Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ σαλοσπιρ παίρνω ένα κάθε βράδυ των 160mg

Εμένα από την αρχή μου το μετρούσανε με βάση την περίοδο. Και στην αυχενική που πήγα με ρώτησαν τελευταία περίοδο και το έγραψαν πανω. Μάλλον το βλέπουν το μωρό ότι είναι στα ίδια με την ηλικία και κρατάνε αυτό..καλά οι δύο μέρες δεν είναι κάτι..εγώ στην αρχή και κοντά στην αυχενική έβγαινα -5. 

Αλλά έστρωσε όλο αυτό 

Εμείς έχουμε κοριτσάκι.❣️ Ναι περνάει ο καιρός..είμαι έτοιμη από δωμάτιο και πράγματα τα έχουμε πάρει όλα.  Αρχές Αυγούστου θα τα πλύνω να τα βάλω όλα μέσα στα συρτάρια και στην ντουλάπα και να φτιάξω και την τσάντα του μαιευτηρίου. Μόνο αυτό μενει. Πλύσιμο τα πράγματα και η τσαντα 

Άντε με το καλό το πρώτο σου μωρό είναι λένε ότι άμα έχεις εμετούς πολους και ανεγουλες είναι κορίτσι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα αγόρι δεν ήμουν έτσι έκανα λίγους εμετούς αλλά μέχρι εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

@Raf123 νομίζω τα ίδια πράγματα πρέπει να έχουν δει σε εμάς. Έτσι και εγώ. Στην αυχενική στον υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι. Στο Papp a  φάνηκε λέει ότι ίσως κάνω πίεση και ξεκίνησα τα σαλοσπιρ 

Η αυχενική έγραψε αυτά .IMG_20220617_105226.jpg.0c264e5703ebd14bb590f28938f714ba.jpg

 

Τώρα στην β επιπέδου έγραψε ότι δεν υπάρχει μεγάλο ποσοστό για πρόωρο τοκετό..όλα καλά τα έβγαλε εκτός από λίγο αυξημένη πίεση δεξιά. Και συνεχίζω σαλοσπιρ

26AF8912-E4CD-4827-83ED-3D90ADEF4CD0.thumb.jpeg.c7d9031d36f33dfe015fc507a2e0f807.jpeg

@Elk Εμένα είναι αυξημένη η πιθανότητα του δεύτερου για το βάρος 1 στις 51 αλλά θα του δούμε λες και εσυ στην β επιπέδου! Βέβαια τώρα περιμένω το νιπτ να μου φύγει το άγχος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xristina_B είπε:

Άντε με το καλό το πρώτο σου μωρό είναι λένε ότι άμα έχεις εμετούς πολους και ανεγουλες είναι κορίτσι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα αγόρι δεν ήμουν έτσι έκανα λίγους εμετούς αλλά μέχρι εκεί 

Δεν ισχύει αυτό..  εγω στα αγόρια είχα τρομερες αναγούλες και εμετούς..στον μεγάλο μέχρι 6 μηνών και στον μικρό μέχρι 3μιση αλλά ούτε νερό δεν μπορούσα να πιω .. τώρα έχω αναγούλες όλη μέρα και πολλές αλλά εμετούς 2-3 έκανα μέχρι τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια κοιτάω το report μου τώρα η free β hCG είναι 0.734ΜoM και το PAppA είναι 0.307MoM δεν είναι πολύ χαμηλά;;; 

Είναι λίγο χαμηλή η pappa. Η χοριακη όχι (μπορεί να είναι αγορακι). Η pappa σου σου χάλασε κι αυτή τα στατιστικά σου μαζί με τους παλμούς λογικα. Συνήθως σχετίζεται με όχι καλή αιματωση από τον πλακουντα πχ. Μην κοιτάς τους αριθμούς της κάθε τιμής. Τους συνυπολογιζουν για τα στατιστικά οπότε εσένα σε νοιάζει το 1 στα 51 που είναι αυξημένη πιθανότητα και θα το αντιμετωπίσετε με ασπιρίνη και το 1 στα 233 που έχετε ήδη κάνει το τεστ και οι παλμοί ήταν οκ οπότε δείχνει ότι μάλλον ήταν της μέτρησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Είναι απαράδεκτο που ενδιάμεσα δε σε είδε. Και εγώ στέλνω με mail τις εξετάσεις, κάνουμε κάθε μήνα για τον θυροειδη, αλλά ανά 2 μήνες το πολύ με καλεί σε ραντεβού, με ζυγίζει και συζητάμε. Κάνω μετρήσεις ζαχάρου και ανά 10 μέρες μιλάμε και στο τηλέφωνο. Όσον αφορά τη διατροφή σου τη θεωρώ επίσης υπερβολική. Ξεκίνησα υπέρβαρη έγκυος, τρώω κανονικά τοστ και στημένο φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 2 ακτινίδια, 1 καφέ και 1 μπισκότο κάθε πρωί. Μέχρι το μεσημέρι τρώω 1 μπαρ δημητριακών, μετά 1 καλή μερίδα μεσημεριανό ότι μαγειρέψω και σαλάτα με μαύρο ψωμί, το απόγευμα πάλι 1 μικρό καφεδάκι με 1 μπισκότο απλό καφέ και τώρα τελευταία τρώω βραδινό μισό τοστ με 1 μεγάλο ποτήρι γάλα. Σε παρακαλώ όταν γεννήσεις με το καλό κοίταξε για έναν ενδοκρινολογο που να έχει κατανόηση στην εκάστοτε κατάσταση που βιώνεις. Στο ντοπλερ θα φανεί αν τρέφεται οκ το μωρό αλλά εμένα και τα νούμερα που γράφεις για τα κιλά του καλά μου φαίνονται. Προσωπικά στην 28η εβδομάδα ήταν 1.200 γρ και τώρα στην 31η 1.500 γρ. Να αγαπάς και να προσέχεις τον εαυτό σου. Έξαλλη γίνομαι με κάτι τέτοιες συμβουλές γιατρών. 

Έτσι έπρεπε να κάνει και σε εμένα να με βλέπει μια στο τόσο να μιλάμε να την πω όχι να μιλάω με μια γραμματέα που δεν ξέρει τι της γίνεται να μου μιλάει στο τηλ βιάστηκα γιατί μονίμως  πνιγόταν στην δουλειά και την έτρωγα το χρόνο της στο τηλέφωνο.. τέλος πάντων ας πάω την Τρίτη και βλέπουμε

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι λίγο χαμηλή η pappa. Η χοριακη όχι (μπορεί να είναι αγορακι). Η pappa σου σου χάλασε κι αυτή τα στατιστικά σου μαζί με τους παλμούς λογικα. Συνήθως σχετίζεται με όχι καλή αιματωση από τον πλακουντα πχ. Μην κοιτάς τους αριθμούς της κάθε τιμής. Τους συνυπολογιζουν για τα στατιστικά οπότε εσένα σε νοιάζει το 1 στα 51 που είναι αυξημένη πιθανότητα και θα το αντιμετωπίσετε με ασπιρίνη και το 1 στα 233 που έχετε ήδη κάνει το τεστ και οι παλμοί ήταν οκ οπότε δείχνει ότι μάλλον ήταν της μέτρησης. 

Να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει πολλά… αυτες τις αιματολογικές εγώ τις έχω κάνει την 10η εβδομάδα γιατί στην Κύπρο για να σε δεχθούν σε αυχενική πρεπει να εχεις τα αποτελέσματα από τη βιοχημική! Παίζει ρολο η ηλικία δλδ ο υπέρηχος την 12η κ η αιματολογική την 10η δεν θα έπρεπε να ήταν την ίδια μέρα κ τα δυο;  Για να γίνει καλύτερη σύγκριση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει πολλά… αυτες τις αιματολογικές εγώ τις έχω κάνει την 10η εβδομάδα γιατί στην Κύπρο για να σε δεχθούν σε αυχενική πρεπει να εχεις τα αποτελέσματα από τη βιοχημική! Παίζει ρολο η ηλικία δλδ ο υπέρηχος την 12η κ η αιματολογική την 10η δεν θα έπρεπε να ήταν την ίδια μέρα κ τα δυο;  Για να γίνει καλύτερη σύγκριση; 

Εγώ τα έκανα την ίδια μέρα κάναμε την αυχενική και όταν τελειώσαμε με πήρε και αίμα για την εξέταση… δεν γνωρίζω αν παίζει ρόλο που έγινε διαφορετική βδομάδα ίσως κάποια άλλη κοπέλα να ξέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ τα έκανα την ίδια μέρα κάναμε την αυχενική και όταν τελειώσαμε με πήρε και αίμα για την εξέταση… δεν γνωρίζω αν παίζει ρόλο που έγινε διαφορετική βδομάδα ίσως κάποια άλλη κοπέλα να ξέρει 

Εσείς στην Ελλάδα τα κάνετε συνήθως την ίδια μέρα εμας στην Κύπρο έτσι το κάνουν! Μάλλον δεν θα έχει σχέση…αλλά νομίζω είναι πιο σωστό το δικό σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει πολλά… αυτες τις αιματολογικές εγώ τις έχω κάνει την 10η εβδομάδα γιατί στην Κύπρο για να σε δεχθούν σε αυχενική πρεπει να εχεις τα αποτελέσματα από τη βιοχημική! Παίζει ρολο η ηλικία δλδ ο υπέρηχος την 12η κ η αιματολογική την 10η δεν θα έπρεπε να ήταν την ίδια μέρα κ τα δυο;  Για να γίνει καλύτερη σύγκριση; 

Αυτό το MoM που λέει είναι ποσοστό επί του μέσου όρου για την ημέρα που έκανες την εξέταση αίματος οπότε φυσιολογικά όχι. Δηλαδή αν είχες 1 ΜοΜ και 1ΜοΜ θα ήσουν ακριβώς στο μέσο όρο της ηλικίας κύησης σου. Δεν υπολογίζει τα ποσοστά σου με τις απόλυτες τιμές αλλά με ποσοστά ΜοΜ για την εκάστοτε ημέρα ώστε να μην έχει σημασία ποια μέρα έκανες την εξέταση τη μία και ποια την άλλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Αυτό το MoM που λέει είναι ποσοστό επί του μέσου όρου για την ημέρα που έκανες την εξέταση αίματος οπότε φυσιολογικά όχι. Δηλαδή αν είχες 1 ΜοΜ και 1ΜοΜ θα ήσουν ακριβώς στο μέσο όρο της ηλικίας κύησης σου. Δεν υπολογίζει τα ποσοστά σου με τις απόλυτες τιμές αλλά με ποσοστά ΜοΜ για την εκάστοτε ημέρα ώστε να μην έχει σημασία ποια μέρα έκανες την εξέταση τη μία και ποια την άλλη. 

Αα κατάλαβα όποτε δεν έχει σχέση! Ευχαριστώ πολύ!!! Εντάξει ποσοστά είναι όλα αυτά στατιστικές κ πιθανότητες! Μακάρι να είναι καλή κ η νιπτ μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αα κατάλαβα όποτε δεν έχει σχέση! Ευχαριστώ πολύ!!! Εντάξει ποσοστά είναι όλα αυτά στατιστικές κ πιθανότητες! Μακάρι να είναι καλή κ η νιπτ μου 

Εννοείται, όλα ποσοστά είναι. Εγώ είχα μια μετάλλαξη στην κυστική που είχα 1 στα 50000 να την έχω και δεν είχα ένα γονίδιο που έτρεχε στην οικογένεια που είχα 50% να το έχω. Όλα ζαριές είναι και δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει. Κι αν τα δεις αλλιώς και το 1 στα 51 είναι λιγότερο από 2%, ενώ η πιθανότητα να μην παρουσιάσεις επιβράδυνση της ανάπτυξης είναι 98%. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια κοιτάω το report μου τώρα η free β hCG είναι 0.734ΜoM και το PAppA είναι 0.307MoM δεν είναι πολύ χαμηλά;;; 

Εμένα το γράφει σε άλλη μονάδα μέτρησης και δεν ξέρω πως μετατρέπεται. Β hCG 19.8 IU/l και papp a 2.620 IU/l

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει πολλά… αυτες τις αιματολογικές εγώ τις έχω κάνει την 10η εβδομάδα γιατί στην Κύπρο για να σε δεχθούν σε αυχενική πρεπει να εχεις τα αποτελέσματα από τη βιοχημική! Παίζει ρολο η ηλικία δλδ ο υπέρηχος την 12η κ η αιματολογική την 10η δεν θα έπρεπε να ήταν την ίδια μέρα κ τα δυο;  Για να γίνει καλύτερη σύγκριση; 

Και εγώ την ίδια μέρα τα έκανα και τα δύο ναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εννοείται, όλα ποσοστά είναι. Εγώ είχα μια μετάλλαξη στην κυστική που είχα 1 στα 50000 να την έχω και δεν είχα ένα γονίδιο που έτρεχε στην οικογένεια που είχα 50% να το έχω. Όλα ζαριές είναι και δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει. Κι αν τα δεις αλλιώς και το 1 στα 51 είναι λιγότερο από 2%, ενώ η πιθανότητα να μην παρουσιάσεις επιβράδυνση της ανάπτυξης είναι 98%. 

Ναι ναι κ στην β επιπέδου αυτό ισως αλλάξει; Γιατί με ρωτούσε ο προϊστάμενος μου κ μου είπε κ στη γυναίκα του ήταν έτσι κ μετά άλλαξε αυξήθηκε το ποσοστό…οπως κ να έχει καλά να είναι τα μωράκια μας και η πρόληψη ας την κάνουμε κ ας αγχωνόμαστε 🤣 

εσυ ποτέ γεννάς;; Κοντεύεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια!!!! Αυριο πάμε στις πρώτες μας διακοπές με τα αγόρια μου στο χωριό μας σε βουνό είναι...  δροσούλα και χαλάρωση!!! Το μόνο που βαριέμαι είναι ότι κάνω μετακόμιση για να φύγουμε από το σπίτι με τα παιδιά!!! Αλλά χαλάλι.. 

@Antonia2 νομίζω κοντεύει η ημέρα που ΔΕΝ περιμένεις περιοδο, σωστά ;;;;;;; ξαναειδες αίματακι;;; πότε θα κάνεις τεστακι;;;; αντε να μας πεις ευχάριστα και εσύ 😘😁

@Nandia- πως πάνε οι αναγούλες;;; έκανες εμετό ξανά;;;

 

Μαρινακι μου καλησπερα!!!❤❤❤ εχω ακομα μερουλες... την υεταρτη περιμενω περιοδο οποτε λογικα αυριο θ ερθουν τα καφε..το πολυ κυριακη... μην ελπιζεις.. ηδη βγηκε τπ σπιθουρσκι της περιοδου. Θα κατεβει κανονικα κι αυτο το μηνα...

Να περασετε τελεια στις διακοπες σας!!!!!! 🥰🥰🥰🥰 αγαπω τις διακοπες στο χωριο!!!!! Ξεκουραση και χαλαρωση!!!! Κ πολυ φαγητο!!!!😂😂😂 βεβαια με 2 παιδια ισως να μην εχει κ τοση ξεκουραση τωρα π το ξανασκεφτομαι!!!😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elk δεν ξέρω να σου πω αν έχεις διαβήτη τι να προσέχεις..γιατί πρέπει να προσέχεις λογικά!!!

Εγώ ένα θα σου πω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (ετών 23 ήμουν) έβαλα 36 κιλά και το ευχαριστηθηκα πάρα πολύ 🤣🤣🤣🤣 ο γιατρός βέβαια μου είπε μάλλον επειδή είσαι πολύ νέα δεν είχες κανένα πρόβλημα όπως ζάχαρο κλπ.. Και στον γιο μου μετά από 2 χρόνια εγκυμοσύνη έβαλα 20 κιλά!!!! Πρόσεχα από ότι βλέπεις έτσι;;; τώρα αν ξαναμεινω έγκυος που δεν είμαι τόσο μικρή θα πάρω μόνο 10 χαχαχαχαχα

Βεβαια χάνονται αν θέλεις..εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τα είχα χάσει όλα μέσα σε 1 χρόνο και στη δεύτερη το ίδιο 

 

Με το καλοοοο ❤️❤️❤️

Μαρινα μου πηγες στην αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου;;

στις πριν 9 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Μην τα λες αυτα έτσι ☺️ έχω την πεθερά μου που κάθε φορά που με βλέπει θυμάται πόσο αδύνατη ήμουν στο γάμο, πόσο ωραία έβαψα τα μαλλιά μου και τι ωραία κόκκινα νύχια είχα... Ε και τώρα "καλούτσικη" είσαι μου λέει αλλά αντε να γεννήσεις να χάσεις αυτή τη στρογγυλή κοιλιά, να συγυριστεις κιόλας... Το ότι είμαι 8 μηνών έγκυος το θυμάται επιλεκτικά... εν τω μεταξύ 7 κιλά έχω πάρει επειδή ήμουν ήδη κάπως τσουμπωτη από πριν 🤣 αλλά ειλικρινά μην τα λες... Σκέφτομαι πόσο πιο εύκολα θα ήταν όλα αν εμενα έγκυος στα 25...

Η κακια και το θρασος μερικων ανθρωπων ειναι αστειρευτα.....

Εμεις την αλλη βδομαδα παμε κυπρο κ θα ρθει κ η πειερα μου. Ευτυχως θα κατσει μεχρι κυριακη πρωι κι εμεις μεχρι τριτη..(🙏🙏🙏🙏🙏🙏 ελπιζω να μην αλλαξει κατι κ κατσει κι αλλο..)

Θα χω κι εγω πολλες κακιες της να σας πω να γελασουμε!!!😉🤫🤣🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι κ στην β επιπέδου αυτό ισως αλλάξει; Γιατί με ρωτούσε ο προϊστάμενος μου κ μου είπε κ στη γυναίκα του ήταν έτσι κ μετά άλλαξε αυξήθηκε το ποσοστό…οπως κ να έχει καλά να είναι τα μωράκια μας και η πρόληψη ας την κάνουμε κ ας αγχωνόμαστε 🤣 

εσυ ποτέ γεννάς;; Κοντεύεις 

Ναι μπορεί να αλλάξει στη Β επιπέδου. Να μειωθεί ή να αυξηθεί ανάλογα με τις τότε μετρήσεις. Να είσαι αισιόδοξη ότι θα πάει καλά, γιατί και από τη δική μου μέχρι τώρα εμπειρία βλέπω ότι έχουμε την τάση να θέλουμε να τα σκεφτουμε και να τα υπολογίσουμε όλα, αλλά δε γίνεται και μόνο ταλαιπωρουμαστε! 

Εγώ τώρα είμαι 37η εβδομάδα και επειδή έχω συσπάσεις με έχει βάλει ο γιατρός ήδη 10 μέρες και μέχρι να ολοκληρώσω και αυτή την εβδομάδα να περιορίσω την κινητικοτητα μου για να μη γεννήσω. Όταν ολοκληρωθουν οι 37 είμαι ελεύθερη να κάνω ο, τι θέλω αναμένοντας πότε θα με πιάσουν οι πόνοι. Πητ έχω 13/7 αλλά θεωρούν ότι έτσι που πάει είναι πολύ πιθανό να γίνει νωρίτερα. Είμαι στην τελική ευθεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εμένα το γράφει σε άλλη μονάδα μέτρησης και δεν ξέρω πως μετατρέπεται. Β hCG 19.8 IU/l και papp a 2.620 IU/l

Και εγώ την ίδια μέρα τα έκανα και τα δύο ναι. 

Εμένα σε εκείνη την μονάδα μέτρησης είναι 43.73 η βhCG κ 0.459 η pappA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ναι μπορεί να αλλάξει στη Β επιπέδου. Να μειωθεί ή να αυξηθεί ανάλογα με τις τότε μετρήσεις. Να είσαι αισιόδοξη ότι θα πάει καλά, γιατί και από τη δική μου μέχρι τώρα εμπειρία βλέπω ότι έχουμε την τάση να θέλουμε να τα σκεφτουμε και να τα υπολογίσουμε όλα, αλλά δε γίνεται και μόνο ταλαιπωρουμαστε! 

Εγώ τώρα είμαι 37η εβδομάδα και επειδή έχω συσπάσεις με έχει βάλει ο γιατρός ήδη 10 μέρες και μέχρι να ολοκληρώσω και αυτή την εβδομάδα να περιορίσω την κινητικοτητα μου για να μη γεννήσω. Όταν ολοκληρωθουν οι 37 είμαι ελεύθερη να κάνω ο, τι θέλω αναμένοντας πότε θα με πιάσουν οι πόνοι. Πητ έχω 13/7 αλλά θεωρούν ότι έτσι που πάει είναι πολύ πιθανό να γίνει νωρίτερα. Είμαι στην τελική ευθεία. 

Ααα κόντεψες για τα καλά!!! Κ εγώ νομίζω άμα εχεις κ συσπάσεις ισως να μη φτάσεις ως τότε! Καλώς να υποδεχθείς την μικρούλα σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Ναι μπορεί να αλλάξει στη Β επιπέδου. Να μειωθεί ή να αυξηθεί ανάλογα με τις τότε μετρήσεις. Να είσαι αισιόδοξη ότι θα πάει καλά, γιατί και από τη δική μου μέχρι τώρα εμπειρία βλέπω ότι έχουμε την τάση να θέλουμε να τα σκεφτουμε και να τα υπολογίσουμε όλα, αλλά δε γίνεται και μόνο ταλαιπωρουμαστε! 

Εγώ τώρα είμαι 37η εβδομάδα και επειδή έχω συσπάσεις με έχει βάλει ο γιατρός ήδη 10 μέρες και μέχρι να ολοκληρώσω και αυτή την εβδομάδα να περιορίσω την κινητικοτητα μου για να μη γεννήσω. Όταν ολοκληρωθουν οι 37 είμαι ελεύθερη να κάνω ο, τι θέλω αναμένοντας πότε θα με πιάσουν οι πόνοι. Πητ έχω 13/7 αλλά θεωρούν ότι έτσι που πάει είναι πολύ πιθανό να γίνει νωρίτερα. Είμαι στην τελική ευθεία. 

Με το καλό να έρθει το μωρακι σας 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι!! Επίσης κι εγώ λέω αγοράκι θα’ναι!!

@Antonia2 τι ωραία που βρήκατε το γαμπριάτικο!! 😍 Με το καλό να γίνει κι ο γάμος σας!! Επίσης κ για σένα πιστεύω ότι θα μείνεις έγκυος σύντομα!! Κ είδα ότι βρήκατε κ γιατρό που σας κατευθύνει κ πολύ χάρηκα που βρήκατε πια την άκρη κ όλα πήραν το δρόμο τους!!

Πώς πάτε με τις υπόλοιπες ετοιμασίες του γάμου κορίτσια;; @Raf123 με είχες ρωτήσει τι κάναμε τελικά με το γάμο, κλείσαμε σήμερα τελικά κορίτσια επιτέλους!!
28 Αυγούστου💞 Απλά θα είναι Κυριακή γιατί δε βρίσκαμε Σάββατο! Και θα κάνουμε το γάμο πάνω στην παραλία όπως θέλαμε, κ τη δεξίωση επίσης εκεί μετά!!😍 

Οπότε τώρα θα τρέξω να βγάλω τα προσκλητήρια για να προλάβω να τα δώσω περίπου 2 μήνες πριν το γάμο❤️❤️ Πρόβα για το νυφικό που έχω αγοράσει έχω την Τρίτη!! Μπομπονιέρες επίσης βρήκαμε, μόνο τις παιδικές δε ξέρω τι να κάνω, εσείς τι θα κάνετε;

@Hopemumtobe πώς πας εσύ κορίτσι μου;;

@Nandia- κ το μικράκι σου είδα ότι μεγαλώνει όπως πρέπει!! Πολύ χαίρομαι!!

@marinamanoulitsa Μην απογοητεύεσαι που σου ήρθε περίοδος, είδα ότι είχες πει ότι το 2023 στα 35 θα κάνεις το τρίτο παιδάκι κ εγώ το πιστεύω 100% ότι θα σου έρθει!!! ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 γι’αυτό που ρώταγες, ειδικά στο πρωτο παιδάκι είναι πολύ συνηθισμένο να φτάνεις κ να περνάς τις 40εβδ. Κι εγώ στο μικρό μου τις πέρασα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Ναι μπορεί να αλλάξει στη Β επιπέδου. Να μειωθεί ή να αυξηθεί ανάλογα με τις τότε μετρήσεις. Να είσαι αισιόδοξη ότι θα πάει καλά, γιατί και από τη δική μου μέχρι τώρα εμπειρία βλέπω ότι έχουμε την τάση να θέλουμε να τα σκεφτουμε και να τα υπολογίσουμε όλα, αλλά δε γίνεται και μόνο ταλαιπωρουμαστε! 

Εγώ τώρα είμαι 37η εβδομάδα και επειδή έχω συσπάσεις με έχει βάλει ο γιατρός ήδη 10 μέρες και μέχρι να ολοκληρώσω και αυτή την εβδομάδα να περιορίσω την κινητικοτητα μου για να μη γεννήσω. Όταν ολοκληρωθουν οι 37 είμαι ελεύθερη να κάνω ο, τι θέλω αναμένοντας πότε θα με πιάσουν οι πόνοι. Πητ έχω 13/7 αλλά θεωρούν ότι έτσι που πάει είναι πολύ πιθανό να γίνει νωρίτερα. Είμαι στην τελική ευθεία. 

Με το καλο κοριτσι μου γλυκο να υποδεχτειτε τη μικρουλινα σας!!!! ❤❤❤💐🥳👶🤱 σαν χθες θυμαμαι π μας εστειλες τη χοριακη σου!!! Ευχομαι να ειναι ανωδυνα ολα για σενα κ τη μπουμπουκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2022 at 3:58 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

@Nandia- λέτε ρε κορίτσια; προβληματίστηκα αρκετά είμαι 29εβδομαδων και 4 μερες και η Μπέμπα ειναι 1200γρ έπρεπε να είναι μου είπε 1350 γρ

πριν 3 βδομαδες που είχα πάει ήταν 778γρ τι να πω δεν ξέρω 

την Τρίτη έκλεισα ραντεβού για doppler να με δει εμβρυολογος γιατί μου είπε ο γιατρός μου ότι τα μετράει αλλιώς εκεινος έχει και πιο εξειδικευμένα μηχάνημα αυτός θα μας πει σίγουρα.. 

Εμένα κορίτσι μου δε μου φαίνεται μεγάλη διαφορά, κ να ξέρεις ότι ο υπέρηχος έχει μια απόκλιση 10-15% !!

Εύχομαι να είναι όλα καλά που θα είναι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Raf123 όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι!! Επίσης κι εγώ λέω αγοράκι θα’ναι!!

@Antonia2 τι ωραία που βρήκατε το γαμπριάτικο!! 😍 Με το καλό να γίνει κι ο γάμος σας!! Επίσης κ για σένα πιστεύω ότι θα μείνεις έγκυος σύντομα!! Κ είδα ότι βρήκατε κ γιατρό που σας κατευθύνει κ πολύ χάρηκα που βρήκατε πια την άκρη κ όλα πήραν το δρόμο τους!!

Πώς πάτε με τις υπόλοιπες ετοιμασίες του γάμου κορίτσια;; @Raf123 με είχες ρωτήσει τι κάναμε τελικά με το γάμο, κλείσαμε σήμερα τελικά κορίτσια επιτέλους!!
28 Αυγούστου💞 Απλά θα είναι Κυριακή γιατί δε βρίσκαμε Σάββατο! Και θα κάνουμε το γάμο πάνω στην παραλία όπως θέλαμε, κ τη δεξίωση επίσης εκεί μετά!!😍 

Οπότε τώρα θα τρέξω να βγάλω τα προσκλητήρια για να προλάβω να τα δώσω περίπου 2 μήνες πριν το γάμο❤️❤️ Πρόβα για το νυφικό που έχω αγοράσει έχω την Τρίτη!! Μπομπονιέρες επίσης βρήκαμε, μόνο τις παιδικές δε ξέρω τι να κάνω, εσείς τι θα κάνετε;

@Hopemumtobe πώς πας εσύ κορίτσι μου;;

@Nandia- κ το μικράκι σου είδα ότι μεγαλώνει όπως πρέπει!! Πολύ χαίρομαι!!

@marinamanoulitsa Μην απογοητεύεσαι που σου ήρθε περίοδος, είδα ότι είχες πει ότι το 2023 στα 35 θα κάνεις το τρίτο παιδάκι κ εγώ το πιστεύω 100% ότι θα σου έρθει!!! ☺️☺️☺️

Μακάρι όλα καλά να είναι!!! Θα περιμένω το νιπτ! Εύχομαι την άλλη εβδομάδα να βγουν τα αποτέλεσμα να μην αγχώνομαι στην Αθήνα που θα έρθω!! 
 

τι ωραία θα το κάνετε στην θάλασσα! Τελικά σε άλλη τοποθεσία θα γίνει η δεξίωση; Κ εγώ την βάφτιση του μωρού αν όλα πάνε καλά την ονειρεύομαι σε παραλία κοντά ☺️☺️☺️ Τώρα τρέχεις πυρετωδώς με το γάμο! 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Raf123 γι’αυτό που ρώταγες, ειδικά στο πρωτο παιδάκι είναι πολύ συνηθισμένο να φτάνεις κ να περνάς τις 40εβδ. Κι εγώ στο μικρό μου τις πέρασα😁

Εντάξει θα δούμε πως θα πάει γιατί τώρα παίρνω κ ασπιρίνη προληπτικά για το βάρος του μωρού π λέει ισως να μην παίρνει στο 3ο τρίμηνο! Θα την παίρνω ως την 36η εβδομάδα μου είπε…
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι κ γω σκέφτομαι  με τόσο μεγάλο μήπως έχω θέμα με φυσιολογικό τοκετό. Σαν να έχω καταλάβει ότι τον θέλουν μικρό. Τουλάχιστον για την ώρα ανεβαίνω άφοβα στο μηχανάκι.  Φαντάζομαι θα μικρύνει αργότερα...  Ααχ κορίτσια η καθε μια το μακρύ της κ το κοντό της είμαστε  εδώ μέσα 🤣
    • Κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Είσαι έγκυος!!  Κι η χοριακη σου έχει πολύ καλή αύξηση! Η προηγούμενη χοριακη έγινε χθες -προχθες σωστά; Γενικά θέλουν ανά δύο μέρες η χοριακη να διπλασιάζεται και σένα έχει τετραπλασιαστεί οπότε είσαι τέλεια!! Απ' ότι φαίνεται έκανες πιο αργά από το συνηθισμένο ωορρηξία γι αυτό και όταν έκανες το πρώτο τεστ ήταν αρνητικό!  Και εννοείται ότι δεν θα φαινόταν κάτι όταν πηγές γυναικολόγο. Θέλει χοριακη 1500-2000 για να φανεί ο σάκος! Για τις συμφυσεις θα σου έλεγα να μην ανησυχείς γιατί συνήθως δημιουργούν δυσκολία στην εμφύτευση. Εσένα τώρα έχει γίνει η εμφύτευση! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σού εύχομαι!!!  
    • Χεχε ναι!! Πάω να φτιάξω τώρα ένα ποτήρι, καναπές και τηλεόραση ή νέτφλιξ.. ωραία και χαλαρά🤗 🤗 και κλωτσιές απ'τον μπέμπη..προσπαθώ να πετύχω καμιά καλή κλωτσιά σε βίντεο! 
    • Έχω αφυδατωθει αλλά επειδη πίνω ηλεκτρολύτες κ όσα υγρά μπορώ κρατιέμαι. Το σημαντικότερο είναι πως έγιναν οι επαφές από επιλογή κ όχι καταναγκαστικά !!
    • Εμένα δεν μου είχε πει κάτι για τις επαφες πως να την κάνω ή εκτός αν είπε και πέρασε αρκετός καιρός  και δεν θυμάμαι  εγω πάντως όταν βρίσκω θετικό τεστ κάνω συνεχόμενα επαφες πχ 23 ημέρα θετικό τεστ, επαφες είχα 22,23,24,25,26 και εμεινα εγκυος 🤷‍♀️ όπως είπε και η ραφ αν βρεις το σωστό τάιμινγκ και 1 επαφή είναι ακρετη 😊 εύχομαι σε 2 βδομαδες να μας στείλεις το θετικό εγκυμοσυνης σου 🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...