Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

στις On 3/7/2022 at 6:17 ΜΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Στο πρωτο τρίμηνο ειχα κι εγω πολυ εντονη κουραση και νυστα συνεχεια... οταν μπεις στο δευτερο τριμηνο ειναι καλυτερα τα πραγματα.. προγεστερονη γιατι παιρνετε ακομα? Εμενα ο γιατρος μου ειπε μετα την αυχενικη να τη σταματησω. Το πως ειναι να εχεις κι αλλο παιδακι αστο καλυτερα! Η καλυτερη περιοδος να χαλαρωσεις ειναι τωρα που περιμενεις το πρωτο σου παιδακι μετα η ξεκουραση σου μπαινει σε δευτερη μοιρα οποτε ευχαριστησου το οσο μπορεις!

Εγώ παιρνω κολπικά λόγο ότι στην 12-13η εβδομάδα είχα αιμα! Έπαιρνα 2 ένα πρωι ένα βράδυ κ τώρα μου είπε να το συνεχίσω ένα κάθε βράδυ ως να ξανά πάω γιατρο την άλλη εβδομάδα! Προσπαθω να το χαρώ τώρα!! Άντε σε ένα μήνα ξεκινάνε κ οι διακοπες μας κ περιμένω πως κ πως!!! 

 

στις On 3/7/2022 at 7:17 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Ευτυχώς ο μικρός μου με βοηθάει πολύ. Δεν τον σηκώνω καθόλου πλέον, μπαίνει μόνος του στο καθισματάκι του αυτοκινήτου κ παίζουμε  safe παιχνίδια ( όχι δηλαδή παιδική χαρά ή κυνηγητό που θα τα κάνει με τον μπαμπά μας). Λόγω της περίδεσης κ για να μην έχουμε μεγαλύτερες επιπτώσεις  στο μέλλον όπως το να μείνω κρεβάτι προσέχω πολύ. Βέβαια συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά, κάνουμε τα μπάνια μας κ θα πάμε κ τις προγραμματισμένες διακοπές μας😁. Η προγεστερόνη γενικά προκαλεί υπνηλία. Το ξέρω κ από την εξωσωματική που έπαιρνα μεγαλύτερες ποσότητες, είναι όλα φυσιολογικά μην ανυσυχεις.

Μπράβο του μικρούλη σου!! Άντε σε λίγο καιρό θα έχει το αδερφάκι του ❤️❤️ Ναι προκαλεί γιατί κ στην περίοδο μου είχα αυτό το σύμπτωμα!! 
 

ξερετε το φύλο κορίτσια για το μωράκι σας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 3/7/2022 at 7:22 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Στην αρχή ήταν πολύ δύσκολα. Ήθελε να τον σηκώνω κ δεν μπορούσα… ευτυχώς συνήθισε κ τώρα όλα είναι πιο εύκολα. Δεν ήθελα να αναφέρομαι μπροστά του κ για την εγκυμοσύνη γιατί θα έβγαζε ζήλια από πολύ νωρίς. Είμαι σίγουρη όμως πως θα έχουμε αρκετά θεματάκια καθώς είναι κυριολεκτικά μαμάκιας κ αρκετά κτητικός μαζί μου…

Ο ανιψιός μου είναι έτσι!! Ήταν κ το πρώτο της οικογένειας και θα δούμε πως θα πάει…ούτε εμεις του λέμε συχνά για το μωρό μου αλλά όταν ήμουν στην κλινικη κ με πήρανε με βιντεοκληση τον είδα κ ήταν στεναχωρημένος κ με ρωτούσε όλη την ώρα «είναι άτακτο το μωράκι σου;;» Χαχαχα γλυκούλης τον λατρεύω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ παιρνω κολπικά λόγο ότι στην 12-13η εβδομάδα είχα αιμα! Έπαιρνα 2 ένα πρωι ένα βράδυ κ τώρα μου είπε να το συνεχίσω ένα κάθε βράδυ ως να ξανά πάω γιατρο την άλλη εβδομάδα! Προσπαθω να το χαρώ τώρα!! Άντε σε ένα μήνα ξεκινάνε κ οι διακοπες μας κ περιμένω πως κ πως!!! 

 

Μπράβο του μικρούλη σου!! Άντε σε λίγο καιρό θα έχει το αδερφάκι του ❤️❤️ Ναι προκαλεί γιατί κ στην περίοδο μου είχα αυτό το σύμπτωμα!! 
 

ξερετε το φύλο κορίτσια για το μωράκι σας;; 

Ναι, αγοράκι έχω πάλι. Σώβρακα θα πλένω μια ζωή…😂. Εγώ βάζω 2 κολπικά προγεστερόνης κάθε βράδυ κ νομίζω πως θα παίρνω μέχρι να γεννήσω. Βοηθάει τον τράχηλο σε εμένα πολύ. Έχω κ υπέρηχο σήμερα να τον δω τον κούκλο μου. Είμαι 17 +2 σήμερα κ θα έχει γίνει τεράστιος❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ναι, αγοράκι έχω πάλι. Σώβρακα θα πλένω μια ζωή…😂. Εγώ βάζω 2 κολπικά προγεστερόνης κάθε βράδυ κ νομίζω πως θα παίρνω μέχρι να γεννήσω. Βοηθάει τον τράχηλο σε εμένα πολύ. Έχω κ υπέρηχο σήμερα να τον δω τον κούκλο μου. Είμαι 17 +2 σήμερα κ θα έχει γίνει τεράστιος❤️.

Δε πειράζει τα αγόρια είναι έρωτας για τις μανούλες, φιλαράκια για τους μπαμπάδες ❤️❤️❤️ Εγώ σήμερα έκλεισα 15 κ ανυπομονώ την άλλη εβδομάδα να το δω!! Άντε θα περιμένουμε τα νέα σου!! Άρχισες να το νοιωθεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Δε πειράζει τα αγόρια είναι έρωτας για τις μανούλες, φιλαράκια για τους μπαμπάδες ❤️❤️❤️ Εγώ σήμερα έκλεισα 15 κ ανυπομονώ την άλλη εβδομάδα να το δω!! Άντε θα περιμένουμε τα νέα σου!! Άρχισες να το νοιωθεις;; 

Ναι από την Κυριακή. Όταν είμαι ξαπλωμένη βασικά, νιώθω κάποιες κινήσεις του. Στο πρώτο είχα αργήσει παρά πολύ. Πρέπει να τον κατάλαβα κοντά στις 22 εβδομάδες που έκανα την Β επιπέδου. Σήμερα όλα καλά στον υπέρηχο. Μας έδωσε μια μούντζα για να την ευχαριστηθούμε 😂.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ναι από την Κυριακή. Όταν είμαι ξαπλωμένη βασικά, νιώθω κάποιες κινήσεις του. Στο πρώτο είχα αργήσει παρά πολύ. Πρέπει να τον κατάλαβα κοντά στις 22 εβδομάδες που έκανα την Β επιπέδου. Σήμερα όλα καλά στον υπέρηχο. Μας έδωσε μια μούντζα για να την ευχαριστηθούμε 😂.

Τελειο :) κ εγώ ανυπομονώ να το νιώσω αλλά νομίζω έχω καιρό ακόμα…ποτέ θα ξανά πας τώρα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2022 at 7:22 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Στην αρχή ήταν πολύ δύσκολα. Ήθελε να τον σηκώνω κ δεν μπορούσα… ευτυχώς συνήθισε κ τώρα όλα είναι πιο εύκολα. Δεν ήθελα να αναφέρομαι μπροστά του κ για την εγκυμοσύνη γιατί θα έβγαζε ζήλια από πολύ νωρίς. Είμαι σίγουρη όμως πως θα έχουμε αρκετά θεματάκια καθώς είναι κυριολεκτικά μαμάκιας κ αρκετά κτητικός μαζί μου…

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο! Κολλημένος πάνω μου και θέλει παντα εμενα για οτιδήποτε! Το να τον σηκωνω το καταλαβαινει οτι δεν μπορω και δεν επιμενει πολυ αλλα σε  ολα τα υπολοιπα θελει συνεχεια εμενα οποτε ξεκουραση γιοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ μπαίνω 18η βδομάδα αύριο και έχω μια βδομάδα που κάτι καταλαβαίνω , ελπίζω να είναι το μωρό και όχι κανένα έντερο 🤣 εμείς μάλλον έχουμε κοριτσάκι , σε 3 βδομαδες έχω β επιπέδου όποτε θα το σιγουρέψουμε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/7/2022 at 9:22 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ παιρνω κολπικά λόγο ότι στην 12-13η εβδομάδα είχα αιμα! Έπαιρνα 2 ένα πρωι ένα βράδυ κ τώρα μου είπε να το συνεχίσω ένα κάθε βράδυ ως να ξανά πάω γιατρο την άλλη εβδομάδα! Προσπαθω να το χαρώ τώρα!! Άντε σε ένα μήνα ξεκινάνε κ οι διακοπες μας κ περιμένω πως κ πως!!! 

 

Μπράβο του μικρούλη σου!! Άντε σε λίγο καιρό θα έχει το αδερφάκι του ❤️❤️ Ναι προκαλεί γιατί κ στην περίοδο μου είχα αυτό το σύμπτωμα!! 
 

ξερετε το φύλο κορίτσια για το μωράκι σας;; 

Ολα καλα να πάνε για όλες κοριτσια!! Με το καλό τα μωράκια μας! Εγώ σήμερα είμαι 16 και 2 , ακομα δεν το δχω νιωσει αλλα ανυπομονω... η κοιλια μου βεβαια εχει πεταχτει πολυ σε σχεση με την πρωτη μου εγκυμοσυνη! Αν ειμαι φαγωμενη φαινομαι λες και ειμαι 6 μηνων! Εμείς κοριτσάκι έχουμε πρώτα ο θεος αφού το είδαμε στην τροφοβλαστη που εκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες Δεκεμβρίου! Εγώ είμαι 16εβδ. και 1 μέρας! Εμάς είναι το 3ο παιδάκι μας! Αλλά  πάνε  8 χρόνια απ την τελευταία εγκυμοσύνη και δεν τα θυμάμαι καθόλου! Έχω  2 κούκλες και τώρα  περιμενουμε τον γιό μας! Και εγώ  νομίζω πως κάτι  εχω νιώσει αλλα δεν είμαι σίγουρη πως είναι  το μωρό... Έχουμε όλες τα ίδια  άγχη  απ  ότι  διαβάζω... κάθε φορά που  πάω  στο γιατρό και το βλέπω  ηρεμώ για κάποιες μέρες και μετά  πάλι με το άγχος αν είναι καλά! Παρηγορουμαι κορίτσια... τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2022 at 6:27 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Τελειο :) κ εγώ ανυπομονώ να το νιώσω αλλά νομίζω έχω καιρό ακόμα…ποτέ θα ξανά πας τώρα;; 

Έχεις καιρό ναι, γι αυτό σου ανέφερα πότε ένιωσα το για να μην αγχωθείς. Τώρα θα τον ξαναδούμε στην β επιπέδου σε 3 εβδομάδες περίπου ❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Sofisr είπε:

Καλησπέρα να μπω και εγώ στην παρέα σας μανούλες τους Δεκεμβρίου 

Με το καλό κορίτσι!!! Πότε έχεις ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε2010 @Penny skaraz μπράβο σας βρε κορίτσια που πάτε για τρίτο. Μακάρι να μας αξιώσει κ εμάς ο θεός να κάνουμε κ άλλο σε 2-3 χρονάκια βέβαια😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. Σευχαριστώ φίλη μου.... Κοίτα έχω 2 μεγάλες κόρες  και το 3ο μας ήρθε εντελώς τυχαία μιας κ έχω κ κάποια ηλικία 😂😂😂 43χρονων δε με λες και μικρούλα.... Αλλά εννοείται καλοδεχουμενο... Τα κορίτσια μου έχουν ξετρελαθεί 🙃🙃 τα νέα μου είναι ότι ακούσαμε καρδούλα αλλά επειδή έχω αποκόλληση είμαι στο κρεβάτι 2 βδομάδες... Ευτυχώς τα κοριτσια μου είναι δίπλα μου όλη την ώρα και δε μου λείπει τπτ.... Μιας και ο συζυγος δουλεύει πολλές ώρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2022 at 8:11 ΜΜ, ο/η Penny skaraz είπε:

@Zeta. Σευχαριστώ φίλη μου.... Κοίτα έχω 2 μεγάλες κόρες  και το 3ο μας ήρθε εντελώς τυχαία μιας κ έχω κ κάποια ηλικία 😂😂😂 43χρονων δε με λες και μικρούλα.... Αλλά εννοείται καλοδεχουμενο... Τα κορίτσια μου έχουν ξετρελαθεί 🙃🙃 τα νέα μου είναι ότι ακούσαμε καρδούλα αλλά επειδή έχω αποκόλληση είμαι στο κρεβάτι 2 βδομάδες... Ευτυχώς τα κοριτσια μου είναι δίπλα μου όλη την ώρα και δε μου λείπει τπτ.... Μιας και ο συζυγος δουλεύει πολλές ώρες! 

Ωωω φιλενάδα συνάδελφοι! Και εγώ  είμαι  42 και δεν ξέρουνε πως μας ήρθε  αυτό το  σπορακι!!! Τα 2 κορίτσια μου είναι  8 και 12! Θα έχουν  αρκετή  διαφορά! Εμένα  δεν έχουν  ξετρελαθεί... δεν δείχνουν να ανυπομονούν,  αλλά  τουλάχιστον δεν με αφήνουν να  σηκώνω βάρη  ... Κορίτσια δεν το καταλαβαίνω το μωρό,  και ανησυχώ... δεν θα έπρεπε να τα νιώθουμε τώρα? Είμαι 17 εβδ.+5 ημερών... Έχω  πητ  26/12ου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ε2010 είπε:

Ωωω φιλενάδα συνάδελφοι! Και εγώ  είμαι  42 και δεν ξέρουνε πως μας ήρθε  αυτό το  σπορακι!!! Τα 2 κορίτσια μου είναι  8 και 12! Θα έχουν  αρκετή  διαφορά! Εμένα  δεν έχουν  ξετρελαθεί... δεν δείχνουν να ανυπομονούν,  αλλά  τουλάχιστον δεν με αφήνουν να  σηκώνω βάρη  ... Κορίτσια δεν το καταλαβαίνω το μωρό,  και ανησυχώ... δεν θα έπρεπε να τα νιώθουμε τώρα? Είμαι 17 εβδ.+5 ημερών... Έχω  πητ  26/12ου. 

Το πρώτο το κατάλαβα στις 22 εβδομάδες κ τώρα στις 17. Είναι σχετικά πρόσφατη όμως η πρώτη μου εγκυμοσύνη (3 χρόνια) άρα σίγουρα παίζει κ αυτό ρόλο. Εγώ με τη μικρή μου αδερφή έχω 15 χρόνια διαφορά. Ήμουν σαν δεύτερη μαμά γι αυτήν κ πλέον που ειναι 17 είμαστε οι καλύτερες φίλες. Όταν θα έρθει το μωράκι στο σπίτι απλά θα ξετρελαθούν❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2022 at 8:11 ΜΜ, ο/η Penny skaraz είπε:

@Zeta. Σευχαριστώ φίλη μου.... Κοίτα έχω 2 μεγάλες κόρες  και το 3ο μας ήρθε εντελώς τυχαία μιας κ έχω κ κάποια ηλικία 😂😂😂 43χρονων δε με λες και μικρούλα.... Αλλά εννοείται καλοδεχουμενο... Τα κορίτσια μου έχουν ξετρελαθεί 🙃🙃 τα νέα μου είναι ότι ακούσαμε καρδούλα αλλά επειδή έχω αποκόλληση είμαι στο κρεβάτι 2 βδομάδες... Ευτυχώς τα κοριτσια μου είναι δίπλα μου όλη την ώρα και δε μου λείπει τπτ.... Μιας και ο συζυγος δουλεύει πολλές ώρες! 

Κορίτσι εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2022 at 8:36 ΠΜ, ο/η Ε2010 είπε:

 Συνάδελφοι είμαι του 79 😂😂 οι κόρες μου είναι 9 και 12.... Κάθε μέρα με ρωτάνε αν φούσκωσε η κοιλιά και πότε θα έρθει το μωρό 😂😂 είμαι ακόμα 7 βδομ θα πάω να κάνω υπέρηχο σε 2 μέρες να δούμε που βρισκόμαστε... . Αν με ρωτήσεις θέλω αγόρι ύστερα από 2 κόρες αλλά και κοριτσάκι καλοδεχουμενο δε πειράζει 😂😂😂να είναι Ι υγιείς... Αν θυμάμαι καλά άκουσα την πρώτη μου κόρη στις 20 βδομάδες και την 2η κόρη στις 18 βδομάδες... Αλλά μια πολύ απαλή αίσθηση..  Κάτσε ήρεμα στο κρεβάτι και θα το νιώσεις... Πεσμου τι επιπλέον εξετάσεις έκανες? Φοβάμαι την αμνιο 😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Έλα κορίτσι μου παραμένω στο κρεβάτι λόγω αποκόλλησης...σηκώνομαι για wc και λίγο στο καναπέ και πάλι κρεβάτι.... Το αιμα πέρασε αλλά έχω λίγα καφετιά κάθε μέρα.. Θα πάω να κάνω υπέρηχο και θα δούμε.... Δε με ανησυχεί γιατί και στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα αίμα και αποκόλληση στο 1ο τρίμηνο.. Οπότε είμαι συνηθισμένη σε αυτά.... 🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2022 at 8:36 ΠΜ, ο/η Ε2010 είπε:

Ωωω φιλενάδα συνάδελφοι! Και εγώ  είμαι  42 και δεν ξέρουνε πως μας ήρθε  αυτό το  σπορακι!!! Τα 2 κορίτσια μου είναι  8 και 12! Θα έχουν  αρκετή  διαφορά! Εμένα  δεν έχουν  ξετρελαθεί... δεν δείχνουν να ανυπομονούν,  αλλά  τουλάχιστον δεν με αφήνουν να  σηκώνω βάρη  ... Κορίτσια δεν το καταλαβαίνω το μωρό,  και ανησυχώ... δεν θα έπρεπε να τα νιώθουμε τώρα? Είμαι 17 εβδ.+5 ημερών... Έχω  πητ  26/12ου. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι 16&2 και έχω πητ 27/12 πως γίνεται με μια μέρα διαφορά να είσαι πολύ μπροστά στις εβδομαδες μήπως έκανες λαθος; 
 

ουτε εγώ ένιωσα κάτι…κοντά στις 20 θα νιώσουμε νομίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πήγα και εγώ χθες στη γιατρο! Το μωράκι μου είναι πολύ καλά μεγαλώνει! 170γρ χθες!!! Όταν πήγαμε ξύπνησε και ήταν ζωηρό, και μετά πήρε μια στάση κ δε μπορούσε η γιατρος να μετρήσει την κοιλιτσα του!! Γύρισε κάποια στιγμή κ το είδαμε κ αυτό!! Επιτέλους μπορώ να πάω κ γυμναστική, κ να έχουμε και επαφές, μου σταμάτησε κ το υπόθετο!! Και θα ξαναπάω σε ένα μήνα! Βασικά μετά την β επιπέδου!! Ωχ ως τότε ελπίζω να νιωσω κ το μωρό και να μην αγχώνομαι! Έβαλα 1.5 κιλό ως τώρα και η πίεση μου ήταν 13 με 7 μου φάνηκε λίγο ψηλό το 13 μ είπε ισως αγχώθηκα 
 

οσο αφορά το ινομυωμα μου αυτό άρχισε να συρρικνώνεται από 7.5εκπήγε 5.5εκ, μακάρι να συνεχίσει έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι 16&2 και έχω πητ 27/12 πως γίνεται με μια μέρα διαφορά να είσαι πολύ μπροστά στις εβδομαδες μήπως έκανες λαθος; 
 

ουτε εγώ ένιωσα κάτι…κοντά στις 20 θα νιώσουμε νομίζω. 

Κανονικά η ΠΗΤ της @Ε2010 βάση των εβδομάδων είναι 15 Δεκεμβρίου/ Εγώ έχω 11 Δεκεμβρίου που είμαι σήμερα 18 κ 4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πήγα και εγώ χθες στη γιατρο! Το μωράκι μου είναι πολύ καλά μεγαλώνει! 170γρ χθες!!! Όταν πήγαμε ξύπνησε και ήταν ζωηρό, και μετά πήρε μια στάση κ δε μπορούσε η γιατρος να μετρήσει την κοιλιτσα του!! Γύρισε κάποια στιγμή κ το είδαμε κ αυτό!! Επιτέλους μπορώ να πάω κ γυμναστική, κ να έχουμε και επαφές, μου σταμάτησε κ το υπόθετο!! Και θα ξαναπάω σε ένα μήνα! Βασικά μετά την β επιπέδου!! Ωχ ως τότε ελπίζω να νιωσω κ το μωρό και να μην αγχώνομαι! Έβαλα 1.5 κιλό ως τώρα και η πίεση μου ήταν 13 με 7 μου φάνηκε λίγο ψηλό το 13 μ είπε ισως αγχώθηκα 
 

οσο αφορά το ινομυωμα μου αυτό άρχισε να συρρικνώνεται από 7.5εκπήγε 5.5εκ, μακάρι να συνεχίσει έτσι!!

Τέλεια κορίτσι μου!!! Όλα καλά να σου πάνε ως το τέλος. Είχαμε κ εμείς επαφή προχθές σχεδόν μετά από ένα τρίμηνο. Μόνο πυροτεχνήματα δεν πήρε ο καλούλης μου😂. Κ από κιλά μια χαρά είσαι. 2 έχω πάρει κ εγώ έως τώρα, αλλά επειδή έχω περιθώρια δεν με πολυνοιάζει. Στο πρώτο πήρα 10-11 άρα πιστεύω πως κάπου εκεί θα φτάσω κ πάλι. Για την πίεση δεν ξέρω. Εγώ έχω συνήθως 10 κ 8 κ μου λέει ότι είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...