Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Άφησα μήνυμα στη γιατρο να με πάρει τηλέφωνο! Νομίζω σήμερα είμαι πιο αγχωμένη από χθες 😬😬 

Σκεφτηκα να μιλήσω κ με παιδίατρο να μου πει κ αυτος τη σκοπιά του ή βλακεία θα κάνω; 

Καλημέρα Ραφαέλα μου, δε νομίζω ότι θα πει κάτι ένας παιδίατρος. Δεν είναι αρμοδιότητα τους αυτής της ηλικίας τα έμβρυα. Μπορείς να πάρεις 2η γνώμη από εμβρυομητρικο όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Κουράγιο,όχι για τον εμετό ( που είπαμε εμείς είμαστε τρελές και τους θέλουμε) αλλά για την ημικρανία. Γενικά υποφέρω από ημικρανίες και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο σου είναι. Κάτσε αν μπορείς ξάπλα με ησυχία. Εμένα με βοηθάει να λούζω και το κεφάλι μου. 

Παλεύω να μην κάνω εμετο γιατί ήπια τπ  utrogestan  πριν μια ώρα και δεν θέλω να το βγάλω αν και πιστεύω θα έχει απορροφηθεί 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναντια μου καλημερα και περαστικα..❤️ κανε υπομονη για το μπεμπε. τωρα για την ημικρανια μπορεις να παρεις κατι ή δεν επιτρεπεται;

Μονο πανατολ αλλά δεν έχω σπίτι.. το φαρμακείο είναι ένα λεπτό με το αυτοκίνητο αλλά δεν έχω αντοχες να παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Παλεύω να μην κάνω εμετο γιατί ήπια τπ  utrogestan  πριν μια ώρα και δεν θέλω να το βγάλω αν και πιστεύω θα έχει απορροφηθεί 

 

Μονο πανατολ αλλά δεν έχω σπίτι.. το φαρμακείο είναι ένα λεπτό με το αυτοκίνητο αλλά δεν έχω αντοχες να παω

Εγώ όταν έπαιρνα τα ουτροτζεσταν από το στόμα υπέφερα από ημικρανίες, κολπικά δεν με ενοχλούν. Ρωτά τη γιατρό σου μήπως τα βάζεις κολπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίλησα με τη γιατρο μου! Μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα το βλέπαμε και στους τυπικούς υπερήχους στο ιατρείο! Όλα ήταν μια χαρά τα ποσοστά λέει τέλεια απλά οι παλμοί έριξαν κάτω το συγκεκριμένο σύνδρομο τρισωμια 13! Θα πάω αύριο να κανω το νιπτ! Μου είπε ισως χθες να έτυχε έτσι γιατί μπορεί να στρεσαριστικε το έμβρυο, απλά ανησύχησε η γιατρος η άλλη γιατί στις 2 ώρες το έλεγξε 2-3 φορές κ κυμενοταν εκεί! Επίσης μου είπε ότι το πρωτόκολλο λέει παιδιοκαρδιολογο αλλ πρώτα θα περιμένουμε τα αποτελέσματα κ θα πράξουμε ανάλογος! Αλλα να μην αγχώνομαι κ ότι αν υπήρχε πρόβλημα θα το αντιλαμβανόμασταν από την αρχή! Με καθησύχασε αρκετά μπορώ να πω! Έφυγε ένα άγχος που μίλησα μαζί της γιατί σήμερα όλη μέρα δουλεύω κ έχω το πρόσωπο της Μεγάλης Παρασκευής, πήγαινα στις συναντήσεις έμπαινα στο αυτοκίνητο κ έκλαιγα, ευτυχως δεν έβαλα μάσκαρα σήμερα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Άφησα μήνυμα στη γιατρο να με πάρει τηλέφωνο! Νομίζω σήμερα είμαι πιο αγχωμένη από χθες 😬😬 

Σκεφτηκα να μιλήσω κ με παιδίατρο να μου πει κ αυτος τη σκοπιά του ή βλακεία θα κάνω; 

Καλύτερα να μιλήσεις με παιδοκαρδιολογι και ειδικότερα με κάποιον που εξειδικευτεί και σε υπέρηχους καρδιάς από την εγκυμοσυνη. Στην Αθήνα εγώ γνωρίζω την Λάσκαρη στο Μητέρα που είναι εξαιρετική για κάποια γνώμη. Εγώ έλεγχα όλα τα παιδάκια μου εκεί και στη διάρκεια της εγκυμοσύνης και τώρα λόγω του ότι έχω Λύκο εγώ και χρειάζεται αυτός ο έλεγχος. Νομίζω και τηλεφωνικά θα μπορεί να σε συμβουλευσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τη γιατρο μου! Μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα το βλέπαμε και στους τυπικούς υπερήχους στο ιατρείο! Όλα ήταν μια χαρά τα ποσοστά λέει τέλεια απλά οι παλμοί έριξαν κάτω το συγκεκριμένο σύνδρομο τρισωμια 13! Θα πάω αύριο να κανω το νιπτ! Μου είπε ισως χθες να έτυχε έτσι γιατί μπορεί να στρεσαριστικε το έμβρυο, απλά ανησύχησε η γιατρος η άλλη γιατί στις 2 ώρες το έλεγξε 2-3 φορές κ κυμενοταν εκεί! Επίσης μου είπε ότι το πρωτόκολλο λέει παιδιοκαρδιολογο αλλ πρώτα θα περιμένουμε τα αποτελέσματα κ θα πράξουμε ανάλογος! Αλλα να μην αγχώνομαι κ ότι αν υπήρχε πρόβλημα θα το αντιλαμβανόμασταν από την αρχή! Με καθησύχασε αρκετά μπορώ να πω! Έφυγε ένα άγχος που μίλησα μαζί της γιατί σήμερα όλη μέρα δουλεύω κ έχω το πρόσωπο της Μεγάλης Παρασκευής, πήγαινα στις συναντήσεις έμπαινα στο αυτοκίνητο κ έκλαιγα, ευτυχως δεν έβαλα μάσκαρα σήμερα…

Κορίτσι μου επειδή με τις παλινδρομες εχωω διαβάσει αρκετά... Αν το υπάρχει τρισωμια ή κάποια χρωμοσωμικη Ανώμαλια πέρα από το τρίμηνο δεν είναι συνήθως βιώσιμη η κυηση...... Οπότε μην αγχώνεσαι... Έτσι και για την ανηψια μου της έλεγαν το μωρό είναι πολύ μικρό και κάτι δεν πάει καλά και τώρα είναι 4 μηνών μπέμπα κούκλα και την έχουμε αγκαλιά μας...... Οπότε μην αγχώνεσαι...ς ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια ααααα ααα σήμερα τα παιδάκια μας  τελείωσαν τα σχολεία....του χρόνου Πέμπτη δημοτικού ο μεγάλος μου και Δευτέρα δημοτικού ο μικρούλης μου ❤️ ο μεγάλος όλα Άριστα τα πήρε😊😊ώρα για χαλάρωση λοιπόν μπας και έρθει και το μωράκι γιατί όλη ημέρα τρέχω πάνω κάτω σχολεία διαβάσματα δραστηριότητες αγγλικά... 

@babyblue94 άνοιξε εσύ το θεματάκι του Ιουλίου μπας και μου φέρεις γούρι γιατί για εμένα δεν φέρνω γούρι 😂😂😂😊😂😊🤣🤣και στείλε μπεμπεδοσκονη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δείτε από τα αρχεία μου στον μεγάλο υπερηχο τι βρήκα... Ποια μου είχε πει ότι είχε χαμηλό πλακούντα; @Hopemumtobe

@babyblue94 @Raf123και@Raf123και τελικά γέννησα φυσιολογικά 

IMG_20220615_134730.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Alex12345 είπε:

Καλύτερα να μιλήσεις με παιδοκαρδιολογι και ειδικότερα με κάποιον που εξειδικευτεί και σε υπέρηχους καρδιάς από την εγκυμοσυνη. Στην Αθήνα εγώ γνωρίζω την Λάσκαρη στο Μητέρα που είναι εξαιρετική για κάποια γνώμη. Εγώ έλεγχα όλα τα παιδάκια μου εκεί και στη διάρκεια της εγκυμοσύνης και τώρα λόγω του ότι έχω Λύκο εγώ και χρειάζεται αυτός ο έλεγχος. Νομίζω και τηλεφωνικά θα μπορεί να σε συμβουλευσει

Σε ευχαριστώ πολύ για την εισήγηση σου αλλά μενω Κύπρο! Όποτε θα βρω κάποιον εδώ! Όλα καλά θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου επειδή με τις παλινδρομες εχωω διαβάσει αρκετά... Αν το υπάρχει τρισωμια ή κάποια χρωμοσωμικη Ανώμαλια πέρα από το τρίμηνο δεν είναι συνήθως βιώσιμη η κυηση...... Οπότε μην αγχώνεσαι... Έτσι και για την ανηψια μου της έλεγαν το μωρό είναι πολύ μικρό και κάτι δεν πάει καλά και τώρα είναι 4 μηνών μπέμπα κούκλα και την έχουμε αγκαλιά μας...... Οπότε μην αγχώνεσαι...ς ❤️

Ναι αυτό λεω κ εγώ ότι η συγκεκριμένη τρισωμια πολύ σπάνια να προχωρήσει ως σε αυτή την ηλικία κύησης που είμαι, συνήθως γίνεται αυτόματη αποβολή από τις πρωτες εβδομαδες! Σε ευχαριστώ πολύ !!! Είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα είναι!! 
 

να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, πάντα χαρές κ πάντα αριστεία ❤️❤️❤️ Χαλάρωσε τώρα να έρθει κ το νινί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι αυτό λεω κ εγώ ότι η συγκεκριμένη τρισωμια πολύ σπάνια να προχωρήσει ως σε αυτή την ηλικία κύησης που είμαι, συνήθως γίνεται αυτόματη αποβολή από τις πρωτες εβδομαδες! Σε ευχαριστώ πολύ !!! Είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα είναι!! 
 

να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, πάντα χαρές κ πάντα αριστεία ❤️❤️❤️ Χαλάρωσε τώρα να έρθει κ το νινί 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 😘😍 έψαξα τα αρχεία μου έβαλα και το CD του υπερήχου και από τους δύο αλλά δεν βρήκα τους παλμούς 🙄 όλα καλά θα είναι φυσικά!😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η E.D. είπε:

Μπράβο ναι ακριβώς αυτό, ακόμα δεν το ξέρουν ούτε οι γιατροί ότι για το δημόσιο δεν έχει καταστεί υποχρεωτική η ηλεκτρονική γνωμάτευση, για την ακρίβεια δεν αποτελεί καν επιλογή αφού δεν είναι λειτουργική η εφαρμογή. Απ’ όσο ξέρω θα γίνει μέσω του «Μητρώου Ανθρώπινου Δυναμικού» αλλά ακόμα τη φτιάχνουν. Οπότε εφόσον θέλει να σε βοηθήσει θα το κάνει με τη χειρόγραφη και τη σφραγίδα, στην τελική δεν του κοστίζει τπτ. Εσύ να μην ανησυχείς και ταράζεται η μπεμπούλα, στο τέλος συνήθως αυτές οι δυσκολίες με τη γραφειοκρατία έχουν αίσιο τέλος γιατί οι υπηρεσίες δε θέλουν να «δημιουργούνται θέματα». Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα από το Doppler κυρίως αλλά και για την έκβαση. Σε φιλώ

Κορίτσι μου δεν το πιστεύω αλλά τα κατάφερε ο γιατρός και έκανε αναδρομικά ηλεκτρονική συνταγογράφηση. Εν τω μεταξύ είχα καλέσει στο ηδικα την Παρασκευή να ρωτήσω αν γίνεται και μου είχαν πει όχι. Οπότε καταλαβαίνεις το άγχος που είχα σήμερα. Τα έστειλα στη διεύθυνση προσωπικού και θα καλέσω αύριο να μου πουν αν είναι οκ με αυτό. Είναι συνταγογραφημενη από ιατρό δημοσίου νοσοκομείου με υπογραφή διευθυντή μαιευτικής κλινικής και σφραγίδα νοσοκομείου. Ελπίζω να μη μου ζητήσουν κάτι άλλο. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Φιλιά και από μένα. Το βραδάκι θα ενημερώσω για το doppler. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Άφησα μήνυμα στη γιατρο να με πάρει τηλέφωνο! Νομίζω σήμερα είμαι πιο αγχωμένη από χθες 😬😬 

Σκεφτηκα να μιλήσω κ με παιδίατρο να μου πει κ αυτος τη σκοπιά του ή βλακεία θα κάνω; 

ραφαελα μου μη αγχωνεσαι κοριτσι μου. κανε τη νιπτ που σου ειπε η γιατρος και θα δεις οτι ολα θα ειναι πολυ καλα και το μπεμπε σας υγιεστατο!!!!!! σκεψου οτι οσο αγχωνεσαι το μπεμπε επηρεαζεται... στα λεω με πολλη αγαπη!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 εμένα δε μου έτυχε να έχει 180 παλμούς αλλά είχε 168,172... θα σου έλεγα να κάνεις τη nipt για να ηρεμήσεις, όχι γιατί πιστεύω ότι θα υπάρχει κάποιο θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοριτσουδια ααααα ααα σήμερα τα παιδάκια μας  τελείωσαν τα σχολεία....του χρόνου Πέμπτη δημοτικού ο μεγάλος μου και Δευτέρα δημοτικού ο μικρούλης μου ❤️ ο μεγάλος όλα Άριστα τα πήρε😊😊ώρα για χαλάρωση λοιπόν μπας και έρθει και το μωράκι γιατί όλη ημέρα τρέχω πάνω κάτω σχολεία διαβάσματα δραστηριότητες αγγλικά... 

@babyblue94 άνοιξε εσύ το θεματάκι του Ιουλίου μπας και μου φέρεις γούρι γιατί για εμένα δεν φέρνω γούρι 😂😂😂😊😂😊🤣🤣και στείλε μπεμπεδοσκονη 

να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου μαρινα μου!!!!!❤️❤️❤️❤️ να ειναι γερα πανω απο ολα, καλοτυχα και παντα να αριστευουν!!!!!!👏👏👏Πολλά συγχαρητηρια!!!!!🍾🎉🎉

στις πριν 9 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσι μου δεν το πιστεύω αλλά τα κατάφερε ο γιατρός και έκανε αναδρομικά ηλεκτρονική συνταγογράφηση. Εν τω μεταξύ είχα καλέσει στο ηδικα την Παρασκευή να ρωτήσω αν γίνεται και μου είχαν πει όχι. Οπότε καταλαβαίνεις το άγχος που είχα σήμερα. Τα έστειλα στη διεύθυνση προσωπικού και θα καλέσω αύριο να μου πουν αν είναι οκ με αυτό. Είναι συνταγογραφημενη από ιατρό δημοσίου νοσοκομείου με υπογραφή διευθυντή μαιευτικής κλινικής και σφραγίδα νοσοκομείου. Ελπίζω να μη μου ζητήσουν κάτι άλλο. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Φιλιά και από μένα. Το βραδάκι θα ενημερώσω για το doppler. 

μπραβο κοριτσι μου!!!!! μα καλα ειστε απιστευτες!!! τι ωραια που βοηθησατε η μια την αλλη και βρηκες ακρη!!!!😍😍😍

καλα ειναι ολοι ασχετοι μου φαινεται και τσαμπα την παρασκευη σε αγχωσαν κι αλλο...

η ουσια ειναι οτι βρηκατε λυση κι ελπιζω να σου πουν οκ απο τη δουλεια σου!

θα περιμενουμε τα νεα σου απο το doppler!!!! φιλια στη μπεμπα!!!😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τη γιατρο μου! Μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα το βλέπαμε και στους τυπικούς υπερήχους στο ιατρείο! Όλα ήταν μια χαρά τα ποσοστά λέει τέλεια απλά οι παλμοί έριξαν κάτω το συγκεκριμένο σύνδρομο τρισωμια 13! Θα πάω αύριο να κανω το νιπτ! Μου είπε ισως χθες να έτυχε έτσι γιατί μπορεί να στρεσαριστικε το έμβρυο, απλά ανησύχησε η γιατρος η άλλη γιατί στις 2 ώρες το έλεγξε 2-3 φορές κ κυμενοταν εκεί! Επίσης μου είπε ότι το πρωτόκολλο λέει παιδιοκαρδιολογο αλλ πρώτα θα περιμένουμε τα αποτελέσματα κ θα πράξουμε ανάλογος! Αλλα να μην αγχώνομαι κ ότι αν υπήρχε πρόβλημα θα το αντιλαμβανόμασταν από την αρχή! Με καθησύχασε αρκετά μπορώ να πω! Έφυγε ένα άγχος που μίλησα μαζί της γιατί σήμερα όλη μέρα δουλεύω κ έχω το πρόσωπο της Μεγάλης Παρασκευής, πήγαινα στις συναντήσεις έμπαινα στο αυτοκίνητο κ έκλαιγα, ευτυχως δεν έβαλα μάσκαρα σήμερα…

Εγώ προσωπικά σε θαυμάζω, τρέχεις με τη δουλειά σου, είσαι στην αρχή της εγκυμοσύνης σου, χτίζετε και το σπίτι σας. Είμαι 35 χρόνων πια γαϊδούρα και το μόνο που κάνω πέρα από υπομονή με τα πεθερικά 😋 είναι να φτιάχνω χαρτιά στο σπίτι για τις μηνιαίες άδειες μου και να προσπαθώ να βοηθήσω με γραφειοκρατικα θέματα του σπιτιού του πατρικού στην Αθήνα. Στα διαλείμματα κοιτάω για πωλήσεις σπιτιών στη Θεσσαλονίκη μήπως βρω κανένα διαμέρισμα λίγο πιο μεγάλο από 60τμ. Να μη χάνεις την πίστη σου ότι όλα θα πάνε καλά. Όλα στατιστικά βγαίνουν στην εγκυμοσύνη και οι γιατροί για να είναι και οι ίδιοι καλυμμένοι είναι υποχρεωμένοι να τα αναφέρουν όλα στους μέλλοντες γονείς. Στατιστικά με βάση το μέσο όρο είχε παραπάνω παλμούς το έμβρυο και στο είπε. Όφειλε να σε παροτρύνει να το κοιτάξεις. Δεν βοηθάει κάπου από τώρα να πελαγωνεις. Προσωπικά είμαι σίγουρη ότι δε θα βρεθεί κάτι. Και εμένα ήταν χαμηλες οι τιμές στην pappa και μου είπε ο άνθρωπος αν θέλω να κάνω και nipt. Εγώ του είπα ελαφρά την καρδιά όχι διότι με παρακολουθεί και δεύτερος πιο έμπειρος ιατρός και με είχε καθησυχάσει. Τώρα που το σκέφτομαι ευτυχως βγήκαν καλά όλα στη Β αυχενική. Πολύ άνετα είχα αρνηθεί.... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ προσωπικά σε θαυμάζω, τρέχεις με τη δουλειά σου, είσαι στην αρχή της εγκυμοσύνης σου, χτίζετε και το σπίτι σας. Είμαι 35 χρόνων πια γαϊδούρα και το μόνο που κάνω πέρα από υπομονή με τα πεθερικά 😋 είναι να φτιάχνω χαρτιά στο σπίτι για τις μηνιαίες άδειες μου και να προσπαθώ να βοηθήσω με γραφειοκρατικα θέματα του σπιτιού του πατρικού στην Αθήνα. Στα διαλείμματα κοιτάω για πωλήσεις σπιτιών στη Θεσσαλονίκη μήπως βρω κανένα διαμέρισμα λίγο πιο μεγάλο από 60τμ. Να μη χάνεις την πίστη σου ότι όλα θα πάνε καλά. Όλα στατιστικά βγαίνουν στην εγκυμοσύνη και οι γιατροί για να είναι και οι ίδιοι καλυμμένοι είναι υποχρεωμένοι να τα αναφέρουν όλα στους μέλλοντες γονείς. Στατιστικά με βάση το μέσο όρο είχε παραπάνω παλμούς το έμβρυο και στο είπε. Όφειλε να σε παροτρύνει να το κοιτάξεις. Δεν βοηθάει κάπου από τώρα να πελαγωνεις. Προσωπικά είμαι σίγουρη ότι δε θα βρεθεί κάτι. Και εμένα ήταν χαμηλες οι τιμές στην pappa και μου είπε ο άνθρωπος αν θέλω να κάνω και nipt. Εγώ του είπα ελαφρά την καρδιά όχι διότι με παρακολουθεί και δεύτερος πιο έμπειρος ιατρός και με είχε καθησυχάσει. Τώρα που το σκέφτομαι ευτυχως βγήκαν καλά όλα στη Β αυχενική. Πολύ άνετα είχα αρνηθεί.... 🙄

και μεσα σε ολα οσα ανεφερες ετοιμαζει και γαμο για τον οκτωβρη η @Raf123 μας!!!!! ειναι αστερι!!!!!!🌟🌟 πολυεργαλειο!!!!❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Εγώ προσωπικά σε θαυμάζω, τρέχεις με τη δουλειά σου, είσαι στην αρχή της εγκυμοσύνης σου, χτίζετε και το σπίτι σας. Είμαι 35 χρόνων πια γαϊδούρα και το μόνο που κάνω πέρα από υπομονή με τα πεθερικά 😋 είναι να φτιάχνω χαρτιά στο σπίτι για τις μηνιαίες άδειες μου και να προσπαθώ να βοηθήσω με γραφειοκρατικα θέματα του σπιτιού του πατρικού στην Αθήνα. Στα διαλείμματα κοιτάω για πωλήσεις σπιτιών στη Θεσσαλονίκη μήπως βρω κανένα διαμέρισμα λίγο πιο μεγάλο από 60τμ. Να μη χάνεις την πίστη σου ότι όλα θα πάνε καλά. Όλα στατιστικά βγαίνουν στην εγκυμοσύνη και οι γιατροί για να είναι και οι ίδιοι καλυμμένοι είναι υποχρεωμένοι να τα αναφέρουν όλα στους μέλλοντες γονείς. Στατιστικά με βάση το μέσο όρο είχε παραπάνω παλμούς το έμβρυο και στο είπε. Όφειλε να σε παροτρύνει να το κοιτάξεις. Δεν βοηθάει κάπου από τώρα να πελαγωνεις. Προσωπικά είμαι σίγουρη ότι δε θα βρεθεί κάτι. Και εμένα ήταν χαμηλες οι τιμές στην pappa και μου είπε ο άνθρωπος αν θέλω να κάνω και nipt. Εγώ του είπα ελαφρά την καρδιά όχι διότι με παρακολουθεί και δεύτερος πιο έμπειρος ιατρός και με είχε καθησυχάσει. Τώρα που το σκέφτομαι ευτυχως βγήκαν καλά όλα στη Β αυχενική. Πολύ άνετα είχα αρνηθεί.... 🙄

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για όλα!!! Εχεις δίκιο στατιστικά είναι εξάλλου έτσι είναι οι επιστήμες στατιστική!! Για να είναι καλυμμένοι οι γιατροί θέλουν να τα λένε κ να τα εξηγούν όλα στους ασθενεις απλά σε αγχώνει η έξτρα εξέταση κάθε φορά που προληπτικά τα κανεις!!
 

ασε μακάρι να μπορούσα να μείνω σπίτι καποιες φορες θέλω να σχολασω νωρις αλλά άντε τι να κάνω! Ο μάνατζερ μ χθες που μιλησαμε μου είπε όποτε θέλω να μην ντραπώ κ να φύγω κ πιο νωρις να κάνω κ περισσότερο διάλειμμα όποτε θέλω! Απλά έτσι είμαι σαν ανθρωπος δουλεύω πολύ θέλω να είμαι τέλεια δε μου αρέσει να μου κάνουν παρατήρηση!

μη λες έτσι τον εαυτό σου!! Μια χαρά είσαι!! Εντάξει όλοι μας κάτι έχουμε να πούμε για τα πεθερικά μας!! Κ εμένα χθες η πεθερά μου αγχώθηκε περισσότερο από εμένα αλλά σήμερα που μιλησαμε ήταν πολύ καλύτερα αυτή με ενθάρρυνε κιολας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

και μεσα σε ολα οσα ανεφερες ετοιμαζει και γαμο για τον οκτωβρη η @Raf123 μας!!!!! ειναι αστερι!!!!!!🌟🌟 πολυεργαλειο!!!!❤️🤰

Έχω κ αυτό ακόμα χαχαχαχα ποσά πράγματα μέσα στο 22 πολύ γεμάτη χρόνια ότι χάσαμε το 20 κ το 21 ήρθαν όλα φετος χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσι μου δεν το πιστεύω αλλά τα κατάφερε ο γιατρός και έκανε αναδρομικά ηλεκτρονική συνταγογράφηση. Εν τω μεταξύ είχα καλέσει στο ηδικα την Παρασκευή να ρωτήσω αν γίνεται και μου είχαν πει όχι. Οπότε καταλαβαίνεις το άγχος που είχα σήμερα. Τα έστειλα στη διεύθυνση προσωπικού και θα καλέσω αύριο να μου πουν αν είναι οκ με αυτό. Είναι συνταγογραφημενη από ιατρό δημοσίου νοσοκομείου με υπογραφή διευθυντή μαιευτικής κλινικής και σφραγίδα νοσοκομείου. Ελπίζω να μη μου ζητήσουν κάτι άλλο. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Φιλιά και από μένα. Το βραδάκι θα ενημερώσω για το doppler. 

Μπράβο!! Τέλεια νέα!! Τελικά όλα γίνονται, μόνο να μας ταλαιπωρούν ξέρουν. Είσαι υπερκαλυμμένη και δε μπορούν να πουν κάτι άλλο. Η διάταξη προβλέπει υπογραφή θεράποντος ιατρού και διευθυντή κλινικής δημόσιου νοσοκομείου. Τα έχεις και τα δύο, οπότε με το καλό να κάνεις το Doppler σου ήσυχα και ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ δεν είμαι πολύ καλά τώρα το απόγευμα. Νιώθω ατονία, πονάνε οι γαμπες μου, βασικά τις νιώθω βαριές και κουρασμένες, ανακατεύομαι και νιώθω και σαν τσούξιμο στο στομάχι. Μου είχε πέσει και η πίεση πολύ και γενικά νιώθω κουρέλι. Έκανα τεστ για covid ευτυχώς αρνητικό, αύριο θα ξανακάνω, είναι όλη η γειτονιά μας με covid και δεν πάω πουθενά γιατί φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έχω κ αυτό ακόμα χαχαχαχα ποσά πράγματα μέσα στο 22 πολύ γεμάτη χρόνια ότι χάσαμε το 20 κ το 21 ήρθαν όλα φετος χαχαχα

Ειναι ολα ευχαριστα!!!!!🥰🥰🥰❤❤❤❤❤ Επαγγελματικα κ προσωπικα ηρθαν τα καλυτερα!!!! Το 22 θα φυγει με το πιο σημαντικο δωρο της ζωης σου!!!!🤱🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ δεν είμαι πολύ καλά τώρα το απόγευμα. Νιώθω ατονία, πονάνε οι γαμπες μου, βασικά τις νιώθω βαριές και κουρασμένες, ανακατεύομαι και νιώθω και σαν τσούξιμο στο στομάχι. Μου είχε πέσει και η πίεση πολύ και γενικά νιώθω κουρέλι. Έκανα τεστ για covid ευτυχώς αρνητικό, αύριο θα ξανακάνω, είναι όλη η γειτονιά μας με covid και δεν πάω πουθενά γιατί φοβάμαι.

Μαρακι μου περαστικα!!!❤❤❤ Ελπιζω να μην κολλησες κ ολα να ειναι απο την εγκυμοσυνη!!! Ισως εισαι κουρασμενη... το βραδυ κοιμασαι καλα η εχεις αγχος γ τον αντρα σου;; ολο το ψυχολογικο κομματι μεραφερεται κ στο σωμα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μαρακι μου περαστικα!!!❤❤❤ Ελπιζω να μην κολλησες κ ολα να ειναι απο την εγκυμοσυνη!!! Ισως εισαι κουρασμενη... το βραδυ κοιμασαι καλα η εχεις αγχος γ τον αντρα σου;; ολο το ψυχολογικο κομματι μεραφερεται κ στο σωμα μας..

Γενικά έχω άγχος για πολλά. Κοιμάμαι αλλά ξυπνάω πολλές φορές. Κάνω κάθε μέρα τεστ γιατί πραγματικά φοβάμαι. Έχω κουραστεί και με τον μικρό μου γιατί είναι πολύ ζορικος και μέσα στην γκρίνια όλη τη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...