Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια μου γτ βρισκω μονο τις γυναικειες;; δεν κοιταω καλα μαλλον... αν εχετε λινκ καντε το μια επισυναψη.... Ευχαριστω!!!!❤️

https://medaxisco.com/origen-male-fertility/ 
 

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ενταξει κοριτσι μου! εγω το ανεφερα (και συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτη) γιατι ειναι ενας σημαντικος παραγοντας... ειδες εμας το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση πολυ κακη.. οποτε εχουμε δρομο μπροστα μας...

μη ζητάς συγγνώμη βρε! φυσικά και είναι σημαντικός παράγοντας, είναι το 50%! απλά και να βγάλει σε μας υψηλή κατάτμηση για παράδειγμα, τι άλλο να κάνει;; υγιεινά τρώει, βιταμίνες πίνει, δεν καπνίζει, κιρσοκήλη δεν έχει... δεν θα μπορεί να κάνει κάτι άλλο, από αυτή την άποψη δεν του έχω πει να κάνει αυτή την εξέταση.. περισσότερο πρέπει να εστιάσουμε σε εμένα μάλλον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν ξέρω τι ισχύει γιατί η αλήθεια ποτέ δεν χρειάστηκε να πάρω αναρρωτική άδεια…κ εμένα φαίνεται λίγο αλλά τουτες οι νομοθεσίες είναι ότι να ναι όποτε μπορώ να πιστέψω Ότι είναι κ μόνο 3 χαχαχα εμεις έχουμε 15 μερες αναγκαστική άδεια τον Αύγουστο όποτε μένουν ακόμα 5 κ ότι έχω που τον προηγούμενο χρόνο. Κ η αλήθεια δεν έχω πολλες που τον προηγούμενο νομίζω 2 ή 3! Κ λεω μια χαρά με φτάνουν για το γάμο…

Σήμερα ούτε εγώ έχω σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από τα υγρά, το στήθος μου είναι πρησμένο, εχτες είχα κάποια τραβήγματα σήμερα τίποτε…ελπίζω την Δευτέρα να ακούσω καρδούλα ξανά!! Μια χαρά έχει γαντζωθεί μην αγχώνεσαι! Το θαυματακι σου είναι εκεί  

εμενα χτες με πονουσε πολυ .. σημερα τιποτα.. αντε να παω την παρασκευη να ησυχασω για λιγο χαχαχαχ

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ναι!!!! καταχαρηκαμε και οι δυο! 😁😁 εσυ μαναρι μου πως εισαι;; στη δουλεια ολα καλα; οσο ελειπες εκαναν το δικο σου ποστο;

αντε εφτασε τεταρτη και παρασκευη πας γυναικολογο ε;;;;🎉🎉

κλαιω και δεν εχω και αντιδρασεις!!!!😆😆😆

ναι κοριτσι μου!! ειστε πολυ κοντα!!!! 

συγγνωμη που σε ρωταω, ο αντρας σου εχει εξεταστει;;

ευχαριστω ραφαελα μου για ολη τη βοηθεια!!!!!!! η σκεψη σου με συγκινει!!!

τελεια!!! θα παρουμε και το συμπληρωμα!!!!!😉❤️

δεν πιεζομαι.. χαλαρα.. εχω λιγα πονακια μαλλον απο την πολλη ωρα που καθομαι.. οπως ειπα και της ραφ δεν ποναω το στηθος ενω χτες με πονουσε.. αντε να παω να δω οτι φωλιασε να ηρεμισω για λιγο

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

😆😆😆 ετσι ειναι!!!!!

κοριτσια μου γτ βρισκω μονο τις γυναικειες;; δεν κοιταω καλα μαλλον... αν εχετε λινκ καντε το μια επισυναψη.... Ευχαριστω!!!!❤️

 

τελεια!! θα παραγγειλουμε!!!👍👍

η ραφ θα σε κατατοπισει πληρως.. εγω απλα πηρα τον αντιπροσωπο τηλ και μου τις εστειλε... μου εδωσε το τηλ του η γιατρος... η ραφ τον ειδε κιολας

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μην ακούω χαζα.. Ελπίζω να ακούσω ξανά!!! Φυσικά και θα ακούσεις και θα το δεις και πιο μεγάλο 🥰🥰🥰🥰🥰

@Nandia- και εσυ θα το δεις το σποράκι σου 🥰😚🥰🙏 αντε αντε κοντεύει η Παρασκευή  και εγώ να δω τι θα με πει.. Ίδια ημέρα θα πάμε γυναικολόγο 😉

μακαρι μαρινα μου... αντε να δουμε τι θα σου πει και εσενα .. ελπιζω να βρεις ακρη με αυτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

εμενα χτες με πονουσε πολυ .. σημερα τιποτα.. αντε να παω την παρασκευη να ησυχασω για λιγο χαχαχαχ

Όλα τέλεια θα είναι θα δεις!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσας τις εγκυουλες κ τις μανούλες να ρωτήσω! Δεν θα φάω τώρα που είμαι καπως άρρωστη απλά μετά όταν περάσει…ο τόνος σε κονσέρβα επιτρέπεται; Σας είπε να τρώτε; Μου είπε να τα προσέχω αυτά αλλά τον λατρεύω κ έχω να φάω πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστευα από τη καθαρή Δευτέρα μέχρι το Πάσχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

μη ζητάς συγγνώμη βρε! φυσικά και είναι σημαντικός παράγοντας, είναι το 50%! απλά και να βγάλει σε μας υψηλή κατάτμηση για παράδειγμα, τι άλλο να κάνει;; υγιεινά τρώει, βιταμίνες πίνει, δεν καπνίζει, κιρσοκήλη δεν έχει... δεν θα μπορεί να κάνει κάτι άλλο, από αυτή την άποψη δεν του έχω πει να κάνει αυτή την εξέταση.. περισσότερο πρέπει να εστιάσουμε σε εμένα μάλλον.. 

εσυ εχεις κάποιο θεματάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσας τις εγκυουλες κ τις μανούλες να ρωτήσω! Δεν θα φάω τώρα που είμαι καπως άρρωστη απλά μετά όταν περάσει…ο τόνος σε κονσέρβα επιτρέπεται; Σας είπε να τρώτε; Μου είπε να τα προσέχω αυτά αλλά τον λατρεύω κ έχω να φάω πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστευα από τη καθαρή Δευτέρα μέχρι το Πάσχα. 

Όχι βρε γλυκούλα..δεν κάνει να φας τόνο..

Γενικά δεν κάνει κονσέρβες. Και ούτε καλαμπόκι που είναι σε κονσέρβα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσας τις εγκυουλες κ τις μανούλες να ρωτήσω! Δεν θα φάω τώρα που είμαι καπως άρρωστη απλά μετά όταν περάσει…ο τόνος σε κονσέρβα επιτρέπεται; Σας είπε να τρώτε; Μου είπε να τα προσέχω αυτά αλλά τον λατρεύω κ έχω να φάω πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστευα από τη καθαρή Δευτέρα μέχρι το Πάσχα. 

Να τον φας καλά μαγειρεμένο. 

Εγώ τον φτιάχνω με κατεψυγμένα λαχανικά (φασόλια, αρακά, πιπεριές, καλαμπόκι κτλ) ή σε κριθαρωτο με κρέμα γάλακτος light και Philadelphia. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσας τις εγκυουλες κ τις μανούλες να ρωτήσω! Δεν θα φάω τώρα που είμαι καπως άρρωστη απλά μετά όταν περάσει…ο τόνος σε κονσέρβα επιτρέπεται; Σας είπε να τρώτε; Μου είπε να τα προσέχω αυτά αλλά τον λατρεύω κ έχω να φάω πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστευα από τη καθαρή Δευτέρα μέχρι το Πάσχα. 

εγω ετρωγα αλλα οχι συχνα.. αν το θελει το μωρο να φας αλλα μην τρως συχνα

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Όλα τέλεια θα είναι θα δεις!!! ❤️❤️❤️

μακαρι 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι βρε γλυκούλα..δεν κάνει να φας τόνο..

Γενικά δεν κάνει κονσέρβες. Και ούτε καλαμπόκι που είναι σε κονσέρβα. 

εμενα στον μεγαλο μου κυριος αλλα και στον μικρο δεν μου απαγορευσε τιποτα να τρωω φτανει να ηταν καλα μαγειρεμενα και τα χορτα καλα πλυμενα.. βεβαια μιλαμε πριν 14 και 9 χρονια.. τωρα βλεπω αλλαξαν πολυ τα πραγματα.. τοτε ειμασταν λιγο στον αυτοματο πιλοτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εμενα στον μεγαλο μου κυριος αλλα και στον μικρο δεν μου απαγορευσε τιποτα να τρωω φτανει να ηταν καλα μαγειρεμενα και τα χορτα καλα πλυμενα.. βεβαια μιλαμε πριν 14 και 9 χρονια.. τωρα βλεπω αλλαξαν πολυ τα πραγματα.. τοτε ειμασταν λιγο στον αυτοματο πιλοτο

Καλά εγώ δεν τρώω κρέας αλλά είχε πει αν έτρωγα το θέλει καλά μαγειρεμένο. 

Όχι σαλάτες από έξω γιατί δεν ξέρουμε να τα καθαρίζουν καλά.οποτε σπίτι να την πλένω εγώ. 

Και μου είχε πει όχι τόνο γενικά κονσέρβες. 

Και δεν κάνει από όσο γνωρίζω τα μεγάλα ψάρια και αυτά τα γλιτσερα .  Ξιφία, σολωμο, σαρδέλα 

 Έχουν κάτι μέσα που δεν κάνει νομίζω. Έχουν πολύ μια συγκεκριμένη βιταμίνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσας τις εγκυουλες κ τις μανούλες να ρωτήσω! Δεν θα φάω τώρα που είμαι καπως άρρωστη απλά μετά όταν περάσει…ο τόνος σε κονσέρβα επιτρέπεται; Σας είπε να τρώτε; Μου είπε να τα προσέχω αυτά αλλά τον λατρεύω κ έχω να φάω πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστευα από τη καθαρή Δευτέρα μέχρι το Πάσχα. 

Και εγώ έτρωγα τόνο πριν την εγκυμοσύνη αλλά τον έκοψα μαζί και άλλες κονσέρβες που έτρωγα… επίσης μου είπε όχι σε γαρίδες καλαμαράκια χταπόδι μύδια συκώτι και φυστικια που τα έτρωγα σαν τρελή τα φυστικια 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλά εγώ δεν τρώω κρέας αλλά είχε πει αν έτρωγα το θέλει καλά μαγειρεμένο. 

Όχι σαλάτες από έξω γιατί δεν ξέρουμε να τα καθαρίζουν καλά.οποτε σπίτι να την πλένω εγώ. 

Και μου είχε πει όχι τόνο γενικά κονσέρβες. 

Και δεν κάνει από όσο γνωρίζω τα μεγάλα ψάρια και αυτά τα γλιτσερα .  Ξιφία, σολωμο, σαρδέλα 

 Έχουν κάτι μέσα που δεν κάνει νομίζω. Έχουν πολύ μια συγκεκριμένη βιταμίνη. 

Ναι τα μεγάλα ψάρια έχουν βαρέα μέταλλα εμένα μου είπε μικρά μπαρμπούνια τύπου! Η αλήθεια την Κυριακή έκανε μόνο για εμένα η πεθερά ψαρι τσιπούρα έφαγα μισό τόσο ήθελα αλλά κ αυτά θεωρούνται μεγάλα ψάρια…τι να της ελεγα της καημένης θα φάω μόνο τη κινοα ;; Χαχα 

κονσερβες κ εμένα μ απαγόρεψε…εντάξει θα κάνω υπομονή ως τον Δεκέμβρη 🤣🤣🤣 λεω αν ενας γιατρος είπε οκ να φάω μολις γίνω καλά μια τονοσαλτα που τη λατρεύω 

κ εμένα λαχανικά από έξω όχι ακόμα κ αυτά έτοιμα στα πακέτα να μη τα τρώω!! Σπίτι να τρώω αφού τα καθαρίσω εγώ καλά…τυριά όλα αυτά παστεριωμένα όχι αυτά που μπαίνουν σε κιβώτιο με υγρό κάνουν εύκολα μικρόβια, ψάρια κ αυγά ψημένα καλά κ κρέας καλά ψημένα, καφέ 1 την ημέρα νομίζω αυτά μου είπε… αν ναι κ γαρίδες καλαμάρια κ αυτά μου τα απαγόρεψε κ συκώτι 

τωρα λέει αν θέλω να φάω πολύ πολύ καμία γαρίδα να τις φάω σπίτι κ να τις πλύνω καλά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγώ έτρωγα τόνο πριν την εγκυμοσύνη αλλά τον έκοψα μαζί και άλλες κονσέρβες που έτρωγα… επίσης μου είπε όχι σε γαρίδες καλαμαράκια χταπόδι μύδια συκώτι και φυστικια που τα έτρωγα σαν τρελή τα φυστικια 😕

Φιστίκια λόγο αλλεργιών;; Τα υπόλοιπα κ εμένα μου τα απαγόρευσε αλλά έτσι κ αλλιως δε μαρεσουν! Κ τα αλλαντικά το ίδιο τώρα λέει αν θέλω καμία φορά να το μαγειρέψω πριν το βάλω στο τοστ! Αλλά αλλαντικά δεν έτρωγα έτσι κ αλλιως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εμενα στον μεγαλο μου κυριος αλλα και στον μικρο δεν μου απαγορευσε τιποτα να τρωω φτανει να ηταν καλα μαγειρεμενα και τα χορτα καλα πλυμενα.. βεβαια μιλαμε πριν 14 και 9 χρονια.. τωρα βλεπω αλλαξαν πολυ τα πραγματα.. τοτε ειμασταν λιγο στον αυτοματο πιλοτο

Καμία φορά νομίζω είμαστε υπερβολικές χαχαχα γιατί η μαμα μ πχ ήξερε όλα αυτά; Μόνο για το κρέας έλεγαν κ τα χόρτα τίποτα άλλο χαχα βέβαια η ιατρική προχώρησε…αλλά μια χαρά γεννηθήκαμε όλοι μας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Να τον φας καλά μαγειρεμένο. 

Εγώ τον φτιάχνω με κατεψυγμένα λαχανικά (φασόλια, αρακά, πιπεριές, καλαμπόκι κτλ) ή σε κριθαρωτο με κρέμα γάλακτος light και Philadelphia. 

 

Θα κοιτάξω αν έχει σε βαζάκι γυάλινο τουλάχιστον όχι σε κονσέρβα κ θα το φάω μολις φτιάξει το στομάχι μου από τη γαστρεντερίτιδα…να μου φύγει αυτή η επιθυμία ως να ξανά έρθει 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Φιστίκια λόγο αλλεργιών;; Τα υπόλοιπα κ εμένα μου τα απαγόρευσε αλλά έτσι κ αλλιως δε μαρεσουν! Κ τα αλλαντικά το ίδιο τώρα λέει αν θέλω καμία φορά να το μαγειρέψω πριν το βάλω στο τοστ! Αλλά αλλαντικά δεν έτρωγα έτσι κ αλλιως! 

Ναι λόγο αλλεργιών τα φιστίκια από όσο ξέρω και ένα καφέ την μέρα πίνω και εγώ… αλλαντικά γαλοπούλα τρώω δεν μου είπε κάτι εμένα αλλά θα το ρωτήσω για σίγουρα μήπως κάνω βλακεία που τρώω αλλά μου το είχε βάλει η Ενδοκρινολογος στην διατροφη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ναι λόγο αλλεργιών τα φιστίκια από όσο ξέρω και ένα καφέ την μέρα πίνω και εγώ… αλλαντικά γαλοπούλα τρώω δεν μου είπε κάτι εμένα αλλά θα το ρωτήσω για σίγουρα μήπως κάνω βλακεία που τρώω αλλά μου το είχε βάλει η Ενδοκρινολογος στην διατροφη 

Κοιταξε γιατρος από γιατρο διαφέρει κάποιοι είναι πολύ αυστηροί κάποιοι πιο ελαστικοί! Ξέρω ένα γυναικολόγο που απαγορεύει κ το μέλι…νομίζω είναι υπερβολή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κοιταξε γιατρος από γιατρο διαφέρει κάποιοι είναι πολύ αυστηροί κάποιοι πιο ελαστικοί! Ξέρω ένα γυναικολόγο που απαγορεύει κ το μέλι…νομίζω είναι υπερβολή…

Άσε άσε γιατί είμαι παθούσα στο θέμα φαγητού με έκοψαν πολλά πράγματα επειδή έχω λίγο ζαχαρο τωρα στην εγκυμοσύνη που το θεωρώ υπερβολή κάνω αρκετά αυστηρή διαιτα ούτε μέλι τρώω ούτε χυμούς πίνω ούτε ζάχαρη ούτε σφολιάτα τίποτα και υδατάνθρακα ελάχιστο…  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσας τις εγκυουλες κ τις μανούλες να ρωτήσω! Δεν θα φάω τώρα που είμαι καπως άρρωστη απλά μετά όταν περάσει…ο τόνος σε κονσέρβα επιτρέπεται; Σας είπε να τρώτε; Μου είπε να τα προσέχω αυτά αλλά τον λατρεύω κ έχω να φάω πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστευα από τη καθαρή Δευτέρα μέχρι το Πάσχα. 

Όχι δεν κανει. 

Όπως επίσης και Σολωμό δεν κάνει. 

. Και μαγιονεζα.. Σαλάτες πολύ καλά πλυμένες και όχι απέξω σαλάτες... Αυτά θυμάμαι τα sos😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ορισμένα ψάρια πρέπει να αποφεύγονται στην εγκυμοσύνη λόγω ότι περιέχουν πολύ υδράργυρο. Οι τσιπούρες κ οι σαρδέλες είναι φουλ σε ω3 κ μπορείτε να τρώτε άφοβα. Από τον πίνακα εμένα μου είχε κόψει τις γαρίδες κ τα οστρακοειδή που είναι στη λίστα με χαμηλό υδράργυρο, αλλά είναι επικίνδυνα για δηλητηρίαση.  Το καλαμάρι κ το χταπόδι γιατί σας το απαγόρεψαν όμως; Πρώτη φορά το ακούω γι αυτά.

06AD8F34-4578-419E-A6BF-FE0A851922CB.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobeμιλησα με το λυμπεροπουλο το απογευμα!! Πολυ ευγενικος και πραος! Μου εξηγησε οτι μπορουμε με πολυβιταμινουχα και διατροφη-σωστος τροπος ζωης να αντιμετωπισουμε τον κατακερματισμο. Μου ειπε οτι το σπερμα μας ειναι πολυ καλο και μπορουμε να κανουμε μερικες προσπαθειες ακομη. Δυστυχως δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να ξερουμε αν ηταν πιο ψηλα κ μειωθηκε. Γενικα μου ειπε οτι 3 μηνες ειναι καλο διαστημα για να παρει θεραπεια και να μην το τραβηξουμε παραπανω.. μας εκανε συστασεις και για το φαγητο (λευκο κρεας, λαχανικα, φρουτα, ξηροι καρποι φουλ και κοκκινο κρασι). 

Επισης μου απαντησε και ο ειδικος υπογονιμοτητας και μου ειπε το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση οχι. Θα μας συστησει αντιοξειδωτικη αγωγη.

Θα τα ζυγισουμε ολα το σκ αλλα μαλλον μεχρι το γαμο θα προσπαθησουμε ετσι κ μετα θα δουμε πως θα κινηθουμε... ισως με επεμβαση ισως με εξωσωματικη...

Ευχαριστω και παλι για οοοοολη τη βοηθεια και τη στηριξη!!!!!!❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹

Θα σου στειλω αργοτερα μετα τη δουλεια αναλυτικα μηνυμα!!! Πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καμία φορά νομίζω είμαστε υπερβολικές χαχαχα γιατί η μαμα μ πχ ήξερε όλα αυτά; Μόνο για το κρέας έλεγαν κ τα χόρτα τίποτα άλλο χαχα βέβαια η ιατρική προχώρησε…αλλά μια χαρά γεννηθήκαμε όλοι μας…

Εγω πάντως ετρωγα τα πάντα σχεδόν.. μάλλον γιαυτο μου βγήκαν τουρπο και οι δυο😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσας τις εγκυουλες κ τις μανούλες να ρωτήσω! Δεν θα φάω τώρα που είμαι καπως άρρωστη απλά μετά όταν περάσει…ο τόνος σε κονσέρβα επιτρέπεται; Σας είπε να τρώτε; Μου είπε να τα προσέχω αυτά αλλά τον λατρεύω κ έχω να φάω πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστευα από τη καθαρή Δευτέρα μέχρι το Πάσχα. 

Κορίτσι μου καλησπέρα και με το καλό το μπεμπακι. 

Δυστυχώς για λίγο θα πρέπει να στερηθείς τον τόνο και τα ψατια τύπου σολωμό και ξιφία έχουν μεγάλες ποσότητες υδραργύρου που δεν κάνει για το έμβρυο,  έτσι τουλάχιστον  μου λεγε εμένα η αδερφή μου γυναικολόγος για όλες μου τις εγκυμοσύνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...