Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ αίμα στην 6η εβδομάδα (εξωσωματική)


Άντρεα

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσα!  Πριν 2 χρόνια ήμουν καθημερινό μέλος του φορουμ! Έπειτα απομακρυνθηκα για ψυχολογικους λογους και πλεον παλι εδώ με διαφορετικά δεδομένα! Είμαι στην 6η εβδομάδα μετά από εμβρυομεταφορα. Ανά διαστήματα εχω καφέ αίμα, αρχικά θεώρησα ότι είναι απο εμφύτευση και δεν ανησύχησα. Χθες που ειχα πάλι ανησύχησα πολύ.. Έχουμε ήδη ακουσει καρδούλα.. παρόμοιες εμπειρίες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσι μου σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχα κατά διαστήματα καφέ αίμα. Ήταν ο λόγος που από νωρίς πήρα αναρρωτική και είμαι σπίτι. Στο δεύτερο τρίμηνο δεν ξαναείδα. Τώρα είμαι στο τρίτο τρίμηνο. Κατά διαστήματα επειδή έχω συχνοουρια μπορεί να μοιάζει στο σερβιετακι σαν καφέ αίμα και να είναι επειδή έκανα 3 ώρες να αλλάξω. Μίλα με τον μαιευτήρα σου σε κάθε περίπτωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εμένα κορίτσι μου σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχα κατά διαστήματα καφέ αίμα. Ήταν ο λόγος που από νωρίς πήρα αναρρωτική και είμαι σπίτι. Στο δεύτερο τρίμηνο δεν ξαναείδα. Τώρα είμαι στο τρίτο τρίμηνο. Κατά διαστήματα επειδή έχω συχνοουρια μπορεί να μοιάζει στο σερβιετακι σαν καφέ αίμα και να είναι επειδή έκανα 3 ώρες να αλλάξω. Μίλα με τον μαιευτήρα σου σε κάθε περίπτωση. 

Ο γιατρός σου τι σου είχε πει κοριτσι μου? Για ποιο λογο υπήρχε το καφέ  αίμα όλο το πρώτο τρίμηνο? Μίλησα μαζί του και προς το παρόν μου είπε ξεκούραση και να συνεχίσω τα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Ο γιατρός σου τι σου είχε πει κοριτσι μου? Για ποιο λογο υπήρχε το καφέ  αίμα όλο το πρώτο τρίμηνο? Μίλησα μαζί του και προς το παρόν μου είπε ξεκούραση και να συνεχίσω τα φάρμακα. 

Το είχε θέσει ότι είναι η αντίδραση του οργανισμού στο σποράκι που εμφυτευτηκε και μεγαλώνει η μήτρα. Βιώνει και ο οργανισμός μετακίνηση οργάνων, αλλαγές και για αυτό βλέπουμε καφέ αίμα. Ανησυχητικό είναι το φρέσκο κόκκινο αίμα όχι το καφέ. Και εμένα ξεκούραση και φάρμακα. Πιο πολύ η ξεκούραση είναι να αποφεύγεις δουλειές βαριές, σηκώματα, αλλά και ότι σε φθείρει πολύ ψυχολογικά. Εγώ το αίμα το εμφάνιζαν όταν επέστρεφα από τη δουλειά που το κλίμα ήταν της εκμετάλλευσης. Για αυτό με σταμάτησε νωρίς. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τις άδειες βέβαια δεν το έχουν δεχθεί έτσι διοτι όλοι θέλουν ανθρώπους που τους βγάζουν δουλειά αλλά έβαλα προτεραιότητα τη μπέμπα και λέω να πάνε να πνιγουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Το είχε θέσει ότι είναι η αντίδραση του οργανισμού στο σποράκι που εμφυτευτηκε και μεγαλώνει η μήτρα. Βιώνει και ο οργανισμός μετακίνηση οργάνων, αλλαγές και για αυτό βλέπουμε καφέ αίμα. Ανησυχητικό είναι το φρέσκο κόκκινο αίμα όχι το καφέ. Και εμένα ξεκούραση και φάρμακα. Πιο πολύ η ξεκούραση είναι να αποφεύγεις δουλειές βαριές, σηκώματα, αλλά και ότι σε φθείρει πολύ ψυχολογικά. Εγώ το αίμα το εμφάνιζαν όταν επέστρεφα από τη δουλειά που το κλίμα ήταν της εκμετάλλευσης. Για αυτό με σταμάτησε νωρίς. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τις άδειες βέβαια δεν το έχουν δεχθεί έτσι διοτι όλοι θέλουν ανθρώπους που τους βγάζουν δουλειά αλλά έβαλα προτεραιότητα τη μπέμπα και λέω να πάνε να πνιγουν. 

Πολύ καλά έκανες κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου με καθησύχασες αρκετά!  Μια άλλη φίλη μου, μου είπε ότι εκείνη το είχε από τις αντιπυκτικες και μολις τις σταμάτησε, σταμάτησε και το αίμα.. ίσως είναι ένας συνδιασμός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...