Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η pepe90 είπε:

Χαίρεται και από εμένα! Χάθηκα λίγο, αλλά σας διάβαζα. Είχαμε κάποια θεματάκια αλλά όλα καλά πια. Εγώ ντόπλερ δεν κάνω, μου κάνει ο γυναικολόγος μου, αφού μου κοιτάει αρτηρίες και κάνει τις μετρήσεις δεν έχει νόημα. Παρόλα αυτά σήμερα πήγα και εγώ στον εμβρυολογο να με δει γιατί το κεφαλάκι έβγαινε αρκετά πιο μικρό αλλά τελικά όλα καλά. Γενικα το έμβρυο βγαίνει μια εβδομάδα μικροτερο, όπως και το πρώτο μου παιδί. Όποτε σήμερα που έκανα τον υπέρηχο είμαι 32+ 5 ημερών βγαίνει γύρω στα 1850 γρ. Απλά και αυτό θα βγει λίγο μικροτερο. Αλλά δεν υπάρχει εν τελεί κάτι παθολογικό. Τώρα ο τράχηλος μειώθηκε και πήγε 1,94-2 όποτε για δυο εβδομάδες θα είμαι αρκετά ξάπλα. Και όσον αφορά το ζάχαρο που είχα το έχω ρυθμίσει με διατροφή πολύ καλά, όποτε μου έδωσε το οκ η ενδοκρινολόγος να τρώω παραπάνω να βοηθήσω και το έμβρυο να πάρει βαρος γιατί μέχρι στιγμής και εγώ πήρα δυο κιλά και πρέπει να πάρω λίγα παραπάνω. 

Ο εμβρυολογος που πήγες υποθέτω όμως ότι πέρα από την μέτρηση του κεφαλιού είδε και το μωρό έτσι?

Εντάξει αν  και το πρώτο σου παιδάκι ήταν λίγο πίσω στους υπερήχους τότε ίσως απλά να βγάζεις μικρά.μωρακια. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sonia12 είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε? Κι εγώ χάθηκα με τα τρεξίματα, τις δουλειές κτλ αλλα σας διαβαζα κι εγω! 

Εγω ειμαι τώρα 33+1 και νιώθω το μωράκι λες κι έχει κατέβει σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα. Την Τρίτη θα πάω στη μαια να δω τι θα μου πει. Εγω κανονικα δεν έχω άλλον υπέροχηχο απο δω και πέρα, ο, τι είναι με τα χέρια! 

Στις 3 Αυγούστου θα βγω σε άδεια αλλα ευτυχώς επειδή έχω δουλειά γραφείου αντέχω. 

Για πείτε βρε κορίτσια εσάς τι σας έχει λείψει να φατε και λαχτάρατε μετά τη γέννα? Εμενα μη με κράξετε του στυλ είχες και στο χωριό σου, αλλα μου έχει λείψει πολύ το σούσι. Μη με κράξετε εδώ συνηθίζεται πολύ να το τρώμε ειδικά το all you can eat. Πληρώνεις ενα πόσο και τρως οοοοσο θες. Εμείς δεν έχουμε ταβερνουλες και κουτουκακια και τη βγαζουμε αλλιώς τι να κάνουμε. Έχω πει του καλού μου ότι μόλις γεννήσω, πρώτη δεύτερη μέρα θα παραγγείλουμε σούσι! 

Εγώ θέλω να φάω πολύ ένα burger. Τώρα δεν τρώω γιατί θέλω να έχει και μαρούλι μέσα και ντομάτα και απ'ολα. Αυτά όμως δεν τα τρώω τώρα απ'εξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;πως είστε;;; Εγώ σήμερα μπήκα στις 36 εβδομάδες και επισήμως στον μήνα μου. Τη Δευτέρα έχω γιατρό και θα πάω για καρδιοτοκογραφο. Θα σας ενημερώσω για τα νέα!! Περιμένουμε τώρα και τα κορίτσια με το ντοπλερ που θα κάνουν νεακια. Και τις φίλες που είμαστε κοντά!!! 

Εγώ δεν σας κρύβω χθες μια τρομάρα την πήρα γτ με έπιασαν πόνοι για αρκετές ώρες. Και λέω πάει γενναμε. Αλλά ευτυχώς ξάπλωσα κοιμήθηκα και ηρέμησαν. Ελπίζω να κρατηθεί άλλες 2-3 εβδομάδες το μπεμπακι γιατί αν έρθει τώρα κλαφτα ούτε μάνα ούτε πεθερά ούτε κανέναν δεν έχω να μου κρατήσει τις μικρές...  Θα πάω με ταξί να γεννήσω για να μείνει ο σύζυγος μαζί τους. 

Εσείς;τα νέα σας;;;

Γειά σου Ειρήνη μου, μαζί έχουμε γιατρό την Δευτερα και γω τον 2ο καρδιοτοκογραφο!! Έχω και γω πόνους αυτή την εβδομάδα και όλο αυτό λέω μήπως γένναω!??? Χαχα γενικα είμαι στην τσίτα, σε ετοιμότητα. Την έχω βγάλει μόνο ξάπλα από την Κυριακή και έτσι θα συνεχίσω... Η μπέμπα δεν κάθεται σε μια μεριά και για ακόμη μια φορά δε μπορώ να ξεχωρίσω την συσπαση από το μωρό, όταν πονάω η κοιλιά μου είναι παραμορφωμενη όλο βουναλάκια οπότε πιστεύω ότι αυτή είναι που με πονάει τελικά!! Με την ζέστη δεν την παλεύω καθόλου όλη μέρα aircool η ανεμιστήρα έχω και μερικά βραδιά αρχίζω και πρξζομαι στα πόδια στα δάχτυλα!! Επίσης βρε κορίτσια κάτι  καινούργιο που ξεκίνησε προχθές είναι έντονος πόνος σε όλα τα δάχτυλα του χεριού μου κάθε πρωί όταν ξυπνάω, λες και τα πάτησα! Συνεχίζει καμία ώρα μέχρι να φάω πρωινό και μετά αρχίζει να περνάει μέσα στη μέρα το νιώθω ελάχιστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η User10993 είπε:

Κορίτσια μου πώς είστε με τόόόση ζέστη? Εγώ έχω παρατηρήσει τις τελευταίες ημέρες ότι πονάω στις κλειδώσεις των δακτύλων μου. Έχει τύχει σε κάποια απο εσάς? Είμαι 34η βδομάδα.. Σε σημείο που κάποιες φορές έχω και κράμπες στα δάκτυλα. Πώς το αντιμετωπίσατε? Έχω ραντεβού στην γιατρό την επόμενη βδομάδα για να της το αναφέρω..

Γειά σου κορίτσι μου!!! Μόλις αυτό έγραψα παραπάνω και γω με τα δάχτυλα των χεριών, ακριβώς το ίδιο νιώθω εδώ και λίγες μέρες ξαφνικά το πρωί που ξυπνάω.περιμένω την Δευτέρα το ραντεβού μου να το πω κ γω στον γιατρό! Τι λες να είναι? Εγώ ειμαι 36+3. Με την ζέστη άστα μην τα ρωτάς καθόλου δεν την παλεύω, ιδρώνω πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pepe90 είπε:

Χαίρεται και από εμένα! Χάθηκα λίγο, αλλά σας διάβαζα. Είχαμε κάποια θεματάκια αλλά όλα καλά πια. Εγώ ντόπλερ δεν κάνω, μου κάνει ο γυναικολόγος μου, αφού μου κοιτάει αρτηρίες και κάνει τις μετρήσεις δεν έχει νόημα. Παρόλα αυτά σήμερα πήγα και εγώ στον εμβρυολογο να με δει γιατί το κεφαλάκι έβγαινε αρκετά πιο μικρό αλλά τελικά όλα καλά. Γενικα το έμβρυο βγαίνει μια εβδομάδα μικροτερο, όπως και το πρώτο μου παιδί. Όποτε σήμερα που έκανα τον υπέρηχο είμαι 32+ 5 ημερών βγαίνει γύρω στα 1850 γρ. Απλά και αυτό θα βγει λίγο μικροτερο. Αλλά δεν υπάρχει εν τελεί κάτι παθολογικό. Τώρα ο τράχηλος μειώθηκε και πήγε 1,94-2 όποτε για δυο εβδομάδες θα είμαι αρκετά ξάπλα. Και όσον αφορά το ζάχαρο που είχα το έχω ρυθμίσει με διατροφή πολύ καλά, όποτε μου έδωσε το οκ η ενδοκρινολόγος να τρώω παραπάνω να βοηθήσω και το έμβρυο να πάρει βαρος γιατί μέχρι στιγμής και εγώ πήρα δυο κιλά και πρέπει να πάρω λίγα παραπάνω. 

Οντως σε χάσαμε!! Αφου είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία, πολλές γυναίκες κάνουν πιο μικρά μωρακια μια φίλη μου λόγω θρομβοφιλιας έκανε μικρό μωράκι, μικρό κεφαλάκι και λίγο στα κιλά του και τώρα είναι 3 χρόνων θηριακι και πανύψηλη!!! Τον τράχηλο σου ναι όντως να τον προσέξεις με ξάπλα και ξεκούραση και όλα καλά θα είναι!! Αχ με αυτό το σάκχαρο ακόμα παιδευόμαστε, ευτυχώς όμως γλιτώσαμε την ινσουλίνη και το ρύθμισαμε με διατροφη, πολύ σημαντικό!!ούτε εγώ έχω πάρει πολλά κιλά, τελευταία φορά μέχρι πριν 20μερες είχα πάρει 5 τώρα να μην έχω βάλει άλλο 1-2?είμαι 36+3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sonia12 είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε? Κι εγώ χάθηκα με τα τρεξίματα, τις δουλειές κτλ αλλα σας διαβαζα κι εγω! 

Εγω ειμαι τώρα 33+1 και νιώθω το μωράκι λες κι έχει κατέβει σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα. Την Τρίτη θα πάω στη μαια να δω τι θα μου πει. Εγω κανονικα δεν έχω άλλον υπέροχηχο απο δω και πέρα, ο, τι είναι με τα χέρια! 

Στις 3 Αυγούστου θα βγω σε άδεια αλλα ευτυχώς επειδή έχω δουλειά γραφείου αντέχω. 

Για πείτε βρε κορίτσια εσάς τι σας έχει λείψει να φατε και λαχτάρατε μετά τη γέννα? Εμενα μη με κράξετε του στυλ είχες και στο χωριό σου, αλλα μου έχει λείψει πολύ το σούσι. Μη με κράξετε εδώ συνηθίζεται πολύ να το τρώμε ειδικά το all you can eat. Πληρώνεις ενα πόσο και τρως οοοοσο θες. Εμείς δεν έχουμε ταβερνουλες και κουτουκακια και τη βγαζουμε αλλιώς τι να κάνουμε. Έχω πει του καλού μου ότι μόλις γεννήσω, πρώτη δεύτερη μέρα θα παραγγείλουμε σούσι! 

Γειά σου βρε κορίτσι!! Ίσως να έχει πάρει και θέση το μωράκι σου γιαυτό και κατέβηκε η κοιλιά! Με το καλό η άδεια σου και να ξεκουραστείς! Γιατί να σε κράξουμε καλέ? Αφού το έχεις μάθει και σου αρέσει λογικό είναι! Αχ εμένα γίνονται όργια στο μυαλό μου σε σχέση με το φαγητό, ότι λιγούρα δεν είχα στην αρχή τις έχω τώρα!! Έχω επιθυμησει σχεδόν τα πάντα αλλά πιο πολύ απολα ένα παγωτό μηχανής, μια καρμπονάρα κλασσική ιταλικη με αυγό-παρμεζανα και αυγά τηγανητά ματιά!!!!!!!! Ε μετά τα πάντα μπουγάτσα Ιωαννίνων, τυρόπιτες, πιτσοψωμο,πατατάκια μπάρμπεκιου, ζελεδακια Haribo και όλα τα παγωτά του κοσμου😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Ο εμβρυολογος που πήγες υποθέτω όμως ότι πέρα από την μέτρηση του κεφαλιού είδε και το μωρό έτσι?

Εντάξει αν  και το πρώτο σου παιδάκι ήταν λίγο πίσω στους υπερήχους τότε ίσως απλά να βγάζεις μικρά.μωρακια. 

Εγώ θέλω να φάω πολύ ένα burger. Τώρα δεν τρώω γιατί θέλω να έχει και μαρούλι μέσα και ντομάτα και απ'ολα. Αυτά όμως δεν τα τρώω τώρα απ'εξω. 

Ναι ναι κοίταξε τα πάντα! 
Αυτό το μπέργκερ θέλω να φάω και εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Οντως σε χάσαμε!! Αφου είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία, πολλές γυναίκες κάνουν πιο μικρά μωρακια μια φίλη μου λόγω θρομβοφιλιας έκανε μικρό μωράκι, μικρό κεφαλάκι και λίγο στα κιλά του και τώρα είναι 3 χρόνων θηριακι και πανύψηλη!!! Τον τράχηλο σου ναι όντως να τον προσέξεις με ξάπλα και ξεκούραση και όλα καλά θα είναι!! Αχ με αυτό το σάκχαρο ακόμα παιδευόμαστε, ευτυχώς όμως γλιτώσαμε την ινσουλίνη και το ρύθμισαμε με διατροφη, πολύ σημαντικό!!ούτε εγώ έχω πάρει πολλά κιλά, τελευταία φορά μέχρι πριν 20μερες είχα πάρει 5 τώρα να μην έχω βάλει άλλο 1-2?είμαι 36+3

Με αυτόν τον τράχηλο παιδεύομαι από την 21η εβδομάδα που κυμαίνονταν από 2-3 εκ. Όποτε αν και πριν δυο εβδομάδες ήταν 2,8 χθες τον βρήκαμε σχεδόν 2. Όποτε με έβαλε για δυο εβδομάδες ξάπλα μέχρι να τον ξαναδούμε! Τώρα όσον αφορά τη μπουγάτσα από τα Γιάννενα που είπες εννοείς το select? Μου τρέχουν τα σάλια και μόνο που το σκέφτομαι!!! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα!!Εχω να πω πως σας παρακολουθω απο οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος ομως λογο ψυχολογιας δεν ηθελα να παρω μερος στις συζητησεις σας εχω μαθει πολλα απο εσας και σας ευχαριστώ!ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα με υγιη μωρακια και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

Θα ηθελα τα φωτα σας διοτι βρισκομαι σε μια κρισιμη φαση που πρεπει να αλλαξω γυναικολογο..μενω αθηνα,νοτια προάστια,ειμαι στην 32+1 βδομαδα κυησηςκαι ο γυναικολόγος μου θα παει διακοπες και για 3 βδομαδες τον Αύγουστο 7-28/8 δεν θα με παρακολουθει γιατι θα κλεισει το ιατρειο του..εγω δεν αισθανομαι ασφαλης με το να μην με παρακολουθεί στον μηνα μου και να μην ειναι ευκαιρος ομως δεν εχω κυκλο γνωριμιων να μου συστησει καποιον αλλο γιατρο ..εαν έχετε την καλοσύνη και γνωριζετε εσεις καποιους να επικοινωνήσω θα ειμαι υποχρεη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η pepe90 είπε:

Με αυτόν τον τράχηλο παιδεύομαι από την 21η εβδομάδα που κυμαίνονταν από 2-3 εκ. Όποτε αν και πριν δυο εβδομάδες ήταν 2,8 χθες τον βρήκαμε σχεδόν 2. Όποτε με έβαλε για δυο εβδομάδες ξάπλα μέχρι να τον ξαναδούμε! Τώρα όσον αφορά τη μπουγάτσα από τα Γιάννενα που είπες εννοείς το select? Μου τρέχουν τα σάλια και μόνο που το σκέφτομαι!!! 🤪

Υπομονή τώρα με την ξάπλα και θα είσαι μια χαρά!!! Ναι ναι το select εννοώ!!! Τέλεια μπουγάτσα.. Με την πρώτη ευκαιρια θα είναι το πρώτο μας ταξίδι με τον άνδρα μου και την μπεμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Υπομονή τώρα με την ξάπλα και θα είσαι μια χαρά!!! Ναι ναι το select εννοώ!!! Τέλεια μπουγάτσα.. Με την πρώτη ευκαιρια θα είναι το πρώτο μας ταξίδι με τον άνδρα μου και την μπεμπα 

Εγώ είμαι από εκεί όποτε το γνωρίζω! 🤪 Μένω βέβαια στην Αθήνα αλλά κάθε φορά που πάω τη κάνω την επίσκεψη μου εκεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elena_1990 είπε:

Καλησπερα σε ολη την ομαδα!!Εχω να πω πως σας παρακολουθω απο οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος ομως λογο ψυχολογιας δεν ηθελα να παρω μερος στις συζητησεις σας εχω μαθει πολλα απο εσας και σας ευχαριστώ!ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα με υγιη μωρακια και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

Θα ηθελα τα φωτα σας διοτι βρισκομαι σε μια κρισιμη φαση που πρεπει να αλλαξω γυναικολογο..μενω αθηνα,νοτια προάστια,ειμαι στην 32+1 βδομαδα κυησηςκαι ο γυναικολόγος μου θα παει διακοπες και για 3 βδομαδες τον Αύγουστο 7-28/8 δεν θα με παρακολουθει γιατι θα κλεισει το ιατρειο του..εγω δεν αισθανομαι ασφαλης με το να μην με παρακολουθεί στον μηνα μου και να μην ειναι ευκαιρος ομως δεν εχω κυκλο γνωριμιων να μου συστησει καποιον αλλο γιατρο ..εαν έχετε την καλοσύνη και γνωριζετε εσεις καποιους να επικοινωνήσω θα ειμαι υποχρεη..

Γεια σου! Καλώς ήρθες!! Είμαστε στην ίδια εβδομάδα. :)

32 και 4 σήμερα εγώ!

δεν έχω ν σου προτείνω κάποιον καθώς δεν μένω Αθήνα αλλά εκείνος τι λέει? Δηλαδή είναι πολύ πιθανουαφου θα είσαι στον μήνα σου εκείνες τις ημέρες να γεννήσεις. Δεν έχει κάποιον άλλον να σε στείλει? Δεν πρέπει να ξέρεις τι θα κάνεις? Εμένα ας πούμε ο γιατρός μου εχει άλλον 'εφεδρικο' έτσι ώστε τις ημέρες που θα λείπει για διακοπές αν γίνει κάτι να με ξεγεννησει αυτός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κορίτσια μου ανοίξατε κι αλλο την όρεξη μ αυτά που μου λέτε! 

Κι εμενα με τις ζεστες πρήζονται τα πόδια, και τα δάχτυλα των ποδιών και γίνονται σα φρατζολακια γλυκά γλυκά σα μωρού! 

Της γειτόνισσας δε της πρήζονται τα χέρια και τα δάχτυλα των χεριών και δεν μπορεί να τα κουνήσει σχεδόν καθόλου! 

Απο κράμπες πώς τα πάτε? Εμένα με πιάνουν καθε νυχτα. Ο, τι και να κουνήσω στο πόδι με πιάνει κράμπα. Κουνάω δάχτυλο? Κραμπα. Κουνάω γάμπα? Κραμπα. Κι ολο σηκώνομαι μες στη νύχτα να μου φύγει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elena_1990 είπε:

Καλησπερα σε ολη την ομαδα!!Εχω να πω πως σας παρακολουθω απο οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος ομως λογο ψυχολογιας δεν ηθελα να παρω μερος στις συζητησεις σας εχω μαθει πολλα απο εσας και σας ευχαριστώ!ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα με υγιη μωρακια και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

Θα ηθελα τα φωτα σας διοτι βρισκομαι σε μια κρισιμη φαση που πρεπει να αλλαξω γυναικολογο..μενω αθηνα,νοτια προάστια,ειμαι στην 32+1 βδομαδα κυησηςκαι ο γυναικολόγος μου θα παει διακοπες και για 3 βδομαδες τον Αύγουστο 7-28/8 δεν θα με παρακολουθει γιατι θα κλεισει το ιατρειο του..εγω δεν αισθανομαι ασφαλης με το να μην με παρακολουθεί στον μηνα μου και να μην ειναι ευκαιρος ομως δεν εχω κυκλο γνωριμιων να μου συστησει καποιον αλλο γιατρο ..εαν έχετε την καλοσύνη και γνωριζετε εσεις καποιους να επικοινωνήσω θα ειμαι υποχρεη..

Καλημέρα κορίτσι μου και με το καλό!!! Έχω να σου προτείνω αυτούς τους 3 από Αθήνα που έχουν όλες οι νύφες μου αλλά και φίλες μου!!Ο ένας από αυτούς ο Δασκαλακης ξεγενναει στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Screenshot_20230714_091501_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20230714_091117_com.huawei.browser.jpg

Screenshot_20230714_090916_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sonia12 είπε:

Πωπω κορίτσια μου ανοίξατε κι αλλο την όρεξη μ αυτά που μου λέτε! 

Κι εμενα με τις ζεστες πρήζονται τα πόδια, και τα δάχτυλα των ποδιών και γίνονται σα φρατζολακια γλυκά γλυκά σα μωρού! 

Της γειτόνισσας δε της πρήζονται τα χέρια και τα δάχτυλα των χεριών και δεν μπορεί να τα κουνήσει σχεδόν καθόλου! 

Απο κράμπες πώς τα πάτε? Εμένα με πιάνουν καθε νυχτα. Ο, τι και να κουνήσω στο πόδι με πιάνει κράμπα. Κουνάω δάχτυλο? Κραμπα. Κουνάω γάμπα? Κραμπα. Κι ολο σηκώνομαι μες στη νύχτα να μου φύγει. 

Ναι σαν πασχαλινά κουλούρια είναι τα και μένα τα δάχτυλα μου 😂 από κράμπες μια από τα ίδια, με πιάνουν και μένα όχι κάθε βράδυ αλλά πολύ συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elena_1990 είπε:

Καλησπερα σε ολη την ομαδα!!Εχω να πω πως σας παρακολουθω απο οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος ομως λογο ψυχολογιας δεν ηθελα να παρω μερος στις συζητησεις σας εχω μαθει πολλα απο εσας και σας ευχαριστώ!ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα με υγιη μωρακια και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

Θα ηθελα τα φωτα σας διοτι βρισκομαι σε μια κρισιμη φαση που πρεπει να αλλαξω γυναικολογο..μενω αθηνα,νοτια προάστια,ειμαι στην 32+1 βδομαδα κυησηςκαι ο γυναικολόγος μου θα παει διακοπες και για 3 βδομαδες τον Αύγουστο 7-28/8 δεν θα με παρακολουθει γιατι θα κλεισει το ιατρειο του..εγω δεν αισθανομαι ασφαλης με το να μην με παρακολουθεί στον μηνα μου και να μην ειναι ευκαιρος ομως δεν εχω κυκλο γνωριμιων να μου συστησει καποιον αλλο γιατρο ..εαν έχετε την καλοσύνη και γνωριζετε εσεις καποιους να επικοινωνήσω θα ειμαι υποχρεη..

Είμαστε πολύ κοντά! Θα συμφωνήσω με τη @Watermelon. Δεν έχει να σου προτείνει κάποιον ο ίδιος; Να σε παραπέμψει κάπου; Δηλαδή αν κάποια γυναίκα γεννήσει εκείνες τις εβδομάδες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Γειά σου Ειρήνη μου, μαζί έχουμε γιατρό την Δευτερα και γω τον 2ο καρδιοτοκογραφο!! Έχω και γω πόνους αυτή την εβδομάδα και όλο αυτό λέω μήπως γένναω!??? Χαχα γενικα είμαι στην τσίτα, σε ετοιμότητα. Την έχω βγάλει μόνο ξάπλα από την Κυριακή και έτσι θα συνεχίσω... Η μπέμπα δεν κάθεται σε μια μεριά και για ακόμη μια φορά δε μπορώ να ξεχωρίσω την συσπαση από το μωρό, όταν πονάω η κοιλιά μου είναι παραμορφωμενη όλο βουναλάκια οπότε πιστεύω ότι αυτή είναι που με πονάει τελικά!! Με την ζέστη δεν την παλεύω καθόλου όλη μέρα aircool η ανεμιστήρα έχω και μερικά βραδιά αρχίζω και πρξζομαι στα πόδια στα δάχτυλα!! Επίσης βρε κορίτσια κάτι  καινούργιο που ξεκίνησε προχθές είναι έντονος πόνος σε όλα τα δάχτυλα του χεριού μου κάθε πρωί όταν ξυπνάω, λες και τα πάτησα! Συνεχίζει καμία ώρα μέχρι να φάω πρωινό και μετά αρχίζει να περνάει μέσα στη μέρα το νιώθω ελάχιστα 

Αχ κι εσύ πονάς;;;; Ρε συ τι είναι αυτό;δεν το είχα στις άλλες εγκυμοσύνες. Αφού να σκεφτείς χθες το πρωί πήρα τηλέφωνο την μάνα μου και έκλαιγα είχα πάθει κρίση πανικού, της λέω έλα από τώρα (δεν είναι Ελλάδα δουλεύει εξωτερικό) αλλά δεν μπορεί να πάρει άδεια νωρίτερα θα έρθει στις 5 του μήνα...... Πήρε και αυτή όλες τις γειτόνισσες, θείες κτλ κτλ και μου έσκασαν το απόγευμα εκατό επισκέψεις με ταψιά φαγητά, έτοιμες όλες να καθαρίσουν. Εκεί να δεις κλάματα που έκανα, έχω περάσει τρεις εγκυμοσύνες μόνη μου με τον άντρα μου να δουλεύει όλη μέρα χωρίς φίλες συγγενείς. Ένα φαγητό δεν μου έφερε ποτέ κανείς, είχα ράμματα από κάτω δεν μπορούσα να σταθώ και καθόμουν και σιδερωνα τα ρούχα του μωρού. Και μου φάνηκε απιστευτο όλο αυτό που έζησα χθες. Άλλαξα γνώμη για την ανθρωπότητα. Βέβαια ήλπιζα να μην φτάσω σε αυτή την κατάσταση για να πάρω μια βοήθεια, καθώς έχω δώσει σε όλους αυτούς ουκ ολίγες φορές (από φαγητό μέχρι να κρατήσω παιδιά) αλλά τουλάχιστον κινητοποιήθηκαν. 

Τα δάχτυλα εγώ τα νοιωθω μουδιασμενα πολλές φορές, και επίσης νοιωθω ότι χτυπάει η καρδιά μου στο λαιμό μου και στο κεφάλι μου έτσι στο άσχετο όπως κάθομαι.... Γενικά πολύ περίεργα συμπτώματα. Υπομονή βρε φιλενάδα λίγο μας έμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε? Κι εγώ χάθηκα με τα τρεξίματα, τις δουλειές κτλ αλλα σας διαβαζα κι εγω! 

Εγω ειμαι τώρα 33+1 και νιώθω το μωράκι λες κι έχει κατέβει σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα. Την Τρίτη θα πάω στη μαια να δω τι θα μου πει. Εγω κανονικα δεν έχω άλλον υπέροχηχο απο δω και πέρα, ο, τι είναι με τα χέρια! 

Στις 3 Αυγούστου θα βγω σε άδεια αλλα ευτυχώς επειδή έχω δουλειά γραφείου αντέχω. 

Για πείτε βρε κορίτσια εσάς τι σας έχει λείψει να φατε και λαχτάρατε μετά τη γέννα? Εμενα μη με κράξετε του στυλ είχες και στο χωριό σου, αλλα μου έχει λείψει πολύ το σούσι. Μη με κράξετε εδώ συνηθίζεται πολύ να το τρώμε ειδικά το all you can eat. Πληρώνεις ενα πόσο και τρως οοοοσο θες. Εμείς δεν έχουμε ταβερνουλες και κουτουκακια και τη βγαζουμε αλλιώς τι να κάνουμε. Έχω πει του καλού μου ότι μόλις γεννήσω, πρώτη δεύτερη μέρα θα παραγγείλουμε σούσι! 

Σόνια μου!!!! Καλημεραααα

Κι εμένα μου αρέσει το σούσι και έχω φάει 3-4 φορές από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Αλλά παίρνω ρολακια με λαχανικά η με γαρίδες που δεν είναι ωμές. Ούτε αυτό κάνει;;;;καλά τώρα είναι αργά είχα φάει στις αρχές της εγκυμοσύνης ο,τι έγινε έγινε 🤣🤣🤣🤣

Εσένα σου αρέσει πιο πολύ με το ωμό ψάρι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Αχ κι εσύ πονάς;;;; Ρε συ τι είναι αυτό;δεν το είχα στις άλλες εγκυμοσύνες. Αφού να σκεφτείς χθες το πρωί πήρα τηλέφωνο την μάνα μου και έκλαιγα είχα πάθει κρίση πανικού, της λέω έλα από τώρα (δεν είναι Ελλάδα δουλεύει εξωτερικό) αλλά δεν μπορεί να πάρει άδεια νωρίτερα θα έρθει στις 5 του μήνα...... Πήρε και αυτή όλες τις γειτόνισσες, θείες κτλ κτλ και μου έσκασαν το απόγευμα εκατό επισκέψεις με ταψιά φαγητά, έτοιμες όλες να καθαρίσουν. Εκεί να δεις κλάματα που έκανα, έχω περάσει τρεις εγκυμοσύνες μόνη μου με τον άντρα μου να δουλεύει όλη μέρα χωρίς φίλες συγγενείς. Ένα φαγητό δεν μου έφερε ποτέ κανείς, είχα ράμματα από κάτω δεν μπορούσα να σταθώ και καθόμουν και σιδερωνα τα ρούχα του μωρού. Και μου φάνηκε απιστευτο όλο αυτό που έζησα χθες. Άλλαξα γνώμη για την ανθρωπότητα. Βέβαια ήλπιζα να μην φτάσω σε αυτή την κατάσταση για να πάρω μια βοήθεια, καθώς έχω δώσει σε όλους αυτούς ουκ ολίγες φορές (από φαγητό μέχρι να κρατήσω παιδιά) αλλά τουλάχιστον κινητοποιήθηκαν. 

Τα δάχτυλα εγώ τα νοιωθω μουδιασμενα πολλές φορές, και επίσης νοιωθω ότι χτυπάει η καρδιά μου στο λαιμό μου και στο κεφάλι μου έτσι στο άσχετο όπως κάθομαι.... Γενικά πολύ περίεργα συμπτώματα. Υπομονή βρε φιλενάδα λίγο μας έμεινε!!!

Τέλειο!! Αυτό μάλιστα είναι βοήθεια,πιο πολύ χαίρομαι που χάρηκες εσύ, αντε να ρθει και η μανούλα σου με το καλο!!!! Και τα πονακια μες το πρόγραμμα είναι, στον μήνα μας μπήκαμε τι θα ήταν όλα ρόδινα?? 😂 ΥΠΟΜΟΝΗ τίποτα άλλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Γεια σου! Καλώς ήρθες!! Είμαστε στην ίδια εβδομάδα. :)

32 και 4 σήμερα εγώ!

δεν έχω ν σου προτείνω κάποιον καθώς δεν μένω Αθήνα αλλά εκείνος τι λέει? Δηλαδή είναι πολύ πιθανουαφου θα είσαι στον μήνα σου εκείνες τις ημέρες να γεννήσεις. Δεν έχει κάποιον άλλον να σε στείλει? Δεν πρέπει να ξέρεις τι θα κάνεις? Εμένα ας πούμε ο γιατρός μου εχει άλλον 'εφεδρικο' έτσι ώστε τις ημέρες που θα λείπει για διακοπές αν γίνει κάτι να με ξεγεννησει αυτός... 

Καλημερα @Watermelonκαλως σας βρηκα!!ναι ειμαστε στην ιδια βδομάδα 🥰🥰ευχομαι τα καλυτερα απο καρδιας!Μιλησα και τωρα μαζι του και μου ειπε (μετα απο πιεση) πως θα μπορεσει να με δει στο Ιασώ στα μεσα Αυγούστου για ενα doppler και υπέρηχο,πως εαν σπασουν τα νερα θα ερθει οπου κ να ειναι στο νοσοκομειο και μεχρι τοτε θα με αναλαβουν οι μαιες του και οτι γενικα δεν ειναι λογω διακοπων αλλα σε ολες τις εγκυμοσύνες χωρις προβληματα γενικα το πλανο του ειναι να μην πασπατευει πολυ τον τελευταίο μηνα..καπως με καλυψε..κλεισαμε για 31/07 ενα ραντεβου θα μου τα πει και πιο αναλυτικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και με το καλό!!! Έχω να σου προτείνω αυτούς τους 3 από Αθήνα που έχουν όλες οι νύφες μου αλλά και φίλες μου!!Ο ένας από αυτούς ο Δασκαλακης ξεγενναει στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Screenshot_20230714_091501_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20230714_091117_com.huawei.browser.jpg

Screenshot_20230714_090916_com.android.chrome.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ @Marika31🥰μιλησα με τον δικο μου προς το παρον και μαλλον με καλυψε αλλα θα τους εχω υπόψιν μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pepe90 είπε:

Είμαστε πολύ κοντά! Θα συμφωνήσω με τη @Watermelon. Δεν έχει να σου προτείνει κάποιον ο ίδιος; Να σε παραπέμψει κάπου; Δηλαδή αν κάποια γυναίκα γεννήσει εκείνες τις εβδομάδες; 

Καλημερα @pepe90Μιλησα και τωρα μαζι του οπως ειπα και στην @Watermelon και καπως με καλυψε..κλεισαμε για 31/07 ενα ραντεβου θα μου τα πει και πιο αναλυτικά..απλα γενικότερα λογω αγχωδους διαταραχης (κ μιας παλίνδρομης πριν 2 χρόνια) απο την μια η ψυχολογια μου με κανει αβουλη (μεινε σε αυτον τον γιατρο που ξέρεις που να πηγαινεις σε αλλον) γιατι ολα τα βλεπω βουνό,απο την αλλη σκεψεις και προβληματισμοι ειδικα με τις αυπνιες υπαρχουν μονιμα οποτε δεδομενου οτι σας παρακολουθω(creepy😅🤣💁🏻‍♀️) ενιωσα οικεία να παρω την γνωμη σας, ευχαριστώ παρα πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Σόνια μου!!!! Καλημεραααα

Κι εμένα μου αρέσει το σούσι και έχω φάει 3-4 φορές από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Αλλά παίρνω ρολακια με λαχανικά η με γαρίδες που δεν είναι ωμές. Ούτε αυτό κάνει;;;;καλά τώρα είναι αργά είχα φάει στις αρχές της εγκυμοσύνης ο,τι έγινε έγινε 🤣🤣🤣🤣

Εσένα σου αρέσει πιο πολύ με το ωμό ψάρι; 

Καλησπέρα Ειρηνακι μου. Γενικά τ αποφεύγω μωρέ, γιατι μπορεί να επιμολυνθει το λαχανικό αν το κόψουν με το ίδιο μαχαίρι που κόβουν και το ώμο ψαρι. 

Πάρα πολύ χάρηκα που σου ηρθε τόση βοήθεια! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!

κι εγώ χάθηκα αλλά Τετάρτη που ξεκίνησε η άδεια μου έπλυνα τα πάντα, απολύμανα κ ετοίμασα το δωμάτιο της κουκλίτσας μου ❤️ Έχει μείνει να απολυμανω καρότσι, αυγο κ το ριλαξ! Όλα τα αλλά είναι έτοιμα!
Απο Δευτέρα κάνω κ τη βαλίτσα μου κ έτοιμη!

 

Σε αλλά νέα Τετάρτη είχαμε γιατρό, τη ζύγισε σχεδόν δυο κιλά και μου έκανε κ το εμβόλιο του κοκκιτη. Σε ένα τέταρτο είχαμε φύγει, το μωράκι μας ήταν μια χαρουλα κ δεν είχαμε κάτι άλλο να δούμε.

Χθες κάναμε την ντοπλερ. Ο εμβρυολογος μας έβγαλε 2250 😂😂

Για την εβδομάδα έπρεπε να είναι από 1800 εωσ 2300. 

Εχω ένα μεγάλο μωρό κατά τα φαινόμενα κ μετά από ερώτηση μου είπε πως δεν έχει σχέση με τη διατροφή μου αλλά με το ποσό μεγάλα μωρα είμασταν εμείς. 4200 ο καλός μου, τι παιδί θα γεννήσω;; 😂😂

Μου είπε όμως πως κ ένα παιδί 4 κιλών είναι οκ να γεννηθεί εφόσον έχουμε την «προδιαθεση» από τους γονεις. Καναμε κ καρδιοτοκογραφημα, μέσα σε σχεδόν μισή ώρα, 40 λεπτά περίπου πάτησα 32 φορές το κουμπί.  Ο γιατρός μου σχολίασε πως έχω ένα πολύ ζωηρό παιδακι 🤣

Οποτε κι όλα τα αλλά βγήκαν τέλεια με τις πιέσεις κ τις μετρήσεις κ φύγαμε γρήγορα κ από εκει. Τράχηλο δεν μου μέτρησαν αλλά δεν είδα κ την εξέταση να σας πω την αλήθεια, πιθανόν κάπου να το έχει καταγράψει αλλά επαναπαύτηκα στα λόγια του γιατρού. 
Παρενεργειες από το εμβόλιο δεν έχω ευτυχώς, ούτε καν πόνεσε το χέρι, ούτε πυρετό, τίποτα. Μου είπαν μόνο να προσέχω τα γνωστά φαγητά των εμβολίων αν κ χθες μου έδωσαν παγωτο για να κουνηθεί το παιδί κ μου είπαν πως 24 ώρες αν έχουν περάσει, είναι οκ. 
Μου είπαν πως δεύτερη ντοπλερ δεν χρειάζεται σε μια κύηση σαν αυτή κ πήρα τα πάνω μου!! 
Γιατρό έχουμε ξανά 1/8!

 

Απο τα σχόλια που είδα κορίτσια κ εγώ έχω φουλ κατακράτηση παρόλο που το αλάτι το έχω μειώσει στο ελάχιστο. Τα χέρια μου είναι σαν λουκάνικα κ τα πόδια μου σαν φρατζολακια. Ευτυχώς ξαπλώνω λίγο το μεσημέρι κ κάπως στρώνει το πράγμα. 
 

Επισης @Watermelon να πεις στον καλό σου ότι ήρθε η ώρα να σου πάρει μια ψησταριά. Εκτός αν έχετε κήπο όποτε να στήσετε ένα μπάρμπεκιου, εγώ τις λιγούρες για μπέργκερ έτσι τις καταπολεμώ 😂 ο άντρας μου ψήνει μπιφτέκια από κιμά που αγοράζουμε εμείς κ ψήνουμε όσο θελουμε κ τα υπόλοιπα υλικά είναι πλυμένα από εμάς όποτε τρώμε υπεύθυνα! Μουχλιάζω το μαρούλι κ τις ντοματες στο ξύδι κ τρώω άφοβα. Τυράκι, κρεμμύδια συνταγή από Ακη για τέλειο καραμελωμα κι όλα μια χαρά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!

κι εγώ χάθηκα αλλά Τετάρτη που ξεκίνησε η άδεια μου έπλυνα τα πάντα, απολύμανα κ ετοίμασα το δωμάτιο της κουκλίτσας μου ❤️ Έχει μείνει να απολυμανω καρότσι, αυγο κ το ριλαξ! Όλα τα αλλά είναι έτοιμα!
Απο Δευτέρα κάνω κ τη βαλίτσα μου κ έτοιμη!

 

Σε αλλά νέα Τετάρτη είχαμε γιατρό, τη ζύγισε σχεδόν δυο κιλά και μου έκανε κ το εμβόλιο του κοκκιτη. Σε ένα τέταρτο είχαμε φύγει, το μωράκι μας ήταν μια χαρουλα κ δεν είχαμε κάτι άλλο να δούμε.

Χθες κάναμε την ντοπλερ. Ο εμβρυολογος μας έβγαλε 2250 😂😂

Για την εβδομάδα έπρεπε να είναι από 1800 εωσ 2300. 

Εχω ένα μεγάλο μωρό κατά τα φαινόμενα κ μετά από ερώτηση μου είπε πως δεν έχει σχέση με τη διατροφή μου αλλά με το ποσό μεγάλα μωρα είμασταν εμείς. 4200 ο καλός μου, τι παιδί θα γεννήσω;; 😂😂

Μου είπε όμως πως κ ένα παιδί 4 κιλών είναι οκ να γεννηθεί εφόσον έχουμε την «προδιαθεση» από τους γονεις. Καναμε κ καρδιοτοκογραφημα, μέσα σε σχεδόν μισή ώρα, 40 λεπτά περίπου πάτησα 32 φορές το κουμπί.  Ο γιατρός μου σχολίασε πως έχω ένα πολύ ζωηρό παιδακι 🤣

Οποτε κι όλα τα αλλά βγήκαν τέλεια με τις πιέσεις κ τις μετρήσεις κ φύγαμε γρήγορα κ από εκει. Τράχηλο δεν μου μέτρησαν αλλά δεν είδα κ την εξέταση να σας πω την αλήθεια, πιθανόν κάπου να το έχει καταγράψει αλλά επαναπαύτηκα στα λόγια του γιατρού. 
Παρενεργειες από το εμβόλιο δεν έχω ευτυχώς, ούτε καν πόνεσε το χέρι, ούτε πυρετό, τίποτα. Μου είπαν μόνο να προσέχω τα γνωστά φαγητά των εμβολίων αν κ χθες μου έδωσαν παγωτο για να κουνηθεί το παιδί κ μου είπαν πως 24 ώρες αν έχουν περάσει, είναι οκ. 
Μου είπαν πως δεύτερη ντοπλερ δεν χρειάζεται σε μια κύηση σαν αυτή κ πήρα τα πάνω μου!! 
Γιατρό έχουμε ξανά 1/8!

Επισης @Watermelon να πεις στον καλό σου ότι ήρθε η ώρα να σου πάρει μια ψησταριά. Εκτός αν έχετε κήπο όποτε να στήσετε ένα μπάρμπεκιου, εγώ τις λιγούρες για μπέργκερ έτσι τις καταπολεμώ 😂 ο άντρας μου ψήνει μπιφτέκια από κιμά που αγοράζουμε εμείς κ ψήνουμε όσο θελουμε κ τα υπόλοιπα υλικά είναι πλυμένα από εμάς όποτε τρώμε υπεύθυνα! Μουχλιάζω το μαρούλι κ τις ντοματες στο ξύδι κ τρώω άφοβα. Τυράκι, κρεμμύδια συνταγή από Ακη για τέλειο καραμελωμα κι όλα μια χαρά 

Μπραβοοο!!!! Τι ωραία και τα δικά σου νέα!!!! Η μπέμπα όντως θα βγει κοριτσαρος!!! :)

καρδιοτοκογραφημα έκανες δηλαδή στον εμβρυολογο? Το ζητήσατε 'η ήταν στο πακέτο? Εμάς δεν μας έκανε κάτι τέτοιο ο εμβρυολογος. Το παιδί είδε  πολύ καλά  και μέσα σε ένα μισάωρο είχαμε φύγει. Ούτε καν νηξη δεν μας έκανε και αναρωτιέμαι μήπως έπρεπε? Δηλαδή ακόμα και τον τράχηλο εγώ του είπα να τον μετρήσει. 

ο γυναικολόγος μου είπε ότι για καρδιοτογραφο θα πάω 36η εβδομάδα στο νοσοκομείο. 

Παρενέργειες εμβολίου ούτε εγώ είχα πέρα από λίγο πόνο στο χέρι. Όλα καλά :)

μήπως η μπέμπα έχει πάρει θέση? 

συσπάσεις έκανες?

έχουμε.μια ψησταριά μικρή αλλά με την ζέστη τώρα ούτε να την βλέπω δεν θέλω. Μάλλον θα τα πετάξω στον φούρνο τα μπιφτέκια και θα φτιάξω ένα μεγάλο burger να ησυχάσω. Αχαχαχα

εγώ καθαριότητα δωματίου μάλλον αύριο θα κάνω. Χθες και σήμερα παρέλαβα 2 δέματα με πράγματα οπότε από αύριο έχει καθαρισμό ντουλάπας, πλύσιμο και σίδερο. 

απολύμανση στο καρότσι πρέπει? 'η εσύ το κάνεις από επιλογή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mummy to beμου έτρεξαν τα σαλια!

Η αλήθεια πως κι εμείς, αγοράζουμε μπιφτέκια απο το χασάπη και τα ψηνουμε στο τηγάνι. Κοβουμε μαρουλια, κρεμμύδια, τομάτες, πικλες, κρεμμύδια ξηρά, ολες τις σως, μαγιονέζα, μπάρμπεκιου, κέτσαπ, μουστάρδα, πατατας στο airfryer, ψωμάκια για μπεργκερ στο φούρνο, μπυριτσα 0% και γίνεται χαμός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...