Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αμοιβές γυναικολόγων σε ιδιωτικά μαιευτήρια


Recommended Posts

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου παίρνει 2,000 ευρώ ανεξαρτήτως γέννας (καισαρική ή φτ.) και ανεξαρτήτως τύπου δωματίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, τι είναι αυτά. Πλάκα μας κάνετε. Δέν γίνετε να πληρώσεις τόσα λευτά για να γεννήσεις. Εμάς ο Γιατρός μας είναι στο ΓΕΝΝΕΣΗΣ και συνολικά θα μας βγεί 2500 σε τρίκλινο, μαζί με την αμοιβή του, την αμοιβλη του παιδίατρου και του αναισθησιολόγου. Και όλα με απόδειξη- την ζήτησα γιατι το 80 % θα το πάρω πίσω απο την ασφάλεια ζωής μου.

Μία φίλη πάντος που γέννησε σε δημόσιο νοσοκομείο στην Ξάνθη, έχει να το λέει. Αισθάνθηκε σαν VIP. Το νοσοκομείοπεντακάθαρο και η εξυπηρέτηση άψογη, και πλήρωσε μόνο 500 ε απο τα οποία τα 300 τα πήρε πίσω απο το ΙΚΑ. Έλεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia το γενικό νοσοκομείο Ξάνθης είναι καλύτερο, καθαρότερο και πιο αξιοπρεπές από το καλύτερο ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας. Αλλά τι να κάνουμε που οι γιατροί μας είναι εδώ και μάλιστα στα συγκεκριμένα μαιευτήρια που προσπαθούν να βγάλουν κι από τη μύγα ξίγκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου κι εγώ την τελευταία φορά που επισκέφθηκα το γιατρό μου, ρώτησα τη μαία του πόσα λεφτά θέλει ο γιατρός για τη γέννα..Και κατευθείαν με ρώτησε σε τί δωμάτιο θα πάω στο Ιασώ...Και της λέω "Γιατί;;;Τί σχέση έχει το δωμάτιο με το γιατρό;;"..Μου είπε ότι η αμοιβή του γιατρού εξαρτάται και από τη "θέση".Όταν της είπα λοιπόν ότι σκεφτόμαστε για δίκλινο μου είπε ότι η αμοιβή του γιατρού είναι 2550 ευρώ ανεξαρτήτως καισαρικής ή φυσιολογικού τοκετού και μάλιστα με παρότρυνε να πάω σε τετράκλινο, όπου η αμοιβή του γιατρού θα είναι 2150, δηλαδή 400 ευρώ πιο λίγα...

Φαντάζομαι όμως ότι μέσα σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται και η αμοιβή η δική της, καθώς αυτή θα είναι συνέχεια μαζί μου.. Τα λεφτά είναι όντως πάρα πολλά, αλλά έχω τυφλή εμπιστοσύνη τόσο στο γιατρό μου όσο και στη μαία...Οπότε, αναγκαστικά θα τα δώσω...

Και σκεφτείτε ότι μια φορά το μήνα πληρώνω και 50 ευρώ επίσκεψη... Σκέτη εκμετάλλευση όπως καταλαβαίνετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δυστυχώς στην Ελλάδα και στην χαρά και στη λύπη υπάρχει εκμετάλευση! Εδώ στην Αθήνα τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα. Έτσι μου 'ρχεται να πάω να γεννήσω στην Αυστραλία που σου δίνουν και 6000 δολάρια επίδομα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα απ οσο ξερω αν παθει κατι το μωρακι δεν υπαρχει εντατικη νεογνων στο συγκεκριμενο νοσοκομειο όπως και σε αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσάς σας επιστρέφουν τις επισκέψεις!!!!!!!!! Τα δικά μου τα κατοστάρικα που σκάω κάθε φορά πάνε υπέρ πίστεως!!!!! Το αποφάσισα θα τον αλλάξω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...