Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε πραγματοποιείται η σύλληψη;


MELIA

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΓΩΝΙΑ...PIPITSAZOUZOUNA,ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ?ΕΚΑΝΑ+ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ+ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ+ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΣΗΣΩ ΣΤΙΣ 21/05.ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 11/05 ΕΙΧΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ+ΕΧΩ ΤΩΡΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΟΛΑ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ..ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΠΗΡΑ ΧΑΛΑΡΑ!ΟΥΤΕ ΤΕΣΤ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ...ΑΠΛΑ ΕΛΠΙΖΩ...!!!!;) ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΑ?

ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ 9 ΜΕΡΕΣ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΥΓΡΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!χρειαζομαι την βοηθεια σας.εκανα μια μικροεπεμβαση στο στομα και επειδη ο γιατροσ μου εδωσε τρια χαπια αντιβιοση και επειδη κανουμε προσπαθειες για παιδι,τα πηρα δυο μερες και ειπα να παω να κανω μια χοριακη μηπωσ και ειμαι.το αποτελεσμα της χοριακης ηταν 25 για οσες γνωριζουν και πηρα τηλ στη γιατρο μου και μου ειπε να μην παρω τα χαπια ξανα και να παω να με δει οταν η χοριακη θα ειναι 2000 δηλαδη ποτε?αργει?εχω ανγχωθει παρα πολυ αν ειναι ολα καλα τι γινετε?βοηθεια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αναστασία! Καλώς ήρθες στο mammyland!

Θεωρητικά, η χοριακή σε μια καλή εγκυμοσύνη υπερδιπλασιάζεται κάθε 2-3 μέρες. Αν δηδαδή υποθέσουμε πως διπλασιάζεται κάθε δυο μέρες, θες γύρω στις 2 βδομάδες για να ξεπεράσει η χοριακή σου τις 2000. Όμως ποτέ δεν συμβαίνει αυτό με τόση ακρίβεια, μπορεί να πας τη Δευτέρα για χοριακή και να'χει εκτιναχθεί πάνω από 200-300. Κανονικά πότε περιμένεις περίοδο; Έχεις ήδη καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε, είσαι στην αρχή! Γι'αυτό και η χοριακή είναι τόσο χαμηλή. Πήγαινε και κάνε πάλι χοριακή την μέρα που θα περίμενες περίοδο. Λογικά θα έχει ανέβει αρκετά. Παρακολούθησέ την όπως σου είπε ο γιατρός σου. Έτσι κι αλλιώς, τώρα είναι πολύ νωρίς για να φανεί οτιδήποτε στον υπέρηχο, γι'αυτό και δε σου είπε να πας να σε δει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Και με το καλό να κρατήσεις το μωρό σου αγκαλιά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας και πραγματικά χρειάζομαι την άποψή σας. Η τελευταία φορά που είχα περίοδο ήταν την 1η Ιουνίου. Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός, καθώς κάποιους μήνες έχω περίοδο στισ 26 μερες, κι άλλες στις 28 ή 31 με 32. Σήμερα έχουν περάσει 32 μέρες από την τελευταία περίοδο κ δεν έχω τίποτα. Έκανα τεστ στις 28 μέρες κ έδειξε πολύ αχνά θετικό.΄Χθες το επανέλαβα κ έειξε κ πάλι θετικό αλλά με ανοιχτόχρωμη γραμμή. Έκανα κ τη χοριακη κ ήταν αρνητική. Η χημικός μου είπε πως είναι νωρίς ακόμα να φανεί και να περιμένω ακόμα λίγο, ο γυναικολόγος μου είπε ότι προφανώς είμαι έγκυος αλλά είναι νωρίς ακόμα να φανεί ξεκάθαρα. Εσείς κορίτσια τι λέτε? Είμαι ή δεν είμαι έγκυος? Θα σκάσω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas eimai kainourio melos k ego...exo ena provlimataki k anxonome para polli...tin 14 mera meta tin periodo irtha se epafi..apo tin epomeni mera k mexri k simera exo tsimpimatakia sti koilia k ponai polli i mesi mou teleftea niotho k mia koposi idietera sta podia..o kiklos mou einai statheros kathe 28 meres exo kathisterisi 5 meres den xero ti mporei na einai isos na eimai eggyos isos na einai k ap to kairo mou lene...plizzz koritsia voithiste me...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RENOULA,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ;ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ Μ ΕΚΕΙΝΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΓΚΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΠΑΡΕ ΚΑΠΙΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΕΝΤΙΚΤΟΡ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα. εχω αγχος κι ο λογος? ειχα τελευταια περιοδο στις 19/06. εδω και δυο ημερες οταν παω τουαλετα και σκουπιζομαι εχω αιμα κοκκινο, αλλα οτν βαζω ξερετε... εχω καφε. σημειωνω πως δεν εχω σταθερο κυκλο ποτε και μου ερχεται παντα μετα τις 30. μονο με τα αντισυλλυπτικα ειχα σταθερο κυκλο κι αυτο ηταν καθε 30 ημερες. εχω 4 μηνες που τα σταματησα. εν τω μεταξυ ειχα 1 εβδομαδα εντονες ναυτιες και τσιμπηματα κατω χαμηλα οταν σηκωνομουν. θελω να προσθεσω πως αυτα τα συμπτωματα τα ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη χωρις να εχω καθυστερηση. εκτος το αιμα. λετε να ειμαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ :kiss: ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.....ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ 36,3 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΑΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΥΓΡΑ.ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΙΧΑ 37,0 ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ 36.9 ΕΩΣ 37.1 ΚΑΙ ΠΑΝΩ, ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.ΠΟΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΡΑΓΕ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αγαπη!Εμενα παντως για ωορηξια μου φαινεται εφοσον σου ανεβηκε και η θερμοκρασια μετα!!Κοιτα αφου το εκανες χθες μια χαρα!Αν οχι σημερα δεν πειραζει καθολου!Αυριο παλι κι αν οχι αυριο χθες ηταν πολυ καλα που εγινε αλλα οσες πιο πολλες φορες τοσο αυξανονται οι πιθανοτητες!!!Οχι καθε μερα αν δεν μπορειτε δεν ειναι και απαραιτητο και μερα παρα μερα καλα ειναι!Παντως και με το χθεσινο σου ευχομαι ολοψυχα σε λιγες μερες να νιωσεις το θαυματακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αγάπη! Καλώς ήρθες στο mammyland!

Όλα είναι πιθανά! Καλό θα'ταν να βρισκόσασταν και σήμερα αλλά που ξέρεις, μπορεί και με το χτεσινό να'χεις πετύχει!

Εύχομαι να 'χεις ευχάριστα σε λίγες ημέρες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:kiss: ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΧΘΕΣ....;) ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΕΕΛΕΟΣ ΘΑ ΚΑΨΕΙ ΜΗΧΑΝΗ:laugh: ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΤΙΣ 18 ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΑΔΙΑΘΕΣΙΑΣ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ,ΣΤΙΣ 22-24-26-29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ 31-04 ΚΑΙ 06 ΣΕΜΠΤΕΒΡΗ Ω ΡΕ ΣΑΝ ΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΑΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΩΟΡΗΞΙΑ ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ ΣΟΥ

http://www.fskilkis.gr/index.php?option ... &Itemid=78

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν, την θερμοκρασία σου θα την μετράς με το που ανοίξει το μάτι (ΑΜΕΣΩΣ) και χωρίς να κουνηθείς από το κρεββάτι. Θα πρέπει να ναι γύρω στο 37 και πάνω... Αρα αν την μετράς σωστά, τότε σήμερα ήταν η ωορρηξία σου!

Κατά δεύτερον, τα σπερματοζωάρια ζουν μέσα σου 3-5 μέρες.... απλά μετά μείνε ξαπλωμένη για κανένα μισάωρο...μην τον ξελιγώνεις τον άνθρωπο...λυπήσου τον....πάρτε και καμμία ανάσα...άστε και λίγο το σπέρμα να δυναμώσει!

Φιλάκια πολλά! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπη συμφωνω με την Irene!!;)

Α βρε Αγαπη μη παρεξηγησεις αλλα η εικονα που εχεις στο προφιλ με το μωρο με το τσιγαρο στο στομα ειναι λιγο τραγικη ακομη και για μενα που ειμαι καπνιστρια....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΗΤΗ ΤΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΛΥΚΗΤΑΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΕΣΥ.ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ:) ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΑ...ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΨΥΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΨΥΧΩΛΟΓΗΣΕ ΤΗ ΚΑΙ ΔΕΣ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ:blink: ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΕΥΓΑΤΟ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΟΥ. ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ:) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...