Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια, σήμερα έχω β επιπέδου!!!

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια και σε εμένα να πάνε όλα καλά!!! Είμαι πολύ αγχωμενη!!!! 💙 🙏

Ολα θα πανε καλα! Σε νιωθω γιατι και εγω την εχω αυριο!! Σου στελνουμε θετικη ενεργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια, σήμερα έχω β επιπέδου!!!

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια και σε εμένα να πάνε όλα καλά!!! Είμαι πολύ αγχωμενη!!!! 💙 🙏

Περιμενουμε τα νεα σου ❤️❤️❤️❤️❤️ 

Με το καλο, με το καλο!!!! Απειρες ευχες για καλα αποτελε΄σματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια, σήμερα έχω β επιπέδου!!!

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια και σε εμένα να πάνε όλα καλά!!! Είμαι πολύ αγχωμενη!!!! 💙 🙏

Όλα θα πάνε καλά ☺️💙 σου στέλνουμε αγάπη! Η Παναγία μαζί σας 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!  Χαθηκα με τη δουλειά !! 3 μερες προσπαθούσα να διαβασω ολες τις σελιδες με τα μηνυματα σας! Χαιρομαι πολυ που μαθαίνω οτι ευτυχως ολες μας προχωραμε ομαλα στην εγκυμοσυνη  και ολα ειναι διαχειρισιμα!! 

Εγω μαλλον αυριο θα παω για την καμπυλη ζαχαρου! Προχωράμε κανονικα. Σε 6 μερες μπαινω στον 7ο μηνα! 

Θελω να ρωτησω το γιατρο ποσο ακομα θα μπορω να εργαζομαι δεδομενου του οτι ειναι αρκετες  οι ωρες που περιφερομαι εδω κ εκει κ υπαρχουν κ καποια σκαλια. Ολα καλα ομως. Η μπεμπα μεγαλωνει! Σημερα ηρθε το ριλαξ μας! Κ καποιες πρώτες πανες! Δεν εχω ιδεα ποσες θα πρεπει να εχουμε απο το καθε νουμερο ομως!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα στις β επιπέδου κορίτσια μας!! Έκανα κ εγώ την καμπύλη σακχάρου σήμερα και μπορώ να πω ότι δεν τα περίμενα καθόλου έτσι.... Νηστείας 92, 60' :186, 120' : 122. Βλέπω είναι εκτός των τιμών αναφοράς τα 2 τελευταία......περιμένω ενημέρωση από το γιατρό! Λέτε να με στρώσει σε διατροφή ή θα πρέπει να κάνω κάτι ποιο δραστικό?? Στο μεταξύ κάπου είδα ότι ο διαβήτης κύησης δημιουργεί μεγάλα μωρά. Τι να πω αυτή η εγκυμοσύνη με έχει πάει 100-0...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την θετική ενέργεια!!!

όλα καλά και με την δική μας β επιπέδου!!!! Δόξα το Θεό!!!!

501 γρ είναι το μικρουλι μας.και ο τράχηλος 3,8 cm. 

Όλα φυσιολογικά. Ουφφφ... Να πάρω λίγο ανάσα κι εγώ!!! 😗 @pepe90 είσαι η τελευταία αύριο από το παρεάκι που πάει για β επιπέδου!!!

Όλα καλά εύχομαι και για εσένα!! Με το καλό να πάνε όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την θετική ενέργεια!!!

όλα καλά και με την δική μας β επιπέδου!!!! Δόξα το Θεό!!!!

501 γρ είναι το μικρουλι μας.και ο τράχηλος 3,8 cm. 

Όλα φυσιολογικά. Ουφφφ... Να πάρω λίγο ανάσα κι εγώ!!! 😗 @pepe90 είσαι η τελευταία αύριο από το παρεάκι που πάει για β επιπέδου!!!

Όλα καλά εύχομαι και για εσένα!! Με το καλό να πάνε όλα!!!

Τελεια! Ολα παρα πολυ καλα!! Για να δουμε κοριτσια τι γινεται και με τον δικο μου τραχηλο γιατι ειμαι σε αναμμενα καρβουνα! Αυριο το πρωι θα παω! Θα σας ενημερωσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Να δείτε που η @Watermelon έχει πάρει καλά αποτελέσματα κι έχει πάει να σηκώσει τα μαγαζιά 😀

Αχαχαχα. Είναι που αργήσαμε 1 ολόκληρη ώρα να μπούμε στο ραντεβού μας 🙄 χαμός γινόταν!!! Χαλάλι όμως!!!

Α. Εγώ από ψώνια ακόμα τίποτα! Πρώτα ο Θεός μετά τον 7ο θα πάμε. 

Προς το παρόν έχουμε αδειάσει το παιδικό δωμάτιο. 

Είχαμε ένα γραφείο και το μεταφέραμε στο δεύτερο παιδικό δωμάτιο, γιατί σε λίγο καιρό θα δουλέψω από το σπίτι!!

Οπότε το άλλο δωμάτιο άδειασε και πρώτα ο Θεός σε λίγο καιρό θα γεμίσει με μωρουδιακα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  Χαθηκα με τη δουλειά !! 3 μερες προσπαθούσα να διαβασω ολες τις σελιδες με τα μηνυματα σας! Χαιρομαι πολυ που μαθαίνω οτι ευτυχως ολες μας προχωραμε ομαλα στην εγκυμοσυνη  και ολα ειναι διαχειρισιμα!! 

Εγω μαλλον αυριο θα παω για την καμπυλη ζαχαρου! Προχωράμε κανονικα. Σε 6 μερες μπαινω στον 7ο μηνα! 

Θελω να ρωτησω το γιατρο ποσο ακομα θα μπορω να εργαζομαι δεδομενου του οτι ειναι αρκετες  οι ωρες που περιφερομαι εδω κ εκει κ υπαρχουν κ καποια σκαλια. Ολα καλα ομως. Η μπεμπα μεγαλωνει! Σημερα ηρθε το ριλαξ μας! Κ καποιες πρώτες πανες! Δεν εχω ιδεα ποσες θα πρεπει να εχουμε απο το καθε νουμερο ομως!!! 

 

Γειά σου φίλη!!! Μαζί θα μπούμε 7ο εμείς 😀!! Με γεια το ριλαξ, μπαίνουμε σιγά σιγά σε ψώνια. Τα νούμερα για πανα πάνε αναλόγως με τις εταιρειες, για αρχή σίγουρα χρειαζόμαστε το νούμερο  1 στην babylino ας πούμε είναι τα νεογέννητα  2-5kg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia40 είπε:

Καλά αποτελέσματα στις β επιπέδου κορίτσια μας!! Έκανα κ εγώ την καμπύλη σακχάρου σήμερα και μπορώ να πω ότι δεν τα περίμενα καθόλου έτσι.... Νηστείας 92, 60' :186, 120' : 122. Βλέπω είναι εκτός των τιμών αναφοράς τα 2 τελευταία......περιμένω ενημέρωση από το γιατρό! Λέτε να με στρώσει σε διατροφή ή θα πρέπει να κάνω κάτι ποιο δραστικό?? Στο μεταξύ κάπου είδα ότι ο διαβήτης κύησης δημιουργεί μεγάλα μωρά. Τι να πω αυτή η εγκυμοσύνη με έχει πάει 100-0...

Τονια μου δεν πιστεύω ότι πας σε ινσουλίνη με τέτοιες τιμές θα πας σίγουρα όμως σε διατροφή!!! Ο διαβήτης κύησης κάνει πολλά και διάφορα σε μας και στο μωρό αλλά δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι τίποτα τέτοιο γιατί θα κάνεις την διατροφή και θα είσαι μια χαρά!!! Εγώ έχω από τον 3ο μήνα με διαβήτη εσύ δεν θα ζοριστείς τόσο, λίγος καιρός μας μένει 😀κουράγιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelon πολύ όμορφα και τα δικά σου αποτέλεσμα, μπράβο!!!! Εγώ κορίτσια σήμερα παρήγγειλα το καροτσι είναι η πρώτη αγορά που έχουμε κάνει, έχουμε αδειάσει και το δωμάτιο και το στήνουμε σιγά σιγά με διαφορά μωρουδιακά γιατί όπως σας έχω πει έχω ήδη  αρκετά πράγματα (κούνια, λίκνο, καλαθουνα, κτλπ)!!! Οποία ενδιαφέρεται για  καροτσι να σας πω ότι εμεις πήραμε αυτό https://www.boutiquebebe.gr/karotsi-cavoe-moi-boho-green?search=Cavoe moi αλλά στο χρώμα που έχω στείλει φώτο παρακατω. Μας κόστισε 470 πιάνει ελάχιστο χωρο(από τα πιο μικρά που βρήκαμε) κλείνει σαν βαλιτσάκι και γενικότερα διαθέτει όλα όσα χρειαζόμαστε.Επίσης διατίθεται και ολοκληρωμένο σετ 3 σε 1 δλδ απλά εγώ δεν ήθελα αυγό και καλαθουνα και επέλεξα το σκέτο!! Είναι από το κατάστημα boutique bebe που βρίσκεται στην Λάρισα.Το ανακαλύψαμε από celebrities στο tik tok που έχουν παρει από κει (Τουνη, Κοψιαλης, Τζούλια Νόβα, Σαρμπελ, κτλπ). Ο υπεύθυνος σας στέλνει βίντεο ότι θέλετε να δείτε σχετικά με το καροτσι είναι πολύ εξυπηρετικός και επικοινωνίακος!! Ότι χρειάζεστε και αν σας ενδιαφέρει μπορείτε να με ρωτησετε

Screenshot_20230503_150743_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Αχαχαχα. Είναι που αργήσαμε 1 ολόκληρη ώρα να μπούμε στο ραντεβού μας 🙄 χαμός γινόταν!!! Χαλάλι όμως!!!

Α. Εγώ από ψώνια ακόμα τίποτα! Πρώτα ο Θεός μετά τον 7ο θα πάμε. 

Προς το παρόν έχουμε αδειάσει το παιδικό δωμάτιο. 

Είχαμε ένα γραφείο και το μεταφέραμε στο δεύτερο παιδικό δωμάτιο, γιατί σε λίγο καιρό θα δουλέψω από το σπίτι!!

Οπότε το άλλο δωμάτιο άδειασε και πρώτα ο Θεός σε λίγο καιρό θα γεμίσει με μωρουδιακα ❤️

Μπραβο βρε κοριτσάρα!!

τελεια τα νέα σου!! Έχε το νου σου γιατί θα πέσουμε στις άδειες του Αυγούστου!

εμεις πρώτα ο θεός θα παμε να δούμε άμεσα το καρότσι που έχω δει κ την κούνια κ μόλις μπει ο Ιούνιος θα παραγγείλουμε.

Εμάς σημερα ήρθε η φωλιά μας, ένα σετακι σεντόνια που πήρα ακόμα κ σημερα παράγγειλα ορισμένες πανιτσες 😍😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμένα εχθές το μωρό μου το έπιασε λοξυγκας 😝 ένιωθα ένα τουκ τουκ τουκ ρυθμικά για 3-4 λεπτά. Μιλώντας σήμερα με την κουμπαρα μου μου λέει ρε χαζή είχε λοξυγκα 😅😅😅

Ήταν περίεργο, σήμερα που το σκέφτομαι γελάω αλλά χθες μου φάνηκε κάπως παράξενο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Κορίτσια μου εμένα εχθές το μωρό μου το έπιασε λοξυγκας 😝 ένιωθα ένα τουκ τουκ τουκ ρυθμικά για 3-4 λεπτά. Μιλώντας σήμερα με την κουμπαρα μου μου λέει ρε χαζή είχε λοξυγκα 😅😅😅

Ήταν περίεργο, σήμερα που το σκέφτομαι γελάω αλλά χθες μου φάνηκε κάπως παράξενο 😅

Διάβαζα σήμερα ένα άρθρο για τον λόξυγκα αλλά νομίζω εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. 

Από τις κλωτσιές πως το ξεχωρίζεις? Η μόνη διαφορά είναι ότι είναι ρυθμικό?

@Mummy2be πρέπει να έχεις κάνει γερή προίκα πάντως :

Φωλιά πήρες από το ίντερνετ 'η από κάποιο μαγαζί? Μέχρι πόσο μηνών χωράει?

Μεγεια κορίτσια ο,τι πήρατε! Μεγεια και το καρότσι. 

Πάντως εγώ που κοιταγα στο Σκρουτζ για κριτικές καροτσιου , όλα είχαν ανάμεικτες. Μάλλον θα συμβουλευτώ φίλες που έχουν 2 παιδιά η κάθε μία. 

Κάτι ακόμα, από το μαιευτήριο, μόνο με καλαθουνα μπορείς να πάρεις το μωρο? Δεν το είχα σκεφτεί ότι θέλουμε και από αυτο :P

να κάνουμε μια λίστα βρε κορίτσια, ιδίως η ήδη μαμάδες, να μας πουν τι τους χρησίμευσε, τι τελικά ήταν άχρηστο και γενικά τι χρειαζόμαστε για τους πρώτους μήνες. 

μπανάκι αγοράζουμε 'η επειδή θα είναι πολύ μικρό, θα το κρατάμε στα χέρια?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Διάβαζα σήμερα ένα άρθρο για τον λόξυγκα αλλά νομίζω εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. 

Από τις κλωτσιές πως το ξεχωρίζεις? Η μόνη διαφορά είναι ότι είναι ρυθμικό?

@Mummy2be πρέπει να έχεις κάνει γερή προίκα πάντως :

Φωλιά πήρες από το ίντερνετ 'η από κάποιο μαγαζί? Μέχρι πόσο μηνών χωράει?

Μεγεια κορίτσια ο,τι πήρατε! Μεγεια και το καρότσι. 

Πάντως εγώ που κοιταγα στο Σκρουτζ για κριτικές καροτσιου , όλα είχαν ανάμεικτες. Μάλλον θα συμβουλευτώ φίλες που έχουν 2 παιδιά η κάθε μία. 

Κάτι ακόμα, από το μαιευτήριο, μόνο με καλαθουνα μπορείς να πάρεις το μωρο? Δεν το είχα σκεφτεί ότι θέλουμε και από αυτο :P

να κάνουμε μια λίστα βρε κορίτσια, ιδίως η ήδη μαμάδες, να μας πουν τι τους χρησίμευσε, τι τελικά ήταν άχρηστο και γενικά τι χρειαζόμαστε για τους πρώτους μήνες. 

μπανάκι αγοράζουμε 'η επειδή θα είναι πολύ μικρό, θα το κρατάμε στα χέρια?

 

Καλημερααα κορίτσια!!!!!!! Το μωρό από το μαιευτήριο μπορεις να το πάρεις με το αυγό το οποίο θα μπει και θα δέσει κατευθείαν στο αυτοκίνητο!! Για το μπανακι του στην αρχή το κάνεις στο ένα χέρι και με το άλλο του ρίχνεις απλά νεράκι, οπότε γίνεται και σε μια απλή ευρύχωρη λεκάνη η στον νιπτήρα αν εινσι άνετος μέχρι να πάρεις ένα μπανακι. Το παρακάτω είναι για όλες μας 

Μία λίστα συμφωνώ θα μας βοηθούσε όλες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμεις εχουμε παραγγειλει καροτσι κουνια κλπ κ ολα θα ειναι διαθεσιμα τελη Μαιου..  κ θα τα παραλαβουμε λογικα αρχες Ιουνίου.   Η παραγγελια εγινε 6 Απριλη φανταστειτε! Οποτε προτείνω να ξεκινησετε με τα βασικα γτ μπορει να μην ειναι διαθεσιμα. Εμεις τα πηραμε απο Λητω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια εμεις εχουμε παραγγειλει καροτσι κουνια κλπ κ ολα θα ειναι διαθεσιμα τελη Μαιου..  κ θα τα παραλαβουμε λογικα αρχες Ιουνίου.   Η παραγγελια εγινε 6 Απριλη φανταστειτε! Οποτε προτείνω να ξεκινησετε με τα βασικα γτ μπορει να μην ειναι διαθεσιμα. Εμεις τα πηραμε απο Λητω

🙄 Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!!! Μεγάλη καθυστέρηση πάντως 1,5 μήνας. Στο σάιτ κοίταξες μήπως να δεις αν έλεγες ότι παραδίδονται μετά από ένα μήνα+ ?

Γιατί εμείς λέμε να παραγγείλουμε Ιούνιο να τα έχουμε Μαξ Ιούλιο. Μην μείνουμε και ξεκρεμαστοι. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Καλημερααα κορίτσια!!!!!!! Το μωρό από το μαιευτήριο μπορεις να το πάρεις με το αυγό το οποίο θα μπει και θα δέσει κατευθείαν στο αυτοκίνητο!! Για το μπανακι του στην αρχή το κάνεις στο ένα χέρι και με το άλλο του ρίχνεις απλά νεράκι, οπότε γίνεται και σε μια απλή ευρύχωρη λεκάνη η στον νιπτήρα αν εινσι άνετος μέχρι να πάρεις ένα μπανακι. Το παρακάτω είναι για όλες μας 

Μία λίστα συμφωνώ θα μας βοηθούσε όλες!!!! 

Τι ωραίο βιντεάκι! Χιχι. 

Χθες έψαξα λίγο για μπανάκια και βρήκα ένα τέλειο λεκανακι βατραχακι.  :P

Στο νιπτήρα θα το αποφύγω για θέμα μικροβίων. Και πόσο συχνά να απολυμαινεις κιόλας. Καλύτερα το δικό του. :)

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Διάβαζα σήμερα ένα άρθρο για τον λόξυγκα αλλά νομίζω εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. 

Από τις κλωτσιές πως το ξεχωρίζεις? Η μόνη διαφορά είναι ότι είναι ρυθμικό?

@Mummy2be πρέπει να έχεις κάνει γερή προίκα πάντως :

Φωλιά πήρες από το ίντερνετ 'η από κάποιο μαγαζί? Μέχρι πόσο μηνών χωράει?

Μεγεια κορίτσια ο,τι πήρατε! Μεγεια και το καρότσι. 

Πάντως εγώ που κοιταγα στο Σκρουτζ για κριτικές καροτσιου , όλα είχαν ανάμεικτες. Μάλλον θα συμβουλευτώ φίλες που έχουν 2 παιδιά η κάθε μία. 

Κάτι ακόμα, από το μαιευτήριο, μόνο με καλαθουνα μπορείς να πάρεις το μωρο? Δεν το είχα σκεφτεί ότι θέλουμε και από αυτο :P

να κάνουμε μια λίστα βρε κορίτσια, ιδίως η ήδη μαμάδες, να μας πουν τι τους χρησίμευσε, τι τελικά ήταν άχρηστο και γενικά τι χρειαζόμαστε για τους πρώτους μήνες. 

μπανάκι αγοράζουμε 'η επειδή θα είναι πολύ μικρό, θα το κρατάμε στα χέρια?

 

Καλημερα!!

Δεν ειναι οπως οι κλωτσιες, ειναι ρυθμικο χτύπημα, σαν παλμός. Ειναι καπως αστειο! 

Εχω κάνει προίκα, ειναι η κόρη μου, τι νόμιζες? Χαχααχα!! 

Φωλιά πήρα απο το moromou.gr είναι αρκετά μεγάλη και μου ήρθε πέριπου 50 ευρω με 2 μαξιλαράκια, ενα μικρο κουβερτάκι και το στρωματάκι της φωλιάς. Εκτιμώ, ότι με τη φωλιά αυτη, στο παρκοκρέβατο ίσως να μην θέλουμε καν στρώμα. Τωρα μεχρι πόσο μηνών θα την χωρέσει δεν ξερω, νομιζω οτι εξαρτάται απο το μεγεθος του μωρου. 

Καρότσι εγω θα πάρω cybex, νομιζω το έχω ξαναπεί. Πήγα το ειδα στο prenatal και μου γεμισε το ματι σαν κατασκευή. 

Εμεις απο το ΙΑΣΩ πρώτα ο Θεός, θα την πάρουμε με το αυγό, επίσης cybex θα πάρω για να μπει στο σκελετό του καροτσιού για τους πρώτους μήνες. Οπότε ότι σε βολε΄ψει. 

Επισης για το μπάνιο, εμεις πήραμε ενα που εχει κι ενα μικρο καθισμα μεσα. Στο prenatal μου ειπαν πως επειδη ειναι μωρό μπορω να πάρω στρώμα να το βάλω επάνω, αλλά η πωλήτρια, καλά να ειναι η κοπέλα, μου λέει "δεν ειναι αναγκη να πληρωσεις στρωμα, αν του βαλεις μια πετσέτα και το ξαπλώσεις πάνω δεν παει πουθενά το μωρό" οποτε λεω για αρχη να μην πάρω στρώμα, αν δω οτι το παιδί γλιστράει, θα αγοράσω ένα να τελειώνουμε. 

Γενικά, εγω έχω παρει και μια αλλαξιέρα να βαλω πανω σε επιπλο που ήδη ε΄χω.

Θα της παρω παρκοκρέβατο γτ εχουμε μεζονετα και αναγκαστηκα θελω κρεβάτι και στο ισογειο, θα της παρω ριλάξ και θα παρω κι εναν αποστειρωτή. Φυσικά κούνια και καρότσι/ αυγό. Αυτά ειναι στα άμεσα. 

Απο λευκά είδη, έχω καμια 10αρια φορμάκια 0-3, έχω 6 νομιζω 3-6 και σκοπευω να παρω και 6-9 με μακρύ μανικάκι. Τωρα απο φορμάκια εξωτερικά, δεν θυμάμαι τι εχω απο νουμερα γτ ειναι ο,τι να'ναι. Mayoral 4-6 ειναι σαν τα energizers 6-9... Αστα αυτα, σαν πρωτη αναγκη ομως εχουμε τα φορμάκια. Επισης της εχω παρει 2 κολαν μικρά. 

Εχω παρει 2 σετάκια σεντόνια, κουβέρτα κανονική, κουβέρτα πικεδένια, 2 σελτεδάκια - αλλά θέλω κι α΄λλα, πετσετούλες για το πωπουδάκι, 1 κάπα και 10-12 λαβέτες. Και 3 σαλιάρες! Φιλη που εχει τωρα 2 μηνων μωρο μου ειπε οτι χρειάζομαι τουλάχιστον 7-8 γτ συνέχεια βγαζουν γουλίτσες και τα πετας πλυντήριο. 

Αυτά! Πράγματι εχω κανει την προίκα της!! 

Για πείτε μας μαμαδες εμπειρες, τι αλλο μας λείπει για τον πρωτο καιρό? Μπουκάλια μου ειπαν θα μας πει ο παιδιατρος και για πιπίλες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια εμεις εχουμε παραγγειλει καροτσι κουνια κλπ κ ολα θα ειναι διαθεσιμα τελη Μαιου..  κ θα τα παραλαβουμε λογικα αρχες Ιουνίου.   Η παραγγελια εγινε 6 Απριλη φανταστειτε! Οποτε προτείνω να ξεκινησετε με τα βασικα γτ μπορει να μην ειναι διαθεσιμα. Εμεις τα πηραμε απο Λητω

Καλημερα! 

Εγω που ελεγα να παω αρχες Ιουνίου, λες να την πατησω? Γιατι εχω την επιλογή να παω τωρα το Σάββατο, λες να παω να τα παραγγειλω? Κι εγω απο Λητώ θα παρω κουνια, χμμ με εβαλες σε σκεψεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

🙄 Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!!! Μεγάλη καθυστέρηση πάντως 1,5 μήνας. Στο σάιτ κοίταξες μήπως να δεις αν έλεγες ότι παραδίδονται μετά από ένα μήνα+ ?

Γιατί εμείς λέμε να παραγγείλουμε Ιούνιο να τα έχουμε Μαξ Ιούλιο. Μην μείνουμε και ξεκρεμαστοι. 

 

 

Κι εμένα πάντως στα kiddo τόσο μου είπαν ... 50 ημέρες.. και το καρότσι στα ορκεστρα πήρα το καρότσι μετά από 10 μέρες αλλά το Πορτ μπεμπέ θ το έχω τέλη Μαη . Οπότε γενικά έχουν καθυστερήσεις μας το είπαν παντού. Γι'αυτό κ εγώ τα παρήγγειλα αυτα ήδη να είμαι σίγουρη ότι θα τα έχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου Καλημερα! Τα νεα μου ευτυχως ειναι καλα! Πηγα για τη β επιπεδου και ολα ηταν πολυ καλα..και το φοβερο ειναι οτι ο τραχηλος απο 2 πηγε 3,1 εκ! Βοηθησε πολυ η προγεστερονη και η ξαπλα!! Τωρα ο γιατρος μου ειπε να ζω μια πιο φυαιολογικη ζωη! Οχι συνεχεια ξαπλωμενη, απλα επειδη ο πλακουντας ειναι οπισθιος και χαμηλα να μην σηκωνω βαρη, να μην ανεβοκατεβαινω σκαλια κτλ..ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα!!

Δεν ειναι οπως οι κλωτσιες, ειναι ρυθμικο χτύπημα, σαν παλμός. Ειναι καπως αστειο! 

Εχω κάνει προίκα, ειναι η κόρη μου, τι νόμιζες? Χαχααχα!! 

Φωλιά πήρα απο το moromou.gr είναι αρκετά μεγάλη και μου ήρθε πέριπου 50 ευρω με 2 μαξιλαράκια, ενα μικρο κουβερτάκι και το στρωματάκι της φωλιάς. Εκτιμώ, ότι με τη φωλιά αυτη, στο παρκοκρέβατο ίσως να μην θέλουμε καν στρώμα. Τωρα μεχρι πόσο μηνών θα την χωρέσει δεν ξερω, νομιζω οτι εξαρτάται απο το μεγεθος του μωρου. 

Καρότσι εγω θα πάρω cybex, νομιζω το έχω ξαναπεί. Πήγα το ειδα στο prenatal και μου γεμισε το ματι σαν κατασκευή. 

Εμεις απο το ΙΑΣΩ πρώτα ο Θεός, θα την πάρουμε με το αυγό, επίσης cybex θα πάρω για να μπει στο σκελετό του καροτσιού για τους πρώτους μήνες. Οπότε ότι σε βολε΄ψει. 

Επισης για το μπάνιο, εμεις πήραμε ενα που εχει κι ενα μικρο καθισμα μεσα. Στο prenatal μου ειπαν πως επειδη ειναι μωρό μπορω να πάρω στρώμα να το βάλω επάνω, αλλά η πωλήτρια, καλά να ειναι η κοπέλα, μου λέει "δεν ειναι αναγκη να πληρωσεις στρωμα, αν του βαλεις μια πετσέτα και το ξαπλώσεις πάνω δεν παει πουθενά το μωρό" οποτε λεω για αρχη να μην πάρω στρώμα, αν δω οτι το παιδί γλιστράει, θα αγοράσω ένα να τελειώνουμε. 

Γενικά, εγω έχω παρει και μια αλλαξιέρα να βαλω πανω σε επιπλο που ήδη ε΄χω.

Θα της παρω παρκοκρέβατο γτ εχουμε μεζονετα και αναγκαστηκα θελω κρεβάτι και στο ισογειο, θα της παρω ριλάξ και θα παρω κι εναν αποστειρωτή. Φυσικά κούνια και καρότσι/ αυγό. Αυτά ειναι στα άμεσα. 

Απο λευκά είδη, έχω καμια 10αρια φορμάκια 0-3, έχω 6 νομιζω 3-6 και σκοπευω να παρω και 6-9 με μακρύ μανικάκι. Τωρα απο φορμάκια εξωτερικά, δεν θυμάμαι τι εχω απο νουμερα γτ ειναι ο,τι να'ναι. Mayoral 4-6 ειναι σαν τα energizers 6-9... Αστα αυτα, σαν πρωτη αναγκη ομως εχουμε τα φορμάκια. Επισης της εχω παρει 2 κολαν μικρά. 

Εχω παρει 2 σετάκια σεντόνια, κουβέρτα κανονική, κουβέρτα πικεδένια, 2 σελτεδάκια - αλλά θέλω κι α΄λλα, πετσετούλες για το πωπουδάκι, 1 κάπα και 10-12 λαβέτες. Και 3 σαλιάρες! Φιλη που εχει τωρα 2 μηνων μωρο μου ειπε οτι χρειάζομαι τουλάχιστον 7-8 γτ συνέχεια βγαζουν γουλίτσες και τα πετας πλυντήριο. 

Αυτά! Πράγματι εχω κανει την προίκα της!! 

Για πείτε μας μαμαδες εμπειρες, τι αλλο μας λείπει για τον πρωτο καιρό? Μπουκάλια μου ειπαν θα μας πει ο παιδιατρος και για πιπίλες... 

Cybex έχω και γω από αυγο!!! Η φωλιά ωραία καλή?? Για πες γιατί και γω από το  Moromou θα παραγγείλω έχει τέλειες, λες να πάρουμε την ίδια 😀❤️??? Αυτή θα πάρω εγωhttps://www.moromou.gr/shop/φωλια-μωρου/φωλιά-ύπνου-διπλής-όψης-αστεράκια-soft-αξ/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pepe90 είπε:

Κοριτσια μου Καλημερα! Τα νεα μου ευτυχως ειναι καλα! Πηγα για τη β επιπεδου και ολα ηταν πολυ καλα..και το φοβερο ειναι οτι ο τραχηλος απο 2 πηγε 3,1 εκ! Βοηθησε πολυ η προγεστερονη και η ξαπλα!! Τωρα ο γιατρος μου ειπε να ζω μια πιο φυαιολογικη ζωη! Οχι συνεχεια ξαπλωμενη, απλα επειδη ο πλακουντας ειναι οπισθιος και χαμηλα να μην σηκωνω βαρη, να μην ανεβοκατεβαινω σκαλια κτλ..ολα καλα!!! 

Μπραβο βρε κοριτσαρα! Μπράβο!! υπέροχα νέα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ θα κάνω την καμπύλη το άλλο Σάββατο θα είμαι 25+5  εγω πάντως προσωπικά πιστεύω ότι τα ένζυμα σου ήταν ψηλά λόγο κοβιντ κ όχι λόγο βιταμινών αλλά εντάξει άμα ήθελε να το τσεκάρει η γιατρος σου οκ…  Συμφωνώ με την αλλαξιερα κ εγώ πήρα μια απλή κ την έβαλα πάνω στην συρταριερα στο δωμάτιο μας! Τα περισσότερα παιδικά πράγματα είναι απλά μάρκετινγκ… εγώ ήμουν πολύ συνηδητοποιημενη τότε τι ήθελα γιατί κ οικονομικά ήμασταν  λίγο ότι ναναι γιατί κ εμεις χτίζαμε σπίτι κ δεν είχαμε κ χώρο στο διαμέρισμα όποτε πήρα πολύ βασικά πράγματα… χθες πήγαμε στην παιδίατρο μας για τον γιο μου για εμβόλιο και τη ρώτησα λίγο για τα ρούχα κτλ γιατί ο Οκτωβρης μηνας εδώ στη Κύπρο είναι ακόμη ζέστη…εκεί δε ξέρω άμα δροσίζει. Εμας εδώ καλά μέσα Νοέμβρη να χειμωνιάσει κ πέρσι καθόλου… μου είπε για τα ρούχα κοντό μανίκι κορμάκι εσωτερικό κ από πάνω ολόσωμο μακρυμάνικο με λεπτές κουβέρτες κ πάνες αγκαλιάς. Ο γιος μ είχε γεννηθεί Δεκέμβρη τα είχα πάρει όλα χειμερινά όποτε τώρα θα πάρω 1-2 κουβέρτες καλοκαιρινές λεπτές βασικά  π δεν έχω κ πάνες αγκαλιάς γιατί με βόλεψαν πάλι καλοκαιρινές κ μερικά εσωτερικά κορμάκια καλοκαιρινά π δεν είχα καθόλου στον γιο μου… τα αγόραζα όλα ουδέτερα σχεδόν όποτε ευτυχως έχω κ κάποια ρούχα ουδέτερα αν κ χθες πήγα κ πήρα κοριτσίστικα 😂😂  
    • Καλημέρα κορίτσια! Χτες το βράδυ είδα στο χαρτί πολύ απαλό ροζ χρώμα. 1η φορά δε είχα ξανά δει .και μετά ένα πολύ μικρό μικρο σαν βλεννα κόκκινο.τι ήταν τώρα αυτό? Στεναχωρηθηκα. Μήπως από τη κούραση κτλ η μπορεί να δεις κ λίγο ροζ? Δε είχα ξανά δει ποτέ αιμα ούτε στην εμφύτευση που λενε ούτε ποτε
    • Τι ωραία απόλαυσε το, απόλαυσε την κάθε στιγμή με την κοιλιτσα σου 💕είναι μερες π δε γυρνάνε πίσω 
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Βρέθηκα με το μπαμπά της μπουμπούς εχθές και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα".  Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...