Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η troia είπε:

όλα τα τοξικά εννοείται και κάποια πράγματα στη διατροφή. Εγώ που σας έχω πάρει τα αφτιά με το βιβλίο it starts with the egg λες να μην έχω σταματήσει;

Έχω κάνει ότι καλύτερο με το θέμα του βιβλίου. Δεν βάφω νύχια πλεον, και με την διατροφή προσέχω, αλλά διάβασα και ξανα διάβασα και δεν κατάλαβα ότι λεει κάτι που βασικά δεν έχουμε χιλιοπεί. Πραγματικά δεν ξέρω..... Να το ξαναδιαβάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω ηθελα με κοτα... Αλλα δε εχει ...χαχαχα 

Χρονια τωρα ανυπομονω για τη στιγμη που θα πατησω εγκυμοσυνη και δεν θα μετραει βρωμοπεριοδο. Στην προηγουμενη το ξεχασα και δεν το ειχα πατησει.. ζουσα σε αλλη διασταση... Καμαρωτη προχωρουσα και δεν περιμενα με τιποτα το αποτελεσμα .

. Βασικα οχι δεν το περιμενα ειχα αγνοια . . Οτι συμβαινουν και αυτα... Ηξερα μονο την υπογονιμοτητα και οχι τις αποβολλες .. και βασικα μια ειχα... Υπογονιμοτητα 5 χρονια με μια ενδιαμεση εγκυμοσυνη μονο στα 2 χρονια... Στα τελευταια τρια παιρνω @@..

πως λέγεται το ημερολόγιο σου να το ψάξω στα app?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

πως λέγεται το ημερολόγιο σου να το ψάξω στα app?

Ημερολογιο μου..... Εχει μεσα πουλι... Αλλα δεν μ αρεσει...κοτα που κλωσσαει θελω..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Έχω κάνει ότι καλύτερο με το θέμα του βιβλίου. Δεν βάφω νύχια πλεον, και με την διατροφή προσέχω, αλλά διάβασα και ξανα διάβασα και δεν κατάλαβα ότι λεει κάτι που βασικά δεν έχουμε χιλιοπεί. Πραγματικά δεν ξέρω..... Να το ξαναδιαβάσω...

Σταματα να διαβαζεις .. πανε προσευχησου και κανε υπομν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Κορίτσια....βγήκαν τα αποτελέσματα απο σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια...

Το E-coli με την αντιβίωση εξαφανίστηκε και τώρα γράφει πως έχουμε εντερόκοκκο. Τι είναι τούτο πάλι?!?!🤷🏽‍♀️

Εξέταση ταυτοποίησης στρογγυλών κυττάρων που δεν ξέρω τι είναι.🤷🏽‍♀️

Μακροβιότητα σπέρματος σε καλλιεργητικό υλικο λεει 7ω΄ρες 50% και 19ώρες 2%

Χαρακτηριστικά σπέρματος σε σπερματικό υγρό 60 λεπτα 35% και 180 λεπτά 28%🤷🏽‍♀️

Μορφολογία φυσιολογικά 2%, ανωμαλίες σχήματος και μεγέθους κεφαλής 98% 🤷🏽‍♀️

Τι πρέπει να προσέξω τώρα στην επόμενη ετ???

Σιγουρα βιταμινες για να στρωσει η μορφολογια  υποθετω... Αυτο το 2 μας εχει φαει ρε πουστη.. νομιζα μονο εμεις ειμασταν ετσι αλλα βλεπω υπαρχουν κσι αλλοι .  Παντως διορθωνεται... Εμας με σεληνιο, e , b, φυλλικο  εφτασε ,8 και τωρα θα κανει παλι επαναληψη και εγω μια D που θελω να μαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εμένα μου κόστισε 680 ευρώ. 650 στο εργαστήριο και 30 στον γιατρό που μου πήρε το αίμα και έστειλε το δείγμα. Πολύ κουλό όμως μου φαίνεται. Φαντάσου εγω που είμαι 40, Μετά που βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής και ήταν καλά, μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν χρειάζεται, αλλά αν θέλω ας την κάνω. Γενικά καλό είναι να την κανεις για ψυχολογικούς κυρίως λόγους αλλά το κόστος είναι πολύ μεγάλο.

Τόσο πολύ ε;;; Μέχρι 400 νόμιζα!!! Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγός 32 ... Πωπω μου κόπηκαν τα φτερά τώρα .. μήπως να περιμένω να δω την αυχενική και να του πω μετά αν χρειαστεί να την κάνω;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σιγουρα βιταμινες για να στρωσει η μορφολογια  υποθετω... Αυτο το 2 μας εχει φαει ρε πουστη.. νομιζα μονο εμεις ειμασταν ετσι αλλα βλεπω υπαρχουν κσι αλλοι .  Παντως διορθωνεται... Εμας με σεληνιο, e , b, φυλλικο  εφτασε ,8 και τωρα θα κανει παλι επαναληψη και εγω μια D που θελω να μαι σιγουρη

Παίρνουμε βιταμίνες απο τον Δεκέμβρη..... το θέμα μου είναι παω σε εξωσωματική τώρα ή παω σε άλλον κύκλο?? Δεν έχω ιδεα εαν επηρεάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Παίρνουμε βιταμίνες απο τον Δεκέμβρη..... το θέμα μου είναι παω σε εξωσωματική τώρα ή παω σε άλλον κύκλο?? Δεν έχω ιδεα εαν επηρεάζει..

Εε τωρα εδω δεν μπορεις να παρεις απαντηση.... Οι εξωσωματιστες λενε δεν υπαρχει προβλημα αν κανεις μικρογονιμοποιηση , αλλα εγω εδω καταλαβα οτι παιζει ρολο να πας με οσο το δυνατον καλυτερα γιατι πολλες φορες ευθυνεται το σπερμα για αποτυχιες και αποβολες.... Απ το δεκεμβρη και δεν φτιαχτηκε λιγο???? Η ηταν λιγοτερο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Τόσο πολύ ε;;; Μέχρι 400 νόμιζα!!! Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγός 32 ... Πωπω μου κόπηκαν τα φτερά τώρα .. μήπως να περιμένω να δω την αυχενική και να του πω μετά αν χρειαστεί να την κάνω;;; 

Εγω αυτό θα σου πρότεινα. Το θεωρώ υπερβολή να κάνεις νιπτ χωρίς να έχεις κάνει αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω αυτό θα σου πρότεινα. Το θεωρώ υπερβολή να κάνεις νιπτ χωρίς να έχεις κάνει αυχενική. 

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν...εν τω μεταξύ στην αποβολή που είχα δεν βρέθηκε κάτι στο μωρό ήταν γερό απλώς παλινδρομησε  , ιστορικό δεν έχουμε και δεν είμαι και σε πολύ επικίνδυνη ηλικία, όχι ότι δεν μπορεί να συμβεί... Με έχει βάλει σε σκέψεις... Δεν ξέρω αν είναι στην" πολιτική "του κέντρου ... Από την άλλη είμαι και λίγο καχύποπτη μη του πω να δούμε τις μετρήσεις πρώτα και κάπως "μαγειρευτούν" τα αποτελέσματα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν...εν τω μεταξύ στην αποβολή που είχα δεν βρέθηκε κάτι στο μωρό ήταν γερό απλώς παλινδρομησε  , ιστορικό δεν έχουμε και δεν είμαι και σε πολύ επικίνδυνη ηλικία, όχι ότι δεν μπορεί να συμβεί... Με έχει βάλει σε σκέψεις... Δεν ξέρω αν είναι στην" πολιτική "του κέντρου ... Από την άλλη είμαι και λίγο καχύποπτη μη του πω να δούμε τις μετρήσεις πρώτα και κάπως "μαγειρευτούν" τα αποτελέσματα ...

Ε δεν νομίζω να κάνει κάτι τέτοιο.  Και πόσο κέρδος να έχουν από το  νιπτ? Στην Αμερική στέλνουν τα αποτελέσματα. Εσύ μπορείς να πεις ότι ζορίζεστε τώρα λίγο,  θα κάνετε την αυχενική και μετά, αν χρειαστει, θα το κάνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εε τωρα εδω δεν μπορεις να παρεις απαντηση.... Οι εξωσωματιστες λενε δεν υπαρχει προβλημα αν κανεις μικρογονιμοποιηση , αλλα εγω εδω καταλαβα οτι παιζει ρολο να πας με οσο το δυνατον καλυτερα γιατι πολλες φορες ευθυνεται το σπερμα για αποτυχιες και αποβολες.... Απ το δεκεμβρη και δεν φτιαχτηκε λιγο???? Η ηταν λιγοτερο?? 

Να σου πω την αλήθεια σπερμοδιάγαμμα δεν είχαμε κανει στον λυμπερό.μόνο καλλιέργεις και κατακερματισμό κάναμε εκεί. Το σπερμοδιάγραμμα στα άλλα έδειχνε πάνω κάτω τα ίδια αλλά μας λέγανε απλά δύσκολη η φυσιολογική σύλληψη μόνο υποβοηθούμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Να σου πω την αλήθεια σπερμοδιάγαμμα δεν είχαμε κανει στον λυμπερό.μόνο καλλιέργεις και κατακερματισμό κάναμε εκεί. Το σπερμοδιάγραμμα στα άλλα έδειχνε πάνω κάτω τα ίδια αλλά μας λέγανε απλά δύσκολη η φυσιολογική σύλληψη μόνο υποβοηθούμενη. 

Δεν ξερω ποιος ειναι ο λυμπερο... Που λες .. αλλα και εμας το ιδιο μας ειπαν ...δυσκολη η φυσικη συλληψη αλλα για την εξωσωμ ειπε δεν πειραζει ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ε δεν νομίζω να κάνει κάτι τέτοιο.  Και πόσο κέρδος να έχουν από το  νιπτ? Στην Αμερική στέλνουν τα αποτελέσματα. Εσύ μπορείς να πεις ότι ζορίζεστε τώρα λίγο,  θα κάνετε την αυχενική και μετά, αν χρειαστει, θα το κάνετε 

Αυτό μάλλον θα κάνουμε .. μου είπαν  τώρα που πήρα 600 η απλή και 800 η πλήρες χωρίς την τιμή της αυχενικής ... Προβληματίστηκα πολύ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν ξερω ποιος ειναι ο λυμπερο... Που λες .. αλλα και εμας το ιδιο μας ειπαν ...δυσκολη η φυσικη συλληψη αλλα για την εξωσωμ ειπε δεν πειραζει ... 

Λυμπεροπουλος. Είναι το καλύτερο κέντρο σπερματολογίας. Που είναι μόνο για αυτο και ασχολείται μονο με σπέρμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λυμπεροπουλος. Είναι το καλύτερο κέντρο σπερματολογίας. Που είναι μόνο για αυτο και ασχολείται μονο με σπέρμα...

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λυμπεροπουλος. Είναι το καλύτερο κέντρο σπερματολογίας. Που είναι μόνο για αυτο και ασχολείται μονο με σπέρμα...

Ααα νομιζα γυναικολογος ηταν η εξωσωματ.. εεε να τον ακους τοτε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αυτό μάλλον θα κάνουμε .. μου είπαν  τώρα που πήρα 600 η απλή και 800 η πλήρες χωρίς την τιμή της αυχενικής ... Προβληματίστηκα πολύ !!

Εμείς τον πλήρη έλεγχο κάναμε,  δηλαδή τον διευρυμένο, και μας είπαν 650

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

 

Ααα νομιζα γυναικολογος ηταν η εξωσωματ.. εεε να τον ακους τοτε.... 

Αυτός δεν λεει αγωγή και εαν παει με τέτοιο σπέρμα για εξωσωματική. Ο ανδρολόγος το λέει βασικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εμείς τον πλήρη έλεγχο κάναμε,  δηλαδή τον διευρυμένο, και μας είπαν 650

Τι να σου πως εμάς πας είπε 800 και θα κάνουν μια καλύτερη τιμή ... Θα δούμε έχουμε καιρό να το σκεφτούμε ...έχω κλείσει και έναν υπέρηχο πριν την αυχενική γιατί δε θα άντεχα μεχρι τοτε ..!! Ας το πηγαίνουμε βήμα βήμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τα νέα μου σήμερα είναι πολύ καλά, αλλά και κάπως μυστήρια. Είμαι 9+1 με δίδυμα. Προχωράνε και μεγαλώνουν κανονικά και όλα φαίνονται σούπερ! Στην 6η εβδομάδα είχα πολύ μεγάλη αιμορραγία και φάνηκε μεγάλο αιμάτωμα 2.5 εκ. Στην 7η εβδομάδα πάλι ξανά αιμορραγία, το ίδιο αιμάτωμα. Δεν έχει σταματήσει από τότε το αίμα, αλλά είναι πλέον μόνο καφέ και μου είπε η γιατρός να μην ανησυχώ. Είναι μεγάλο το αιμάτωμα και θα πάρει καιρό να σταματήσουν τα καφέ. Τόσο καιρό λόγω του αιματώματος η εικόνα στον υπέρηχο ήταν μαύρη και όχι πολύ καθαρή στην περιοχή εκείνη. Σήμερα όμως που έχει αρχίσει να υποχωρεί κάπως το αιμάτωμα, μου λέει πως φαίνεται κατά πάσα πιθανότητα 3ος σάκος!!! Κενός βέβαια. Αλλά ένα σοκ το ζήσαμε! Στεναχωρήθηκα όμως γιατί μου είπε πως αν υπάρχει ακόμα στην αυχενική (σε 3 εβδομάδες) δεν θα μπορώ να κάνω PAPP A  ούτε NIPT. Εγώ φοβάμαι την αμνιοπαρακέντηση και τη λήψη τροφοβλάστη. Είπε βέβαια να μην προτρέχουμε και θα δούμε τότε τις επιλογές μας. Έχετε ξανακούσει παρόμοια περίπτωση με κενό σάκο και πολύδυμη κύηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου. Ακομα μια φορα θα αναφερθω στις ενεσεις της εξωσωματικης. Ξεκινησα τις ενεσεις γκοναλ αλλα δεν ειχα καλη ανταποκριση και τις σταματησα. Τωρα σ αυτο το κυκλο παιρνω αντισυλληπτικα γτ στον υπερηχο της 2ης ημερας που εκανα ειχα ενα κυστικο απο τη διεγερση . Οσον αφορα τις ενεσεις, ειχε παρει καποια κοπελα απο εσας και σε εναν κυκλο δεν την επιασα και την επιασαν στον επομενο ή πηγε κατ ευθειαν στις αλλες ενεσεις που δινει ο εοππυ; Εν τω μεταξυ για να μου δωσουν απο το φαρμακειο του εοπυ τις αλλες ενεσεις πρεπει να περασουν 4 μηνες απο οταν μου εγραψαν τις γκοναλ ασχετα που δεν ειχε εγινε ποτε η ωοληψια οποτε ετσι χανω και τον επομενο κυκλο που θα ερθει η θα συνεχισω με γκοναλ. Εχει καμια παρομοια εμπειρια που την επιασαν τα αλλα φαρμακα η ξαναδοκιμασε με γκοναλ και ειχε καλη διεγερση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, τα νέα μου σήμερα είναι πολύ καλά, αλλά και κάπως μυστήρια. Είμαι 9+1 με δίδυμα. Προχωράνε και μεγαλώνουν κανονικά και όλα φαίνονται σούπερ! Στην 6η εβδομάδα είχα πολύ μεγάλη αιμορραγία και φάνηκε μεγάλο αιμάτωμα 2.5 εκ. Στην 7η εβδομάδα πάλι ξανά αιμορραγία, το ίδιο αιμάτωμα. Δεν έχει σταματήσει από τότε το αίμα, αλλά είναι πλέον μόνο καφέ και μου είπε η γιατρός να μην ανησυχώ. Είναι μεγάλο το αιμάτωμα και θα πάρει καιρό να σταματήσουν τα καφέ. Τόσο καιρό λόγω του αιματώματος η εικόνα στον υπέρηχο ήταν μαύρη και όχι πολύ καθαρή στην περιοχή εκείνη. Σήμερα όμως που έχει αρχίσει να υποχωρεί κάπως το αιμάτωμα, μου λέει πως φαίνεται κατά πάσα πιθανότητα 3ος σάκος!!! Κενός βέβαια. Αλλά ένα σοκ το ζήσαμε! Στεναχωρήθηκα όμως γιατί μου είπε πως αν υπάρχει ακόμα στην αυχενική (σε 3 εβδομάδες) δεν θα μπορώ να κάνω PAPP A  ούτε NIPT. Εγώ φοβάμαι την αμνιοπαρακέντηση και τη λήψη τροφοβλάστη. Είπε βέβαια να μην προτρέχουμε και θα δούμε τότε τις επιλογές μας. Έχετε ξανακούσει παρόμοια περίπτωση με κενό σάκο και πολύδυμη κύηση;

Τέλεια νέα.. τώρα για τον 3ο δεν ξέρω να σου πω πρώτη φορά το άκουσα αυτό  

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η bella_donna είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. Ακομα μια φορα θα αναφερθω στις ενεσεις της εξωσωματικης. Ξεκινησα τις ενεσεις γκοναλ αλλα δεν ειχα καλη ανταποκριση και τις σταματησα. Τωρα σ αυτο το κυκλο παιρνω αντισυλληπτικα γτ στον υπερηχο της 2ης ημερας που εκανα ειχα ενα κυστικο απο τη διεγερση . Οσον αφορα τις ενεσεις, ειχε παρει καποια κοπελα απο εσας και σε εναν κυκλο δεν την επιασα και την επιασαν στον επομενο ή πηγε κατ ευθειαν στις αλλες ενεσεις που δινει ο εοππυ; Εν τω μεταξυ για να μου δωσουν απο το φαρμακειο του εοπυ τις αλλες ενεσεις πρεπει να περασουν 4 μηνες απο οταν μου εγραψαν τις γκοναλ ασχετα που δεν ειχε εγινε ποτε η ωοληψια οποτε ετσι χανω και τον επομενο κυκλο που θα ερθει η θα συνεχισω με γκοναλ. Εχει καμια παρομοια εμπειρια που την επιασαν τα αλλα φαρμακα η ξαναδοκιμασε με γκοναλ και ειχε καλη διεγερση ;

Λογικά σου έμειναν ενέσεις από την πρώτη φορά όποτε μπορεί να σου φτάσουν. Εγώ με τις gonal δεν είχα και τα καλύτερα όποτε στην δεύτερη φορά που έκανα μου άλλαξε το φάρμακο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Τέλεια νέα.. τώρα για τον 3ο δεν ξέρω να σου πω πρώτη φορά το άκουσα αυτό  

 

Λογικά σου έμειναν ενέσεις από την πρώτη φορά όποτε μπορεί να σου φτάσουν. Εγώ με τις gonal δεν είχα και τα καλύτερα όποτε στην δεύτερη φορά που έκανα μου άλλαξε το φάρμακο 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Τέλεια νέα.. τώρα για τον 3ο δεν ξέρω να σου πω πρώτη φορά το άκουσα αυτό  

 

Λογικά σου έμειναν ενέσεις από την πρώτη φορά όποτε μπορεί να σου φτάσουν. Εγώ με τις gonal δεν είχα και τα καλύτερα όποτε στην δεύτερη φορά που έκανα μου άλλαξε το φάρμακο 

Με το αλλο φαρμακο ηταν καλυτερη η διεγερση; Ηταν το φαρμακο που δινει  ο εοππυ; 

εχω ακομα δυο ενεσεις +300 αλλα δεν με φτανουν μπορει να μου βρει η γιατρος η να αγορασω αν αποφασισει να κανω γκοναλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εγώ έχω ημερολόγιο με γαιδουράκι😂 ειναι ροζ το εικονίδιο της εφαρμογής

Το ίδιο γαϊδούρι έχουμε.. θα το αλλάξουμε να δούμε άσπρη μέρα χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η bella_donna είπε:

 

Με το αλλο φαρμακο ηταν καλυτερη η διεγερση; Ηταν το φαρμακο που δινει  ο εοππυ; 

εχω ακομα δυο ενεσεις +300 αλλα δεν με φτανουν μπορει να μου βρει η γιατρος η να αγορασω αν αποφασισει να κανω γκοναλ 

Όλα τα φάρμακα για διέγερση δίνει ο εοππυ δεν δίνει μόνο gonal ότι γράψει ο γιατρός θα δώσει. Ναι είχα πολύ καλύτερη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...