκω. Για τον διαβήτη τι σου είπε τελικά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

εγω παλι μανταρα τα εχω κανει ομως! Μου γραφει στο χαρτι μου

17/5 -->24η εβδομαδα

14/6 --> 28η εβδομαδα.

Που σημαινει οτι πες οτι η γιατρός μου μετραει την 28η ως ληξη του 2ου τριμηνου? Ασε που ετσι που τα λεω εγω, τωρα διανυω τον 6ο μηνα, ειμαι δλδ 22+6. 

Την ερχομενη Τεταρτη, 17/5 που θα ειμαι 23+6 θα μπω στον 7ο? Θα ειμαι ακριβως 6 μηνων και θα ξεκινάει ο 7ος μηνας? 

Ας βγει καποιος υπευθυνος να μας ενημερωσει επιτελους! 

καλησπέρα!!!

σε μια κουβέντα που είχα με το γυαναικολόγο μου για αυτό το θέμα,επειδή και εγώ τα κάνω μαντάρα στο κεφάλι μου ,μου εξήγησε :

πιθανή ημερομηνία τοκετού έχω 28/08 άρα από 28 ιουλίου μπαινω στον 9ο μηνα.(28 ιουλίου εως 28 αυγούστου)

απο 28 ιουνίου μπαινω στον 8ο μήνα

από 28 μαιου μπαινω στον 7ο μήνα.

αρα οταν με ρωτάνε πόσο είμαι απλά απαντάω λίγο πιο γενικά.

τυπου: είμαι αρχες 6ου ή μέσα 6ου ή τελος 6ου.

επομένως λεω ότι είμαι σχεδόν μέσα 6ου τώρα που μιλάμε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Εσύ 7 Ιουνίου θα μπεις στον 7ο μήνα που θα είσαι 27η εβδομάδα ακριβώς!! Αν θυμάμαι καλά γέννας μέχρι 7 - 8 Σεπτεμβρίου? 

ναι ναι, 6/9 εχω ΠΗΤ. 

αααα τοτε μπαινω λοιπον εγω τριτο τριμηνο! 

ΠΟΤΕ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ! ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!! ηρεμα το λεω!! Χαχαχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...