Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόκκινο ματακι


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα σας….είμαι να σκάσω …..λοιπόν ας τα πάρω από την αρχή.Την Παρασκευή ξεκίνησα να βάζω κολλύριο στην μικρή μου( σχεδόν 8 μηνών)πριν 2 μέρες είχα παρατηρήσει ότι ήταν λιγάκι κόκκινο σαν μια γραμμουλα και άφησα να το δω μια δυο μέρες για να δω  πως πάει σιγά σιγά γινοταν περισσότερο κόκκινο όποτε και πήρα τηλ τον παιδίατρο και μας είπε να βάζω πρωί μεσημέρι βράδυ από 2 σταγόνες tobramycin eyetobrin  πέρασαν 3 μέρες και δεν είδα βελτίωση καμία ίσα ίσα που κοκκίνιζε περισσότερο και μάλιστα ενώ ήταν μόνο από την μέσα μεριά τώρα ξεκινάει να κοκκινίζει και από την έξω μεριά όλο το άσπρο δηλαδή φαίνεται να γεμίζει σιγά σιγά,πήρα τηλ το είπα και ότι επίσης τρίβει το ματάκι της και μου είπε να βάλω  πρωί μεσημέρι βράδυ από μια σταγόνα το dexamytrex  ακόμα δεν έχω βάλει περιμένω να περάσει η ώρα να βάλω.κορίτσια μου είχε καμία ανάλογη εμπειρία να μου πει γιατί έχω στεναχωρηθεί πολύ φοβάμαι μήπως δεν της περάσει.ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Τι έγινε  καμία δεν έχει εμπειρία πάνω σε αυτό? Πείτε κάτι βρε κοριτσιααα🥲

Κορίτσι μου δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά θεωρώ ότι δεν γίνεται διάγνωση από το τηλέφωνο θα έπρεπε η παιδίατρος να δει το παιδί από κοντά και καλύτερα να σε παραπέμψει σε κάποιον οφθαλμίατρο έκαστος στο είδος του δεν παίζουμε με τα μάτια του παιδιού και καλά πες στην αρχή ότι θεώρησε ότι είναι κάποιος ερεθισμος και σου πρότεινε κολλύριο αφού της είπες ότι δεν περνάει δεν θα έπρεπε να το δει το παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά θεωρώ ότι δεν γίνεται διάγνωση από το τηλέφωνο θα έπρεπε η παιδίατρος να δει το παιδί από κοντά και καλύτερα να σε παραπέμψει σε κάποιον οφθαλμίατρο έκαστος στο είδος του δεν παίζουμε με τα μάτια του παιδιού και καλά πες στην αρχή ότι θεώρησε ότι είναι κάποιος ερεθισμος και σου πρότεινε κολλύριο αφού της είπες ότι δεν περνάει δεν θα έπρεπε να το δει το παιδί;

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις χωρίς καν να έχεις βιώσει κάτι τέτοιο το εκτιμώ ειλικρινά.Να σου πω την αλήθεια από την πρώτη μέρα ήθελα να την πάω να την δει αλλά του έχω εμπιστοσύνη του γιατρού όσες φορές τον έχω χρειαστεί  ευτυχώς από τηλ είναι σωστός στην κρίση του βέβαια του λέω ακριβώς πως έχουν τα πράγματα και θεωρώ πως αν του Ακουγόταν κάτι περίεργο θα μου έλεγε φέρε το παιδί να το δω…,με το καινούργιο κολλύριο που έβαλα πέρασε το ματάκι ευτυχώς σε δέκα μέρες είναι να έρθει για εμβόλιο όποτε και θα τον ρωτήσω περισσότερα για το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις χωρίς καν να έχεις βιώσει κάτι τέτοιο το εκτιμώ ειλικρινά.Να σου πω την αλήθεια από την πρώτη μέρα ήθελα να την πάω να την δει αλλά του έχω εμπιστοσύνη του γιατρού όσες φορές τον έχω χρειαστεί  ευτυχώς από τηλ είναι σωστός στην κρίση του βέβαια του λέω ακριβώς πως έχουν τα πράγματα και θεωρώ πως αν του Ακουγόταν κάτι περίεργο θα μου έλεγε φέρε το παιδί να το δω…,με το καινούργιο κολλύριο που έβαλα πέρασε το ματάκι ευτυχώς σε δέκα μέρες είναι να έρθει για εμβόλιο όποτε και θα τον ρωτήσω περισσότερα για το θέμα.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις χωρίς καν να έχεις βιώσει κάτι τέτοιο το εκτιμώ ειλικρινά.Να σου πω την αλήθεια από την πρώτη μέρα ήθελα να την πάω να την δει αλλά του έχω εμπιστοσύνη του γιατρού όσες φορές τον έχω χρειαστεί  ευτυχώς από τηλ είναι σωστός στην κρίση του βέβαια του λέω ακριβώς πως έχουν τα πράγματα και θεωρώ πως αν του Ακουγόταν κάτι περίεργο θα μου έλεγε φέρε το παιδί να το δω…,με το καινούργιο κολλύριο που έβαλα πέρασε το ματάκι ευτυχώς σε δέκα μέρες είναι να έρθει για εμβόλιο όποτε και θα τον ρωτήσω περισσότερα για το θέμα.

Ευτυχώς όλα καλά ίσως να μην λειτούργησε το πρώτο κολλύριο στο παιδί πάντως καλά το σκέφτηκες να τον ρωτήσεις περισσότερα για το θέμα γιατί μπορεί να ήταν απλά ένας ερεθισμός και να μην ξανά συμβει αλλά μπορεί να είναι και κάποια αλλεργία πχ στη γύρη οπότε λογικά θα το έχεις κάθε χρόνο οπότε θα είσαι προετοιμασμενη για την επόμενη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...