Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Η αληθεια ειναι πως καθεμια θελει κατι διαφορετικο και καποια πραγματα που βοηθουν σε καποια αλλη γυναικα δεν ειναι το ιδιο. Πειραματισου και δες τι σε βοηθαει και τι οχι! Τωρα με τη δυσκοιλιοτητα ειναι θεμα το ειχα περασει σε αλλη εγκυμοσυνη μου και ξερω πως ειναι.. ρωτησε και τον γιατρο σου τι μπορεις να παρεις. Θελει αρκετα υγρα εγω βεβαια δεν μπορω να πιω τοσο πολυ νερο οσο επινα στις πολυ αρχες γιατι με ανακατευει αλλα το προσπαθω οσο μπορω. Εσυ ποτε εχεις υπερηχο? Εγω θα παω παλι στις 25 και μου φαινεται πολυ μακρια..

Ούτε εγώ μπορώ να πιω πολύ νερό! Σήμερα ήπια το ανακατεύτηκα κ έκανα εμετό..θα πάω την Τετάρτη! Πόσες εβδομαδες είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ούτε εγώ μπορώ να πιω πολύ νερό! Σήμερα ήπια το ανακατεύτηκα κ έκανα εμετό..θα πάω την Τετάρτη! Πόσες εβδομαδες είσαι; 

Εμετο μεχρι στιγμης δεν εχω κανει μονο χαλια αισθηση στο στομαχι μου εχω... .στο τσακ μπορει να εχω φτασει αλλα τη γλιτωσα.. ειμαι σημερα 8w και 2d. Αντε με το καλο κι εσυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με είχε πέθανε σήμερα το στομάχι μου όλη μέρα στη δουλεια…ήρθα σπίτι ξάπλωσα τίποτα ίδιο κ χειρότερα νομίζω…πήγα να κάνω του άντρα μου ένα τοστ κ έκανα εμετο δεν ξέρω τι με πείραξε περισσότερο η γαλοπουλα; Το ψυγείο που όλα μου μυρίζουν; Δεν άντεξα…ποσό χαλια συναίσθημα είναι αυτό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Με είχε πέθανε σήμερα το στομάχι μου όλη μέρα στη δουλεια…ήρθα σπίτι ξάπλωσα τίποτα ίδιο κ χειρότερα νομίζω…πήγα να κάνω του άντρα μου ένα τοστ κ έκανα εμετο δεν ξέρω τι με πείραξε περισσότερο η γαλοπουλα; Το ψυγείο που όλα μου μυρίζουν; Δεν άντεξα…ποσό χαλια συναίσθημα είναι αυτό…

Κι εγω το ιδιο σημερα πριν απο λιγο δλδ δεν τη γλιτωσα... ειμαι χαλια απο το μεσημερι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Κι εγω το ιδιο σημερα πριν απο λιγο δλδ δεν τη γλιτωσα... ειμαι χαλια απο το μεσημερι ..

Είχα όλο το βράδυ εμετο!! Αχ κορίτσια μακάρι να μην έχετε αλήθεια!!! Πολύ χαλια αίσθημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είχα όλο το βράδυ εμετο!! Αχ κορίτσια μακάρι να μην έχετε αλήθεια!!! Πολύ χαλια αίσθημα 

Οντως δεν υπαρχει ... το περασα στον γιο μου εχοντας χασει 10 κιλα στο πρωτο τριμηνο... τωρα δεν εχω καμια σχεση με τοτε αλλα και παλι χθες που εκανα εμετο ενιωσα αυτη την ιδια αισθηση που ειχα τοτε! 

Ας ελπισουμε τουλαχιστον οτι πανε ολα καλα!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα το στομάχι μου είναι πολύ χάλια εδώ και μια εβδομάδα. Εκτός απο τις ανακατωσούρες πονάει συνέχεια, μέρα νύχτα! Πρώτη φορά υποφέρω τόσο. Νηστική πονάω, τρώω και πάλι πονάω. Ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ. Δεν έχω βρει ακόμα κάτι να βοηθήσει. Δοκίμασα και ανθρακούχο νερό, αλλά δεν είδα διαφορά. Πολύ νερό δεν μπορώ να πιω γιατί μου έρχεται εμετός. Αύριο έχω πάλι υπέρηχο και θα ρωτήσω και τη γιατρό. Λόγω εξωσωματικής παίρνω κάποια φάρμακα και πιστεύω ευθύνονται και αυτά. Ελπίζω να μου τα μειώσει λίγο. Και κάνω υπομονή να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο μπας και ηρεμήσω λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια μου είναι γαστρεντερίτιδα! Μίλησα με τη γυναικολόγο μου εγραψε κάτι για τον εμετο κ τα προβιοτικά! Τηλεφώνησα κ στη δουλεια το μεσημέρι γιατί ξανά είχα εμετο κ τους είπα δεν μπορώ να συνεχίσω μου είπαν να μείνω σπίτι σήμερα κ αύριο…! Έφαγα ρυζάκι κ το έκανα κ αυτό εμετο…θα μείνω καλύτερα με τις φρυγανιές κ γουλιά γουλιά λίγο 7up και νερό! το άσχημο της υπόθεσης ακύρωσα το ραντεβού μου αύριο στη γιατρο κ θα πάμε τη Δευτέρα  εύχομαι να είναι όλα καλά εκεί μέσα! 🥺🥺Άλλη μια εβδομάδα αναμονής  🥺🥺
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Τελικά κορίτσια μου είναι γαστρεντερίτιδα! Μίλησα με τη γυναικολόγο μου εγραψε κάτι για τον εμετο κ τα προβιοτικά! Τηλεφώνησα κ στη δουλεια το μεσημέρι γιατί ξανά είχα εμετο κ τους είπα δεν μπορώ να συνεχίσω μου είπαν να μείνω σπίτι σήμερα κ αύριο…! Έφαγα ρυζάκι κ το έκανα κ αυτό εμετο…θα μείνω καλύτερα με τις φρυγανιές κ γουλιά γουλιά λίγο 7up και νερό! το άσχημο της υπόθεσης ακύρωσα το ραντεβού μου αύριο στη γιατρο κ θα πάμε τη Δευτέρα  εύχομαι να είναι όλα καλά εκεί μέσα! 🥺🥺Άλλη μια εβδομάδα αναμονής  🥺🥺
 

Ωχ βρε κορίτσι μου, περαστικά! Κάτσε σπίτι όπως σου είπαν και προσοχή με το φαγητό, ελαφριά γεύματα. Το θετικό είναι ότι τελικά μπορεί να μην έχεις εμετούς εγκυμοσύνης στη συνέχεια, αφού τελικά ήταν άλλος ο λόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Και πως το συμπερανε οτι ειναι γαστρεντεριτιδα και οχι λογω της εγκυμοσυνης? Ειχες και διαρροιες?

Ναι είχα κ διάρροια το πρωί! Εγώ το βράδυ νομίζα λόγο εγκυμοσύνης αλλά το πρωί είχα κ διάρροια κ λεω έχει γούστο να έχω καμία γαστρεντερίτιδα γιατί κυκλοφορεί πολύ! Κ πήρα τηλέφωνο την παθολόγο της είπα αυτό κ αυτό μ κάνει γαστρεντερίτιδα είναι αφού εχεις διάρροια..το πρόβλημα είναι ότι χθες δεν ήπια καθόλου νερό! Σήμερα δλδ ακόμα δεν πήγα τουαλέτα! Θα την πάρω τηλ για να μ δώσει την άδεια κ θα της το πω…έχει γούστο να έπαθα καμία αφυδάτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου, περαστικά! Κάτσε σπίτι όπως σου είπαν και προσοχή με το φαγητό, ελαφριά γεύματα. Το θετικό είναι ότι τελικά μπορεί να μην έχεις εμετούς εγκυμοσύνης στη συνέχεια, αφού τελικά ήταν άλλος ο λόγος.

Μου λέει κ η πεθερά ευτυχως δεν είναι της εγκυμοσύνης γιατί αν άρχισαν από τώρα ωχ θα ταλαιπωρηθείς…μακάρι να μην έχουμε τέτοια αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μου λέει κ η πεθερά ευτυχως δεν είναι της εγκυμοσύνης γιατί αν άρχισαν από τώρα ωχ θα ταλαιπωρηθείς…μακάρι να μην έχουμε τέτοια αλήθεια! 

Περαστικα να είναι γρήγορα!! Πάντως νωρις δεν ειναι να ξερεις ! Αν ειναι να εχεις ανακατωσουρες απο αυτες τις εβδομαδες ξεκινανε!🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Περαστικα να είναι γρήγορα!! Πάντως νωρις δεν ειναι να ξερεις ! Αν ειναι να εχεις ανακατωσουρες απο αυτες τις εβδομαδες ξεκινανε!🙄

Ευχαριστώ πολύ!! 
 

εσείς κορίτσια πως είστε;; Ποτέ έχετε ραντεβού;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω συνεχως θεμα με το στομαχι μου ανακατωσουρες κτλ... εχω και καποιες μερες που ειμαι καλυτερα και καποιες που ειμαι πολυ χαλια... ραντεβου εχω παλι την Τεταρτη και αν ειναι ολα καλα μετα αυχενικη στις 8 Ιουνιου. 

Θα ειμαι 10 εβδομαδων σχεδον την ερχομενη Τετσρτη και περιμενω με αγωνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2022 at 8:22 ΠΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Εγω εχω συνεχως θεμα με το στομαχι μου ανακατωσουρες κτλ... εχω και καποιες μερες που ειμαι καλυτερα και καποιες που ειμαι πολυ χαλια... ραντεβου εχω παλι την Τεταρτη και αν ειναι ολα καλα μετα αυχενικη στις 8 Ιουνιου. 

Θα ειμαι 10 εβδομαδων σχεδον την ερχομενη Τετσρτη και περιμενω με αγωνια..

Αα ωραία έκλεισες κ αυχενική!! Εγώ θα πάω την Δευτέρα θα είμαι 8&6 με έχει φάει το άγχος! Ελπίζω να είναι όλα καλά!! Από συμπτώματα έχω πρησμένο στήθος, υγρά, κ κομμένη όρεξη! Βέβαια το κομμένη όρεξη ισως να είναι από την γαστρεντερίτιδα…το είχα κ πριν βέβαια! Κ πόνος στο στομάχι που αρχίζει από τις 10-11 κ μετά ως να πάω για ύπνο αλλά κ πάλι δεν ξέρω από τι είναι…μπερδεύτηκα πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , τα άτιμα τα στομάχια είναι θέμα , μικρά ελαφριά γεύματα θέλει @Raf123 δοκίμασε και καμία σουπίτσα τύπου λαπά με κύβο κοτόπουλο και λεμόνι που βοηθάει.  Εγώ το απόγευμα στη πέψη νιώθω πιο βαριά αλλά νομίζω μετά την 9η βδομάδα βελτιώθηκε αρκετά η κατάσταση . Σήμερα πάμε για υπέρηχο και μπήκα στην 11η !! Ευτυχώς επειδή με έχει δει αγχωμένη πάμε περίπου ανα 15 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αα ωραία έκλεισες κ αυχενική!! Εγώ θα πάω την Δευτέρα θα είμαι 8&6 με έχει φάει το άγχος! Ελπίζω να είναι όλα καλά!! Από συμπτώματα έχω πρησμένο στήθος, υγρά, κ κομμένη όρεξη! Βέβαια το κομμένη όρεξη ισως να είναι από την γαστρεντερίτιδα…το είχα κ πριν βέβαια! Κ πόνος στο στομάχι που αρχίζει από τις 10-11 κ μετά ως να πάω για ύπνο αλλά κ πάλι δεν ξέρω από τι είναι…μπερδεύτηκα πολύ! 

Ασε το αγχος δεν σταματαει ποτε... κι ςγω οταν δεν εχω εντονες ανακατωσουρες και μπορω να φαω ανησυχω... την επομενη Τεταρτη που θα παω εχω πολυ αγχος να ειναι ολα καλα γιατι θα εχω ξεπερασει ενα πρωτο σταδιο κινδυνου μεχρι να παω για την αυχενικη που ειναι και η πιο σημαντικη εξεταση🙏🙏 

Ολα καλα θα πανε και για σενα θα δεις! Μολις πας και δεις ποσο εχει μεγαλωσει θα αλλαξει η ψυχολογια σου.. μεχρι το επομενο ραντεβου φυσικα!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2022 at 8:22 ΠΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Εγω εχω συνεχως θεμα με το στομαχι μου ανακατωσουρες κτλ... εχω και καποιες μερες που ειμαι καλυτερα και καποιες που ειμαι πολυ χαλια... ραντεβου εχω παλι την Τεταρτη και αν ειναι ολα καλα μετα αυχενικη στις 8 Ιουνιου. 

Θα ειμαι 10 εβδομαδων σχεδον την ερχομενη Τετσρτη και περιμενω με αγωνια..

Και εγώ αυχενική 7 Ιουνίου! Είμαστε πολύ κοντά. Σήμερα είμαι 9+3. Τα είδαμε πάλι προχθές και χαρήκαμε πολύ. Και τα δύο σχεδόν ίδια, 2.5 εκατοστά με 180 παλμούς.

Με τον πόνο στο στομάχι έχω σοβαρό θέμα ολο το 24ωρο. Μου είπε η γιατρός και πήρα losec. Περιμένω πως και πως να περάσει το 1ο τρίμηνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Και εγώ αυχενική 7 Ιουνίου! Είμαστε πολύ κοντά. Σήμερα είμαι 9+3. Τα είδαμε πάλι προχθές και χαρήκαμε πολύ. Και τα δύο σχεδόν ίδια, 2.5 εκατοστά με 180 παλμούς.

Με τον πόνο στο στομάχι έχω σοβαρό θέμα ολο το 24ωρο. Μου είπε η γιατρός και πήρα losec. Περιμένω πως και πως να περάσει το 1ο τρίμηνο!

Κι εγω ειμαι σημερα 9 +1 ! Εχεις 2? Πωπω μπραβο!!! Με το καλο!! Ασε το 1ο τριμηνο ειναι και το πιο δυσκολο και το πιο σημαντικο! Εγω δεν εχω πονο στο στομαχι αλλα μια αισθηση ανακατωσουρας , ξινιλας .. δεν ξερω πως ακριβως να το προσδιορισω. Εγω ειχα παει ακριβως 8 εβδομαδων και ηταν 1,71 και 170 παλμους. Τωρα περιμενω με αγωνια να ξαναπαω την Τεταρτη που μας ερχεται για εναν υπερηχο και μετα πρωτα ο θεος την αυχενικη!🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Και εγώ αυχενική 7 Ιουνίου! Είμαστε πολύ κοντά. Σήμερα είμαι 9+3. Τα είδαμε πάλι προχθές και χαρήκαμε πολύ. Και τα δύο σχεδόν ίδια, 2.5 εκατοστά με 180 παλμούς.

Με τον πόνο στο στομάχι έχω σοβαρό θέμα ολο το 24ωρο. Μου είπε η γιατρός και πήρα losec. Περιμένω πως και πως να περάσει το 1ο τρίμηνο!

Ααα εχεις 2;;; Μπράβο βρε κορίτσι μου!! Πολύ καλά τα νέα σας!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έχετε κ αλλά παιδάκια;;;

Εγω εχω αλλο ενα 4 χρονων! Εσενα ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Κι εγω ειμαι σημερα 9 +1 ! Εχεις 2? Πωπω μπραβο!!! Με το καλο!! Ασε το 1ο τριμηνο ειναι και το πιο δυσκολο και το πιο σημαντικο! Εγω δεν εχω πονο στο στομαχι αλλα μια αισθηση ανακατωσουρας , ξινιλας .. δεν ξερω πως ακριβως να το προσδιορισω. Εγω ειχα παει ακριβως 8 εβδομαδων και ηταν 1,71 και 170 παλμους. Τωρα περιμενω με αγωνια να ξαναπαω την Τεταρτη που μας ερχεται για εναν υπερηχο και μετα πρωτα ο θεος την αυχενικη!🙏 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ααα εχεις 2;;; Μπράβο βρε κορίτσι μου!! Πολύ καλά τα νέα σας!! ❤️❤️❤️

Ναι, διδυμάκια έχουμε! Σε διαφορετικό σάκο με διαφορετικό πλακούντα το καθένα. Τα πρώτα μας είναι, με εξωσωματική. Ανακατωσούρες και την ξινίλα που λες τα έχω επίσης. Υπομονή και σιγά σιγα πιστεύω θα υποχωρήσουν. Γενικά είμαι ήρεμη, αλλά πάντα και εγώ την ημέρα του υπέρηχου έχω μεγαλη αγωνία να δω οτι όλα προχωράνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Loucoutika είπε:

Εγω εχω αλλο ενα 4 χρονων! Εσενα ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη?

Να σου ζήσει να το χαίρεσαι ☺️☺️☺️ Ναι είναι το πρώτο μου κ αγχώνομαι λίγο χαχα 🤣🤣

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

 

Ναι, διδυμάκια έχουμε! Σε διαφορετικό σάκο με διαφορετικό πλακούντα το καθένα. Τα πρώτα μας είναι, με εξωσωματική. Ανακατωσούρες και την ξινίλα που λες τα έχω επίσης. Υπομονή και σιγά σιγα πιστεύω θα υποχωρήσουν. Γενικά είμαι ήρεμη, αλλά πάντα και εγώ την ημέρα του υπέρηχου έχω μεγαλη αγωνία να δω οτι όλα προχωράνε καλά. 

Τελεία κορίτσι μου συγχαρητήρια με το καλό!! Ολες νομίζω την ημέρα του υπερήχου αγγίζουμε κόκκινο χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...