Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η E.D. είπε:

Μπράβο!! Τέλεια νέα!! Τελικά όλα γίνονται, μόνο να μας ταλαιπωρούν ξέρουν. Είσαι υπερκαλυμμένη και δε μπορούν να πουν κάτι άλλο. Η διάταξη προβλέπει υπογραφή θεράποντος ιατρού και διευθυντή κλινικής δημόσιου νοσοκομείου. Τα έχεις και τα δύο, οπότε με το καλό να κάνεις το Doppler σου ήσυχα και ωραία!

Βασικά επειδή τις έκανε ηλεκτρονικά ο θεραπων δεν έβαλε χειρόγραφα υπογραφή αλλά έβαλε ο διευθυντής και μπήκε και σφραγίδα νοσοκομείου. Του έστειλα μήνυμα να βάλει και υπογραφή και θα το κάνει αλλά επειδή είμαι βέβαια ότι μόλις δουν σφραγίδα νοσοκομείου και υπογραφή διευθυντή μαιευτική κλινικής θα τα δεχτούν στη διεύθυνση προσωπικού τις έστειλα ήδη τις βεβαιώσεις. 

Το doppler βγήκε άψογο. 140 σφυγμοί, 1.5 κιλό η μπέμπα. Γύρω στα 3.5 κιλά θα γεννηθεί μου είπε. Μόνο μία μικρή περιδεση με τον ομφάλιο λώρο έχει πίσω από το σβέρκο σαν φουλάρι όχι μπροστά μου είπε να μην ανησυχώ. Όλα καλά. Και πάλι ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ειναι ολα ευχαριστα!!!!!🥰🥰🥰❤❤❤❤❤ Επαγγελματικα κ προσωπικα ηρθαν τα καλυτερα!!!! Το 22 θα φυγει με το πιο σημαντικο δωρο της ζωης σου!!!!🤱🥰🥰🥰🥰🥰

Ανυπομονώ να έρθουν τα Χριστούγεννα!!’ Σορρυ κορίτσια που το λεω καλοκαιριάτικα 🤣🤣🤣🤣

η ημερομηνία τοκετού μου είναι 25-12 λες να φτάσω ως τότε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισα απο Αθηνα..ειχα παει για δευτερη γνώμη..αυτός ο γιατρος μ είπε για την σίγουρη υπαρξη πολυποδα...Πανακριβος,πολυ καλος κ γνωστός όμως..Εγω θελω τον γιατρό μου όμως π είναι πιο χαλαρος..κανε επαφες κ βλέπουμε...Δεν ξερω τι να κανω..Πώς να του πω οτι θελω να τον ξαναδουμε;Επίσης δεν εχω κτλβ αν ενοχλεί στη σύλληψη τοσο πολυ;γτ κ μια πιθανότητα να υπάρχει πώς λεει κανε επαφες..Πηγα και στη μονη κ πηρα ζώνη και μηλαρακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Εγώ σήμερα είχα πάει για σεμινάριο πρώτων βοηθειων με τον άντρα μου. Μάθαμε και για τα βρετανικά. Άντε να είμαστε έτοιμοι να ξέρουμε να αντιμετωπίζουμε καταστάσεις 😻

Αμέσως μετά είχα γιατρό.  Πήρε 200 γρ το μωρό από την β επιπέδου. Δηλαδή πριν δύο εβδομάδες. 

Γενικά όλα καλά.  Λύσαμε όλες μας τις απορίες. Μιλήσαμε για την καθυστερημένη απολίνωση και για τα βλαστοκύτταρα για να δούμε τι θα κάνουμε από αυτά. Είπαμε για τις διακοπές γενικά για την εγγυμοσυνη πολλές πληροφορίες. Πισίνες , θάλασσα, αεροπλάνο, φαγητό. Θα πάω σε 3 εβδομάδες πάλι 

Μου έγραψε καμπύλη να κάνω και εξετάσεις τις μηνιαίες. Το μόνο που μου είπε είναι ότι θα χρειαστεί να κάνω δύο doppler εγώ.  ( Κανονικά κάνουν μια στις 32 εβδομάδες. ) 

Μου λέει λόγω αυξημενης πίεσης της δεξιάς πλευράς ( ή σε άλλες κοπέλες αν έχουν διαβήτη ή γενικά κάτι που σε κατατάσσει στην εξερεση θέλει να το παρακολουθείς για να προλαμβανονται όλα )  άρα θα κάνω ένα στις 30 εβδομάδες και ένα στις 33.  ( Ε τι να κάνουμε δεν πειράζει για τα λεφτά. Θα βλέπω και το μωράκι μου ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εχω κ τον γιατρό π μ λεει εχεις άγχος κ δεν θα σε βοηθήσει..Κυριε γιατρουλη θέλω να του πω εχω αγχος μην παλευω τσαμπα αν έχω πολυποδα..ο πολυποδας είναι κάτι απλό κ σύνηθες αλλα δημιουργει θεματα..Τρεις μηνες τον χανουμε κ τον βρίσκουμε..😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ όταν έπαιρνα τα ουτροτζεσταν από το στόμα υπέφερα από ημικρανίες, κολπικά δεν με ενοχλούν. Ρωτά τη γιατρό σου μήπως τα βάζεις κολπικά.

Απλα είχα κοιμηθεί στραβά.. τελικά μου πέρασε χωρίς να πάρω κάτι.. απλά κοιμήθηκα και ξύπνησα πολύ καλύτερα εκτός από τις αναγούλες που είναι σταθερά έντονες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Απλα είχα κοιμηθεί στραβά.. τελικά μου πέρασε χωρίς να πάρω κάτι.. απλά κοιμήθηκα και ξύπνησα πολύ καλύτερα εκτός από τις αναγούλες που είναι σταθερά έντονες 

Μπράβο κορίτσι μου. Οι αναγουλες είπαμε δεν μας πειράζουν. Ίσα ίσα καταλαβαίνουμε πως όλα κυλάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Απλα είχα κοιμηθεί στραβά.. τελικά μου πέρασε χωρίς να πάρω κάτι.. απλά κοιμήθηκα και ξύπνησα πολύ καλύτερα εκτός από τις αναγούλες που είναι σταθερά έντονες 

Νάντια ποτέ σου έχει δώσει Πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Νάντια ποτέ σου έχει δώσει Πητ?

Για φτ 19 με 22 Ιανουαρίου αλλά θα πάω σίγουρα με καισαρική λόγω που και τα αγόρια με καισαρική τα γέννησα αρα 9 με 10 Ιανουαρίου.. θα μπει το 2023 με το καλύτερο δώρο.. εσένα σου είπε η την επόμενη φορά θα σου πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Για φτ 19 με 22 Ιανουαρίου αλλά θα πάω σίγουρα με καισαρική λόγω που και τα αγόρια με καισαρική τα γέννησα αρα 9 με 10 Ιανουαρίου.. θα μπει το 2023 με το καλύτερο δώρο.. εσένα σου είπε η την επόμενη φορά θα σου πει;

Το ότι τα αγόρια τα γέννησες με καισαρική πριν τόσα χρόνια δεν είναι λόγος να πας με καισαρική. Να πας αν το επιθυμείς εσύ ή αν συντρέχουν άλλοι λόγοι εννοείται απλά το  αναφέρω γιατί είναι γενικά ένας πολύ διαδεδομένος μύθος που κυκλοφορεί για τον τοκετό. Μόνο αν η καισαρική είναι πολύ πρόσφατη (1-2 χρόνια) είναι λόγος να επαναληφθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Το ότι τα αγόρια τα γέννησες με καισαρική πριν τόσα χρόνια δεν είναι λόγος να πας με καισαρική. Να πας αν το επιθυμείς εσύ ή αν συντρέχουν άλλοι λόγοι εννοείται απλά το  αναφέρω γιατί είναι γενικά ένας πολύ διαδεδομένος μύθος που κυκλοφορεί για τον τοκετό. Μόνο αν η καισαρική είναι πολύ πρόσφατη (1-2 χρόνια) είναι λόγος να επαναληφθεί. 

Ναι το  ξέρω απλά στην Κύπρο ακόμα δεν είναι πολύ εξοικειωμένοι όλοι η γιατροί με το vbac.. έχει αλλά δεν είναι όλοι και είμαι κομμένη 2 φορές και φοβάμαι μην έχω αλλά γιατί δεν έχω γεννήσει φυσικά αρα δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να συνεργαστώ και να μην επιβαρύνω τον τοκετό.. δεν νοιώθω ότι μπορώ να κάνω φυσική.. μέχρι τότε έχει ο θεός..μακάρι να πάνε όλα καλά και αυτο είναι το τελευταίο που θα σκεφτώ τωρα..εχω χρόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

βαριέμαι να πάω δουλεια! Ήδη άργησα 🤣🤣🤣 θα πάω να πάρω κ τα ουρα μου να δούμε αν έφυγε το μικρόβιο! 

Θα πάω να μου πάρει αιμα η γιατρος για το νιπτ στις 11:30! Έχω και dinner απόψε πάλι κ βαριέμαι χαχαχα γιατί θα είναι στις 21:30 με γυναικολογους (δεν τους μπορώ αλλά τι να κάνω) κι δεν ξέρω να μείνω στον αδερφό μου ή να επιστρέψω σπίτι;; Επειδή αύριο θα είμαι στην περιοχή μου…και σκεφτομαι τι θα κάνω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

βαριέμαι να πάω δουλεια! Ήδη άργησα 🤣🤣🤣 θα πάω να πάρω κ τα ουρα μου να δούμε αν έφυγε το μικρόβιο! 

Θα πάω να μου πάρει αιμα η γιατρος για το νιπτ στις 11:30! Έχω και dinner απόψε πάλι κ βαριέμαι χαχαχα γιατί θα είναι στις 21:30 με γυναικολογους (δεν τους μπορώ αλλά τι να κάνω) κι δεν ξέρω να μείνω στον αδερφό μου ή να επιστρέψω σπίτι;; Επειδή αύριο θα είμαι στην περιοχή μου…και σκεφτομαι τι θα κάνω… 

Καλημέρα. Τελικά ακόμα δεν έχεις αρχίσει να το λες ε; 

Θα περιμένεις μετά την νιπτ για τις ανακοινώσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Krisdin8689 είπε:

Κοριτσια γυρισα απο Αθηνα..ειχα παει για δευτερη γνώμη..αυτός ο γιατρος μ είπε για την σίγουρη υπαρξη πολυποδα...Πανακριβος,πολυ καλος κ γνωστός όμως..Εγω θελω τον γιατρό μου όμως π είναι πιο χαλαρος..κανε επαφες κ βλέπουμε...Δεν ξερω τι να κανω..Πώς να του πω οτι θελω να τον ξαναδουμε;Επίσης δεν εχω κτλβ αν ενοχλεί στη σύλληψη τοσο πολυ;γτ κ μια πιθανότητα να υπάρχει πώς λεει κανε επαφες..Πηγα και στη μονη κ πηρα ζώνη και μηλαρακι..

Να τον ξαναδείτε και να πας να ζητήσεις και μια τρίτη γνώμη. Όταν δύο γιατροί μας λένε εκ διαμέτρου αντίθετα πράγματα ρωτάμε και τρίτο. Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρη ότι έκανες το καλύτερο για σένα. Εμένα που είχα ινομυωμα ρώτησα 3 γιατρούς στη Θεσσαλονίκη και έναν στην Αθήνα. Αποφάσισα τότε να το αφαιρέσω αλλά ο γιατρός που με παρακολουθούσε έλεγε να μείνω εγκυος. Πήγα στην Αθήνα και το αφαίρεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Για φτ 19 με 22 Ιανουαρίου αλλά θα πάω σίγουρα με καισαρική λόγω που και τα αγόρια με καισαρική τα γέννησα αρα 9 με 10 Ιανουαρίου.. θα μπει το 2023 με το καλύτερο δώρο.. εσένα σου είπε η την επόμενη φορά θα σου πει;

Καλημέρα, εμένα μου είπε Φεβρουάριο αρχές κιόλας αλλά δεν είπαμε μέχρι ποια μέρα, του είπα δεν θέλω, να δούμε πως θα εξελιχθεί και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Για φτ 19 με 22 Ιανουαρίου αλλά θα πάω σίγουρα με καισαρική λόγω που και τα αγόρια με καισαρική τα γέννησα αρα 9 με 10 Ιανουαρίου.. θα μπει το 2023 με το καλύτερο δώρο.. εσένα σου είπε η την επόμενη φορά θα σου πει;

10 Ιανουαρίου έχει γενέθλια ο μικρούλης μου!!! Αντε με το καλοοο μακάρι και εμένα το 2023 να με περιμένει ένα μπέμπακι.. Βασικά όταν γέννησα τον μικρό μου είπα σε όλους "αντε τωρα το επόμενο το 2023 στα 35 μου"... Και συνήθως όταν λέω κάτι έτσι στα κουτουρού βγαίνει... Το έχω από μικρή αυτό!!! Ελπίζω να βγει ❤️😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Τελικά ακόμα δεν έχεις αρχίσει να το λες ε; 

Θα περιμένεις μετά την νιπτ για τις ανακοινώσεις; 

Ναι 😞😞 περίμενα πως κ πως την εξέταση αυτή για να είμαι πιο άνετη και τώρα αναμονή αλλες 10 μερες! άρα μετά το τριήμερο που θα πάω Αθήνα θα βγουν κ τα αποτελέσματα…ευτυχως δε μου φάνηκε ακόμα…την περασμένη εβδομάδα μου είπαν αδυνατισες;;; Κ χθες το ίδιο χαχαχα λεω πάλι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα κορίτσια μου!!! Επικοινώνησα με τον ιερό Ναό Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλαντου και θα πάω να πάρω το μήλο σήμερα ή αύριο!!! 😁😁😁 Χαρηκα πολύ μακάρι να γίνει το θαύμα Της και σε εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

10 Ιανουαρίου έχει γενέθλια ο μικρούλης μου!!! Αντε με το καλοοο μακάρι και εμένα το 2023 να με περιμένει ένα μπέμπακι.. Βασικά όταν γέννησα τον μικρό μου είπα σε όλους "αντε τωρα το επόμενο το 2023 στα 35 μου"... Και συνήθως όταν λέω κάτι έτσι στα κουτουρού βγαίνει... Το έχω από μικρή αυτό!!! Ελπίζω να βγει ❤️😜

Και εγώ το ίδιο χαχαχα! Είχα πει στα 30 μου θα κάνω παιδί και στα 30 μου έμεινα εγκυος κ θα το γεννήσω στα 30 μου ακόμη!! Κ θα παντρευτώ κιολας στα 30 που πάντα ελεγα από μικρή γαμος στα 30 χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον Ιούλιο να θυμάστε θα ανοίξω εγώ θεματακι..ειναι και ο μήνας μου που έχω και γενέθλια. ❣️❣️ Μακάρι να πάει τέλεια ο μήνας και να έρθουν και άλλα νινακια 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Τον Ιούλιο να θυμάστε θα ανοίξω εγώ θεματακι..ειναι και ο μήνας μου που έχω και γενέθλια. ❣️❣️ Μακάρι να πάει τέλεια ο μήνας και να έρθουν και άλλα νινακια 🤗

Εννοείται να ανοίξεις είσαι πολύ γουρλου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στο είπα και εχθές θα ανοίξεις εσύ θέμα αυτό τον μήνα γιατί είσαι και εσύ γουρλού 😍😍 να μου φέρεις και εμένα λίγη τύχη.. @babyblue94

@Antonia2και εσύ να ανοίξεις θεματάκι έναν μήνα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ανυπομονώ να έρθουν τα Χριστούγεννα!!’ Σορρυ κορίτσια που το λεω καλοκαιριάτικα 🤣🤣🤣🤣

η ημερομηνία τοκετού μου είναι 25-12 λες να φτάσω ως τότε;; 

καλημερα ραφαελα μου!!!!❤️❤️❤️ νομιζω οι περισσοτερες γυναικες δεν φτανουν ως το τελος της κύησης. υπάρχουν βεβαια και εξαιρεσεις...😉 εγω θα ευχηθω να ερθει οποτε θελει ο θεος ωστε να ειναι γερο το μωράκι σας!!!!! 🙏🙏🙏🙏

πηγες σημερα να κανεις το νιπτ τεστ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

βαριέμαι να πάω δουλεια! Ήδη άργησα 🤣🤣🤣 θα πάω να πάρω κ τα ουρα μου να δούμε αν έφυγε το μικρόβιο! 

Θα πάω να μου πάρει αιμα η γιατρος για το νιπτ στις 11:30! Έχω και dinner απόψε πάλι κ βαριέμαι χαχαχα γιατί θα είναι στις 21:30 με γυναικολογους (δεν τους μπορώ αλλά τι να κάνω) κι δεν ξέρω να μείνω στον αδερφό μου ή να επιστρέψω σπίτι;; Επειδή αύριο θα είμαι στην περιοχή μου…και σκεφτομαι τι θα κάνω… 

αχ κι εγω εχω τοση δουλεια και τρεξιμο που δεν θελω να ερχομαι δουλεια....😂 

το βραδυ καλυτερα να μεινεις οπου εισαι πιο κοντα για να μην οδηγας βραδιατικα....😉 το πρωι οο να πεις εισαι πιο ξεκουραστη και οδηγας με μεγαλυτερη ασφαλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα ραφαελα μου!!!!❤️❤️❤️ νομιζω οι περισσοτερες γυναικες δεν φτανουν ως το τελος της κύησης. υπάρχουν βεβαια και εξαιρεσεις...😉 εγω θα ευχηθω να ερθει οποτε θελει ο θεος ωστε να ειναι γερο το μωράκι σας!!!!! 🙏🙏🙏🙏

πηγες σημερα να κανεις το νιπτ τεστ;;;

11:30 θα πάω!!! Να σου πω έχω διαβάσει διάφορα οι περισσότερες στατιστικά φτάνουν ως 39-40 εβδομαδες! Βασικά θέλω να είναι αιγοκερως χαχαχα!! Αλλά όποτε θέλει αυτό θα βγει 🥰🥰🥰 έχω μια φίλη στην Αγγλία που είχε πητ 27/12 μετά της το έκαναν 24/12 κ τελικά γέννησε 6-7/1 δεν θυμάμαι ποια μέρα ακριβώς χαχα της λεω δεν θέλω να πάθω σαν εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...