Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

 

Κορίτσι μου πως πας?

Εύχομαι να γέννησες (!) ή να γεννάς από στιγμή σε στιγμή και με έναν πόνοοοοοο!!! ❤️❤️❤️ 

Όταν τα καταφέρεις, να μας περιγράψεις την εμπειρία σου και φυσικά το πως σου φέρθηκαν στο Ολύμπιον, μιας κ εγώ για εκεί προορίζομαι όπως είχα γράψει ξανά!

Έμαθα από τη μαία μου ότι δεν κάνουν rooming στο μωρό, δλδ το ταίζουν αν χρειαστεί μπιμπερό σε άλλη αίθουσα (θηλαστήριο το είπε νομίζω) και επίσης του κάνουν το 1ο του μπανάκι σε επίσης άλλη αίθουσα, χωρίς την παρουσία των γονέων.

Πραγματικά θα ήθελα να είμαι παρούσα στο 1ο μπανάκι του μωρού μου. Όπως επίσης και στα πρώτα του ταίσματα αν δε κατεβάσω γάλα κ απορώ γιατί το κάνουν αυτό 🤷‍♀️🤷‍♀️

Τέλος, προσωπικά επιθυμώ καισαρική από την αρχή για τους δικούς μου λόγους και όπως φαίνεται ο μικρούλης μου έρχεται μεν με το κεφάλι κάτω, αλλά ανάποδα, και επίσης λόγω ινσουλίνης η γιατρός με θέλει σε ελεγχόμενο περιβάλλον. Θα δούμε λοιπόν...!

Σε 3+ εβδομάδες αναμένεται ο δικός μου τοκετός. Δηλαδή από τις 28/6 έως τις 10/7 περίπου. Μου φαίνεται σουρεάλ και απίστευτο! Δε το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!!! ❤️❤️❤️ 

Ο ενθουσιασμός ξεπερνάει το άγχος του τοκετού, αλλά ελπίζω να κρατήσω αυτό το ηθικό μέχρι τα λεπτά πριν μπω στην κλινική!

Εσύ πως αισθάνεσαι @peacock? Το εχεις συνειδητοποιήσει ότι πλησιάζουμε και οι δύο τόσο πολύ τον τοκετό?  😯😯Νομίζω θα είμαστε με διαφορά 1 εβδομάδας!

Τη βαλίτσα σου την έχεις έτοιμη εν τω μεταξύ?

Εγώ ναι, αλλά νομίζω φορτώθηκα πάρα πολλά πράγματα.. είναι που δε μας δίνουν κ τπτ στα ιδιωτικά μαιευτήρια της Πάτρας 🤷‍♀️🤔

Εμένα το άγχος ξεπερνάει τον ενθουσιασμό νομίζω 😂 σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν ήρεμη και τώρα με λούζει κρύος ιδρώτας 😂  ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει.... 7 χρόνια πάλευα να φτάσω εδώ που έφτασα και πολλές φορές σκέφτομαι μήπως είναι όνειρο και δε το ζω αυτό... 

Ο γυναικολόγος μου είπε να υπολογίσω 01-05/07 τοκετό αν πάμε προγραμματισμένα με καισαρική (που μάλλον εκεί με βλέπω). Άντε κανονισου κι εσύ να πάμε κοντά κοντά 😂 

Σήμερα έκανα τη πρώτη δόση ένεσης κορτιζόνης, η ενδοκρινολογος μου αύξησε για τρεις μέρες την ινσουλίνη γιατί η κορτιζόνη θα ανεβάσει το ζαχαρο.... Αύριο δε ξέρω με τι τιμή νηστείας θα ξυπνήσω... 🫣🫣🫣🫣 

Τη βαλίτσα τώρα την ετοιμάζω, τα χαρτιά εισαγωγής τα έχω έτοιμα, κάτι μικρόπράγματα μου λείπουν πχ κοχύλια για το στήθος κτλ που θα πάω το Σάββατο να τα αγοράσω. 

Έχω πολύ καλή φίλη στη Πάτρα και ξέρω για το Ολύμπιον, δυστυχώς αν και ιδιωτικό οι παροχές του είναι φτωχές, δε πειράζει, θα πάρεις τα δικά σου πράγματα και ούτε γάτα ούτε ζημιά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Με το καλό! Η ώρα η καλή! ❤️ ❤️ 

Α έχεις δοκιμασμένο γιατρό λοιπόν οπότε μια χαρά σε βρίσκω!  ☺️ 

Ευχαριστώ πολύ!!❤️🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕλπίδαΚρ @Ersi85 η ώρα η καλή και στις 2 σας κορίτσια! @Ersi85 εσύ θα κάνεις τον γάμο πριν τη γέννα ή μετά?

Εγώ είμαι 34+3 σήμερα. Έχω να δω το μπεμπέ από το doppler και η γιατρός μου ήταν πολύ χαλαρή όταν την ρώτησα πότε θα με δει μου είπε αν θέλω πάω αυτή την εβδομάδα ή την επόμενη 😅 Οπότε δεν έχω αποφασίσει ακόμα πότε θα ξαναπάω 😋 Η κοιλιά μου έχει γίνει ένα μεγάλο καρπούζι και τη μικρή τη νιώθω συνέχεια οπότε δεν ανησυχώ για την ανάπτυξή της.

Για παιδίατρο εγώ λέω να χρησιμοποιήσω έναν που έχει και μια ξαδέρφη μου για τα παιδιά της και είναι πολύ ευχαριστημένη, αλλά μετά σκέφτομαι μήπως βρω κάποιον από την ιδιωτική ασφάλεια που έχουμε με τον άντρα μου ώστε να γλιτώνουμε κάποια λεφτά από κει. Θα δούμε όμως. Προς το παρόν θα ξεκινήσουμε με της ξαδέρφης. Μάλλον θα τον πάρω ένα τηλ τον Ιούλιο, να ξέρει ότι θα μας έχει 😋 Δεν ξέρω αν αυτός κάνει ραντεβού πριν το παιδί.

Αχ είστε όλες πολύ κοντά και ζηλεύω 😅 Μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες! Εγώ είμαι σε φάση που πλένω την προίκα του μωρού τώρα 😋 Δεν τα έχω πάρει και όλα γιατί περιμένω κάποια δώρα που μου έχουν πει. Γενικά έχω πάρει λίγα σχετικά πράγματα γιατί είμαι της λογικής ότι αν χρειαστώ κάτι θα το πάρω μετά. Δεν θέλω να ξοδευτώ σε πράγματα που δεν θα χρησιμοποιηθούν τελικά και αυτό με αγχώνει και λίγο 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εμένα το άγχος ξεπερνάει τον ενθουσιασμό νομίζω 😂 σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν ήρεμη και τώρα με λούζει κρύος ιδρώτας 😂  ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει.... 7 χρόνια πάλευα να φτάσω εδώ που έφτασα και πολλές φορές σκέφτομαι μήπως είναι όνειρο και δε το ζω αυτό... 

Ο γυναικολόγος μου είπε να υπολογίσω 01-05/07 τοκετό αν πάμε προγραμματισμένα με καισαρική (που μάλλον εκεί με βλέπω). Άντε κανονισου κι εσύ να πάμε κοντά κοντά 😂 

Σήμερα έκανα τη πρώτη δόση ένεσης κορτιζόνης, η ενδοκρινολογος μου αύξησε για τρεις μέρες την ινσουλίνη γιατί η κορτιζόνη θα ανεβάσει το ζαχαρο.... Αύριο δε ξέρω με τι τιμή νηστείας θα ξυπνήσω... 🫣🫣🫣🫣 

Τη βαλίτσα τώρα την ετοιμάζω, τα χαρτιά εισαγωγής τα έχω έτοιμα, κάτι μικρόπράγματα μου λείπουν πχ κοχύλια για το στήθος κτλ που θα πάω το Σάββατο να τα αγοράσω. 

Έχω πολύ καλή φίλη στη Πάτρα και ξέρω για το Ολύμπιον, δυστυχώς αν και ιδιωτικό οι παροχές του είναι φτωχές, δε πειράζει, θα πάρεις τα δικά σου πράγματα και ούτε γάτα ούτε ζημιά. 

 

Εκεί μέσα με βλέπω κ εγώ! 1-7 Ιουλίου... Μαζί πάμε κορίτσι μου, να δω ποια θα μπει πρώτη-πρώτη :) Το λέω κ αγχώνομαι τώρα κ γω.... Καισαρική εγώ ως τώρα, δεν έχει αλλάξει αυτό. Την επόμενη Πέμπτη έχω κ ραντεβού με τη γιατρό να κλείσουμε ημερομηνία τοκετού (!!!) και να συζητήσουμε τελευταίες λεπτομέρειες.

Κορτιζόνη θα κάνω λογικά, αλλά δε γνωρίζω ακόμα το πότε.

Είναι απαραίτητο όμως για τα πνευμόνια των μωρακίων μας :) 

Στο μεταξύ 7 Ιουλίου είναι και η ορκωμοσία του μεταπτυχιακού μου.. ε, θα τη χάσω λογικά, αλλά πραγματικά ήθελα να παωωω, κανω σα μικρο παιδι τωρα αλλα παλεψα πολυ για το συγκεκριμενο μαστερ κ δεν ηταν κ ευκολο.. ασε που ειχα δεθει κ με τους συμφοιτητες μου κ θα ημασταν ολοι μαζι μια μεγαλη παρεα!

Μου φαινεται τοσο σουρεάλ που σε 15-20, άντε 25 μέρες, πάμε για τοκετό 👶. Κ εγώ ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει καν, αλλά δεν είμαι η μόνη βλέπω peacock μου...!

Σκέφτομαι πως θα τελειώσουμε κ με τις ριμαδοινσουλίνες οσονουπω.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ersi85 είπε:

Εκεί μέσα με βλέπω κ εγώ! 1-7 Ιουλίου... Μαζί πάμε κορίτσι μου, να δω ποια θα μπει πρώτη-πρώτη :) Το λέω κ αγχώνομαι τώρα κ γω.... Καισαρική εγώ ως τώρα, δεν έχει αλλάξει αυτό. Την επόμενη Πέμπτη έχω κ ραντεβού με τη γιατρό να κλείσουμε ημερομηνία τοκετού (!!!) και να συζητήσουμε τελευταίες λεπτομέρειες.

Κορτιζόνη θα κάνω λογικά, αλλά δε γνωρίζω ακόμα το πότε.

Είναι απαραίτητο όμως για τα πνευμόνια των μωρακίων μας :) 

Στο μεταξύ 7 Ιουλίου είναι και η ορκωμοσία του μεταπτυχιακού μου.. ε, θα τη χάσω λογικά, αλλά πραγματικά ήθελα να παωωω, κανω σα μικρο παιδι τωρα αλλα παλεψα πολυ για το συγκεκριμενο μαστερ κ δεν ηταν κ ευκολο.. ασε που ειχα δεθει κ με τους συμφοιτητες μου κ θα ημασταν ολοι μαζι μια μεγαλη παρεα!

Μου φαινεται τοσο σουρεάλ που σε 15-20, άντε 25 μέρες, πάμε για τοκετό 👶. Κ εγώ ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει καν, αλλά δεν είμαι η μόνη βλέπω peacock μου...!

Σκέφτομαι πως θα τελειώσουμε κ με τις ριμαδοινσουλίνες οσονουπω.

 

 

 

 

Επίσης δε θα προλάβουν να μας πιάσουν κ οι μεγάλες ζέστες!

Πολύ σημαντικό. Κανονικά πότε είχες ΠΗΤ? 19/07 είχα εγώ.

Θα σαραντίσουμε σκέφτομαι και μετά θα πάμε κ βόλτα 15αυγουστο.

Τα λεω ολα αυτα για να μας παρηγορησω που πλησιαζει η μεγαλη ωρα (!) και δη, η καισαρικη. 

Ολυμπιον τπτ δε παρεχουν, για αυτο ετοιμασα τα δικα μου από τον 7ο.

Είσαι κ εσυ ετοιμη βλεπω! Λιγο παιδεμα τα δικαιολογητικα, αλλα εχω συνηθισει τη γραφειοκρατια της χωρας μας πια 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@ΕλπίδαΚρ @Ersi85 η ώρα η καλή και στις 2 σας κορίτσια! @Ersi85 εσύ θα κάνεις τον γάμο πριν τη γέννα ή μετά?

Εγώ είμαι 34+3 σήμερα. Έχω να δω το μπεμπέ από το doppler και η γιατρός μου ήταν πολύ χαλαρή όταν την ρώτησα πότε θα με δει μου είπε αν θέλω πάω αυτή την εβδομάδα ή την επόμενη 😅 Οπότε δεν έχω αποφασίσει ακόμα πότε θα ξαναπάω 😋 Η κοιλιά μου έχει γίνει ένα μεγάλο καρπούζι και τη μικρή τη νιώθω συνέχεια οπότε δεν ανησυχώ για την ανάπτυξή της.

Για παιδίατρο εγώ λέω να χρησιμοποιήσω έναν που έχει και μια ξαδέρφη μου για τα παιδιά της και είναι πολύ ευχαριστημένη, αλλά μετά σκέφτομαι μήπως βρω κάποιον από την ιδιωτική ασφάλεια που έχουμε με τον άντρα μου ώστε να γλιτώνουμε κάποια λεφτά από κει. Θα δούμε όμως. Προς το παρόν θα ξεκινήσουμε με της ξαδέρφης. Μάλλον θα τον πάρω ένα τηλ τον Ιούλιο, να ξέρει ότι θα μας έχει 😋 Δεν ξέρω αν αυτός κάνει ραντεβού πριν το παιδί.

Αχ είστε όλες πολύ κοντά και ζηλεύω 😅 Μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες! Εγώ είμαι σε φάση που πλένω την προίκα του μωρού τώρα 😋 Δεν τα έχω πάρει και όλα γιατί περιμένω κάποια δώρα που μου έχουν πει. Γενικά έχω πάρει λίγα σχετικά πράγματα γιατί είμαι της λογικής ότι αν χρειαστώ κάτι θα το πάρω μετά. Δεν θέλω να ξοδευτώ σε πράγματα που δεν θα χρησιμοποιηθούν τελικά και αυτό με αγχώνει και λίγο 😅 

@Eliza Kats μου υπομονή με το καρπουζακι για κοιλίτσα! Όλες έτσι είμαστε! Η πλάκα είναι όταν προσπαθώ να αλλάξω πλευρό στο κρεβάτι.... Με δυσκολία 🤣 εσύ είσαι οκ όταν αλλάζεις πλευρό; 

Εφόσον έχεις δοκιμασμένο γιατρό στα υπ' όψιν σου για αρχή τουλάχιστον είναι μια χαρά! ☺️ Μετά βλέπετε αν θα τον κρατήσετε ή όχι. 

Ζηλεύεις που είμαστε κοντά; 🫣 Ανταλλάζουμε θέσεις; 🤣 Εγώ όσο πλησιάζει τόσο πιο πολύ άγχος... 

Κουράγιο με τα πλυσίματα της προίκας κτλ καλά έκανες και δε πήρες πολλά πράγματα! Εμείς ήμασταν τυχεροί γιατί μας έδωσαν κάποια πράγματα και επίσης οι φίλοι μας και η οικογένεια μας έκαναν παααααρα πολλά δώρα! 

Αύριο έρχεται η κούνια μας 🎉🎊🍾 και το δωμάτιο του μικρού μου ολοκληρώνεται! Το κοιτάζω και κλαίω από ευτυχία... 💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Εκεί μέσα με βλέπω κ εγώ! 1-7 Ιουλίου... Μαζί πάμε κορίτσι μου, να δω ποια θα μπει πρώτη-πρώτη :) Το λέω κ αγχώνομαι τώρα κ γω.... Καισαρική εγώ ως τώρα, δεν έχει αλλάξει αυτό. Την επόμενη Πέμπτη έχω κ ραντεβού με τη γιατρό να κλείσουμε ημερομηνία τοκετού (!!!) και να συζητήσουμε τελευταίες λεπτομέρειες.

Κορτιζόνη θα κάνω λογικά, αλλά δε γνωρίζω ακόμα το πότε.

Είναι απαραίτητο όμως για τα πνευμόνια των μωρακίων μας :) 

Στο μεταξύ 7 Ιουλίου είναι και η ορκωμοσία του μεταπτυχιακού μου.. ε, θα τη χάσω λογικά, αλλά πραγματικά ήθελα να παωωω, κανω σα μικρο παιδι τωρα αλλα παλεψα πολυ για το συγκεκριμενο μαστερ κ δεν ηταν κ ευκολο.. ασε που ειχα δεθει κ με τους συμφοιτητες μου κ θα ημασταν ολοι μαζι μια μεγαλη παρεα!

Μου φαινεται τοσο σουρεάλ που σε 15-20, άντε 25 μέρες, πάμε για τοκετό 👶. Κ εγώ ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει καν, αλλά δεν είμαι η μόνη βλέπω peacock μου...!

Σκέφτομαι πως θα τελειώσουμε κ με τις ριμαδοινσουλίνες οσονουπω.

@Ersi85 εμείς έχουμε ραντεβού αύριο, πλέον θέλει να με βλέπει κάθε εβδομάδα. Να δω τι θα μας πει... Είμαι περίεργη... 

Κρίμα που θα χάσεις την ορκομωσία, το καταλαβαίνω πόσο πολύ θα σε θλίβει... Να σκέφτεσαι όμως ότι έρχεται ο μεγάλος έρωτας... 😍😉😍

Σουρεαλ δε λες τίποτα.... Δε θέλω να σε ταράξω αλλά οι 25 μέρες που λες είναι στη σφαίρα της φαντασίας 😂.. 20 μέρες το πολύ... 😨😰 αχ Παναγία μου! Το γράφω και λιποθυμω 😂

Να τελειώσουν οι ινσουλίνες επιτέλους ναι! Αλλά και πάλι για κάποιο διάστημα θα πρέπει να προσέχουμε πολύ τι τρώμε... Και μετά σε τρεις μήνες περίπου θα έχουμε επανάληψη καμπύλης σακχάρου 

Πητ έχω 12/07, στην ουσία μια εβδομάδα διαφορά έχουμε! 

Κι εγώ έχω έτοιμα τα χαρτιά του μαιευτηρίου, δεν είναι πολλά. Ληξιαρχική πράξη γάμου ζήτησαν, τα ΑΜΚΑ μας, λογαριασμό τραπέζης μου, ταυτότητες. Το Ολύμπιον θέλει κι άλλα χαρτιά; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Α! Κορίτσια!!! 

Δε σας είπα! 36 ακριβώς σήμερα!!! 🍾🎊🎉 Μπήκα στον 9ο!!! 💙☺️ Με το καλό όλες μας! 

Συγχαρητήρια κοριτσάρα! "Και ως εδώ που έφτασες, μεγάλος άθλος" ! θυμήθηκα τον στίχο του Καβάφη.

Έτσι ακριβώς αισθάνομαι κ εγώ σήμερα, που μπήκα στην 35 εβδομάδα!!! 

Έχουμε μια βδομαδούλα διαφορά :) 

Αλλά εσύ που μπήκες στον 9ο, είναι μεγάλο, πολύ μεγάλο milestone! 🌺🌺

Γιόρτασέ το! ❤️ 

 

Οσο το σκεφτομαι τελικα δε με πειραζει ιδιαιτερα που θα χασω την ορκωμοσια μου.

Το παιδακι μου ειναι η απολυτη προτεραιοτητα.

Εσυ σκεφτεσαι καθολου πως θα ειναι το μωρο σου στο προσωπακι? σε ποιον θα μοιαζει κλπ?

Εχω κατι στιγμιοτυπα απο τη Β αυχενικη κ εχω μια μικρη ιδεα σε ποιον θα μοιαζει, αλλα πραγματικα ειναι συγκλονιστικο που θα γνωρισουμε σε λιγες μερες τον μικρο εκεινο ανθρωπο που δημιουργηθηκε μεσα μας ❤️

Ειναι το πιο ομορφο συναισθημα, δεν περιγραφεται....

Σημερα ηρθε το στρωμα της κουνιας του κ το χαζευω. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

@Ersi85 εμείς έχουμε ραντεβού αύριο, πλέον θέλει να με βλέπει κάθε εβδομάδα. Να δω τι θα μας πει... Είμαι περίεργη... 

Κρίμα που θα χάσεις την ορκομωσία, το καταλαβαίνω πόσο πολύ θα σε θλίβει... Να σκέφτεσαι όμως ότι έρχεται ο μεγάλος έρωτας... 😍😉😍

Σουρεαλ δε λες τίποτα.... Δε θέλω να σε ταράξω αλλά οι 25 μέρες που λες είναι στη σφαίρα της φαντασίας 😂.. 20 μέρες το πολύ... 😨😰 αχ Παναγία μου! Το γράφω και λιποθυμω 😂

Να τελειώσουν οι ινσουλίνες επιτέλους ναι! Αλλά και πάλι για κάποιο διάστημα θα πρέπει να προσέχουμε πολύ τι τρώμε... Και μετά σε τρεις μήνες περίπου θα έχουμε επανάληψη καμπύλης σακχάρου 

Πητ έχω 12/07, στην ουσία μια εβδομάδα διαφορά έχουμε! 

Κι εγώ έχω έτοιμα τα χαρτιά του μαιευτηρίου, δεν είναι πολλά. Ληξιαρχική πράξη γάμου ζήτησαν, τα ΑΜΚΑ μας, λογαριασμό τραπέζης μου, ταυτότητες. Το Ολύμπιον θέλει κι άλλα χαρτιά; 

 

 

Τα ίδια χαρτιά και σε μένα ζητούν!

  • Ληξιαρχικη πραξη γαμου
  • Βεβαιωση οικογενειακης καταστασης
  • ταυτοτητες
  • βεβαιωση αμκα
  • βεβαιωση αφμ
  • φωτοτυπια λογαριασμου τραπεζης

Ναι ναι, το ξερω πως στο 3μηνο θα επαναλαβουμε την καμπυλη σακχαρου... τι ωραια.... 🤔🤷‍♀️

Και ο ενδοκρινολογος μου επισημανε να χασω στο πρωτο 2μηνο-3μηνο τα κιλα (εχω παρει συνολικα 9, αλλά περιπου τα 6 ειναι νομιζω μωρο-αιμα-πλακουντας-μητρα), ωστε να εκμηδενισω την πιθανοτητα να κανω διαβητη τυπου 2. Στο εχουν πει κ εσενα αυτο? Αν κ εσυ δεν εχεις παρει καθολου κιλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Τα ίδια χαρτιά και σε μένα ζητούν!

  • Ληξιαρχικη πραξη γαμου
  • Βεβαιωση οικογενειακης καταστασης
  • ταυτοτητες
  • βεβαιωση αμκα
  • βεβαιωση αφμ
  • φωτοτυπια λογαριασμου τραπεζης

Ναι ναι, το ξερω πως στο 3μηνο θα επαναλαβουμε την καμπυλη σακχαρου... τι ωραια.... 🤔🤷‍♀️

Και ο ενδοκρινολογος μου επισημανε να χασω στο πρωτο 2μηνο-3μηνο τα κιλα (εχω παρει συνολικα 9, αλλά περιπου τα 6 ειναι νομιζω μωρο-αιμα-πλακουντας-μητρα), ωστε να εκμηδενισω την πιθανοτητα να κανω διαβητη τυπου 2. Στο εχουν πει κ εσενα αυτο? Αν κ εσυ δεν εχεις παρει καθολου κιλα!

 

Η ενδοκρινολογος μου είπε ότι και κιλά να μην έχεις πάρει πολλά αν είναι να σου κάτσει.... Θα σου κάτσει ο διαβήτης... Μια ιδέα δίνει να ρυθμίζεται με την ινσουλίνη στην εγκυμοσύνη, υπάρχουν κοπέλες που κάνουν 24ωρη ινσουλίνη σαν εμάς και παράλληλα χτυπάνε και ινσουλίνες πριν τα γεύματα γιατί δε ρυθμίζεται διαφορετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάρα! "Και ως εδώ που έφτασες, μεγάλος άθλος" ! θυμήθηκα τον στίχο του Καβάφη.

Έτσι ακριβώς αισθάνομαι κ εγώ σήμερα, που μπήκα στην 35 εβδομάδα!!! 

Έχουμε μια βδομαδούλα διαφορά :) 

Αλλά εσύ που μπήκες στον 9ο, είναι μεγάλο, πολύ μεγάλο milestone! 🌺🌺

Γιόρτασέ το! ❤️ 

 

Οσο το σκεφτομαι τελικα δε με πειραζει ιδιαιτερα που θα χασω την ορκωμοσια μου.

Το παιδακι μου ειναι η απολυτη προτεραιοτητα.

Εσυ σκεφτεσαι καθολου πως θα ειναι το μωρο σου στο προσωπακι? σε ποιον θα μοιαζει κλπ?

Εχω κατι στιγμιοτυπα απο τη Β αυχενικη κ εχω μια μικρη ιδεα σε ποιον θα μοιαζει, αλλα πραγματικα ειναι συγκλονιστικο που θα γνωρισουμε σε λιγες μερες τον μικρο εκεινο ανθρωπο που δημιουργηθηκε μεσα μας ❤️

Ειναι το πιο ομορφο συναισθημα, δεν περιγραφεται....

Σημερα ηρθε το στρωμα της κουνιας του κ το χαζευω. 

35η εβδομάδα είσαι μια ανάσα από τον 9ο 🎊🎉🎊🎉🎊🎉🍾🍾🍾🍾🍾☺️

Φυσικά και είναι προτεραιότητα το ζουζουνι σου! ❤️❤️❤️❤️

Στη β επιπέδου έχω δύο φωτό ξεκάθαρες με όλο του το προσωπάκι... Όποιος το έχει δειεει ότι μοιάζει στον άντρα μου! Αλλά ξέρεις κάτι; Τόσα χρόνια έλεγα ότι θέλω έναν γιο και να μοιάζει στον μπαμπά του ❤️

Άσε όσο σκέφτομαι ότι πλησιάζει η στιγμή να τον δω , να τον πάρω αγκαλιά αρχίζω τα κλαμματα από ευτυχία και εννοείται μετά αγχωνομαι 🤣

Με το καλό να έρθει το ζουζουνι να ξαπλώσει στο στρώμα του ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

35η εβδομάδα είσαι μια ανάσα από τον 9ο 🎊🎉🎊🎉🎊🎉🍾🍾🍾🍾🍾☺️

Φυσικά και είναι προτεραιότητα το ζουζουνι σου! ❤️❤️❤️❤️

Στη β επιπέδου έχω δύο φωτό ξεκάθαρες με όλο του το προσωπάκι... Όποιος το έχει δειεει ότι μοιάζει στον άντρα μου! Αλλά ξέρεις κάτι; Τόσα χρόνια έλεγα ότι θέλω έναν γιο και να μοιάζει στον μπαμπά του ❤️

Άσε όσο σκέφτομαι ότι πλησιάζει η στιγμή να τον δω , να τον πάρω αγκαλιά αρχίζω τα κλαμματα από ευτυχία και εννοείται μετά αγχωνομαι 🤣

Με το καλό να έρθει το ζουζουνι να ξαπλώσει στο στρώμα του ☺️

Αδερφή ψυχή είσαι, δεν εξηγείται αλλιώς..

Τα ίδια έλεγα κ εγώ. Έναν γιο να κάνω κ να μοιάζει στον μπαμπά του~

Στην οικογένειά μου είμαστε όλες κορίτσια💃💃💃💃

Από τη Β επιπέδου έχω κ γω κανα 2-3 φώτο, που στη μία φαίνεται το προσωπάκι πιο καθαρά αλλά δε βγάλαμε άκρη σε ποιον από τους δύο μας μοιάζει.. θα λυθούν οι απορίες σύντομα!

Ας βγει υγιές. Τπτ άλλο.

Όσο για τον διαβήτη, εύχομαι ολόψυχα να μη τον παντρευτούμε.

Αν και σήμερα έγινα 38 ετών, θα ήθελα να κάνω - αν αξιωθώ - κ ένα 2ο μωράκι στα επόμενα 1-2 έτη.

Δε μπορώ να φανταστώ πως θα είναι με κανονικότατο διαβήτη όλο αυτό.. 

Μια γνωστή μου με διαβήτη τύπου 1 έκανε πρόπερσι ένα υγιέστατο κοριτσάκι. Όλα γίνονται, απλά θα είναι ακόμα πιο μεγάλο το challenge.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η peacock είπε:

35η εβδομάδα είσαι μια ανάσα από τον 9ο 🎊🎉🎊🎉🎊🎉🍾🍾🍾🍾🍾☺️

Φυσικά και είναι προτεραιότητα το ζουζουνι σου! ❤️❤️❤️❤️

Στη β επιπέδου έχω δύο φωτό ξεκάθαρες με όλο του το προσωπάκι... Όποιος το έχει δειεει ότι μοιάζει στον άντρα μου! Αλλά ξέρεις κάτι; Τόσα χρόνια έλεγα ότι θέλω έναν γιο και να μοιάζει στον μπαμπά του ❤️

Άσε όσο σκέφτομαι ότι πλησιάζει η στιγμή να τον δω , να τον πάρω αγκαλιά αρχίζω τα κλαμματα από ευτυχία και εννοείται μετά αγχωνομαι 🤣

Με το καλό να έρθει το ζουζουνι να ξαπλώσει στο στρώμα του ☺️

Τι αγχώνεσαι peacock μου, μπήκες 36η! ❤️ Η μαία μου σήμερα μου είπε ότι στην εβδομάδα 36 και 1 ημέρας αν γεννήσουμε, δε θεωρείται καν πρόωρο το μωρό. Είναι τελειόμηνο, αφού μπήκες στον 9ο.

Το μωράκι σου είναι πανέτοιμο, κοίτα να ετοιμαστείς κ εσύ η μανούλα του κ με πάθος να το φέρεις στον κόσμο!

Τι ωραία που τα λέω κ από την α΄΄λλη με πιάνει μια αγωνία άλλο πράμα για την ώρα εκείνη χεχχεχε

Προφανώς τα λέω για να τα ακούσω, αλλά αν το καλοσκεφτείς, δεν έχει κανένα νόημα το άγχος για τον τοκετό.

Εγώ κοιτάω το στρώμα του για να πα΄ρω δύναμη κ λέω να, τι βλακείες σκέφτομαι, πρέπει να γεννήσω με γενναιότητα κ να έρθει το παιδί στην κούνια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2023 at 7:03 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σου Ιωάννα! Τώρα είδα το μήνυμα σου. Μάλλον είσαι νέο μέλος και δεν δημοσιεύονται αμέσως! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! Θα σε βάλω και στο πινακακι. 

Πες μας λίγα πράγματα για σένα; Πρώτο μωράκι; Ξέρεις φύλο;

Καλημέρα σχεδόν ένα μήνα μετά!! 😅

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Πρώτο μωράκι, κοριτσάκι! Ανυπομονώ να έρθει το μπουμπουκάκι μας, αλλά έχω και άγχος ταυτόχρονα γιατί έπεται μετακόμιση όταν θα είμαι στις 38 εβδομάδες και μπορεί να πέσουν όλα μαζί! 
Με το καλό να υποδεχτούμε τα μικρά μας θαύματα!! 

Είδα ότι έχουμε και κοντινές ΠΗΤ! Εγώ βέβαια είμαι Αθήνα μεριά.... 

Να σας ρωτήσω για το θέμα του ύπνου τώρα που αυξάνονται οι ζέστες, έχετε καταλήξει πού θα βάζετε το μωράκι σας (καλαθούνα, λίκνο, στην κούνια με ή χωρίς φωλιά κτλ); Διαφορετικό στρωματάκι και αερισμό έχει το καθένα και προβληματίζομαι. Πρώτη φορά μανούλα και είμαστε από τις λίγες περιπτώσεις που στο άμεσο περιβάλλον δεν έχουμε συνομίληκους με μωράκια, οπότε αγχώνομαι παραπάνω!

Επίσης τα κουνουπάκια πώς θα τα αντιμετωπίσετε; Σίτες παντού;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα 

μπήκα να σας διαβάσω λίγο στα φευγαλέα μιας και προσπαθω  να κοιμηθώ και να σας ενημερώσω οτι ξημερωνοντας  στις 8 μπαίνω για να γεννήσω με καισαρική. 
 

Οταν μπορέσω θα μπω να σας ενημερώσω και να μοιραστώ την εμπειρία μου και φυσικά να διαβάσω τα νέα σας ❤️

Σας φιλώ 🥰💋

Με το καλό να γνωρίσετε το νέο μέλος της οικογένειάς σας!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Καλή αρχή στο επόμενο στάδιο της μητρότητας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα 

μπήκα να σας διαβάσω λίγο στα φευγαλέα μιας και προσπαθω  να κοιμηθώ και να σας ενημερώσω οτι ξημερωνοντας  στις 8 μπαίνω για να γεννήσω με καισαρική. 
 

Οταν μπορέσω θα μπω να σας ενημερώσω και να μοιραστώ την εμπειρία μου και φυσικά να διαβάσω τα νέα σας ❤️

Σας φιλώ 🥰💋

@vou.95 μου συγχαρητήριααααα!!!!! 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

Γέννησες καλά κορίτσι μου?

Πως είσαι τώρα?

Λογικά έχουν περάσει μερικές ωρούλες από τον τοκετό σου!!!!

Εύχομαι από την ψυχή μου να είσαι γερή, δυνατή και να απολαμβάνεις ένα υγιέστατο μωράκι δίπλα σου!!!!!!

❤️❤️❤️ 

Είσαι η 1η της ομαδούλας που άνοιξε τον χορό!!!!

Εννοείται πως ελπίζω στο μαιευτήριό μας να σε πρόσεξαν όπως έπρεπε!!

Όταν νιώσεις έτοιμη, μοιράσου μαζί μας ο,τι θες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα 

μπήκα να σας διαβάσω λίγο στα φευγαλέα μιας και προσπαθω  να κοιμηθώ και να σας ενημερώσω οτι ξημερωνοντας  στις 8 μπαίνω για να γεννήσω με καισαρική. 
 

Οταν μπορέσω θα μπω να σας ενημερώσω και να μοιραστώ την εμπειρία μου και φυσικά να διαβάσω τα νέα σας ❤️

Σας φιλώ 🥰💋

Οοοο με το καλό κορίτσι μου! ❤️ Αντε να έρθει το πρώτο μωράκι του κλαμπ 😛 Πως και μπήκες για καισαρική; Είδε κάτι ο γιατρός; Ποσό ήσουν ακριβώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα μπήκα να σας διαβάσω και μου έχουν τελειώσει και οι καρδούλες!

Έπλυνα όλα τα προικιά της μπέμπας και προσπαθώ να δω πως θα οργανώσω την συρταριερα της. Δεν έχω ξαναπροβληματιστει τόσο με την οργάνωση 😅 Τώρα μου έμειναν να πλύνω τα υφάσματα από καρότσι, αυγό, πορτ μπεμπέ.

@Ersi85 γιατί έχω την εντύπωση ότι είσαι ήδη στην 36η; Αν είσαι 35+ εβδομάδων έχεις μπει στην 36 κανονικά. Επειδή ορκίστηκα κι εγώ πριν κάνα μήνα με την κοιλίτσα μου τότε ήταν πολύ ωραία εμπειρία! Αν δεν βιάζεστε και μπορείς να καθυστερήσεις έστω μια μετά την καισαρική κάντο λέω 😛 Να πάρει και ο μπέμπης ένα πτυχίο βρε αδερφέ!

Εμένα η μπεμπα από την φωτογραφία της Β επιπέδου είναι ίδια ο μπαμπάς της μωρό! Ελπίζω να πάρει τίποτα και από μένα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioanna_Ka είπε:

Καλημέρα σχεδόν ένα μήνα μετά!! 😅

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Πρώτο μωράκι, κοριτσάκι! Ανυπομονώ να έρθει το μπουμπουκάκι μας, αλλά έχω και άγχος ταυτόχρονα γιατί έπεται μετακόμιση όταν θα είμαι στις 38 εβδομάδες και μπορεί να πέσουν όλα μαζί! 
Με το καλό να υποδεχτούμε τα μικρά μας θαύματα!! 

Είδα ότι έχουμε και κοντινές ΠΗΤ! Εγώ βέβαια είμαι Αθήνα μεριά.... 

Να σας ρωτήσω για το θέμα του ύπνου τώρα που αυξάνονται οι ζέστες, έχετε καταλήξει πού θα βάζετε το μωράκι σας (καλαθούνα, λίκνο, στην κούνια με ή χωρίς φωλιά κτλ); Διαφορετικό στρωματάκι και αερισμό έχει το καθένα και προβληματίζομαι. Πρώτη φορά μανούλα και είμαστε από τις λίγες περιπτώσεις που στο άμεσο περιβάλλον δεν έχουμε συνομίληκους με μωράκια, οπότε αγχώνομαι παραπάνω!

Επίσης τα κουνουπάκια πώς θα τα αντιμετωπίσετε; Σίτες παντού;; 

Πω δεν υπάρχει χειρότερο από τη μετακόμιση αυτή την περίοδο! Ελπίζω να πηγαίνετε σε δικό σας σπίτι τουλάχιστον!

Με τα κουνούπια και εμείς θα έχουμε θέμα και δεν μπαίνουν και εύκολα σιτες στο σπίτι 😕 Θα παραγγείλω από αυτές τις έξυπνες και ελπίζω να μην μου τις γκρεμίσουν τα γατιά. Για το μωρό έχω πάρει κουνουπιέρα πάντως.

Εγώ έχω αποφασίσει τους πρώτους μήνες να την κοιμιζω στο πορτ μπεμπε, έχω πάρει το σετ της Inglesina που είναι κατάλληλο το πορτ μπεμπε για να κοιμάται το μωρό. Οπότε θα το έχω εκεί μέσα δίπλα μου γιατί και η κούνια δεν χωρούσε και εύκολα στο υπνοδωμάτιο μας. Ελπίζω να μας βολεψει.

Α κορίτσια να πάρετε ειδικά αδιαβροχα προστατευτικά καλύμματα για το στρώμα της κούνιας και του πορτ μπεμπε αν έχετε! Μου το πρότεινε η ξαδέρφη μου που έχει σωθεί λέει με αυτά! Εγώ δεν είχα σκεφτεί καν αν υπάρχουν. Σας το λέω σε περίπτωση που δεν το ξέρατε κι εσείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Πω δεν υπάρχει χειρότερο από τη μετακόμιση αυτή την περίοδο! Ελπίζω να πηγαίνετε σε δικό σας σπίτι τουλάχιστον!

Με τα κουνούπια και εμείς θα έχουμε θέμα και δεν μπαίνουν και εύκολα σιτες στο σπίτι 😕 Θα παραγγείλω από αυτές τις έξυπνες και ελπίζω να μην μου τις γκρεμίσουν τα γατιά. Για το μωρό έχω πάρει κουνουπιέρα πάντως.

Εγώ έχω αποφασίσει τους πρώτους μήνες να την κοιμιζω στο πορτ μπεμπε, έχω πάρει το σετ της Inglesina που είναι κατάλληλο το πορτ μπεμπε για να κοιμάται το μωρό. Οπότε θα το έχω εκεί μέσα δίπλα μου γιατί και η κούνια δεν χωρούσε και εύκολα στο υπνοδωμάτιο μας. Ελπίζω να μας βολεψει.

Α κορίτσια να πάρετε ειδικά αδιαβροχα προστατευτικά καλύμματα για το στρώμα της κούνιας και του πορτ μπεμπε αν έχετε! Μου το πρότεινε η ξαδέρφη μου που έχει σωθεί λέει με αυτά! Εγώ δεν είχα σκεφτεί καν αν υπάρχουν. Σας το λέω σε περίπτωση που δεν το ξέρατε κι εσείς.

Κορίτσι μου διανύω την 35η, τώρα είμαι 35η+1. Τις 36 εβδομάδες θα τις κλείσω την επόμενη Τετάρτη. Μάλιστα έχω διαφορά ακριβώς 1 εβδομάδα από την @peacock και καθώς φαίνεται μαζί θα γεννήσουμε, ίσως με λίγες ημέρες διαφορά.

Έτυχαν όπως φαίνεται και καισαρικές στα κορίτσια της ομάδας μας (εμού συμπεριλαμβανομένης) και πάμε νωρίτερα από τις ΠΗΤ μας.

Λοιπόν καλή ιδέα είναι να κοιμάται στο πορτ μπεμπε δίπλα σου κ εφόσον είναι κατάλληλο για ύπνο και σε έχουν διαβεβαιώσει για αυτό, είσαι οκ. 

Εμένα για ένα περίεργο λόγο με προβληματίζει το μωρό να είναι περιτριγυρισμένο από τοιχώματα με υφάσματα, ιδίως το καλοκαίρι, ίσως επειδή εγώ είμαι λίγο κλειστοφοβική. Αν όμως έχεις κλιματισμό στο δωμάτιο ή είσαι σε μέρος με δροσιά, δε θα έχεις πρόβλημα κανένα νομίζω.

Στην κούνια του (χρησιμοποιούμε την παλιά της ανιψιάς μου και απλά αγοράσαμε καινούργιο στρώμα) δε πρόκειται να βάλω ούτε πάντα, ούτε τίποτα. Θα αφήσω τα ξύλινα κάγκελα γυμνά για να παίρνει αέρα. Επίσης, δεν έχουμε κλιματισμό εδώ.

Από συγγενικό μας πρόσωπο ως δώρο δεχτήκαμε ένα λίκνο με παχύ ύφασμα γύρω-γύρω και το πήγα για αλλαγή και πήρα ένα ξύλινο με κάγκελα πάλι. Έχω φάει ένα κόλλημα με αυτό.

Για τα κουνούπια τσέκαρε να κολλήσεις πάνω στο πορτ μπεμπέ κάτι αυτοκόλλητα αντικουνουπικά ειδικά για παιδιά, που σε κάποιους κάνουν καλή δουλειά και δεν έρχονται καν σε επαφή με το δέρμα του μωρού! Μάλιστα κάποιοι τα κολλούν πάνω στο καρότσι για τις βόλτες. Είναι τα: https://www.skroutz.gr/s/9257747/Vican-Cer-8-Junior-Εντομοαπωθητικά-Αυτοκόλλητα-Κατάλληλα-για-Παιδιά-24τμχ.html . Αυτά θα του πάρω κ εγώ.

Και μια άλλη συυσκευή που είναι κλιπ και την κρεμάς από καρότσι κλπ και είναι ειδική για παιδιά, με σιτρονέλλα, είναι αυτή: https://www.skroutz.gr/s/18304609/Brand-Italia-Εντομοαπωθητικό-Rasty-Clips-Citronella-Κατάλληλο-για-Παιδιά-Μαϊμουδάκι.html#description

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Αδερφή ψυχή είσαι, δεν εξηγείται αλλιώς..

Τα ίδια έλεγα κ εγώ. Έναν γιο να κάνω κ να μοιάζει στον μπαμπά του~

Στην οικογένειά μου είμαστε όλες κορίτσια💃💃💃💃

Από τη Β επιπέδου έχω κ γω κανα 2-3 φώτο, που στη μία φαίνεται το προσωπάκι πιο καθαρά αλλά δε βγάλαμε άκρη σε ποιον από τους δύο μας μοιάζει.. θα λυθούν οι απορίες σύντομα!

Ας βγει υγιές. Τπτ άλλο.

Όσο για τον διαβήτη, εύχομαι ολόψυχα να μη τον παντρευτούμε.

Αν και σήμερα έγινα 38 ετών, θα ήθελα να κάνω - αν αξιωθώ - κ ένα 2ο μωράκι στα επόμενα 1-2 έτη.

Δε μπορώ να φανταστώ πως θα είναι με κανονικότατο διαβήτη όλο αυτό.. 

Μια γνωστή μου με διαβήτη τύπου 1 έκανε πρόπερσι ένα υγιέστατο κοριτσάκι. Όλα γίνονται, απλά θα είναι ακόμα πιο μεγάλο το challenge.

Χρόνια σου πολλά γλυκιά μου @Ersi85! Να τα εκατοστήσεις και με το καλό να πάρεις αγκαλιά το ζουζουνι σου ❤️☺️

Μη τον σκέφτεσαι τον διαβήτη.. ειλικρινά... Από τη στιγμή που το έχουμε ρυθμισμένο οι πιθανότητες να μας μείνει είναι μηδαμινές. 😉💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα 

μπήκα να σας διαβάσω λίγο στα φευγαλέα μιας και προσπαθω  να κοιμηθώ και να σας ενημερώσω οτι ξημερωνοντας  στις 8 μπαίνω για να γεννήσω με καισαρική. 
 

Οταν μπορέσω θα μπω να σας ενημερώσω και να μοιραστώ την εμπειρία μου και φυσικά να διαβάσω τα νέα σας ❤️

Σας φιλώ 🥰💋

Αναμένουμε νέα σου! ☺️❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Τώρα μπήκα να σας διαβάσω και μου έχουν τελειώσει και οι καρδούλες!

Έπλυνα όλα τα προικιά της μπέμπας και προσπαθώ να δω πως θα οργανώσω την συρταριερα της. Δεν έχω ξαναπροβληματιστει τόσο με την οργάνωση 😅 Τώρα μου έμειναν να πλύνω τα υφάσματα από καρότσι, αυγό, πορτ μπεμπέ.

@Ersi85 γιατί έχω την εντύπωση ότι είσαι ήδη στην 36η; Αν είσαι 35+ εβδομάδων έχεις μπει στην 36 κανονικά. Επειδή ορκίστηκα κι εγώ πριν κάνα μήνα με την κοιλίτσα μου τότε ήταν πολύ ωραία εμπειρία! Αν δεν βιάζεστε και μπορείς να καθυστερήσεις έστω μια μετά την καισαρική κάντο λέω 😛 Να πάρει και ο μπέμπης ένα πτυχίο βρε αδερφέ!

Εμένα η μπεμπα από την φωτογραφία της Β επιπέδου είναι ίδια ο μπαμπάς της μωρό! Ελπίζω να πάρει τίποτα και από μένα 😅

Άσε... Κι εγώ δεν ήξερα πως να τα τακτοποιήσω τα ρούχα... Ακόμα και τώρα αναρωτιέμαι αν τα έχω κάνει σωστά 😂 

Τι γίνεται όλα τα μωρά στο μπαμπά τους μοιάζουν ; 🤔 Κάτι κάναμε λάθος δεν εξηγείται αλλιώς 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τελευταία νέα είναι ότι σήμερα ήρθε η κούνια μας 🎉🎊🍾

Κοιτούσα το δωμάτιο του και αναρωτιομουν αν είναι αλήθεια όλο αυτό ή κάποιο όνειρο....

Είχα και γιατρό , ο μικρός πήγε 2.800γρ. , γενικά όλα καλά και προγραμματίσαμε καισαρική για 03/07.. . Εννοείται αγχώθηκα 😂  Να βγει γερός, υγιής... Αυτό σκέφτομαι για εκεινον και να πάνε όλα καλά να μη με πιάσει αιμορραγία λόγω της αιμορροφιλιας. Πφφφφ! Όσο πλησιάζει τόσο πιο πολύ αγχωνομαι 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...