Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου❤️❤️❤️❤️Πήρα το θάρρος να ανοίξω το θεματάκι μας και να έρθετε ολες να λέμε τις ανησυχίες μας κ τα άγχη μας αλλά και τις χαρές μας!!! 💓💓💓💓

εγω είμαι σήμερα 5&4 και είχα πάει στο γιατρο την Πέμπτη και είδαμε σάκο και ένα μικροσκοπικό άσπρο πλασματάκι το οποίο η καρδούλα του παλλόταν αλλά δεν την ακούσαμε, η γιατρος μ είπε ως τη Δευτέρα θα ακούγεται και θα πάω την Τρίτη που βάση τελευταίας περιόδου θα είμαι ακριβώς 6 εβδομαδες! Η γιατρος μ είπε ότι μάλλον είναι μεγαλύτερο από ότι η τελευταία ημερομηνία περιόδου!! Ανυπομονώ πολύ ως την Τρίτη να πάνε όλα καλά!! 
 

Από συμπτώματα δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο εκτός από υπνηλία, ξυπνάω από τις 5:30, το βράδυ έχω εξάψεις ξυπνάω από τον ιδρώτα αυτααα! Και που και που έχω πονακια! Αα επίσης έχω ευκοιλιοτητα…αυτά!! 
 

Σας περιμένω να τα λέμε❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσι μου!😘

Καλά έκανες και άνοιξες το θέμα! Είναι παράδοση κι αυτό!

Με το καλό να υποδεχτούμε στην αγκαλιά μας τα χριστουγεννιάτικα μωράκια μας! 

Για εμένα αυτή η εγκυμοσύνη είναι αρκετά διαφορετική. Έχω αναγουλες από πολύ νωρίς και ήδη έχει αλλοιωθεί η γεύση μου! Επίσης με ενοχλεί και το έντερο μου! Δεν με πειράζει καθόλου όμως! Όσο έχω συμπτώματα νιώθω χαρούμενη! Ότι και να περνάμε είναι ένα τίποτα μπροστά στην απόκτηση ενός παιδιού! Δεν υπάρχει ομορφότερο συναίσθημα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Με το καλό τα μωράκια μας!

Εγώ κορίτσια έχω αναγουλες εδώ και τρεις μέρες ξεκίνησαν και πονάκια και έχω και λίγα καφέ υγρά εδώ και τέσσερις μέρες. Έχω υπέρηχο την Τετάρτη που θα είμαι 6+6 για καρδούλα και έχω πολύ αγωνία. Εσείς οπότε πάτε ξανά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 

εγω θα πάω την Τρίτη για την καρδούλα και μακάρι όλα να πηγαίνουν καλά! Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ με έπιασε μια ανησυχία από χθες κ μακάρι ολα να πηγαίνουν εντάξει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Εγω είμαι 6w και 3d και πηγα για υπερηχο στις 5w και 6 d και ακουσαμε καρδουλα. Θα ξαναπάω σε 2 βδοαμδες! Το αγχος παραμενει βεβαια γιατι εχω και προηγουμενες δυσαρεστες εμπειριες. Απο συμπτωματα για την ωρα οχι πολλα, ισως καποιες φορες αν παραφαω εχω μια αναγουλα αλλα ως εκει για την ωρα. Εσεις πως ειστε? 

Καλό μηνα με ευχαριστα για ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

εγω θα πάω την Τρίτη για την καρδούλα και μακάρι όλα να πηγαίνουν καλά! Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ με έπιασε μια ανησυχία από χθες κ μακάρι ολα να πηγαίνουν εντάξει!! 

Με το καλό! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Σε καταλαβαίνω κι εγώ έχω πολύ αγωνία γτ πάω Τετάρτη για καρδούλα. Αλλά πρέπει να είμαστε ήρεμες για τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Εγω είμαι 6w και 3d και πηγα για υπερηχο στις 5w και 6 d και ακουσαμε καρδουλα. Θα ξαναπάω σε 2 βδοαμδες! Το αγχος παραμενει βεβαια γιατι εχω και προηγουμενες δυσαρεστες εμπειριες. Απο συμπτωματα για την ωρα οχι πολλα, ισως καποιες φορες αν παραφαω εχω μια αναγουλα αλλα ως εκει για την ωρα. Εσεις πως ειστε? 

Καλό μηνα με ευχαριστα για ολες!!

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου! Εγώ είχα πάει πολύ νωρίς 4+6 βάση περιόδου αλλά βάση οωρρηξιας που την ήξερα 4+4 μάλλον ήμουν και είδαμε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία. Τώρα έχω Τετάρτη για καρδούλα και αγχώνομαι κι εγώ. 

Τελευταία περίοδο μαζί είμαστε άρα είμαστε μάλλον ακριβώς το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου! Εγώ είχα πάει πολύ νωρίς 4+6 βάση περιόδου αλλά βάση οωρρηξιας που την ήξερα 4+4 μάλλον ήμουν και είδαμε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία. Τώρα έχω Τετάρτη για καρδούλα και αγχώνομαι κι εγώ. 

Τελευταία περίοδο μαζί είμαστε άρα είμαστε μάλλον ακριβώς το ίδιο.

Καλά αποτελέσματα!! Με το καλό να ακούσεις τον πολυπόθητο ήχο ❤️ και να πάνε ολα καλα για όλες τις κοπελες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Με το καλό! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Σε καταλαβαίνω κι εγώ έχω πολύ αγωνία γτ πάω Τετάρτη για καρδούλα. Αλλά πρέπει να είμαστε ήρεμες για τα μωράκια μας!

Προσπαθω υπομονή μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Εγω είμαι 6w και 3d και πηγα για υπερηχο στις 5w και 6 d και ακουσαμε καρδουλα. Θα ξαναπάω σε 2 βδοαμδες! Το αγχος παραμενει βεβαια γιατι εχω και προηγουμενες δυσαρεστες εμπειριες. Απο συμπτωματα για την ωρα οχι πολλα, ισως καποιες φορες αν παραφαω εχω μια αναγουλα αλλα ως εκει για την ωρα. Εσεις πως ειστε? 

Καλό μηνα με ευχαριστα για ολες!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Καλό μήνα!! Εγώ είμαι 5&5 σήμερα κ θα πάω την Τρίτη για την καρδούλα!! Ανυπομονώ πολύ 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλά αποτελέσματα!! Με το καλό να ακούσεις τον πολυπόθητο ήχο ❤️ και να πάνε ολα καλα για όλες τις κοπελες !

@Raf123 Σ'ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό να ακούσεις κι εσύ καρδούλα στο ερχόμενο ραντεβου και να μοιραζόμαστε ολες ομορφα νέα στο εξής!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ ευτυχώς από χθες είμαι καθαρή από καφέ υγρά σταμάτησαν. Έχω συνέχεια ζαλάδες και ναυτίες πραγματικά δεν αντέχω. Πεινάω και ταυτόχρονα τρώω και μου έρχεται εμετός. Είναι βασανιστήριο. Όλη μέρα αναγουλες.

Ανυπομονώ τουλάχιστον να έρθει η Τέταρτη και αν είναι όλα καλά να ηρεμήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ ευτυχώς από χθες είμαι καθαρή από καφέ υγρά σταμάτησαν. Έχω συνέχεια ζαλάδες και ναυτίες πραγματικά δεν αντέχω. Πεινάω και ταυτόχρονα τρώω και μου έρχεται εμετός. Είναι βασανιστήριο. Όλη μέρα αναγουλες.

Ανυπομονώ τουλάχιστον να έρθει η Τέταρτη και αν είναι όλα καλά να ηρεμήσω.

Ααα τέλεια κορίτσι μου!! Εγώ νομίζω όλα καλά πάνε! Εντάξει ταλαιπώρησε εσυ βέβαια αλλά το ζουζουνι σου είναι καλά μην αγχώνεσαι!!! 🥰🥰🥰

εγω κορίτσια είμαι καλά δεν έχω καθόλου συμπτώματα εκτός από τσιμπηματάκια εκεί κάτω! Ανυπομονώ κ εγώ αύριο για το ραντεβού μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ααα τέλεια κορίτσι μου!! Εγώ νομίζω όλα καλά πάνε! Εντάξει ταλαιπώρησε εσυ βέβαια αλλά το ζουζουνι σου είναι καλά μην αγχώνεσαι!!! 🥰🥰🥰

εγω κορίτσια είμαι καλά δεν έχω καθόλου συμπτώματα εκτός από τσιμπηματάκια εκεί κάτω! Ανυπομονώ κ εγώ αύριο για το ραντεβού μου 

Με το καλό ο υπέρηχος κορίτσι μου.. θα πας για καρδούλα ε; Πόσων εβδομάδων είσαι ,θύμησε μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Με το καλό ο υπέρηχος κορίτσι μου.. θα πας για καρδούλα ε; Πόσων εβδομάδων είσαι ,θύμησε μου;

Αύριο θα είμαι ακριβώς 6! Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να πάρετε όλες καλά αποτελέσματα!!🙏🙏

Απο συμπτωματα κι εγω λιγα πραγματα γι αυτο και ανησυχω ... μονο αυτα τα τσιμπηματακια που λετε χαμηλα. 

Στον γιο μου περασα 3 μηνες με εμετους και μαλιστα νοσηλευτηκα κιολας γιατι κινδυνευα απο αφυδατωση και τωρα προς το παρον πολυ χαλαρα... οχι οτι θελω να μου ξανασυμβει αυτο αλλα οσο να πεις οταν εχεις και τα συμπτωματα ξερεις οτι προχωραει και η εγκυμοσυνη. 

Οπως λενε ομως καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη οποτε προχωραμε με πιστη και ελπιδα οτι ολα θα πανε καλα. Καλο ξημέρωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αύριο θα είμαι ακριβώς 6! Εσυ; 

Eγώ βάση περιόδου αύριο στον υπέρηχο θα είμαι 6+6. Αλλα ξερω ότι είχα οωρρηξία και σύλληψη μια δυο μερες αργότερα.Τωρα δεν ξερω πως παει εχω μπερδευτει. 

Με το καλό να ακούσεις τον πιο γλυκό ήχο σήμερα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Με το καλό να πάρετε όλες καλά αποτελέσματα!!🙏🙏

Απο συμπτωματα κι εγω λιγα πραγματα γι αυτο και ανησυχω ... μονο αυτα τα τσιμπηματακια που λετε χαμηλα. 

Στον γιο μου περασα 3 μηνες με εμετους και μαλιστα νοσηλευτηκα κιολας γιατι κινδυνευα απο αφυδατωση και τωρα προς το παρον πολυ χαλαρα... οχι οτι θελω να μου ξανασυμβει αυτο αλλα οσο να πεις οταν εχεις και τα συμπτωματα ξερεις οτι προχωραει και η εγκυμοσυνη. 

Οπως λενε ομως καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη οποτε προχωραμε με πιστη και ελπιδα οτι ολα θα πανε καλα. Καλο ξημέρωμα!

Καλημέρα! Εγω στην πρώτη εγκυμοσυνη δεν είχα τίποτα απολύτως ούτε ζαλάδες, ούτε αναγούλες. Μονο πονακια. 

Ε, σε αυτη την εγκυμοσυνη καμμία σχέση. Όσες ώρες είμαι ξυπνια non-stop αναγούλες. Θέλω να φάω και ταυτόχρονα έχω τάση για εμετό. Οι αναγούλες πάντως μου ξεκίνησαν λίγο προν κλείσω τις 6 εβδομάδες 5+3,5+4 κάπου εκεί. Μαρτύριο. Οπότε κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Μολις τελείωσα από την γιατρο!! Αχ κορίτσια πωπω συγκίνηση απλά!! Ακούσαμε την καρδούλα 117 χτύπους μου είπε και είναι 0.5cm πωπω μεγάλωσε το μπιζελακι μου!! Όλα καλά σε 2 εβδομαδες ξανά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Μολις τελείωσα από την γιατρο!! Αχ κορίτσια πωπω συγκίνηση απλά!! Ακούσαμε την καρδούλα 117 χτύπους μου είπε και είναι 0.5cm πωπω μεγάλωσε το μπιζελακι μου!! Όλα καλά σε 2 εβδομαδες ξανά! 

Αχ τι συγκινητικό Ραφαέλλα μου.. Εϊναι ότι πιο μαγικό έχεις ακούσει στη ζωή σου!

Εγώ αυριο και έχω πάρα πολύ αγωνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αχ τι συγκινητικό Ραφαέλλα μου.. Εϊναι ότι πιο μαγικό έχεις ακούσει στη ζωή σου!

Εγώ αυριο και έχω πάρα πολύ αγωνια!

Και εσυ θα το ακούσεις!! Οντως πολύ συγκινητικό!! Το έχω κ σε βίντεο το έστειλα κ στον άντρα μου!! Άντε κορίτσια τώρα είναι η δίκη σας σειρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...