Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θάλασσα ζεστενεται, μυρίζει καλοκαίρι, διακοπουλες χαλαρες να έχουμε και ας φέρει ο Αύγουστος πολλά Αυγουστιάτικα μωράκια!!! ☀️☀️👙🍼👶👶


Raf123

Recommended Posts

στις On 11/8/2022 at 2:09 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μου ήρθε περίοδος πάλι 😢 καλά έλεγα δεν τα εμπιστεύομαι τα τεστ!! Και ήθελα να πάω και για θάλασσα σήμερα.. Τώρα όταν μου τελειώσει πάλι!!Η ίδια απογοήτευση κάθε μήνα!!! Τι να πω!!! 

μαρινα μου λυπαμαι απιστευτα για την απογοητευση που περασες....😭 σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια κι ευχομαι ο μηνας της παναγιας να ειναι ο τυχερος σας!!!!!🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2022 at 4:48 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο!! Όλα καλά το μωράκι μου πολύ καλό άτακτο πολύ 👶👶🤪🤪 μας ταλαιπώρησε πάλι μιάμιση ώρα αλλά μας έκανε την χάρη να τα δει η γιατρος όλα!! Κορίτσια έχω φωτό που κάνει γιόγκα 🤪🤪🤪! Ξαπλώνει με τα πόδια πάνω χαχα!!! Όλα καλά ευτυχως με τις μετρήσεις! Κ η ασπιρίνη έκανε την δουλεια της μ είπε να την συνεχίσω εννοείται! 357γρ ο γλυκούλης μου κ αν συνεχίσει έτσι μου είπε θα γεννηθεί κάπου στα 3 κάτι κιλά!!! Χαχαχα πως θα το βγάλω της λεω τόσο 🤣🤣🤣🤣 

με μέτρησε κ κολπικά τον τράχηλο μου κ το πλακούντα την αιμάτωση όλα καλά και εδώ ο τράχηλος 36! Κ τα ποσοστά προεκλαμψία και αυτό με το βάρος έχουν αλλάξει έγιναν πιο καλά! 

τελεια νεα ραφαελιτα μου!!!!!!!!! μπραβο ο μπομπιρακος σας!!!!!!😁😁😁❤️❤️❤️❤️ ετσι να συνεχισει, γερος και καλοφαγας μεχρι να τον παρετε στην αγκαλια σας!!!!👶🤱🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα,

Χαίρομαι πολύ που σας γνωρίζω. Σας ζητω συγνωμη προκαταβολικα για το μεγαλο κειμενο, αλλα ηθελα να σας δωσω ολες τις πληροφορίες να μου πειτε τη γνωνη σας. Σας διαβαζω καιρο και νιωθω οτι σε πολλές από τις ιστορίες σας κατάφερα κι εγώ να ταυτιστώ. Αυτός ο κύκλος ήταν ο πρώτος μηνας προσπαθειών για εμένα. Έκανα ορμονολογικες εξετασεις και επισκέφτηκα τον γυναικολογο μου για ένα γενικό έλεγχο. Όλα ήταν καλά εκτός από μια ελαφριά εικόνα πολυκυστικων στον υπέρηχο που ο γυναικολογος μου επιβεβαίωσε ότι δεν πρόκειται για πολυκυστικες μιας και οι ορμονολογικες ήταν τέλειες και ο κύκλος μου σταθερός (29-32). Ξεκίνησα με παρότρυνση του ενδοκρινολογου μου glucophage και filicine στα μέσα του κύκλου. Είχαμε συχνές επαφές στις υπολογισμένες μερες ωορηξιας, ωστόσο προς το τέλος του κύκλου αγόρασα τεστ ωορηξιας και βγήκε θετικό την 23η μέρα. Είμαι τώρα στην 35η και έχω 4 μερες καθυστερηση με αρνητικά τεστ hometest τις τελευταίες 4 μερες. Έχω στεναχωρηθει πολύ γιατί είναι ο πρώτος μηνας και φοβάμαι μην έγινε ξαφνικά άστατος ο κύκλος μου. Δεν έχω τόσο αγχος έτσι ώστε να δικαιολογεί την καθυστερηση. Σκέφτομαι μήπως μπέρδεψε τον κυκλο μου το glucophage ή μήπως έκανα καθυστερημένη ωορηξια, αλλά και πάλι 35 μερες με λίγο πόνο στην κοιλιά και η περίοδος άφαντη. Ελπίζω να μη σας κούρασα, εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις εγκύουλες και θετικά τεστ σε όσες προσπαθούν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2022 at 8:25 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Πωπω πως πέρασε ο καιρός!!! Κιολας είσαι στο τριτο τρίμηνο; Με το καλό η μπουμπου σου ❤️❤️❤️ 
 

ευχομαι από εδώ και πέρα κοριτσάκι μου να απολαύσεις ότι έμεινε!! Να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη! ❤️❤️❤️

 

στις On 13/8/2022 at 6:50 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι όλα να ήταν περαστικά. Να μείνεις ήρεμη στην φάση που περνάς και να χαρείς την εγγυμοσυνη σου γιατί κάποια στιγμή θα τελειώσει.

Πολύ όμορφα που μπαίνεις στο τελευταίο τρίμηνο. Να ξέρεις τώρα θα αρχίσουν άλλες ενοχλήσεις 😝😝 θα βαρύνει η κοιλιά. Θα αρχισει να μην σε βοηθάει στον ύπνο. Θα δυσκολεύεσαι να γυρίσεις πλευρό και να αναπνέεις σιγά σιγά μιας και όλα θα στενεψουν 😊

Μετά την 30 η εμένα σταμάτησαν οι κλωτσιές. Πλέον γίνεται μεγάλη κίνηση μέσα στην κοιλιά. Παραμορφώνεται και νιώθεις να κουνιέται κάτι ολόκληρο μέσα στην κοιλιά. Εγώ στην αρχή τρόμαξα. Λέω που πήγαν οι κλωτσιές. Έπαθε κάτι το παιδί; Αλλά τελικά ήταν φυσιολογικό. Είμαι 34η πλέον και όλο κουνιέται. Και βγάζει η κοιλιά εξωγκωματα. 🤣

Όλα καλά θα πάνε ..πλησιάζουμε λοιπόν .❣️

Καλησπέρα κοριτσια μου!! Σας ευχαριστω  πολυ!! Τα οικογενειακα θεματα ειτε σοβαρα αλλα πολλες φορες και απλα ειναι πιο πολυπλοκα γιατι ειναι πολλα τα χρονια και δυσκολοτερα λυνονται. Αλλα τι να κανουμε! Τωρα λιγω εγκυμοσυνης που χρειαζομαι καποια βοηθεια εχψ ερθει πιο κοντα σαυτα τα θεματα

Δεν εχω μπει ακομα στο τριτο τριμηνο, νομιζω μπαινω σε 1 εβδομαδα,, καλα αυτο με το τριτο τριμηνο με εχει μπερδεψει βρισκω στο ιντερνετ αντικρουομενες πληροφοριες για το ποτε μπαινεις , αλλοι λενε 27η εβδομαδα αλλοι 28η αχχαα Παντως εγω ειμαι στην 27η τωρα αρα σιγουρα πλησιαζω!

 

@babyblue94 Ηδη αισθανομαι καποια ενοχληση στον υπνο λογω κοιλιας και πολυ επιδεινωση του ουρολογικου θεματος που ηδη εχω αν θυασαι! Ργω ακουω το μωρακι καποιες μερες πολυ πχ το ΣΚ αλλα σημερα πολυ λιγο, δεν ξερω τι γινεται Αντε πλησιαζεις❤️ Με το καλο!Ποτε ειναι το επομενο ραντεβιου σου?🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Καλησπέρα κοριτσια μου!! Σας ευχαριστω  πολυ!! Τα οικογενειακα θεματα ειτε σοβαρα αλλα πολλες φορες και απλα ειναι πιο πολυπλοκα γιατι ειναι πολλα τα χρονια και δυσκολοτερα λυνονται. Αλλα τι να κανουμε! Τωρα λιγω εγκυμοσυνης που χρειαζομαι καποια βοηθεια εχψ ερθει πιο κοντα σαυτα τα θεματα

Δεν εχω μπει ακομα στο τριτο τριμηνο, νομιζω μπαινω σε 1 εβδομαδα,, καλα αυτο με το τριτο τριμηνο με εχει μπερδεψει βρισκω στο ιντερνετ αντικρουομενες πληροφοριες για το ποτε μπαινεις , αλλοι λενε 27η εβδομαδα αλλοι 28η αχχαα Παντως εγω ειμαι στην 27η τωρα αρα σιγουρα πλησιαζω!

 

@babyblue94 Ηδη αισθανομαι καποια ενοχληση στον υπνο λογω κοιλιας και πολυ επιδεινωση του ουρολογικου θεματος που ηδη εχω αν θυασαι! Ργω ακουω το μωρακι καποιες μερες πολυ πχ το ΣΚ αλλα σημερα πολυ λιγο, δεν ξερω τι γινεται Αντε πλησιαζεις❤️ Με το καλο!Ποτε ειναι το επομενο ραντεβιου σου?🙂

Αχ αυτό με τον ύπνο θα είναι θέμα. Και εγώ πλέον δυσκολεύομαι πάρα πολύ. Αυτές τις μέρες 6-7 φορές σηκώνομαι το βράδυ για τουαλέτα. Άσε. 

Αύριο το πρωί έχουμε ντομπλερ ❣️❣️ για να δούμε. 

Το δεύτερο μας .. επαναλλειπτικο. Θα είμαι 33+4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2022 at 10:48 ΠΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου γέννησα 28.07 το κοριτσάκι μου, μας έχει βγάλει το λάδι η μπουμπού, εννοείται όπως το περίμενα μόνο η μαμά μου ήρθε μια εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη να μας βοηθήσει, τα πεθερικά ξαφνικά υποφέρουν από πόδια μέση κλπ... Είμαι πολύ χαρούμενη που έχω υγιές το μωρό μου, έχουμε κολικούς και δυσκοιλιοτητα σε αυτή τη φάση, θηλάζουμε, παίρνουμε και λίγο ξένο. Μέσα σε 18 μέρες έχασα τα 10 κιλά της εγκυμοσύνης ενώ τρώω κανονικά. Σας εύχομαι κάθε καλό και η Παναγία μαζί μας. 

Τωρα ειδα το μηνυμα σου!!! Ν ασου ζησει κοριτσι μου! Ποσο υπεροχα νεα!! ΚΝα ειναι παντα υγιης, τυχερη και χαρουμενη~ ❤️ Κι εγω αυτη τη στιγμη λαχταρω να γεννησω να δω οτι ολα καλα με μωρακι!

Εχω κι εγω καπιια θεματα οικογενειακα, μην δινεις σημασια! Θα δυσκολευτεις σιγουρα πολυ παραπανω μονη σου αλλα θα εχεις την ησυχια σου😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ αυτό με τον ύπνο θα είναι θέμα. Και εγώ πλέον δυσκολεύομαι πάρα πολύ. Αυτές τις μέρες 6-7 φορές σηκώνομαι το βράδυ για τουαλέτα. Άσε. 

Αύριο το πρωί έχουμε ντομπλερ ❣️❣️ για να δούμε. 

Το δεύτερο μας .. επαναλλειπτικο. Θα είμαι 33+4

Πηρα ενα μαξιλαρι εγκυμοσυνης μηπως βοηθηθω αλλα μετα απο λιγο στον υπνο μου το πεταω τσαμπα τα λεφτα αχχαα

Καλη επιτυχια στο ντοπλερ!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2022 at 10:48 ΠΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου γέννησα 28.07 το κοριτσάκι μου, μας έχει βγάλει το λάδι η μπουμπού, εννοείται όπως το περίμενα μόνο η μαμά μου ήρθε μια εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη να μας βοηθήσει, τα πεθερικά ξαφνικά υποφέρουν από πόδια μέση κλπ... Είμαι πολύ χαρούμενη που έχω υγιές το μωρό μου, έχουμε κολικούς και δυσκοιλιοτητα σε αυτή τη φάση, θηλάζουμε, παίρνουμε και λίγο ξένο. Μέσα σε 18 μέρες έχασα τα 10 κιλά της εγκυμοσύνης ενώ τρώω κανονικά. Σας εύχομαι κάθε καλό και η Παναγία μαζί μας. 

Κορίτσι μου να σου ζήσει ότι επιθυμει υγεία πάνω από όλα!!! Καλότυχη και γερη να είναι η μπουμπου σας!! Να την χαίρεστε ❤️❤️💗💗💗👶👶 οπως είπαν και τα κορίτσια καλύτερα να μην έρχεται μέσα στα πόδια σου 😘😘😘 σας εύχομαι ότι καλύτερο!! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου αγαπημενα καλησπερα και Χρόνια Πολλά για χθες!!!!❤️❤️❤️

Η Παναγια να μας φυλάει όλους και ειδικά τα μωράκια και τις εγκύους λίγο περισσότερο!!!!🙏🙏🙏🙏

έχω χαθεί γτ ανοίξαμε νέες δουλειές τώρα. έκανα την εξέταση που σας έλεγα και βγήκα θετική σε χλαμύδια. όσες καλλιέργειες κι αν είχα κάνει τόσα χρόνια (στη γνωστή αλυσίδα Βιο..κή) δεν είχε δείξει τίποτα. έβγαινε πάντα ΚΑΘΑΡΗ! για να είμαι ειλικρινής βέβαια ο μικροβιολόγος μου είπε ότι η μέθοδος που κάνουν σε αυτή την εξέταση δείχνει ψευδώς αρνητικό το αποτέλεσμα και μου πήρε δείγμα να το εξετάσει με τη μέθοδο real time pcr και μου έστειλαν το αποτέλεσμα την παρασκευή. 

οπότε θα επικοινωνήσω με το γιατρό να πάρω αντιβίωση από εβδομάδα κι εγώ και ο άντρας μου. (να σημειώσω ότι ο άντρας μου έχει κάνει την ίδια εξέταση με τη μέθοδο real time pcr και βγήκε αρνητική. δεν ξέρω τι παίζει.....🙄🙄). Επίσης να αναφέρω ότι διάβασα ότι αν έχεις χρόνια χλαμύδια, επηρεάζουν το αναπαραγωγικό σύστημα και μπορεί με "κλείσουν" τις σάλπιγγες (κι ας φαίνονται βατές στη σαλπιγγογραφία).. με έχει πιάσει ε΄νας πανικός να πω την αλήθεια αλλά θα προσπαθήσω να κάνω θετικές σκέψεις!

θα κάτσω πιο μετά να διαβάσω τα νέα σας γτ έχω χάσει αρκετές σελίδες νέα...

πήγαμε σκόπελο τις διακοπές μας και δεν έπιανα κινητό! ξεκουραστήκαμε, ανανεωθήκαμε, ξαναερωτευτήκαμε και γεμίσαμε μπαταρίες!!! ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση για το γάμο!!!😁🥰🤵👰🎉

Κορίτσι μου καλά κάνατε να χαλαρώσετε και να ηρεμισετε πάνω από όλα!! Όσο για το χλαμύδια αφού το βρήκατε πάλι καλά, αυτό έχει σημασία! Θα παρεις την αντιβίωση και θα συνεχίσετε με τις εξετάσεις για να δείτε τι θα κάνετε στη συνέχεια! Να σκέφτεσαι θετικά κ ότι κάθε τι που βρίσκεται είστε πιο κοντά στο θαύμα σας!!! ❤️❤️❤️❤️ Είστε περίπου 1 μήνα πριν το γάμο;; Πωπω πέρασε ο καιρός!!! Έχετε να ετοιμάσετε κάτι άλλο; Ή όλα είναι έτοιμα;; Έμεινε μόνο να καλέσετε τον κόσμο σας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Καλησπέρα κοριτσια μου!! Σας ευχαριστω  πολυ!! Τα οικογενειακα θεματα ειτε σοβαρα αλλα πολλες φορες και απλα ειναι πιο πολυπλοκα γιατι ειναι πολλα τα χρονια και δυσκολοτερα λυνονται. Αλλα τι να κανουμε! Τωρα λιγω εγκυμοσυνης που χρειαζομαι καποια βοηθεια εχψ ερθει πιο κοντα σαυτα τα θεματα

Δεν εχω μπει ακομα στο τριτο τριμηνο, νομιζω μπαινω σε 1 εβδομαδα,, καλα αυτο με το τριτο τριμηνο με εχει μπερδεψει βρισκω στο ιντερνετ αντικρουομενες πληροφοριες για το ποτε μπαινεις , αλλοι λενε 27η εβδομαδα αλλοι 28η αχχαα Παντως εγω ειμαι στην 27η τωρα αρα σιγουρα πλησιαζω!

 

@babyblue94 Ηδη αισθανομαι καποια ενοχληση στον υπνο λογω κοιλιας και πολυ επιδεινωση του ουρολογικου θεματος που ηδη εχω αν θυασαι! Ργω ακουω το μωρακι καποιες μερες πολυ πχ το ΣΚ αλλα σημερα πολυ λιγο, δεν ξερω τι γινεται Αντε πλησιαζεις❤️ Με το καλο!Ποτε ειναι το επομενο ραντεβιου σου?🙂

Κορίτσι μου αν είσαι 27 εβδομάδα είσαι στον 7ο μήνα! Τουλάχιστο έτσι ξέρω αν κάνω λαθος διορθώστε με!! Γιατί ο 6ος ήδη έχει μια εβδομάδα παραπάνω από ότι ο 5ος μηνας! Εγώ έφαγα κ τις πρωτες κλωτσιές μου ❤️❤️❤️ Στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη αλλά όταν το εξήγησα στην μαμα μου μου είπε είναι κλωτσιά χαχαχα!! Κ εγώ ξυπνάω δυστυχως 2-3 φορες μέσα στην νύχτα! Ήδη με δυσκολεύει ο ύπνος πρέπει να κοιμάμαι πλευρό αλλά μάλλον στον ύπνο γυρίζω ανάσκελα και με πονάει η μέση μου κ όταν ξυπνάω για τουαλέτα μετά δύσκολα ξανά κοιμάμαι! Το μόνο π με βοηθάει είναι το κολύμπι…αλλά δυστυχως μετά τις αδειες δεν θα έχω χρόνο οπως τώρα…! Ποτέ εχεις ΠΗΤ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ αυτό με τον ύπνο θα είναι θέμα. Και εγώ πλέον δυσκολεύομαι πάρα πολύ. Αυτές τις μέρες 6-7 φορές σηκώνομαι το βράδυ για τουαλέτα. Άσε. 

Αύριο το πρωί έχουμε ντομπλερ ❣️❣️ για να δούμε. 

Το δεύτερο μας .. επαναλλειπτικο. Θα είμαι 33+4

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Να μας πεις τα νέα σου !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου αν είσαι 27 εβδομάδα είσαι στον 7ο μήνα! Τουλάχιστο έτσι ξέρω αν κάνω λαθος διορθώστε με!! Γιατί ο 6ος ήδη έχει μια εβδομάδα παραπάνω από ότι ο 5ος μηνας! Εγώ έφαγα κ τις πρωτες κλωτσιές μου ❤️❤️❤️ Στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη αλλά όταν το εξήγησα στην μαμα μου μου είπε είναι κλωτσιά χαχαχα!! Κ εγώ ξυπνάω δυστυχως 2-3 φορες μέσα στην νύχτα! Ήδη με δυσκολεύει ο ύπνος πρέπει να κοιμάμαι πλευρό αλλά μάλλον στον ύπνο γυρίζω ανάσκελα και με πονάει η μέση μου κ όταν ξυπνάω για τουαλέτα μετά δύσκολα ξανά κοιμάμαι! Το μόνο π με βοηθάει είναι το κολύμπι…αλλά δυστυχως μετά τις αδειες δεν θα έχω χρόνο οπως τώρα…! Ποτέ εχεις ΠΗΤ; 

Νομιζω εχω ΠΗΤ 18/11! Εχω αλλαξει και γιατρο πλεον αλλα νομιζω αυτο θα μεινει σταθερο!

Ωραια καλη απολαυση στις κλωτσιες😁

Ποτε εχεις επομενο ραντεβου εσυ? Σε ποια εβδομαδα εισαι?🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Νομιζω εχω ΠΗΤ 18/11! Εχω αλλαξει και γιατρο πλεον αλλα νομιζω αυτο θα μεινει σταθερο!

Ωραια καλη απολαυση στις κλωτσιες😁

Ποτε εχεις επομενο ραντεβου εσυ? Σε ποια εβδομαδα εισαι?🙂

Εγώ θα έχω το επόμενο μου σε ένα μήνα 14/09 θα πάω με τη πεθερά μου θέλει μα έρθει και το έβαλα απόγευμα! Θα πάω 3 μερες πριν για την καμπύλη σακχάρου κ μετά στην γιατρο 
 

σημερα είμαι 21 εβδομαδες έχω πητ 27-12 εμένα μου είπε επειδή το βγάζει ο υπέρηχος 2-3 μερες μεγαλύτερο κ η αυχενική μου το έβγαζε 2 μερες μεγάλο με έχει 25-12, να το αφήσουμε οπως είναι! Εξάλλου όταν θα ξαναπάω θα γεμίσω τις φόρμες για το κρατος για την άδεια και θα μου γράψει ποτέ περιμένουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει ότι επιθυμει υγεία πάνω από όλα!!! Καλότυχη και γερη να είναι η μπουμπου σας!! Να την χαίρεστε ❤️❤️💗💗💗👶👶 οπως είπαν και τα κορίτσια καλύτερα να μην έρχεται μέσα στα πόδια σου 😘😘😘 σας εύχομαι ότι καλύτερο!! 

 

Κορίτσι μου καλά κάνατε να χαλαρώσετε και να ηρεμισετε πάνω από όλα!! Όσο για το χλαμύδια αφού το βρήκατε πάλι καλά, αυτό έχει σημασία! Θα παρεις την αντιβίωση και θα συνεχίσετε με τις εξετάσεις για να δείτε τι θα κάνετε στη συνέχεια! Να σκέφτεσαι θετικά κ ότι κάθε τι που βρίσκεται είστε πιο κοντά στο θαύμα σας!!! ❤️❤️❤️❤️ Είστε περίπου 1 μήνα πριν το γάμο;; Πωπω πέρασε ο καιρός!!! Έχετε να ετοιμάσετε κάτι άλλο; Ή όλα είναι έτοιμα;; Έμεινε μόνο να καλέσετε τον κόσμο σας;; 

ετσι ειναι ραφαελα μου!! καθε αποτελεσμα και ενα βημα πιο κοντα! θα το ξεπερασουμε κι αυτο το εμποδιο!!😁😉 ναι ειμαστε 1 μηνα πριν το γαμο!!!! τελικη ευθεια!!!! εχουμε μοιρασει ολα τα προσκλητηρια και γυρω στις 20-30 αυγουστου θα κανουμε control ποιοι θα ερθουν και ποιοι οχι.. ηδη εχουν αρχισει να μας ενημερωνουν!❤️

εσυ διαβασα εχεις τις πρωτιες κλωτσιες του γιοκα σου ε; αχ αχ!!! με το καλο να τον εχετε στην αγκαλιτσα σας!!!!😍🤱👣🎈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου αν είσαι 27 εβδομάδα είσαι στον 7ο μήνα! Τουλάχιστο έτσι ξέρω αν κάνω λαθος διορθώστε με!! Γιατί ο 6ος ήδη έχει μια εβδομάδα παραπάνω από ότι ο 5ος μηνας! Εγώ έφαγα κ τις πρωτες κλωτσιές μου ❤️❤️❤️ Στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη αλλά όταν το εξήγησα στην μαμα μου μου είπε είναι κλωτσιά χαχαχα!! Κ εγώ ξυπνάω δυστυχως 2-3 φορες μέσα στην νύχτα! Ήδη με δυσκολεύει ο ύπνος πρέπει να κοιμάμαι πλευρό αλλά μάλλον στον ύπνο γυρίζω ανάσκελα και με πονάει η μέση μου κ όταν ξυπνάω για τουαλέτα μετά δύσκολα ξανά κοιμάμαι! Το μόνο π με βοηθάει είναι το κολύμπι…αλλά δυστυχως μετά τις αδειες δεν θα έχω χρόνο οπως τώρα…! Ποτέ εχεις ΠΗΤ; 

27 εβδομάδων έχεις μπει στον 7 ο σωστά. Είναι η πρώτη εβδομάδα του 7 ου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2022 at 10:48 ΠΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου γέννησα 28.07 το κοριτσάκι μου, μας έχει βγάλει το λάδι η μπουμπού, εννοείται όπως το περίμενα μόνο η μαμά μου ήρθε μια εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη να μας βοηθήσει, τα πεθερικά ξαφνικά υποφέρουν από πόδια μέση κλπ... Είμαι πολύ χαρούμενη που έχω υγιές το μωρό μου, έχουμε κολικούς και δυσκοιλιοτητα σε αυτή τη φάση, θηλάζουμε, παίρνουμε και λίγο ξένο. Μέσα σε 18 μέρες έχασα τα 10 κιλά της εγκυμοσύνης ενώ τρώω κανονικά. Σας εύχομαι κάθε καλό και η Παναγία μαζί μας. 

Να σας ζήσει καλή μου,
Να την χαίρεστε και να την δείτε όπως εσείς επιθυμείτε!
Να κάνεις αυτό που εσύ νομίζεις σωστό για το μεγάλωμά της, αν δεν μπορείς να έχεις ανθρώπους να σε στηρίζουν ουσιαστικά καλύτερα μακρυά και "αγαπημένοι" .
Δικό σας παιδί είναι, εσείς έχετε τις υποχρεώσεις και εσείς παίρνετε τις αποφάσεις για το μεγάλωμά της. 
Μακάρι να μπορούσα να σας βοηθήσω εγώ, έστω ένα μαγείρεμα, ένα πλυντήριο, ή λίγο χρόνο για εσένα για να κάνεις ένα μπάνιο σαν άνθρωπος ή να φας ένα πιάτο ζεστό φαγητό. 

Υπομονή, και στείλε μπεμποδόσκονη και σε εμάς ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,

Χαίρομαι πολύ που σας γνωρίζω. Σας ζητω συγνωμη προκαταβολικα για το μεγαλο κειμενο, αλλα ηθελα να σας δωσω ολες τις πληροφορίες να μου πειτε τη γνωνη σας. Σας διαβαζω καιρο και νιωθω οτι σε πολλές από τις ιστορίες σας κατάφερα κι εγώ να ταυτιστώ. Αυτός ο κύκλος ήταν ο πρώτος μηνας προσπαθειών για εμένα. Έκανα ορμονολογικες εξετασεις και επισκέφτηκα τον γυναικολογο μου για ένα γενικό έλεγχο. Όλα ήταν καλά εκτός από μια ελαφριά εικόνα πολυκυστικων στον υπέρηχο που ο γυναικολογος μου επιβεβαίωσε ότι δεν πρόκειται για πολυκυστικες μιας και οι ορμονολογικες ήταν τέλειες και ο κύκλος μου σταθερός (29-32). Ξεκίνησα με παρότρυνση του ενδοκρινολογου μου glucophage και filicine στα μέσα του κύκλου. Είχαμε συχνές επαφές στις υπολογισμένες μερες ωορηξιας, ωστόσο προς το τέλος του κύκλου αγόρασα τεστ ωορηξιας και βγήκε θετικό την 23η μέρα. Είμαι τώρα στην 35η και έχω 4 μερες καθυστερηση με αρνητικά τεστ hometest τις τελευταίες 4 μερες. Έχω στεναχωρηθει πολύ γιατί είναι ο πρώτος μηνας και φοβάμαι μην έγινε ξαφνικά άστατος ο κύκλος μου. Δεν έχω τόσο αγχος έτσι ώστε να δικαιολογεί την καθυστερηση. Σκέφτομαι μήπως μπέρδεψε τον κυκλο μου το glucophage ή μήπως έκανα καθυστερημένη ωορηξια, αλλά και πάλι 35 μερες με λίγο πόνο στην κοιλιά και η περίοδος άφαντη. Ελπίζω να μη σας κούρασα, εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις εγκύουλες και θετικά τεστ σε όσες προσπαθούν!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι γρήγορα με ένα θετικό τεστακι 😊

οταν ξεκινάμε προσπάθειες για μωράκι μπορεί να χαλάει ο κύκλος μας λόγο του σπέρματος 

εγω επειδή εχω πολυκυστικες η αλήθεια είναι ότι ωορρηξία έκανα πιο αργά περίπου στην 20 μέρα του κύκλου μου δεν είχα ιδιαίτερα σταθερό κύκλο 30-35 μερες οταν ξεκίνησα προσπάθειες όμως είχε χαλάσει και αργούσε πολύ να μου έρθει περίοδος 

Τώρα αν φταίει το φάρμακο για την διαταραχή της περιόδου δεν το γνωρίζω ίσως θα έπρεπε να ρωτήσεις τον γιατρό σου 

 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ετσι ειναι ραφαελα μου!! καθε αποτελεσμα και ενα βημα πιο κοντα! θα το ξεπερασουμε κι αυτο το εμποδιο!!😁😉 ναι ειμαστε 1 μηνα πριν το γαμο!!!! τελικη ευθεια!!!! εχουμε μοιρασει ολα τα προσκλητηρια και γυρω στις 20-30 αυγουστου θα κανουμε control ποιοι θα ερθουν και ποιοι οχι.. ηδη εχουν αρχισει να μας ενημερωνουν!❤️

εσυ διαβασα εχεις τις πρωτιες κλωτσιες του γιοκα σου ε; αχ αχ!!! με το καλο να τον εχετε στην αγκαλιτσα σας!!!!😍🤱👣🎈❤️

Τέλεια είστε κοντά στην ημέρα σας!!! Τώρα εργάζεστε ή είστε ακόμα με άδεια;; 
 

ναι ναι έφαγα τις πρωτες κλωτσιές μου πολύ ωραίο συναίσθημα εύχομαι να το ζήσεις σύντομα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,

Χαίρομαι πολύ που σας γνωρίζω. Σας ζητω συγνωμη προκαταβολικα για το μεγαλο κειμενο, αλλα ηθελα να σας δωσω ολες τις πληροφορίες να μου πειτε τη γνωνη σας. Σας διαβαζω καιρο και νιωθω οτι σε πολλές από τις ιστορίες σας κατάφερα κι εγώ να ταυτιστώ. Αυτός ο κύκλος ήταν ο πρώτος μηνας προσπαθειών για εμένα. Έκανα ορμονολογικες εξετασεις και επισκέφτηκα τον γυναικολογο μου για ένα γενικό έλεγχο. Όλα ήταν καλά εκτός από μια ελαφριά εικόνα πολυκυστικων στον υπέρηχο που ο γυναικολογος μου επιβεβαίωσε ότι δεν πρόκειται για πολυκυστικες μιας και οι ορμονολογικες ήταν τέλειες και ο κύκλος μου σταθερός (29-32). Ξεκίνησα με παρότρυνση του ενδοκρινολογου μου glucophage και filicine στα μέσα του κύκλου. Είχαμε συχνές επαφές στις υπολογισμένες μερες ωορηξιας, ωστόσο προς το τέλος του κύκλου αγόρασα τεστ ωορηξιας και βγήκε θετικό την 23η μέρα. Είμαι τώρα στην 35η και έχω 4 μερες καθυστερηση με αρνητικά τεστ hometest τις τελευταίες 4 μερες. Έχω στεναχωρηθει πολύ γιατί είναι ο πρώτος μηνας και φοβάμαι μην έγινε ξαφνικά άστατος ο κύκλος μου. Δεν έχω τόσο αγχος έτσι ώστε να δικαιολογεί την καθυστερηση. Σκέφτομαι μήπως μπέρδεψε τον κυκλο μου το glucophage ή μήπως έκανα καθυστερημένη ωορηξια, αλλά και πάλι 35 μερες με λίγο πόνο στην κοιλιά και η περίοδος άφαντη. Ελπίζω να μη σας κούρασα, εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις εγκύουλες και θετικά τεστ σε όσες προσπαθούν!!!

Καλησπέρα και καλωσήρθες. Ήθελα να σου πω ότι δεν έχει σχέση αν έχεις καλές εξετάσεις. Και εγώ ορμονολογικα ήμουν πολύ καλά αλλά η εικόνα που έβλεπε ήταν πολυκυστικες. Ωστόσο δεν κατάλαβα γιατί να πάρεις γλυκοφαζ. Ξέρω ότι αυτά τα παίρνεις όταν υπάρχει κάποιο ορμονολογικα και θέλει φτιαξιμο. Ή να όταν δεν έχεις καλή καμπύλη . 

Αφού όλα ήταν καλά γιατί να πάρεις αυτά ;  Όπως και να το θετικό την 23 ημέρα δίχνει ότι αργεί. Άρα κάτι θα υπάρχει. Μακάρι να το ρυθμίσεις και να καταφέρεις σύντομα να δει το θετικό. Εύχομαι τα καλύτερα. Βέβαια αφού βρήκες το θετικό ελπίζω να είχες καλές επαφές. Θα περιμένουμε μήπως μας στείλεις τα ευχάριστα μιας και δεν έχεις δει ακόμα περίοδο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,

Χαίρομαι πολύ που σας γνωρίζω. Σας ζητω συγνωμη προκαταβολικα για το μεγαλο κειμενο, αλλα ηθελα να σας δωσω ολες τις πληροφορίες να μου πειτε τη γνωνη σας. Σας διαβαζω καιρο και νιωθω οτι σε πολλές από τις ιστορίες σας κατάφερα κι εγώ να ταυτιστώ. Αυτός ο κύκλος ήταν ο πρώτος μηνας προσπαθειών για εμένα. Έκανα ορμονολογικες εξετασεις και επισκέφτηκα τον γυναικολογο μου για ένα γενικό έλεγχο. Όλα ήταν καλά εκτός από μια ελαφριά εικόνα πολυκυστικων στον υπέρηχο που ο γυναικολογος μου επιβεβαίωσε ότι δεν πρόκειται για πολυκυστικες μιας και οι ορμονολογικες ήταν τέλειες και ο κύκλος μου σταθερός (29-32). Ξεκίνησα με παρότρυνση του ενδοκρινολογου μου glucophage και filicine στα μέσα του κύκλου. Είχαμε συχνές επαφές στις υπολογισμένες μερες ωορηξιας, ωστόσο προς το τέλος του κύκλου αγόρασα τεστ ωορηξιας και βγήκε θετικό την 23η μέρα. Είμαι τώρα στην 35η και έχω 4 μερες καθυστερηση με αρνητικά τεστ hometest τις τελευταίες 4 μερες. Έχω στεναχωρηθει πολύ γιατί είναι ο πρώτος μηνας και φοβάμαι μην έγινε ξαφνικά άστατος ο κύκλος μου. Δεν έχω τόσο αγχος έτσι ώστε να δικαιολογεί την καθυστερηση. Σκέφτομαι μήπως μπέρδεψε τον κυκλο μου το glucophage ή μήπως έκανα καθυστερημένη ωορηξια, αλλά και πάλι 35 μερες με λίγο πόνο στην κοιλιά και η περίοδος άφαντη. Ελπίζω να μη σας κούρασα, εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις εγκύουλες και θετικά τεστ σε όσες προσπαθούν!!!

Κορίτσι μου Καλωσηρθες!!!!! Με το καλόοοο να δεις θετικό τεστακι!!!!!

Και εγώ εδώ... Προσπαθώ σχεδόν 1 χρόνο για μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό!!!!! ❤️ θα σου ευχηθώ ξανά και ξανα!!! οι ευχές μονο καλό κάνουν και μας γεμίζουν αισιοδοξία και καλή διάθεση!!!!

να είναι γερή και ευτυχισμένη η κορούλα σας!!!! πάντα καλότυχη και ευλογημένη!!!! γεννήθηκε την ημέρα που γιορτάζουμε την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου και μια ζωή θα την έχει προστάτιδα!!! Είναι Τεράστια η Χάρη Της!!!!

εμεις μετά απο τοσους γιατρούς και εξετάσεις, ζητησαμε τη βοήθεια Της, και να που μέσα σε 2 μήνες βρήκαμε τόσα και αντιμετωπίζουμε την υπογονιμότητα! και την κιρσοκηλη του άντρα μου και τωρα τα χλαμύδια από μέρους μου..... τόσοι γιατροί τα έβλεπαν όλα καλα και ένας ουρολόγος ανδρολόγος ασχολήθηκε με τις εξετάσεις μου και από μια τιμή κατάλαβε ότι ΚΑΤΙ δεν πάει καλα!!!!

μπορεί να με θεωρείτε "τρελή" αλλα πιστεύω ότι η αγία ειρήνη μας βοήθησε και πάντα θα την ευχαριστώ!!!!🙏❤️🙏❤️ευχομαι απο καρδιας έτσι να δείχνει το δρόμο και στη ζωη της κορούλας σας!!!!

Έτσι είναι τα θαύματα κορίτσι μου, όσοιβτα βιώνουν μόνο τα αισθάνονται, για τους τρίτους είναι συμπτώσεις, τυχαία γεγονότα κλπ. Η αίσθηση ότι μπορεί να σε θεωρούμε τρελή δείχνει ακριβώς την ύπαρξη ενός θαύματος. Υπήρχαν άνθρωποι που αγιασαν επιδιωκοντας να τους θεωρεί τρελούς ο κόσμος προκειμένου να έχουν τη χάρη του Κυρίου, οι δια Χριστόν σαλοι. Σε εμάς που κάνουμε οικογένειες αύρα τα μικρά καθημερινά θαύματα μας αφήνουν μια προσωρινή αίσθηση τρέλας. Σου εύχομαι ολόψυχα να λύσετε γρήγορα όλα τα θέματα και να έρθει ένα μωράκι. Είναι ζόρι να ξερεις και το μετά αλλά έχεις τέτοιο περίσσευμα αγάπης που θα  είναι τυχερό το παιδάκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι γρήγορα με ένα θετικό τεστακι 😊

οταν ξεκινάμε προσπάθειες για μωράκι μπορεί να χαλάει ο κύκλος μας λόγο του σπέρματος 

εγω επειδή εχω πολυκυστικες η αλήθεια είναι ότι ωορρηξία έκανα πιο αργά περίπου στην 20 μέρα του κύκλου μου δεν είχα ιδιαίτερα σταθερό κύκλο 30-35 μερες οταν ξεκίνησα προσπάθειες όμως είχε χαλάσει και αργούσε πολύ να μου έρθει περίοδος 

Τώρα αν φταίει το φάρμακο για την διαταραχή της περιόδου δεν το γνωρίζω ίσως θα έπρεπε να ρωτήσεις τον γιατρό σου 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ 😊 Η αλήθεια είναι το σκέφτηκα κι εγώ αυτό, μιας και η καθυστερηση ξεκίνησε στον πρωτο κυκλο προσπαθειων, γιατί μέχρι τώρα για τουλάχιστον ένα χρόνο είχα πολύ σταθερό κυκλο. 

Ελπίζω και σε εσένα τα καλύτερα  
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα και καλωσήρθες. Ήθελα να σου πω ότι δεν έχει σχέση αν έχεις καλές εξετάσεις. Και εγώ ορμονολογικα ήμουν πολύ καλά αλλά η εικόνα που έβλεπε ήταν πολυκυστικες. Ωστόσο δεν κατάλαβα γιατί να πάρεις γλυκοφαζ. Ξέρω ότι αυτά τα παίρνεις όταν υπάρχει κάποιο ορμονολογικα και θέλει φτιαξιμο. Ή να όταν δεν έχεις καλή καμπύλη . 

Αφού όλα ήταν καλά γιατί να πάρεις αυτά ;  Όπως και να το θετικό την 23 ημέρα δίχνει ότι αργεί. Άρα κάτι θα υπάρχει. Μακάρι να το ρυθμίσεις και να καταφέρεις σύντομα να δει το θετικό. Εύχομαι τα καλύτερα. Βέβαια αφού βρήκες το θετικό ελπίζω να είχες καλές επαφές. Θα περιμένουμε μήπως μας στείλεις τα ευχάριστα μιας και δεν έχεις δει ακόμα περίοδο 🥰

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ!! Με έβαλες σε σκέψεις τώρα γιατί ρώτησα επίμονα τον γιατρό μου για το τι σημαίνει η ελαφριά εικόνα πολυκυστικων και μου είπε ότι δεν το επιβεβαιώνουν οι ορμονολογικες εξετασεις και το γεγονός ότι δεν έχω άλλα συμπτώματα όπως αστάθεια κυκλου, ακμη ή έντονη τριχοφυια. Μου τα συνέστησε ο ενδοκρινολογος μου γιατί του είπα ότι ξεκινάμε προσπάθειες και μου είπε ότι θα με βοηθήσουν στο να έχω καλύτερη ωορηξια.

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! Θα σας κρατάω σίγουρα ενήμερες, ελπίζω να μου έρθει σύντομα για να ξεκινήσω πάλι προσπάθειες μιας και δεν ελπίζω σε αυτόν τον κυκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου Καλωσηρθες!!!!! Με το καλόοοο να δεις θετικό τεστακι!!!!!

Και εγώ εδώ... Προσπαθώ σχεδόν 1 χρόνο για μωρακι

Αχ μακάρι! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου το ίδιο και σε εσένα. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ!! Με έβαλες σε σκέψεις τώρα γιατί ρώτησα επίμονα τον γιατρό μου για το τι σημαίνει η ελαφριά εικόνα πολυκυστικων και μου είπε ότι δεν το επιβεβαιώνουν οι ορμονολογικες εξετασεις και το γεγονός ότι δεν έχω άλλα συμπτώματα όπως αστάθεια κυκλου, ακμη ή έντονη τριχοφυια. Μου τα συνέστησε ο ενδοκρινολογος μου γιατί του είπα ότι ξεκινάμε προσπάθειες και μου είπε ότι θα με βοηθήσουν στο να έχω καλύτερη ωορηξια.

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! Θα σας κρατάω σίγουρα ενήμερες, ελπίζω να μου έρθει σύντομα για να ξεκινήσω πάλι προσπάθειες μιας και δεν ελπίζω σε αυτόν τον κυκλο. 

Εγώ σκέψου είχα εικόνα πολυκυστικων. Καμπύλη και εξετάσεις όλα καλά. Ακμή και τριχοφυία δεν είχα ούτε εγώ. Αλλά μου είχε κάνει αστατο κύκλο. Όταν σταμάτησα όλα τα φάρμακα έφτιαξε μόνος του ο κύκλος μου. Αλλά η εικόνα Σπω συνεχίζει να υπάρχει. 

Μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι όταν έχουμε πολυκυστικες μπορεί να έχουμε ένα από τα συμπτώματα, όλα ή κανένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenakkέχω κι εγώ εικόνα πολυκυστικών , είχα απο πάντα, χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα και με σταθερό κύκλο!Συνέλαβα κανονικά το πρώτο μου παιδάκι σε προσπάθεια 3 μηνών, δεν μου είχε δώσει τίποτα να πάρω ο γυναικολόγος αφού είχα σταθερό κύκλο. Τώρα προσπαθούμε για το 2ο παιδάκι μας , έχω ακόμη σταθερό κύκλο οπότε ελπίζω πως κάνω κανονικά ωορρηξία κλπ.

Πάντως θα έλεγα να κάνεις κ μια χοριακή αν συνεχιστεί η καθυστέρηση, ξαναεκανες τεστ ωορρηξίας ?Διάβασα περιπτώσης που βγαίνουν θετικά σε περίπτωση εγκυμοσύνης, βέβαια θα μου πεις εσένα ηταν νωρίς.

@evaioan Να σου ζήσει το μωρακι σου!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...