Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Με το καλό να το δεχτείς είμαι σίγουρη ότι θα γίνεις μια τέλεια μανούλα ❤️❤️ σου εύχομαι και πάλι ο,τι καλύτερο 

Μου είπε σήμερα 3400, αλλά είναι στο πολυυυυ περίπου είναι τόσο στριμωγμένα που δεν μπορούν να σου πουν και ακριβώς!! Πάω για φυσιολογικό πρώτα ο Θεός. Θα δείξει. Κι εμένα κάθε εβδομάδα μου λέει να πηγαίνω, αλλά την κολπική θα μου την κάνει προς το τέλος για να βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση....

λοιπόν εγώ μόλις κόλλησα γαστρεντερίτιδα εντωμεταξυ από τη μικρή.... Μην σας πω πως είμαι.... Ένα μάτσο χάλια 

Περαστικά κορίτσι μου!😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Με το καλό να το δεχτείς είμαι σίγουρη ότι θα γίνεις μια τέλεια μανούλα ❤️❤️ σου εύχομαι και πάλι ο,τι καλύτερο 

Μου είπε σήμερα 3400, αλλά είναι στο πολυυυυ περίπου είναι τόσο στριμωγμένα που δεν μπορούν να σου πουν και ακριβώς!! Πάω για φυσιολογικό πρώτα ο Θεός. Θα δείξει. Κι εμένα κάθε εβδομάδα μου λέει να πηγαίνω, αλλά την κολπική θα μου την κάνει προς το τέλος για να βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση....

λοιπόν εγώ μόλις κόλλησα γαστρεντερίτιδα εντωμεταξυ από τη μικρή.... Μην σας πω πως είμαι.... Ένα μάτσο χάλια 

Έλα ρε συ! Αυτό έλειπε τώρα... Περαστικά σου... Καλή ανάρρωση γρήγορα και όλα να πάνε κατ'ευχην 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΙΩΑΝΝΑ1972 Με το καλο κοριτσάρα μου!! Με το καλο να παρεις στην αγκαλια σου τον κουκλο σου ❤️ το θείο δώρο σου!! Πόσο χαίρομαι που σιγά σιγά ερχονται τα μωρά σε αυτη την παρέα!! Ξεφουρνιζουμε ζεστά ζεστά και μοσχομυριστά μωράκια!!!

@Eir_ma μου περαστικα σου αγαπη μου, ευχομαι να περασουν γρήγορα τα συμπτώματα αγαπουλα μου και να μην κανεις πυρετό γιατι η ατιμη η γαστρεντεριτιδα εχει πυρετό. 

@Marika31Κοριτσι μου ευτυχως που ησουν ψύχραιμη ❤️ Απο τη ζεστη και το φαγητό ήταν, ας προσέξουμε άλλες 2-3 μέρες... Δεν πειρα΄ζει, ότι έγινε έγινε! Θα περασει ο καυσωνας και θα ξαναβγουμε τις βολτουλες μας, αλλα μονο σε δροσερά μέρη και οχι βαρια φαγητά. Για λίγο πίτσα, για κανα παγωτάκι ναι. ;)

 

Σε άλλα νέα, κι εγω κουράζομαι αλλά καθέ πρωί κάνω δουλειές. Πολλές δουλειές για να κουράζομαι και να κοιμάμαι τη νύχτα! :D Επισης παρατηρώ πως αν ειναι ολη μέρα στο πόδι, τα πόδια μου δεν πρήζονται. Ξαπλώνω και λιγο στο κρεβάτι το μεσημέρι και τα πόδια μου ειναι σε καλύτερη μοίρα από όταν δουλευα και έμεναν κρεμασμένα ώρες. 

Αλλά δεν βγαινω δεν παω πουθενά. Σαββατο βγήκαμε για μια πίτσα κι εμείς, ήμουν όλη την ώρα με τη βεντάλια και δεν πάω πουθενα. Από Τετάρτη που θα αρχίσει να φευγει ο καυσωνας θα κυκλοφορήσω. Εως τότε σπίτι και air condition. Δεν παιρνω ανάσα... Σουπερ κτλ παω με τον αντρα μου κι αυτο γτ με αφηνει απέξω! :D Θάλασσα επίσης εχω μερες να παω γιατι πήγαμε Παρασκευηή και δεν μπορουσα να ανασάνω. Και πήγαμε 8 η ωρα το βραδυ... Αλλά ειχε τόση υγρασία και ζέστη που δεν την παλευα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!😔

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Έλα ρε συ! Αυτό έλειπε τώρα... Περαστικά σου... Καλή ανάρρωση γρήγορα και όλα να πάνε κατ'ευχην 🙏🏻

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

@ΙΩΑΝΝΑ1972 Με το καλο κοριτσάρα μου!! Με το καλο να παρεις στην αγκαλια σου τον κουκλο σου ❤️ το θείο δώρο σου!! Πόσο χαίρομαι που σιγά σιγά ερχονται τα μωρά σε αυτη την παρέα!! Ξεφουρνιζουμε ζεστά ζεστά και μοσχομυριστά μωράκια!!!

@Eir_ma μου περαστικα σου αγαπη μου, ευχομαι να περασουν γρήγορα τα συμπτώματα αγαπουλα μου και να μην κανεις πυρετό γιατι η ατιμη η γαστρεντεριτιδα εχει πυρετό. 

@Marika31Κοριτσι μου ευτυχως που ησουν ψύχραιμη ❤️ Απο τη ζεστη και το φαγητό ήταν, ας προσέξουμε άλλες 2-3 μέρες... Δεν πειρα΄ζει, ότι έγινε έγινε! Θα περασει ο καυσωνας και θα ξαναβγουμε τις βολτουλες μας, αλλα μονο σε δροσερά μέρη και οχι βαρια φαγητά. Για λίγο πίτσα, για κανα παγωτάκι ναι. ;)

 

Σε άλλα νέα, κι εγω κουράζομαι αλλά καθέ πρωί κάνω δουλειές. Πολλές δουλειές για να κουράζομαι και να κοιμάμαι τη νύχτα! :D Επισης παρατηρώ πως αν ειναι ολη μέρα στο πόδι, τα πόδια μου δεν πρήζονται. Ξαπλώνω και λιγο στο κρεβάτι το μεσημέρι και τα πόδια μου ειναι σε καλύτερη μοίρα από όταν δουλευα και έμεναν κρεμασμένα ώρες. 

Αλλά δεν βγαινω δεν παω πουθενά. Σαββατο βγήκαμε για μια πίτσα κι εμείς, ήμουν όλη την ώρα με τη βεντάλια και δεν πάω πουθενα. Από Τετάρτη που θα αρχίσει να φευγει ο καυσωνας θα κυκλοφορήσω. Εως τότε σπίτι και air condition. Δεν παιρνω ανάσα... Σουπερ κτλ παω με τον αντρα μου κι αυτο γτ με αφηνει απέξω! :D Θάλασσα επίσης εχω μερες να παω γιατι πήγαμε Παρασκευηή και δεν μπορουσα να ανασάνω. Και πήγαμε 8 η ωρα το βραδυ... Αλλά ειχε τόση υγρασία και ζέστη που δεν την παλευα. 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Φυσικά και έκανα και πυρετό δεν γλιτώνω αλλά το χειρότερο ήταν οι εμετοι με ξεκαναν..... Να είστε πάντα καλά και προσοχη με τα μικρά δίπλα σας μην την πάθετε σαν κι εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Φυσικά και έκανα και πυρετό δεν γλιτώνω αλλά το χειρότερο ήταν οι εμετοι με ξεκαναν..... Να είστε πάντα καλά και προσοχη με τα μικρά δίπλα σας μην την πάθετε σαν κι εμένα 

Περαστικά εύχομαι και σύντομα!!

Τρένο σε έχει πάει όμως ρε γαμωτο. Πάνε ακόμα σχολείο τα παιδιά?

Με τέτοια ζέστη και καύσωνα γιατί επιβιώνουν τα παλιό μικρόβια? 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Περαστικά εύχομαι και σύντομα!!

Τρένο σε έχει πάει όμως ρε γαμωτο. Πάνε ακόμα σχολείο τα παιδιά?

Με τέτοια ζέστη και καύσωνα γιατί επιβιώνουν τα παλιό μικρόβια? 😝

Η κολλητη μου που ειχε τη μικρη της παλι με ιωση την προηγουμενη εβδομαδα, οταν την ρωτησα το ιδιο μου ειπε πως ο παιδιατρος της της ειπε πως οι ιοι ειναι παντως καιρου δυστυχως. 

Και ειχε τη μικρη 2 μερες με πυρετό. Το σκεφτεσαι? Πυρετό με αυτη τη ζεστη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Η κολλητη μου που ειχε τη μικρη της παλι με ιωση την προηγουμενη εβδομαδα, οταν την ρωτησα το ιδιο μου ειπε πως ο παιδιατρος της της ειπε πως οι ιοι ειναι παντως καιρου δυστυχως. 

Και ειχε τη μικρη 2 μερες με πυρετό. Το σκεφτεσαι? Πυρετό με αυτη τη ζεστη.... 

Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, πραγματικά!!! Φαντάσου τι έχει να γίνει πάλι από Σεπτέμβρη 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2023 at 10:32 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Eirma ανυπομονώ να το κρατήσω στην αγκαλιά  μου και να του προσφέρω οτι καλύτερο έχω.Ξέρεις το μωράκι που περιμένω με έχει κάνει να αξιολογω αλλιώς τα θέματα , για να μπορώ να έχω μόνο θετικές σκέψεις και συναισθήματα ώστε να περναω θετικά 

συναισθήματα στο μωρό μου, για να γίνει χαρούμενος και θετικός άνθρωπος.Πόσο ζυγίζει το μωράκι σου , σου έχουν πει?Φαντάζομαι θα πας με φυσιολογικό τοκετό!Εμένα ήθελε να με βλέπει κάθε εβδομάδα μετά την 36 εβδομάδα.Ο κάθε γιατρός έχει το δικό του σκεπτικό.Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!☺️

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Να σας ζήσει! Μια ερώτηση, αφού το έθεσες για επαναλαμβανόμενες καισαρικές (υποθετικά)...Δεν είναι καθόλου επίφοβο για συνεχόμενες καισαρικές σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει ❤️. Να έχει πάντα υγεία και τύχη το παιδάκι σου!!!

Κι εγώ θεωρώ ότι ο φυσιολογικός είναι πιο εύκολος για την μετά ανάρρωση, αλλά ο,τι πει ο γιατρός, προέχει πάντα η υγεία του μωρού και της μαμάς!! Και όπως έχω γράψει και παλαιότερα με το που ακούσεις το κλαμα και το πάρεις αγκαλιά δεν θυμάσαι καν πως το γέννησες πόσο πονεσες τίποτα!!!

Αυτό με τους παλμούς πως το βρήκατε;με τον καρδιοτοκογραφο;

Και πάλι να σας ζήσει κορίτσι μου και εδώ θα είμαστε και αργότερα για απορίες σχετικά με τα μικρουλια μας!! Σαν τώρα μου φαίνεται που γράφαμε για τα θετικά τεστ, την αυχενική,πέρασε γρήγορα ο καιρός❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Να σας ζήσει! Να χαίρεστε το παιδάκι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Μπράβο!!! Πολλά συγχαρητήρια, να σας ζήσει!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση!

Ο τοκετός ξεκίνησε φυσιολογικά και αποφασίστηκε η καισαρική στην πορεία? Ένιωσες δηλαδη τους πρώτους πόνους η ο γιατρός αποφάσισε καισαρική εξαρχής?

Θα μπορούσες να περιγράψεις τον πόνο μετά? Είναι κάτι που αντέχεται με λίγη προσπάθεια ή νιώθεις αυτό που λέμε δεν μπορώ να πάρω ανάσα? Πονάς κυρίως όταν κουνιέσαι ή συνεχόμενα ?

Είμαι 50-50 στο να κάνω καισαρική, ο γιατρός ιδανικά θέλει απάντηση ως αύριο και έχω λίγο μπλοκάρει, καταλαβαίνετε.. είναι πολλά που πρέπει να συνεκτιμήσω και κάθε εμπειρία μου φαίνεται χ΄ρησιμη!

Σου εύχομαι κάθε ευτυχία και ανώδυνη λοχεία! Να σας ζήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Το πρώτο μωράκι της παρέας ήρθε !!!! Να είναι γερό κι ευτυχισμένο! Υγιές και ευλογημένο! Να σας ζήσει 💖💖💖καλή σου ανάρρωση ! Εύχομαι όλα να είναι γρήγορα περαστικά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Balak455αγαπημενη μας καλώς την δέχτηκες την κούκλα σου!!!

μπραβο κοριτσάκι μου που είχες μια τόσο όμορφη εμπειρία!!

να σου ζησει το μωράκι, να είναι γερή και ευτυχισμένη μια ολόκληρη ζωή, να γίνει ένας υπέροχος άνθρωπος που θα προσφέρει αγάπη σε όλους κ χαμόγελα κ ευτυχια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου!Ότι καλύτερο!! Μας δίνεις αισιοδοξία και κουράγιο. Να απολαύσεις τις στιγμές, νέα μανούλα!!💝🥰😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει!!! Γερή και καλότυχη να είναι πάντα στη ζωή της!!

Έλα και από βδομάδα θα έχουμε κι άλλες γέννες σωστά? :)

ο θηλασμός πώς πάει? Είναι εύκολος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει ❤️. Να έχει πάντα υγεία και τύχη το παιδάκι σου!!!

Κι εγώ θεωρώ ότι ο φυσιολογικός είναι πιο εύκολος για την μετά ανάρρωση, αλλά ο,τι πει ο γιατρός, προέχει πάντα η υγεία του μωρού και της μαμάς!! Και όπως έχω γράψει και παλαιότερα με το που ακούσεις το κλαμα και το πάρεις αγκαλιά δεν θυμάσαι καν πως το γέννησες πόσο πονεσες τίποτα!!!

Αυτό με τους παλμούς πως το βρήκατε;με τον καρδιοτοκογραφο;

Και πάλι να σας ζήσει κορίτσι μου και εδώ θα είμαστε και αργότερα για απορίες σχετικά με τα μικρουλια μας!! Σαν τώρα μου φαίνεται που γράφαμε για τα θετικά τεστ, την αυχενική,πέρασε γρήγορα ο καιρός❤️

Ναι. Καναμε 2 φορες κ ο γιατρος δεν ειδε καλα τα πραγματα. Ηταν πολυ ακανονιστοι. Κ χανονταν σε καποιες φασεις. Αυτο δειχνει λεει οτι το μωρο δεν "περναει καλα". Κατι το εμποδιζει. Θελαμε 1 με 2 βδομαδες να παρει ακομα αλλα δεν ηθελε να το ρισκαρουμε γτ φανταζεστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια! Εγω γεννησα! Με καισαρικη λογω του οτι η μικρη μας δεν ειχε καλους παλμους κ δεν ηθελε ο γιατρος να ρισκαρει. Φοβοταν για απροοπτο.... 

Τελος παντων ολα πηγαν τελεια κ την εχω εδω μικρουλα κ κουκλα.

Εγω ημουν καθετη στη καισαρική.  Θελω να πω σε ολες να ξερετε οτι δεν ειναι τπτ. Ολοι στο Ιασω ειναι εξυπηρετικοτατοι. Μου εξηγουσαν τη διαδικασια. Δεν πονεσα ΚΑΘΌΛΟΥ σε ολη τη διαρκεια. 

Ενταξει ποναει τωρα που πέρασαν τα παυσιπονα κλπ κ η επισκληριδιος αλλά θα κανω 2 3 μερες ακομα υπομονη. Παιδακι εβγαλα! Μεσα σε 15 λεπτά το ειχαν βγαλει! Παιδια τι να σας πω? Δεν υπαρχει η στιγμη που ακους το κλαμα. Δεν πονας μην φοβασαι. Ειναι μια πανευκολη διαδικασια τελικα. 

Οσα παιδια θελετε κανω με καισαρικη!  Δεν εχω εμπειρια φυσιολογικού αφου δεν τα καταφέραμε  και ναι δεν παυει να ειναι χειρουργειο αλλα ο λογος που το λεω ειναι γτ το μονο κακο ειναι οτι μετά πονας.  Ενταξει φανταζομαι κ με φυσιολογικο 1 μερα θα πονας. 

Ολα τελεια. Εμεις ημασταν 37κ5 φαντασου.. κ ολα πηγαν πολυ καλα. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να σας ζήσει και κάθε ευτυχία στη ζωή της η μπέμπα σας! ❤️

Στις 37+5 μου το πήραν και εμένα με καισαρική, για τους ίδιους σχεδόν λόγους! Δεν άρεσαν τα τελευταία καρδιοτοκογραφήματά μου και επιπλέον λόγω του διαβήτη κύησης, θεώρησαν ασφαλές να γεννήσω νωρίτερα.

Ωστόσο δε θα χαρακτήριζα εύκολη την δική μου εμπειρία καισαρικής, ειδικά τον πόνο που τράβηξε το κορμί μου (κοιλιά και στήθος) για τις 10 επόμενες ημέρες μετά τον τοκετό. 

Και τώρα, 23 μέρες μετά, και ακόμα έχω πονάκια στην περιοχή της κοιλιάς και σε συνδυασμό με την αυπνία και την κούραση που έχει η φροντίδα ενός νεογέννητου, κάνει την ανάρρωση πιο αργή ή δύσκολη. Στα θετικά είναι ότι όλα εξομαλύνονται με τον καιρό..

Θα συμφωνήσω με αυτό που έγραψες, ότι παιδί βγάλαμε, δε γίνεται να μην υπάρχει πόνος, μα ευτυχω΄ς με τον καιρό αυτός ο πόνος απαλύνει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Aria1985 είπε:

Μπράβο!!! Πολλά συγχαρητήρια, να σας ζήσει!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση!

Ο τοκετός ξεκίνησε φυσιολογικά και αποφασίστηκε η καισαρική στην πορεία? Ένιωσες δηλαδη τους πρώτους πόνους η ο γιατρός αποφάσισε καισαρική εξαρχής?

Θα μπορούσες να περιγράψεις τον πόνο μετά? Είναι κάτι που αντέχεται με λίγη προσπάθεια ή νιώθεις αυτό που λέμε δεν μπορώ να πάρω ανάσα? Πονάς κυρίως όταν κουνιέσαι ή συνεχόμενα ?

Είμαι 50-50 στο να κάνω καισαρική, ο γιατρός ιδανικά θέλει απάντηση ως αύριο και έχω λίγο μπλοκάρει, καταλαβαίνετε.. είναι πολλά που πρέπει να συνεκτιμήσω και κάθε εμπειρία μου φαίνεται χ΄ρησιμη!

Σου εύχομαι κάθε ευτυχία και ανώδυνη λοχεία! Να σας ζήσει!!

Οχι δεν ξεκινησαμε φυσιολογικά.  Ήρθαμε για νεο καρδιοτοκογραφημα κ επιτοπου ο γιατρος το αποφασισε..  κοιτα η καισαρικη σαν επεμβαση δεν ποναει καθολου. Δεν νιώθεις τπτ. Μετα απο περιπου 10 ωρες αρχιζεις να νιώθεις λιγους πονους αλλα σε εχουν με παυσιπονα. Ειναι δυσκολη η μετακινηση την 1η μερα αλλα υποφερτο σε εμενα τουλαχιστον. Ειναι αναλογα στην κοπελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

@Balak455αγαπημενη μας καλώς την δέχτηκες την κούκλα σου!!!

μπραβο κοριτσάκι μου που είχες μια τόσο όμορφη εμπειρία!!

να σου ζησει το μωράκι, να είναι γερή και ευτυχισμένη μια ολόκληρη ζωή, να γίνει ένας υπέροχος άνθρωπος που θα προσφέρει αγάπη σε όλους κ χαμόγελα κ ευτυχια !!

Αγαπημενη μου φιλη!! @Mummy2be 🩷🩷 σε ευχαριστω πολυ !! Κ εσυ ολα να πανε κατ ευχην!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Να σου ζήσει!!! Γερή και καλότυχη να είναι πάντα στη ζωή της!!

Έλα και από βδομάδα θα έχουμε κι άλλες γέννες σωστά? :)

ο θηλασμός πώς πάει? Είναι εύκολος?

Εμενα δεν επιανε τις θηλες μου. Χρησιμοποιώ ψευτοθηλες. Τα παμε καλα νομιζω!! Τωρα το παρακολουθώ.  Κοριτσια κ να μην θηλασει για μεγαλο διάστημα δεν πειραζει.  Το παιδι να τρεφεται πρεπει.  Προσπαθουμε κ οπως βγει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να σας ζήσει και κάθε ευτυχία στη ζωή της η μπέμπα σας! ❤️

Στις 37+5 μου το πήραν και εμένα με καισαρική, για τους ίδιους σχεδόν λόγους! Δεν άρεσαν τα τελευταία καρδιοτοκογραφήματά μου και επιπλέον λόγω του διαβήτη κύησης, θεώρησαν ασφαλές να γεννήσω νωρίτερα.

Ωστόσο δε θα χαρακτήριζα εύκολη την δική μου εμπειρία καισαρικής, ειδικά τον πόνο που τράβηξε το κορμί μου (κοιλιά και στήθος) για τις 10 επόμενες ημέρες μετά τον τοκετό. 

Και τώρα, 23 μέρες μετά, και ακόμα έχω πονάκια στην περιοχή της κοιλιάς και σε συνδυασμό με την αυπνία και την κούραση που έχει η φροντίδα ενός νεογέννητου, κάνει την ανάρρωση πιο αργή ή δύσκολη. Στα θετικά είναι ότι όλα εξομαλύνονται με τον καιρό..

Θα συμφωνήσω με αυτό που έγραψες, ότι παιδί βγάλαμε, δε γίνεται να μην υπάρχει πόνος, μα ευτυχω΄ς με τον καιρό αυτός ο πόνος απαλύνει.

 

Ναι σίγουρα καθε κοπέλα το βιώνει διαφορετικά.  Εγω ημουν πολυ κατα της καισαρικης απλα επειδη φοβομουν κ λογο της αναρρωσης μετα. Δεν ξερω. Εμενα εδω μου εχουν πει εξ αρχής να προσπαθω οσο μπορω να περπαταω κ να πινω πολυ νερο.  Φανταζομαι θα το ειπαν κ εσενα. Παντως σιγουρα καθε μερα ειναι κ καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!! Και γω γενησσα Δευτέρα βράδυ ❤️ @Balak455να μας ζήσουν οι ψυχουλες μας, να είναι πάντα ευλογημένα και υγιη!! Εγώ μπήκα κανονικά Δευτέρα πρωί 7:30, κατά τις 9 κόψανε το ραμμα(αφήστε καλύτερα την ταλαιπωρία και τον πόνο παρότι κάναμε δέκα λεπτά, με το διαστολεα μπαίνει χωρίς αναισθησία και ένα ψαλίδι η νυστέρι) μετά γύρω στις 11 βάλαμε τεχνητούς πονους γιατί κοβωντας το ραμμα έκανα μόνο 2 διαστολή και όχι μεγαλύτερη όσο περιμέναμε!! Μια ώρα μετά ξεκίνησαν οι πόνοι σιγά σιγά και όλα κυλούσαν ομαλά, έκανα τις ασκήσεις μου στο τραμπολινο, περπατούσα και έπαιρνα τις αναπνοές μου μετά από αρκετή ώρα με ξαναελεγχουν και είχα πάει μόνο 3 διαστολή, συνεχίζουμε τα ίδια αλλά μάταια έμεινα στο 3 να μην σας τα πολυλογώ, δεν εξελισσόταν ο τοκετός, δεν με έπιανε καλά η ωκυτοκινη, μετα από 18 ώρες λοιπόν προσπαθειών  και μεγάλη ταλαιπωρία αποφασίσαμε ότι πρέπει να μπω για καισαρικη καθώς θα ήταν ιατρικά λαθος αν συνέχιζαμε! 12 το βράδυ είχαν βγάλει την μπέμπα, πολυ γρήγορη διαδικασία, εγώ έκανα ολική αναισθησία οπότε κοιμόμουν δεν θυμάμαι πολλά, ούτε κλάμα άκουσα. Μου έφεραν την μπέμπα την επόμενη μέρα. Τώρα είμαστε στο στάδιο θηλασμου, τα πάμε αρκετά καλά, έχω ταχεία ανάρρωση αλλά υπάρχουν κι άλλα θέματα οπότε δυσκολεύομαι και δυσκολεύτηκα πάρα πολύ!! Η εμπειρία μου και οι πόνοι ήταν φρικτόι ειδικά το πρώτο 24ωρο αλλά δεν το λέω για να απογοητεύσω καμία απλώς εγώ εξουθενωθηκα εξαρχής με τις 18 ώρες πριν, θεωρώ δεν έχει καμία σχέση όταν πας με προγραμματισμένη καισαρική!! Σας εύχομαι ολόψυχα όσες παίρνετε σειρά σιγά σιγά να έχετε έναν εύκολο τοκετό και όλα να σας πάνε όπως τα ονειρεύεστε, καμία να μην περάσει ότι πέρασα!! Ότι θέλετε μπορείτε να με ρωτήσετε, τα έγραψα πολύ γρήγορα όλα γιατί σήμερα με έχει ξεζουμησει η μπουμπουλα μου 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!! Και γω γενησσα Δευτέρα βράδυ ❤️ @Balak455να μας ζήσουν οι ψυχουλες μας, να είναι πάντα ευλογημένα και υγιη!! Εγώ μπήκα κανονικά Δευτέρα πρωί 7:30, κατά τις 9 κόψανε το ραμμα(αφήστε καλύτερα την ταλαιπωρία και τον πόνο παρότι κάναμε δέκα λεπτά, με το διαστολεα μπαίνει χωρίς αναισθησία και ένα ψαλίδι η νυστέρι) μετά γύρω στις 11 βάλαμε τεχνητούς πονους γιατί κοβωντας το ραμμα έκανα μόνο 2 διαστολή και όχι μεγαλύτερη όσο περιμέναμε!! Μια ώρα μετά ξεκίνησαν οι πόνοι σιγά σιγά και όλα κυλούσαν ομαλά, έκανα τις ασκήσεις μου στο τραμπολινο, περπατούσα και έπαιρνα τις αναπνοές μου μετά από αρκετή ώρα με ξαναελεγχουν και είχα πάει μόνο 3 διαστολή, συνεχίζουμε τα ίδια αλλά μάταια έμεινα στο 3 να μην σας τα πολυλογώ, δεν εξελισσόταν ο τοκετός, δεν με έπιανε καλά η ωκυτοκινη, μετα από 18 ώρες λοιπόν προσπαθειών  και μεγάλη ταλαιπωρία αποφασίσαμε ότι πρέπει να μπω για καισαρικη καθώς θα ήταν ιατρικά λαθος αν συνέχιζαμε! 12 το βράδυ είχαν βγάλει την μπέμπα, πολυ γρήγορη διαδικασία, εγώ έκανα ολική αναισθησία οπότε κοιμόμουν δεν θυμάμαι πολλά, ούτε κλάμα άκουσα. Μου έφεραν την μπέμπα την επόμενη μέρα. Τώρα είμαστε στο στάδιο θηλασμου, τα πάμε αρκετά καλά, έχω ταχεία ανάρρωση αλλά υπάρχουν κι άλλα θέματα οπότε δυσκολεύομαι και δυσκολεύτηκα πάρα πολύ!! Η εμπειρία μου και οι πόνοι ήταν φρικτόι ειδικά το πρώτο 24ωρο αλλά δεν το λέω για να απογοητεύσω καμία απλώς εγώ εξουθενωθηκα εξαρχής με τις 18 ώρες πριν, θεωρώ δεν έχει καμία σχέση όταν πας με προγραμματισμένη καισαρική!! Σας εύχομαι ολόψυχα όσες παίρνετε σειρά σιγά σιγά να έχετε έναν εύκολο τοκετό και όλα να σας πάνε όπως τα ονειρεύεστε, καμία να μην περάσει ότι πέρασα!! Ότι θέλετε μπορείτε να με ρωτήσετε, τα έγραψα πολύ γρήγορα όλα γιατί σήμερα με έχει ξεζουμησει η μπουμπουλα μου 😍❤️

Μαρίκα μου να σου ζήσει η μπέμπα σου!Να είσαι και εσύ καλά κορίτσι μου να συνέλθεις γρήγορα!Να ξεχάσεις όλη την κούραση !Ανυπομονώ και εγώ να μπω την Δευτέρα γιατί νιώθω οτι το μωράκι μου είναι πλέον έτοιμο να βγει !!Υπομονή κορίτσι μου, ολα θα πάνε τέλεια....Αχ συγκινήθηκα , τώρα που γεννάει μια μια...κοπελιά!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!! Και γω γενησσα Δευτέρα βράδυ ❤️ @Balak455να μας ζήσουν οι ψυχουλες μας, να είναι πάντα ευλογημένα και υγιη!! Εγώ μπήκα κανονικά Δευτέρα πρωί 7:30, κατά τις 9 κόψανε το ραμμα(αφήστε καλύτερα την ταλαιπωρία και τον πόνο παρότι κάναμε δέκα λεπτά, με το διαστολεα μπαίνει χωρίς αναισθησία και ένα ψαλίδι η νυστέρι) μετά γύρω στις 11 βάλαμε τεχνητούς πονους γιατί κοβωντας το ραμμα έκανα μόνο 2 διαστολή και όχι μεγαλύτερη όσο περιμέναμε!! Μια ώρα μετά ξεκίνησαν οι πόνοι σιγά σιγά και όλα κυλούσαν ομαλά, έκανα τις ασκήσεις μου στο τραμπολινο, περπατούσα και έπαιρνα τις αναπνοές μου μετά από αρκετή ώρα με ξαναελεγχουν και είχα πάει μόνο 3 διαστολή, συνεχίζουμε τα ίδια αλλά μάταια έμεινα στο 3 να μην σας τα πολυλογώ, δεν εξελισσόταν ο τοκετός, δεν με έπιανε καλά η ωκυτοκινη, μετα από 18 ώρες λοιπόν προσπαθειών  και μεγάλη ταλαιπωρία αποφασίσαμε ότι πρέπει να μπω για καισαρικη καθώς θα ήταν ιατρικά λαθος αν συνέχιζαμε! 12 το βράδυ είχαν βγάλει την μπέμπα, πολυ γρήγορη διαδικασία, εγώ έκανα ολική αναισθησία οπότε κοιμόμουν δεν θυμάμαι πολλά, ούτε κλάμα άκουσα. Μου έφεραν την μπέμπα την επόμενη μέρα. Τώρα είμαστε στο στάδιο θηλασμου, τα πάμε αρκετά καλά, έχω ταχεία ανάρρωση αλλά υπάρχουν κι άλλα θέματα οπότε δυσκολεύομαι και δυσκολεύτηκα πάρα πολύ!! Η εμπειρία μου και οι πόνοι ήταν φρικτόι ειδικά το πρώτο 24ωρο αλλά δεν το λέω για να απογοητεύσω καμία απλώς εγώ εξουθενωθηκα εξαρχής με τις 18 ώρες πριν, θεωρώ δεν έχει καμία σχέση όταν πας με προγραμματισμένη καισαρική!! Σας εύχομαι ολόψυχα όσες παίρνετε σειρά σιγά σιγά να έχετε έναν εύκολο τοκετό και όλα να σας πάνε όπως τα ονειρεύεστε, καμία να μην περάσει ότι πέρασα!! Ότι θέλετε μπορείτε να με ρωτήσετε, τα έγραψα πολύ γρήγορα όλα γιατί σήμερα με έχει ξεζουμησει η μπουμπουλα μου 😍❤️

Να σου ζησειυη μπεμπουλα!!!! Γερή και καλότυχη να είναι!!!! ❣️ Επιτέλους κράτησες το ουράνιο τόξο σου , σωστά? 💖💖

Πράγματι ταλαιπωρία ακούγεται τόσες ώρες! Ήθελα να σε ρωτήσω, ο γιατρός σου έκανες κολπική εξέταση για να βοηθήσει την κατάσταση και να εξελιχθεί ο τοκετός? Επισκληριδιο δεν σου έκαναν για να μην πονάς? Βέβαια αν σου είχαν κάνει θα ήσουν ξάπλα στο κρεβάτι γιατί δεν μπορείς να ελέγξεις τα πόδια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...