Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Χτες έκανα αυχενική κ papp-a! Τι χαρα και συγκίνηση που τα είδαμε τοση ωρα κ που έχουμε τοσες φωτο τους! Πραγματικά τρελαθήκαμε!! Τα μωρα μου εχουν κ το καθένα το δικο του πλακούντα οπότε η αναπτυξη του καθένα δεν επηρεάζει το άλλο! Το ένα είναι λίγο μικρότερο απο το αλλο αλλα σε σωστή αναπτυξη και τα 2 για 12 εβδ+1 που ήμουν χτες! Αυχενική το ενα 2 mmκ το αλλο 1,9 mm ! Κανένα άγχος για επεμβατικη η αλλη μεθοδο για σύνδρομα τρισωμία 21,18 κ 13 γιατί φτανω απο 1/13769 ως 1/20000! Και κίνδυνος για προεκλαμψια 1/181!27/11 πητ!  Όλα πήγαν τέλεια! Με το καλό όλες μας κορίτσια μου!!!Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας!!❤️❤️❤️ 

Συγχαρητήρια!!!!πάντα τέτοια νέα να έχεις !!!! Εγώ θα κάνω αυχενική 16/06 και μου είπε πριν καν δούμε τα αποτελέσματα να κάνω αυτή την εξέταση...δεν ξέρω γιατί ..μου είπε όχι αμνιοπαρακέντηση γιατί είμαι μικρή αλλά αυτή θα την κάνω... !!τότε σου λένε την πήρα ε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Συγχαρητήρια!!!!πάντα τέτοια νέα να έχεις !!!! Εγώ θα κάνω αυχενική 16/06 και μου είπε πριν καν δούμε τα αποτελέσματα να κάνω αυτή την εξέταση...δεν ξέρω γιατί ..μου είπε όχι αμνιοπαρακέντηση γιατί είμαι μικρή αλλά αυτή θα την κάνω... !!τότε σου λένε την πήρα ε;;; 

Την papp-a την κάνεις κανα 2 μερες νωρίτερα απ την αυχενικη για να παρεις μαζι τα αποτελέσματα! Ειναι εξέταση αίματος! Δεν είναι να την κάνεις πιο νωρις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Χτες έκανα αυχενική κ papp-a! Τι χαρα και συγκίνηση που τα είδαμε τοση ωρα κ που έχουμε τοσες φωτο τους! Πραγματικά τρελαθήκαμε!! Τα μωρα μου εχουν κ το καθένα το δικο του πλακούντα οπότε η αναπτυξη του καθένα δεν επηρεάζει το άλλο! Το ένα είναι λίγο μικρότερο απο το αλλο αλλα σε σωστή αναπτυξη και τα 2 για 12 εβδ+1 που ήμουν χτες! Αυχενική το ενα 2 mmκ το αλλο 1,9 mm ! Κανένα άγχος για επεμβατικη η αλλη μεθοδο για σύνδρομα τρισωμία 21,18 κ 13 γιατί φτανω απο 1/13769 ως 1/20000! Και κίνδυνος για προεκλαμψια 1/181!27/11 πητ!  Όλα πήγαν τέλεια! Με το καλό όλες μας κορίτσια μου!!!Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας!!❤️❤️❤️ 

Καλέ τι νουμερα ειναι αυτα ; Πως γινεται τοσο υψηλα;;Ουαου Εγω στην ιδια ηλικια. ημουν οκ με 1/1100 να φανταστεις..σε ποιον την εκανες;Μπραβο!! τωρα ησυχαζεις τελειως κ απολαυσε τις ξάπλες κ την ηρεμια σου ,γιατι μετα  εχει τρεξιμο και δε θα εισαι ποτε ξανα μονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Microblading είναι τα φρύδια. τριχα τριχα. σου χαράζουν σαν μικρες τριχες το δέρμα και βαζουν χρώμα. 

Διάβασα όμως για μια νεα μέθοδο, σκιαση που δεν χαράζει, αλλα μάλλον επειδη θα έχει χρώμα δεν θα το κάνουν και αυτό. Και κάποια στιγμη θα κάνω τατουαζ!!!! Ελπίζω να κάνω το ονομα του παιδιου μου ή και δυο αν είναι. Μια ζωη την έχουμε ας κάνουμε και ε΄να τατουαζ...🤷🏽‍♀️

Ας κάνουμε ένα γκαλοπ: ποια κοπέλα εδώ έχει τατουάζ???

Έχω 5!χαχχαχα.....φρύδια δεν κάνω γιατί δεν χρειάζεται μετά θα γίνουν πολύ έντονα.βλεφαριδες έβαζα παλιά είναι τέλειο απλά με κούρασαν.να κάνετε ότι γουστάρετε, να σας αρέσει αυτό που βλέπετε κ να νιώθετε σούπερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η condios είπε:

Aυτό το έχω δει,,,μια Κυπριωτη κανει τελεια δουλεια σε αυτο,,,αλλα επειδη εχω ωραιο σχημα φρυδιου απλά το περιποιουμαι και το βαφω με σκια φρυδιού οταν θελω,,,,

τατουαζ εχω και εγω στο γοφο μου ,,, ενα θιβετιανο λωτο ανθισμενο με χρωμα και ενα μπουμπουκι,,,απο το 2008,,,δε νομιζω να κανω αλλο παρα μονο αν θα διαφοροποιησω λιγο αυτο καθως ειναι ολο χρωμα και το λουλουδι ξεβαψε ενω τα φυλλα και κοτσανια ειναι ακομα πρασινοτυρκουαζ το αλλο ειναι θολο.

ωωωωωωωω τι λες τώρα και μιλφαρα οπωως σε αποκαλεί ο τρελογιατρός και τατου στο γοφό...εσύ καις καρδιες και με το σολαριουμ. Θα περνάς και θα φυσάς😁😁 να το διαφοροποιήσεις αν αυτό σε ευχαρσιτεί και γλινει ακόμα πιο εντυπωσιακό.

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Καλά κάνετε κορίτσια μου! Με τα beaute σας, τα ψώνια και τα όλα σας!!! Τόσα τραβάμε, ας κάνουμε και κάτι που θα μας ευχαριστήσει πια! Η καλή ψυχολογία είναι το παν! Αν τα επιτρέπει και ο γιατρός σούπερ. Εγώ να είμαι ειλικρινής δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με αυτά και τα περισσότερα που λέτε δεν τα γνωρίζω. Concealer, κραγιόν, eye liner, νύχια απλό μανό μόνη μου and that's it. Και ψώνια σπάνια, αλλά πήρα πριν λίγες μέρες καινούρια ανοιξιάτια παπουτσάκια που είχα σταμπάρει πολύ καιρό τώρα και αχχχ το καταευχαριστήθηκα ρε κορίτσια χεχεχε Με χτύπησαν βέβαια, αλλά οκ 😜 Με τα tattoos όμως έχω ψύχωση εδώ και σχεδόν 2 δεκαετίες και συνεχίζω. Μιλάμε για παντού. Είναι και αυτό ένα είδος αισθητικής και lifestyle. Παλιά ερχόμουν Ελλάδα διακοπές και με κοιτούσαν σαν άλιεν (τους έγραφα βέβαια), αλλά οκ, έχει αλλάξει τώρα η νοοτροπία ευτυχώς. Το καλό είναι πως όπου πάω όλοι με θυμούνται 🤣 Μια ζωή την έχουμε και στο σώμα μας έχουμε το δικαίωμα να κάνουμε ό,τι θέλουμε χωρίς να δίνουμε αναφορά σε κανέναν! Να χαίρεστε και να απολαμβάνετε ό,τι σας αρέσει χωρίς τύψεις και ανησυχία για μικροπρέπειες και κακές γλώσσες! Μια ζωή την έχουμε!!! Θέλετε tattoo κάντε ελεύθερα, micrοblading, solarium κτλ επίσης! Σιγά μη σκάσουμε κιόλας.

μια χαρά σε βρίσκω. να αφήσεις χώρο και για τα ζουζούνια σου, να γράψεις τα ονόματα, αρχικά ή ό,τι άλλο θέλεις,

στις πριν 29 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Χτες έκανα αυχενική κ papp-a! Τι χαρα και συγκίνηση που τα είδαμε τοση ωρα κ που έχουμε τοσες φωτο τους! Πραγματικά τρελαθήκαμε!! Τα μωρα μου εχουν κ το καθένα το δικο του πλακούντα οπότε η αναπτυξη του καθένα δεν επηρεάζει το άλλο! Το ένα είναι λίγο μικρότερο απο το αλλο αλλα σε σωστή αναπτυξη και τα 2 για 12 εβδ+1 που ήμουν χτες! Αυχενική το ενα 2 mmκ το αλλο 1,9 mm ! Κανένα άγχος για επεμβατικη η αλλη μεθοδο για σύνδρομα τρισωμία 21,18 κ 13 γιατί φτανω απο 1/13769 ως 1/20000! Και κίνδυνος για προεκλαμψια 1/181!27/11 πητ!  Όλα πήγαν τέλεια! Με το καλό όλες μας κορίτσια μου!!!Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας!!❤️❤️❤️ 

Τέλεια τέλεια. Πολύ χαίρομαι για σε΄να. Όλα καλά πηγαίνουν. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Παναθεμα σε θα με πνιζεις , επινα καφε και το διαβασα... Οτι συνδιαζεις το τατουαζ με το μωρο με ξεπερναει! Αγαπω τα ονειρα μας!!! 

😂😂😂 ναι καλέ😂😂 με τα ονόματα... ωραια  είναι πάντως, εγώ τα λατρεύω τόσα χρόνια και δεν έκανα κανένα.....τα θαυμάζω τα ωραία και λεω όταν γίνω με το καλό μανούλα θα κάνω τα ονόματα τους. Έτσι λεω... βέβαια μπορεί να αλλάξω και γνώμη 😂😂

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ρε κοριτσια λυστε μ μια απορια ..εμενα η δουλεια μ ειναι χειρωνακτικη εχει κ ορθοστασια κ σκυψιμο ..μετα την ετ θα παρω αδεια ..πρεπει ομως κ πριν ;; Γτ δε πηρα κ αν πρεπει να ζητησω.

πριν όχι αλλά μετά θα κάνεις ο΄,τι είναι καλύτερο για σενα και τα έμβρυα... και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα.... όταν με το καλό θα πάρω την 7ήμερη από το νόμο (πρέπει να βρω τον νόμο ονλινε) μετα σκέφτηκα πως θα πάρω εως την χοριακή, πρώτα ο Θεός, αναρρωτική.. και αυτό πρέπει να τους το πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Την papp-a την κάνεις κανα 2 μερες νωρίτερα απ την αυχενικη για να παρεις μαζι τα αποτελέσματα! Ειναι εξέταση αίματος! Δεν είναι να την κάνεις πιο νωρις

Για την εξέταση nipt μου είπε να την κάνω την ίδια μέρα με την αυχενική ανεξάρτητα από τις μετρήσεις... Περιμένω να έρθει αυτή η εξέταση γιατί τα υπέρηχο κρατάνε λίγο...έχει έναν βοηθω ο γιατρός μου που δεν μου είπε τίποτα απλώς το είδα ούτε αν κοιμόταν κατάλαβα ούτε τίποτα... Άκουσα την καρδιά δε μου είπε κάτι και έφυγε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

ωωωωωωωω τι λες τώρα και μιλφαρα οπωως σε αποκαλεί ο τρελογιατρός και τατου στο γοφό...εσύ καις καρδιες και με το σολαριουμ. Θα περνάς και θα φυσάς😁😁 να το διαφοροποιήσεις αν αυτό σε ευχαρσιτεί και γλινει ακόμα πιο εντυπωσιακό.

μια χαρά σε βρίσκω. να αφήσεις χώρο και για τα ζουζούνια σου, να γράψεις τα ονόματα, αρχικά ή ό,τι άλλο θέλεις,

Τέλεια τέλεια. Πολύ χαίρομαι για σε΄να. Όλα καλά πηγαίνουν. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!

😂😂😂 ναι καλέ😂😂 με τα ονόματα... ωραια  είναι πάντως, εγώ τα λατρεύω τόσα χρόνια και δεν έκανα κανένα.....τα θαυμάζω τα ωραία και λεω όταν γίνω με το καλό μανούλα θα κάνω τα ονόματα τους. Έτσι λεω... βέβαια μπορεί να αλλάξω και γνώμη 😂😂

πριν όχι αλλά μετά θα κάνεις ο΄,τι είναι καλύτερο για σενα και τα έμβρυα... και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα.... όταν με το καλό θα πάρω την 7ήμερη από το νόμο (πρέπει να βρω τον νόμο ονλινε) μετα σκέφτηκα πως θα πάρω εως την χοριακή, πρώτα ο Θεός, αναρρωτική.. και αυτό πρέπει να τους το πω...

Καλέ ξέβαψε,,,για αυτο θελω να το ξαναπατησω,,,αλλιώς βαριεμαι ,,,,αχαχαχαχα

 

παρε το νομο,,,,να εχεις να τον πλασαρεις οπου χρειαστει 

ΑΔΕΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

Με τη διάταξη του άρθρου 19 του ν. 4604/2019 (Α΄ 50) προστέθηκε παράγραφος 8 στο άρθρο 50 του ΥΚ, με την οποία προβλέφθηκε ότι στις υπαλλήλους στις οποίες εφαρμόζονται μέθοδοι ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής του ν. 3305/2005 (Α’ 17) χορηγείται για κάθε εφαρμογή των μεθόδων αυτών άδεια επτά (7) εργασίμων ημερών με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση του θεράποντος ιατρού και του διευθυντή μονάδας ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (Μ.Ι.Υ.Α.). 

και θα σου πω,,,,7 εργασιμες αρα αν εισαι πχ Πεμπτη η  ετ σου,,, ειναι 2 εργασιμες Πεμπτη Παρασκευή,,σκ οφ,,,,άλλες 5 εργασιμες ολη η επομενη εβδομαδα ,,,, + το επομενο σκ,,,αρα στο κεντρο μπορεις να πεις να σου γραψει αδεια για 9 ή 11 μερες και ο εργοδοτης σε πληρωνει τις 7 γιατι οι αλλες 2 ή 4 ειναι τα σκ ,,,εγω ετσι εκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιζω εδω στη δουλεια εγω... εφτιαξα δυο com 1 και 2 που στελνουν και λαμβανουν bytes ..και ενα script που η μια com ρωταει και η αλλη com  απανταει...δεν το λεω εγω ... το teraterm μιλησε!!!!! 😜

Screenshot_20220517-133818.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλέ ξέβαψε,,,για αυτο θελω να το ξαναπατησω,,,αλλιώς βαριεμαι ,,,,αχαχαχαχα

 

παρε το νομο,,,,να εχεις να τον πλασαρεις οπου χρειαστει 

ΑΔΕΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

Με τη διάταξη του άρθρου 19 του ν. 4604/2019 (Α΄ 50) προστέθηκε παράγραφος 8 στο άρθρο 50 του ΥΚ, με την οποία προβλέφθηκε ότι στις υπαλλήλους στις οποίες εφαρμόζονται μέθοδοι ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής του ν. 3305/2005 (Α’ 17) χορηγείται για κάθε εφαρμογή των μεθόδων αυτών άδεια επτά (7) εργασίμων ημερών με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση του θεράποντος ιατρού και του διευθυντή μονάδας ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (Μ.Ι.Υ.Α.). 

και θα σου πω,,,,7 εργασιμες αρα αν εισαι πχ Πεμπτη η  ετ σου,,, ειναι 2 εργασιμες Πεμπτη Παρασκευή,,σκ οφ,,,,άλλες 5 εργασιμες ολη η επομενη εβδομαδα ,,,, + το επομενο σκ,,,αρα στο κεντρο μπορεις να πεις να σου γραψει αδεια για 9 ή 11 μερες και ο εργοδοτης σε πληρωνει τις 7 γιατι οι αλλες 2 ή 4 ειναι τα σκ ,,,εγω ετσι εκανα 

α τέλεια!!!! Τέλεια! Σ'ευχαριστώ. Έτσι θα κάνω...  και θα το δω και αυτό με τις μέρες και μετά αν μου πει χοριακή στις 14 μέρες θα πρέπει να δω τις υπόλοιπες πως θα τις πάρω γιατί δεν θα γουστάρω να γυρίσω δουλειά πριν την χοριακή...

Πρέπει να είσαι η μόνη που έχει κάνει τατουάζ και μετά λεει "βαριέμαι"😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Παιζω εδω στη δουλεια εγω... εφτιαξα δυο com 1 και 2 που στελνουν και λαμβανουν bytes ..και ενα script που η μια com ρωταει και η αλλη com  απανταει...δεν το λεω εγω ... το teraterm μιλησε!!!!! 😜

Screenshot_20220517-133818.jpg

τίποτα δεν καταλαβα απο αυτά που λες😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Εγώ πάλι πρωτη φορά θα κάνω αλλά μου είπαν 40€ και μου φάνηκαν πολλά και λεω να ρωτησω και αλλού,,,,μεγαλες μεγαλες δεν εχω αλλά κατι θα γινει ελπιζω,,,,επίσης θετική διάθεση έχω τώρα που απέχω,,,κάτσε ν έρθει εκείνη η ώρα (5η ετ) και θα σου πω,,,παντως αποφασισα αυτη τη φορα να μην επιστρεψω Λάρισα,,,να μεινω Αθήνα για όσο χρειαστεί , ευτυχως εχω ολο το σοι το αγαπημενο κατω και πολλους φιλους γιατι εμενα πολλα χρονια και εγώ εκει,,,μπας και αλλαξει λιγο ρε παιδι μου το γουρι,,,καταλαβαίνεις,,,,

εσυ πως είσαι? πως πας? απο συμπτωματα? κουλ μαμα????????

40 ευρώ κάνει η τοποθέτηση ψεύτικων βλεφαρίδων. 20 με 25 κάνει το lash lift. Μήπως δεν κατάλαβε αυτή τι ήθελες. 

Και εγω επειδή είμαι των σημαδιών κτλ οτιδήποτε κάνουμε διαφορετικά από προηγούμενες φορές μόνο για θετικό το βλέπω. Ναι μπορεί να είναι η 5η ετ αλλά μην ξεχνάς ότι τώρα πας με εντελώς διαφορετικές προϋποθέσεις.  Και μην ξεχνάς τις 6 άριστες βλαστοκυστες που σε περιμένουν! 

Εγω μια χαρά είμαι! Το μόνο που έχω είναι ότι λίγο να κουραστω , λίγο να λείπω όλη μέρα και ας κάθομαι πχ με πιάνουν πονάκια. Κατά τα άλλα ο γιατρός μου άσκησε βέτο και μου είπε να πηγαίνω μια φορά τον μήνα γιατί δεν κάνει λέει να κάνω συχνά υπέρηχο. Οπότε δεν έχω ιδέα τι γίνεται. Αλλά όσο βλέπω την κοιλιά να μεγαλώνει, ηρεμώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Και εγω ηθελα να το κανω γιατι καθημερινα δεν θελω να βαζω μασκαρα , απλα φοβομουν ερεθισμους και τετοια γιατι εχω λιγο ευαισθητα ματια... Τωρα κανω καθημερινα ψαλιδι μονο και λιγο μασκαρα στα φρυδια.. να το δοκιμαζα και εγω μια λες????🧐🧐🧐🧐

 

Καλε ναι. Τίποτα δεν είναι. Με το ψαλίδι κάνεις κακό. Αυτό υποτίθεται ότι είναι και θεραπεία. Για αυτό και τη δεύτερη φορά που το κάνεις, το αποτέλεσμα είναι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια μου και microblading έχω κάνει και βλεφαριδα extension και lash life. Σολαριουμ δεν έχω κάνει ποτέ μου γιατι στα κανονικά μου πάω μπάνιο από τον Μάιο και μέχρι τον Ιούνη είμαι ήδη μαυρισμένη. Tattoo ήθελα σαν τρελή να κάνω πριν καμιά 7ετια αλλά δεν ήμουν σίγουρη τι ήθελα και το τρεναρα.  Μετά γνώριζα τη συντηριλα τον άντρα μου, που δεν του αρέσουν καθόλου τα τατουάζ και ως ερωτοχτυπημενη που ήμουν δεν ήθελα να κάνω κάτι που δεν του αρέσει. Αλλά άμα γεννήσω σκέφτομαι να κάνω κάτι σχετικά με το παιδί.  Ας γεννήσω και βλέπουμε. Ποσο μου αρέσει όμως να βλέπω τατουάζ. Δεν ξέρω γιατί, αλλά με παραπέμπουν ότι ο άλλος είναι ελεύθερο πνεύμα. 

@skorpina78 τα νέα σου είναι τέλεια! Τα νούμερά σου δεν υπάρχουν! Ούτε 20χρονη να ήσουν! Τώρα λοιπόν να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς κανένα άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Παιζω εδω στη δουλεια εγω... εφτιαξα δυο com 1 και 2 που στελνουν και λαμβανουν bytes ..και ενα script που η μια com ρωταει και η αλλη com  απανταει...δεν το λεω εγω ... το teraterm μιλησε!!!!! 😜

Screenshot_20220517-133818.jpg

Ένα σοκ το έπαθα 😂 τη ρωτάει είναι το θέμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω κορίτσια μου και microblading έχω κάνει και βλεφαριδα extension και lash life. Σολαριουμ δεν έχω κάνει ποτέ μου γιατι στα κανονικά μου πάω μπάνιο από τον Μάιο και μέχρι τον Ιούνη είμαι ήδη μαυρισμένη. Tattoo ήθελα σαν τρελή να κάνω πριν καμιά 7ετια αλλά δεν ήμουν σίγουρη τι ήθελα και το τρεναρα.  Μετά γνώριζα τη συντηριλα τον άντρα μου, που δεν του αρέσουν καθόλου τα τατουάζ και ως ερωτοχτυπημενη που ήμουν δεν ήθελα να κάνω κάτι που δεν του αρέσει. Αλλά άμα γεννήσω σκέφτομαι να κάνω κάτι σχετικά με το παιδί.  Ας γεννήσω και βλέπουμε. Ποσο μου αρέσει όμως να βλέπω τατουάζ. Δεν ξέρω γιατί, αλλά με παραπέμπουν ότι ο άλλος είναι ελεύθερο πνεύμα. 

@skorpina78 τα νέα σου είναι τέλεια! Τα νούμερά σου δεν υπάρχουν! Ούτε 20χρονη να ήσουν! Τώρα λοιπόν να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς κανένα άγχος!

Θα μείνω με το καλό, θα γεννήσω με το καλο και θα σε περιμένω Αθήνα να πάμε μαζι να κάνουμε. 

Στο τέλος θα κάνουμε όλες ενα "mammyland" να μας συνδέει🤣🤣🤣, όπως κάνουν οικογένειες που ΄έχουν το ίδιο ή κολλητοί φίλοι😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

α τέλεια!!!! Τέλεια! Σ'ευχαριστώ. Έτσι θα κάνω...  και θα το δω και αυτό με τις μέρες και μετά αν μου πει χοριακή στις 14 μέρες θα πρέπει να δω τις υπόλοιπες πως θα τις πάρω γιατί δεν θα γουστάρω να γυρίσω δουλειά πριν την χοριακή...

Πρέπει να είσαι η μόνη που έχει κάνει τατουάζ και μετά λεει "βαριέμαι"😂😂😂

14 μέρες ε? ας ειναι,,,αρκει να ειναι ολα καλα και να ερθει το μπεμπε,,,εμενα στις 9 με στελνει για χοριακη,,,,εννοειται να κατσεις οσο χρειαστει,,,και εγω θα το εξαντλήσω το περιθώριο ότι μπορώ. Καλέ βαριεμαι γιατι "καιει" μετα,,ειναι σα να ακουμπησες σε καυτο καζανι για αυτο δε θελω,,,μην κοιτας τοτε οταν το εκανα,,,το ηθελα διακαως,,,,6 ωρες σερι καθομουν εκει μεχρι να τελειωσει γιατι ετσι και εφευγα στα μισά δε θα το τελειωνα ποτε..αχαχαχα

στις πριν 30 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

40 ευρώ κάνει η τοποθέτηση ψεύτικων βλεφαρίδων. 20 με 25 κάνει το lash lift. Μήπως δεν κατάλαβε αυτή τι ήθελες. 

Και εγω επειδή είμαι των σημαδιών κτλ οτιδήποτε κάνουμε διαφορετικά από προηγούμενες φορές μόνο για θετικό το βλέπω. Ναι μπορεί να είναι η 5η ετ αλλά μην ξεχνάς ότι τώρα πας με εντελώς διαφορετικές προϋποθέσεις.  Και μην ξεχνάς τις 6 άριστες βλαστοκυστες που σε περιμένουν! 

Εγω μια χαρά είμαι! Το μόνο που έχω είναι ότι λίγο να κουραστω , λίγο να λείπω όλη μέρα και ας κάθομαι πχ με πιάνουν πονάκια. Κατά τα άλλα ο γιατρός μου άσκησε βέτο και μου είπε να πηγαίνω μια φορά τον μήνα γιατί δεν κάνει λέει να κάνω συχνά υπέρηχο. Οπότε δεν έχω ιδέα τι γίνεται. Αλλά όσο βλέπω την κοιλιά να μεγαλώνει, ηρεμώ.

Ήμουν πολυ συγκεκριμενη στην ερωτηση,,,,αρα ναι ειναι ακριβα,,,θα ρωτησω αλλου δε μπορει κοτζαμ Λαρισα θα εχει...οσο για το μαυρισμα σε ζηλευω,,,εγω σαν το μπιφτεκι να ψηθω ασπρη θα μεινω,,,οποτε σολαριουμ και παλι σολαριουμ,,αχαχα 

δε θελω και τις 6 ,,,τις πρωτες 2 θελω εστω να πιασει η 1 και να ερθει το νινακι μας το ομορφο,,,εστω 1 Παναγίτσα μου 🙏👶💖

Εσυ να μην κουράζεσαι τοτε και να κάνεις οτι λεει ο γιατρος,,,και οσο η κοιλιά φουσκώνει ολα πανε καλα και για σενα και για το μπεμπε

Όσο για το τατουαζ μου,,ουτε ο συζυγος μου εχει,,,αλλα με αυτο με γνωρισε,,,χεχε,,,ασε που μετα απο τοσα χρονια κοριτσια που το εχω δεν το βλεπω πλεον,,,ειναι ενα με μενα πια,,,

στις πριν 15 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω κορίτσια μου και microblading έχω κάνει και βλεφαριδα extension και lash life. Σολαριουμ δεν έχω κάνει ποτέ μου γιατι στα κανονικά μου πάω μπάνιο από τον Μάιο και μέχρι τον Ιούνη είμαι ήδη μαυρισμένη. Tattoo ήθελα σαν τρελή να κάνω πριν καμιά 7ετια αλλά δεν ήμουν σίγουρη τι ήθελα και το τρεναρα.  Μετά γνώριζα τη συντηριλα τον άντρα μου, που δεν του αρέσουν καθόλου τα τατουάζ και ως ερωτοχτυπημενη που ήμουν δεν ήθελα να κάνω κάτι που δεν του αρέσει. Αλλά άμα γεννήσω σκέφτομαι να κάνω κάτι σχετικά με το παιδί.  Ας γεννήσω και βλέπουμε. Ποσο μου αρέσει όμως να βλέπω τατουάζ. Δεν ξέρω γιατί, αλλά με παραπέμπουν ότι ο άλλος είναι ελεύθερο πνεύμα. 

@skorpina78 τα νέα σου είναι τέλεια! Τα νούμερά σου δεν υπάρχουν! Ούτε 20χρονη να ήσουν! Τώρα λοιπόν να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς κανένα άγχος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Χτες έκανα αυχενική κ papp-a! Τι χαρα και συγκίνηση που τα είδαμε τοση ωρα κ που έχουμε τοσες φωτο τους! Πραγματικά τρελαθήκαμε!! Τα μωρα μου εχουν κ το καθένα το δικο του πλακούντα οπότε η αναπτυξη του καθένα δεν επηρεάζει το άλλο! Το ένα είναι λίγο μικρότερο απο το αλλο αλλα σε σωστή αναπτυξη και τα 2 για 12 εβδ+1 που ήμουν χτες! Αυχενική το ενα 2 mmκ το αλλο 1,9 mm ! Κανένα άγχος για επεμβατικη η αλλη μεθοδο για σύνδρομα τρισωμία 21,18 κ 13 γιατί φτανω απο 1/13769 ως 1/20000! Και κίνδυνος για προεκλαμψια 1/181!27/11 πητ!  Όλα πήγαν τέλεια! Με το καλό όλες μας κορίτσια μου!!!Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας!!❤️❤️❤️ 

Μπράβο!!! Φανταστικά τα ποσοστά σου! Με το καλό να τα κρατήσετε αγκαλίτσα το Νοέμβριο! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

ωωωωωωωω τι λες τώρα και μιλφαρα οπωως σε αποκαλεί ο τρελογιατρός και τατου στο γοφό...εσύ καις καρδιες και με το σολαριουμ. Θα περνάς και θα φυσάς😁😁 να το διαφοροποιήσεις αν αυτό σε ευχαρσιτεί και γλινει ακόμα πιο εντυπωσιακό.

μια χαρά σε βρίσκω. να αφήσεις χώρο και για τα ζουζούνια σου, να γράψεις τα ονόματα, αρχικά ή ό,τι άλλο θέλεις,

Τέλεια τέλεια. Πολύ χαίρομαι για σε΄να. Όλα καλά πηγαίνουν. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!

😂😂😂 ναι καλέ😂😂 με τα ονόματα... ωραια  είναι πάντως, εγώ τα λατρεύω τόσα χρόνια και δεν έκανα κανένα.....τα θαυμάζω τα ωραία και λεω όταν γίνω με το καλό μανούλα θα κάνω τα ονόματα τους. Έτσι λεω... βέβαια μπορεί να αλλάξω και γνώμη 😂😂

πριν όχι αλλά μετά θα κάνεις ο΄,τι είναι καλύτερο για σενα και τα έμβρυα... και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα.... όταν με το καλό θα πάρω την 7ήμερη από το νόμο (πρέπει να βρω τον νόμο ονλινε) μετα σκέφτηκα πως θα πάρω εως την χοριακή, πρώτα ο Θεός, αναρρωτική.. και αυτό πρέπει να τους το πω...

Η 7 ημερη ειναι εργασιμες μέρες! Αρα με σκ μαζι γινονται σίγουρα 9 ή και παραπάνω αναλόγως τι μέρα θα κανεις την ετ! Οπότε λογικά θα ειναι λίγες οι μερες που θα παρεις κανονικη αδεια! Πχ εγώ την έκανα Τετάρτη και πήρα αδεια μόνο 2 μέρες μεχρι την 12η μερα που έκανα την ετ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Χτες έκανα αυχενική κ papp-a! Τι χαρα και συγκίνηση που τα είδαμε τοση ωρα κ που έχουμε τοσες φωτο τους! Πραγματικά τρελαθήκαμε!! Τα μωρα μου εχουν κ το καθένα το δικο του πλακούντα οπότε η αναπτυξη του καθένα δεν επηρεάζει το άλλο! Το ένα είναι λίγο μικρότερο απο το αλλο αλλα σε σωστή αναπτυξη και τα 2 για 12 εβδ+1 που ήμουν χτες! Αυχενική το ενα 2 mmκ το αλλο 1,9 mm ! Κανένα άγχος για επεμβατικη η αλλη μεθοδο για σύνδρομα τρισωμία 21,18 κ 13 γιατί φτανω απο 1/13769 ως 1/20000! Και κίνδυνος για προεκλαμψια 1/181!27/11 πητ!  Όλα πήγαν τέλεια! Με το καλό όλες μας κορίτσια μου!!!Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας!!❤️❤️❤️ 

Συγχαρήτηρια για τα αποτελέσματά σας..

Με το καλό να όλα να πάνε μέχρι το τέλος😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η tina21 είπε:

ασε σημερα...κ περιμενα οτι θα σ παρει ο γιατρος οποτε ελεγα κατα τις 2 θα ξερει...και περασε 2 κ μ εφαγαν τ φιδια...

εγω θα πω παντως πως με πιο μικρη χωριακη ειναι 2 τ ζουζουνια μ και μ βασανιζουν οσο δεν παει απο τωρα!!! σε περιμενου στο κλαμπ των διδυμων  ΄😉 αλλλαααα! θελω μια νυφη για το ενα αγορι μ π εχει μεινει ετσι!!! κανονισου ❤️❤️ 

Μακάρι να ναι δυο και με τα προξενιά θα τα βρούμε αν και Εκεί στις διδυμομανουλες που είσαι δε μπορεί, όλο και θα υπάρχουν μερικά ελεύθερα κορίτσια ακόμη 😜

στις πριν 17 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Ήρθε όντως η σειρά σου! Τα καλύτερα νέα! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!🤰🏻❤️
Εγώ είμαι μία από αυτές που αναφέρεις, αλλά δεν πειράζει… όλα είναι μέσα στην ζωή. Όλες οι φίλες μου και γνωστές μου έχουν κάνει ή περιμένουν παιδί. Μόνο εγώ έχω μείνει χωρίς. Αλλά, όλα καλά! Όσο κι αν χάνω τον ύπνο μου το βράδυ σκεφτόμενη γιατί…. Απάντηση δεν βρίσκω και δεν θα βρω. Προχωράμε με το κεφάλι ψηλά! 

Απάντηση δεν υπάρχει δυστυχώς, εγώ πραγματικά πιστεύω ότι ο παράγοντας τύχη παίζει το μεγαλύτερο ρόλο ειδικά εκεί που δεν υπάρχουν διαγνωσμενα συγκεκριμένα θέματα και ακούμε αυτή την καραμέλα για ανεξήγητη υπογονιμότητα. Φυσικά πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στο γιατρό και να έχουμε κάνει τα σωστά ψαξίματα αλλά μερικές φορές χρειάζεσαι απλά τύχη…

είναι σκληρό να σκέφτεται κανεις ότι έχει μείνει χωρίς, και μερικές φορές πέρα από την πραγματική επιθυμια του ζευγαριού για παιδί, είναι και το κοινωνικό ζήτημα που μας ρίχνει. Ότι δηλαδή όλοι γυρω μας, ειδικά αν έχουμε και μια ηλικία, ασχολούνται με τα παιδιά τους, σχολεία, κλπ οπότε οι χωρίς παιδί χάνουν ένα μέρος της κοινωνικής ζωής που έχουν οι φίλοι τους, οι γνωστοί κλπ. Είναι σκληρο και άδικο από πολλές πλευρές αλλά εσύ μη μου σκέφτεσαι τέτοια τώρα. Χρειάζεται να παρεις λίγο χρόνο χωρίς τέτοιες μαύρες σκέψεις, για να παρεις και τις σωστές αποφάσεις. ❤️ Με τον τρόπο σου είσαι ήδη μάνα, γιατί έχεις προσπαθήσει και έχεις κάνει θυσίες που άλλοι δεν φαντάζονται και μάλιστα πριν καν γεννηθεί το παιδι σου. Μάνα σημαίνει φροντίδα και αυτοθυσία και αυτό το έχεις ήδη κερδίσει. 

στις πριν 17 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Όπως το πες! Έχουμε φαει πολύ σκατίλα, οπότε σήμερα που μάθαμε αυτά τα τέλεια νέα θα χαρούμε, θα ονειροπολήσουμε, θα γιορτάσουμε και θα είμαστε αισιόδοξες ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα όπως πρέπει!! Όπως πέρασε η αναμονή για τη χοριακη, θα περάσουν και αυτές οι δυο βδομαδες και θα πας να δεις τα θαυματακια σου!! Και μετά θα περνάει ο καιρός και για την αυχενική, και για τη β επιπέδου κι ότι άλλο έχει τέλος πάντων (γιατί δεν τα ξέρω κιόλας) και πριν το πάρεις χαμπάρι θα είσαι η πιο χαρούμενη μανούλα και το χαμόγελο θα χει γίνει μόνιμο τατουάζ στο πρόσωπο σου!! Και τότε θα ξεχάσεις όλες τις ταλαιπωρίες κι ότι έχει να κάνει με την εξωσωματική! Εκτός από εμας βέβαια γιατί εμείς πλέον είμαστε φίλες!! Σήμερα τρελαθήκαμε όλες με τη χαρά σου!! Και πάλι πολλά πολλά συγχαρητήρια!! ❤️

Ποσες καρδιές να σου βάλω αγαπούλα μου;;; εδώ και 2 μέρες στο μεταξύ συνέχεια μου λέει δεν έχετε άλλες αντιδράσεις, έλεος δλδ 

στις πριν 5 ώρες, ο/η hope501 είπε:

😀😀 η σχέση σας μπορεί να γυριστεί και ταινία!!!😂😂 Θα πας στο hollywood και θα 'κονομισεις σαλονικιά.

Μια χαρά όλα πάντως. Πότε βλέπεις να ξεκινάς?

😂😂😂 μ'έκανες και γέλασα....😂😂 δεν αποφεύγω να ενημερώσω αλλά κάθε φορά που σκεφτόμουν πως θα ξεκινήσω κάτι γινόταν...έτσι σταμάτησα να σκέφτομαι τον κάθε επόμενο κύκλο... αχ πάντως δεν ξέρω, πολύ φοβάμαι πως όταν ξεκινήσω πάλι δεν θα πετύχει. Ισως για αυτό να μην το συζητάω. Δεν ξέρω.

Παντως να ξέρεις...χθες όλες μπαίναμε το πρωί κάθε τρεις και λίγο για να μάθουμε τα νεα σου. Αυτό σημαίνει πως σου έχουμε αγάπη. Και αυτό που λες ισχύει... χαιρόμαστε πάντα με τις χαρες των άλλων και επίσης στεναχωριόμαστε με τις στεναχώριες τους, αλλά πάντα φοβόμαστε και για τα δικά μας αποτελέσματα. Ίσως όμως η αλλαγή γιατρού να μας φέρει τύχη (εσένα σου την έφερε) και να πραγματοποιηθεί το όνειρο μας❤️

Τώρα πας πάλι δουλειά ή συνεχίζεις τα κρυολογήματα😂

Το ξέρω αυτό το συναίσθημα που λες ότι φοβάσαι να ξεκινησεις, κι εγώ πριν τη μεταφορά έτρεμα, γι αυτό και ίσως ασυναίσθητα μπορώ να το διακρίνω και σε καποιον άλλο. Όταν έχεις φαει τα μούτρα σου, κάθε επόμενη προσπάθεια μετράει διαφορετικά. Να πηγαίνεις όμως κόντρα σε αυτό, να μπαίνεις εδώ σαν νεαρουδι της εξωσωματικής και να μας λες για την αρχική σου οιστραδιολη, τη δόση των ενέσεων κοκ, νομίζω βοηθάει να το ξορκίσεις λίγο. Επίσης καλό μου, αν είναι να την κανεις την προσπάθεια σου, πρέπει να την κανεις με όλο σου το είναι, να βουτήξεις με αισιοδοξία, όχι με μιζέρια. Να πηγαίνεις για νίκη. Τώρα κι εγω που στα λέω, δεν είμαι και ο μάστερ της αισιοδοξίας αλλα ίσως η αλλαγή γιατρού και κέντρου να μου έδωσε μια ώθηση. Πρέπει να το δεις κι εσυ αλλιώς! 
Δυστυχως πάω δουλειά, δεν υπάρχει άλλη δικαιολογία και κυριολεκτικά τρέμω στη οδήγηση, με τις λακούβες κλπ.  Έχω φοβηθεί πολύ και έχω εκνευριστεί που μας έχουν απαγορεύσει την τηλεργασια ενώ η δουλειά μου γίνεται 100% και από μακριά. 
Ξαναρώτησα και μια βοηθό του γιατρού και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να αποφεύγω τπτ σε λογικά πλαίσια, και ότι δεν πειράζει η οδήγηση αλλά εγώ την έχω πάρει πολύ από φόβο. Όπως και τις σκάλες, δεν ξέρω αν έχετε κάποια συμβουλή ή αν παραείμαι φοβιτσιάρα αλλά φοβάμαι να ανέβω ακομα κι έναν όροφο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μακάρι να ναι δυο και με τα προξενιά θα τα βρούμε αν και Εκεί στις διδυμομανουλες που είσαι δε μπορεί, όλο και θα υπάρχουν μερικά ελεύθερα κορίτσια ακόμη 😜

Απάντηση δεν υπάρχει δυστυχώς, εγώ πραγματικά πιστεύω ότι ο παράγοντας τύχη παίζει το μεγαλύτερο ρόλο ειδικά εκεί που δεν υπάρχουν διαγνωσμενα συγκεκριμένα θέματα και ακούμε αυτή την καραμέλα για ανεξήγητη υπογονιμότητα. Φυσικά πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στο γιατρό και να έχουμε κάνει τα σωστά ψαξίματα αλλά μερικές φορές χρειάζεσαι απλά τύχη…

είναι σκληρό να σκέφτεται κανεις ότι έχει μείνει χωρίς, και μερικές φορές πέρα από την πραγματική επιθυμια του ζευγαριού για παιδί, είναι και το κοινωνικό ζήτημα που μας ρίχνει. Ότι δηλαδή όλοι γυρω μας, ειδικά αν έχουμε και μια ηλικία, ασχολούνται με τα παιδιά τους, σχολεία, κλπ οπότε οι χωρίς παιδί χάνουν ένα μέρος της κοινωνικής ζωής που έχουν οι φίλοι τους, οι γνωστοί κλπ. Είναι σκληρο και άδικο από πολλές πλευρές αλλά εσύ μη μου σκέφτεσαι τέτοια τώρα. Χρειάζεται να παρεις λίγο χρόνο χωρίς τέτοιες μαύρες σκέψεις, για να παρεις και τις σωστές αποφάσεις. ❤️ Με τον τρόπο σου είσαι ήδη μάνα, γιατί έχεις προσπαθήσει και έχεις κάνει θυσίες που άλλοι δεν φαντάζονται και μάλιστα πριν καν γεννηθεί το παιδι σου. Μάνα σημαίνει φροντίδα και αυτοθυσία και αυτό το έχεις ήδη κερδίσει. 

Ποσες καρδιές να σου βάλω αγαπούλα μου;;; εδώ και 2 μέρες στο μεταξύ συνέχεια μου λέει δεν έχετε άλλες αντιδράσεις, έλεος δλδ 

Το ξέρω αυτό το συναίσθημα που λες ότι φοβάσαι να ξεκινησεις, κι εγώ πριν τη μεταφορά έτρεμα, γι αυτό και ίσως ασυναίσθητα μπορώ να το διακρίνω και σε καποιον άλλο. Όταν έχεις φαει τα μούτρα σου, κάθε επόμενη προσπάθεια μετράει διαφορετικά. Να πηγαίνεις όμως κόντρα σε αυτό, να μπαίνεις εδώ σαν νεαρουδι της εξωσωματικής και να μας λες για την αρχική σου οιστραδιολη, τη δόση των ενέσεων κοκ, νομίζω βοηθάει να το ξορκίσεις λίγο. Επίσης καλό μου, αν είναι να την κανεις την προσπάθεια σου, πρέπει να την κανεις με όλο σου το είναι, να βουτήξεις με αισιοδοξία, όχι με μιζέρια. Να πηγαίνεις για νίκη. Τώρα κι εγω που στα λέω, δεν είμαι και ο μάστερ της αισιοδοξίας αλλα ίσως η αλλαγή γιατρού και κέντρου να μου έδωσε μια ώθηση. Πρέπει να το δεις κι εσυ αλλιώς! 
Δυστυχως πάω δουλειά, δεν υπάρχει άλλη δικαιολογία και κυριολεκτικά τρέμω στη οδήγηση, με τις λακούβες κλπ.  Έχω φοβηθεί πολύ και έχω εκνευριστεί που μας έχουν απαγορεύσει την τηλεργασια ενώ η δουλειά μου γίνεται 100% και από μακριά. 
Ξαναρώτησα και μια βοηθό του γιατρού και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να αποφεύγω τπτ σε λογικά πλαίσια, και ότι δεν πειράζει η οδήγηση αλλά εγώ την έχω πάρει πολύ από φόβο. Όπως και τις σκάλες, δεν ξέρω αν έχετε κάποια συμβουλή ή αν παραείμαι φοβιτσιάρα αλλά φοβάμαι να ανέβω ακομα κι έναν όροφο. 

Εγω σε μια βδομάδα κλείνω τον 4ο και για να πάω στον αδερφό μου που είναι από κάτω παίρνω το ασανσέρ. Γιατί δεν παίρνεις άδεια επαπειλουμενης? Και εγω δεν ήθελα να ξέρουν στη δουλειά, αλλά προκειμένου να αισθάνομαι εγω ασφαλής,  προτίμησα να πάρω άδεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η condios είπε:

Λουλουδένια μου όμορφη,,,για όλες έρχεται η στιγμή,,,και περνάμε στο γήπεδο του ΝΑΙ και εμείς (όχι ακόμα εγώ αλλα να με περιμένεις μαζί με τις υπόλοιπες που ερχομαστε απο πίσω). Η πίστη μας μας σω΄ζει και μας δίνει δύναμη, οι σύντροφοί μας, η οικογένειά μας, το μέσα μας ολόκληρο που φωνάζει και μυρίζει μπεμπεδίλα!!!!!!!!!! 

Δεν αποφεύγω κανέναν,,,απλά δεν έχω κάτι να πω,,,είμαι στο 2ο κουτί σικλακούρ για να έρθει η περίοδος μου ,,,, ξεκινάω μετά το 3ο όπου στη μέση του θα κάνω άρβεκαπ 3,75 (γιατί οι υπόλοιπες ορμόνες είναι λεει πολύ ψηλά τώρα που δεν έχω ωοθηκες και σάλπιγγες και τις θέλουμε ισορροπημένες για επιτυχή εμφύτευση) και με το που αδιαθετήσω τέλος Ιουνίου ξεκινάω μετρήσεις για να δούμε αν θα ξεκινήσουμε προετοιμασία για ετ κάπου μεσα Ιουλίου υπολογίζω,,,,αν δεν ξαναγελάσει ο Θεός με τα σχέδια μας . Ως τότε με έχει πιάσει μια καταναλωτική μανία και ψωνίζω σα να μην υπάρχει αύριο παπούτσια κυρίως αλλά και ρούχα,,,,κάνω σολάριουμ (μην ακούσω κιχ απ' όσες τρέμουν να βάψουν και τα χείλη τους ακόμα, ρώτησα το γιατρό και είπε ναι, συγκεκριμένα είπε "κάνε μωρή μιλφάρα ότι θες" και ξεκαρδιστήκαμε στα γέλια γιατί του απαντησα "δεν είμαι ακόμα μιλφ,,,ευελπιστώ να με κάνεις όμως σύντομα",,,,φυσικά τις ουλε΄ς τις κρύβω στο σολάριουμ με hanzaplast,,,,πουά μαύρισμα έχεις ξαναδεί ? 😂🤣😂😂) και θέλω να κάνω και lash lift ,,, όπως κατάλαβες έχω όρεξη για να γίνω λίγο μπομπα να πάω να υποδεχτώ τα μωρά μου (εντάξει έχω και κάτι βαφτίσεις κοντινών προσώπων).

Το στρες ειναι μια μπουρδα που παγιδευόμαστε και χάνουμε στιγμες από τη ζωή μας. Ότι είναι να ψάξουμε και να κάνουμε το κάναμε, Ας κάνει κάποιος άλλος επιτελους το θαύμα και ας μας κάνει μανούλες. Αυτάααααααααααα,,,,,,,ελπίζω να γέλασες λίγο και να κάνεις ένα μεγάλο οοοοοοοοοοοομμμμμμμμμμμμμμμμμ 💖👶🙏💖👶💖

Δεν υπάρχεις λέμε αλλά μαζί με σένα δεν υπάρχει κι ο γιατρός σου 🤣🤣🤣

Εγω είμαι το εντελώς άλλο άκρο, δεν έχω ιδέα για τα περισσότερα απ αυτα που γράφεις, ενυδατική, αντε κάνα κραγιόν κ ρουζ να μην κυκλοφορώ σαν το φάντασμα, μεηκ απ δεν έχω βάλει ποτέ να σου δώσω να καταλάβεις, αλλά μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!!! Έτσι μας θέλω όλες γιατί μ αυτα και μ αυτα έχουμε ξεχάσει και το ποιες είμαστε στο τέλος. Παίρνε και ρουχαλάκια και ότι άλλο σε κάνει να νιώθεις καλά. Έχεις καιρό για οικονομίες, αφού γεννήσεις που θα αρχίσουν τα έξοδα…❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. εύχομαι όλες να είστε καλά!!! Εγώ μόλις γύρισα από τον υπέρηχο ευτυχώς πήγαν όλα καλά... Μου είπε για την αυχενική διαφάνεια και με ενημέρωσε για την εξέταση NIPT που θα κάνω να είμαστε σίγουροι ( χωρίς κάποιο ιστορικό) . Απ' ότι θυμάμαι το έχει κάνει μια κοπέλα νομίζω η @twinkletwinlkle θυμάμαι καλά;;;; Πόσο καιρό έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα θυμάσαι; Τελικά το άγχος δε θα φύγει ποτέ!!

Μπράβο κορίτσι! Ήταν ο πρώτος υπέρηχος ε? Η αυχενική μετά από ποσο καιρό είναι? Όσο για το άγχος, σε νιώθω! Ποτέ ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Χτες έκανα αυχενική κ papp-a! Τι χαρα και συγκίνηση που τα είδαμε τοση ωρα κ που έχουμε τοσες φωτο τους! Πραγματικά τρελαθήκαμε!! Τα μωρα μου εχουν κ το καθένα το δικο του πλακούντα οπότε η αναπτυξη του καθένα δεν επηρεάζει το άλλο! Το ένα είναι λίγο μικρότερο απο το αλλο αλλα σε σωστή αναπτυξη και τα 2 για 12 εβδ+1 που ήμουν χτες! Αυχενική το ενα 2 mmκ το αλλο 1,9 mm ! Κανένα άγχος για επεμβατικη η αλλη μεθοδο για σύνδρομα τρισωμία 21,18 κ 13 γιατί φτανω απο 1/13769 ως 1/20000! Και κίνδυνος για προεκλαμψια 1/181!27/11 πητ!  Όλα πήγαν τέλεια! Με το καλό όλες μας κορίτσια μου!!!Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας!!❤️❤️❤️ 

Ρε συ τι νουμεράρες είναι αυτές! Μπράβο, όλα πάνε τέλεια! Με το καλό να τα παρεις αγκαλιά τα μωρά σου!
Αρα να σε ρωτήσω γιατί δε ξέρω και νόμιζα ότι λόγω ηλικίας είναι δεδομένη η αμνιοπαρακέντηση, δεν θα κάνετε προφανώς με τέτοια νούμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...