Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ξύπνησα με πολύ φόβο σήμερα. Δεν έχω τίποτα συμπτώματα, νομίζω ξεφουσκωσε το στήθος μου, και λόγω της περασμένης εμπειρίας, που έφυγε το σπορακι αυτή την εβδομάδα τρέμω και κάνω αρνητικές σκέψεις.. Τάμα έκανα στην Παναγία αυτή τη φορά αλλά πάλι φοβάμαι. 

Μη φοβάσαι και εγώ το ΣΚ δεν είχα τίποτα και εχθές με πέθανε το στομάχι μου, το βράδυ έκανα εμετούς δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ…όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά! Ποτέ εχεις ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ξύπνησα με πολύ φόβο σήμερα. Δεν έχω τίποτα συμπτώματα, νομίζω ξεφουσκωσε το στήθος μου, και λόγω της περασμένης εμπειρίας, που έφυγε το σπορακι αυτή την εβδομάδα τρέμω και κάνω αρνητικές σκέψεις.. Τάμα έκανα στην Παναγία αυτή τη φορά αλλά πάλι φοβάμαι. 

Καλημέρα.. και εγώ χτες δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα και ένοιωθα ότι ξεφουσκωσε το στήθος αν και δεν είχε φουσκώσει και ιδιαίτερα και μόνο το ένα πονάω αλλά σήμερα ξύπνησα με αναγούλες..  αφου έκανες τάμα μην φοβάσαι.. αν θες να σου στείλω ζώνη της Παναγίας από το άγιο όρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ξύπνησα με πολύ φόβο σήμερα. Δεν έχω τίποτα συμπτώματα, νομίζω ξεφουσκωσε το στήθος μου, και λόγω της περασμένης εμπειρίας, που έφυγε το σπορακι αυτή την εβδομάδα τρέμω και κάνω αρνητικές σκέψεις.. Τάμα έκανα στην Παναγία αυτή τη φορά αλλά πάλι φοβάμαι. 

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαινω.. εμένα είναι θαυμα της αγιας ειρήνης αλλά πάλι φοβάμαι που είναι λάθος γιατί το προσέχει η αγια αλλά άνθρωποι είμαστε και έχουμε άσχημη εμπειρία.. εγω 2 φορές κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα της πω αύριο που θα πάω να την ρωτήσω αν έχει κάτι να πάρω! Γιατί με τη δουλεια θα είναι πολύ δύσκολο 

Εσυ είσαι και στον δρόμο που είναι πιο δύσκολο..  εγω τουλάχιστον είμαι σε γραφείο... βεβαια ακόμα δεν έχω εμετούς ουτε πολλές αναγούλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μη φοβάσαι και εγώ το ΣΚ δεν είχα τίποτα και εχθές με πέθανε το στομάχι μου, το βράδυ έκανα εμετούς δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ…όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά! Ποτέ εχεις ραντεβού; 

Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού, με το καλό να πάω στη γιατρό και να δούμε ότι όλα πάνε καλά! Μακάρι Παναγία μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαινω.. εμένα είναι θαυμα της αγιας ειρήνης αλλά πάλι φοβάμαι που είναι λάθος γιατί το προσέχει η αγια αλλά άνθρωποι είμαστε και έχουμε άσχημη εμπειρία.. εγω 2 φορές κιολας

Θετική σκέψη και με τη βοήθεια της Παναγίας όλα καλά θα πάνε! Δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα.. και εγώ χτες δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα και ένοιωθα ότι ξεφουσκωσε το στήθος αν και δεν είχε φουσκώσει και ιδιαίτερα και μόνο το ένα πονάω αλλά σήμερα ξύπνησα με αναγούλες..  αφου έκανες τάμα μην φοβάσαι.. αν θες να σου στείλω ζώνη της Παναγίας από το άγιο όρος 

αχ ναι θα ήθελα τη ζώνη της Παναγίας! Σ' ευχαριστώ πάρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου μιλησα με τον Ασβεστη (ουρολογος) κ δεν ξερω στεναχωρεθηκα λιγο. Μου ειπε οτι η κατατμηση dna (29%) ειναι πολυ ψηλη κ μαλλον ευθυνεται η κιρσοκηλη γι αυτο. Κ λεει ειτε συνεχιζουμε τις βιταμινες και το coQ10 για 6 μηνες κι αν δεν ερθει μωρο παμε για υποβοηθουμενη, ειτε να κανει επεμβαση κιρσοκηλης ο αντρας μου....

Δεν ξερω, απογοητευτηκα πολυ...... 😭😭😭 κ μου φανηκε οτι μας βλεπει λιγο σαν ευρω κι οχι σαν ανθρωπους. Ακομα κ γ την επεμβαση που τον ρωτησα 2 πραγματα (που λεφτα θα παρει) μου λεει ελατε απο εδω να τα πουμε (θελει να τσεπωσει το 70αρι;;;).. γενικα στεναχωρεθηκα..😔

Κοριτσι μου γλυκο καλημερα!!! Αρχικα μην στενοχωριεσαι!! Απτη μια να σου πω σαν εξωτερικος παρατηρητης μου φαινεται λογικο ο γιατρος να θελει να σε δει στο ιατρειο ξανα μετα απο ενα 6μηνο για να σου πει λεπτομερρειες επεμβασης και να συζητησετε πως θα προχωρησετε...απτην αλλη οτι γιατροι και συμφεροντα πανε μαζι οποτε αστα.. Ειδςς τι επαθα εγω με γυναικολογο

Να σου πω οτι τα αποτελεσματ σας με προβληματιζουν γιατι γενικα εσεις εχετε ναι μεν υψηλη κατατμηση αλλα εχετε παρα πολυ καλο αριθμο σπερματος, τεραστιο βσικα .Αυτο που θελω να πω ειναι οτι στην περιπτωση μου που ηταν ολα τα στοιχεια χαλια κα ιαριθμος και ολα οκ την καναμε την επεμβαση εννοειται,   εσαςπου ομως ειναι μονο η κατατμηση αξιζει τον κοπο?? Ειναιι σιγουρο οτι φταιει αυτο που δεν μενεις/?  Μεταξυ μας εγω ακομη δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι και στα αποτελεσματα μας η απλα ετυψε και εμεινα γιατι δεν καναμε επαναληψη. Και ακομα βλεπεις δεν ξερω και αν υπαρχει και καποιο θεμα, περιμενω να δω... 

Η κατατμηση μου φαινεται λιγο πιο πολυπλοκο απτον αριθμο εννοω δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο φταιει η κιρσοκηλη μονο για κατατμηση, Οκ μπορει να φταιει και αυτοαλλα ισως φταιει και διατροφη η μπορει και αλλα παραγματα,τροπος ζωης κλπ κλπ

Εμας ο γιατρος ηταν σε φαση οτι ισως δεν αξιζει καν να κανουμε επεμβαση  και λογω ηλικιας 40ετων αλλα και λογω του οτι υπαρχει περιπτωση ενα 15% να μην βελτιωθει καν.. Η να ξαναβγει πολυ συντομα,, Στο λεω σε περιπτωση που θελεις και δευτερο παιδακι να εχετε παλι τα ιδια... Εμενα ο ανδρας μου εχει ραντεβου ,ε γιατρο επομενη εβδομαδα και ισως νιωθει ξαναβγαινει κιρσοκηλη θα σε ενημερωσω τι εγινε. Εαν κανετε την επεμβαση και δεν εχει κανενα αποτελεσμα θα εχετε δωσει τα 1500-2000 ευρω και μετα απο 6 μηνες ισως χρειαστει να δωσετε και λεφτα για εξωσωματικη. Επισης λαβε υποψη σου οτι αποτι εχω διαβασει αποτελεσματα επεμβασης δεν κρατανε για παντα και δεν φαινονται αμεσως. Υποτιθεται ξεκινανε να φαινονται σε κανα 3μηνο-6μηνο και καποιοι λενε οτι κρατανε για κανα χρονο και.οποτε γενικα θα πρεπει παλι να εχεις καποια αναμονη για να δεις αποτελεσμα και μετα ισως κιρσοκηλη ξαναβγει..

Σου προτεινω σαν πρωτο βημα να παρεις τηλέφωνο το απογευμα σημερα στις ωρες διαθεσιμοτητας, τον Λυμπεροπουλο, εγω προσωπικα εκεμταλλευτηκα  και αυτγ τη δυναοτητα επικοινωνιας.. Ειχε το τηκ τιυ.. του μιλησα πολυ γλυκα για 5 λεπτα μονο βεβαια και του ζητησα συμβουλη για το τι πιστευει και δεν μου την αρνηθηκε. Προσοχη ομως αν του πεις οτι ουρολογος σου σου προτεινει εγχειρηση γιατι θα σε ρωτησει θα δυσκολευτει να πει το αντιθετο . Πες του οτι σου εχει πει και υπερ και κατα και το σκεφτεστε...Μπορεις νατον ρωτησεις αν κατα τη γνωμη του σκετος υψηλη κατατμηση  με τοσο καλα αποτελεσματα δικαιολογει να μην μενεις εγκυος καν τοσο καιρο.. Και τι αλλο μπορειτε να κανετε για κατατμηση. Τελος σκεψου οτι και για καποιο κιαορ μετα θα σταματησετε επαφες δεν θα κπορει να σηκωνει βαρη κλπ (δεν ξερω ποια η δουλεια του).απλα σου λεψ να σκεφτεις ολους παραγοντες.  Δηλαδη οτι αφου την κανετε για να εχει νοημα θα πρεπει να περιμενεις μετα κανα 9 μηνο- 1 χρονο για προσπαθειες για να πεις οτιεχει νοημα η προσπαθεια με επεμβαση που κανατε. 

Βεβαια απτην αλλη σκεφτομαι οτι η εγχειρηση θα σας βελτιωσει την ποιοτητα και μπορει να σας βοηθησει αργοτερα σε μια εξωσωματικη.. Απτην αλλη εκει γινεται μικρογονιμοποιηση (επιλογη σπερματοζωαριων) οποτε ξερουν ποιο να επιλεξουν

Με τα παραπανω δεν θελω να σου πω σε καμια περιπτωση οτι πιστευω οτι δεν πρεπει να κανετε επεμβαση μπορει και να πρεπει,  αλλα ειναι ενα puzzle με πολλα κομματια και πρεπει να δεις αν αξιζει❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έχω κ εγώ καποιες φορές…μου είπε ότι άμα δε μυρίζουν άσχημα είναι εντάξει! Ρωτά κ εσυ την Παρασκευή που θα πας…

κοριτσια σήμερα με πέθανε το στομάχι μου…νομίζω με πείραξε το τσάι που είχα πάρει από την καφετέρια το μεσημέρι…ήρθα σπίτι ξάπλωσα με πονούσε περισσότερο…πάω να κάνω ένα τοστ του άντρα μου έκανα εμετο δεν ξέρω τι έφταιγε η γαλοπουλα; Το ψυγείο που άνοιξα κ όλα μυρίζουν; Τουλάχιστον ηρέμησε το στομάχι μου… 

Κοριτσι μου ειδα τυχαια μηυνμα σου νομιζω γαλοπουλα και αλλαντικα απαγορευονται στην εγκυμοσυνη, εμενα ετσι μου ειπε, μπορει να κανω και λαθος αλλα τσεκαρε το με γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stemi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ξύπνησα με πολύ φόβο σήμερα. Δεν έχω τίποτα συμπτώματα, νομίζω ξεφουσκωσε το στήθος μου, και λόγω της περασμένης εμπειρίας, που έφυγε το σπορακι αυτή την εβδομάδα τρέμω και κάνω αρνητικές σκέψεις.. Τάμα έκανα στην Παναγία αυτή τη φορά αλλά πάλι φοβάμαι. 

Κοριτσι μου γλυκο το ιδιο επαθα κι εγω 3 φορες και ειχα παθει σοκ! Ετρεμα ειχα ξεφουσκωσει και δεν ειχα και ναυτια ,,,, Μπορει και να μην ειναι τιποτα καταλαβα συμπτωματα εχουν πολλες διακυμανσεις. Εγψ τοτε ειχα προσευχηθει βαθια να μου ερθει κατι να καταλανω οτι ειμαι ργκυος ακομη ενα σημαδι και το βραδυ εκανα εμετο ξαφνικα.. Σου στελνω μια αγκαλια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έχω κ εγώ καποιες φορές…μου είπε ότι άμα δε μυρίζουν άσχημα είναι εντάξει! Ρωτά κ εσυ την Παρασκευή που θα πας…

κοριτσια σήμερα με πέθανε το στομάχι μου…νομίζω με πείραξε το τσάι που είχα πάρει από την καφετέρια το μεσημέρι…ήρθα σπίτι ξάπλωσα με πονούσε περισσότερο…πάω να κάνω ένα τοστ του άντρα μου έκανα εμετο δεν ξέρω τι έφταιγε η γαλοπουλα; Το ψυγείο που άνοιξα κ όλα μυρίζουν; Τουλάχιστον ηρέμησε το στομάχι μου… 

Ραφαελα μου υποτιθεται η ναυτια ειναι καλο σημαδι οτι εγκυμοσυνη παει καλα!!! Θα σου μυριζουν και θα σε ενοχλουν οπολλα πραγματα εχω να φαω τυρι απο τοτε που εμεινα εγκυος και πριν ετρωγα τονους! Απτη μια ειναι παρα πολυ δυσαρεστο και δυσκολο στην καθημερινοττητα απτην αλλη ομως δειχνει οτι εγκυμσυνη παει καλα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαινω.. εμένα είναι θαυμα της αγιας ειρήνης αλλά πάλι φοβάμαι που είναι λάθος γιατί το προσέχει η αγια αλλά άνθρωποι είμαστε και έχουμε άσχημη εμπειρία.. εγω 2 φορές κιολας

Ναντια μου διαβασα για υγρα κλπ εγψ ειχα καφε οπως θυμασαι οχι κιτρινα ομως που λες,, μηπως ειναι σαν το τελος απο καφε?? Ειναι πολυ λογικο να εχεις αγωνια, εγω προσπαθοθσα να σκεφτομαι οτι αν κατι δεν παει καλα δεν μπορω να κανω για να το αλλαξω ενω αντιθετα αν παει καλα μπορει να δημιουργω προβλημα εγω με αγχος μου... Φυσικα δεν τα καταφερνα με αυτες τι σκεψεις και αγχωνομουν χαχαχα  Ποσο εβδομαδων εισαι και ποτε εχεις ραντεβου με το γιατρο σου το επομενο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσάκι μη στεναχωριέσαι είναι το πρώτο σοκ τώρα,  ηρέμησε λίγο και θα τα σκεφτείς όλα πιό καθαρά.. βάλτα κάτω με τον άντρα σου και συζητήστε το, σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα.. ειναι πολύ συμάντικο που εντοπίσάτε το θέμα για ξέρεις πλέον πως να τό χειριστείς! Μην απογοητεύεσαι είναι το τέλος μια νέας αρχής που θα σε κάνει μανούλα,  είμαι σίγουρη!!!

καλημερα κοριτσι μου!! ειναι το πρωτο σοκ που λες κι εσυ.. ισως θυμωνω λιγο που δεν καναμε αυτη την εξεταση εξ αρχης και εχει περασει αλλο ενα 6μηνο απο τοτε που πηγαμε σε ουρολογο... θα τα βαλουμε κατω με τον αντρα μου και θα δουμε πως θα κινηθουμε. μαλλον θα παμε για την επεμβαση αλλα δεν ξερω αν θα παμε σε αυτο τον ουρολογο... θα δουμε... ευχαριστω για τη στηριξη και την εννοια σου!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου καημερα 💕💕💕

Πως είστε;; Εγώ χαλια όλο το βράδυ έκανα εμετο…άσχημο αίσθημα…δεν κοιμήθηκα κάθε λίγο ξυπνούσα γιατί μου ερχόταν να κάνω εμετό…φαντάσου ο δεύτερος εμετος ήταν καθως έβλεπα μαστερ σεφ…ελπίζω σήμερα στη δουλεια να είμαι καλά! Φοβαμαι να φάω ακόμα κ τις φρυγανιές φοβαμαι πολύ…

Αχ ξεκίνησες κορίτσι μου. Ήταν η χειρότερη περίοδος που πέρασα. Κοίτα να βοηθηθείς από την αρχή με σιρόπι ή υπόθετο ( εμένα δεν με έπιαναν.) Και τελικά με πιάνουν μόνο κάτι χάπια για το στομάχι που τα παίρνω ακόμα..( μου τα σύστησαν στο νοσοκομείο) 

Αλλά δεν πειράζει όλα είναι στο πρόγραμμα. Θα περάσει..και εγώ δεν μπορούσα να φάω και ήταν δύσκολα 

 

Εγώ κορίτσια είμαι στην φάση που διανύω την τελευταία βδομάδα του 5ου το Σάββατο μπαίνω 6ο. 

Έχω πάρει 1 κιλό έως τώρα . Στήθος τούμπανο. Κοιλιά αρκετά μεγάλη από όσο μου λένε οι άλλες που είχανε . Αδύνατη με κοιλιά. Ο άντρας μου με λέει Οβελίξ 🤣 νιώθω το νινακι συνέχεια να κινείται και να ρίχνει που και που καμιά κλωτσιά χαλαρή οπότε δεν φοβάμαι πλέον.ειμαι πιο ήρεμη. 31 του μήνα έχω β επιπέδου και ανυπομονώ.  Το νέο μου συμπτωμα είναι ότι ξυπνάω 5 το βράδυ από την πείνα. Μιλάμε για πόνο στο στομάχι από την πείνα όχι αστεία. Πφφφ τι θα κάνω ; Γενικά και χθες ήθελα να τρώω ανά μία ώρα. Όχι ποσότητα αλλά κάτι τοις..χωνεύω πολύ γρήγορα ότι και να φάω και γουργουριζει η κοιλιά μου στην μια ώρα . Αλλά τουλάχιστον το βράδυ το έβγαζα. Τώρα δεν βγάζω και το βράδυ χαχαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου ειδα τυχαια μηυνμα σου νομιζω γαλοπουλα και αλλαντικα απαγορευονται στην εγκυμοσυνη, εμενα ετσι μου ειπε, μπορει να κανω και λαθος αλλα τσεκαρε το με γιατρο σου!!

Δεν τρώω καθόλου τέτοια ούτε πριν! Απλά έκανα του άντρα μ τοστ κ μάλλον επειδή το είδα; Επειδή άνοιξα το ψυγείο κ μύρισα όλα τα τρόφιμα; Έκανα πολλες φορες εμετο εψές κ σήμερα το πρωί πάλι αλλά σήμερα έκανα κ διάρροια κ λεω μήπως είναι γαστρεντερίτιδα! Έστειλα μήνυμα στην προσωπικό γιατρο να μιλήσω πρώτα μαζί της κ μετά με τη γυναικολόγο! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ραφαελα μου υποτιθεται η ναυτια ειναι καλο σημαδι οτι εγκυμοσυνη παει καλα!!! Θα σου μυριζουν και θα σε ενοχλουν οπολλα πραγματα εχω να φαω τυρι απο τοτε που εμεινα εγκυος και πριν ετρωγα τονους! Απτη μια ειναι παρα πολυ δυσαρεστο και δυσκολο στην καθημερινοττητα απτην αλλη ομως δειχνει οτι εγκυμσυνη παει καλα❤️❤️

Δεν ξέρω αλήθεια δεν θέλω να τρώω τίποτα μόνο φρυγανιές έχω πολύ χαλια στομάχι σήμερα μετά από το χθεσινό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ ξεκίνησες κορίτσι μου. Ήταν η χειρότερη περίοδος που πέρασα. Κοίτα να βοηθηθείς από την αρχή με σιρόπι ή υπόθετο ( εμένα δεν με έπιαναν.) Και τελικά με πιάνουν μόνο κάτι χάπια για το στομάχι που τα παίρνω ακόμα..( μου τα σύστησαν στο νοσοκομείο) 

Αλλά δεν πειράζει όλα είναι στο πρόγραμμα. Θα περάσει..και εγώ δεν μπορούσα να φάω και ήταν δύσκολα 

 

Εγώ κορίτσια είμαι στην φάση που διανύω την τελευταία βδομάδα του 5ου το Σάββατο μπαίνω 6ο. 

Έχω πάρει 1 κιλό έως τώρα . Στήθος τούμπανο. Κοιλιά αρκετά μεγάλη από όσο μου λένε οι άλλες που είχανε . Αδύνατη με κοιλιά. Ο άντρας μου με λέει Οβελίξ 🤣 νιώθω το νινακι συνέχεια να κινείται και να ρίχνει που και που καμιά κλωτσιά χαλαρή οπότε δεν φοβάμαι πλέον.ειμαι πιο ήρεμη. 31 του μήνα έχω β επιπέδου και ανυπομονώ.  Το νέο μου συμπτωμα είναι ότι ξυπνάω 5 το βράδυ από την πείνα. Μιλάμε για πόνο στο στομάχι από την πείνα όχι αστεία. Πφφφ τι θα κάνω ; Γενικά και χθες ήθελα να τρώω ανά μία ώρα. Όχι ποσότητα αλλά κάτι τοις..χωνεύω πολύ γρήγορα ότι και να φάω και γουργουριζει η κοιλιά μου στην μια ώρα . Αλλά τουλάχιστον το βράδυ το έβγαζα. Τώρα δεν βγάζω και το βράδυ χαχαχαχ

 

Σήμερα μπηκα 8 εβδομαδες κ με υποδέχτηκε με εμετο χαχαχαχα να σου πω σήμερα το πρωί έκανα κ εμετο κ διάρροια κ σκέφτηκα μήπως έχω γαστρεντερίτιδα! Έστειλα μήνυμα στη προσωπική μου γιατρο κ μετά θα μιλήσω με την γιατρο μου! Ο άντρας μ αγχώθηκε πολύ…

τι ωραία βρε κορίτσι μου που το νιωθεις!! Όλα πάνε καλά! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου από εδώ κ πέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εσυ είσαι και στον δρόμο που είναι πιο δύσκολο..  εγω τουλάχιστον είμαι σε γραφείο... βεβαια ακόμα δεν έχω εμετούς ουτε πολλές αναγούλες 

Έχω ένα ραντεβού η ώρα 3:30 θα το αλλάξω για να φύγω να πάω προς τις περιοχές μου να τελειώσω εκεί το πρόγραμμα να είμαι κοντά από το σπίτι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κοριτσάκι μου έχετε την Άγια Ειρήνη δίπλα σας.. το κυριότερο είναι αυτό..  το 2ο είναι ότι δεν αποκλεισε την εγκυμοσύνη φυσικά..  η κιρσοκηλη δεν είναι κάτι.. ο κουμπάρος μου έκανε και τον μικρό τον έπιασαν με την μια .. όμως όπως και να έχει προσευχή και πίστη και όλα θα πάνε καλά❤️

Εννοειται!!! μονο την Αγια Ειρήνη Χρυσοβαλαντου σκεφτομαι απο χθες.🙏 μονο η Αγια μπορει να κανει το θαυμα της.... θα κατσουμε το ΣΚ να συζητησουμε τι μας συμφερει καλυτερα και ποιο θα ειναι πιο αποτελεσματικο....

οντως δεν απεκλεισε τη φυσικη συλληψη. αυτο που φοβαμαι ειναι οτι και να υπαρξει συλληψη ισως στην πορεια δεν πανε καλα τα πραγματα λογω του ψηλου κατακερματισμου....😔 ο ουρολογος μας εδωσε σαν πιθανη αιτια οτι η κιρσοκηλη χαλαει το dna. αλλα ετσι ειναι;; δεν ξερω... εννοω με την επεμβαση οντως θα φτιαξει ο κατακερματισμος; θα πρεπει να το ψαξουμε λιγο...

στις πριν 11 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι.. βρήκατε την πιθανή αιτία που σας κρατάει πίσω και όταν την διορθώσετε θα είστε ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σας. Εγώ θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη και θα πρότεινα στον άντρα μου να συνεχίσει με τις βιταμίνες για αρχή.

Όσο για τον Ασβέστη τον έχουμε επισκεφτεί κι εμείς..  δεν είχε γεμίσει το μάτι ούτε σε εμένα, ούτε στον άντρα μου.. 

Ευχαριστω κοριτσι μου για το κουραγιο και τις συμβουλες! εμεις δεν ειχαμε παραπονο απ το γιατρο και καθε φορα φευγαμε γεματοι αισιοδοξια! αλλα τωρα δεν μου αρεσε πολυ η σταση του και ο χειρισμος του θεματος. θα μπορουσε να μου αφιερωσει 5 λεπτα να μου εξηγησει.... τεσπα, θα δουμε τι θα κανουμε...

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Μη μου στεναχωριέσαι @Antonia2μου.... είναι πολύ βασικό ότι ξέρετε που να κοιτάτε! Τώρα για τον γιατρό (σε καμία περίπτωση δεν θέλω να τον δικαιολογήσω) απλά ξέρω πόσο καλός και αποτελεσματικός είναι... (σκέφτομαι τώρα...) μήπως θέλει να κάνει ψηλάφιση??? Δεν αποκλείω να θέλει την επίσκεψη, αλλά σημασία έχει σε αυτή τη φάση να γίνει δουλειά 

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά. Αύριο θα είστε πιο ψύχραιμοι και θα τα συζητήσετε όπως πρέπει ❤❤❤❤❤

Καλημερα κοριτσι μου!!!!! δεν ξερω.. γενικα μας βοηθησε πολυ ο γιατρος και μας ενθαρρυνε... τωρα ηταν βιαστικος και αποτομος. εχει πολλα περιστατικα αλλα καθε ενα εχει τη σημασια του... 

ψηλαφιση εχει κανει ηδη και μας εστειλε για τριπλεξ. στη 2η επισκεψη ειπε οτι η κιρσοκηλη ειναι λες και δεν υπαρχει και να μη δινουμε σημασια γτ το σπερμοδιαγραμμα ειναι πολυ καλο (ποσοτητα, μορφολογια και κινητικοτητα στο οριο...)

τωρα αλλιως τα ειπε και δεν αφησε περιθωριο να μου εξηγησει... θα το σκεφτουμε το σκ και θα δουμε τι θα κανουμε...

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μην στεναχωριέσαι βρε Αντωνία μου…εντάξει ειναι η πρώτη κρυάδα το ξερεις πολύ καλά αυτό το συναίσθημα! Να σου πω τι θα έκανα εγώ; Θα συνεχίζαμε έτσι με τις βιταμίνες μας μέχρι τον γάμο! Κ μετά θα μπαίναμε στην διαδικασία να κάναμε την επέμβαση…! Σου στέλνω μια αγκαλιά και είμαι σίγουρη αύριο θα είσαι καλύτερα 🥰🥰🥰❤️❤️❤️

ευχαριστω ραφαελα μου για τη στηριξη και τις συμβουλες!!❤️ θα δουμε.. ισως προχωρησουμε και σε επεμβαση γτ με τοσο καιρο βιταμινες και διατροφη δεν αλλαξε κατι.... εχω κουραστει πολυ...

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Antonia2εγώ θα έλεγα να πάρετε και δεύτερη και τρίτη γνώμη.... Όταν έχουμε ένα σοβαρό θέμα καλό είναι να παίρνουμε κι άλλες γνώμες...

Η Αγία Ειρήνη Η Χρυσοβαλαντου σίγουρα θα βοηθήσει και εσένα... Θαύματα υπάρχουν πολλά, θα έρθει και το δικό σου, και εσύ τέλη του μήνα μπορεί να είσαι ήδη εγκυος στο εύχομαι ιιιι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 😁😘😘😘🥰🥰

ευχαριστω μαρινακι μου γλυκο και θετικο!!!!!! η Αγια Ειρηνη ηδη με γεμιζει πολλη δυναμη γτ πραγματικα ρε κοριτσια νιωθω οτι ηταν η τελευταια αφορμη που με εκανε χωμα.... λες και τοσο καιρο σηκωνα ενα τεραστιο βραχο και αντεχα και ηρθε και προτεθηκε ενα πετραδακι ακομα και επεσα κατω.. τεσπα, θα το περασουμε κι αυτο!!!! θετικη σκεψη!!!

ελα να περνανε οι μερες να πας κι εσυ στο γιατρο!!!!!❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

6 και σήμερα.. Λαλαλαλλαλα για να μην τρελαθώ ωωω ααααα

Γλυκο μου μισοφεγγαρο ευχομαι τοσο δυνατα μεσα μου να βγει το τεστ σου θετικο!!!!!!!!!!!!🙏🤞❤️🤰

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια με έπιασε η μέση μου στα καλά καθούμενα και δεν μπορώ να σκυψω καθόλου... Ευτυχώς τουλάχιστον που πετύχαμε την μέρα του θετικού ωορρηξία γιατί με τέτοια μέση όχι σεξ δεν μπορώ να κάνω ούτε καν να ξαπλώσω στο κρεβάτι

Κοριτσι μου περαστικα σου!!!!! τα περασα κι εγω με τη μεση και εκανα μαγνητικη και μετα φυσιοθεραπειες... ευχομαι συνομα να εισαι καλα!!!!❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν τρώω καθόλου τέτοια ούτε πριν! Απλά έκανα του άντρα μ τοστ κ μάλλον επειδή το είδα; Επειδή άνοιξα το ψυγείο κ μύρισα όλα τα τρόφιμα; Έκανα πολλες φορες εμετο εψές κ σήμερα το πρωί πάλι αλλά σήμερα έκανα κ διάρροια κ λεω μήπως είναι γαστρεντερίτιδα! Έστειλα μήνυμα στην προσωπικό γιατρο να μιλήσω πρώτα μαζί της κ μετά με τη γυναικολόγο! 

 

Δεν ξέρω αλήθεια δεν θέλω να τρώω τίποτα μόνο φρυγανιές έχω πολύ χαλια στομάχι σήμερα μετά από το χθεσινό…

Να σου πω οτι εχω ακουσει οτι πολλες ναυτιες και εμετοι πανε με κοριτσακι, βεβαια εχω ακουσει απο πολλες φιλες δεν ισχυει, δεν ξερω  αν εχετε καποιο προτιμηση?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ευχαριστω ραφαελα μου για τη στηριξη και τις συμβουλες!!❤️ θα δουμε.. ισως προχωρησουμε και σε επεμβαση γτ με τοσο καιρο βιταμινες και διατροφη δεν αλλαξε κατι.... εχω κουραστει πολυ...

Πριν αποφασίσετε για την επέμβαση νομίζω να μιλήσετε κ με εξωσωματιστη να δείτε τι σας συμφέρει! Είδα αυτά που εγραψε η @Hopemumtobe και νομίζω έχει δίκιο!! ❤️❤️❤️ Ότι κ να κάνετε έχετε βρει το πρόβλημα δεν πάτε στα τυφλά…συζητήστε χαλαρώστε και νομίζω ότι θα αποφασίσετε το σωστό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Να σου πω οτι εχω ακουσει οτι πολλες ναυτιες και εμετοι πανε με κοριτσακι, βεβαια εχω ακουσει απο πολλες φιλες δεν ισχυει, δεν ξερω  αν εχετε καποιο προτιμηση?❤️

Να σου πω η νύφη μου είχε συνέχεια εμετούς 9 μηνες κ είχε αγοράκι! Νομίζω δεν ισχύουν αυτά χαχαχα να σου πω ο άντρας μ θέλει αγοράκι και εύχομαι να είναι αγοράκι!! Αλλά ότι είναι θα το αγαπάμε το ίδιο ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου γλυκο καλημερα!!! Αρχικα μην στενοχωριεσαι!! Απτη μια να σου πω σαν εξωτερικος παρατηρητης μου φαινεται λογικο ο γιατρος να θελει να σε δει στο ιατρειο ξανα μετα απο ενα 6μηνο για να σου πει λεπτομερρειες επεμβασης και να συζητησετε πως θα προχωρησετε...απτην αλλη οτι γιατροι και συμφεροντα πανε μαζι οποτε αστα.. Ειδςς τι επαθα εγω με γυναικολογο

Να σου πω οτι τα αποτελεσματ σας με προβληματιζουν γιατι γενικα εσεις εχετε ναι μεν υψηλη κατατμηση αλλα εχετε παρα πολυ καλο αριθμο σπερματος, τεραστιο βσικα .Αυτο που θελω να πω ειναι οτι στην περιπτωση μου που ηταν ολα τα στοιχεια χαλια κα ιαριθμος και ολα οκ την καναμε την επεμβαση εννοειται,   εσαςπου ομως ειναι μονο η κατατμηση αξιζει τον κοπο?? Ειναιι σιγουρο οτι φταιει αυτο που δεν μενεις/?  Μεταξυ μας εγω ακομη δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι και στα αποτελεσματα μας η απλα ετυψε και εμεινα γιατι δεν καναμε επαναληψη. Και ακομα βλεπεις δεν ξερω και αν υπαρχει και καποιο θεμα, περιμενω να δω... 

Η κατατμηση μου φαινεται λιγο πιο πολυπλοκο απτον αριθμο εννοω δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο φταιει η κιρσοκηλη μονο για κατατμηση, Οκ μπορει να φταιει και αυτοαλλα ισως φταιει και διατροφη η μπορει και αλλα παραγματα,τροπος ζωης κλπ κλπ

Εμας ο γιατρος ηταν σε φαση οτι ισως δεν αξιζει καν να κανουμε επεμβαση  και λογω ηλικιας 40ετων αλλα και λογω του οτι υπαρχει περιπτωση ενα 15% να μην βελτιωθει καν.. Η να ξαναβγει πολυ συντομα,, Στο λεω σε περιπτωση που θελεις και δευτερο παιδακι να εχετε παλι τα ιδια... Εμενα ο ανδρας μου εχει ραντεβου ,ε γιατρο επομενη εβδομαδα και ισως νιωθει ξαναβγαινει κιρσοκηλη θα σε ενημερωσω τι εγινε. Εαν κανετε την επεμβαση και δεν εχει κανενα αποτελεσμα θα εχετε δωσει τα 1500-2000 ευρω και μετα απο 6 μηνες ισως χρειαστει να δωσετε και λεφτα για εξωσωματικη. Επισης λαβε υποψη σου οτι αποτι εχω διαβασει αποτελεσματα επεμβασης δεν κρατανε για παντα και δεν φαινονται αμεσως. Υποτιθεται ξεκινανε να φαινονται σε κανα 3μηνο-6μηνο και καποιοι λενε οτι κρατανε για κανα χρονο και.οποτε γενικα θα πρεπει παλι να εχεις καποια αναμονη για να δεις αποτελεσμα και μετα ισως κιρσοκηλη ξαναβγει..

Σου προτεινω σαν πρωτο βημα να παρεις τηλέφωνο το απογευμα σημερα στις ωρες διαθεσιμοτητας, τον Λυμπεροπουλο, εγω προσωπικα εκεμταλλευτηκα  και αυτγ τη δυναοτητα επικοινωνιας.. Ειχε το τηκ τιυ.. του μιλησα πολυ γλυκα για 5 λεπτα μονο βεβαια και του ζητησα συμβουλη για το τι πιστευει και δεν μου την αρνηθηκε. Προσοχη ομως αν του πεις οτι ουρολογος σου σου προτεινει εγχειρηση γιατι θα σε ρωτησει θα δυσκολευτει να πει το αντιθετο . Πες του οτι σου εχει πει και υπερ και κατα και το σκεφτεστε...Μπορεις νατον ρωτησεις αν κατα τη γνωμη του σκετος υψηλη κατατμηση  με τοσο καλα αποτελεσματα δικαιολογει να μην μενεις εγκυος καν τοσο καιρο.. Και τι αλλο μπορειτε να κανετε για κατατμηση. Τελος σκεψου οτι και για καποιο κιαορ μετα θα σταματησετε επαφες δεν θα κπορει να σηκωνει βαρη κλπ (δεν ξερω ποια η δουλεια του).απλα σου λεψ να σκεφτεις ολους παραγοντες.  Δηλαδη οτι αφου την κανετε για να εχει νοημα θα πρεπει να περιμενεις μετα κανα 9 μηνο- 1 χρονο για προσπαθειες για να πεις οτιεχει νοημα η προσπαθεια με επεμβαση που κανατε. 

Βεβαια απτην αλλη σκεφτομαι οτι η εγχειρηση θα σας βελτιωσει την ποιοτητα και μπορει να σας βοηθησει αργοτερα σε μια εξωσωματικη.. Απτην αλλη εκει γινεται μικρογονιμοποιηση (επιλογη σπερματοζωαριων) οποτε ξερουν ποιο να επιλεξουν

Με τα παραπανω δεν θελω να σου πω σε καμια περιπτωση οτι πιστευω οτι δεν πρεπει να κανετε επεμβαση μπορει και να πρεπει,  αλλα ειναι ενα puzzle με πολλα κομματια και πρεπει να δεις αν αξιζει❤️

κοριτσι μου γλυκο ευχαριστω για ολη τη βοηθεια και τις συμβουλες!!! ❤️ εχεις απολυτο δικιο!! σημερα κιολας θα μιλησουμε με το λυμπεροπουλο να δουμε τι θα μας πει!! εστειλα ηδη τις εξετασεις και στον ειδικο υπογονιμοτητας που επισκεφθηκαμε πριν το πασχα γτ κι εκεινος μας ειχε ζητησει να κανουμε κατακερματισμο και οξειδωτικο στρες. αυτος κανει εξωσωματικες οποτε κατι θα ξερει παραπανω.. βεβαια ουρολογος δεν ειναι αλλα εχει εμπειρια απο αντιστοιχες εξετασεις και φαινεται Ανθρωπος πανω απ ολα!

Σ ευχαριστω για ολη τη στηριξη!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stemi είπε:

Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού, με το καλό να πάω στη γιατρό και να δούμε ότι όλα πάνε καλά! Μακάρι Παναγία μου

Στο εύχομαι αγάπη μου να πάνε όλα καλά.. Σε παρακαλώ στείλε θετική ενέργεια στο μωράκι σου!!!! Σκέψου θετικά κοπέλα μου 🥰🥰🥰🥰🥰💞💞💞💞💞💞💞💓💓💓💓💓💓💓💓😁😁😁😁😁😁 Χαμόγελα θέλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Γενικά ο δικός μου είναι επιρρεπής. Αλλά χθες τον χτύπησαν με μπάλα επίτηδες από ότι κατάλαβα ένα άλλο μικρό επειδή ο δικός μου δεν ήθελε να παίξει ποδόσφαιρο. Του βαρεσε σουτ στην κοιλιά κατευθείαν. 

Μακάρι να είμαι τυχερή. 

Σήμερα με ρώτησαν αν έχω άλλο παιδί στο νοσοκομείο και όταν είπα όχι μου είπαν κακώς, πρέπει να κάνετε. Κορίτσια μαχαίρι στην καρδιά. Δεν μπορώ να καταλάβω δεν σκέφτονται πριν πετάξουν μια κουβέντα?

Αλλά απάντησα και είπα πως έχω άλλα τρία στον ουρανό. 

Ωραίοι γιατροί!!! Δεν ντρεπονται να λένε τέτοια!!!! Και τι εννοούσαν;;;; αν πάθει κάτι το ένα να έχεις τα άλλα;;;; 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

Η γιαγιά μου ξέρεις τι έλεγε;;;;"οποίο δάχτυλο και αν κόψεις πονάει"... 

Και το ένιωσα αυτό τον πόνο στο πετσί μου... Αν και δεν τα είδα...ηταν 2 έμβρυα.. Και πόνεσε πολύ!!!!   Επειδή έχω αλλά δύο παιδάκια... Τι να πω... Ε δε πάει να χεστει έχω αλλά 2!!!!πανε καλά ;;; Αι στο καλό τους πια με τις εξυπνάδες, έξαλλη με έκανες τώρα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...