Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχχα! λες;; μου φανταζει τοσο μακρυνο..... καπου (στο δρομο) εχω χασει την ελπιδα μου...😔 μακαρι η αγια να κανει το θαυμα της και σε εμας!!🙏🙏🙏

χθες το πρωι που ελεγα στον αντρα μου να παμε να προσκυνησουμε, μπηκα να του διαβασω ενα θαυμα της αγιας και με πιασανε τα κλαματα οσο του το διαβαζα. του λεω σε παρακαλω συνεχισε εσυ. και μετα αρχισε αυτος να κλαιει. λεω τι ωραιο σκατοευαισθητο ζευγαρι ειμαστε!!! 🤣

καθε φορα που κανω ασχημη σκεψη (τυπου δεν θα κανω ποτε παιδι), το αντιστρεφω και σκεφτομαι την αγια ειρηνη! μου δινει δυναμη!

Εννοειται Ναντια μου θα σας φερω!!!! 💘💘 και ευχομαι να σταυρωσεις την κοιλια σου και να ειναι γεματη οπως της Ραφαελας μας!🤰🤰 πωωω φανταζεσαι να ειμαστε και οι 3 εγκυες;;;;;;;;;;🤩🤩😁

κοιτα εχουμε το σιγουρακι μας την ραφαελα.. εμεις ελπιζουμε να τα καταφερουμε και γιατι οχι δλδ να ειμαστε και οι 3ς τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έχω μόνιμα ένα πονο στο στομάχι δεν μπορώ να φάω τίποτα…έχασα 2 κιλά σήμερα ζυγίστηκα! Χθες ήπια ένα χυμό και δεν μπόρεσα να κάνω τις εκκρεμότητες  που είχα για την δουλεια! Πήγα για ύπνο! 
 

@Antonia2σε ευχαριστούμε παρά πολύ!!! 

καλημερααα.. χμ ωραια θα περασει και εσυ.. δυνατο το σπορακι.. θα σε ταραξει .. υπομονη μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έχω μόνιμα ένα πονο στο στομάχι δεν μπορώ να φάω τίποτα…έχασα 2 κιλά σήμερα ζυγίστηκα! Χθες ήπια ένα χυμό και δεν μπόρεσα να κάνω τις εκκρεμότητες  που είχα για την δουλεια! Πήγα για ύπνο! 
 

@Antonia2σε ευχαριστούμε παρά πολύ!!! 

Αχ γλυκούλα. Έτσι ξεκίνησα και εγώ. Να μην μπορώ να φάω τίποτα. Σύνολο έχασα 3 κιλά. Πάνω από αυτά ο γιατρός δεν άφησε. Με έστειλε νοσοκομείο. 

Δεν μπορούσα να φάω και πουνουσε το στομάχι μου. Νομίζω θα πρέπει αν συνεχίσει να σου δώσει ο γιατρός για αρχή σιρόπι κατά της αναγουλας. ( Εμένα δεν με έπιανε. Μακάρι να σε πιάσει.) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

και εμενα καθε φορα που μου μπαινουν ιδεες οτι δεν θα μεινω εγκυος πεφτω πανω σε καποιο θαυμα της αγιας ειρηνης και λεω ντροπη σου να αμφισβητεις την αγια

καλα κλαμα εχω ριξει πολυ και οταν διαβαζω τα θαυματα της και στις προσευχες μου

στον αντρα μου δεν τα δειχνω καν γιατι και αυτος σε τετοια ειναι ευαισθητος

να σου πω κατι, εγω του ειπα "κλαψε" να το βγαλει απο μεσα του. εχει κι αυτος τοσο αγχος..... καπου να το εκτονωσει γτ μονο κακο του κανει...

ναντια μου δεν ειναι θεμα αμφισβητησης, αλλα ανθρωποι ειμαστε.. μας κατακλυζει το αγχος και η ανασφαλεια. ειδικα μετα απο τοσους μηνες απογοητευσης.... η αγια ειναι η δυναμη που ψαχνουμε και η ελπιδα μας!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

να σου πω κατι, εγω του ειπα "κλαψε" να το βγαλει απο μεσα του. εχει κι αυτος τοσο αγχος..... καπου να το εκτονωσει γτ μονο κακο του κανει...

ναντια μου δεν ειναι θεμα αμφισβητησης, αλλα ανθρωποι ειμαστε.. μας κατακλυζει το αγχος και η ανασφαλεια. ειδικα μετα απο τοσους μηνες απογοητευσης.... η αγια ειναι η δυναμη που ψαχνουμε και η ελπιδα μας!🙏

Κορίτσια μην χάνεται την ελπιδα σας και την πίστη σας!! Και εγώ το είπα πολλες φορες ότι «δεν θα γίνω ποτέ μάνα» γιατί απελπίζεσαι χάνεις την πίστη κ την ελπιδα! Μετά ομως από αυτό που έγινε στην Πάτρα ελεα στον εαυτό μου «αν ο θεος αξίωσε την Πισπιριγκου κ την κάθε Πισπιριγκου να γίνει μάνα θα γίνεις κ εσυ κ ολες μας που το θελουμε» κορίτσια για ολες έχει ο θεός!! 
 

αναψα κεράκι χθες για ολες μας στην εκκλησία χθες κ καθώς επιστρέφαμε πίσω από το πάρτυ του μικρού πήγαμε στον Άγιο Ραφαηλ και προσευχήθηκαμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ γλυκούλα. Έτσι ξεκίνησα και εγώ. Να μην μπορώ να φάω τίποτα. Σύνολο έχασα 3 κιλά. Πάνω από αυτά ο γιατρός δεν άφησε. Με έστειλε νοσοκομείο. 

Δεν μπορούσα να φάω και πουνουσε το στομάχι μου. Νομίζω θα πρέπει αν συνεχίσει να σου δώσει ο γιατρός για αρχή σιρόπι κατά της αναγουλας. ( Εμένα δεν με έπιανε. Μακάρι να σε πιάσει.) 

Το πρωί δεν έχω πρόβλημα τρώω μια χαρά το πρωινό μου άρχιζει να με πονάει μετά γύρω στις 10 κ με κρατάει όλη μέρα! Καποιες φορες έντονο καποιες φορες όχι τόσο έντονο..κ νερό δεν μπορώ να πιω πολύ νιώθω χειρότερα μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

@marinamanoulitsa  @stemi   @Melikara86 περιμένουμε τις χοριακες σας! 🎉🙏🤰

Καλημέρα σε όλη τα κορίτσια και μέλλουσες μαμάδες! Γιοκ η χοριακη σήμερα! Ξύπνησα πρωί πρωί σήμερα με την αγωνία μου στα ύψη να πάρω το γιατρό μου να του πω για το θετικό τεστ και να μου πει για χοριακη. Προς έκπληξη μου,  δεν μου μίλησε καν ο ίδιος, με πήρε τηλ μετά η γραμματέας και μου είπε να πάω 27 Μαΐου και δεν χρειάζεται καμία ανάλυση αίματος. Επίσης, με ενημέρωσε ότι δεν αναλαμβανει πλέον γέννες, οι τελευταίες θα είναι τον Αύγουστο. Μεσα στο σοκ εγώ της λέω μα είχα προηγούμενη αποβολή, φοβάμαι πάρα πολύ, δεν πρέπει να κάνουμε έστω χοριακες; όχι μου λέει. Τελωσπαντων νευριασα για την αδιαφορία, και κλείνοντας το τηλ πήρα αμέσως σε μια άλλη γιατρό πρώτη φορά και μου είπε να πάω αύριο να με δει. Το ξέρω ότι δεν θα δούμε κάτι αλλά τουλάχιστον να μου μιλήσει, να ενδιαφερθεί για την αγωνία μου και να δούμε μαζί χοριακες, προγεστερονη, ενδομητριο... Ξέρω γω... Κάτι! Όλα για καλό... Ε κορίτσια?? Να σημειώσω ότι είχα ΤΕΡ 12/4 και ωορρηξια 26/4. Και 7/5 θετικό αχνό πολύ τεστ εγκυμοσύνης (όλα τα τεστ ήταν hometest) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

να σου πω κατι, εγω του ειπα "κλαψε" να το βγαλει απο μεσα του. εχει κι αυτος τοσο αγχος..... καπου να το εκτονωσει γτ μονο κακο του κανει...

ναντια μου δεν ειναι θεμα αμφισβητησης, αλλα ανθρωποι ειμαστε.. μας κατακλυζει το αγχος και η ανασφαλεια. ειδικα μετα απο τοσους μηνες απογοητευσης.... η αγια ειναι η δυναμη που ψαχνουμε και η ελπιδα μας!🙏

Ευτυχως εμενα απ οτι λεει και δειχνει εχει χαλαρωσει .. οντως ειναι η ελπιδα μας ..εγω φοβαμαι μην απογοητευτω οταν ερθει η περιοδος και κανω ασχημες σκεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μην χάνεται την ελπιδα σας και την πίστη σας!! Και εγώ το είπα πολλες φορες ότι «δεν θα γίνω ποτέ μάνα» γιατί απελπίζεσαι χάνεις την πίστη κ την ελπιδα! Μετά ομως από αυτό που έγινε στην Πάτρα ελεα στον εαυτό μου «αν ο θεος αξίωσε την Πισπιριγκου κ την κάθε Πισπιριγκου να γίνει μάνα θα γίνεις κ εσυ κ ολες μας που το θελουμε» κορίτσια για ολες έχει ο θεός!! 
 

αναψα κεράκι χθες για ολες μας στην εκκλησία χθες κ καθώς επιστρέφαμε πίσω από το πάρτυ του μικρού πήγαμε στον Άγιο Ραφαηλ και προσευχήθηκαμε! 

καλημερα.. ευχαριστουμε πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου πως θα γίνει να μπορούν να εμφανίζονται τα μηνύματα μου έτσι κανονικά, χωρίς να χρειάζονται έγκριση? Χθες έγραψα διάφορες απαντήσεις και μου έλεγε έχετε φτάσει το μέγιστο αριθμό μηνυμάτων ανά ημέρα.

@marinamanoulitsa χαίρομαι πάρα πολύ που θα είμαστε μαζί να τα λέμε!

@Nandia- και @Raf123 ζούμε στο ίδιο πολύπαθο νησί!

Και @Antonia2 και @Nandia- ειμαι σίγουρη ότι είστε οι επόμενες με θετικό τεστακι! Μην χάνετε την πίστη και την ελπίδα! Ο Θεός είναι μεγάλος και όλες τις χαρές του κόσμου θα μας δώσει! Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μην χάνεται την ελπιδα σας και την πίστη σας!! Και εγώ το είπα πολλες φορες ότι «δεν θα γίνω ποτέ μάνα» γιατί απελπίζεσαι χάνεις την πίστη κ την ελπιδα! Μετά ομως από αυτό που έγινε στην Πάτρα ελεα στον εαυτό μου «αν ο θεος αξίωσε την Πισπιριγκου κ την κάθε Πισπιριγκου να γίνει μάνα θα γίνεις κ εσυ κ ολες μας που το θελουμε» κορίτσια για ολες έχει ο θεός!! 
 

αναψα κεράκι χθες για ολες μας στην εκκλησία χθες κ καθώς επιστρέφαμε πίσω από το πάρτυ του μικρού πήγαμε στον Άγιο Ραφαηλ και προσευχήθηκαμε! 

Ευχαριστουμε Ραφαελα μου!!!!! Βοηθεια σας!!!!❤️❤️ 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ευτυχως εμενα απ οτι λεει και δειχνει εχει χαλαρωσει .. οντως ειναι η ελπιδα μας ..εγω φοβαμαι μην απογοητευτω οταν ερθει η περιοδος και κανω ασχημες σκεψεις

την πρωτη μερα της περιοδου αφηνω ολο το κλαμα ελευθερο. λογικο ειναι να στεναχωριομαστε και πρεπει να το εκδηλωνουμε γτ αλλιως σωματοποιειται. (γενικα στην περιοδο ειχα ευκολο το κλαμα. εκλαιγα πιο παλια ακομα και απο νευρα.) τωρα ειναι αλλος ο λογος 😛 αλλα ενα εμποδιο ειναι κι αυτο. θα το περασουμε!💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε Ραφαελα μου!!!!! Βοηθεια σας!!!!❤️❤️ 

 

την πρωτη μερα της περιοδου αφηνω ολο το κλαμα ελευθερο. λογικο ειναι να στεναχωριομαστε και πρεπει να το εκδηλωνουμε γτ αλλιως σωματοποιειται. (γενικα στην περιοδο ειχα ευκολο το κλαμα. εκλαιγα πιο παλια ακομα και απο νευρα.) τωρα ειναι αλλος ο λογος 😛 αλλα ενα εμποδιο ειναι κι αυτο. θα το περασουμε!💪

ποσα εμποδια ξεπερασαμε.. εγω ποσα πιο δυσκολα.. ολα θα γινουν με την βοηθεια του θεου.. με συγχισε ο πρωην και με επιασαν πονακια χαμηλα απο την μια ακρη στην αλλη... ελεος μαζι του πλεον.. 5 χρονια και ακομα με βριζει.. να δουμε ποτε θα σταματησει.. και μιλαμε για βρισιες που ντρεπομαι να τις γραψω οχι να τις πω κιολας.. να καταλαβεις με λεει εκδιδομενη γυναικα επι χρηματι.. καταλαβες.. του λεω ηθελα να ξερα πως θα ενοιωθες να ελεγε ο πατερας σου ετσι την μανα σου .. αλλα αν ειχε αξιοπρεπεια δεν θα ξεστομιζε τετοιες λεξεις και μετα απορει γιατι τον χωρισα.. σιγα μην μεγαλωνα τα μωρα μου μεσα σε ενα σπιτι να ακουνε να βριζεις ετσι την μανα τους και πολλα αλλα .. αλλα αν το καταλαβαινε δεν θα τα εκανε κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. τι γινεσαι εσυ? σου ηρθε η περιοδος? μηπω να κανεις καμια χωριακη? αν θυμαμαι καλα σου ειπε ο γιατρος 10 μερες περιπου μετα τον υπερηχο αρα κανονικα επρεπε να σου ερχοταν χτες

Καλησπέρα κορίτσι μου... Λογικά ναι εχθές ήταν η 10η μέρα . 

Γλυκούλα μου το θυμώσουν εεε. Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αύριο έχω ρεπό θα πάω να δω τι αυτό που σου έχω πει ότι θα σου στείλω!!!🥰🥰

Κοίτα εχθές έβγαλα δύο σπυράκια που τα βγάζω από τα είναι να ερθει η ακατανομαστη ,επομένως επειδή έχω κ κάτι πονακια εδω κ μέρες είπα να κάνω λίγο ακόμη υπομονή.

Μετά θα τον πάρω τηλ να μου γράψει να πάω για την χοριακη!!! Είχα κάνει κ τα δυο τεστακια κ ήταν αρνητικά κ επομένως μου φαίνεται δύσκολο να είναι εγκυμοσύνη 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ποσα εμποδια ξεπερασαμε.. εγω ποσα πιο δυσκολα.. ολα θα γινουν με την βοηθεια του θεου.. με συγχισε ο πρωην και με επιασαν πονακια χαμηλα απο την μια ακρη στην αλλη... ελεος μαζι του πλεον.. 5 χρονια και ακομα με βριζει.. να δουμε ποτε θα σταματησει.. και μιλαμε για βρισιες που ντρεπομαι να τις γραψω οχι να τις πω κιολας.. να καταλαβεις με λεει εκδιδομενη γυναικα επι χρηματι.. καταλαβες.. του λεω ηθελα να ξερα πως θα ενοιωθες να ελεγε ο πατερας σου ετσι την μανα σου .. αλλα αν ειχε αξιοπρεπεια δεν θα ξεστομιζε τετοιες λεξεις και μετα απορει γιατι τον χωρισα.. σιγα μην μεγαλωνα τα μωρα μου μεσα σε ενα σπιτι να ακουνε να βριζεις ετσι την μανα τους και πολλα αλλα .. αλλα αν το καταλαβαινε δεν θα τα εκανε κιολας

Πω πω κορίτσι μου....μου θυμίζεις τα δικά μου.... ακριβώς την ίδια συμπεριφορά ο πρώην!!!αλλά αν είχαν κ μυαλό κ άλλη συμπεριφορά δεν θα μας έχαναν!! Επομένως καλύτερα να αποφεύγεις τις επαφές μαζί του ,ξέρω είναι δύσκολο,αλλά είναι καλύτερο για εσένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- μην ασχολείσαι μαζί του, γενικά μακριά από οτιδήποτε τοξικό. Μη του μιλάς στο τηλέφωνο, στα μηνύματα τίποτα. Εαν πρόκειται για θέματα που αφορούν τα κοινά παιδιά σας, ζητα άλλον να μεσολαβεί. Μακριά, προφύλαξε τον εαυτό σου από οποιαδήποτε επαφή μαζί του να μη σε ταράζει.

 

@Raf123περαστικα γλυκουλα ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή γ φάση και ενδεχομένως κάτι να σ δώσει ο ιατρός να μην ταλαιπωρεισαι. Όσο για της εκκρεμότητες στη δουλειά αχ Θεέ μου σε καταλαβαίνω κ ας μην είμαι έγκυος, τελευταίες δυο μέρες ανακατεύομαι αισχρά και θέλω να κοιμάμαι συνέχεια.

 

 

κοριτσια εγώ έκλεισα ραντεβού Ιν Τετάρτη 10:30 να πάω στον καινούριο γυναικολόγο π ήρθε στο νησί στο νοσοκομείο λένε είναι πολύ καλός, μακάρι. Γιατί η περίοδος είναι άφαντη αλλά είμαι πρησμένη σαν έγκυος με αρνητικά τεστ 🤣😛. Άντε δούμε τι γντ με αυτή την κυρία π Οποτε θέλει έρχεται. Ελπίζω να μην έρθει σήμερα αύριο να μπορούμε να κάνουμε κανένα υπέρηχο την Τετάρτη αν έρθει πάλι να μ γράψει ξανά ορμονικές εξετάσεις 🤷🏻‍♀️. Πάντως αυτές οι ταραχές της περιόδου μ κάνουν τα νεύρα και τις ορμόνες τσατταλια. Εύχομαι μην είναι κανένα εξωμητριο και δε φαίνεται στα τεστ εγκυμοσύνης. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@marinamanoulitsa  @stemi   @Melikara86 περιμένουμε τις χοριακες σας! 🎉🙏🤰

Καλησπέρα κορίτσι μου ...θα περιμένω λέω μέχρι την Παρασκευή κ θα πάω να κάνω ...γτ είχα κάνει πριν 2-3 μέρες τα τεστακια κ είχαν βγει αρνητικά...

Φοβάμαι ότι πάλι δεν ... .  😢 Άντε τα άλλα δύο κορίτσια να κάνουν να δούμε την χοριακη τους κ να πάρουμε κουράγιο...

Θετικές θα είναι στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια σε όλες σάς!!! 🥰🥰🥰😇🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και η @Melikara86 εγκυουλα είναι;;;; 😁😁 οοο δεν το πιστεύω και ε πολύ γουρλού είμαι.. Είμαι Σάββατο γεννημένη να ξέρετε χαχαχχαχα 😂😘

Κοριτσουδια από αύριο αρχίζει η καθυστέρηση.. Άρα αφήνω 3 ημέρες να περάσουν.. Πέμπτη πρωί πάω για χοριακή 😘😉

Γλυκούλα μου οοοχι δεν είμαι η βασικά δεν ξέρω ακόμα....😏μακάρι να είμαι κ να μου έφερε γούρι το θεματακι σου ...

Είμαι σε φάση αφαντης περιόδου και δύο αρνητικά τέστ ένα που ανιχνεύει 6 μέρες πρίν κ ένα κανονικό την μεθεπόμενη μέρα... Αλλά έφαγα τα άκυρα μου κ ηρέμησα.😢

Βέβαια ο γιατρός μου είχε πει να κάνω χοριακη 10 περίπου ημέρες αφού με είδε δκδ εχθές αλλά είπα να περιμένω ακόμη μέχρι κ Παρασκευή και μετά θα πάω κ ότι είναι!!! 

Να μας στείλεις πολύ μπεμπεδοσκονη... Κ περιμένουμε την τεράστια χοριακη σου!!!🥰🤰😇🥰🤰😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... Λογικά ναι εχθές ήταν η 10η μέρα . 

Γλυκούλα μου το θυμώσουν εεε. Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αύριο έχω ρεπό θα πάω να δω τι αυτό που σου έχω πει ότι θα σου στείλω!!!🥰🥰

Κοίτα εχθές έβγαλα δύο σπυράκια που τα βγάζω από τα είναι να ερθει η ακατανομαστη ,επομένως επειδή έχω κ κάτι πονακια εδω κ μέρες είπα να κάνω λίγο ακόμη υπομονή.

Μετά θα τον πάρω τηλ να μου γράψει να πάω για την χοριακη!!! Είχα κάνει κ τα δυο τεστακια κ ήταν αρνητικά κ επομένως μου φαίνεται δύσκολο να είναι εγκυμοσύνη 😢

ασε αυτος ο ανθρωπος εχει την ικανοτητα να με βγαζει απο τα ρουχα μου στο δευτερολεπτο αλλα εγω φταιω που πεφτω χαμηλα και ασχολουμαι με αυτα που λεει.. αν σεβοταν τον εαυτο του δεν θα εβριζε την μανα των μωρων του

τελοσπαντων.. και εγω βγαζω σπυρακια αλλα αν και εβγαλα μερικα μπορει να ειναι και απο τις σοκολατες που με επιασε μανια να τρωω αυτες τις μερες.. οπως και να εχει αν ερθει αυτο το μηνα η ακατανομαστη παμε για τον επομενο με θετικη σκεψη (μετα την πρωτη μερα γιατι εκει θα τα βλεπω εγω τουλαχιστον ολα μαυρα)

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

@Nandia- μην ασχολείσαι μαζί του, γενικά μακριά από οτιδήποτε τοξικό. Μη του μιλάς στο τηλέφωνο, στα μηνύματα τίποτα. Εαν πρόκειται για θέματα που αφορούν τα κοινά παιδιά σας, ζητα άλλον να μεσολαβεί. Μακριά, προφύλαξε τον εαυτό σου από οποιαδήποτε επαφή μαζί του να μη σε ταράζει.

 

@Raf123περαστικα γλυκουλα ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή γ φάση και ενδεχομένως κάτι να σ δώσει ο ιατρός να μην ταλαιπωρεισαι. Όσο για της εκκρεμότητες στη δουλειά αχ Θεέ μου σε καταλαβαίνω κ ας μην είμαι έγκυος, τελευταίες δυο μέρες ανακατεύομαι αισχρά και θέλω να κοιμάμαι συνέχεια.

 

 

κοριτσια εγώ έκλεισα ραντεβού Ιν Τετάρτη 10:30 να πάω στον καινούριο γυναικολόγο π ήρθε στο νησί στο νοσοκομείο λένε είναι πολύ καλός, μακάρι. Γιατί η περίοδος είναι άφαντη αλλά είμαι πρησμένη σαν έγκυος με αρνητικά τεστ 🤣😛. Άντε δούμε τι γντ με αυτή την κυρία π Οποτε θέλει έρχεται. Ελπίζω να μην έρθει σήμερα αύριο να μπορούμε να κάνουμε κανένα υπέρηχο την Τετάρτη αν έρθει πάλι να μ γράψει ξανά ορμονικές εξετάσεις 🤷🏻‍♀️. Πάντως αυτές οι ταραχές της περιόδου μ κάνουν τα νεύρα και τις ορμόνες τσατταλια. Εύχομαι μην είναι κανένα εξωμητριο και δε φαίνεται στα τεστ εγκυμοσύνης. 
 

μα για τα μωρα επρεπε να του μιλησω αλλα τι να πεις .. να με εχει ο θεος καλα να τα μεγαλωσω με αξιες τουλαχιστον μην βγαλω στην κοινωνια 2 αντρες σαν αυτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Το πρωί δεν έχω πρόβλημα τρώω μια χαρά το πρωινό μου άρχιζει να με πονάει μετά γύρω στις 10 κ με κρατάει όλη μέρα! Καποιες φορες έντονο καποιες φορες όχι τόσο έντονο..κ νερό δεν μπορώ να πιω πολύ νιώθω χειρότερα μετά 

Κοριτσι μου εχεις πονο η ναυτια? Εγω ειχα ναυτια πολυ αλλα οχι πονο!! Μηπως ξεκινησεις καποιο χαπι που σε ενοχλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου εχεις πονο η ναυτια? Εγω ειχα ναυτια πολυ αλλα οχι πονο!! Μηπως ξεκινησεις καποιο χαπι που σε ενοχλει?

Νομίζω είναι πόνος…όχι τίποτα δεν άλλαξα απο τη διατροφή ούτε κάτι καινούργιο ξεκίνησα! Τώρα που μιλάμε με πονάει αρκετά για να μου περάσει πρέπει να είμαι ξαπλωμένη αλλά με τη δουλεια δεν μπορώ δεν έχω τέτοια δυνατότητα…μπορεί σαν τρώω να αρισει το να με πονά και δεν μπορώ να φάω άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

ποσα εμποδια ξεπερασαμε.. εγω ποσα πιο δυσκολα.. ολα θα γινουν με την βοηθεια του θεου.. με συγχισε ο πρωην και με επιασαν πονακια χαμηλα απο την μια ακρη στην αλλη... ελεος μαζι του πλεον.. 5 χρονια και ακομα με βριζει.. να δουμε ποτε θα σταματησει.. και μιλαμε για βρισιες που ντρεπομαι να τις γραψω οχι να τις πω κιολας.. να καταλαβεις με λεει εκδιδομενη γυναικα επι χρηματι.. καταλαβες.. του λεω ηθελα να ξερα πως θα ενοιωθες να ελεγε ο πατερας σου ετσι την μανα σου .. αλλα αν ειχε αξιοπρεπεια δεν θα ξεστομιζε τετοιες λεξεις και μετα απορει γιατι τον χωρισα.. σιγα μην μεγαλωνα τα μωρα μου μεσα σε ενα σπιτι να ακουνε να βριζεις ετσι την μανα τους και πολλα αλλα .. αλλα αν το καταλαβαινε δεν θα τα εκανε κιολας

ντροπη του! κι αυτον γυναικα τον γεννησε και τον μεγαλωσε! ναντια μου προσπαθησε να μην επηρεαζεσαι οσο γινεται. το καταλαβαινω οτι λογω των παιδιων πρεπει να εχετε επαφες αλλα ΓΡΑΨΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. ευτυχως τωρα δε μπορει να σου κανει μεγαλυτερο κακο περα απο μερικες βρισιες. κλεισε τα αυτια η ακομα και το τηλεφωνο και σκεψου κατι θετικο. φερε μια εικονα στο μυαλο σου που θα διωξει καθε πληγη ή πικρια.

ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ! 

Μια ερωτηση θα ηθελα να αναφερω αλλα δε θελω να γινομαι αδιακριτη. τα παιδια τα βλεπει; τον ζητανε; ειδικα ο μεγαλος πρεπει να εχει αρκετες αναμνησεις απο τον μπαμπα του (ισως και πολυ κακες....)😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

ασε αυτος ο ανθρωπος εχει την ικανοτητα να με βγαζει απο τα ρουχα μου στο δευτερολεπτο αλλα εγω φταιω που πεφτω χαμηλα και ασχολουμαι με αυτα που λεει.. αν σεβοταν τον εαυτο του δεν θα εβριζε την μανα των μωρων του

τελοσπαντων.. και εγω βγαζω σπυρακια αλλα αν και εβγαλα μερικα μπορει να ειναι και απο τις σοκολατες που με επιασε μανια να τρωω αυτες τις μερες.. οπως και να εχει αν ερθει αυτο το μηνα η ακατανομαστη παμε για τον επομενο με θετικη σκεψη (μετα την πρωτη μερα γιατι εκει θα τα βλεπω εγω τουλαχιστον ολα μαυρα)

μα για τα μωρα επρεπε να του μιλησω αλλα τι να πεις .. να με εχει ο θεος καλα να τα μεγαλωσω με αξιες τουλαχιστον μην βγαλω στην κοινωνια 2 αντρες σαν αυτον

Ναντια μου εγώ σου έχω ξανά πει μην δίνεις σημασία!! Μόνο τα απαραίτητα μαζί του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

@Nandia- μην ασχολείσαι μαζί του, γενικά μακριά από οτιδήποτε τοξικό. Μη του μιλάς στο τηλέφωνο, στα μηνύματα τίποτα. Εαν πρόκειται για θέματα που αφορούν τα κοινά παιδιά σας, ζητα άλλον να μεσολαβεί. Μακριά, προφύλαξε τον εαυτό σου από οποιαδήποτε επαφή μαζί του να μη σε ταράζει.

 

@Raf123περαστικα γλυκουλα ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή γ φάση και ενδεχομένως κάτι να σ δώσει ο ιατρός να μην ταλαιπωρεισαι. Όσο για της εκκρεμότητες στη δουλειά αχ Θεέ μου σε καταλαβαίνω κ ας μην είμαι έγκυος, τελευταίες δυο μέρες ανακατεύομαι αισχρά και θέλω να κοιμάμαι συνέχεια.

 

 

κοριτσια εγώ έκλεισα ραντεβού Ιν Τετάρτη 10:30 να πάω στον καινούριο γυναικολόγο π ήρθε στο νησί στο νοσοκομείο λένε είναι πολύ καλός, μακάρι. Γιατί η περίοδος είναι άφαντη αλλά είμαι πρησμένη σαν έγκυος με αρνητικά τεστ 🤣😛. Άντε δούμε τι γντ με αυτή την κυρία π Οποτε θέλει έρχεται. Ελπίζω να μην έρθει σήμερα αύριο να μπορούμε να κάνουμε κανένα υπέρηχο την Τετάρτη αν έρθει πάλι να μ γράψει ξανά ορμονικές εξετάσεις 🤷🏻‍♀️. Πάντως αυτές οι ταραχές της περιόδου μ κάνουν τα νεύρα και τις ορμόνες τσατταλια. Εύχομαι μην είναι κανένα εξωμητριο και δε φαίνεται στα τεστ εγκυμοσύνης. 
 

Άντε ωραία να πας να σε δει και αυτός ο γιατρός να δεις τι θα σου πει και αν θελεις στείλε μας να πεις τι έγινε λογικά θα σε βάλει πάλι να κανείς ορμονικές εξετάσεις… νομίζω το εξωμητριο πρέπει να βγάζει θετικό τεστ εγκυμοσυνης αλλά δεν ξέρω και σίγουρα μην το σκέφτεσαι όμως θα πας και θα το δεις… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ τελικά ακύρωσα το ραντεβού με το Αλέξανδρας το έβαλα για 16 Ιουνίου γιατί θα πήγαινε σήμερα ο αντρουλης μου για το σπερμοδιαγραμμα αλλά αγχωθηκε ο καλος μου και δεν κατάφερε να το κάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα κοριτσια μου.. τι κανετε?

μολις μου ανακοινωσε ο αντρας μου το σαββατο θα παει να κανει το σπερματοδιαγραμμα.. αντε να δουμε τι θα βγει

Κορίτσι μου να ρωτήσετε το μικρόβιολογικο αν κάνουν Σάββατο σπερμοδιαγραμμα γιατί κι εμείς για Σάββατο πρωί λέγαμε αρχικά αλλά τελικά πήρα τηλέφωνο στη βιοϊατρική (μεγάλο διαγνωστικό κέντρο) που είναι ανοιχτά το Σάββατο το πρωί και μου είπαν ότι κάνουν μόνο καθημερινές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...