Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Έφτασε και για την μικρή μου η ώρα να βγάλουμε την πάνα. Ξεκινήσαμε καλά, έμαθε να βγάζει την πάνα κάθε φορά που θέλει τσίσα. Δυστυχώς τα κακά τα κάνει ακόμη επάνω της κι όχι στο γιογιό αλλά πιστεύω ότι θα το καταφέρουμε. Το βράδυ συνεχίζουμε να φοράμε πάνα και να ξυπνάει το πρωί χάλια χαχα. 

Εσείς πώς τα καταφέρατε? Και θα ήθελα την γνώμη σας, πότε ξεκινάμε να φοράμε κανονικό βρακάκι?  Και τι βρακάκια προτείνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maria222 είπε:

Έφτασε και για την μικρή μου η ώρα να βγάλουμε την πάνα. Ξεκινήσαμε καλά, έμαθε να βγάζει την πάνα κάθε φορά που θέλει τσίσα. Δυστυχώς τα κακά τα κάνει ακόμη επάνω της κι όχι στο γιογιό αλλά πιστεύω ότι θα το καταφέρουμε. Το βράδυ συνεχίζουμε να φοράμε πάνα και να ξυπνάει το πρωί χάλια χαχα. 

Εσείς πώς τα καταφέρατε? Και θα ήθελα την γνώμη σας, πότε ξεκινάμε να φοράμε κανονικό βρακάκι?  Και τι βρακάκια προτείνετε?

Ποσο μηνων ειστε ; Εμεις 1,5 χρονων κ αναρωτιεμαι ποτε να προσπαθησει κανεις ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρακι μηπως κ βολεψει .εγω παντως το πρωι τους φοραω μονο τα βρακάκια τους απλα βαμβακερά για να καταλαβουν οτι κατι γινετια και να μην «υποφέρουν»κ απο τη ζεστη με τη πανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσο μηνων ειστε ; Εμεις 1,5 χρονων κ αναρωτιεμαι ποτε να προσπαθησει κανεις ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρακι μηπως κ βολεψει .εγω παντως το πρωι τους φοραω μονο τα βρακάκια τους απλα βαμβακερά για να καταλαβουν οτι κατι γινετια και να μην «υποφέρουν»κ απο τη ζεστη με τη πανα. 

είμαστε 3,5 χρονών. 1,5 είναι πολύ νωρίς νομίζω ίσως να δυσκολευτείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

καλησπέρα κορίτσια, αν και παλιό το θεματάκι είπα να γράψω και εγω την εμπειρία μου. Η μικρή μου  ειναι 3ων χρονών.. ξεκι΄νησαμε από τον Μαιο του 22 να κόψουμε την πάνα που ήταν 2,5 με μεγάλη αποτυχία.. είχε άρνηση οπότε μετά απο 2 εβδομάδες προσπάθειας της ξαναέβαλα πάνα. Κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι μου ζήτησε να κάνει τσίσα στο γιογιό μόνη της... ευτυχώς από τότε τα τσίσα τα κάνει στο γιογιό.. τα κακά όμως δεν μου τα λέει και τα κάνει πάνω της, ακόμα και βρακάκι να της φοράω θα τα κάνει πάνω της χωρίς να την ενοχλεί που είναι λερωμένη. Αδιαφορεί πλήρως για το ΄θέμα κακά στο γιογιό ή στην τουαλέτα.. όλοι μου λένε ότι μόνη της θα το ζητήσει αλλά εγ΄ω έχω αγχωθεί γιατί βλέπω την άρνηση της και ΄πόσο πείσμα έχει στο να μην κάνει κακά πουθενά αλλού πέρα από πάνω της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...